Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) KengelRoland válasza Aryes (#6700) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Sok Okos Tanács. Ha jól emlékszem.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6702) Aryes válasza KengelRoland (#6701) üzenetére


Aryes
nagyúr

És tudja. :) 👍

Azért leírom, ha valaki más esetleg nem tudná: a magas SOT-ra azok hegyezik a répát, akik használni akarják a telefont. 3-4 órás SOT meg azoknak van, akik nem tudják, és nem is érdekli őket, hogy a telefonjuk mit csinál szabadidejében. ;]

[ Szerkesztve ]

(#6703) KengelRoland válasza Aryes (#6702) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Azt azért elmondom, hogy értem mit csinál a telefonom a háttérben, csak le💩-om.

Szerencsére nem a Szaharában vagyok, tudom tölteni ha lemerül.
A másik dolog, hogy nekem nem a telefon az életem. Ami azt jelenti, hogy nem akarom 0-24 órában a kijelzőt bámulni.
És mégis mindent elintéztek amit a technika enged.
- Telefonálok
- Emailt küldök
- Dokumentumokat tárolok és használok
- Szociális média
- Csevegő üzenetek
- Navigálok
- Vásárolok
- Fizetek vele
- Kupont használok
- Hűségkártyát használok
- Zenét hallgatok
- Fotózok
- Számlát fizetek be
- STB

Annyi, hogy nem játszok egy kártyalap méretű kijelzőn, mert azért vettem több mint 300 ezerért ROG laptopot, hogy azon játszak. Engem nem motivál az egérmozi.
És hazamegyek 40-50% töltöttséggel. De ha mégse lenne elég, akkor feltöltöm és kész. Kocsiban vagy cégnél, vagy beülök egy kávéházba meginni egy cappuccinot és gyorstöltővel 30 perc alatt töltök bele annyit, amennyi elég egy napig.
Szóval amit itt páran művelnek a SOT-tal az már a betegség kategória, szerintem tananyag lesz hamarosan az orvosi egyetemen.

A másik dolog, hogy undorító dolog mikor egy társaságban 3 ember ül és mindhárman a telefon fölé görnyednek. Főleg fiatalok, de már 40 év felett is van ilyen. Illetlenség is meg undorítóan néz ki.
Ezért is vettem okosórát, mert már cikinek találtam azt, hogy 2 percenként előveszem a telefont.
Amióta óra van, csak akkor veszem elő a telefont, ha szép kényelmesen ülök valahol, várni kell és egyedül vagyok.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6704) Aryes válasza KengelRoland (#6703) üzenetére


Aryes
nagyúr

Szerencsére nem vagyok szűklátókörű, el tudom viselni kritizálás nélkül, ha valaki máshogy használja a telefonját, mint én.
A demagógiát viszont már nem annyira. :)

(#6705) bepe79 válasza KengelRoland (#6703) üzenetére


bepe79
addikt

De ugye nem baj, ha valaki az 5.2 "-es képernyőn játszik? Teszem hozzá, hogy már anno az 1.x és 2.x "-es kijelzőkön is játszottak sokat az emberek a Nokia 3xxx idejében 15 évvel ezelőtt.

P.S.: nyilván nem Playerunknown's Battlegrounds-ot játszik rajta az ember több órán keresztül, mert arra ott a PC / laptop, ahogy te is írod.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6706) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Frissítettem a telefont, azóta nem tűnik el a frissítést jelző ikon. Mi a megoldás erre?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6707) leslieke válasza leslieke (#6706) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Újraindítással megoldva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#6708) 1egaly válasza oykawa (#6695) üzenetére


1egaly
aktív tag

Kösz a tanácsot...
Régi tízenhúsz éves teló elővesz,kártya berak...saját szám megad..visszarak éss már is van sk.szám!!! :) kössz :R

(#6709) KengelRoland válasza Aryes (#6704) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Én is el tudom viselni azt, hogy más másképp használja a telefonját, de attól még lehet véleményem. Hadd ne kelljen már elfogadnom más káros szenvedélyét ha az a terhemre van.

Egyébként tényleg nem zavar, hogy valaki orrvérzésig nyomja a telefonját, csak leírtam, hogy én ezt hogy látom. Az viszont irritáló, mikor valaki itt játssza az eszét, hogy neki mennyi a SOT. Mintha az bármiféle előnnyel járna.
Én inkább csak röhögök az illetőn.

(#6708) 1egaly:

Vagy feltelepítesz egy simkártya managert és negcsinálod azzal. Egyébként mi változott azzal, hogy beírtad? Vagy csak esztétikai szempont?

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6710) Mcrazy válasza 1egaly (#6708) üzenetére


Mcrazy
őstag

Valaki árulja el legyen szíves, hol ez a menüpont, mert látszólag átírtam egy SIM managerrel, de nem tudom tesztelni.

Üdv: Mcrazy

(#6711) #14379520 válasza buherka (#6663) üzenetére


#14379520
törölt tag

Szerintem ennél nem megoldható, én elengedném.

Ez Single SIM, szvsz nem ér meg garivesztést a próbálkozás. Nagyon jó telefon egyébként.

(bár ha mégis próbálkozol, technikai szempontból kíváncsi lennék a végkifejletre)

(#6712) Sungoo válasza Mcrazy (#6710) üzenetére


Sungoo
addikt

Beállítások, telefon névjegye. Semmire nincs kihatással, hogy mi van oda írva.

[ Szerkesztve ]

(#6713) KengelRoland válasza Mcrazy (#6710) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

1. Telefon keresője
2. Mikrofonra kattint
3. Saját szám (bemond)
4. Kattint
5. Örül

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6715) DrBubo77 válasza KengelRoland (#6714) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ezt az SOT témát lassan jegelhetjük.
Nem hinném, hogy bármelyik oldal meg tudná győzni a másikat a maga igazáról.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6716) Mcrazy válasza Sungoo (#6712) üzenetére


Mcrazy
őstag

Köszi!

KengelRoland: Ha a kereső megtalálta volna, nem kérdeztem volna.
Nem kell mindjárt tudatlannak nézni valakit, mert elakad valahol!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6717) 1egaly válasza Mcrazy (#6710) üzenetére


1egaly
aktív tag

A beállítások>>telefon névjegye>>saját szám: eddig ismeretlen volt,most kiírja a számomat...

KengelRoland: nincs különösebb jelentősége csak furcsállottam,hogy a mai telókkal nem lehet átírni,a 10 évessel meg egy perc alatt,ennyi. :B

(#6718) KengelRoland válasza Mcrazy (#6716) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Ne haragudj, nem akartalak megbántani. Egyébként kipróbáltam, nálam találja :). De tényleg hagyjuk. :R

(#6717) 1egaly

Igen, én is elvárnám, hogy program nélkül menjen.

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6719) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Amúgy nálatok mennyire jó a gyári időjárás app? Egész nap jó idő van Győrben, és folyamatosan heves zivatart mutat. Mondjuk az accuweather oldala is dettó.

(#6720) buherka válasza gerner1 (#6665) üzenetére


buherka
addikt

Köszi a gyors választ :R

Megoldódott a probléma. Kaptam egy zsír új Galaxy A8-ast helyette, ami két kártyás alapból. Így már biztosan nem kell mókolni.

Ü. Buher

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6721) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok ma akartam csinálni egy hangfelvételt oreo alatt de ezt írja ..ez mit jelent? Egyszerűen nem indul el akárhogy próbálom.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6722) KengelRoland válasza Angel2014 (#6721) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Azt, hogy ha használni akarod a szolgáltatást, akkor a felsorolt engedélyeket meg kell adnod.

(#6719) Vitaqo

Nálam jó, én szeretem.

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6723) AMD Power válasza Vitaqo (#6719) üzenetére


AMD Power
titán

Idokepet hasznalunk. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6724) ali_ válasza Vitaqo (#6719) üzenetére


ali_
csendes tag

Szintén Győr, kb. ugyanez. Ugyanakkor az Időkép appot is használom. Mondjuk ahogy néztem mostanában a többi időjárás (előre)jelző oldal is meg van gajdulva.

(#6725) Almonen válasza ali_ (#6724) üzenetére


Almonen
aktív tag

Valaki találkozott már ezzel a problémával vásárlás során? Írtam levelet Samsung ügyfélszolgálatnak de nem tudták mi lehet.

https://imgur.com/a/OG16rnh

Ezen kívül, kiegészítő infó: érdeklődtem telefonon, hivatalos márkaszervízben az akkumulátor csere irányára jelenleg 22 ezer forint, tehát az összefoglalóban lévő összeg emelkedett.

(#6726) gyeniko válasza Vitaqo (#6719) üzenetére


gyeniko
őstag

Semennyire (soha nem is volt az). A Morecast-ot próbáld ki, szerintem ez az elérhető legjobb!

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6727) DrBubo77 válasza Almonen (#6725) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ha valakinek megvan az összefoglalóban lévőnél frissebb szerviz árlistája, az átküldhetné, hogy cseréljem az összefoglalóban.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6728) gerner1 válasza DrBubo77 (#6727) üzenetére


gerner1
veterán

Egyelőre nincs még újabb...

(#6729) KengelRoland válasza Almonen (#6725) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Többen panaszkodnak erre a hibára a Samsung Gear S3 rovatban. De nálam működik rendesen. Tegnap is vásároltam.
Milyen kártyád van?

Az akku csere drága, de még mindig olcsóbb, mint 100 ezerért új telefont venni.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6730) Bukoba


Bukoba
tag

Sziasztok! Oreosok, van olyan közöttetek, akinél a cella készenlétben nincs a top aksi fogyasztók között? Nálam többet eszik a készenlét, mint a kijelző (oreo előtt is volt néha ilyen, de most mindig ez a vezető fogyasztó). Nem csináltam FR-t a frissítés előtt, csak wipe cache-t előtte és utána.

(#6731) gerner1 válasza Bukoba (#6730) üzenetére


gerner1
veterán

Más Samsung készülékek topikjaiban is olvasni lehet erről, amelyek most kaptak oreo -t. Cellakészenlét elől a listában, de tulajdonképpen nincsen nagyobb merülés, mint a 7.0 -val volt. Szoftveres hiba lehet a háttérben....

(#6732) Bukoba válasza gerner1 (#6731) üzenetére


Bukoba
tag

Köszi, mondjuk érzésre egyébként tényleg nem tűnik rosszabbnak a merülés. Azért lehet, hogy csinálok egy FR-t valamikor, ha majd nagyon unatkozom.

(#6733) Sungoo válasza Bukoba (#6730) üzenetére


Sungoo
addikt

Van olyan. :K Nagyjából megfeleződött az üzemidőm.

(#6734) gerner1 válasza Sungoo (#6733) üzenetére


gerner1
veterán

Annak egészen biztosan nem az oreo az oka. Inkább valami javasolt művelet kimardt a frissítés körül. Amennyiben ez helytálló lenne, hogy önmagában az oreo -ban jelentős merülést eredményező hiba volna, akkor az a hiba kivétel nélkül mindenkinél jelentkezne, és ebből eredően már egy ideje poszt-cunami lenne...

[ Szerkesztve ]

(#6735) Sungoo válasza gerner1 (#6734) üzenetére


Sungoo
addikt

Lehetséges. A hétvégén csinálok egy HR-t, meglátjuk, hoz-e eredményt. Viszont a cella készenlét mint legnagyobb fogyasztó, az az Oreóval jött.

(#6736) gerner1 válasza Sungoo (#6735) üzenetére


gerner1
veterán

"Viszont a cella készenlét mint legnagyobb fogyasztó, az az Oreóval jött."

Igen. Ezért jeleztem "ezt+azt" a #6731 -es posztomban ...

(#6737) Kitti14 válasza Bukoba (#6730) üzenetére


Kitti14
csendes tag

Nekem is az van legfelül. Én csináltam FR-t meg wipe cache-t is 8.0 előtt. Viszont a kb. 20 óra így is megvan nekem. De a Cella készenlétben ilyen 10-13%-ot ír nap végén.

(#6738) toridelonge


toridelonge
csendes tag

Sziasztok!
A5 vásárlásán gondolokozom. Tudtok írni esetleg pár mondatot, hogy mi az ami nagyon jó a telefonban (esetleg kiemelkedő), illetve mi az amiben viszont gyenge, ami a negatív pontja/pontjai?
Gondolom nem én vagyok az első aki ilyet kérdez, csak nincs időm 6k+ hsz-t végigböngészni, az is jó ha hsz linket tudtok adni. :DDD
Köszi szépen!

(#6739) kato78 válasza gerner1 (#6736) üzenetére


kato78
tag

Azért ez a "Cellakészenlét" dolog kicsit most el lett túlozva. Ez nem egyenlö a telefon tétlen állapotával, ez az a fogyasztás, ami a telefon a GSM-torony közötti kommunikáció felemészt. Ha megnézed részletesebben, akkor futási idönek 0 van megadva, max fogyasztást látsz majd, az akksi össz kapacitásának kb a 10-15% -át. Enélkül a telefon nem müködne mint telefon, max mint egy sim nélküli tablet vagy notebook. Emiatt FR -t ne csináljatok. Remélem segítettem. Tisztelettel :)

(#6740) Sungoo válasza kato78 (#6739) üzenetére


Sungoo
addikt

Amit idáig megfelelően kezelt a rendszer. De most mégis legnagyobb fogyasztóként hozza ki a kezelő, ami szerintem nem egészséges.

(#6741) Bukoba válasza kato78 (#6739) üzenetére


Bukoba
tag

Köszi a részletezést. Valami azért mégis lehet a háttérben, mert nem változtattam a használt alkalmazásokon, és ugyanott használom földrajzilag is, és a 7.0-hoz képest mégis előre került a cella készenlét.

(#6742) kato78 válasza toridelonge (#6738) üzenetére


kato78
tag

Röviden összefoglalva, a mai árakona ebben a kategóriában szerintem ez a legjobb telefon. Nincs kiemelkedö hibája, OREO alatt sem, lehet vele fényképezni is ha akarsz, illetve (kinek mi az aktiv használat), 2 nap simán beleférhet 2 töltés között. Nálam Messenger, Viber, Skype és Whatsapp meg az internet húzza 3 emailfiókkal, és a 2 nap sokszor megvan üzemidöben. Vízálló, ami a jelenlegi esös idöben nem rossz. Elöl van az ujjlenyomatolvasó, nekem ez pozitiv. Tölteni gyorsan fel lehet a gyári töltövel is. Tok, sima szilikon is elég elég csúszós az üveg hátlap, tokban viszont sokat kibír. 1 hete kinnt van velem az építkezésen sima szilikon tokban, eddig nincs kac rajta, igaz nem dobálom. De ha koszos, csak lemosom csap alatt. Egy szónak is száz a vége, bírja a mindennapokat, csak nem kell a zászlóshajókhoz hasonlítani. Maga a Samsung felülete pedig egész jól az emebr keze alá dolgozik. Szeretem, hogy van benne "nagyító", illetve a Samsung féle naptár kezelhetösége nekem joban bejött, mint a google vagy más gyártó megoldása. Fényképezögép része kicsit fapados, de lehet utólagosan a fényképszerkesztövel igazitani a képeken, az info ott van hozzá a képekben, szóval ha elsöre nem is tetszik amit löttél képet, abból még utómunkával akár a telefonon is, sokkal többet ki lehet hozni.

(#6743) kato78 válasza Sungoo (#6740) üzenetére


kato78
tag

Nincs gebasz, csak eddig valahol ez elkerülte a figyelmeteket, régen is ott volt a listában, csak nem volt ennyire súlyozva listázásnál. Számold ki, 10% -a az akksi kapacitásának arra megy el 2 töltés között, hogy a telefonod, lehet hogy 4G is van szerencsétlen mindig készen áll a hívások indítására, fogadására, hogy legyen neted, emailed, ... Rakd repülö üzemmódba egy napra, és akkor talán lesz különbség. Bocs, ez kicsit szarkasztikus volt már. :)

(#6744) gerner1 válasza kato78 (#6739) üzenetére


gerner1
veterán

A lényegen nem változtat, mert ez két lehetőséget körvonalaz. Vagy a 7.0 -án számolta a rendszer ezt a tételt helytelenül, vagy most a 8.0 -assal számolja hibásan. Az én aspektusom az, hogy ha a 8.0 -ásban szereplő érték igaz lenne, akkor a készülék közel sem tudna annyi üzemidőt produkálni, mint a 7.0 -val. És pont ez utóbbb az, amit a többi Samsung modell topikjaiban is lehet látni, hogy bár a listában előre került, az üzemidő mégis -minimum- azanos. Sőt, a készülék saját grafikonját megnézve, doze mode -ban láthatóan jobban gazdálkodik az energiával, mint a 7.0 -ás.
Most van 2 topik, amelyekben a készülékek egy töredék CSC -je már kapott javítást az első oreo verzióra, és páran már kezdik jelezni, hogy a cellakészenlét eltünt az első sorból.
Szóval, kiváncsian várom, hogy itt milyen fejlemény lesz ez ügyben, mert még tisztán emlékszem, hogy amikor a 7.0 -át kiadta az anyacég, az sem volt éppen bug mentes, de üzemidőben az sem hozott előnyt&hátrányt a 6 -oshoz képest ...

[ Szerkesztve ]

(#6745) Sungoo válasza kato78 (#6743) üzenetére


Sungoo
addikt

Figyeltem eddig is. Nálam az a 10% 30+. A szarkazmussal semmi gond, bírom a humort, és a kritikát is. :) Meg egy kicsit olyan, mintha egy picsogó kamasz lennék, aki nem tud napi 14 órát lógni az Instán. :) Nem gond a gyorsabb merülés, estig kibírja, de határozottan merem állítani, hogy idáig az üzemidő, és a cella készenlét fogyasztása nem ilyen volt.

(#6746) ollie válasza toridelonge (#6738) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nagyon jó, minőségi telefon. Kézben fogva és használva felső kategóriás érzetet ad, max a sebessége meg a fényképek minősége az, ami elmarad a csúcstól.

***

(#6747) Nashaba válasza bepe79 (#6705) üzenetére


Nashaba
tag

Én pubg-zek rajta, kikérem magamnak :DDD

(#6748) kato78 válasza Sungoo (#6745) üzenetére


kato78
tag

Komolyabban a kérdésedhez, ha úgy érzed hogy gáz van a cellakészenléttel, akkor az Eszköz karbantartóval nézz rá, illetve uganitt az Akkumulátor alatt nézdmeg ott ahol ENERG.TAK van szép magyarral kiírva, hogy miket zár be a rendszer magától még. Hátha észre veszel valamit kóbor appot, ami nem hagyja aludni a telefont. Illetve a gsam battery lenne talán még hasznos számodra. Amit én tennék, az a facebook appok tiltása alapból Alkalmazások alatt, de nem elég simán csak a telepített alkalmazások közörtt tiltani, hanem a rendszerfolyamatok alat is van facebook eldugva, azokat is letiltani. Instát is kilöttem, mint ahogyan a play zene, takback és tsait is. Nekem nem lett magasabb a cellakészenlét mint nougat alatt volt.

(#6749) kato78 válasza gerner1 (#6744) üzenetére


kato78
tag

Kérdés, h eltünik egy updatevel az elsö sorból a cellakészenlét, és mondjuk az ötödik lesz a sorban, de az érték nem változik amit mutat, akkor mi változik? Mert attól ez a telefon nem lesz sem jobb vagy rosszabb. Megmondom öszintén, az hogy a telefont napi szinten használom nekem nem azt jelenti, hogy folyamatosan nézem a fogyasztást % -ban. Ránézek, jött egy email, este felrakom töltöre mert 45% -on áll. De hogy ezen idegesítsem magam miközben a készülék müködik, nincs eltérés 7.0 -tól, talán még jobban is bírja az akksi, ...
Szóval ne vedd támadásnak, de szerintem ezen felesleges fennakadni. :) Amit megtettem, Oreo update után dobtam egy fr -t, belaktam újra a telefont, letiltottam pár appot és hagyom hadd dolgozon értem a készülék. Párhuzamosan használtam ezzel a telefonnal egy P10 -et, ott a kamera jobb, de pont a fogyasztás, meg a túlztott melegedés miatt lett ez a telefon a nyerö. Itt a fórumon ha érdekel néz bele abba a "hírcunamiba" is, micsoda galibák vannak oreo óta, ennek függvényében mondtam, hogy ennél a telefonnál ennyi "hiba" szerintem elnézhetö. :)

(#6750) dave987


dave987
aktív tag

Az is lehet hogy másvalami fogyaszt kevesebbet mint eddig,ugyanannyi idő alatt,ezért ami meg ugyanannyit az százalékban most nagyobb részét teszi ki az össz fogyasztásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.