Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) vadászcsiga válasza Viktor0610 (#3197) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor rn7-et ne vegyél :)

(#3202) tomsolo válasza vlevi (#3192) üzenetére


tomsolo
őstag

mintha nem lenne zillió notification app a storeba

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#3203) Viktor0610 válasza vadászcsiga (#3201) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bár tervben volt, de a notch-ellenességem győzött. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#3204) azimut válasza szunyi777 (#3126) üzenetére


azimut
aktív tag

Viper4android, atyagagya! A telóból hifi lejátszót csinál! Busybox-ot igényelt. Kérek még használható bővítmény tippeket a Magisk-hoz. Esetleg itt kapirgáljak időzített ki-bekapcsolás ügyben?

Az EdExposed framework-ot mire használod? Korábbi telefonomra kellett az Exposed keretrendszer, Gravitybox miatt. A Havoc-ban annyi a beállítási lehetőség, hogy erre még nincs szükség.

G48 kolléga: most nálam Evira V3.8, van újabb, talán 4.1. Mi az, hogy a kernel beragad? Meg doze, jajj ne kelljen már megint olvasni... Mindkettőtökhöz a kérdés: javasolt-e néha a kernelfrissítés? Ismerve az összefoglalóban leírtakat, ez macerás az újratelepítések miatt.

Még egy régi vágyam: videokészítés közben valós idejű monitorozás egy szál usb-c>>hdmi kábellel (ilyet Aliról rendeltem), semmi miracast, meg airdroid. RN7-et nem támogat, vajon ez hardverfüggő, vagy a mostani rom ezt megoldhatja? Nyilván meg is próbálom ismét, utoljára a miuival vesződtem ez ügyben.

Éljen az AOSP! A rendszer legmélyebb bugyraiban matathatok. No bug, no para.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#3205) 22Dávid22 válasza Bl.Gyo. (#3200) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Ezt igazából nem az alkalmazás fejlesztőinek kellene megoldania, hanem a Xiaominak. Ugyanis MIUI alatt beállítástól függetlenül, amikor kipöckölsz egy appot az alkalmazásváltóból, akkor az app gyakorlatilag bezáródik, majd újraindul, ez okoz problémát annál az 1-2 alkalmazásnál. AOSPon ilyenkor megszakítás nélkül futnak tovább az app háttérfolyamatai. [Itt] írnak is róla kicsit fejlesztői szemszögből, hogy miért is nem szeretik ők a MIUI agresszív folyamatkezelését.
Én ezt a problémát úgy oldottam meg néhány appnál, hogy Taskerben létrehoztam mindegyik problémás alkalmazásnak külön egy feladatot, ami annyit csinál csak, hogy elindítja az appot, úgy, hogy az Exclude from recents opció be van kapcsolva. Minden egyes feladathoz hozzárendeltem az adott alkalmazás ikonját is, illetve minden egyes ilyen feladathoz parancsikont is készítettem a kezdőképernyőre, az appok eredeti ikonját pedig eldugtam egy mappába. Így a parancsikonra nyomva meg tudom nyitni az alkalmazást, csak arra kell ügyelni, hogy a vissza gombbal hagyjam el mindig, és így utána nem jelenik meg az alkalmazásváltóban sem, azaz nincs kipöckölés sem, és fut tovább megszakítás nélkül a háttérben. Ezzel a módszerrel eddig minden olyan appot sikerült működésre bírnom a háttérben, amiknél az autostart-lakat-akkukímélő ki trió nem vált be. Többek közt ez az értesítéses alkalmazás is tökéletesen működik így nekem.
Az eltűnő értesítések kapcsán, tudtommal ezt a bétában már megoldották, ott maradnak, azaz legkésőbb a MIUI 11-ben már a stabil vonalon is így lesz.

(#3206) szunyi777 válasza azimut (#3204) üzenetére


szunyi777
őstag

Lucky p. miatt
Busyboxot találsz magisk repoban

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3207) azimut válasza szunyi777 (#3206) üzenetére


azimut
aktív tag

Igényelt. Már megvolt. Megint olvasnivaló, ez valami reklámblokkoló?

Regisztráltam a Telegramra, Havoc Os csoportban a fejlesztő szerint AOSP romokon nem elérhető az időzített ki/bekapcs. Basszus.

[ Szerkesztve ]

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#3208) vlevi válasza vadászcsiga (#3196) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mert nem tudjak, hogy van telefon, ahol létezik értesítési sav :)
Réges régen, meg az okostelefonok előtt történt velem, hogy egy ideig kölcsön telefon volt nálam. Az enyémen megszoktam, hogy megnyomtam egy gombot, és a zárt képernyőn ikonnal jelezte, ha van olvasatlan sms, nem fogadott hívás. A kölcsön telefonon nem tette ezt ki a zárt képernyőre. Volt is belőle galiba, hogy miért nem hívom vissza... pedig én időnként rá néztem a lezárt képernyőre, van-e rajta értesítés, nem tudtam, hogy azon a telefonon ott olyan sose lesz.

(#3209) szunyi777 válasza azimut (#3207) üzenetére


szunyi777
őstag

Erre nem térnék ki, tiltott a fórumban! Nem reklám blokkoló.
Adaway használom reklám blokkolásra

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3210) Gloob válasza azimut (#3207) üzenetére


Gloob
addikt

Warez téma!

Samsung Galaxy A52S

(#3211) mozesgy


mozesgy
tag

Sziasztok.
Note 7 4/128 as telefonhoz vettem Type-c pendrive-ot és a film lejátszásánál nem ad ki hangot.
Zene szól róla, de filmél csak kép van. Sem a gyári lejátszó, és kb 20 félét letöltöttem már (VLC, stb) sem más lejátszó nem vált be.
Találkozott már valaki ezzel a problémával?

Köszönöm ha tud valaki segíteni.

(#3212) Plug Life válasza mozesgy (#3211) üzenetére


Plug Life
senior tag

VLC-ben ha megnézed az Informationt egy videonál, látszik az Audio track?

[ Szerkesztve ]

(#3213) G48 válasza azimut (#3204) üzenetére


G48
senior tag

Ébren tart több órán át. Kernel ébren tartásoknál PowerManagerService.WakeLocks van, most alarmtimer. Fogalmam sincs mi ez.

[ Szerkesztve ]

(#3214) mozesgy válasza Plug Life (#3212) üzenetére


mozesgy
tag

Szia.
Nem néztem meg de LG G5 ön simán működik minden lejátszóval ugyan ez.
Szerdán tudom legközelebb megnézni amit kérdeztél.
Ha látszik/nem látszik mit jelent?

Köszönöm.

(#3215) Gloob válasza G48 (#3213) üzenetére


Gloob
addikt

Tudtommal ez egy általános gyűjtő név. Nem fogod megtalálni konkrétan, hogy mi az. Sok minden tartozik hozzá. A PowerManagerService erről beszélek.

Samsung Galaxy A52S

(#3216) G48 válasza Gloob (#3215) üzenetére


G48
senior tag

Igen. :(

(#3217) zorzy4 válasza Sys85 (#3195) üzenetére


zorzy4
őstag

Sziasztok! Ha már szóba került a gyors töltés! Az tiszta, hogy mimnél gyorsabb a töltő, annál jobban nyírja az akkut. Ezek a mostani, speckó gyors töltők, bevetnek valami technológiát, hogy ne így legyen?

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3218) G48


G48
senior tag

Valaki tud ajánlani TypeC porvédő gumidugót?

(#3219) Sas madár válasza G48 (#3218) üzenetére


Sas madár
őstag

Engem is érdekelne és ugyan ezt a fülhallgató csatlakozó helyére is jó lenne..??

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3220) vlevi válasza zorzy4 (#3217) üzenetére


vlevi
nagyúr

3194 hsz-ban találtam a blitzwolf írását a gyorstöltésről.
[link]
Itt éppen ezt magyarázzák, hogy milyen módszereket vetnek be arra, hogy minél kevésbé nyírja az akksit.

(#3221) darkmann


darkmann
őstag

Azoktól kérdezem, akik Gcam-et használnak: nektek nem szaggat a kereső? Nekem nagyon laggol, és az exponálás is kb. 2-3 másodperccel a gomb megnyomása után történik. :F 4/64-esem van, Xi@omi.hu-tól és gyári EU-s globál rommal 10.3.5-ös verzió.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#3222) zorzy4 válasza vlevi (#3220) üzenetére


zorzy4
őstag

Köszönöm, megnézem.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#3223) Azie válasza darkmann (#3221) üzenetére


Azie
őstag

3/32 GB nem mókolt global. igen. sőt ha gcamról lockol a screen, akkor feloldáskor kifagyás-gyanús, de olyan 10-15mp után már feléled a készülék

exponálás: igen, elég lassú. én mondjuk google WB beállítással használom, mini-videó nélkül, auto hdr, auto vaku.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#3224) bcsarli


bcsarli
tag

Sziasztok! Pénteken kaptam meg a Redmi Note 7-et, egyelőre nagyon tetszik. Egyetlen probléma merült fel az elmúlt 3 napban: a rexdl.com oldalról letöltöttem a Moon Reader Pro könyvolvasó programot, amit nem enged telepíteni. Tudom hogy nem legális forrás, de a tabletemre gond nélkül fel tudtam tenni. A Google Play Protect-et kikapcsoltam, de így sem települ. an erre megoldás?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#3225) Sys85 válasza Azie (#3223) üzenetére


Sys85
veterán

Melyik verziót használjátok?Csak mert nálam global stable-n a MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL tökéletesen működik.
Gyors,nincs lag,se fagyás,minden azonnal történik.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#3226) szunyi777 válasza G48 (#3218) üzenetére


szunyi777
őstag

Vegyél mágneses töltőt! Benne hagyható az aljzat. Én is így használom.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3227) darkmann válasza Sys85 (#3225) üzenetére


darkmann
őstag

Én is ezt a verziót használom, de ha jól rémlik, akkor nem töröltem az előző verziót, és úgy telepítettem rá ezt. Kipróbálom, hogy ha törlöm és újrateszem, akkor is ilyen marad-e. Köszi a választ mindkettőtöknek! :R

[ Szerkesztve ]

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#3228) Azie válasza Sys85 (#3225) üzenetére


Azie
őstag

legutolsót az összefoglalós listáról, asszem ezt. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#3229) G48 válasza Sas madár (#3219) üzenetére


G48
senior tag

Olyat már találtam ami benne marad 1 óránál tovább.

Szunyi777: köszi, erre nem os gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#3230) G48


G48
senior tag

Jól emlékszek, hogy valamelyik MIUI verzióban volt egy olyan menüpont a Telefon appban, hogy ha Néma üzemmódban ugyanazon számról min. 3-szor érkező nem fogadott hívás esetén kikapcsolja a Néma üzemmódot?

(#3231) darkmann válasza Sys85 (#3225) üzenetére


darkmann
őstag

Töröltem az alkalmazásadatokat és eltávolítottam, majd újratelepítettem a Gcam alkalmazást, és most úgy tűnik, hogy jó.

Honor Magic5 Pro 12/512, Oneplus 9 Pro 8/128, Huawei P30 Pro 8/128, Redmi Note 7 4/64

(#3232) merlix válasza darkmann (#3221) üzenetére


merlix
tag

Szia!
Úgy 3 napja használom a legújabb gcamot 10.3.5-ös EU-s globál rommal (4/128), és semmilyen lag nem jelentkezett eddig. Fényéveket ver a gyári szoftverre.

(#3233) Gloob válasza G48 (#3230) üzenetére


Gloob
addikt

Igen, mintha lett volna valami ilyesmi, csak nem kapcsolta ki a ne zavarj módot hanem azt az egy hívás beengedte. De hogy melyikben, azt már nem tudom. Régen volt az már. Azt sem tudom, hogy a telefon beállításainál, vagy a ne zavarj mód beállításokban volt-e. Jelenleg nem találok ilyet.

Samsung Galaxy A52S

(#3234) LuiT


LuiT
tag

Van itt aki rádiót használja folyamatosan?
Egy fura probléma van, amit nem nagyon tudok orvosolni.
Rádió bekapcs, zsebre rak képernyővel a testem felé, akkor el kezd recsegni és néha elhallgat, ha viszont képernyővel kifelé rakom zsebre, akkor nem recseg, de viszont így is néha elhallgat.
Ezt minden rádió csatornán megteszi.
Találkoztatok ezzel a problémával, vagy csak ez nálam fordul elő?

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#3235) Azie válasza merlix (#3232) üzenetére


Azie
őstag

itt 10.3.6.0(pfgmixm)-t ír

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#3236) LSiki válasza G48 (#3230) üzenetére


LSiki
tag


Beállítások / Hangok és rezgések / 1. menüpont - Hang

[ Szerkesztve ]

(#3237) G48 válasza Gloob (#3233) üzenetére


G48
senior tag

Én sem.

(#3238) Bl.Gyo. válasza darkmann (#3231) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

ilyenkor lehet egy sima cache ürités is elég. segíteni szokott ha nem jól viselkedik egy app. ez azért jó mert megmaradnak a beállításaid az appban, és telepítgetni se kell újra.

amúgyis néha jó üriteni a cache-t pl messenger, fb app, stb. mert nagyon sok szemetet szednek össze. 1-2Gb-nyi szemetet lehet ezekből törölni így.

[ Szerkesztve ]

(#3239) G48 válasza LSiki (#3236) üzenetére


G48
senior tag

Tééényleg. Kösssz.

(#3240) Gloob válasza G48 (#3239) üzenetére


Gloob
addikt

Az rendben van, de ott nem tudod azt beállítani, amit említettél. Vannak ott lehetőségek a kivételekre, de az nincs. Ez nekem is megvolt, de te nem ezt kerested. Az nincs most.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#3241) G48 válasza Gloob (#3240) üzenetére


G48
senior tag

Jogos! :R

(#3242) G48


G48
senior tag

szunyi777, tudsz egy .irs-t mondani a V4A-ban amit a Convolver-ben állítasz, te? A phone speaker-ben.

[ Szerkesztve ]

(#3243) G48


G48
senior tag

Képernyő bekapcsolását MIUI-n (xiaomi.eu, Global, EEA, Evira), sem duplakoppal, sem ujjlenyomattal, sem power gombbal nem tudom, kb. 10-ből 1-szer. Másnak van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#3244) Gloob válasza G48 (#3243) üzenetére


Gloob
addikt

Nálam Xiaomi.eu Developer weekly van. Ilyen nincs, megy a dupla kopp, megy az ujjlenyomat, megy a power gomb is.

Samsung Galaxy A52S

(#3245) Mikszi válasza G48 (#3243) üzenetére


Mikszi
tag

Próbáld ki a triplakoppot, nálam bevált. :)

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#3246) G48 válasza Mikszi (#3245) üzenetére


G48
senior tag

Olyan is van? :U

(#3247) Mikszi válasza G48 (#3246) üzenetére


Mikszi
tag

Igen, 3x kell koppintani dupplakoppnál, elsöre magához tér alvásból, utána már tudja értelmezni a duplakoppot. Ez àlomszuszi rn7-nél igaz. Mondjuk enyém néha ilyen. :) :DD

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#3248) szunyi777 válasza G48 (#3242) üzenetére


szunyi777
őstag

Csak a fülest állítottam be, a phone speaker akaphelyzetben hagytam, ott nem vettem észre változást azért.

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3249) Mikszi


Mikszi
tag

Egy próbát megér.. és az az egy + kopp nem nagy kunszt.

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#3250) G48 válasza Mikszi (#3247) üzenetére


G48
senior tag

Álomszuszi. 😃 Lehetne a kernel téren is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.