Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13201) apaszka válasza #24536576 (#13187) üzenetére


apaszka
veterán

Valahogy így

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#13202) #24536576 válasza ollie (#13196) üzenetére


#24536576
törölt tag

Épp ez az... Közben ugyan úgy világít az infra, ugyan úgy kéri az ujjlenyomatot, vagy a pint...

(#13203) #24536576 válasza #24536576 (#13202) üzenetére


#24536576
törölt tag

Úgy néz ki, elkezdett működni, bár ez így elég f*s. Az infra kamera aktiválódik, kijelző fényereje maxra megy(ezt alartam kikerülni estére). 👎🏻 Jobb lenne ha a zárképernyő se jelenne meg.

[ Szerkesztve ]

(#13204) #46922752 válasza #24536576 (#13203) üzenetére


#46922752
törölt tag

Kipróbáltam.
Hol működik, hol nem... Van, hogy egyből felold, van, hogy ki irja, hogy feloldotta, közbe meg ugyanúgy megy az írisz olvasó és csak így old fel.
Én úgy orvosoltam, hogy az írisz olvasó a kijelző bekapcsolásakor azonnal olvasson. [kép]
Ezzel így a a szem keretet se hozza fel, és mellé mehet egy sötét téma. Gyakorlatilag nincs szemkivakítás.

(#13205) tylerddd válasza #24536576 (#13203) üzenetére


tylerddd
veterán

Látom szenvedtek vele, gondoltam kipróbálom. Nálam csak az ujjlenyomat és a PIN van beállítva feloldásra, se arcfelismerés, se írisz. A smart lockban belőttem az otthont + beállítottam, hogy a home gomb hosszú megnyomására feloldja a kijelzőt és így tök jól működik. Lezárt kijelzőnél megnyomom hosszan a home-ot, rezzen egyet és bent vagyok a kezdőképernyőn.

Szerintem itt az lehet a gond, hogy a smart lock az egy google cucc, tehát benne van a droidban, de nincs beépítve a Samsung rendszerébe, már így ránézésre sem (az a natúr droid felülete van) és összeakadhat az adott gyártó biztonsági eszközeivel. Tehát felold ő magában, de erre rájönnek a Samsungos lezáró/feloldó eszközök, amikkel viszont nem tud mit kezdeni.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13206) kali válasza ancsako (#13199) üzenetére


kali
legenda

A Két SIM kártya nem okoz semmilyen problémát adott tekintetben.
Az akkumulátoros üzemidő nagyon sok tényező függvénye, mindenkinél más és más az eltérő beállítások, környezeti tényezők és használati mód miatt, így általánosságban nehéz konkrétumot írni. Ez egy SIM kártyánál is igaz, kettőnél annyiban más, hogy ha gyenge a térerő, és/vagy sokat mozogsz kellően nagy távokon, ami miatt gyakran kell tornyokat keresni a készüléknek és celláról cellára ugrálni, akkor látványosabb a dolog ebből a szempontból, mint egy SIM kártyával.
Nekem elég jól bírja két SIM kártyával is úgy, hogy folyamatosan 4G(+) hálózaton lóg a készülék és a bluetooth is állandóan megy az okosóra miatt, reggel és délután netezgetek kicsit, melóban többnyire csak kis telefonálás meg SMS, viszont időjárás, két e-mail fiók, naptár...stb. folyamatosan frissül.
Reggeltől másnap reggelig annyit szokott csak így merülni általában, hogy ha reggel felébredek, akkor nyomom töltőre, aztán amíg egy óra alatt elkészülök és indulok, addigra fel is tölt 100%-ra.
Egy húzósabb napot is simán kibír két SIM kártyával is, amikor hétvégén például elutazunk valahová és megy ezerrel a fényképezés magas fényerejű kijelzővel...stb., ezért egy ideje nem is nézegetem már a kijelzős üzemidőt sem.
Eleinte még foglalkoztatott a dolog, tetszett, hogy 2 nap használat mellett volt mondjuk 8 óra kijelzős üzemidő akár, de aztán már nem nézegettem, meg az új munka miatt a felhasználói szokásaim is változtak, szeretek minden reggel 100%-os akkumulátorral indulni - pedig az irodában is tölthetném -, 24 óra alatt pedig félig sem merül le a fentiek mellett, így már rá sem tekintek túl sűrűn az akkumulátoros statisztikára.

(#13207) seger válasza #46922752 (#13204) üzenetére


seger
addikt

Ezzel én is szenvedek. Hol működik a smart lock, hol nem...

(#13208) ancsako válasza kali (#13206) üzenetére


ancsako
tag

Köszönöm! ;)
Most már csak az a bibi,hogy telenornál egy simes változat van. :O Így függetlent kell vennem.

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#13209) anadroid válasza ancsako (#13208) üzenetére


anadroid
senior tag

Telekomnál a legkisebb előfizetéssel, 2 év hűséggel 185, illetve 205 ezer a kétkártyás (128/512 GB). A nagyobból már csak tucatnyi van, a kisebből még száznál több.

A legolcsóbb előfizetés kedvezmény nélkül 1890 Ft (csak net, 3GB)

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#13210) apaszka válasza ancsako (#13208) üzenetére


apaszka
veterán

Ejha! Nem is tudtam!
Már régen léptem onnan, bár még a számom 06 20xxxx As😄 elhoztam az UPC hez, onnan meg a Telekom hoz.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#13211) #46922752 válasza seger (#13207) üzenetére


#46922752
törölt tag

Azt hiszem rájöttem miért nem akart menni ez a SmartLock téma.
Valóban a google maps-ot használja. Ami meg ugye az iránytű kalibrálásával lesz tökéletes.
Én bekalibráltam az iránytűt, azóta 10ből 1x nem enged be az adott címen. Nálam bevált. Egy próbat megér.

[ Szerkesztve ]

(#13212) maci74


maci74
tag

Sziasztok!

Elérkezett az ideje h. a szeretett Note4em lecseréljem egy 9-re.Azt kérdezném tőletek h. a 6/128GB v.a 8/512GB-os változatot érdemesebb megvenni?Értem ezt ramkezelés és tárhely fogyása végett. Másban nem különböznek ugye? A Telekomnál 20ezer a különbség a kettő között.

Köszi előre is.

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#13213) ollie válasza maci74 (#13212) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindenképpen a nagyobbat vedd, ha több évre veszed.

***

(#13214) icecave válasza maci74 (#13212) üzenetére


icecave
nagyúr

Még sosem volt gondom amiatt,hogy 6 GB RAM-osat vettem, nem a 8-asat, tárhely is elég (kb. 30 giga film/sorozat van rajta, 1500 kép, 15 gigányi letöltött Spotify lista, stb. és még mindig 86 gigánál járok csak).

Viszont hosszabb távon lehet a RAM egyre érezhetőbb lesz, és ha megjelenés után 20k lett volna a különbség, azt vettem volna, de jóval több volt. Az is igaz, hogy úgy voltam vele, hogy egyik készülékem sem volt meg 1 évig sem, úgyis lecserélem, erre ez az első, ami a legtovább maradt és már majdnem egy éves.

(#13215) petymeg válasza maci74 (#13212) üzenetére


petymeg
addikt

Én is 6-ost vettem + 256 gigás sd-t, ha most venném, már 8-ast vennék.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#13216) ancsako válasza apaszka (#13210) üzenetére


ancsako
tag

Bizony. :-( No és akkor azt mondd meg kérlek,hogy a telekomos bármilyen simet befogad? Vagy kell hogy az első sim telekomos legyen? Mert most az árakat nézve... lehet megvenném ott,de a kártya az nekem nem használatos lenne...

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#13217) kali válasza ancsako (#13216) üzenetére


kali
legenda

A Telekom csak független készülékeket forgalmaz már egy ideje.

(#13218) apaszka válasza ancsako (#13216) üzenetére


apaszka
veterán

Ahogy Kali mondja, és nem kell hókusz/pókusz!

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#13219) baladam86 válasza maci74 (#13212) üzenetére


baladam86
aktív tag

Nálam is a Note 4-et váltotta 4 év után tavaly októberben, én a nagyobbat vettem, mert a Note 9-cel is hosszabb távra tervezek, főleg, hogy csak ennyi a különbség árban, mindenképp a nagyobbat javaslom, ha nem tervezed előre 1 év után cserélni. Jelenleg nincs érezhető különbség a 6/128 és a 8/512-es Note 9 között, de szerintem 1-2 év múlva a több RAM miatt a nagyobb előnyben lesz.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#13220) maci74


maci74
tag

Köszönöm mindenkinek az építő tanácsokat.Holnap akkor megrendelem a telót,aztán ha nagyon megakadnék vele akkor zargatlak benneteket a kérdéseimmel. :C :R

"De Ford! Mi csak egy kis gyengédségre vágytunk!!! Ford Fairlane: Örüljetek a ráadásnak! whaouuuuu!"

(#13221) Pavua


Pavua
csendes tag

Sziasztok,

Budapesten pár percre ki tud kölcsönadni thai simkártyát? Az új telefonomat kellene tesztelnem vele.

köszi

(#13222) ancsako válasza kali (#13217) üzenetére


ancsako
tag

:DD
Csúcs! Köszönöm, köszönöm!

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#13223) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Korábban valaki mondta, hogy az M7 intelli nem kapcsolódik a SHealt-hoz.
Ma kaptam vissza asszonykától a vérnyomásmérőt, ki is próbáltam.
Mikor megvettem, egyből oda adtam szóval csak 2 mérés volt benne.

Szóval az Omron app-nál van olyan a menüben, hogy linked apps & services, ott felajánlja az SHealt-ot.
Szépen át is másolja oda magától sync után.
A telefon illetve a vérnyomásmérő közt 1 bpm eltérés volt mindig többszöri mérés után.
Szóval szerintem pontosnak mondható a telefonba épített cucc.
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#13224) seger válasza #46922752 (#13211) üzenetére


seger
addikt

Hogyan kalibráltad be? Hol?

(#13225) #46922752 válasza seger (#13224) üzenetére


#46922752
törölt tag

Edge gyors eszközökben az iranytűnél.
Bár nekem magától feldobta, hogy a kalibració szint alacsony. De igy is lehet, manuálisan.

(#13226) tylerddd


tylerddd
veterán

Tapasztaltátok már, hogy a galériában a videók előnézeti lejátszása nem mindig indul el? Csak akkor lehet megnézni, ha a Videó lejátszására nyomok. Van, hogy az alkalmazás bezárása megoldja, de van, hogy nem. Ez talán a májusi vagy júniusi frissítés óta van meg.

Arra is figyelmes lettem, hogy már (szintén 1-2 frissítés óta) működnek a világító szélek a beállítható alkalmazásoknál értesítéseknél, pl. SMS. Meg is lepődtem, amikor először megláttam, mert ezt tavaly augusztus óta nem sikerült működésre bírni.

Szoftveres kérdésekben/észrevételekben érdemes-e írni a Samsungnak?

ui: Telekomos szoftver.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13227) iceQ! válasza kali (#13198) üzenetére


iceQ!
addikt

Ha jó a térerő. Nekem pl.: rossz és merül mint a végtelen :O :O

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#13228) kali válasza iceQ! (#13227) üzenetére


kali
legenda

Amikor 1 - 1 egység volt a térerő mind a két SIM kártyán, akkor folyamatos 4G(+), bluetooth és néhány szinkron mellett merült 1 - 1.5 óránként 1%-ot készenlétben, nekem még az sem a világ vége.

(#13229) #24536576 válasza kali (#13228) üzenetére


#24536576
törölt tag

Jó, de nálad minden korlátozva van. Csoda, hogy a net be van kapcsolva. :D

(#13230) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Tegnap voltunk Solymáron. Egy vonal 4G és még az internet sem jött be. Telenor flottás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13231) kali válasza #24536576 (#13229) üzenetére


kali
legenda

Nincs minden korlátozva, csak a felesleges funkciók, amiket nem használok, illetve a kémkedős, (hiba)jelentgetős és társai Google és Samsung folyamatok.
Folyamatosan megy a 4G(+) és a bluetooth - két SIM kártya kapcsán is küldi az értesítéseket az órára -, mennek szinkronok (időjárás, naptár, két e-mail fiók...stb. (400+ GB mobilinternetem van havonta, miért korlátoznék olyat, amit használok, illetve hasznát veszem?)

[ Szerkesztve ]

(#13232) roti13


roti13
tag

Sziasztok!
Olyan appokat keresek, amivel hasznosítani lehetne az edge kijelzőt.
Jelen pillanatban a gyári dolgokkal annyira nem vagyok kibékülve/megelégedve, kíváncsi vagyok hogy az egyéni fejlesztők miket tudtak kihozni belőle. (Pl a körbe futó fény nem működik messengerrel, az edge app panel viszont egészen bejön)
Ha valaki tudna ezekhez hasonló appokat, akkor leírná a nevüket?
Köszi :D

Samsung Galaxy Note9

(#13233) ancsako


ancsako
tag

Sziasztok!
Nem könnyű a beköltözés ebbe a telefonba.... már lefőttem.
HOgy a túróba tudom hozzárendelni az egyik vagy másik kártyához a telefonszámokat? :-(

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#13234) tylerddd válasza ancsako (#13233) üzenetére


tylerddd
veterán

Minek hozzárendelni? Mit szeretnél?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13235) skt


skt
tag

Sziasztok!

Nagyon közeli forrásból tudom, hogy pár hazai szolgáltatónál a Note10 előrendelés-el párhuzamosan, lesz lehetőség régi Samsung készülék beszámításra (akár több tízezres értékben is). Valamint megtapogatva a Note 10-et szerintem frankó telefon lett :)

(#13236) TODI1111 válasza skt (#13235) üzenetére


TODI1111
addikt

Kérdés csak, hogy például a telenornál milyen készülék lesz. A note 9-ből tudomásom szerint mindenhol dual simest árulnak viszont a telenornál csak egy simes a note 9.

[ Szerkesztve ]

(#13237) Plazmacucci válasza skt (#13235) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tavaly is bevettek bármilyen telefont, nekem egy Mate 10 Pro-t a Media Marktban 100 ropiért.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#13238) skt válasza Plazmacucci (#13237) üzenetére


skt
tag

A mediamarkt nem szolgaltato.

(#13239) iceQ! válasza skt (#13235) üzenetére


iceQ!
addikt

Telekomnál mi a helyzet? Erről lehet már tudni valamit?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#13240) skt válasza iceQ! (#13239) üzenetére


skt
tag

Szerintem ott is lesz, 90%-ra mondanám.

(#13241) HaliGab23 válasza skt (#13235) üzenetére


HaliGab23
senior tag

A kisebbet vagy nagyobbat tapogattad? ;-)

A kicsi izgat engem, ugye nem csak FHD+ lesz a felbontása??!! :O

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#13242) viera válasza HaliGab23 (#13241) üzenetére


viera
őstag

Valószínűleg az lesz.
De én inkább a nagyobbat fogom megvenni,az akkora lesz mint a Note9.

[ Szerkesztve ]

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13243) HaliGab23 válasza viera (#13242) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Szeretem nagyon a Note 9-et, de kicsit kisebb lenne jobb nekem, viszont én eléggé jól érzékelem a különbséget a felbontások között és megszoktam már a mostani maxot.
Nem értem miért lépnek vissza a felbontással..
Az S10e okés, a kijelzője is "jelentősen" kisebb, de a Note 10-nél miért??
"Dee miéért"?

A Note 9 mérete pl. sportos rövid nadrágban már macerás nekem.. párszor már majdnem kiesett..

Szerk: Mindegy, elengedem ezt a dolgot.

[ Szerkesztve ]

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#13244) viera válasza HaliGab23 (#13243) üzenetére


viera
őstag

Ezt sajnos én sem értem miért lesz kisebb a felbontás,ha valóban úgy lesz.Az S10+ is 6.4-es és nem csak FHD+ -os . :F

Soha ne mondd,hogy soha!!!

(#13245) Prien válasza #24536576 (#13165) üzenetére


Prien
addikt

"Lassan itt a Note10, van aki tutira marad rajtam kívül?"

Én csak a Note 11-et tervezem, a 10-et biztosan kihagyom.

A kevés is több a semminél.

(#13246) apaszka válasza Prien (#13245) üzenetére


apaszka
veterán

Maradok és root-olok inkább! Kap egy 9et a feleségem is.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#13247) ancsako válasza tylerddd (#13234) üzenetére


ancsako
tag

Szerettem volna a telefonra küldött számokat a kártyák szerint szétszedni. A céges számok jól elvannak a céges sim-en. DE egyben nem tudom áttolni rá,nincs ez az opció. :-) Na de talán már mindegy is... egyenként tudom rátenni,de megoldom.

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#13248) tylerddd válasza ancsako (#13247) üzenetére


tylerddd
veterán

SIM-en nem tárolunk telefonszámokat! :DDD Azt hagyjuk meg a senior telefonokra. Őrület, hogy mit szenvedek egy-egy alkalommal a SIM-re mentett számokkal, amikor idősebb rokonok megkérnek ilyenekre. Instabil, bizonytalan és viszonylag kevés a 250 hely, szerintem.

A Google fiókban sokkal egyszerűbb lenne rendszerezni őket és még elvesztíteni se tudnád őket, hiszen folyamatosan szinkronban lenne. De ez csak egy tipp, nem okoskodni akarok!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13249) icecave válasza tylerddd (#13248) üzenetére


icecave
nagyúr

Ezt csak megerősíteni tudom. Mikor asszony végre rászánta magát idén az okostelefonra, első dolgom volt a google fiókjába fellőni mindet.

Szülők még mindig a nyomógombos telefonokkal elvannak, ott mindig csak a szívás van.

[ Szerkesztve ]

(#13250) sanyijedi válasza tylerddd (#13248) üzenetére


sanyijedi
őstag

arról nem beszélve, hogy címkézhető, szóval akár külön is kezelhető a céges, magán, család egyéb

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.