Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Legfrissebb ROM
Android 8.0 (az összes magyar készüléken)

Android biztonsági javítási szintje (letöltési linkekkel)
XEH (független) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-11)
PAN (Telenor) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
VDH (Vodafone) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-05)
TMH (Telekom) - 2020-12-01 (Frissítés: 2021-01-04)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5751) Almonen válasza Vitaqo (#5749) üzenetére


Almonen
aktív tag

Rakjak fel képet?

Ezt már beszéltük privátban is de tudod nekem fontosabb hogy védjem a telót mintsem a külső, nem szoktam mutogatni :)

(#5752) #77081088 válasza Almonen (#5751) üzenetére


#77081088
törölt tag

Igen,engem érdekelne! :K :)

(#5753) Vitaqo válasza Almonen (#5751) üzenetére


Vitaqo
senior tag

A kép engem is érdekelne. Főleg a szélein, tetjén és alján. Amúgy csak az emagba kapható?

(#5754) Skod válasza Vitaqo (#5745) üzenetére


Skod
tag

Néha csinálta nekem is. Újraindítottam utána jó lett.

(#5755) LIFE1 válasza Vitaqo (#5745) üzenetére


LIFE1
tag

Nekem olyat csinál többször mikor hívok valakit vagy hívnak a hívás végén kialszik a képernyő utána felvillan de utána az AOD óra nem látható! Vagy ha így rakom a tokba utána kiveszem vilagít a kijelző!

(#5756) laccczka


laccczka
tag

Ha még aktuális közzétenném a saját tesztjeimet a üvegfólia/tok témában.

Természetesen én is a gyárilag kapott üveggel kezdtem.
Ami nem fedte le teljesen a kijelzőt ellenben a szélein nekem is felvált. csak azért nem idegeskedtem mert ingyen volt (Telekom).

Az első dolgom volt, hogy rendeljek egy normális üveget amiről a "zinternet népe" már jól véleménnyel volt.
Sok olvasást követően ezt rendeltem meg.
2 hét tapasztalata:
- nagyon passzentos ( a szélein fél millimétereket kell igazgatni, hogy rámenjen)
- természetesen ezen is látszik egy idő után az ujjnyomat de egy simítással (pamut ruha) le lehet törölni
- nem tükröződik nagy fénynél sem
- az érintéseket pöpecül érzékeli

Mivel az üveg volt a fontosabb így a tok csak utána következhetett.
Több fajtát is kipróbáltam végül a képen látható darab nem szedte fel az üveget.

Tapintása kellemes, vizes kézzel is biztosan tudtam fogni.
Nagyon vékony, olyan mintha nem is lenne a telón tok.
Bár a csomagoláson említik a leejtés elleni védelmet de szerencsére erről nincs tapasztalatom (még) ;]

Köszönöm a türelmet.

"...mert a víz melegebb mint a hőmérséklet..." egy ismeretlen zseni értekezése a víz felett lévő ködről.

(#5757) Tekergő82


Tekergő82
tag

Komolyan nevetek itt rajtatok. Lassan van aki egy fél telefon árát költi üvegfóliára. Komolyan jobb nektek, hogy azokat a ..arokat tapogassátok? Ráadásul a telefon is sokkal rondább tőle. Nekem S7edge van, és semmi fóliát, vagy üveget nem tennék rá. Bocsánat ha megsértettem ezzel valakit, de tényleg annyira vicces. :-)

(#5758) #77081088 válasza Tekergő82 (#5757) üzenetére


#77081088
törölt tag

Te nevetsz rajta,a kereskedők meg hülyére keresik magukat ezen ;]

(#5759) bigdady válasza #77081088 (#5758) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ebay ;)

(#5760) gyuri2008


gyuri2008
veterán

Szerintem elég jó a sima fólia is.

(#5761) Sungoo válasza Tekergő82 (#5757) üzenetére


Sungoo
addikt

:D

(#5762) Almonen válasza Tekergő82 (#5757) üzenetére


Almonen
aktív tag

Ha neked megér 90 ezret hogy nem raksz rá üvegfóliát... :D
(annyiba kerül Samsungnál S7 edge kijelző csere)

Ejtettem már le, fólia tört kijelző nem. Fólia = 4 ezer, kijelző csere= 40000

(#5763) Almonen válasza Vitaqo (#5753) üzenetére


Almonen
aktív tag

Na mindegy, mindenki arra költi a pénzét amire akarja...

https://imgur.com/a/Nl9EQ

Itt a beígért kép, bocsi Redmi Note 2-vel lőttem

Itt egy közelről is

https://imgur.com/a/5TRdi

A kis pontok amúgy nem látszanak használat közben, de volt másik ebből a fóliából ahol igen. Szerintem ott simán koszos volt a kijelző mikor felkerült

[ Szerkesztve ]

(#5764) leslieke válasza Tekergő82 (#5757) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én sem értem ezt a tok és fólia mizériát.

(#5759) bigdady azok is keresnek rajtad. :K

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5765) dave987 válasza Almonen (#5762) üzenetére


dave987
aktív tag

Örömteli amikor esés után csak az üvegfólia törik,de honnan tudni hogy lett volna baja a kijelzőnek a plusz védelem nélkül? :) Ezt kb lehetetlen letesztelni mert nincs 2 egyforma esés sem. De azt biztos hogy az üvegfólia olyan pici esésektől is elkezdhet repedezni amikor még tuti nincs veszélyben a kijelző.
Szerintem amig nincs valami nagy pontossággal elkészitett laboratóriumi teszt,addig mindenkinek igaza lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#5766) Almonen válasza dave987 (#5765) üzenetére


Almonen
aktív tag

Hát ez is igaz

(#5767) Sungoo válasza Almonen (#5762) üzenetére


Sungoo
addikt

De az már beteges, hogy egy kijelző csere árát költök fóliára. Ez egy tárgy, nem a gyerekem.

(#5768) #77081088 válasza Sungoo (#5767) üzenetére


#77081088
törölt tag

Beteges vagy sem,ilyen az ember. Van akit egy pici karc is zavar,és ez akár telefon cserébe is kerül az illetőnek. Korábban én is mindenféle fóliákkal meg tokokkal terheltem anyagi helyzetem,annak ellenére hogy nem szeretem ezeket,mert nekem a telefon így tetszik ahogy van. De röhejes,hogy amit rákölt néha az ember abból egy jobb telefont is vehettem volna.Legutóbb vásárolt fóliát is leszedtem. Szóval felhagytam a tok-fólia mizériával,egyedül egy beledugós tokot használok ami 2 éves,második készülékemet szolgálja.

(#5769) Almonen válasza Sungoo (#5767) üzenetére


Almonen
aktív tag

Na igen, nincs gyerekem :D

(#5770) ollie válasza Almonen (#5769) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A régi szép idők, amikor a gyerek becsempészte a mobilt a mosógépbe. :DDD

***

(#5771) Vitaqo válasza Almonen (#5751) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Szia!

Már emlékszem, visszakerestem a fórumban. Sajnos nem kapható emagban már :W
Mondjuk pont ilyet rendeltem a gearbest oldaláról, csak 1000Ft-ért.

[ Szerkesztve ]

(#5772) Almonen válasza Vitaqo (#5771) üzenetére


Almonen
aktív tag

Ma esik, kiderül hogy bírja a vizet :D

(#5773) pitiless válasza ollie (#5770) üzenetére


pitiless
senior tag

Két éves lányom eltűntette a nagyi telefonját. A feleségem a radiátoron lévő párásító tartály alján találta meg, némi belehordott étel társaságában. Szerencse, hogy csak egy kis vacak alcatel volt, ami új korában sem került többe, mint 5000 Ft.

(#5774) Almonen válasza ollie (#5770) üzenetére


Almonen
aktív tag

Én is kimostam S3 minit :D bekapcsolt de falraktam toltore, kattogott es ennyi :) inkabb nem eroltettem utana a dolgot

(#5775) Bukoba


Bukoba
tag

Én is vettem rá tokot annak idején, de egyszerűen nem bírtam, hogy elcsúfítja ezt a szép telefont. Most se tok, se fólia, a kockázatot vállalom.

(#5776) GEPESZ66 válasza Bukoba (#5775) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az A3 2016-ot átlátszó NILKIN szilikon tokba raktam, így nem csúszik, s szerintem nem lett sokkal csúnyább.
Ez tok nélkül piszkos csúszós volt.

(#5777) Almonen válasza GEPESZ66 (#5776) üzenetére


Almonen
aktív tag

Ez is csúszik tok nélkül, állítólag az A8 is, meg úgy nagyjából minden telefon ami üveg hátlappal van. Szerencsére azért az A5 2017 nem olyan nagy hogy ne lehessen egy kézzel biztonságosan tartani.

Volt 6 inch körüli telefonom is, annál a nagy kijelző előnyei ellenére lehetetlen volt egykezes használat.

[ Szerkesztve ]

(#5778) Bukoba válasza GEPESZ66 (#5776) üzenetére


Bukoba
tag

Nekem eddig még sikerült nem elejtenem, persze ez semmire sem garancia. Meg hát nem is vagyunk egyformák...

(#5779) leslieke válasza Bukoba (#5778) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én már eldobtam, össze is tört a hátlap.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5780) Bukoba válasza leslieke (#5779) üzenetére


Bukoba
tag

:( Eddig még egyik telefonomat sem sikerült összetörnöm, bár a korábbi palettából már volt, amit eldobtam. Eddig szerencsém volt.

(#5781) Almonen válasza leslieke (#5779) üzenetére


Almonen
aktív tag

Sajnos minden ilyen üveg hátlapos összetörne.

De azért bevallom élvezem ahogy Jerryrigeverything savazza az Apple-t majdnem mindegyik videójában (off)

(#5782) leslieke válasza Almonen (#5781) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Annyira nem zavar, munkaeszköz. Ha iphone törtem volna össze, azt már bánnám. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5783) Bukoba válasza leslieke (#5782) üzenetére


Bukoba
tag

Én soha nem fogok iPhone-t összetörni, mert nem adom ki egy notebook árát egy telefonra. :) Nekem mindenre jó az A5, eddig még soha nem éreztem, hogy rosszul választottam volna.

[ Szerkesztve ]

(#5784) leslieke válasza Bukoba (#5783) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én se adtam ki rá egy notebook árát. ;)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5785) Bukoba válasza leslieke (#5784) üzenetére


Bukoba
tag

Nyilván ha hozzám vágna valaki egy iPhone-t, vagy egy S9-et, akkor én sem ugranék el. Mondjuk szolgáltatói konstrukcióban, céges telefonként hozzá lehet jutni nem horror áron is. :)

(#5786) Almonen válasza Bukoba (#5785) üzenetére


Almonen
aktív tag

Szerintem akksi időben támogatásban mindenben jobb a Samsung, főleg az a kifejezetten vállalati környezetre szánt S9 amit a bemutatón hoztak ki

De előfordulhat kicsit elfogult vagyok :(

[ Szerkesztve ]

(#5787) Bukoba válasza Almonen (#5786) üzenetére


Bukoba
tag

Tabletből iPad-et használok és soha nem is vennék mást. Viszont telefonban az iOS korlátait nem tudnám megszokni. Szinte az összes gyári appot lecseréltem olyanra, ami nekem jobban bejön, erre az Apple világban nincs sok lehetőség. Egyébként én is elfogult vagyok a Samsung telefonokkal szemben, és kiemelten fontos nekem az üzemidő. Az A5 ebben még soha nem okozott csalódást.

[ Szerkesztve ]

(#5788) ollie válasza Almonen (#5786) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen vállalati környezetre szánt S9? Csak egy fajta van (pontosabban a sima S9 és az S9+).

***

(#5789) Tekergő82 válasza Almonen (#5762) üzenetére


Tekergő82
tag

Nem szoktam leejteni a telefonjaimat. Volt már jó pár, de még egynek sem tört be a kijelzője. Én inkább vigyázok rá, minthogy az amúgy is drága telefonra még ráköltsek 10-20000ft-ot mint te! Amúgy meg rohadtul rondán néz ki a telefon amikor azok az általad biztonságos fóliák rajta vannak. Ki sem ér a széléig, tükröződik mint a fene, vagy rossz a tapintása. Szép napot!

[ Szerkesztve ]

(#5790) ollie válasza Tekergő82 (#5789) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk én azoknál, akik gyakran ejtik le a telefonjukat megértem, hogy tok+üvegfólia kombót használnak. Én személy szerint csak tokot használok, és azt is csak azért, hogy ne karcolódjon a hátlap. Üvegfólia nekem pénzkidobás lenne, mert az elmúlt 2 évben volt vagy 10 különböző telefonom, és már elment volna +1 telefon ára, ha mindegyikre teszek, így még az is belefér ha 2 évente egyet leejtek, és kijelzőt kell cseréltetnem (még csúcskategóriában is). De amúgy még sosem törtem össze telefont, pedig már 2001 óta van mobiltelefonom (tény, hogy csak az elmúlt 4-5 évben lettek törékenyek).

***

(#5791) #77081088 válasza ollie (#5790) üzenetére


#77081088
törölt tag

Az ördög nem alszik. Szokták mondani… Hozzád és még sok másik emberhez hasonlóan szintén vigyázok a telefonjaimra. De pl az ez előtti telefonomat a négyéves lányom törte össze majdnem úgy,hogy az én kezemben volt a készülék. Játék nyakláncával rácsapott a kijelzőre. Az szivem megállt egy pillanatra :) de hál istennek nem lett baja a telónak.

[ Szerkesztve ]

(#5792) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Hogyan kell ennél a telefonnál a Névjegyeket felszinkronizálni egy Google fiókba?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5793) leslieke válasza Donki Hóte (#5792) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Mikor felveszed a Gmail fiókat, akkor meg tudod adni, hogy mi legyen szinkronizálva.

Gyári kliensben, ha már megvan a fiók, akkor a Bejövő felirat mellett ráböksz a 3 vonalra, majd fogaskerék, kiválasztod a fiókot és ott bekapcsolod a szinkronizálást.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5794) Mcrazy válasza Donki Hóte (#5792) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ugyanugy, mint a többi androidos telefonnál. Beállítasz egy fiókot és oda vagy onnan fog szinkronizálni.

Üdv: Mcrazy

(#5795) Almonen válasza ollie (#5788) üzenetére


Almonen
aktív tag

Ezekre céloztam:

https://tech2.hu/nemetorszagban-debutalt-samsung-galaxy-s9-es-a8-enterprise-edition/

Tekergő: Mindenesetre, ha saját pénzemen fóliát veszek rá, téged ne zavarjon, közöd más telefonjához nulla, én se mondtam telefonodra rakjál :) ennyi. Téma lezárva

(#5796) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Köszi a tanácsokat, de ez a szinkronizálás valamiért nem működik :(

Be van jelölve ősidők óta a szinkronizálás, de a névjegyeket nem szinkronizálta fel.

Kerülő úton oldottam meg a dolgot, a névjegyeket kiexportáltam egy .vcf fájlba, azt elküldtem emailon, majd a másik készüléken megnyitottam a .vcf fájlt. Érdekes módon, arról rögtön megkezdte felszinkronizálni a Google fiókba...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#5797) leslieke válasza Donki Hóte (#5796) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Töröld le és vedd fel újra a fiókot.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#5798) bigdady válasza leslieke (#5764) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem gond. Szolgáltatást veszek igénybe.

(#5799) bigdady válasza Bukoba (#5787) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem is van egy iPad mini 2 itthon 2013-as ami a mai napig mindenre tökéletes. Ezt egy androidos tablettől nem várható el.
Mobilon már azon vagyok de tabletben ez hibátlan

(#5800) tazo31 válasza Vitaqo (#5745) üzenetére


tazo31
csendes tag

Nekem is előjött ez a probléma. Nekem viszont még az októberi frissítés volt fent azzal is csinálta. Gondoltam lefrissítem a februári update-ig. De igy is jelentkezik néha. Most ugy tesztelem,hogy az AOD nincs bekapcsolva. Szerintem az lesz a ludas. Szoftveresen bugos az AOD? Jelzem ritkán fordul elő a hiba ! Egyébként minden ok a készülékkel, jó aku idő stb...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.