Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Miksa1 válasza Pityu. (#4418) üzenetére


Miksa1
csendes tag

Igen, azaz!
Engem global 10.3.2.0 - val simán tovabbengedett egy "APP Info" menübe (amit viszont a "Beállítások"on keresztül egyáltalán nem találtam)

Hetvegen tán lesz időm, nyomozok még, lehet, h nálad csak a GPlay rakoncátlankodik

Nincs egy éppen frissülő alkalmazásod?
Cache törlés?
Teló újraindítás? :F

(Akiknél nagyon melegszik/belassul/akadozik stb., factory reset, VAGY ha nyitva van a BL, lehet, h érdemes rászánni az időt, és Fastboot update-tel, PCn keresztül legyalulni és újrahúzni. Ez idő, az tény, de az is szopóroller, amikor naponta órák mennek arra, h mi lehet a baja... IMHO. :) )

(#4452) KRISSTUS válasza pecccccccca (#4446) üzenetére


KRISSTUS
tag

Ez a problémám megoldódott (user error) :W

A hiba az volt, hogy a módosítás után nem indítottam rögtön újra a telefont (még állítgattam).
Ez egy "harmadik féltől" származó Téma volt, a gyáriak elvileg azonnal aktiválódnak.

(#4453) betegphiu


betegphiu
senior tag

van olyan,aki digis kártyát használ egy másik kártya mellett ?
most néztem az összefoglalóban a "VoLTE, VoWIFI funkciók bekapcsolása:" pontot.
Nekem van net a digis kártyával is,meg telefonálni is tudok vele, de én ezeket nem állítgattam be.
A kérdés az,hogy ha beállítom a leírás szerint,akkor lesz valami pozitív változás ? mert van,hogy nagyon rossz a net.
köszi.

(#4454) azimut válasza pecccccccca (#4435) üzenetére


azimut
aktív tag

Mostanra teljesen belaktam ezt a romot, bátran kijelenthetem, hogy akksi időben verhetetlen. A megszokott módon használva lassabb merülést érzek. A legfontosabb, hogy tétlenség közben nincs igazán fogyasztás, korábban bosszantott az a néhány kimutatható százalék. Alaposan átnéztem a beállításokat, de itt nem találtam időzíthető akkukímélő beállításokat, talán nincs is rá szükség, mert eleve kíméli.

Az előbb arra figyelmeztetett, hogy az AOSP billentyűzet működését a háttérben ki lehetne kapcsolni, hát igen, ez egy erőforrás zabáló dolog...

Ha valaki használ még CrDroidot, jelezzen már vissza. (G48, nyaralsz?)

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#4455) Pityu. válasza Miksa1 (#4451) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos az összes kékre engedi a kattintást csak pont a törlős tiltós dologra nem,A telefon menüjében nem is lehet tiltani ezért külön appot használok rá,le is tiltottam google filmek meg ilyesmit csak a duo meg a chrome engedélyezi magát mindig vissza a többi tíltva marad.Aztán a google playban mindig megjelenik a duo meg a chrome frissítése de nem frissítek rá mert manuálisra van rakva de addigra már újból mind kettő ott terpeszkedik a telefonon.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4456) KRISSTUS válasza betegphiu (#4453) üzenetére


KRISSTUS
tag

A VoLte működik a VoWifi nem.
Olvasd el a Volte összefoglalót, ott le van írva "minden".

(#4457) fene_vad válasza azimut (#4454) üzenetére


fene_vad
senior tag

azimut, megtennéd, hogy megnézed, hogy CrDroidban beállítható-e és működik-e a hosszan nyomott BACK gombra az éppen futó app kill?

Ha igen, váltok.
RR alatt ez nem megy, perig akksiidőben ezt sem tudom 10 óra SOT alá verni, ugyanolyan használattal gyári MIUI szűk 6 óra SOT volt...

(#4458) junkpod válasza dave987 (#4426) üzenetére


junkpod
nagyúr

SZerintem nagyon jó telefon ez. Az általad említett "hibák" nagyon korlátozott számú usert érintenek...
túlmelegedés a sztori szerint eléggé rendesen vannak telepítve játkok és szerencsejáték appok, valamelyik nem ok ezek közül
akkumerülés: egyértelműen egy app hibája
szenzor és hálóztai gond csak alter romok esetében volt...

Szóval ezek mind 99,9999% user errorok szerintem.

Box's don't touch!

(#4459) azimut válasza fene_vad (#4457) üzenetére


azimut
aktív tag

Nem back. Cr elrendezés balról jobbra: back (vissza nyíl), home (pötty) izé (négyzet), ez utóbbit röviden nyomva a megnyitott alkalmazások ablakai jelennek meg lépcsőzetesen, az összes törlés gomb ezen belül tájolható (nálam jobb felül), tehát egy gombnyomásra mind eltakarodik.

Próba emlékem szerint custom romokban a HavocOs és ez a CrDroid klasszisokkal jobb. Rajta! Este képernyőképet is felrakok. Még egy: nem kellett kernelcsere, a hozzávaló nagyon jó. Előtte fw frissítés volt szunyi777 kolléga belinkelte korábban a legújabb lavendert.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#4460) laca1052 válasza betegphiu (#4453) üzenetére


laca1052
tag

[link] ezt nézegesd

(#4461) pecccccccca válasza junkpod (#4458) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Hogy picit védjem a játékokat amikkel játszom, egyikkel sincs semmi gond Huawei Mate 20 lite, P10, Mate 10 pro, Samsung s7 edge, Samsung S9, Asus zenfone max pro, Meizu M6 Note, Meizu X8, Iphone 5S, Iphone 8 telefonokon.

Nem user errorról van itt szó a játékokkal kapcsolatban hanem OS error-ról.
Sajnos valamiért nem komál a MIUI bizonyos appokat szerintem. Vagy tényleg hardveres a hiba.

Más!
Próbálgatom tölteni más töltőkkel. Huawei Mate 20 lite, Huawei Mate 10 Pro, Huawei P10, Meizu X8. Ezek közül csak a Mate 20 lite töltője tölti gyorsan a telefont. A többivel csak sima töltés van. Ami meglepő számomra, hogy a Meizu gyorstöltője nem tölti gyorsan pedig Snapi 710-es chip van a Meizuban. Ha valamelyik akkor talán pont azual a töltővel kéne működnie a gyorstöltőnek. Legalábbis szerintem.
Vajon mi alapján dönti el a töltésvezérlés, hogy melyik töltőt fogadja el gyorstöltő ek?

Humorban nincs helye tréfának!

(#4462) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.

Egyenlőre Off-ban merek csak kérdezni, páromnak tervezünk telót venni, Note5-ről Note7-re vagy Note 8-ra váltani.
Note 8 ugye most 29-én debütált, viszont sok számottevő különbség nincs a 7 és 8 között:
Különbségek
Teljes összehasonlítás

Felhasználás szinten átlag user, szóval azért is gondolkodtunk el a telefon vásárláson, mert jobb picivel a processzor illetve a kamerája bőven jobb.

Ne várjak a 8ra ugye, mert gondolom 60k környékére nem most hozzák ki. :DDD

Válaszotokat előre is köszönöm. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#4463) Drughi válasza stigma (#4462) üzenetére


Drughi
addikt

A note 8 mire globalba piacra kerül minimum még 2 hónap( az első darabokat ugyis "lerabolják")

Kitudja milyen lesz az összkép?

Több megapixelt fog tudni, de korántsem biztos, hogy jobb képeket fog lőni. A bővennjobb kamera meg túlzás. A P30 pro-nak van bőven kobb kamerája...

Kicsit jobb proci lesz benne, amit 1000ből 1 user vesz észre.

És végezetül inkább lesz 70e körül a 4/64es kezdetben.

(#4464) Bl.Gyo. válasza zsola32 (#4439) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Kínaiba 900ft az öv.

(#4465) rsf válasza pecccccccca (#4461) üzenetére


rsf
senior tag

Nekem 3 féle gyorstöltőm van abból az egyik autós, de mindhárom QC3.0-as gyorstöltő.
Én nem csodálkozom, hogy mindhárom gyorsan tölti a telefont, mivel a telefon a QC gyorstöltést támogatja.
A Huaweinek és a Samsungnak is van saját gyorstöltési szabványa.
De azon csodálkoznék, ha azok is gyorsan töltenék a telefont!
A gyorstöltés nem játék könnyen haza lehetne vele vágni a telefont/akkut..
Nem csoda hogy csak a sajátjukkal működik.
Ha gyorsan akarsz tölteni akkor szerezz be QuickCharge4.0-ás töltőt mert a Note7 azt is támogatja.
Még szerencse hogy a qualcomm quick charge szabvány visszafelé kompatibilis.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#4466) dave987 válasza t_a_m_a_s (#4432) üzenetére


dave987
aktív tag

De azért vannak telefonok,pl Samsung J5 2017. Na annak mindig is halott volt a topicja,2 év alatt jott össze 1000 hozzászólás. Van a családban 2, mindkettő atomstabil,akadásmentes, jó üzemidővel. Anno bő 1 éve a 3\32gb miatt döntöttem a Redmi 5 mellett,de igy utólag a 2\16os J5 2017 jobb lett volna mindenben. Na de ki akartam próbálni egy Xiaomit.
Na mindegy sokat panaszkodok. Jövőre cserélek,vagy ha kinyiffan. ;]

(#4467) pecccccccca válasza rsf (#4465) üzenetére


pecccccccca
senior tag

No, de a Sanpdragon 710 chipes Meizu X8 töltője vajon miért nem tölti gyorsan? Ez a furi nekem. Ugyan ugy snapi chipes mint a Note 7. Elvileg mennie kéne.
Illetve amint írtam a Huawei Mate 20 lite gyorstöltőjét meg elfogadja gyorstöltésre.

Amúgy a sima töltője is számomra elég gyors csak próbálgattam, hogy melyikkel működne a gyorstöltés.
Köszönöm a válaszod.

Humorban nincs helye tréfának!

(#4468) Z.É.T. válasza dave987 (#4466) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Mindenre és mindennek az ellenkezőjére is van példa.
Barátomnak céges J5 2017 van, soha annyi baja nem volt még semmivel, ahogy másik tucatnyi kollégájának sem. A privát telója jelenleg RN5, előtte Mate8, mindkettővel jól elvan/volt, a Samut hetente akarja falhozb*szni.

[ Szerkesztve ]

(#4469) G48 válasza azimut (#4454) üzenetére


G48
senior tag

Nope! :(

(#4470) stigma válasza Drughi (#4463) üzenetére


stigma
addikt

Hali, köszi a gyors választ, akkor marad Note 7.

S660-am van itthon (Mi Pad 4 személyében és eléggé gyorsanak tűnik egy átlag felahsználónak).
Kamerában Note 7 sokkal jobb mint Note 5 szóval szerintem megéri a felérat.

Note 7 vs Note8 , prociban kb szeirntem 10%-al lehet gyors, de azzal nam foglalkozom.
Fotózás tekintetében szerintem jobb lesz de árban jóval húzosabb.

Köszi szépen az infókat. :R

Rendelni ha rendelném kintről lenne amivel kb 3-4 hetet minimum várni kellene az itthoni disztributorok meg lehet csak októberre raktároznának be maguknak, így szerintem mindenképp a Note 7 a nyerő, mert ki tudja milyen áron fog itthon landolni.
Nem akarok más telót itt összeahsonlítani de a Mi9-et tervezem venni, szemezgettem Mi9T Proval, ami elég hasonló tudásban, kamerának és egyéb HW tényezőkben de kintről 120k lenne, itthon 170k...

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#4471) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

jaj a miui-nak az akku kimélőjét/appkezelését nem lehet kiismerni. tudom lerágott csont, de akkor is bosszantó:
1.: fent van az aliexpress appja, amit nem engedek automatikusan indulni és maximálisra állítottam a korlátozást háttér tevékenységekre, nem érdekelnek a spam discountok stb. teló ujraindítása után már egyből jött is egy értesítés az Ali app-tól, egy csodás 50%-os discountról.
2.: időjárás widget kint ami auto indulásra van állítva és nincs semmi korlátozás a háttér tevékenységekre. az meg nem akart elindulni magától a teló reboot után.

ki érti ezt. pont ellenkezőleg csinálja mint amire beállítom. kezdem azt hinni semmit sem érnek ezek a dolgok a miui-ban, mert a kénye kedve szerint állítja le indítja a szarokat el.

[ Szerkesztve ]

(#4472) rsf válasza pecccccccca (#4467) üzenetére


rsf
senior tag

Attól hogy snapdragon még nem qualcomm qc töltést használ az a teló..
Gondolom nem akarták azt licenszelni.
A huawei szabványát nem ismerem furcsa hogy azt elfogadja.
De ökölszabály, ha nem qualcomm QC-s a töltő akkor nem garancia a gyorstöltés!
Akkor van baj ha olyan aztán nem akar gyorsan tölteni...

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#4473) vlevi válasza rsf (#4472) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Teccik" nekem is ez a gyorstöltő szabvány mizéria. Még "jobb" is, mint régen volt a Nokia töltő, Ericcson töltő, mert azt legalább nem tudtad felcserélni, más volt a csatlakozója.
Nekem is van Samu tabletem, ahhoz adaptive fast charge töltőm van, ami elméletileg QC2 kompatibilis, de a Redmi Note7-et mégsem tölti rendesen.

Na, de megérkezett végre a szarvasos tokom az Aliexpressről. Nagyon fasza.
[link]
Az Ali-s képen nem a RN7 van, de természetesen ahhoz tökéletesen passzoló tokok küldtek.
A hátlapja elég vastag, és puha szövet, a kamerát is védi valamennyire, mert ugyanolyan vastag a hátlap, mint amennyire a kamera kiáll. Természetesen ettől az egész telefon is ennyivel vastagabbnak érződik, de legalább nem billeg, amikor lerakom az asztalra.
A tok széle pedig valami puha gumiféle.

(#4474) Silεncε válasza vlevi (#4473) üzenetére


Silεncε
őstag

Viszont jelen esetben max nem lesz gyorstöltés, de alapon fogja tölteni, míg különböző töltőknél még ennyi se lenne, szóval ilyen szempontból azért jobb a helyzet.

(#4475) Pityu. válasza dave987 (#4466) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Fura,nekem tökéletes működött a redmi note 5 volt samsungom is előtte j5 2016 jó telefon volt az is de a xiaomival sem volt bajom,olyan mintha többen direkt szidnátok a xiaomit. Más márkánál is vannak ám dolgok...

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4476) vlevi válasza Silεncε (#4474) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem a samu töltő nem tölti rendesen a rn7-et. Pár másod percenként pittyeg egyet, eldobja, újra elkezdi, ...
De az az igazság, hogy a gyári 2 amperes sima töltővel is elég gyorsan töltődik.

(#4477) Pityu. válasza stigma (#4470) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Max annyival lesz "jobb",hogy még plusz két kamera rész lesz rajta vagyis a képek szerint 4 lencse,de az nem azt jelenti,hogy jobb is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4478) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Adatforgalomnál ahol lehet állítani a korlátozást, ha mobiladatoknál minden mellett zöld pipa van akkor minden app korlátozva van net fogyasztásilag?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4479) Bl.Gyo. válasza vlevi (#4476) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

barátnőm samuját meg nagyon lassan tölti egy teljesen más 2A-es töltő, ami más telót rendesen tölt. valami egyéni megoldás van a samsung töltésében, evvel kényszerítve a felhasználókat hogy samu-hoz csak samu töltőt vegyenek az emberek.

- a töltö nem érzékel samu telefont, lassan nyomja a kraftot.
- a telefon nem érzékel samu töltőt lassan veszi fel a kraftot.

[ Szerkesztve ]

(#4480) szabolcs1975 válasza vlevi (#4473) üzenetére


szabolcs1975
aktív tag

Szia. Az előlapot mennyire védi, azaz mennyivel van magasabban a káva ?

(#4481) vlevi válasza szabolcs1975 (#4480) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyon minimálisan magasabb, mint az előlap.
Ujjal érezni, hogy van valami perem féleség, de egy papírlapot már csak éppenhogy át tudtam dugni alatta.
Az én telómon most nincs kijelzővédő fólia.

(#4482) laca1052 válasza szabolcs1975 (#4480) üzenetére


laca1052
tag

Én ezt vettem [link] igaz műanyag 1.5 mm magassabb a kijelzönél és jól védi a kamerát belseje hő elvezető vel.

[ Szerkesztve ]

(#4483) matthews


matthews
aktív tag

Sziasztok! Valaki vásrolt már a xiaomi.hu-ról? Ha igen elmodaná a véleményét? Előre is köszönöm.

"No brain, no problem"

(#4484) dugynok válasza matthews (#4483) üzenetére


dugynok
senior tag

Hivatalos forgalmazó,megbízható.

(#4485) Henker2


Henker2
addikt

Srácok!
A Note 8 már NFC képes ?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4486) #22743424 válasza Henker2 (#4485) üzenetére


#22743424
törölt tag

Igen . Na ezt jobban meg kell néznem mert valahol igent valahol meg nemet írnak.

Frissítés: úgy néz ki, hogy csak a pro változat kap NFC-t. :((

[ Szerkesztve ]

(#4487) Drughi válasza Henker2 (#4485) üzenetére


Drughi
addikt

Nem lesz az.
Csak a pro.
Az NFC marad a felsőbb kategóriának

(#4488) Crvsh3R válasza Pityu. (#4455) üzenetére


Crvsh3R
senior tag

"Nos az összes kékre engedi a kattintást csak pont a törlős tiltós dologra nem,A telefon menüjében nem is lehet tiltani"

Működik az, csak előtte állítsd át a nyelvet English (United Kingdom)-ra. Utána kattinthatsz a törlős/tiltós linkekre, azonnal megnyílik. Ha kész vagy, akkor visszaállíthatod a nyelvet.

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#4489) sbe561


sbe561
tag

Üdv!
Mennyire hordható egy átlagos férfi farmernadrág zsebben? :D

[ Szerkesztve ]

(#4490) Pityu. válasza Crvsh3R (#4488) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi,így működött.Hasonló oldal jött be mint a külső app amit használok kikapcsolásra,kikapcsoltam amit akartam majd holnap meglátom úgyis,hogy frankó e a dolog.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4491) dave987 válasza Pityu. (#4475) üzenetére


dave987
aktív tag

Annyi hogy az enyém sima Redmi 5. Hát érdekes hogy mennyire ellentétes tapasztalatok vannak. Persze nem mondtam hogy rossz lenne bármelyik is a Redmi 5 se. Csak nekem nem fér bele hogy néha kiadok egy parancsot és nem tudom hogy nem érzékelt,vagy várnom kell 1-2 mp-et.

(#4492) Pityu. válasza dave987 (#4491) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A sima redmi 5-öt nem tudom milyen,nekem redmi note 5 volt,de tökéletesen tette a dolgát anno kintről lett rendelve.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4493) dave987 válasza Pityu. (#4492) üzenetére


dave987
aktív tag

Redmi 5 is teszi a dolgát,csak lehet nem töltöttek annyit a szoftver optimalizálással. Pl Google maps nem a kedvence. Az írás hajlamos késni benne,meg ha rányomok egy keresésre másodpercek kellenek mire odaugrik, megindul.

(#4494) Henker2 válasza Drughi (#4487) üzenetére


Henker2
addikt

:W
A pro meg nem valószínű hogy lesz globálban gondolom

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#4495) Z.É.T. válasza sbe561 (#4489) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Nekem viszonylag vastag farmernadrágom van, az nem nagyon férne bele egy zsebbe. (de ha a kérdés az, hogy egy átlagos férfi belefér-e egy zsebbe, arra határozottan nemet válaszolnék)

:DDD

A RN7 elég keskeny, hosszúkás forma, többnyire táskában hordom, de ha zsebrevágom néha, simán elfelejtem/észre sem veszem, hogy ott van.

[ Szerkesztve ]

(#4496) barnam_


barnam_
nagyúr

Tegnaptól én is Note 7 tulajdonos vagyok. Xiaomi.hu-ról vettem, fekete színben.
Egyelőre nagyon tetszik, a Note 3 Pro-hoz képest ég és föld a különbség.

10.3.2.0 (PFGEUXM) EEA változatú SW van rajta. Mi a különbség a sima global és az eea között?
A sima global 10.3.9.0 verziónál tart, gondoltam felraknám azt.

Bootloader nyitás nélkül lehet használni a MiFlash-t? (régen a N3Pro-nál a gyári romot fel tudtam tenni vele).

(#4497) Plug Life válasza Z.É.T. (#4495) üzenetére


Plug Life
senior tag

75mm keskeny :D

(#4499) aelod


aelod
veterán

Megjött a telefon. Pár kérdésem lenne:
- gyári időjárás app nem megy erre az a megoldás, hogy a telefon nyelvét állítsam át angolra? Restart is kell?
- feldobta a rendszer frissítést, frissíthetem? Van valami bug vagy javítás amiért érdemes lenne?
- a gboard az eddig megtanított szavakat ha bejelentkezek a google fiókba akkor az új telefonon megjegyzi?
- az átköltözés nevű appon belül wifi jelszavakat is át lehet emelni?
- rendeltem hozzá kijelző védő üveget, mennyire macerás felrakni?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4500) maczera válasza aelod (#4499) üzenetére


maczera
aktív tag

Nálam az átköltözés app átvitte a WiFi jelszavakat is.
A frissítést előbb-utóbb úgyis fel kell rakni, úgyhogy felraktam.
Az időjárás app nálam működött minden hókusz-pókusz nélkül.
Az SMS kézbesítési értesítő beállítása átköltözésnél "nem ment át", külön be kellett kapcsolni a Beállítások - Rendszeralkalmazás-beállítások - Üzenetek menüben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.