Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) Vitaqo válasza coxy01 (#5196) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nálam nincs gond vele. Az időjárás szolgáltatója változott Accuweatherre, plusz a szelfi kamera kapott filtereket.

(#5202) gerner1 válasza Vitaqo (#5201) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#5203) Daneee14


Daneee14
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani autós tartót a telefonhoz? A szellőzőrácsba helyezhető mennyire biztonságos, inkább a szélvédőre helyezhető érdekelne.
köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#5204) Vitaqo válasza Daneee14 (#5203) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Gyári samsungos. Nekem a Samsung EE-V100TAB van már vagy 5 éve. Tökéletes. A szellőzőrácsos elkoptathatja az állítóját.

(#5205) Norbi.Sz válasza Daneee14 (#5203) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Mindenképp a gyári az ajánlott hozzá... Stabil, nem rezeg/rázkódik össze-vissza, jól beállítható a dőlési szög is, stabilan tart a tapadókorong része is...

Itt pl. elég korrekt az ára is: [Samsung autós tartó]
Én innen rendeltem, előtte próbáltam többféle tartót már az autóban, de egyik sem vált be ennyire...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5206) leslieke válasza Daneee14 (#5203) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem szellőzőrácsra van téve, aliexpressről ugreen márkájú. Nagyon jól fogja a telefont, ajánlott.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5207) gerner1 válasza Norbi.Sz (#5205) üzenetére


gerner1
veterán

+1 👍

(#5208) #77081088 válasza Norbi.Sz (#5205) üzenetére


#77081088
törölt tag

Nekem is van gyári tartó. Ami a papírjában van infó mennyire igaz? Mármint az,hogy ne tartsuk folyamatosan felhelyezve a szélvédőre,mert romlik a tapadó gumi hatásfoka.

(#5209) Norbi.Sz válasza #77081088 (#5208) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Nekem kb. fél éve van meg ez a gyári tartó, azóta 1x vettem le, mert valami "löttyel" töröltem a szélvédőt belülről is... Semmit nem vettem észre, hogy kevésbé tartana.
És egyébként is, ki szedegeti le bármelyik tartót a szélvédőről? Szerintem nincs ilyen ember...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5210) Vitaqo válasza #77081088 (#5208) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Lehet benne valami. Egy időben fenn volt kb fél évig a telefon a szélvédőn. aztán levettem, nem használtam. Később felraktam, és egy kanyarban a telefon a lábam között kötött ki. Többször megtöröltem, nem lett jobb. Ami érdekes, hogy csak kánikulában csökkent a tapadóképessége.

(#5211) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Tudom unalmas a téma, de tudtok olyan üvegfóliát ajánlani, ami nem jön fel, és nem fedi le a teljes kijelzőt? előre is köszi!

(#5212) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

A telefon beépített kártevőírtójának adatbázisa frissülhet folyamatosan, mint egy másik biztonsági szoftveré?

(#5213) Daneee14 válasza Norbi.Sz (#5209) üzenetére


Daneee14
tag

Szia, nekem pont "leszedegetős" használatra kellene, hétvégente szomszédos vagy távolabbi városnézős kirándulásokhoz vagy míg eljutok a túrázások kiinduló helyszínére. (családi autó, hétköznap más használja és nincs is szüksége a tartóra városban, továbbá zavarja)
De így nem kell tartanom a hatásfok romlás miatt, mivel nem lesz folyamatosan felhelyezve.

[ Szerkesztve ]

(#5214) leslieke válasza Daneee14 (#5213) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jobban jársz egy szellőzőrácsra tehetővel.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5215) Norbi.Sz válasza leslieke (#5206) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Küldesz róla egy linket/képet, hogy milyen fajta? Én is érdeklődnék olyasmi iránt, ami a szellőzőrácsra rakható, mert így a gyári tartó kitakar egy picit a dashcam előtti részből.

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5216) yorka


yorka
tag

Feleségem S3-asát szeretném lecserélni egy olyan készülékre, ami legalább 3 évig kiszolgálja.
Az elvárások nem nagyok: szolgáljon ez is legalább három évig, legyen csajos (pink) és ne legyenek idegesítő problémái, ami miatt a fejemhez vágja :). A5 és a jóárasított telekomos s7 a jelöltek. Utóbbi ellen szól a magasabb ár, és hogy csak feketében van.
Szerintetek megéri megvenni az MM-ben 81k-ért? Vagy inkább az S7 97k-ért pink tokkal?

(#5217) leslieke válasza Norbi.Sz (#5215) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

[link]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5218) amoledus válasza yorka (#5216) üzenetére


amoledus
aktív tag

S7 nem aokkal dragabb viszont erosebb,jobb kamera kijelzo tobb ram stb.

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#5219) Vitaqo válasza amoledus (#5218) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Valaki esetleg erre? [link]

(#5220) #77081088 válasza Vitaqo (#5211) üzenetére


#77081088
törölt tag

Ha unalmas ha nem,engem is érdekel! :)

(#5221) Vitaqo válasza #77081088 (#5220) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Ezzel szemezek, csak nem tudom, hogy a 2.5-es fólia mennyire jó.

(#5222) ollie válasza yorka (#5216) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Inkább S7, ha van rá keret, de az A5 is megéri az árát (az S7 túl olcsó, viszont most lesz 2 éves, az A5 meg csak 1).

[ Szerkesztve ]

***

(#5223) Norbi.Sz válasza leslieke (#5217) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Stabilan tartja a telefont? Erősen szorít rá a telefonra?

Ezeknél a típusoknál mindig attól féltem, hogy "kicsúszik" a két kar közül, hogy csak oldalról fogja...
Ha belemész véletlenül egy nagyobb kátyúba, vagy huzamosabb ideig rázós, rossz szakaszon mész, nem rázkódik, vagy csúszik ki belőle a telefon?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#5224) leslieke válasza Norbi.Sz (#5223) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Stabilan, se az A5, se az i7 nem esett ki belőle. Kátyúkat igyekszem kerülni, de a múltkor benéztem e egy fekvőrendőrt, amin kicsit gyorsabban mentem át, mint kellett volna, de a telefon a tartóban maradt.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5225) yorka válasza ollie (#5222) üzenetére


yorka
tag

Szerintem maradok az A5-nél. Igazából nincs szükség az erősebb hardverre, a look meg fontos. Még egy A3 is jó lenne, ha nem csak 2 GB RAM lenne benne. Kap még egy pink neon tokot is mellé és boldog lesz vele.

(#5226) gyuri2008 válasza Vitaqo (#5221) üzenetére


gyuri2008
veterán

Szia
Ha veszel két darabot egyet átveszek.
Többit pü-ben

(#5227) gyuri2008 válasza Norbi.Sz (#5205) üzenetére


gyuri2008
veterán

Én ugyan ilyet használok évek óta,soha nem esett ki a telefon.

(#5228) gonger válasza Norbi.Sz (#5205) üzenetére


gonger
senior tag

Kb 3 éve használom ezt a tartót, teljesen rendben van, a minőségén is érezhető, hogy nem az univerzális gagyi.
Ha sokat állok nyáron tűző napon akkor kb havi-kéthavonta egyszer leszédül a szélvédőről.

(#5229) vargasteven


vargasteven
újonc

Mai nap elkezdte ki írni a telefon hogy nedvességet észlelt, de víz közelébe nem volt. Néha pár percre eltűnik, de vissza jön. Mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#5230) gerner1 válasza vargasteven (#5229) üzenetére


gerner1
veterán

Kicsapódott pára, vagy statikus por, piszok a minijack, vagy az USB aljzatban. Tedd száraz meleg helyre, hagyd kiszáradni. Volt már másnak is (volt, akinek látszatra "magától megjavult"...)...

[ Szerkesztve ]

(#5231) saelin válasza gerner1 (#5230) üzenetére


saelin
veterán

Woah, ilyet mióta tudnak a telefonok, hogy kiírják hogy nedvességet észlelnek? És pontosan mit takar egy ilyen figyelmeztetés?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5232) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ezek után el sem merem mondani, hogy én egy ilyen 400 Ft-os hosszúnyakú tartót használok.

Kb. másfél éve van meg, kéthetente rakom csak fel (ha navigálni kell, mert amúgy van bluetooth kihangosító a kocsiban, tehát a telefont tudom kezelni akkor is, ha a zsebemben van), tökéletesen működik, egyszer sem esett le. A felrakásnak van annyi trükkje, hogy úgy kell felrakni, hogy a telefon oldala (nekem vízszintes állásban van a telefon belerakva, úgy szeretem a navit használni) megtámaszkodjon a műszerfal tetején, mert ha a levegőben van a telefon, akkor rázkódik össze-vissza.

Félévente ablaktisztítószeres papírzsepivel megtörlöm a szilikon tappancsát, hogy ne legyen zsíros, mert azt nem szereti.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5233) gerner1 válasza saelin (#5231) üzenetére


gerner1
veterán

Néhány éve tudják, amelyek IP68 -asok. Viz jelenlétét érzékelik azokon a helyeken, amit írtam. Tulajdonképpen, egyfajta "zárlat" detektáláson alapul.

(#5234) speed207


speed207
tag

Hali! 7 hónapja van meg a telefon. Ahogy kihoztam a boltból a telót a szoftver még úgy van, persze a frissítéseket felrakosgattam. Pár hete nekiállt lefagyogatni a beállításoknál. Ritkán turkálok ott de ha igen akkor tuti fagyogat. Mit javasoltok, mit tudok csinálni adatvesztés nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#5235) gerner1 válasza speed207 (#5234) üzenetére


gerner1
veterán

Gyorsítótár, mikor volt utoljára törölve (wipe cache partition) ?

(#5236) speed207 válasza gerner1 (#5235) üzenetére


speed207
tag

Még soha. Az optimalizálás nem elég?

(#5237) gerner1 válasza speed207 (#5236) üzenetére


gerner1
veterán

OS alól, az OS gyorsítótárja nem törölhető. Az Összefoglalóban megtalálod .

[ Szerkesztve ]

(#5238) speed207 válasza gerner1 (#5237) üzenetére


speed207
tag

Megtaláltam! Ha nem vesztek vele adatot akkor meg is csinálom. Kíváncsi leszek a változásra.

(#5239) speed207 válasza gerner1 (#5237) üzenetére


speed207
tag

Jóval pörgösebb lett az egész. Köszi!

(#5240) Daneee14


Daneee14
tag

Sziasztok!
Köszi a válaszokat az autós tartó témában, megfontolom őket. Igazából nem terveztem ennyit költeni hétvégi 2-4 órás használathoz, de lehet hosszú távon megéri egy minőségibb cucc.

Másik kérdésem még, hogy az eszköz karbantartása menüben van a tárhely rész. Itt a mellékelt kép szerinti adatokat írja ki. A kérdés hogy a képek, alkalmazások, videók és stb. mappából is töröl valamit vagy csak a programok gyorsítótárazott részét? Ebben hogyan tudok biztosra menni? Van ennek a műveletnek értelme vagy ne kockáztassak? Időnként szoktam wipe cache partition-t törölni, az nem elég?

[ Szerkesztve ]

(#5241) ollie válasza saelin (#5231) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A vízálló telefonok ilyenek, mert ugye azokat szokták vízbe tenni, és ha a vizes portba dugja valaki a töltőt, az nem tesz jó semminek.

***

(#5242) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

Samsung Galaxy A5 2017-es készüléken az SMS-nél olyan gondom van, hogy a Bankom egyenlegközlője mindig SMS-t küld a jóváírásokról és terhelésekről. Ahány üzenetet küld az mind különböző számról jön. Általában 4-5 ilyen számról szokott jönni. Ezeket a számokat hozzárendeltem egy névjegyhez. Azt valahogy meglehet oldani, hogy ezek az SMS-ek összefűzve jelenjenek meg? Tehát valahogy összefűzze?
Mert most mindegyik SMS külön jelenik meg. Ezek szerint szám alapján listáz és nem Névjegy alapján! Gyári Samsung üzenet program van rajta!
Ha nem lehet megoldani, akkor tudtok valami jó üzenet kezelő alkalmazást, ami ezt a funkciót tudja?

Köszönöm előre is!

Impair

(#5243) Donki Hóte válasza Impair1980 (#5242) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az én bankom minden SMS-t egy számról küld. Nem is lenne rossz, ha a jóváírás más számról jönne, mint a terhelés, mert akkor a jóváírásokhoz SMS értesítő hangnak az Örömódát tudnám rendelni, a terhelésekhez pedig a Gyászindulót :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5244) gerner1


gerner1
veterán

Firmware téma...

Úgy néz ki, hogy a januári frissítésekről, már nem lehet downgrade -elni. A Samsung becsukott újabb kapukat. A lényeg a firmware verzió egyik azonosító kódjában van, ami például OXX (sokan ezt töltitek le, és rakjátok fel XEH -nek, amellyel ugye ETL lesz ...) esetében így néz ki:

Legfrissebb OXX firmware a A520FXXU4BRA8. Aláhúztam a miért -et, amely az előző verziókhoz képest jelzi ezt a változást. A többi CSC -re kiadott (vagy majd érkező) firmware esetében is, ugyan erre kell számítani. Tehát, akinek a biztonsági szintje már január1. ésa firmware kezdő azonosító kódja végén szerepel a *4BR**, azok már érintettek.

Továbbá, egyelőre úgy néz ki (ez még nem biztos...), hogy ezzel a CSC váltásnak is befellegzett...

(#5245) dave987 válasza Daneee14 (#5240) üzenetére


dave987
aktív tag

Én szoktam tisztítani és még sosem törölt semmi adatot. Gondolom gyorsítótár meg törölt appok maradványai.

(#5246) HKorn válasza Donki Hóte (#5243) üzenetére


HKorn
addikt

:DDD

Run&Ride

(#5247) LIFE1


LIFE1
tag

Miért álhat le mindig ha keresni akarok?🤐

[ Szerkesztve ]

(#5248) Skod válasza gerner1 (#5244) üzenetére


Skod
tag

De a függetlenről vissza lehet váltani szolgáltatós romra nem? (Ha mondjuk szervizbe kell vinni)

(#5249) gerner1 válasza Skod (#5248) üzenetére


gerner1
veterán

Nem tudom. CSC váltással kapcsolatban, nincs biztos infóm. Továbbá, eddig úgy volt, hogy a garanciát nem érinti az, ha éppen másik gyári firmware van a készüléken, mert csak a Knox értékét vizsgálták.

(#5250) Skod válasza gerner1 (#5249) üzenetére


Skod
tag

Köszönöm! Ezt nem is tudtam. (Anno mondjuk a Samsung szervizben tették rá nekem a függetlent az A5 16-ra )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.