Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6501) LIFE1


LIFE1
tag

Telenora is megjött az oreo!

(#6502) a.joe


a.joe
csendes tag

Kicsit talán pörgősebb a telefon de azért csak szétcsesztek egy két dolgot. Névjegyhez nem lehet berakni saját sms hangot pedig nekem létfontosság. Nálatok is így van?

(#6503) Angel2014 válasza a.joe (#6502) üzenetére


Angel2014
addikt

Lol pörgősebb? Fagyott akadt, rendszerfrissítés után a google play services hibával újraindulgat...én most csinálok egy FR-t.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6504) Sungoo válasza Angel2014 (#6503) üzenetére


Sungoo
addikt

Téged üldöz ez a telefon. :)

(#6505) ollie válasza Angel2014 (#6503) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tényleg, megoldódott a rossz fénykép minőség probléma?

***

(#6506) Angel2014 válasza Sungoo (#6504) üzenetére


Angel2014
addikt

Lehet csak a telenoros rom ilyen nem tudom..

ollie : feláll FR után csinálok egy képet..

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6507) Sungoo válasza Angel2014 (#6506) üzenetére


Sungoo
addikt

Az enyém is Telenor. Várok is még egy kicsit ezzel a frissítéssel.

(#6508) Angel2014 válasza ollie (#6505) üzenetére


Angel2014
addikt

Ugyan az...vakuval sötétebb a kép, meg olyan mintha egy picit homályos lenne.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#6509) bepe79


bepe79
addikt

Sziasztok! Hamarosan boldog tulaj leszek, ma rendeltem egy fekete, független 2017 A5-öt az eMagtól, mivel 94K-ról 69K-ra van leárazva, plusz még 2x5000Ft értékű eMag kupont fel tudtam használni, így 59K-ért hozzájutok a készülékhez. Első dolgom lesz (ami az összes eddigi telefonomnál is volt), hogy használat előtt beviszem a soroksári/pesterzsébeti Auchanba, és a gizmóéknál lefóliáztatom meg veszek egy szilikon tokot hozzá, hogy védve legyen mindentől. Nekem az Android Marshmallow 6.0.1 nagyon bejön, úgyhogy lehet, hogy egyelőre nem is frissítem majd az OS-ét. Nagyon más a 8 Oreo, vagy Touchwiz/Samsung Experience-el nincs sok különbség a 6-hoz képest a GUI kinézetében? Még valami, nekem eddigi legutóbbi droidos telóim nagyon belassultak egy idő után (A3 2015, A5 2016), okozhatja ezt a vírusellenörző rajta (Dr.Web és ESET), vagy más inkább (Facebook, messenger, viber, skype, etc.) ?

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6510) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Frissült az enyém is oreora. Eddig alapjában véve tetszik.

Kis gondom van csak, ami az, hogy a gyári Galléria app minden tücsköt-bogarat begyűjt a telefon legmélyebb tárolóiból is, amit képként tud azonosítani.

Rengeteg app tartalmaz a saját könyvtárában pici képeket, amely képeket most a Galéria lelkesen felhoz.

Korábban nem volt ilyen probléma, ezeket a kis képeket valahogy kiszűrte és nem mutatta.

Hogyan lehet azt elérni, hogy mondjuk a 2 kB-nél kisebb képeket ne mutassa a Galériában?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6511) DrBubo77 válasza Donki Hóte (#6510) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én azt a megoldást javasolnám, hogy az ilyen pici képek mappájába tegyél egy .nomedia nevű fájlt, akkor elvileg nem listázza ki a galéria a mappa tartalmát.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6512) Sungoo válasza Donki Hóte (#6510) üzenetére


Sungoo
addikt

Én is felraktam, hajtott a kíváncsiság. Kb akkora változást vettem észre, hogy meg kellett néznem a telefon névjegyét, hogy lefrissített-e! :D Kinézetre semmit sem változott. Megnéztem a galériát, nekem nincs ilyen anomália. Vagy lehet nem használok olyan appot.
Az első hülyeség, hogy nem lehet appot törölni az ikonra hosszan nyomva.

(#6513) Sungoo válasza Sungoo (#6512) üzenetére


Sungoo
addikt

Hülyeséget írtam, lehet törölni.

(#6514) csaba1203 válasza Sungoo (#6513) üzenetére


csaba1203
addikt

:D :DD

(#6515) Donki Hóte válasza DrBubo77 (#6511) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszönöm az ötletet, kitűnően bevált :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6516) laccczka


laccczka
tag

Beleraktam egy Samsung Evo 64Gb-os karit.
Hogyan tudom a kártyát összeadatni a belsőmemóriával?
Tehát szeretném a belső memót feltornászni 32-ről cirka 100Gb-ra.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#6517) gerner1 válasza laccczka (#6516) üzenetére


gerner1
veterán

Nem leszel elégedett az eredménnyel, mert a teljes ram sebesség lefog esni a microSD sebességére, miközben a belső memória sebessége messze jobb. Egyébként "Adoptable Storage" -nak nevezik. Keress rá, hogy SM-A520F -hez létezik -e (S7 -hez van) ...

(#6518) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nekem fel sem tűnt az ikonok körüli halvány keret....
Azért hálás lennék, ha el tudnám érni, hogy a névjegyeimet (~900 db) ne akarja minden áron megosztani.
Az meg külön zavar, hogy vagy egy zsiráf, vagy egy fánk GIF van az én számom mellet.
Valahogyan le lehet ezt állítani?
- - -
Viszont megjavult a Gmail, jönnek a levelek, és látom az értesítéseket is az AOD-n.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#6519) Sungoo válasza Hallosz (#6518) üzenetére


Sungoo
addikt

A fánk a 7-ben is benne volt! :D Lehet saját képet is berakni.

[ Szerkesztve ]

(#6520) _IceBird_


_IceBird_
tag

Valószínű nekem is kell FR-t csinálom, mert valamiért a cella készenlétbe eszi az akksit, plusz tegnap vettem észre h a GPS is rosszabb lett. Samsung health biciklizés közben elég furcsa útvonalat rögzített.

(#6521) coxy01


coxy01
tag

Üdv.
Oreo fennt és akadt egy kis problémám.
A google fordító kijelölt szöveg fordításakor összeomlik! :(((
Találkozott valaki ilyen hibával? Megnéznétek nekem, hogy nektek is ezt csinálja?
.

Recovery cache törlés megvolt. Alkalmazás újratelepítés is.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#6522) KengelRoland


KengelRoland
aktív tag

Azért csak jönnek a problémák, egymás után. Én megmondtam, de egyből troll lettem.

Úristen! Kitiltattak az ájoesz fórumból. Most mi lesz? Egymás előtt villognak?

(#6523) gerner1 válasza coxy01 (#6521) üzenetére


gerner1
veterán

Nálam rendben. Nem tapasztaltam hasonlót sem..

(#6524) DrBubo77 válasza coxy01 (#6521) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekem Oreón is tökéletesen működik a Google Fordító. Update előtt és után is csináltam wipe cache-t.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6525) coxy01 válasza DrBubo77 (#6524) üzenetére


coxy01
tag

De a böngészőben kijelölt szöveg fordítása is (hosszan nyomva a kijelölt szövegre)?

Samsung A5-2017 - LG G3 (D855) 3Gb/32Gb - Op3n dott Z2520 - Asus memo pad 7 me70c

(#6526) DrBubo77 válasza coxy01 (#6525) üzenetére


DrBubo77
addikt

Böngészőből kijelölt szöveggel teszteltem, most megnéztem jegyzettömb alkalmazással is. Nálam rendben működött mindkét esetben.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6527) csaba1203 válasza coxy01 (#6525) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam is működik hiba nélkül. :K

(#6528) Ala


Ala
tag

Sziasztok!

Már egy jó ideje meg van a telefon, magyarosságon vásárolt és be is van regisztrálva, de nagyon sokszor tépem rajta a hajam, pl. kamera, hang, kijelző (IPS-hez vagyok szokva), de ami végképp kiverte a biztosítékot, hogy kb amióta megvan időközönként nem jönnek meg az email-ek, olyan szinten, hogy nemhogy hangjelzés vagy értesítés sincs, de volt úgy, hogy beléptem a Gmail appba, és amíg nem frissítettem rá a levelekre, addig nem jelentek meg az újak. Mit lehet kezdeni ezzel a problémával? Egyszer már csináltam gyári visszaállítást, de az sem hozott világmegváltást.

Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm, már csak azért is, mert tényleg nagyon sok kellemetlenséget okoz az, hogy egy nappal, vagy akár napokkal később jön értesítés a telefonon.

(#6529) Stellaway


Stellaway
tag

nézegettem, és az tűnt fel, hogy csak a Google alkalmazásainak van kerete

én arra gondolok, hogy csak maguk az ikonok vátoztak meg az oreoval a google-nél

Aláírom

(#6530) DrBubo77 válasza Ala (#6528) üzenetére


DrBubo77
addikt

A kijelző ízlés kérdése, amivel nem vitatkozunk. Az előző telefonom nekem is IPS volt, tetszett is a képe. De amikor az A5 mellé tettem, elég megdöbbentő volt a "feketéje", ami inkább világos szürke.

Ezt a Gmail-es problémát más készülékekkel kapcsolatban is olvastam, ez inkább az alkalmazás hibája, mint a készüléké. Próbáld ki az Inbox-ot, az lefrissíti rendesen az email-eket.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6531) gg72 válasza Ala (#6528) üzenetére


gg72
veterán

Nekem is állandóan csak problémám volt a gmail-es appal, így egy ideje már csak a gyári E-mail alkalmazást használom, az tökéletes, jelez rögtön.

(#6532) Ala válasza gg72 (#6531) üzenetére


Ala
tag

A gyors és segítőkész válaszotokat nagyon szépen köszönöm!

(#6530) DrBubo77 Azért gyanakodtam a készülék, vagy inkább annak oprendszerére, illetve energiagazdálkodási beállításaira, mert egy ideig volt nálam egy Xiaomi Redmi 4x és azon flottul működött a gmail app.

A kijelzőbe próbálok beletörődni, és a többi gyerekbetegségbe. Csak még mindig sokszor zavar, hogy egy Samsung készülék van a kezemben, és nem is túl olcsó, és sajnos még az sem javít a helyzeten, hogy anno belefutottam egy brutál akcióba és azért vettem meg. Rá pár hónappal anyukámnak vettünk egy Redmi 4x-et, és az volt az első benyomásom, hogy ha nem arany lenne (mert miatta vettünk arany külsős készüléket) és nem karácsonyi ajándék, akkor megbeszélném vele, hogy az A%-öt odaadom az meg had legyen az enyém :)

#6531 gg72 Köszönöm az ajánlást, szerintem első körben megpróbálom az Inbox-ot, ha jól tudom, akkor az is Google app.

Illetve még egy észrevételem van. Többször olyan, amikor elkezdek gépelni, mintha az első karaktert nem venné be. Ezt más is tapasztalta?

[ Szerkesztve ]

(#6533) DrBubo77 válasza Ala (#6532) üzenetére


DrBubo77
addikt

A kijelzővel mi a problémád?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6534) ollie válasza Ala (#6528) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A kijelzőre nem lehet mit mondani, nézőpont kérdése, hogy kinek az IPS, kinek az AMOLED tetszik jobban. A fényképezésben viszont biztos, hogy jobb az A5, mint a Xiaomi. A hanggal mi a probléma?

***

(#6535) bepe79 válasza Ala (#6528) üzenetére


bepe79
addikt

iPhone-on meg pont a natív mail kliensbe beállított yahoo-s levelezés nem küld értesítést (vagy időben vagy egyáltalán) nálam, úgyhogy ott én meg a yahoo mail appját használom. A kijelző kérdésben nem kérdés, hogy Super-AMOLED sokkal jobb, fényesebb, napsütésben is látsz valamit, élénkebb, élethűbb színek, stb: ) Tudom, kinek a pap, kinek a paplan, de én részben most ezért tértem megint vissza droidra.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6536) gcsikos


gcsikos
tag

Szia, nem tudom, hogy oreo vagy más (egy honlapra átmenve a fb-ról, bejött ez a kamu oldal, erre leszedtem a chrome-ot, újratöltöttem), de állandóan leáll a Gmail, és az Időkép. Szerintetek mi a zűr oka?

(#6537) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok!
Mai nappal leptem be az A5 2017 felhasznaloi koze.iPhone 5S-rol illetve S6-rol valtva.Kesz orom,hogy mar Oreoval vettem kezbe.

(#6538) Ala válasza ollie (#6534) üzenetére


Ala
tag

Ezt jó tudni, már mint a Yahoo problémát, a jövőben még hasznos lehet. :)

Bluetooth hangszórón is doboz hangja van, és az a durva, hogy ezt ismerős jegyezte meg úgy, hogy az előző telefonommal hallotta korábban és most pedig doboz hangját hallotta. De iPhonnal is szebben szól :( .

Az AMOLED-nek abszolút nincsenek helyes színe alapból, legalábbis ennél a telefonnál a színhelyességről nem érdemes beszélni. Miden estre nem szeretnék hatalmas vita viharba keveredni, úgyhogy ha úgy jobban tetszik, akkor ez az én véleményem és tapasztalatom.

Fényképezni nem próbáltam a Xiaoni-val. Annyit nem volt nálam.

[ Szerkesztve ]

(#6539) tazo31


tazo31
csendes tag

Sziasztok! Régebben emlitettem,hogy nekem az AOD néha csinál olyat ,hogy ha be van kapcsolva és telefonhivás után simán hagyom, hogy lezárjon magától a képernyőzár akkor nem mindig kapcsol be az AOD , hanem a háttérkép marad ikon és minden nélkül. Akkor irták mások is ,hogy nekik is előjött ez a probléma.
Ha AOD nincs bekapcsolva akkor nincs ez a hiba!
Kérdés Oreóval nem jelentkezik ez nektek ?

[ Szerkesztve ]

(#6540) Sungoo válasza tazo31 (#6539) üzenetére


Sungoo
addikt

Nem tapasztaltam ilyet.

(#6541) bepe79 válasza aszti75 (#6537) üzenetére


bepe79
addikt

Én detto: ) Ma érkezett meg az emagtól az A5 2017-em, és i5S meg i6S, meg A5(6) után ez az A5(7) egy felüdülés. Nekem még 7-es Android volt rajta, de ma délután felfrissítettem 8-ra. Eddig nagyon szuper, minden nagyon bejön, piszokgyors (bár ezt majd tesztelem Hearthstone meg Pokemon GO alatt), tetszik az AOD, elkezdtem belakni. Leszedtem a Galaxy button lights 2-őt, hogy mindig világítóra tudjam állítani az érintésérzékeny gombokat, működik is szépen (nekem az a halálom, mikor azoknak nincs háttérvilágítása, vagy csak néha van). Beleraktam a jó öreg class 10-es Sandisk microSDHC-mat, kezeli szépen. Majd még biztos lesz kérdésem, akkor jövök.

Xiaomi Poco F5 12/256 5G Black | Must have games for Android:CSR2,Oddworld:Stranger's Wrath,Dark Meadow:The Pact,Hearthstone,Fallout:Shelter,Starfront:Collision,Life is Strange,Six-Guns,Horn

(#6542) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Egy kérdés, az AOD-nek állítható be valahogy más háttérkép?

(#6543) DrBubo77 válasza Vitaqo (#6542) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az Oreón már nincs háttérkép az AOD-n. Viszont a Samsung Themes-ben jelent meg AOD fül. Itt képek jelennek meg a zárképernyőn, ahogy a lenti képen láthatod.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6544) tazo31


tazo31
csendes tag

Ma frissitek oreora en is. Érdemes FR t csinálni előtte, hogy tiszta lappal induljon a rendszer?

(#6545) Vitaqo válasza DrBubo77 (#6543) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Hát akkor ez elég gáz. Visszafejlődött.

(#6546) DrBubo77 válasza tazo31 (#6544) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én nem csináltam. Előtte és utána 1-1 wipe cache és kész.
Lassabb nem lett, nem akadozik. Az akkumulátor-használati görbe éjszaka teljesen vízszintes, gyakorlatilag nem merül.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#6547) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Felraktam én is az oreot anyum telefonjára, telekomos, tök jó hogy már kint van

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6548) Petyyyyy válasza tazo31 (#6544) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Hogy érdemes-e azt nem tudom, de csináltam előtte meg utána is. :))

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#6549) laca891 válasza DrBubo77 (#6546) üzenetére


laca891
aktív tag

wipe cache?? Hogy csináltad?

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#6550) DrBubo77 válasza laca891 (#6549) üzenetére


DrBubo77
addikt

Benne van az Összefoglalóban.

De ide is beírom:
Készüléket teljesen kikapcsolod, majd megnyomod a Hangerő-FEL + Home + Bekapcs gombokat (ebben a sorrendben) egyszerre, és nyomva tartod őket ⇒ amíg a készülék rezdül egyet. Innen ~28-50 sec mire beadja a Recovery Mode menüjét. Amennyiben ettől több idő telik el - és nem adja be - akkor érintsd jobb alul a vissza " ↶ " kapacitív gombot, hogy beadja.
A menüben mozogni, a hangerő gombokkal lehet, aktíválni pedig a bekapcs gombbal.
Kiválasztod a wipe cache partition-t, és aktíválod, majd jóváhagyod. Miután végzett ⇒Reboot System now.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.