Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) gerner1 válasza kato78 (#6749) üzenetére


gerner1
veterán

Talán valamit félre érthettél, mert én eddig sem akadtam fenn. Csupán tényeket írtam le, amelyek mindkettőnktől függetlenül léteznek. Követek más márkák topikjait, így "néhány" Huawei topikot magam is (többek között az említettet is...), már Mate 8 óta, és nekem is több köszülékre van rálátásom hosszú évek óta, szóval kössz, de "nemsok újdonság van a nap alatt" ...

(#6752) KengelRoland


KengelRoland
aktív tag

3-4 %-ot mérek cella készenlétre.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6753) 1egaly


1egaly
aktív tag

Nálam 6%..

(#6754) coxy01


coxy01
tag

Galaxy Apps alkalmazás ezt csinálja (7.0) alatt.
Találkozott már valaki ilyennel?

A Samsung Themes is behu-besza :) nálatok is?

[ Szerkesztve ]

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#6755) gerner1 válasza coxy01 (#6754) üzenetére


gerner1
veterán

Más készülékeken is jelen van ez a hiba üzenet. Így nálam is, a többi Samsungon is. Szerintem, ezzel lehet összefüggésben ...

[ Szerkesztve ]

(#6756) Angel2014 válasza KengelRoland (#6722) üzenetére


Angel2014
addikt

Hát megnéztem a barátom telefonját ugyan ilyen van neki..de ő Trémobilos..nem indította el a hangfelvevőt mondom kipróbálom nála is..elindítom és dobálja fel az engedélyeket nála, na most nálam nem csinál ilyet,egyből ezt az üzenetet kapom.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6757) KengelRoland válasza Angel2014 (#6756) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Nincs köze a szolgáltatóhoz szerintem. Lehet, hogy korábban tiltottad te, vagy aki használja a telefont. Telepítsd újra az alkalmazást, akkor újra kérni fogja az engedélyeket. Vagy menj az alkalmazás beállításaiba és az engedélyeknél kapcsold be a kért engedélyeket és jó lesz.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6758) LIFE1 válasza coxy01 (#6754) üzenetére


LIFE1
tag

Nálam ist ezt írja! 8.0 án

(#6759) javorszky


javorszky
tag

Sziasztok!Nem mindig veszi a gyors töltést a teló!Nagyon ritkán.Csak úgy megy ha kicsit erőből rányomva tartom és utána elengedem.De meg igy is van hogy sokat kell játszani vele míg elkapja!Találkozott már valaki ilyennel?Van erre valami megoldás?

Legyél becsületes és korrekt !!!!!!

(#6760) zsobacsi


zsobacsi
csendes újonc

Üdv mindenkinek!

Windows-ról váltottam, új nekem az android. Bosszant, hogy nem látom a szolgáltatót akit éppen használ a telefon. Tudok ezen változtatni valahol?

(#6761) gerner1 válasza zsobacsi (#6760) üzenetére


gerner1
veterán

3rd party app (csak példa) telepítésével van rá lehetőség.

(#6762) KengelRoland válasza javorszky (#6759) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Szerintem a csatlakozód meghibásodott. Ne nagyon feszegesd vagy nyomkodd. Mert lehet, hogy csak a kábel csatlakozója rossz és a feszegetéssel tönkre teszed a telefont.

Próbáld ki egy másik kábellel. Ha van lehetőséged, akkor másik kábellel. Ha azzal is ezt csinálja, akkor a telefon csatlakozója rossz. Szervizbe kell vinni.

(#6760) zsobacsi

Ha lehúzod a rolót fentről, akkor kiírja a hálózatot. Vagy nem?

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6763) zsobacsi válasza KengelRoland (#6762) üzenetére


zsobacsi
csendes újonc

👏👏👏
Köszönöm!! Eddig nem tűnt fel.

(#6764) rgranc


rgranc
aktív tag

Jól lehalt a fórum.....

Gyorstöltéssel kapcsolatban: nekem az egyik USB kábel nem hajlandó rá, pedig elméletileg Nillkin (valószínűleg mégiscsak hamisítvány és ráadásul itthon vettem boltban), másik kábellel ugyanazzal a töltővel megy. :(

VIszont: az Android 8 frissítéssel más nem futott bele abba hogy nedvességet érzékel a teló? Egy hete nem tudom tölteni (csak teljesen kikapcsolva) vagy gépre kötni, mert az Android folyamatosan kiírja hogy nedvességet érzékel és ezért nem is kezeli az USB csatlakozót. Amúgy teljesen biztos vagyok abban hogy nem érte víz soha.
A teló zsebben volt amikor első két alkalommal előbbukkant a felirat, aztán harmadszorra az asztalon (víz a közelben sem) és utána el sem tűnt.
Nincs kompresszorom hogy kifújjam a csatlakozóaljzatokat, de néztem hogy fórumokon szoftverhibának írják, gyári visszaállítást ajánlanak megoldásként, kíváncsi vagyok tényleg szoftverhiba-e vagy a hardver döglött be. De gyanús hogy az Android 8 után pár nappal jelent meg, előtte soha nem volt ilyen.

(#6765) gerner1


gerner1
veterán

Újra működnek az online -os Samsung appok. Elérhető minden, ami korábban is. Most olyan infóim vannak, hogy szerver gondok voltak...

(#6766) DrBubo77 válasza rgranc (#6764) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekem még egyszer sem jelezte ezt a hibát, pedig már Oreo-n vagyok.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6767) DrBubo77 válasza gerner1 (#6765) üzenetére


DrBubo77
addikt

Köszi, hogy jelezted.
Pont tegnap akartuk az asszony készülékén lecserélni az ikonokat, de nem mentek se a témák, se az ikonok.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6768) kato78 válasza gerner1 (#6751) üzenetére


kato78
tag

Hali, itt most jól elbeszéltünk egymás mellett. :) A lényeg, az okfejtésem is gyorsabb volt fejben, mint amit be tudtam volna egységnyi idő alatt gépelni. Nem is feltételeztem hogy fennakadtál volna ezen a készenlétes dolgon. Mindössze valami okfejtést szerettem volna elindítani, hogy ki hogy érzi, ha már nézi a cellakészenlétet, jobb vagy rosszabb lett -e oreo alatt mondjuk a készülék készenlétre, vagy csak ezen android verzió sajátossága ez, hogy ennyire súlyozva jeleníti meg a fogyasztásnál. :)

(#6769) #16695808 válasza kato78 (#6768) üzenetére


#16695808
törölt tag

Erre én is vevő lennék egy ilyen diskurzusra. Mert 45%-os cellakészenlét tel oreon.... ami korábban max 15%volt. És fele annyi kijezőidőt bír a teló oreon. 8 helyett 4-et. (A3 2017) 🤨

[ Szerkesztve ]

(#6770) Z()L3


Z()L3
tag

Sziasztok!
Pár napja váltottam J5 2016-ról egy A5 2017-re. Rövid tapasztalat : az hittem a J5-nek jó az akksija, hát ennek még annál is durvább 😊 Messenger, facebook, időkép, eredmények, youtube meg néha-néha egy kis böngészés a fő feladata, ezt a J5 6-7 óra sot-al tudta, ez pedig kb egy órát ráver 😊
Nem beszélve arról, hogy ebben van automatikus fényerő állítás, always on meg ujjlenyomatolvasó, ja és por valamint vízálló. Első töltéskor lepődtem meg hogy gyorstöltést ír, el is feledkeztem róla, pedig megjelenéskor olvastam a tesztet.
Az erősebb hardver sem elhanyagolható, érezhetően gyorsabb. Az alkalmazásváltó gomb kétszeri megnyomásával villámgyorsan vált az alkalmazások között, leginkább csak messengert hagyom futni és azt hozom elő vele, de legalább nem kellenek a számomra idegesítő chat-fejek 😅
Összességében nagyon bejön, a nagy megelégedettséggel használt J5-t sikerült egy szinttel feljebb léptetnem.
2 kérdésem azért lenne a telefonnal kapcsolatban:
1. Létezik olyan ikoncsomag ami tök olyan mint a gyári, csak a Google alkalmazások mögül "kiszedi" a fehér hátteret? A beállításokban ki van kapcsolva a keretes ikonok és mégis ott van pl. Youtube meg Chrome mögött.
2. Milyen kijelzővédőt érdemes venni rá? Szolgáltatónál raktak rá, de nem tetszik hogy nem fedi teljesen a kijelzőt, néha pár honlap meg az óra olvashatóságát is rontja. 2 mobilos boltban is azzal "nyugtattak" hogy ez ilyen, nekik is csak ilyen van...

(#6771) Vitaqo válasza Z()L3 (#6770) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Szia!

Szívesen segítek neked a témában. Először is, fóliában sokat válogattam, mire meglett az igazi. Az aliról rendeltem, a 10db-os 12 dollár volt és nagyon jó. Festett, szélein ragasztós. Próbáltam belőle többet, volt ami fellevegősödött, volt ami alá bejutott a kosz, mert nem volt ragasztva mindenhol. Ezen a linken megtalálod. Ikoncsomagból sok van, nekem ez nyerte el a tetszésemet. Teljes téma, de a gyárival szinte megegyezik.
Infinity téma.

[ Szerkesztve ]

(#6772) 1egaly


1egaly
aktív tag

Az A5nek az A6 az utódja?

(#6773) Sungoo válasza 1egaly (#6772) üzenetére


Sungoo
addikt

A8

(#6774) DrBubo77 válasza Sungoo (#6773) üzenetére


DrBubo77
addikt

A pontosság kedvéért A8 (2018). :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6775) csaba1203 válasza Z()L3 (#6770) üzenetére


csaba1203
addikt

Google alkalmazásoknál Oreo alatt marad a fehér háttér sajna.
Szokni kell eltüntetni nem lehet.

(#6776) 1egaly válasza DrBubo77 (#6774) üzenetére


1egaly
aktív tag

Köszi!
S akkor a most megjelent A6,A6+ "önálló" készülék?

(#6777) dave987 válasza 1egaly (#6776) üzenetére


dave987
aktív tag

Az a6 pedig kevesebbet tud mint az a3 s mégis kb annyi a nyitóára mint annak volt. Szóval ez az idei eresztés elég gyenge szerintem. A8 2018 ami értelmes.

(#6778) DrBubo77 válasza 1egaly (#6776) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ezzel megint a káoszt hozza el a Samsung:
A J6-nál jobb, de az A sorozatnak eléggé az alját képviseli. Nincs se IP68, se AOD, a felbontás 720 x 1480. Viszont van Infinity Display, arc alapú felbontás és fémház.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6779) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Tapasztaltatok lassabb feloldást oreoval? Mintha lustábban, lassabban kapcsolna be a kijelző.

(#6780) _IceBird_


_IceBird_
tag

Galaxy Themes-be működik nektek a vásárlás? Nekem folyamatosan S2000/P/830RU hibát írja ki. Googleba nem találtam a hibáról infot.

(#6781) _IceBird_


_IceBird_
tag

Kitörölöltem a gyorsítótárat, így sem működik, viszont mindig más hibakódot ír.

(#6782) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Oreot hogy tudom rootolni?

(#6783) gerner1 válasza Vitaqo (#6779) üzenetére


gerner1
veterán

Nem vettem észre ilyesmit. Nálam rendben.

(#6784) #16695808


#16695808
törölt tag

egy leírás tudna valaki küldeni/linkelni hogy pontosan hogyan kell visszarakni a nougatot?
a sammobileról most töltöm a telekomos 7.0 romot ... csak a felrakása lesz problémás.. mit mi után kell csinálni és hogyan. nem akarom elcseszni.
előre is köszi a segítséget

ui. gyári visszaállítás mit csinál? romot nem rak vissza gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#6785) karl_fischer válasza Vitaqo (#6779) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Ha hosszabb ideje nem volt feloldva, akkor szinte egyenként jeleníti meg az ikonokat.

(#6786) Kitti14 válasza Vitaqo (#6779) üzenetére


Kitti14
csendes tag

Nekem nincs gond vele. Sőt, jobb is, de ez lehet inkább azért van, mert most sikerült jobban beolvasni az ujjlenyomatomat. :)

(#6787) KengelRoland válasza karl_fischer (#6785) üzenetére


KengelRoland
aktív tag

Ha ez megnyugtat, az A8-is olyan, hogy ha van értesítés a kezdőlapon, akkor feloldás után látom, ahogy kirajzolja az animációt. Pedig ezen 7.1 van. Szerintem ez azért van, mert alszik a rendszer mikor nem használjuk. De amit te leírsz, az már egy kicsit valóban túlzás.
Mert nekem csak az első feloldás ilyen. Neked akkor is lassú, ha egy percen belül lezárod és mégegyszer kinyitod?
Amúgy én ezen azért nem vagyok kiakadva (nem mondom, hogy tetszik, de meg tudom érteni), mert a kollégámnak ájfonja van és ő már olya 13.00 óra környékén teszi fel tölteni, én meg olyankor még több mint 70%-on vagyok és 50% fölött viszem haza a telefont. Pedig van rajta Bluetooth óra, Bluetooth füles és nfc, wifi 0-24 be van kapcsolva.

Szóval ha más baja nincsen az Oreonak, akkor gondold meg a kókányolást kétszer.

[ Szerkesztve ]

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6788) karl_fischer válasza KengelRoland (#6787) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Csak akkor csinálja, ha több órát "pihen". Ha folyamatosan használom, akkor nem. De ezt ki lehet bírni, más bajom nincs az Oreo-val. Az akkuidő sokkal jobb lett.

(#6789) gerner1 válasza karl_fischer (#6788) üzenetére


gerner1
veterán

Nálad is úgy lett jobb, hogy közben az akkustat -ban, a "cellakészenlét" a lista első felében van (nálam is így van még ezen a készüléken) ? ... - csak kíváncsiságból kérdzem...

(#6790) karl_fischer válasza gerner1 (#6789) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

(#6791) gerner1 válasza karl_fischer (#6790) üzenetére


gerner1
veterán

Tehát nálad is az első háromban van. Nálam a második a sorban 9% -kal, de effektíve ugyan annyit (vagy picit többet..) bír az akku, mint eddig...

(#6792) #16695808 válasza gerner1 (#6791) üzenetére


#16695808
törölt tag

Nálam volt hogy 45% volt. Most 3% körül...remélem beáll mert már a nougat vissza rakása gondolkodok (az AOD kikapcsolás után esett le a %, de még tesztelem

[ Szerkesztve ]

(#6793) gerner1 válasza #16695808 (#6792) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam is van olyan, hogy elől van, de úgy kb ~60% -ban a második a listában. Viszont az üzemidő nálam is jónak mondható. Nálam kb ugyan az, mint 7.0 -val volt.

(#6794) KengelRoland


KengelRoland
aktív tag

Hagyjátok már azt a cella készenlétet. Attól fűgg, hogy mennyit mozogtok. Mikor otthon vagyok, akkor 2-4 százalék a cella készenlét, ma sokat mozogtam, most 7. Ha elhagynám a várost, akkor több is lenne. Pedig nekem 7.1 van.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6795) bepe79 válasza KengelRoland (#6787) üzenetére


bepe79
addikt

Akkor abban vacak az akksi. Mert nekem van egy 6S-em is, 99%-os akksival, és készenlétben kevés hívással van, amikor még 90%-on vagyok vele a nap végére.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6796) LIFE1


LIFE1
tag

Az a5 2017 re lehet penrájvot kötni?mert probáltam de semmit nem csinált vele!

(#6797) Zsoltinho24 válasza Vitaqo (#6771) üzenetére


Zsoltinho24
tag

Hello.Melyik témát használod?A nevét meg tudod mondani?üdv.

(#6798) Donki Hóte válasza LIFE1 (#6796) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Lehet!

Gyakorlatilag csakis eleve TYPE-C csatlakozós OTG kábellel fog menni, ha az OTG kábeled microUSB csatlakozós, akkor az átalakítók 99 %-ával nem fog működni (létezik olyan átalakító, amivel fog menni, de nagyon ritka).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6799) Mcrazy válasza LIFE1 (#6796) üzenetére


Mcrazy
őstag

És (#6798) Donki Hóte

Itt írtam a működésről.
Lehet, hogy ez a 2 a maradék 1%, de nem hinném.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#6800) LIFE1 válasza Donki Hóte (#6798) üzenetére


LIFE1
tag

Akkor biztos az a gond mert a kábel mikro usb-s! Köszi az infót!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.