Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) mazsiii92 válasza #77081088 (#5147) üzenetére


mazsiii92
aktív tag

Szia,

Értem, de arra mi a magyarázat, hogyha megnyalom a kijelzőt akkor elindul egy program? :D

És most nem trollkodni akarok, de ez nagyon gáz. Ha a fémtokos órámat ráteszem a chrome ikonra akkor elindul a chrome, a telefon mindent érzékel. Azt el tudnám fogadni, hogy oldalt belelóg a kezem, de az hogy a zsebemben van a telefonon, és a bluetooth fülesem hallom, hogy épp tárcsázok valakit, ez elfogadhatatlan.

Üdv,
Zsolti

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#5152) gerner1 válasza mazsiii92 (#5151) üzenetére


gerner1
veterán

Ez beállításbeli probléma lesz. Nézd át a beállításaidat, mert van rá opció, hogy ne tudjon elindulni a kijelző ... Nekem sem indul el zsebben, így nincsenek "vakhívások" sem, stb ...

(#5153) ollie válasza mazsiii92 (#5151) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miket nézegetsz te a kijelzőn, hogy nyalogatod? :DDD

***

(#5154) Yasuji


Yasuji
csendes tag

Ma szükségem lett volna a telefonra egész nap, ezért nem is nagyon piszkáltam meg stb, de ez történt.
https://imgur.com/Jrgwztz
Ez néha a snapchattel, instával és a messengerrel is megtörténik, lehet valamit tenni ellene?

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#5155) krisz4b70 válasza Merseyside (#5148) üzenetére


krisz4b70
aktív tag

Forditva?
Hogy világosban ne láss semmit, sötétben meg süsse ki a szemed? :D

(#5156) Merseyside válasza krisz4b70 (#5155) üzenetére


Merseyside
tag

Pontosan. Ha sötét van, akkor kell a nagyobb fényerő, hogy jobban lehessen látni. Az én szemem legalábbis így működik :) .

YNWA

(#5157) gerner1 válasza krisz4b70 (#5155) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#5158) Stellaway válasza Merseyside (#5156) üzenetére


Stellaway
tag

Nem akarok nagyon belekontárkodni, de kijelző a napfény ellen világít. Ezáltal minnél világosabb a környezet, annál több fényerő kell, hogy "túlszárnyalja".

Tényleg, nooffense, de egyszerűen nem tudom, hogy hogy lehetséges, hogy természetfeletti szemed van. :DDD

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#5159) laccczka


laccczka
tag

A telefon híváskor csak 3 csengetésig szól+rezeg aztán csak rezeg.
Mit kellene beállítanom, hogy ne csak 3 csengetésig szóljon?

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#5160) Sungoo válasza Stellaway (#5158) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez a zseblámpa funkció.

Troll off.

(#5161) Stellaway válasza Sungoo (#5160) üzenetére


Stellaway
tag

Márminthogy.. Mi zseblámpa? Nem értem, elnézést. :F

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#5162) Merseyside válasza Stellaway (#5158) üzenetére


Merseyside
tag

Nincs természetfeletti szemem :D , nem is akarom túllihegni a dolgot, csak ha eleve sötét van és a kijelző is halványan világít, nehezebben lehet elolvasni. Ennyi. :)

YNWA

(#5163) laccczka válasza laccczka (#5159) üzenetére


laccczka
tag

Kigugliztam: hangpostát ki kellett kapcsolni.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#5164) Donki Hóte válasza gerner1 (#5152) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hol van ez a beállítás? Engem is érdekel, mert néha nálam is előfordul, hogy beérkező SMS után a zsebemben valahogy feloldásra kerül a képernyő és onnantól véletlenszerűen indít el appokat, funkciókat, válaszolgat SMS-ekre, stb. :(

(Nincs beállítva az ujjlenyomatra történő feloldás, az nálam is nagyon lassú, meg PIN sincs beállítva a kijelző feloldásához.)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5165) Stellaway válasza Merseyside (#5162) üzenetére


Stellaway
tag

Rendben, megértem. Elnézést az akadékoskodásért.

Aláírom

(#5166) Stellaway válasza Donki Hóte (#5164) üzenetére


Stellaway
tag

Kijelző -> Maradjon kikap. a képer.

Aláírom

(#5167) gerner1 válasza Stellaway (#5166) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#5168) Merseyside válasza Stellaway (#5165) üzenetére


Merseyside
tag

Nincs miért elnézést kérned. :)

YNWA

(#5169) LIFE1


LIFE1
tag

Valami lett a rezgésel a telomon nem rezeg!🤐 Probáltam újra inditani de semmi! Már arra gondolok hogy az új frissités miatt lenne! Elötte semmi baj nem volt eddig vele!

(#5170) gerner1 válasza LIFE1 (#5169) üzenetére


gerner1
veterán

Gyorsítótár, mikor volt utoljára törölve (wipe cache partition) ?

(#5171) Donki Hóte válasza Stellaway (#5166) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Azt már sajnos korábban bekapcsoltam, de az nem ér semmit :(

Próbáljátok ki nyugodtan, hiába állítjátok be ezt a "maradjon kikapcsolva a kijelző sötét helyen" opciót (és takarjátok le a telefon fényérzékelőjét, hogy az hihesse, hogy sötét helyen van), beérkező híváskor, vagy SMS-kor feléled a kijelző és az érintő :O

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5172) Sungoo válasza Stellaway (#5161) üzenetére


Sungoo
addikt

Full fényerőn, sötétben tudod használni zseblámpa helyett. Csak trollkodtam.

(#5173) Stellaway válasza Sungoo (#5172) üzenetére


Stellaway
tag

Ah, így már értem.
Ha látnád mennyiszer húzom fel a fényerőt, csak azért mert hirtelen nincs időm kimérni és eltalálni a zseblámpa kis ikonját. :DD

#5171 Donki Hóte Hívásnál, SMS fogadásnál tényleg nem próbáltam, eddig ezzel kapcsolatban attól féltem csak, hogy mi lesz ha a zsebem véletlenül megnyomja a felugró szöveg OK-ját ezzel üzemképes állapotba helyezve a mobilt. :DDD

Ez akkor sajnálatos. Bár nekem a zsebemben akkor volt veszélyben a ketyere, mikor minden egyes alkalommal úgy vettem ki a zsebemből a telefont, hogy valakivel már vonalban vagyok. Azt hittem én tárcsáztam, aztán felvilágosítottak, hogy ők hívtak. Ez így ment 1 hónapig.
A végén kiderült, hogy be volt kapcsolva az Egyérintéses hívásfogadás. Én hülye azthittem ez arra van, hogy a felvevőgombot ne húzni kelljen, hanem koppintani, de kiderült hogy az a kopp a kijelző bármely pontjára érvényes, és hogy ezt a koppot a combom is adhatja a zseben át.

Még annyit megjegyeznék, hogy nekem ez a mindenanyagáltalérinthető kijelzőérzékenység újnak és tetszetősnek tűnt. Mikor S4 minim volt, néztem egy videót amin egy kalapáccsal püfölnek egy S7et, és a nyálam folyt el, mikor láttam a kijelzőjét a vasra reagálni. Ellenben a Mini az ujjamra volt csak képes.

Na jó. Storytime off :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#5174) dave987 válasza Merseyside (#5162) üzenetére


dave987
aktív tag

:W :W :W :W :W

(#5175) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Nos, pár napja kint van a januári frissítés... Találkozott már valaki lényegi változással?
Semmi extra, csak biztonsági frissítés? Változás negatív irányba akksi terén esetleg?

Még nem frissítettem, várom a véleményeket :)

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5176) gerner1 válasza Norbi.Sz (#5175) üzenetére


gerner1
veterán

Én semmi különöset nem vettem észre. Az időjárás lett picit más, változtattak rajta. Üzemidő ugyan az (önmagában egy frissítésben ha hiba van, akkor az az összes vele azonos CSC -n lévő készüléken jelentkezne...) mint ami a korábbival is volt.

(#5177) #77081088 válasza Norbi.Sz (#5175) üzenetére


#77081088
törölt tag

Én annyit vettem észre,hogy az időjárás widget nem mindig hajlandó frissülni,ha én szeretném.
Persze ez lehet csak nálam van így.

(#5178) Yasuji válasza LIFE1 (#5169) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Nekem sem megy a rezgés vagy két hete, de szerintem a rezgőmotorunk ment meg. :(

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#5179) gerner1 válasza Yasuji (#5178) üzenetére


gerner1
veterán

Próbáltad már, hogy a tárcsázóba beírod ezt *#0*#, és a Vibration -t választod ? Amennyiben túl vagy, egy teljesen friss gyorsítótár tölrésen, és a kódot használva sem működik, akkor szerintem ⇒szerviz.

(#5180) Yasuji válasza gerner1 (#5179) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Igazából két hete már segítettél ezzel kapcsolatban, de ma észrevettem, hogy megint rezeg (5 perce hívtak és elkezdett rezegni) de nagyon gyengén. Ma kiesett a kezemből a telefon, de puha felületre, és úgy látszik ez valahogy visszahozta a rezgést. Már ismét rezeg és mikor még ezt a kommentet kezdtem, akkor nagyon gyengén és zajosan, de mire ide értem, már rendesen, mintha semmi sem történt volna. És akkor a kérdésem az, hogy mégis mi folyik itt? :F

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#5181) #77081088 válasza Yasuji (#5180) üzenetére


#77081088
törölt tag

Biztos nem kevered a sonyval? :D

(#5182) Yasuji válasza #77081088 (#5181) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Lol :)) szegény már alig kapcsol be, nemhogy rezegjen :D

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#5183) LIFE1 válasza Yasuji (#5178) üzenetére


LIFE1
tag

Reggelre már jó lett!Meg javult!

(#5184) LIFE1


LIFE1
tag

Nálam olyan hiba van! Hogy ha telefonáltam visszazár a képernyőzár és felvillan a kijelző de mikor megint sötét lesz nem jön vissza az AOD nál az óra! Másnak nincs ilyen tapasztalata?

(#5185) gerner1 válasza LIFE1 (#5184) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam rendben...

(#5186) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Nekem meg a hívás után nem áll vissza a kezdő-képernyőre.
Ez természetes ennél a típusnál?

(#5187) LIFE1 válasza gerner1 (#5185) üzenetére


LIFE1
tag

Pedig ez a frissités elött gyárivisszaállitást is csináltam! Akkor még csak az AOD frissités után kezdte ezt!Töröltem a frissités de ma is csinálta!

(#5188) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

A januári biztonsági frissítés felrakása előtt érdemes/kell/ajánlott csinálni valami Factory Resetet?
Vagy simán úgy, ahogy van, mehet fel a frissítés???
Mivel nincs főverzió frissítés, így nem tudom, szükséges-e egyáltalán a gyári alapbeállítás...

THX

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5189) ollie válasza Norbi.Sz (#5188) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kell factory reset. igazából a főverzió váltásnál sem kell, csak ajánlott. Én csak akkor szoktam, ha problémák jelentkeznek frissítés után.

***

(#5190) leslieke válasza LIFE1 (#5184) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nincs.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5191) Dilikutya válasza #77081088 (#5096) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem kell. Erősen kétlem, hogy a több milliárd Android használó is mind nekiáll ledarálni a belakott környezetét 1-1 frissítéskor. Az egy kukába való eszköz, aminél erre szükség van. Szerintem valami túl okos felhasználó találta ki.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5192) DavidPetson válasza Yasuji (#5180) üzenetére


DavidPetson
csendes tag

Ez nálam is visszatérő probléma, de már több hónapja. Természetesen mindent megtettem amit mindenki írt itt is és az internet másik részén is. Több helyen láttam már ugyanezt a problémát.

Ha éppen olyanja van, hogy nem rezeg, a szerviz menüben a vibration funkcióra kapcsolva nem történik semmi, mindaddig, amíg picit meg nem rázom a telefont. Elmentem ezzel szervizbe, azt mondták, hogy valószínűleg kontkat hibás, viszont ilyet ő még életében nem látott. Ott is megrázattam vele.

Mivel FR-el kezdene az szerviz, ráadásul céges telefon is, millió adattal, ráadásul csere telefont se tudnának biztosítaniuk (mondván kevés van nekik és nagyon nehezen vándorol vissza hozzájuk, hiába van kész a delikvens telefonja) így úgy döntöttem, egyenlőre nem csináltatom meg.

Annyira változó mikor rezeg, hogy 3rd party billentyűzettel, ami rezgésre van állítva, ha megnyomok egy betűt, ez az üzenet megírása közben 3x ment el, 4x jött vissza.

[ Szerkesztve ]

(#5193) Angel2014


Angel2014
addikt

Szerintetek a telóm rossz? Vagy nálatok is csinálja a facebook messenger hogy nem jön át az üzenet vagy értesítés,eltelik egy kis idő és rámereszti az 20 értesítést egyszerre.

Olyan mintha időszakosan működne a nettel...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#5194) gerner1 válasza Angel2014 (#5193) üzenetére


gerner1
veterán

Más topikokban is vannak, akik panaszkodnak rá...

[ Szerkesztve ]

(#5195) leslieke válasza Dilikutya (#5191) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5196) coxy01


coxy01
tag

Ez ma reggelre jött(telenor) mit lehet róla tudni?
Mehet bátran fel, minden ok vele?

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#5197) leslieke válasza coxy01 (#5196) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mehet fel. Függetlenre már kint van, és nincs vele gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5198) gerner1 válasza coxy01 (#5196) üzenetére


gerner1
veterán

Olvass (keress) vissza, hogy a többi Telenoros panaszkodik-e, vagy sem ...

(#5199) Yasuji válasza DavidPetson (#5192) üzenetére


Yasuji
csendes tag

Hát ez nagyon gáz, én azt hittem, hogy a SwiftKey rezgése azért megy el minden második üzenet közben, mert gyorsan írok és túl gyakran kell rezegjen vagy valami. Legalább már tudom mi a gond és mit kell tenni, köszi. :)

Sony Xperia Z2 -> Galaxy A5 (2017) -> iPhone 7

(#5200) Angel2014 válasza coxy01 (#5196) üzenetére


Angel2014
addikt

Kint van kb egy hete már...nincs vele gond...de szerintem ez nem biztonsági csak a 500 mb al....ez más javítást is tartalmaz...

Feltettem...utánna recoveryből mindig csinálok egy wipe data factory resetet, és egy wipe casht...és rebbot és mindent belakok elölről.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.