Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) laca891 válasza DrBubo77 (#6550) üzenetére


laca891
aktív tag

Köszi!

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#6552) szabolcs83


szabolcs83
tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne, hol lehet véglegesen kikapcsolni az op rendszer frissítésre figyelmeztető üzenetet?
Mindig csak a "Később"-re nyomok, de 2-3 naponta újra feldobja.

Köszönöm!

(#6553) Tiger.


Tiger.
nagyúr

Megéri fel rakni rá? Páromé is jelzi.

Angel2014,Ha vigasztal az s9plus is hasonló beltérben, htc u11-hez hasonlítva, samsung nem tud jó kamerát csinálni. Kint jobb a a samsung, de beltérben nem. Na jó nincs nagy különbség a 2 közt, de azért egy tavalyi modelltől illő lenne jobb lennie. Mit fog majd csinálni az u12+?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6554) Tiger. válasza Angel2014 (#6508) üzenetére


Tiger.
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6555) DrBubo77


DrBubo77
addikt

A bluetooth kapcsolat működésére lennék kíváncsi. Van egy bluetooth fülesem és egy kínai okosórám. A füles tökéletesen működik, az óra viszont kis idő után lekapcsolódik a telefonról és nem jelez.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6556) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Sziasztok, egy barátom szeretne egy Audioquest Dragonfly Red -et venni, amit a telefonjával is használna.
Használva a keresőt, azt látom, hogy nem OTG képes a telefon, de nem tudom, hogy ez azt is jelenti egyben, hogy nem jön ki rajta usb audio jel.

És közben találtam egy ilyet is itt a hozzászólások között, így még inkább bizonytalan vagyok.
Szerintetek?

Köszi!

(#6557) Mcrazy válasza Z.É.T. (#6556) üzenetére


Mcrazy
őstag

Amit ott írtam az maximálisan fedi a valóságot, valamint az összefoglaló is tartalmazza, hogy OTG képes a telefon.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6558) Z.É.T. válasza Mcrazy (#6557) üzenetére


Z.É.T.
őstag

B@sszus, az összefoglaló kimaradt, mert rögtön a keresőt használtam, bocsánat! :B

Akkor az lenne a kérdésem, hogy egyszerűbben (értsd, olcsóbban :) ) is megoldható, tehát egy Type-C apa - USB anya kábellel is? (ha igen, akkor erre esetleg egy tipp/link, ami tuti működik?)
(illetve ehhez a művelethez elég lenne az első linkeden lévő adapter is, ha jól értem)

Köszi a gyors választ!

[ Szerkesztve ]

(#6559) Mcrazy válasza Z.É.T. (#6558) üzenetére


Mcrazy
őstag

A két adapter közül a kisebbik egy Usb-C Mikrousb átalakító. Ezzel lehet Mikrousb kábellel tölteni, szinkronizálni és a régi típusú OTG kábelt használni.
A nagyobbik adapter az OTG adapter. Ehhez lehet csatlakoztatni pendrájvot, külső hdd-t és az Y- usb kábelt, amivel áramot lehet adni plusszban a telefonnak és a rácsatlakoztatott usb-s eszközöknek.
Hirtelen ezt találtam, de biztos lehet máshol is kapni.

A lényeg lemaradt. Azt nem tudom, hogy a Dragon Red működik-e vele, mert audió eszközt nem próbáltam, főleg nem OTG-n.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6560) Mcrazy válasza Z.É.T. (#6558) üzenetére


Mcrazy
őstag

A gyártó oldalán ez áll, de A5 tesztet nem találtam róla: Compatible with Apple and Windows PCs, as well as iOS and Android mobile devices (requires Apple Camera Adapter or Made for Android/OTG adaptor)

Üdv: Mcrazy

(#6561) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Frissült a telekomos érintetlen telefonom, újraindításnál azt írja ki hogy: Új üzenetfunkciók.. a Rich communications..uj balblaba a funkció használatához reggelnie kell egy telefonszámmal igen nem.. nem re nyomok de mindig előjön hogy tudom lepucolni ezt a baromságot. Köszönöm a segítséget ! :R
Csak a Viber éa Waze van feltelepítve semmi más program.

(#6562) Z.É.T. válasza Mcrazy (#6560) üzenetére


Z.É.T.
őstag

:R Köszi szépen! :R

(#6563) coxy01


coxy01
tag

Üdv. Tud valaki ajánlani egy működő jól jelző barométer programot? Olyat szeretnék ami az esőt előre jelezné.

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#6564) KengelRoland válasza degec (#6561) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Regisztrálj. Olvasd el, hogy mire való és tetszeni fog :).

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6565) degec válasza KengelRoland (#6564) üzenetére


degec
senior tag

Nem ez volt a kérdés.. :R

[ Szerkesztve ]

(#6566) Donki Hóte válasza coxy01 (#6563) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, egy ilyen program jó jönne a meteorológusainknak is :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6567) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

A frissítés óta a következő problémáim akadtak:

Nem tűnnek el az értesítések a mobilról ha más platformon már megnéztem az üznetet/emailt bármit. Ez eddig nem így volt. Más is tapasztalt ilyet? Esetleg beállításokban kéne valamit turkálni?

Továbbá folyton feljön ez a figyelmeztetés a Messengerhez ami eddig nem volt. El lehet ezt tüntetni valahogyan?

(#6568) Shanyy


Shanyy
csendes tag

Aki szereti a Samsung Galaxy értesítéseit, NE TEGYE FEL AZ OREO FRISSÍTÉST!

Az 8.0 Oreo-val megjelentek az alap androidban az értesítési buborékok funkció, ami a Samsung készülékekben már régesrég tökéletesen működik... pontosabban működött. A 7.0 Nougat alatt (de emlékeim szerint már régebben is) működött, hogy kiírja a buborékban, hogy hány leveled jött például az egyik fiókodba, ha elolvasol egyet, akkor csökkenti a számot is eggyel. Ugyanez működött a Messenger-rel, üzenetekkel, miegymással. Most, ha elolvasol egy üzenetet, egy levelet, törli a buborékokat. Elhúzod oldalra a felső menüben az értesítéseket, letörli a buborékokat.

A módosítatlan Androidos készülékeken ez valószínűleg előrelépés, de a Samsung Experience már jóval előrébb jár, mint a vanilla Android. Most teszem vissza Odin segítségével az utolsó működő 7.0-s fügetlen szoftvert az A5-ömre... :)

P.S.: A screenshot-okat sem PNG-ben, hanem lossy JPG-ben menti az Oreo. Vissza Nougat-ra!

Van a közízlés, és van, akinek van ízlése.

(#6569) melyon válasza Vasinger! (#6567) üzenetére


melyon
csendes tag

valószínű igen. ott írja a képen azt is, hogy hogyan.

(#6570) Szabcsizz válasza Vasinger! (#6567) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ez Oreo óta minden készüléken ott van, a chat fejek kikapcsolásával meg tudod oldani.

(#6571) Vasinger! válasza melyon (#6569) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

és Szabcsizz:

Igen, de én a chat fejeket nem akarom eltávolítani csak ezt a felesleges üzentet nem akarom látni folyton.

(#6572) Tiger. válasza Shanyy (#6568) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ne aggódj, ugyan igy volt az u11nél is, csak egy pötty volt, mostanra már számokkal jelzi.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#6573) Szabcsizz válasza Vasinger! (#6571) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ezzel az opcióval többet nem jelenik meg. Én is csak most jöttem rá, bár engem nem is zavart soha. :D

(#6574) Vasinger! válasza Szabcsizz (#6573) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ah, de rohadt logikátlan....

Azt hittem ha ezt kikapcsolom akkor kikapcsolja a buborékokat meg ilyenek, de ez csak az értesítést kapcsolja ki.... :W

:R

(#6575) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

[link]

Hogy tudnám így megcsinálni? Értesítések fekete legyen!

(#6576) Szabcsizz válasza Vasinger! (#6574) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Örülök, hogy sikerült! :D

(#6577) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Valaki használ ezen a készüléken hívás rögzítő alkalmazást?
Amit az előző készülékemen használtam, ezen nem veszi fel a túloldalt, csak az én hangomat.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6578) Petyyyyy válasza DrBubo77 (#6577) üzenetére


Petyyyyy
addikt

ACR Call Recorder-t használtam korábban, mikor még indokolt volt. Az mindkét oldalt rögzíti.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6579) DavidPetson válasza DrBubo77 (#6577) üzenetére


DavidPetson
csendes tag

[link] ez tökéletesen működik

(#6580) Mcrazy válasza DrBubo77 (#6577) üzenetére


Mcrazy
őstag

ACR NLL apps-tol. Tökéletes 6.0.1-en.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6581) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Egyik munkatársam A5-je néha eléggé belassul a ROM frissítés után, de elég sok app és játék van neki rajta... Gondoltam, hogy a Wipe Cache esetleg segíthet az akadozáson.

Csak simán a Wipe Cache nem töröl semmiféle adatot a telefonról (ha jól tudom), csak a cache partíciót üríti ki, viszont azt nem tudom, hogy kell-e hozzá valami fiókból kijelentkezni, mint FR esetén, hogy ne okozzon semmiféle galibát?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#6582) gerner1 válasza Norbi.Sz (#6581) üzenetére


gerner1
veterán

Nem kell kilépni sehonnan sem. Minden marad a helyén.

Egyébként pedig FR esetén sem kell kilépni, és kiléptetni sem. Csupán az OEM-feloldás -t kell aktívra állítani a Fejlesztői beállításokban, hogy egy lehetséges FRP-Lock -ot megelőzz....

[ Szerkesztve ]

(#6583) ollie válasza Norbi.Sz (#6581) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak cache-t töröl, semmi adat nem fog elveszni, és nem kell kijelentkezni semmiből.

Ha továbbra is gondjai lesznek a telefonnal, célszerű egy factory reset-et nyomni.

[ Szerkesztve ]

***

(#6584) glacious válasza gerner1 (#6582) üzenetére


glacious
addikt

Oreo-n az oem feloldásra állítás FR-t csinál, legalábbis s9-en, szóval óvatosan.

[ Szerkesztve ]

(#6585) DrBubo77 válasza Petyyyyy (#6578) üzenetére


DrBubo77
addikt

Köszönöm mindenkinek a javaslatot, már fel is tettem, ez működik. :R
Most megnéztem jobban, amit korábban használtam, az Oreós frissítés előtt még az is működött.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6586) Kitti14


Kitti14
csendes tag

Nekem egy olyan problémám lenne, hogy Anyának van egy okosórája, eBay-ről lett rendelve és néha, ha túl messze megy a telefontól, akkor elkezd zenélni. Próbáltam már, hogy az értesítéseit blokkoltam, de nem használ semmit, ugyanúgy zenél, ha le van halkítva a média hangereje, az is teljesen felhangosodik ilyenkor. Van valami ötletetek, hogy ezt hogyan tudnám végleg megszüntetni, mert néha nagyon zavaró :))

(#6587) DrBubo77 válasza Kitti14 (#6586) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az nem az elvesztésre figyelmeztető hang? Akkor jelentkezik, amikor megszakad a kapcsolat a telefonnal.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6588) Szabcsizz válasza Kitti14 (#6586) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Ez nem az okosórához tartozó app-ban állítható?

[ Szerkesztve ]

(#6589) pall.gergo


pall.gergo
tag

Üdv. mindenkinek. Firissítettem én is Oreo-ra ami egyből nem tetszik a Samu billnek az a funkció része a szürke. Nem találtam módot eltüntetni, tudtok megoldást ? Szeretem a Samu bilt, de felesleges az ott, eddig is el tudtam érni és helyet sem vett ki a képből...
Nyilván ezzel vesznek el helyet, h vegyél nagyobbat ha kevés...

(#6590) aszti75 válasza pall.gergo (#6589) üzenetére


aszti75
senior tag

Beallitasok-Altalanos kezeles-Nyelv es bevitel-Kepernyo billentyuzet-Samsung billentyuzet-Billentyuzet kiosztas es visszajelzes-Billentyuzet ezkoztara-Kikapcs es el is tunt.
Remelem erre gondoltal es tudtam
segiteni 🙂

[ Szerkesztve ]

(#6591) Kitti14 válasza DrBubo77 (#6587) üzenetére


Kitti14
csendes tag

Valami olyasmi, de akkor is szokott mostanság szólni, mikor még simán hatókörön belül van a telefon. Próbáltam az alkalmazásban is keresni ilyen beállítást, de nem találtam.

(#6592) DrBubo77 válasza Kitti14 (#6591) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekem is hasonló problémám van. Hiába van hatókörön belül az óra, mégis megszakad a Bt kapcsolat. Másik topikban azt mondták, hogy az alma kompatibilis kiegészítőket korlátozza a Samsung. :((

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6593) pall.gergo válasza aszti75 (#6590) üzenetére


pall.gergo
tag

Kerestem én is, de ilyen mélyre nem jutottam. Nagyon szépen köszönöm. :)) :R

(#6594) aszti75 válasza pall.gergo (#6593) üzenetére


aszti75
senior tag

Igazad van,eleg melyen van,de most at gondolva a dolgot 2 lepesben is ki tudtad volna kapcsolni.Szurke sav fogaskerek-bill.kiosztas es visszajelzes-billentyuzet eszkoztara ki.
Ne haragudj,hogy meg dolgoztattalak🙂

(#6595) KengelRoland válasza Kitti14 (#6591) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

És kb milyen távolságnál jelez? Mert ezeknek max 10 méter a hatótávja, ha nincsen közte fal. Ha van közte fal, vagy akadály, akkor ez jócskán lecsökken. Főleg ha alacsonyabb árfekvésű az óra.
Olyan beállítást kell keresni, hogy "jelzés a Bluetooth kapcsolat megszűnésekor". Nekem így van benne.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6596) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Mi a fasz? Be volt állítva ujjlenyomatolvasás, és a SIM kártyám PIN kódja volt jelszónak beállítva. Frissítettem Oreóra, erre olyan jelszót kér a telefon, ami 4 karakter, és legalább egy betű.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6597) coxy01


coxy01
tag

Ez az Oreo kiborít. 😫
Telenor előfizus telomra garivesztés nélkül, hogyan tudnáma 7.0-at visszarakni?

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#6598) gerner1 válasza coxy01 (#6597) üzenetére


gerner1
veterán

ODIN (v3.13.1) -nal visszarakható, például az oreo-t megelőző legutolsó 7.0 -ás firmware release -re, amelynek a biztonsági szintje azonos az Oreo -éval, tehát RP SWREV: B:4 -es [ODIN (Download) Mode -ban tudod ellenőrizni]...

[ Szerkesztve ]

(#6599) Almonen válasza coxy01 (#6597) üzenetére


Almonen
aktív tag

https://imgur.com/a/7j3Yw1P

Mondjuk nekem az üzemidő elég jó.. Messenger, CIB alkalmazás + Accubattery van fent azt cső. Vicc hogy a facebook app akkor is frissít ha le van tiltva (?!)

[ Szerkesztve ]

(#6600) DrBubo77 válasza Almonen (#6599) üzenetére


DrBubo77
addikt

Gyárilag van egy Facebook App Manager rajta, az frissítgeti a Fb-ot. Ha leszeded a Managert, akkor nem fogja magától frissíteni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.