Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:31:37

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note9 - stylus-szimbólum

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13751) gyuri81 válasza cdl (#13748) üzenetére


gyuri81
veterán

Voda flottában vagyok, aminek katasztrófális árlistája van :(

LosBlancosrm: A 8-ast a bemutatásától számítva fél év múlva vettem meg 300 helyett 250-ért az MM-ben. Na most a 9-es széria már 1 éves, és még mindig 250 az ára. Tehát a kérdésedre válaszolva nem elég :D

Plazmacucci: jajjjj mááár :) 200 körül már jobban esne :)

[ Szerkesztve ]

(#13752) tylerddd


tylerddd
veterán

A megvásárlástól kezdve, ami napokban lesz egy éve, tökéletesen ment az automata fényerő. Aztán bejött ez az adaptív valami, az is jó volt egy darabig. Néhány frissítés óta viszont nem igazán találja el jól a dolgokat. Van, hogy videó vagy játék közben brutál lehúzza, szerintem 10% sincs olyankor, és van hogy túltolja, amikor nem kellene. A használati mintákat töröltem, de így se találja el mindig, ilyenkor állítok rajta és gondolom ettől megint megkavarodik. Olyan is van, hogy leveszi nagyon kicsire a fényt, lehúzom a menüt és ki/bekapcsolom az adaptív fényerőt és felugrik 3x akkorára, de nem áll vissza kicsire, mint az előbb, miközben ugyanolyan fényerő van a helyiségben. Nincs a telón kijelzővédő.

Lehet megpróbálom nullázni a mintákat és hagyom dolgozni utánállítás nélkül.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13753) gerner1 válasza tylerddd (#13752) üzenetére


gerner1
veterán

Én, eddig nem tapasztaltam ilyesmiket, nálam rendben van. Arra viszont emlékszem, hogy az első ~6-10 nap használat után, az adaptív automatika már megjegyezte, hogy mikor milyen fényerőt "használnék".

(#13754) szokelaszlo válasza juuzer (#13731) üzenetére


szokelaszlo
tag

Nekem cserélték.
Megjavult és meg nem romlott azóta el.
De ha tudom hogy a szervizben fényszivárgásosan ragasztanak vissza kijelzőt inkább nem cseréltetem ki.

(#13755) #24536576 válasza tylerddd (#13752) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nekem is hasonló volt, most, hogy kicserélték az alaplapot, már nem idegesít. Szervizes azt mondta, hogy ez vagy működik, vagy nem... Erre csak ért valamit az alaplap csere. 🤔

(#13756) tylerddd válasza #24536576 (#13755) üzenetére


tylerddd
veterán

Most kipróbálom, amit írtam (minta törlés + nem babrálás) és meglátjuk. Én ezzel nem fogom szervizbe vinni, max. állítom kézzel.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13757) petymeg


petymeg
addikt

Engem baszottul idegesít már ez a hiba, mikor bejövő hívást fogadok és utána vagy 5-10 mp eltelik mire kapcsolja a hívót. Szerintetek ezzel beadjam szervizbe- vagy mi a csudát lehet kezdeni? Ez telefon hiba vagy hálózat? 4g-re van állítva Volte nélkül, korábban azt írtatok, hogy volten csinálja többeteknek.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#13758) mizoli válasza gyuri81 (#13751) üzenetére


mizoli
addikt

Ha 200e-ért kell, német MM-ban 599€.

(#13759) kali válasza petymeg (#13757) üzenetére


kali
legenda

Érdemes megfigyelni, hogy adott SIM kártyával mindenhol, eltérő cellákban és tornyokon is adott-e a probléma, aztán másik SIM kártyával, más szolgáltató SIM kártyájával is, mert nem feltétlenül a telefon hibája, lehet SIM kártya, szolgáltatós cella/torony és akár komplett hálózat is.
Nekem VoLTE esetén sem adott a probléma és 3G/2G hálón sem. Telekomos mind a két előfizetésem, de csak a priváton van egyelőre VoLTE.

[ Szerkesztve ]

(#13760) gerner1 válasza petymeg (#13757) üzenetére


gerner1
veterán

Amennyiben nem vagy VoLTE -s, akkor szerintem a hálózat üzemeltetés sajátossága. Fallback: híváskor, 4G -ről levált előbb 3G -re, majd ha azt nem talál megfelelőt, vagy az adott pillanatban a tartózkodási helyet kiszolgáló torony túlterhelt, vagy hívásforgalom-átirányítás van más toronyra, stb,stb ⇒akkor tovább vált 2G -re. Ez mind idő, és minél gyengébb az elérhető térerő, annál hosszabb idő, mire felépül a hívás. De(!) ugyanezek érvényesek a hívott félre is, és bizony a kettő össze is adódhat.

Én egyébként, azt a bosszantó 5-10 másodpercet lehet, hogy máshová sorolnám, mert korábban rengeteg panasz volt a : "bent ragadt hívásokról / nem voltam elérhető, de SMS -t kaptam hogy kerestek / híváskor eldobja a vonalat / stb / stb" -re. Annál a szolgáltatónál állítottak a hívásfelépülési idő speckóján, így az említett hibák ritkábban fordulnak elő, viszont ha a körülmények olyanok, akkor a hívásfelépülés hosszabb idő. Én is tudok olyan környéket itt a fővárosban, ahol magam is tapasztaltam már hasonlót (vodás vagyok..) .

Nem tudom, hogy a probléma mindenhol jelen van, vagy van ahol jó... Amennyiben az utóbbi, akkor én a készülékhibára egyelőre nem gyanakodnék.

(#13761) korimv6 válasza juuzer (#13731) üzenetére


korimv6
aktív tag

Én tegnap adtam fel postán. De az spen is behalt. Sajnos még nem kaptam értesítést, hogy megérkezett volna hozzájuk.

Körbe zárt villám.

(#13762) kazanka válasza mizoli (#13758) üzenetére


kazanka
őstag

Arra csak 1 év gari van vagy viheted ki Németországba.
korimv6: Este 5 ig ha feladod, másnap ott van.

[ Szerkesztve ]

(#13763) apaszka válasza gyuri81 (#13751) üzenetére


apaszka
veterán

De viszont jó készülék még ma is szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#13764) #24536576


#24536576
törölt tag

Adguard-ot használ valaki?

Néha gondol egyet és kivégzi a netet... Nem tudom melyik beállítása okolható ezért.

(#13765) Capella válasza #24536576 (#13764) üzenetére


Capella
senior tag

Én csak a DNS szervereiket használom DNS changer appal. Azzal így nincs semmi gond.
A Note9-hez még külön app sem kell, úgy tudom a beállítások alatt simán lehet szervert változtatni.

(#13766) vmack válasza gerner1 (#13739) üzenetére


vmack
tag

Köszi! végre tökéletesen megy a hangrögzítés :)

(#13767) seger válasza vmack (#13766) üzenetére


seger
addikt

Én cube-t használom. Tökéletes, és telefonszámot névvel menti.

(#13768) petymeg válasza gerner1 (#13760) üzenetére


petymeg
addikt

Teljesen random. Átrakom 3g-re, csak akkor meg jóval lassabb a mobilnet is.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#13769) gerner1 válasza petymeg (#13768) üzenetére


gerner1
veterán

Szóval, ha 3G/2G -re állítva javul a "helyzet", akkor az alátámasztja a fallback -et. 3G -ről, max egy szintet léptethet vissza, és az is már időkülönbséget eredményez.

(#13770) kazanka válasza vmack (#13766) üzenetére


kazanka
őstag

Bocs erről lemaradtam!

(#13771) Diabolis


Diabolis
tag

Köszönöm a tippeket, a Voda eldöntötte helyettem a dolgot. Note 9 már csak Kaposváron és Mosonmagyaróváron volt egy-egy darab :D
Viszont az S10-et megkaptam 21X7200 részletre, durván 150-ben szerintem egészen tűrhető vétel, ebben a készülékbiztosítás is benne van. Két évig szerintem nem lesz vele belassulós gond :D (Ellenben két évig minden nap én mosogatok, ugyanis az árra az asszony bólintott rá nagy nehezen :D )

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#13772) FőDudu


FőDudu
addikt

Sziasztok!

Jott ma reggel egy frissites.
Version N960FXXS3CSH2/N960FOVF3CSF1/N960FXXS3CSG1

Patch level August 1, 2019.
Erdemes felrakni, vagy van valamilyen ismert hatranya?

Hivas rogzitest hasznalok, Samsung boltbol leszedett ACR mukodik most.
Most is Android 9 van rajta, Juliusi patch level. Jo lenne ha maradna a hivas rogzites.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#13773) telefonmágus válasza FőDudu (#13772) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Ez vodafone

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#13774) petymeg válasza Diabolis (#13771) üzenetére


petymeg
addikt

Ez van akkor, ha az asszony hordja a nadrágot. ;]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#13775) tylerddd válasza Diabolis (#13771) üzenetére


tylerddd
veterán

Nehogymá'

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13776) Diabolis


Diabolis
tag

A nőkkel jóban kell lenni, mert náluk van az összes p*na :D Ja, és főzni sem tudok :D :D

[ Szerkesztve ]

Ha beülsz a volán mögé, és azt érzed otthon vagy, ne gondolkodj, vedd meg! De ha leparkoltál vele és nem nézel vissza rá, rossz autót vettél.

(#13777) tylerddd válasza Diabolis (#13776) üzenetére


tylerddd
veterán

Szerintem szánalmas, ha valakit ezzel befolyásolni lehet ... :DDD

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13778) #24536576 válasza petymeg (#13774) üzenetére


#24536576
törölt tag

Attól még nem lett volna Note9, ha nem az asszony bólint. Más kérdés, hogy szerintem fel lehetett volna hozatni, és jobban is járt volna a Note-tal.

(#13779) tucsok. válasza Diabolis (#13771) üzenetére


tucsok.
senior tag

Vegyél mosogatógépet ;] ;)

"So say we all"

(#13780) juuzer


juuzer
addikt

Köszi a válaszokat!

Akkor majd beviszem szerintem a Váci úti szervízpontba :) vagy a T-hez :D

szokelaszlo: ez mondjuk azért elég durva, hogy a kijelzőt ilyen bénán rakták vissza o.O

Olyan egyébként volt már valakinek, hogy nem érzékelt sehogy sem az ujjlenyomat-olvasó? Általában akkor jön elő, hogyha kicsit nedves a szenzor, de egyáltalán nem szól, hogy sikertelen a feloldás, vagy stb, szimplán nem old fel és nem is rezeg. Ennek az ellentettje is elő szokott fordulni, amikor pl szintúgy kicsit koszos a szenzor, de hozzá se érek és fel akarna oldani. Ez hiba vagy csak szimplán ilyen?

(Csak gyűjtöm a listát, hogy mivel adjam le a telefont szervízeltetni. Előre is thx! :D)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#13781) FőDudu válasza telefonmágus (#13773) üzenetére


FőDudu
addikt

Inkabb kulfold ;)

FőDudu

(#13782) petymeg


petymeg
addikt

Szerintetek ez normális?

[kép]

A Spotify nem volt ilyen mohó.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#13783) telefonmágus válasza FőDudu (#13781) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Voda csoport

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#13784) baladam86 válasza juuzer (#13780) üzenetére


baladam86
aktív tag

Ha az ujjlenyomat olvasó vagy az ujjad piszkos/nedves, nem garantált, hogy beolvassa az ujjadat, ez nem hiba.

SIISIIIS4Note3Note4Note9S23Ultra

(#13785) icecave válasza juuzer (#13780) üzenetére


icecave
nagyúr

Ez ilyen, rendszeresen előfordul velem a jelenség ha a kádban fekve netezek :D

(#13786) tylerddd


tylerddd
veterán

Ez a Wifi hívások mi?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#13787) #24536576 válasza tylerddd (#13786) üzenetére


#24536576
törölt tag

Volte csak wifin. (szvsz)

[ Szerkesztve ]

(#13788) ollie válasza #24536576 (#13787) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Semmi köze a kettőnek egymáshoz. A VoLTE egy LTE szabvány kiegészítés a Wifi meg Wifi. A Wifi hívás a wifin keresztüli telefonálást jelent. Ez akkor jó, ha gyenge és/vagy zsúfolt a mobilhálózat, vagy egyáltalán nincs(!) térerő. Vagyis térerő nélkül wifire kapcsolódva a telefonunk ugyanúgy viselkedik, mintha lenne térerő, bárhol is vagyunk a világon (persze kell működő internetkapcsolatnak lenni a wifin keresztül). A hívás ára amúgy így is ugyanannyi, mintha rendes mobilhálózaton beszélnénk.

***

(#13789) #24536576 válasza ollie (#13788) üzenetére


#24536576
törölt tag


Vs

Megint konkrétan írsz le olyat, amihez lövésed sincs. Egyik mobilnetet, a másik a wifit használja.

[ Szerkesztve ]

(#13790) ollie válasza #24536576 (#13789) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tudsz szöveget értelmezni? Mert pont azt írtam le, amit te is.

***

(#13791) #24536576 válasza ollie (#13790) üzenetére


#24536576
törölt tag

Én tudok. A "semmi köze" kizárja, hogy hasonló elven működjenek. De lehet, hogy a Diginél dilettánsok ülnek.

(#13792) ollie válasza #24536576 (#13791) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne adj olyan dolgokat a számba, amit nem mondtam-. A semmi köze nem azt jelenti, amit te gondolsz. Tanulj némi magyar nyelvet.

***

(#13793) Mercel válasza gyuri81 (#13747) üzenetére


Mercel
senior tag

Nem tudom hol nézted de a Vodánál 210 Volt az utolsó ára ami 260-ról lett csökkentve. Az utolsó fél évben kb. Egy százassal mászott lejebb az ára. Nekem hosszabitasnal alku után 135 lett az egyéni ár. Más kérdés, hogy szerintem már nem elérhető a készülék én is utolsó pillanatban csaptam le rá.

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#13794) F_Gergely válasza #24536576 (#13789) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ha mar ennyire lovaglunk a szavakon, a VoLTE eseten nem a mobilinternetet hasznalja, hanem a 4G halozarot. Eddig 4G-n csak adatforgalom volt, hivas nem. Mostmar elerheto a hivas is 4G halozaton. Tehat ha nincs mobilinterneted, attol meg ugyan ugy tudsz a 4G halozaton telefonalni.

(#13795) mjani1172 válasza kali (#13657) üzenetére


mjani1172
addikt

Azért köszönöm.

(#13796) gyuri81 válasza Mercel (#13793) üzenetére


gyuri81
veterán

Igen-igen, tegnap néztem meg a voda flotta árlistát és ott tényleg 210 most ( persze ha van még..)
Lehet náluk ilyet, hogy egyéni ár??? ( nekem is lejárt a hűségem..)

(#13797) Mercel válasza #24536576 (#13778) üzenetére


Mercel
senior tag

Nem "hozzák fel" nincs ilyen opció. Számos oka van.

Marcel

(#13798) Mercel


Mercel
senior tag

Még mindig nem jöttem rá, hogy tudok nagyobb látószögű fotót lőni úgy, hogy mindkét optikát használja elsütéskor.. :F
A Note 8 tesztjében konkrétan szó volt erről az opcióról.
(Az élő fókusz optika nem játszik mert ott ugyan mindkét optika készít képet de nem gyúrja össze a végeredményt csak lehet választani a végen, hogy melyik kamera által készített képet lássuk)

[ Szerkesztve ]

Marcel

(#13799) kazanka válasza #24536576 (#13791) üzenetére


kazanka
őstag

Nem diletánsok,annál rosszabb, románok.

[ Szerkesztve ]

(#13800) #24536576 válasza ollie (#13792) üzenetére


#24536576
törölt tag

Hát, ezek szerint te nem vagy tisztában azzal amit mondasz. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.