Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5601) Almonen válasza #77081088 (#5600) üzenetére


Almonen
aktív tag

Épp a frissítés miatt nincs különbség, mivel a rosszindulatú programok nem tudnak kárt okozni :D

(#5602) leslieke válasza 1egaly (#5594) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Köszi, már települ is. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5603) gerner1 válasza #77081088 (#5600) üzenetére


gerner1
veterán

PC- n, nem ennek "nevezik". Ezenkívül a szolgáltatók is folymatosan fejlesztenek, és azokat is le kell követni, észlelt hibákat kijavítani, kártevőkkel szembeni javítások, stb. Látható változások, csak nagyon ritkán vannak.

[ Szerkesztve ]

(#5604) #77081088 válasza gerner1 (#5603) üzenetére


#77081088
törölt tag

Értem! :)
Feleségem még egy Ace4-et nyúz,arra nem igen jött frissítés már vagy másfél éve. De semmi baj nincs vele (kivéve hogy megviselt már szegényke :) ).
Szóval még most sem értem ezt a frissítés hiány mizériát. De ez legyen az én bajom :D

(#5605) Gardoni válasza Almonen (#5592) üzenetére


Gardoni
aktív tag

Így így, az a legjobb!

SAMSUNG A34 5G - 128/8

(#5606) Skod válasza #77081088 (#5598) üzenetére


Skod
tag

Itt a kérdésedre a válasz.
[link]

(#5607) 1egaly


1egaly
aktív tag

Fentebb ,az Összefoglalóba nem jó helyre írtad(aTelekomhoz) a függetlenes frissítést! :N

(#5608) DrBubo77 válasza 1egaly (#5607) üzenetére


DrBubo77
addikt

Köszi, hogy szóltál, javítottam is a linkeket.
Az zavarta meg a dolgot, hogy nálam akkor még a XEH listában nem láttam az új frissítést.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5609) gyeniko


gyeniko
őstag

Segítségre van szükségem: "belaktam" az A5-öt, nagyon szeretem, semmivel nem érzem rosszabbnak, mint a leváltott S5. A beállításoknál mi csinálhattam rosszul, mert minden kapott sms-t megkapok emailen is. Az első nap még örültem neki, de most már kiidegel a sok banki sms emailes változata, mit kell tennem, hogy ne kapjak több sms-t emailen?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5610) DrBubo77 válasza gyeniko (#5609) üzenetére


DrBubo77
addikt

Én ilyen telefonbeállításról nem tudok. Szerintem ezt a banknál kell leállíttatni. (A tévedés jogát fenntartom. :) )

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5611) Donki Hóte válasza DrBubo77 (#5610) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Próbáltam keresni a telefonban erre vonatkozó beállítást, de én sem találtam ilyet...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5612) gyeniko válasza DrBubo77 (#5610) üzenetére


gyeniko
őstag

Nem csak banki sms-t kapok, hanem az összeset. A banki azért bosszant különösen, mert abból érkezik a legtöbb. Mivel minden sms-t megkapok, a küldőtől függetlenül, logikusan a telefonban kell lennie a megoldásnak. Textra-t használok, mindjárt átváltok a beépített alkalmazásra, csekkolom, hogy oda is megérkeztek-e.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5613) gyeniko válasza gyeniko (#5612) üzenetére


gyeniko
őstag

Bakker, váltottam a beépített sms-re, de így is kapom emailen az sms-eket. Megőrülök! :W
SEGÍTSÉG!

[ Szerkesztve ]

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5614) DrBubo77 válasza gyeniko (#5613) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nem használsz "Relay ME, SMS via Email"-t vagy "Missed Call & SMS to email"-t vagy hasonló alkalmazást?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5615) saelin


saelin
veterán

Azzal mit lehet csinálni, hogy ne lökje ki memóriából az opera minit? Elég zavaró hogy állandóan újratölti az oldalakat, ha leteszem pár percre a háttérbe.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5616) gyeniko válasza DrBubo77 (#5614) üzenetére


gyeniko
őstag

Ilyeneket nem, de beállítottam olyat alap funkciót, hogy azonosítja a hívó valamilyen adatbázisból. Ez okozhatja?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5617) csaba1203 válasza 1egaly (#5594) üzenetére


csaba1203
addikt

:R

(#5618) Stellaway válasza saelin (#5615) üzenetére


Stellaway
tag

Van az Eszközkarbantartás-Akkumulátor-nál egy ilyen "Nem figyelt alk.ok" beállítás.
Oda behúzhatod.
Amúgy én Chrome-ot használok és nem vettem észre nagy újratöltéseket, csak Ultratakarékos módban, mondjuk az nyílvánvaló.

Aláírom

(#5619) saelin válasza Stellaway (#5618) üzenetére


saelin
veterán

Beraktam "kivételek" közé az opera minit, de ugyan úgy újratöltögeti a lapokat. A Chrome viszont jó, csak annak annyira nem esik kézre a használata mint a mininek.

Lehet a böngésző ilyen. A felső URL sávja minden készülékemen bugos, nem lepődnék meg ha ez is egy új feature lenne.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5620) patow


patow
senior tag

Frissítés érkezett

(#5621) leslieke válasza gyeniko (#5616) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Annak ehhez semmi köze.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5622) DrBubo77 válasza patow (#5620) üzenetére


DrBubo77
addikt

Milyen készülékre?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5623) hawkfoto válasza DrBubo77 (#5622) üzenetére


hawkfoto
tag

Nekem függetlenre jött, februári biztonsági frissítés.

(#5624) saelin válasza hawkfoto (#5623) üzenetére


saelin
veterán

Ilyen biztonsági frissítéseket meddig kap a telefon? Nagyon jól tudom, hogy a droid nem a rendszeres frissítésekről híres.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5625) gerner1 válasza saelin (#5624) üzenetére


gerner1
veterán

Az utolsó főverzió után, még ~bő 1 évig biztosan kap.

(#5626) saelin válasza gerner1 (#5625) üzenetére


saelin
veterán

Azért az durva! :Y

Ez csak a Samsung telefonoknál van így vagy más gyártók is megemberelték magukat? 5.0 környékén nem nagyon volt jellemző ez a frissítgetés. Örömmel konstatálom, hogy ilyen jó irányt vett ez a rendszer.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5627) DrBubo77 válasza hawkfoto (#5623) üzenetére


DrBubo77
addikt

A független frissítése már benne van az összefoglalóban. ;)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5628) gerner1 válasza saelin (#5626) üzenetére


gerner1
veterán

Samsung -nál, hosszú évek óta ez a gyakorlat.

(#5629) csaba1203 válasza saelin (#5626) üzenetére


csaba1203
addikt

Igen többek közt ezért is vettem újra Samut és nem bántam meg!

(#5630) gyeniko válasza leslieke (#5621) üzenetére


gyeniko
őstag

Esetleg annak, hogy kreáltam egy Samsung account-ot, hogy a régi telóról áthozzak mindent?

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5631) leslieke válasza gyeniko (#5630) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem annak sem.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5632) Bukoba válasza gyeniko (#5613) üzenetére


Bukoba
tag

Gyeniko, ha az angollal boldogulsz, akkor ez lehet egy megoldás a problémádra:

Select "Email" from home screen > Select "Account" that is getting the text messages > Select the "Options" menu from the bottom left of the phone > Select "More", then "Account Settings".
Scroll thru the account settings for an entry called "SMS sync". This should be listed in the "Server settings" section of that page. Uncheck "SMS sync". This should stop text messages from being delivered to your email account.

(#5633) DrBubo77 válasza Bukoba (#5632) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ezt a megoldást én is láttam, de az én telefonomban nem találtam ilyen beállítást. (7.0)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5634) Bukoba válasza DrBubo77 (#5633) üzenetére


Bukoba
tag

Ok, megnéztem az enyémen. A módszer a következő: gyári e-mail app elindítása, a bal felső sarokban a 3 vonalra nyomj, a beúszó menüben a fogaskerékkel lépj be a beállításokba. A fiókok listájában válaszd ki azt a fiókot, ahova az SMS-eket kapod.Nálam a speciális beállítások felett van az üzenetek szinkronizálása menüpont, szerintem ez lesz az.

(#5635) gyeniko válasza Bukoba (#5634) üzenetére


gyeniko
őstag

Nagyon köszönöm, tényleg ez volt az! :R Az "üzenetek szinkronizálása"-t kellett kikapcsolni a csúszkával. Kíváncsi vagyok, hogy mikor jöttem volna rá? Még ebben az életemben? :F

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5636) Bukoba válasza gyeniko (#5635) üzenetére


Bukoba
tag

:) Örülök, hogy megoldódott. Nem használom a gyári e-mail appot egyébként, azért is jött ilyen nehezen a megoldás.

(#5637) Sungoo válasza Bukoba (#5634) üzenetére


Sungoo
addikt

Ezt most megnéztem én is, mert kerestem a megoldást a kolléga problémájára. Nem hiába nem találtam, nekem nincs ilyen beállítási lehetőség.

(#5638) Bukoba válasza Sungoo (#5637) üzenetére


Bukoba
tag

Hányas droid? Ha hetes, akkor annak illene ott lennie. Nem hagysz ki valamit? Egyébként szerintem ez csak Exchange fiókok esetében elérhető opció.

(#5639) Sungoo válasza Bukoba (#5638) üzenetére


Sungoo
addikt

Telenorra elérhető legfrissebb, Gmail fiók.

(#5640) DrBubo77 válasza Bukoba (#5638) üzenetére


DrBubo77
addikt

Az enyémen sincs, de egy kicsit Sungoo készülékétől is eltér.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#5641) Bukoba válasza Sungoo (#5639) üzenetére


Bukoba
tag

Még egyszer mondom, ez a beállítás csak Microsoft Exchange Activesync típusú fiókok esetében elérhető. A gmail nem ilyen.

(#5642) Sungoo válasza Bukoba (#5641) üzenetére


Sungoo
addikt

Ehhez hülye vagyok, bocsi. Így már érthető.

(#5643) gyeniko válasza Bukoba (#5638) üzenetére


gyeniko
őstag

Ez is így van, a céges emailem ilyen, ezért erre érkeztek az sms-ek.

Nem tehetünk meg mindig mindent, amit kellene, de azt mindig meg kellene tenni, amit lehet!

(#5644) saelin


saelin
veterán

Oké, mostmár nem tudom hogy a töltő rossz vagy nálunk a hálózat. Körbejártam ma is a házat hogy hol engedi a quick charge-t és most csak a fürdőszobában volt hajlandó működni. De! 5 perc várakozás után rádugtam a szobában is a telót és már ott is tölti gyorsba. :F

Accubattery szerint 250-450 mA között ugrál a töltés erőssége. Amikor életbe lép a gyors töltés, akkor 1000mA körül.

[ Szerkesztve ]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5645) saelin válasza saelin (#5644) üzenetére


saelin
veterán

Elmentem a közeli gsmboltba és vettem egy új usb kábelt. Most jó a gyors töltés. Ha bárki ilyenbe futna bele, akkor az első amit cserél az az usb kábel legyen. Sajna mivel type c, így nem tudtam gyorsba cserélni... ez az első ilyen készülékem, amin ez a fajta csati van.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5646) Bukoba válasza saelin (#5645) üzenetére


Bukoba
tag

Megelőztél, de ez lett volna a javaslatom nekem is. Mindig a legolcsóbb alkatrész cseréjével próbálom orvosolni a problémákat. A villamos hálózat problémáit mondjuk alapból kizártam volna, mivel a telefonnál jóval nagyobb fogyasztók előbb jelezték volna, ha ott a gond.

(#5647) saelin válasza Bukoba (#5646) üzenetére


saelin
veterán

Annyira nem volt egyszerű ilyen kábelt szerezni. Az első boltban nem volt nekik, de mondták beszerzik hétfőre, míg a másodikban szerencsémre már volt nekik készleten. Lehet betankolok 2-3 ilyen usb kábellel, mert jelenleg csak egy selejt és jó van. Ha bármi történik a jóval lehet megint szaladgálni.
Reggel jól belém verte a frászt a teló. Ugye töltőre raktam még 7 órakor 8:30-kor levettem, de csak 30 %-on volt. Itt már gyanús volt hogy valami más bibi lesz. Töltő vagy kábel. :K

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5648) Bukoba válasza saelin (#5647) üzenetére


Bukoba
tag

Hasonló cipőben jártam én is, ez volt az első USB-C-s cuccom, tele vagyok Micro USB-s kábelekkel, de C-s csak egy volt a telefonhoz. Mediamarkt-ban néztem, de ott 6e Ft volt, de szerencsére egy mobil boltban kaptam 2e Ft-ért. Most már van tartalék :)

(#5649) gerner1 válasza Bukoba (#5648) üzenetére


gerner1
veterán

Én microUSB⇔USB-C átalakító adaptert vettem itthon, mert instant kellett (más okból), és microUSB kábelből volt itthon több is. Ez, 1200Ft volt. De kínából, biztosan van jóval olcsóbban is.

(#5650) Bukoba válasza gerner1 (#5649) üzenetére


Bukoba
tag

Jó ötlet, e-cigiscokat úgy is rendszeresen rendelek Kínából, a következő rendeléshez majd nézek egy átalakítót. Köszi a tippet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.