Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

Dual SIM-re (Egyesült Arab Emirátusok) is megérkezett az Oreo.

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#6902) gyeniko válasza KengelRoland (#6899) üzenetére


gyeniko
őstag

Miért vonulnának ki az országból? Persze, hogy "a pénzünk jó nekik", illetve nagyon sokunknak pedig az a jó, hogy itthon meg lehet vásárolni a termékeiket. Más termékekkel kapcsolatban pedig az szokott lenni a probléma, hogy éppen azt nem forgalmazzák itthon ("mert szemetek"). Van rajtuk sapka/nincs rajtuk sapka... Ahogy előttem írták: a magyar az nem világnyelv, illetve mi nagyon kicsi, ráadásul nem is túl erős piac vagyunk. Biztosan találkoztál olyan termékkel, amelyhez - bár rendelet kötelezi a forgalmazót erre - nem mellékelnek magyar nyelvű kezelési útmutatót. Egyszerűen nem éri meg ennek a költsége, illetve, ha ezt a költséget "szétkennék" az eladott készülékeken, akkor az árat annyira meg kellene emelniük, hogy esetleg már nem volna versenyképes.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#6903) Aryes válasza KengelRoland (#6899) üzenetére


Aryes
nagyúr

Csak mellékesen megjegyzem, hogy a Samsung volt az első gyártó, aki magyar nyelvű Androidot tett a telefonjára. Kb. 8 éve volt, a típust nem tudnám megmondani, talán a Spica. Az összes többi gyártó készüléke csak angolul tudott akkoriban.

(#6904) KengelRoland válasza ollie (#6900) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

De az elv ez, csak villámgyorsan. Lediktálom, hogy "ló". Leírja magának, hogy "ló" és akkor az alapján keres a gugliban egy lovat. Nyilván vannak különféle algoritmusok, amik alapján keres. Ha azt mondom, hogy "fényerő", akkor elsőnek a telefon beállításaiban keres. Vagy visszakérdez.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6905) ollie válasza KengelRoland (#6904) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem érted. Itt nem google keresésről van szó, hanem egy utasítás végrehajtásáról.

***

(#6906) csaba1203 válasza DrBubo77 (#6884) üzenetére


csaba1203
addikt

Feltelepítettem de nem tudom használni.
Programok közt ott van de nincs parancsikonom vagyis hogy lehet működésre bírni?
Az általad linkelt oldal szerint a legfrissebb verzió települt.

(#6907) KengelRoland válasza ollie (#6905) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Miért, én mit írtam? Hagyjuk, mert csak elbeszélünk egymás mellett :)

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6908) csaba1203 válasza csaba1203 (#6906) üzenetére


csaba1203
addikt

Megoldva Youtube a barátod :D :DD

(#6909) Nashaba válasza KengelRoland (#6907) üzenetére


Nashaba
tag

Az, hogy leírsz valamit nem ugyanaz mint hogy meg is érted. ;) Míg a Google kereső csak annyit csinál, hogy átírja a diktált szöveget majd kb. cdak megnyomja a keresés gombot nem egyenlő azzal, amit egy Bixby vagy egy Google féle asszisztens végrehajt tizedmásodpercek alatt. Ugyanazt a kérést több száz féle képpen meg tudod fogalmazni és az aszisztensnek mindezeket fel kell ismernie és pontosan azt végrehajtania amit kérsz. Ez nem egyszerű feladat, legfőképp magyarul nem. Google keresőnél édesmindegy mit diktálsz be: végeredmény mindig annyi lesz, hogy elindítja a keresést. A diktált szöveg változik a te példádnál, a parancs nem.

[ Szerkesztve ]

(#6910) Stellaway


Stellaway
tag

Azt is lassan meg kellene érteni, hogy 80-90 ezer forintnyi vásárlásért nem leszel befektető szinten a Samsungnál.

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#6911) KengelRoland válasza Stellaway (#6910) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Csakhogy itt több milliószor 90 ezerről van ám szó. Gondolod, hogy működtetnének itt supportot, ha nem érné meg nekik?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6912) Donki Hóte válasza KengelRoland (#6911) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Több milliószor 90 ezer :F

Nem hiszem, hogy magyar nyelvű felhasználók kezében több millió Samsung közép és felsőkategóriás (90 ezer Ft-os) androidos cucc lenne :U Mert a bixby-t a Samsungon kívül más nem nyomatja...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6913) KengelRoland válasza Donki Hóte (#6912) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Pedig a cégünknél az emberrel tőn mint fele Samsungot használ és ez csak egy cég.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6914) Stellaway válasza KengelRoland (#6911) üzenetére


Stellaway
tag

De azokon az embereken belül is rengeteg embert nem zavar ha angolul kell használnia, vagy esetleg egy kis kóreait kell hozzá tanulnia.
Be kell látni, hogy nem látunk bele a Bixby készítésébe annyira, még orosz nyelv sincsen, ennek oka van. Túl komplikált egy új nyelvre elkészíteni, ahhoz mérve, hogy angolt nagyjából mindenki beszél, és az egyszerűbb.
Az egy másik dolog, hogy vicces lehet hallani a buszon az embereket, amint a jó kis magyar akcentussal társalognak vele.

[ Szerkesztve ]

Aláírom

(#6915) gyuri2008


gyuri2008
veterán

A 8.0.0-val milyen az akku idő?
Jobb mint a előző sw-vel vagy rosszabb?
Most akarok venni ezt a típust. (ujra)

(#6916) gerner1 válasza gyuri2008 (#6915) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam napközben ~kb ugya az, nem vettem észre különbséget. Éjjel viszont, mitha picit jobb volna a "deep sleep" alatti fogyasztás.

(#6917) csaba1203 válasza gyuri2008 (#6915) üzenetére


csaba1203
addikt

Újra?
Miért adtad el anno?
Egyébként üzemidő teljesen egál nálam 1,5-2 nap nyomkodás függvényében.

(#6918) gyuri2008 válasza csaba1203 (#6917) üzenetére


gyuri2008
veterán

Azért adtam el mert A8-ra váltottam de megbántam vissza is vittem 72 órás cserébe visszaadták a pénzt.
A hiba az volt,hogy a bt állandóan bontotta meg a wifivel is gondok voltak .

[ Szerkesztve ]

(#6919) csaba1203 válasza gyuri2008 (#6918) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha most valami oknál fogva cserélnem kéne bajban lennék én is.
Ez a méret nálam a határeset tepsis noccsok nem bejövősek.
Egy alternatíva maradna az S8.

(#6920) gyuri2008 válasza csaba1203 (#6919) üzenetére


gyuri2008
veterán

Igen de az S8 nagyon drága.

(#6921) gcsikos


gcsikos
tag

Üdv. az A5 az első samsungom aminek sem kártyájáról sem magából a telefonról nem tudok képet menteni a google photos-ba, drive-ba és sajnos a pc-re sem. A memkártya tele van, a belső memória ehhez közeledik. Egy nem nagyon hozzáértőnek való (ez gondolom ki is derült) egyszerű megoldást kérnék. Köszönöm!

(#6922) Mcrazy válasza gcsikos (#6921) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!
Kábellel összekötöd a pc-vel. Megnyitod az intézőt és kitallózod a telefonod (Galaxy A5 2017), de arra ügyelj, hogy a kijelző legyen feloldva, különben nem látod a mappákat. Ezután kiválasztod, hogy "Card" vagy "Phone" (nálam így jelennek meg) kikeresed a telefonon a DCIM mappát és ott találod meg a képeket. A kártyán hasonlóan, de ott nem biztos, hogy DCIM mappa lesz. A fényképező beállításai megmutatja vagy keresgélsz. Másik megoldás lehet a Smart Switch program telepítése és használata.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6923) bepe79 válasza gcsikos (#6921) üzenetére


bepe79
addikt

Nekem menti a képeimet a google photos-ba. Telefonon fent van a Fotók (Google Photos) app, be vagyok jelentkezve, be van állítva, hogy mindenféle hálón sync-eljen a felhőbe, és a ma készített képeket is felszinkronizálta már a photos.google.com-ra, PC-n is látom mindet.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6924) csaba1203 válasza bepe79 (#6923) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam is automatán vègzi a mentéseket.

(#6925) oxide83


oxide83
aktív tag

Sziasztok!

Hogy tudom megnézni hogy a telefon kártyafüggetlen-e? Vodafone-nál vásárolt, céges flottás telefon, sajnos nincs nálam másik szolgáltató sim kártyája hogy megnézhessem.

[ Szerkesztve ]

(#6926) ollie válasza oxide83 (#6925) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már miért lenne független? Vodafone-os biztos, hogy nem független.

***

(#6927) csemberlen


csemberlen
őstag

Engem nagyon zavar, hogy nincs egy fránya led, hogy messziről lássam, hogyha jött valami hívás, vagy akármi.
A képernyőn megjelenő halvány értesítés nem az igazi. Nincs valami olyan applikáció ami helyettesíti ezt a spórolást?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6928) Merseyside válasza csemberlen (#6927) üzenetére


Merseyside
tag

NoLed

YNWA

(#6929) monosgeri21 válasza ollie (#6926) üzenetére


monosgeri21
tag

Mert már jó pár hónapja függetlenül szórja ki pl. a T-Kom is. Nincs értelme zárolni.

(#6930) ollie válasza monosgeri21 (#6929) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Telekom teljesen más, csak az adja függetlenül. A többi (Vodafone és Telenor) mind függően adja az összes telefont.

***

(#6931) Sungoo válasza monosgeri21 (#6929) üzenetére


Sungoo
addikt

Nincs IS. Csak a Tcom. A többinél esetleg kérheted a függetlenítést.

(#6932) oroszkrisz


oroszkrisz
tag

Sziasztok! Második telefonként használom, és elflejtkeztem az Oreo update-ről, megjött, le is töltődött. Nekem a másik telómon egyelőre több hibát okoz, mint előnyt és a menüje is kuszább - egy szó mint száz egyelőre az A5-öt nem szeretném fekete keksszel műkdödtetni, viszont most ott van az állapotsorban a frissítés, és időnként szól, hogy na akkor mikor akarom a firssítést. Segítenétek kérlek, hogy tudom eltűntetni, amíg még maradnék 7-esen?

más:
Többen szoktak írni véleményt a telefonról, és ha bár nem egy új típus, nem is tudom árulják-e még egyáltalán gondoltam írok róla kicsit, ha valaki szeretne ilyet és kutakodik, legyen még egy vélemény:

Amit írók 1 év masszív használat után: a design nagyon szép(nekem aranyszínű egy simes változat van) számomra kicsit nagy, de mégis jól kézre esik, az A3 után könnyen átszoktam a méretét leszámítva. USB C szerintem tök jó. Az elejét és a hátulját azért védem, mert ha karcolódik még mindig cserélhető egy hátlap(illeve időnként eldobom a telóimat, ezért átltazó szilikon tok mindig van rajta, hogy ütéstől védje, de a szépségét ne takarja teljesen) Volt vele egy-két apróbb galiba, időnként belassul a billentyűzet gépeléskor, próbáltam több féle app-ot rá, valamennyire mindegyiknél jellemző. Bizonyos free wifi, pl tesco valamiért nem csatlakozik, csináltam teljesn hálózati visszaállítást, de átmenetileg oldotta meg a problémát. Navigációja időnként megviccel/pontatlan(lehet hogy a mobilnet vagy az időjárási viszonyok okozták) Időnként nem csatlakozik automatikusan az autó kihangosítójához(több autóra is igaz) Egy-két widgetet hiányoltam belőle, pl a képernyőzár.
A rendszer gyorsasága relatív, most egy huawei p10 és egy s7 megy mellette, ahhoz képest lassú, viszont egy átlag user-nek szerintem teljesen ok, és nagyon szeretem, hogy a rendszer nagyon stabil(az egy év alatt talán kétszer fagyott le, jellemzőem melegben, bt-on beszéltem, közben ment a navi a gps, meg a net - szóval erős rendszerterhelés közben, de nem volt jellemző) A kijelzője nagyon jó, sosem volt gondom semmilyen időviszonyok között a láthatósággal. Fizikai gomb. Nekem szinte ez volt az elsődleges szempont, én mindig így veszem fel a telót ha csörög, sajnos ez szép lassan kihal a telefonokból, szerintem egy nagyon okos funkció.

(#6933) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Kicsit off kérdés. Tudtok olyan időjárás appot aminek van 1 hetes widgetje kb 4x4 méretben? A morecastot használtam idáig, de tele lett reklámmal. És mostanában eléggé pontatlan lett.

(#6934) bepe79 válasza Vitaqo (#6933) üzenetére


bepe79
addikt

4x4? :Y Az bazi nagy!
4x2-őt tud az Időkép is, itt Magyarországon nagyon pontos, és nincs is tele reklámokkal.
Több méretben is van widget-e, és állíthatod, hogy a widget-en milyen adatok jelenjenek meg.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6935) Sungoo válasza Vitaqo (#6933) üzenetére


Sungoo
addikt

A Weather & Clock tud 4x3, 5x3-at. Elég pofás.

[ Szerkesztve ]

(#6936) saeed8 válasza Vitaqo (#6933) üzenetére


saeed8
csendes tag

Szia. HD Widgets-et tudom ajánlani. 3 szolgáltató közül tudsz választani, az AccuWeather-re állítva nekem elég pontos. Van 4x4-es widget, tudod színezni méretezni stb. Már vagy 5-6 éve használom, nekem bevált. Talán annyi a mínusz, hogy fizetős.

(#6937) Vitaqo válasza saeed8 (#6936) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Köszi srácok, de szerintem ez még mindig szebb.

Ehelyett kellene altenatíva.

(#6938) saeed8 válasza Vitaqo (#6937) üzenetére


saeed8
csendes tag

Esetleg ezt megnézheted. Egy barátom használja és szerinte pontos.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devexpert.weather

(#6939) bepe79


bepe79
addikt

Egyébként mikor jön már az Android P (9) az A5-re? :F

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6940) ollie válasza bepe79 (#6939) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Még nem is jelent meg az android P. Amúgy nagyjából jövő év, nyár elejére várható az A5-re, vagyis egy év múlva.

***

(#6941) Vitaqo válasza ollie (#6940) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Tévedés. A5-re nem lesz android P. Max a 2018-as A modellekre. 2 verziófrissítést kap még a zászlóshajó is.

(#6942) KengelRoland


KengelRoland
aktív tag

És az android 10 mikor jön? És mikor érünk már oda? 😁

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6943) Vitaqo válasza KengelRoland (#6942) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Hát kb. Amúgy meg a 6-os droid óta komoly változás nincs. A P-ben se lesz semmi új.

(#6944) gerner1 válasza Vitaqo (#6941) üzenetére


gerner1
veterán

Pontosan. 👍

(#6945) 1egaly


1egaly
aktív tag

Helló!
Szerintetek a bal oldali szimbólum mit jelent?

Kikapcsolható?
Kösz a választ! :)

(#6946) gerner1 válasza 1egaly (#6945) üzenetére


gerner1
veterán

Mirrorcast fut a háttérben.

(#6947) 1egaly válasza gerner1 (#6946) üzenetére


1egaly
aktív tag

Nem.
A Screenshot pronak a"mellékterméke".🤨

(#6948) gerner1 válasza 1egaly (#6947) üzenetére


gerner1
veterán

Ezek szerint, azonos ikont használnak. A lényeg, hogy megvan a "válasz"... 👍

[ Szerkesztve ]

(#6949) Stellaway válasza gerner1 (#6948) üzenetére


Stellaway
tag

elég stupid dolog ez tőlük :S

Aláírom

(#6950) oroszkrisz


oroszkrisz
tag

Sziasztok! Újra felteszem hátha...Android 7.0-m van, de nem szeretnék 8-asra(Oreora) váltani (egyelőre), a frissítés azonban már lejött, és állandóan presszionál hogy telepítsem. Van valakinek valami ötlete, ami a garancia megtartásával eltünteti ezt a dolgot? Köszi!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.