Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) LIFE1 válasza Mcrazy (#6799) üzenetére


LIFE1
tag

Köszi az infót!

(#6802) Donki Hóte válasza Mcrazy (#6799) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Megnyugtatlak, az a 9 eurós adapterkészlet az 1 %-ba tartozik (árban is :) ).

Akkor már anyagi és megbízhatósági szempontból is jobb 3,3 dollárért venni egy gyárilag TYPE-C csatlakozós, Y elosztós OTG kábelt, amivel külső eszközök garmadáját tudod egyszerre csatlakoztatni (pendrive, egér, billentyűzet, stb.) és mellette átkapcsolható, hogy a hozzá csatlakoztatott töltő a telefont töltse, vagy egy külső eszközt (pl. SSD) lássa el tápfesszel :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6803) KengelRoland válasza bepe79 (#6795) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Ilyet én is tudok mondani, hogy a tabletem 2 hétig bírja és nem is hazudok. Ritkán használom kevés ideig és akkor is repülő üzemmódba rakom használaton kívül.

Nem versenyezni akarok, hidd el. Azonos körülmények között hitvány az iPhone akku. Nekem is volt, családban most is van és nem képes a tag megnézni egy médiatartalmat a telefonján, mert akkor lemerül neki nap végére (mert ugye facebook meg minden azért kell).

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6804) bepe79 válasza KengelRoland (#6803) üzenetére


bepe79
addikt

Játékkal én is lemerítem a 6S-t 3-4 óra alatt ofc. Viszont készenlétben, háttérben sync-el és nem repülő üzemmódban zárta már többször 80-90%-os akksival a napot. A régi akksis iPhone-oknak valóban nem jó az üzemideje (nagyon nem), viszont amelyik még viszonylag friss, azok pedig produkálják amit fent leírtam. Ennyivel jobban optimalizált az iOS, tudom, hogy nehéz elfogadni, de ez van.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6805) KengelRoland válasza bepe79 (#6804) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Nem jobb. Mindent letiltogatsz, kikapcsolsz. Ha ezeket én is megtenném, akkor ez is annyival zárná a napot, feleannyiért.
Nem fogsz meggyőzni. Látom hogyan működik az ismeretségi körömben a különböző típusú iPhone és nekem az a mérvadó, nem pedig a te szándékosan a végletekig lebutított készüléked.
De ha esetleg mégis (nem hiszem el), akkor se nagyon hat meg, mert 150 ezerrel többet adtál érte 😊
Tegnap este nyolckor vettem le a töltőről, orrvérzésig nyomkodtam reggel outra és 75%-on van úgy, hogy folyamat összeköttetés van blue fülessel, okosórával. Ezzel fizettem a Tescoban. Állandó wifi készenlét, állandó nfc. Én semmit nem tiltok le, mert használni vettem.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6806) Meghivott


Meghivott
addikt

Végigolvastam a topikot üvegfólia vonalon... Mondjon már valaki egy belföldi webshopban beszerezhető jó minőségű üveget, légyszi.
Szerintem ipaky tokot teszek majd rá, esetleg nillkint, amiknek a széle kicsit bekanyarodik, tehát nem annyira elvárás a maximálisan passzentos üveg. Köszi

(#6807) _IceBird_


_IceBird_
tag

Aki nem tud a Samsung Themes alkalmazásban vásárolni, annak várnia kell. A samsungtól az alábbi infot kaptam: Az esettel kapcsolatosan több visszajelzésünk is érkezett, a Samsung alkalmazás fejlesztők tudnak az esetről és dolgoznak a jelenség elhárításáról.

(#6808) Vitaqo válasza Meghivott (#6806) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nincs. Ami van az rossz minőségű. Én bevált helyről rendeltem 10dbot 4000Ft-ért. Ami van, az mind csak pénzkidobásra való.

(#6809) bepe79 válasza KengelRoland (#6805) üzenetére


bepe79
addikt

De jobb. És te sem fogsz meggyőzni, ne is erőlködj.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6810) Stellaway


Stellaway
tag

Bárki bármit mond, 50 utántöltött alkalmazással, ebböl 9 játékkal, 8 közösségi appal, úgy hogy egyik sincs energiatakarékosba rakva, (olyan alkalmazások küldenek rendszeresem értesítéseket, amikbe legalább másfél hete bele sem néztem) azért megmutatkozik, hogy ez a sokak által lenézett telefon valójában egy igazi kis bestia. Persze lehet mondani, hogy nem vagyok felelősségteljes a tárhellyel kapcsolatban, de nyílván azért van benne a sdkártya bővíthetőség, hogy az 5 gigabájt szabad tárhely mellett lehessen vele fényképezgetni, offline filmet nézni. Igen 5 giga van szabadon, de semmi akadás. Erőteljes használaton volt olyan hogy egy napom alatt (8:00-15:00) 80ról lement 30ra, de mindig nálam van a töltő is, és egyébként mire is van a telefon, ha már 60%nál pánikolok.
Szóval jokes on you, SOT fanboiz.

[~egy vélemény erről a nagyszerű mobilról~]

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#6811) pok.tom


pok.tom
aktív tag

van olyan lehetőség ha lezarom a kijelzot, automata lecsapja a netet (wifi/mobil) a rendszer, és ezt vissza is.
Köszönöm

(#6812) Mcrazy válasza pok.tom (#6811) üzenetére


Mcrazy
őstag

Igen, (mobilnethez root kell, wifi megy root nélkül is.) ha feltelepítesz egy automatizálót. Pld Macrodroid-ot

Üdv: Mcrazy

(#6813) pok.tom válasza Mcrazy (#6812) üzenetére


pok.tom
aktív tag

root, garancia vesztessel jár igaz?

kamerat megnyitom lezárt képernyőből, automatikusam feloldja a telefont zár alól, ez elég érdekes, másnál is van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#6814) DrBubo77 válasza pok.tom (#6813) üzenetére


DrBubo77
addikt

Igen, a root a Samsungnál garanciavesztéssel jár.

Nálam csak a fényképezőgépbe enged be így, a korábbi képek sem láthatók, csak amiket elhúzás után készítettem.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6815) csaba1203 válasza pok.tom (#6813) üzenetére


csaba1203
addikt

:N

(#6816) Sungoo válasza pok.tom (#6813) üzenetére


Sungoo
addikt

Igen, van ilyen. Lehet nyitni egyből a kamerát.

(#6817) Stellaway válasza pok.tom (#6813) üzenetére


Stellaway
tag

Nem lehet, hogy ahogy duplán megnyomod a home gombot, az ujjlenyomatodat is leolvassa és úgy oldódik fel?

Aláírom

(#6818) KengelRoland válasza pok.tom (#6813) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Nem érdekes. Hiszen direkt ilyen. És a direkt dolgok egyáltalán nem érdekesek. Semmit nem tudsz kameráról csinálni. Még a Bixby sem megy, hogy esetleg ártó kódot olvastass be vele. Hidd el, meg van ez tervezve rendesen.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6819) Sungoo válasza Stellaway (#6817) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem lehet. Egyszerűen lehet indítani lezárt képernyőről. És számos más alkalmazást is.

(#6820) Aryes válasza Sungoo (#6819) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak azokat a telefon feloldásáig nem tudod használni. A kamera + galéria az egyetlen kivétel. A3-ason is így működik. Más programot nem találtam, amit lehetne így használni, se módot arra, hogy 3rd party appokat be lehessen is állítani. Pedig nem lenne rossz ha pl. tv távirányítóhoz nem kellene feloldani a h készüléket. :)

(#6821) Sungoo válasza Aryes (#6820) üzenetére


Sungoo
addikt

Igen, egyértelmű, hogy kell az azonosító, egyébként felesleges lenne a zár. :) Itt az alap kérdés a kamera volt.

(#6822) Aryes válasza Sungoo (#6821) üzenetére


Aryes
nagyúr

Akkor ezt miért írtad?
"Egyszerűen lehet indítani lezárt képernyőről. És számos más alkalmazást is."

(#6823) Sungoo válasza Aryes (#6822) üzenetére


Sungoo
addikt

Félreérthető voltam. Indítani lehet, de a kamera nem kér feloldást. :)

(#6824) KengelRoland válasza Sungoo (#6823) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

De ez miert probléma? Nem értem.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6825) Kitti14 válasza KengelRoland (#6824) üzenetére


Kitti14
csendes tag

Szerintem kicsit most félreértettétek egymást. Az az elsődleges probléma, hogy amikor megnyomja kétszer a kezdőlap gombot, akkor neki nem csak a kamera jön be, hanem feloldja a telefont is. Az pedig ugye nem a normális működés, de én is arra tippelek, hogy amikor megnyomja, érzékeli az ujjlenyomatát és feloldja a telefont is, nekem is volt már ilyen. De lehet én is félreértettem valamit :D

(#6826) Sungoo válasza KengelRoland (#6824) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem nem az. Engedjük el ezt a témát.

(#6827) KengelRoland válasza Kitti14 (#6825) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

"kamerat megnyitom lezárt képernyőből, automatikusam feloldja a telefont zár alól, ez elég érdekes, másnál is van ilyen?"

Ebben én nem látok kezdőlap gombot. Én azt hittem, hogy biztossági szempontból tartja problémának, hogy kód nélkül tudja nyitni a telefont. De a kameránál tovább nem jut. De nem értem. Ki se próbálta? Nem látja, hogy mást nem tud használni kód nélkül?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6828) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A GPS-t kiszoktátok kapcsolni a telefonon?

(#6829) ollie válasza GEPESZ66 (#6828) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tök felesleges kapcsolgatni, nem eszik semmit, ha semmi sem használja.

***

(#6830) leslieke válasza GEPESZ66 (#6828) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Soha, értelmetlen és felesleges.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6831) Aryes válasza leslieke (#6830) üzenetére


Aryes
nagyúr

Kivéve, ha látod, hogy időnként bekapcsol és hosszú ideig trekkeli a pozíciót annak ellenére, hogy semmi olyat nem indítottam el, ami használná, és minden követés (Google, Samsung) ki van kapcsolva. Legalábbis látszólag...

(#6832) KengelRoland válasza GEPESZ66 (#6828) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Semmit nem kapcsolok ki. Se wifit, se nfc-t, se bluetooth-t. Éjszakára pedig nem teszem repülőbe, csak automatikus ne zavarjanak funkció van. Használni vettem.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6833) Andrewstarr válasza GEPESZ66 (#6828) üzenetére


Andrewstarr
aktív tag

Csak akkor kapcsolom be ha kell. :D

(#6834) rgranc válasza Andrewstarr (#6833) üzenetére


rgranc
aktív tag

Egyetértek, szintén csak akkor kapcsolok be mindent, amikor éppen kell.
Lehet akármilyen jó az A5 üzemideje, hosszú évek alatt teljesen beivódott már ez hogy amikor nem használom a wifit akkor kikapcsolom, az adatforgalmat meg főleg, de még a BT és a GPS is így jár, csak ha kell, akkor van bekapcsolva.

(#6835) gerner1 válasza Andrewstarr (#6833) üzenetére


gerner1
veterán

Én is.

(#6836) Franklin


Franklin
addikt

Sziasztok,

Be lehet azt állítani, hogy a főképernyőn lefelé simítás ne a menüt hozza elő, hanem az értesítési sávot húzza le?

(#6837) gerner1 válasza Franklin (#6836) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam pont így működik alapból (szerintem másnál is). Fentről ⇒lefelé húzva, az értesítősávot (redőny) kapom. Alulról ⇒felfelé, az appdrawer -t. "Más" beállítási opció -root nékül- nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#6838) KengelRoland válasza rgranc (#6834) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

És mi benne a pláne? Azon kívül, hogy lényegesen rosszabb a felhasználói élmény?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6839) dave987 válasza Franklin (#6836) üzenetére


dave987
aktív tag

Üres helyen érints hosszan,s felület beállításai. Ott lesz a kapcsoló.

(#6840) bepe79 válasza rgranc (#6834) üzenetére


bepe79
addikt

Na, én meg itt kivételesen KengelRoland úrral értek egyet, én soha, semmit nem kapcsolok ki a telefonon, azért van, hogy használhassak rajta minden szolgáltatást egyszerre, mindenféle külön ki-be kapcsolgatás nélkül. Megy a wifi folyamatosan, amikor hazaérek feláll rá automatikusan, amikor elmegyek itthonról, átáll 4G/LTE-re. Megy a GPS folyamatosan, nagy pontossággal, mert naponta többször indítok Pokemon GO-t, ne kelljen már annyiszor külön a GPS-t is bekapcsolnom. Megy az automatikus play store app frissítgetés a háttérben, miért is tiltanám le, mikor korlátlan mobilnetem van? Stb. Tehát én mindig mindent bekapcsolva tartok az A5 2017-en, és az iPhone 6S-en is.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6841) Franklin válasza dave987 (#6839) üzenetére


Franklin
addikt

:R

(#6842) bzhadarics96


bzhadarics96
csendes tag

Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy azt vettem észre a telefonom szétcseszi az itthoni Wifi hálózatot. Bármely családtag csatlakozik a netre az működik rendesen, de amint csatlakozom az A5el az egész hálózatról eltűnik a net... amint lecsatlakozom róla ismét használható. Ez miért lehet? A routerben kell a problémát keresni vagy a telefonban? (Oreo)

(#6843) pitiless válasza bepe79 (#6840) üzenetére


pitiless
senior tag

Szintén. Az iPhone is majdnem stimmel, 6s Plus. Nekem a BT is be van kapcsolva (bt füles, kihangosító, mikro hifi). A gyerek ha játszik, úgyis merül, megy a töltőre amikor szükséges.

(#6844) KengelRoland válasza bzhadarics96 (#6842) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Én arra gondolok, hogy korlátozott a maximális csatlakoztatott eszközök száma. Régi fajta a routered? Esetleg nézz szét a honlapján, hátha egy firmware frissítés megoldja.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6845) Stellaway válasza KengelRoland (#6838) üzenetére


Stellaway
tag

nem tudom miért kell egyből nekiugrani az embernek ha más a felhasználói mód

én is például nem tudok abban a tudatban élni, hogy bekapcsolva van a wifi mindig, mert kikapcsolni szoktam meg, de nem ugrok nektek amiért ti bekapcsolva hagyjátok

Aláírom

(#6846) KengelRoland válasza Stellaway (#6845) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Ez miért nekiugrás? Csak feltettem a kérdést és várom a választ. Pont azért, mert ha meggyőz, akkor én is kikapcsolgatom. Én nem írtam semmi bántót vagy sértőt. Nem írtam, hogy "Márpedig tüstént úgy kell használnod ahogy én, különben egy hülye vagy". Egy egyszerű kérdés volt. Az, hogy te vagy bárki egy szimpla kérdést bántásnak vesz, azon azért el kell gondolkozni. Mert számomra egyet jelent ez a dolog.

Arra vagyok kíváncsi, hogy mit lehet nyerni a wifi kikapcsolással. Energiamegtakarítás? Ha igen, akkor megéri az, hogy megtakarít 1,34%-ot az akkuból, viszont cserébe pöcsölni kell? Már csak azért sem értem, mert a Samsungoknál még az sincs, hogy járkálsz a városban és idegesítően felugrál 2 percenként egy ablak, hogy "wifi hálózat elérhető, bejelentkezés szükséges".

Nekem nem játékra kell a telefon és érdekelne, hogy más hogy oldja meg azt, hogy mondjuk hazamegy hulla fáradtan egy 12 órás elhúzódó meló után, magyaráz az asszony, üvölt a gyerek. Kattint egy play frissítésre 4 appal vagy egy video stream-re és miután megvacsorázott és elégedetten hátradől, akkor döbben rá, hogy elfelejtette bekapcsolni a vifit és ezért az igen szűkös mobil adatkeretből mindjárt lecsippent egy 400 mega és még csak harmadika van mondjuk. Mert én jártam így a kikapcsolgatós időszakomban, ez a frankó ötlet nekem is eszembe jutott ám. Csak időközben rájöttem, hogy többet bukok, mint amit nyerek vele.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6847) Bukoba válasza gerner1 (#6837) üzenetére


Bukoba
tag

Ezzel azért vitatkoznék, mert Nova Launcherrel ez is módosítható, illetve más gesztusokat is lehet vele kezelni, nálam pl. a két ujjal felfele húzás az alkalmazás kezelőt nyitja, a kétujjas szét zoomolás meg a galériát, de persze azt állítasz be, amit akarsz.

(#6848) gerner1 válasza Bukoba (#6847) üzenetére


gerner1
veterán

Igen, de az 3rd party megoldás. Az viszont igaz, hogy root nélkül ezzel is megoldható. 👍

[ Szerkesztve ]

(#6849) Dhampir válasza KengelRoland (#6846) üzenetére


Dhampir
félisten

A wifi hálózatok jelenlétéről szóló értesítés be- és kikapcsolási lehetőségét általában a beállítások valamelyik pontja tartalmazza (de az A5 esetében konkrétan nem tudom).

(#6850) Stellaway válasza KengelRoland (#6846) üzenetére


Stellaway
tag

Igazából az a passzív agresszió nem tetszett benne

Egyébként értem amit mondasz

[ Szerkesztve ]

Aláírom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.