Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) #46922752 válasza Vjankovics82 (#6299) üzenetére


#46922752
törölt tag

Mért lenne kevés? Bőven jó az. Nekem van, hogy 500 mega sincs. De semmi nem akad, patentül megy minden.

[ Szerkesztve ]

(#6302) galuska95 válasza Vjankovics82 (#6299) üzenetére


galuska95
aktív tag

nem az a jó ha sok a szabad ram, jobb ha több a foglalt.

(#6303) ollie válasza Vjankovics82 (#6299) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kevés. Az android úgy működik, hogy direkt bepakol egy csomó mindent a memóriába, mert így gyorsabban indulnak az appok, és ez így van jól. Annak nincs értelme, hogy egy csomó memória üresen van.

***

(#6304) KengelRoland válasza Vjankovics82 (#6299) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Sose nézem a RAM-ot. Minek? Hogy ezen izguljak? Megy a telefon, vagy sem? Ha megy, akkor minek piszkálni? Ha nem megy, akkor ráérsz az okát kutatni.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6305) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Na gyerekek ma kaptam meg az s9 pluszt kíváncsi vagyok mit tud.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6306) Bukoba válasza Tiger. (#6305) üzenetére


Bukoba
tag

Majd mesélj...

(#6307) Tiger. válasza Bukoba (#6306) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Amint leteszteltem mesélek, verseny társ htc u11 lesz.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6308) ollie válasza Bukoba (#6306) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem az van (asszonyé az A5). Ég és föld a két készülék, szinte össze sem lehet hasonlítani a kettőt.

***

(#6309) Tiger. válasza ollie (#6308) üzenetére


Tiger.
nagyúr

De az A5 jobban bírja gondolom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6310) Bukoba válasza ollie (#6308) üzenetére


Bukoba
tag

Mondjuk ezzel nem leptél meg :) Nem egy ligában focizik a két készülék.

(#6311) Sungoo válasza ollie (#6308) üzenetére


Sungoo
addikt

Még jó, hogy nincsenek partyban. :) :DDD

(#6312) Bukoba válasza Tiger. (#6307) üzenetére


Bukoba
tag

U11-et nem ismerem.

(#6313) ollie válasza Tiger. (#6309) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt nehéz megmondani, mert én sokat játszom, az asszony semmit, és ugye a játékok jobban szívják az akkut.

***

(#6314) csaba1203 válasza ollie (#6303) üzenetére


csaba1203
addikt

Igaz,amit írtál és ez miatt például iszonyat a Huawei telefonok memória kezelése.
Mindent bezárnak és ott az a lényeg,hogy minél több maradjon szabadon ezáltal mindig újra indulnak az appok.

(#6315) KengelRoland válasza csaba1203 (#6314) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Nem mintha nem lehetne kivárni azt a 0,05 másodpercet, amíg elindul :). Igazából minden attól függ, hogy ki mikor kezdte az okostelefonozás. Aki anno WinMobile 5.0-val kezdte, annak ez a mai okostelefon áldás. Akkor is, ha minden app előlről tölt be mindig.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6316) Tiger. válasza ollie (#6313) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Itt is az asszonynak van A5-je, de 3napot tud 5ora sottal. Az azért jó.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6317) Vjankovics82 válasza KengelRoland (#6304) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Értem srácok! Fain teló amúgy! 😉

(#6318) csaba1203 válasza Tiger. (#6316) üzenetére


csaba1203
addikt

Az,hogy jön ki?
Nekem ugyanez de csak 2 nap pedig éjjel repülőn van. :D

(#6319) Tiger. válasza csaba1203 (#6318) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Majd lefotozom.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6320) Angel2014


Angel2014
addikt

Az már biztos ,hogy nem régiósan fog kijönni az Oreo mert Trinidad és Tobago is megkapta.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6321) #16695808


#16695808
törölt tag

éppen némítva volt a telefon és energiatakarékos módban ... és mikor kerestek a hivó fél azt mondta hogy kinyomtam/lettettem a telefont kicsöngés után... nos nem tettel le..éppen töltőn volt mellettem hozzá sem nyúltam. volt már ilyen valakinek. (galaxy A3)

(#6322) Bukoba válasza #16695808 (#6321) üzenetére


Bukoba
tag

Még nem jártam így, lehet nem volt térerő valamilyen okból.

(#6323) gerner1 válasza Angel2014 (#6320) üzenetére


gerner1
veterán

Trinidad és Tobogo is egy régió (EON, vagy TTT CSC kódon vannak) ...

[ Szerkesztve ]

(#6324) gerner1 válasza #16695808 (#6321) üzenetére


gerner1
veterán

Fallback miatti hívsproblémának "tűnik" ...

(#6325) #16695808 válasza gerner1 (#6324) üzenetére


#16695808
törölt tag

Megoldás?

(#6326) gerner1 válasza #16695808 (#6325) üzenetére


gerner1
veterán

3G/2G aut-ra állítva kell használni a készüléket, mert ezeken a rendszereken van hanghívás, és adott esetben csak 1 szintet léptet vissza (fallback), hogy a hívás fel tudjon épülni.. 4G -n nincs hanghívás, csak ha aktív VoLTE használó vagy (az is csak akkor, ha az adott torony -amihez éppen csatlakozol- tudja ezt). De egyelőre a VoLTE sem működik a Telekomnál, mert valami miatt lekapcsolták átmenetileg (utolsó infóim szerint)...

(#6327) GEPESZ66 válasza gerner1 (#6326) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A3 2016-nál is volt olyan, hogy mikor hívni akartam, akkor szembesültem, hogy nem jön létre a kapcsolat.
Kiderült, hogy nem tudtak elérni sem.
3G/2G-re kellett váltani, s azon használni a telefont, így nincs gond.
Viszont a 4G lefedettség manapság sokkal jobb, mint a 3G.
Sajnos 4G képes telefont 3G-n kell használni.
Mivel flottás a telefon, nálunk még a Telekom nem engedélyezte a VoLTE-t.

(#6328) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a frissítések a rendelkezésre álló tárhelyet csökkentik? Vagy azok külön partícióra kerülnek és az Android által mutatott szabad helyet nem érintik?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6329) gerner1 válasza DrBubo77 (#6328) üzenetére


gerner1
veterán

Külön partíció. De a gyorsítótárban hagy szemetet. Ezért (is) javasolt a gyorsítótár törlése, még az update letöltése előtt. A legtöbb esetben, egy update utáni gyorsabb merülést ugyanis inkább az okozza, hogy már csak annyi szemét hiányzott ahhoz a szinthez, amellyel jobban erőlködik a SoC (nincs hová gyorrsítótáraznia az OS -nek, vagy ami van hely, az nem elegendő).

[ Szerkesztve ]

(#6330) KengelRoland válasza gerner1 (#6329) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Ez alatt a wipe cache partition-t érted?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6331) gerner1 válasza KengelRoland (#6330) üzenetére


gerner1
veterán

Igen. Ugyanis az OS gyorsítótárat nem lehet törölni OS alól, csak az app -okét.

(#6332) KengelRoland válasza gerner1 (#6331) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

De a mobilfelhasználók 80%-a életében nem hallott még erről. Akkor az ő telefonjuk nem működik megfelelően? Vagy pedig a gyártó azért gondoskodásuk arról, hogy időnként magától is törlődjön az?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6333) gerner1 válasza KengelRoland (#6332) üzenetére


gerner1
veterán

Gyártói oldalról, alapesetben nincs ezzel gond, mert a szemét jelentős részét (és maguk után nem takarítást) 3rd party appok, illetve azok futtatása adják. Ezekért nem felelős a gyártó. Az app -ok "firkálói" és a userek már inkább. Ebben élen jár pofakönyv, pofa-messenger, insta, viber, youtube, stb, és az ezekhez köthető felhasználói szokások.
Ezért van az, hogy a működési anomáliák gyakoribbak azoknál, akik ezeken lógnak minden nap sok időt. Akik nem, azoknál lényegesebb ritkább.

Windows is azoknál stabil sokáig, akik megfelelően használják, és a felhasználási szokásaikkal egyenesen arányosan sűrített időközönként végeznek karbantartást. Ott sem köti senki a felhasználók orrára, hogy mit, mikor (?). Nem is lehetne, mert ahány felhasználó ⇒annyi körülmény, és ettől igen képlékeny. Aki pedig nem ért hozzá az beviszi egy szervizbe. Lehetne sorolni a példákat tovább ...

[ Szerkesztve ]

(#6334) sokaadik


sokaadik
csendes tag

sziasztok!

Kb megjelenéskor vettem egy A5 '17-et. Meg voltam elégedve vele többé-kevésbé, kb 2 héttel ezelőttig, amikoris rohamosan kezdett merülni a telefon. Egy éjszaka alatt 100-ról 50-60%-ra kb, illetve egy töltéssel kb a becsült akksi időnek 10 órát ír. Ezt megelégelve kicseréltettem az akksit benne, bízva benne, hogy megoldódik a probléma. Ez a mai napon történt meg, azonban kissé dühősen konstatáltam, hogy egy kis javuláson kivül a probléma még mindig fennáll, ergó szoftveres a probléma (?). Mit javasoltok?

(#6335) KengelRoland válasza sokaadik (#6334) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Első körben azt, hogy légy türelemmel. Az új akkunak ugyanis kell pár töltési és lemerülési ciklus ahhoz, hogy elérje a normál működési teljesítményét. Ez nem azonos a régi Ni-Mh akkuk formázásával, hiszen a Li akkuk eleve formázva kerülnek a telefonba (állítólag). Ez egyszerűen ilyen. Viszont ha mondjuk 2-3 hét múlva sem javul a helyzet, akkor az A5 2017-et is elérte a Samsung áldásos "szándékosan tervezett elavulás" politikája. Gondolom wipe cache partition-t szoktál csiánálni. Még egy hard reset tud talán segíteni.
Én ugyanígy jártam az A5 2016-tal. 96%-ban elégedett voltam vele, azt hittem, hogy 10 évig tuti nem kell új telefon, mert anyagban is ott van ahol kell, meg kamerában, mindenben. És az utolsó frissítések egyre rosszabbá tették. Úgyhogy megszabadultam a telefontól, vettem egy A8-at és első dolgom volt a frissítés kikapcsolása. Erre a büdös életbe több frissítés nem fog felmenni. Szarok én magas ívben az Oreora meg Milka csokira, Vattacukor-ra meg a többi átverésre.
Remélem, neked megoldódik a problémád és nem kell ilyen drasztikus lépésre szánnod magad.
Azt azért zárójelbe megjegyezném, hogy az a bizonyos "új" akku soha az életbe nem lesz olyan, mint az eredeti, amivel megvetted és ez szintén nem véletlenül ilyen. Ez is az újabb telefonok megvásárlására ösztönző ráutaló magatartás, amit a gyártók szeretnek alkalmazni. Emlékszem, mikor még divat volt a kivehető akku, én mindig a gyári, dobozos, hologramos cimkével ellátott akkukat vásárolva, mert nem hittem az OEM és az eBay Original Battery nevű varázslatokban. És mégse volt olyan soha, mint amivel megvettem a telefont.

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6336) Tiger. válasza KengelRoland (#6335) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Hidd el azzal, hogy ki kapcsoltad a frissitést, még nem oldottad meg a problémát, ugyan is a playáruházban lévő alkalmazások intézik el a telefont, hogy melyik azt nem tudom, de pl lehet a googleplay szolgáltatások is.
Élő példa egy htc one m7 viper rommal használom, és azzal mindig jó volt, hiába a az újra rom telepítés, sajnos vannak kötelező frissítések playen keresztül, amiket meg kell csinálnia.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6337) Sungoo válasza Tiger. (#6336) üzenetére


Sungoo
addikt

Illetve a FB app, és társai. :((( Hiába van letiltva az automatikus frissítés, illetve egyenként kivéve a pipa a play-en az alkalmazásoknál, ezek akkor is frissülnek.

(#6338) sokaadik válasza KengelRoland (#6335) üzenetére


sokaadik
csendes tag

Köszönöm a választ! Nos, ezzel a tervezett elavulással maximum azt érik el, hogy samsungot a büdös életbe nem veszek többet. Még egy reményem, hogy valahogy visszavarázsolom a 6-os androidot, de ennek kapcsán sajnos problémába ütközöm az Odin-ban, bármilyen firmware verziot probálok, felrakni, a "setupconnection..." résznél megáll a történet. Custom rom-ot is felraknék én már esküszöm, de ahhoz sem értek, így jelenleg marad a napi 2-szeri töltés. ui: hard reset már rég volt, cache wipe szintén

(#6339) KengelRoland válasza sokaadik (#6338) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Vidd el egy sufni gsm-be. 2-3 ezer forintért azt tesznek fel, amit akarsz.

Szerintem nem csak a Samsung csinálja. Ezzek mind egymást majmolják. A Sony biztos csinálja, Sonym is volt.
Nálam semmi nem frissülhet. Facebook csak böngészőből. Messenger is megy ha "asztali mód"-ba kapcsolsz.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6340) Stellaway válasza sokaadik (#6338) üzenetére


Stellaway
tag

elavulás-elavulás, de azért ez elég irreális amit leírsz, a te telefonoddal lehet a gond

Aláírom

(#6341) KengelRoland válasza Stellaway (#6340) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Igen, ott van valami gond, de másik fórumba olvastam, több embernek az S7-ét vágták haza frissítéssel és ugyanígy az üzemidőre panaszkodtak, meg wifi eldobásra, stb. Lehet, hogy segítene neki egy naked rom. És egy kis türelem.
Sajnos én nem nyúlhatok ilyen custom rom megoldásokhoz, mert a bank azonnal letiltja az alkalmazását. Nekem meg szükségem van rá. De különben már én is rootoltam volna és letakarítottam volna a sok szart a telefonról.
Viszont a helyébe nem szórakoznék, bevinném egy GSM boltba, ott egy pillanat alatt ráhúznak olyan romot, amilyet akar. Egy nap alatt megcsinálják.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6342) gerner1 válasza KengelRoland (#6341) üzenetére


gerner1
veterán

Az ottani ilyen problémák oka is zömeben az, amit itt írtam : #6329

De ott is nehezen kerül értésre (az S7E topikban szintén ...), mert az érintettek többsége megvan róla győződve, hogy nincs semmi hiba a felhasználói szokásaiban, a felhasználói körülményekkel pedig nem is kalkulálnak (pedig azzal is kellene ⇒nem is kicsit...) . Ezt tetézi, hogy az Összefoglalóban megtalálható erre vonatkozó "gondolatokat" el sem olvassák, vagy ha igen, akkor legyintenek, hogy "ááá az(ok) az "ő" esetükben nem relevánsak" ... - és hasonlók....

De, aki mégis elolvasta és ezek/azok közül végigpróbált mindent, az is inkább beír a topikba egy panaszt, az helyett, hogy felkeresne egy szervizt (az "occccsó" sufni gsm barkács helyett), mert ugye majomra volt pénz, de banánra már nincsen... Lehetne sorolni tovább ...

Mert hát ugye kicsit sem üti a szemét, hogy ha önmagában az update -ben volna a hiba, akkor az konzekvensen az összes azonos CSC -n lévő user készülékén jelentkezne -kivétel nélkül!-, és ez miatt panasz-cunami lenne (ami egyszer sem volt...). Ugyanis olyan nincsen, hogy egy update úgy hibás, hogy válogat ... ⇒hogy melyik készüléken okoz galibát, míg másikakon (ez a többségé minden esetben) semmi hasonló szimptóma se ... (hát, nem különös, elgondolkodtató ??)

Szóval, érdekes dolgok ezek...

[ Szerkesztve ]

(#6343) glacious válasza gerner1 (#6342) üzenetére


glacious
addikt

Ráadásul 1-1 frissétés után kell legalább 3 nap, hogy a rendszer újraoptimizálja magát a szokásokhoz.

(#6344) KengelRoland válasza gerner1 (#6342) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Lehet benne valami, mert én nem tapasztaltam a korábbi telefonomnál extra merülést. Akkor ez annak tudható, hogy néha wipe-oltam. Viszont volt más probléma, ami korábban nem volt, csak a frissítések óta.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6345) Almonen válasza sokaadik (#6334) üzenetére


Almonen
aktív tag

Mennyibe került az akksi csere?

Nem találom a neten a hivatalos Samsung féle listát akksi stb. cseréről.

(#6346) gerner1 válasza Almonen (#6345) üzenetére


gerner1
veterán

Az Összefoglaló -ban benne vannak a hivatalos javítási díjak....

(#6347) KengelRoland válasza Almonen (#6345) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Na erre én is kíváncsi vagyok. Én 12 ropira saccolok. De még így is olcsóbb, mintha új telefont venne. Szerintem jó döntés volt az új akku, ha gatyába tudja rázni a telefont.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6348) KengelRoland válasza gerner1 (#6346) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

És tényleg :) :C

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6349) Almonen válasza gerner1 (#6346) üzenetére


Almonen
aktív tag

Mobil változatban nem látszik, csak aszali weblapon, de köszi.

(#6350) samphone


samphone
tag

Sziasztok!

Nekem is Samsung Galaxy A%-öm van, de még a 2016-os verziónál is korábbi.
4.4.4 ( KitKat) rendszerrel jött ki, és mivel én szkeptikus vagyok a frissítésekkel kapcsolatban ( nehogy elrontsanak valamit, hagyom, hogy legyen vélemény másoktól stb. ), nem frissítettem azóta se, de most már lassan szeretnék. Mondjuk a KitKat-tel sincs bajom, de nem tudom milyen más rendszer.

Lollipopra tudnék a telon frissíteni, ezt írja:

Méret: 894,93 MB
Fejlesztett operációs rendszer - Lollipop
Legalább 950 MB-tal csökken a szabad memória mennyisége. Ha korábban sok alkalmazást töltött le és telepített, ez a szabad memóriaterület további csökkenését jelenti.
Az operációs rendszer frissítéséhez körülbelül 3 GB memóriaterület szükséges ( A ténylegesen szükséges szabad memóriaterület az eszköz állapotától függhet )

Nem értem, most 894,93 MB-ot fog elvenni, vagy minimum 950 MB-t?
Annyit kivettem hogy 3 GB szabad területnek kell lennie a telepítéshez.

Megéri 4.4.4 Kitkatról Lollipopra váltani? Így is, hogy ennyi hely elvész? Mivel jobb a Lollipop?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.