Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) KRISSTUS válasza zsola32 (#3133) üzenetére


KRISSTUS
tag

Megadnád ennek a Témá(k)nak a nevét!

(#3152) zsola32 válasza KRISSTUS (#3151) üzenetére


zsola32
őstag

3D live Tech 999

(#3153) zolya1973 válasza zsola32 (#3152) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Köszi,én is kipróbáltam,de sajnos nem lett nagyobb a térerő ikon és az óra sem.

(#3154) grafikus17 válasza Bl.Gyo. (#3148) üzenetére


grafikus17
senior tag

Nem Messenger, hanem facebook.nál nem tudok értesítési hangot beállítani, amikor például valaki hozzá szól egy csoportban és a harangnál megkjelnik egy 1es. Az a kis ding hang egy hangyfing.

Xiaomi Redmi note 7

(#3155) paolinho válasza paolinho (#3146) üzenetére


paolinho
őstag

Na mindegy, végül is lényegtelen. Feltettem a xiaomi.eu dev. romot, aztán majd ha lesz frissítés hozzá meglátom, hogy a hagyományos TWRP-vel megy-e az OTA-s frissítés. Ha menni fog, akkor maradhat ez is, nekem nincs vele bajom.

[ Szerkesztve ]

(#3156) #22743424 válasza zolya1973 (#3153) üzenetére


#22743424
törölt tag

Azt úgy lehet növelni, hogy beállítások/további beállítások/ kisegítő lehetőségek/Megjelenített méret azt felhúzni nagyobbra. Ezután beállítások/ megjelenítés/ betűméret azt állítani ha valaki nagynak találja a betűket.

(#3157) Gloob válasza paolinho (#3155) üzenetére


Gloob
addikt

Minden héten pénteken van frissítés hozzá, ha weekly-t tetted fel. Az, hogy TWRP-vel megy-e? Nekem nem ment vele, állandóan titkosította a data partíciót. Egy verzióval ment csak, az meg régi volt, úgyhogy az OrangeFox-ot tettem fel. Azzal nincs gond, megy vele az OTA is, csak a beállításokban engedélyezni kell az OTA-t.
No meg jobban szeretem az OF-et, még a Note 4-es időkből.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#3158) paolinho válasza Gloob (#3157) üzenetére


paolinho
őstag

Na akkor biztos lesz "öröm" ha megint újra be kell lakni a telót újra a következő frissítésnél, de majd meglátjuk. Mindenesetre köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#3159) Gloob válasza paolinho (#3158) üzenetére


Gloob
addikt

Nem biztos, hogy nálad is ez lesz. Azóta talán fejlődött a TWRP is talán. Majd kiderül. Volt olyan esetem, hogy a TWRP-vel nem ment, mert titkosítva volt a data, és nem is látta, illetve 0-nak látta, de egy másik TWRP-vel meg ment. No akkor tettem fel az OF-et, még egy beta verziót, és azzal is ment. Azóta már van stable OF is.
Egyébként van TWRP, rootold Magisk-kel, tegyél fel egy Titanium Backup-ot, mentsd le vele a dolgokat, és nem kell újra belakni. Csak a Titanium mentését másold ki PC-re, vagy ha van SD-re, ha a data-t formázni kéne esetleg, akkor meglegyen!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#3160) KRISSTUS válasza zsola32 (#3152) üzenetére


KRISSTUS
tag

Köszi, de sajnos nekem sem lett nagyobb.
És amit cybermanus javasolt az nekem már fel volt húzva.
Ezek szerint valahol kell még valami állítási lehetőségnek lennie.
Esetleg tennél ide egy képernyő képet, kiváncsi vagyok mennyivel lett nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#3161) rsf válasza grafikus17 (#3144) üzenetére


rsf
senior tag

A régebbi xiaomi telóimnál az egyes alkalmazások értesítési beállításainál ugyan olyan beállítások / menűpontok voltak.. De ennél nem. Az egyik alkalmazásnál mást / több félét lehet állítani mint a másiknál..
Nem értem én sem...

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3162) zolya1973 válasza KRISSTUS (#3160) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Szerintem a szenzorsziget miatt nem is nagyon lehet rajta nagyítani.Már sok témát kipróbáltam,de semmi változás.Régen az 5 plusszon elég volt egy jó téma és nagyobbak lettek.

(#3163) zsola32 válasza zolya1973 (#3162) üzenetére


zsola32
őstag

a linkelt téma, csak annyival jobb, hogy mielőtt feloldom a képernyőzárat, látszik rendesen a töltöttség, illetve az idő.
kioldás után, valóban picik maradnak fent az ikonok, ez sajna úgy tűnik ilyen

(#3164) thetan


thetan
aktív tag

Készülök venni egy Redmi Note 7 -t, de 128 GB. Változatban
Csak nem tudom eldönteni hogy melyik a biztonságos eladó (esetleges javítás, , kicserélés szempontból)
Itt van ugyan, Smartshop de nem hivatalos viszonteladó.
Hol érdemes megvenni? Vagy várjak még a megvétellel míg a hivatalos viszonteladóknál is lesz 128. as változat, Illetve melyik jobb a Globál, vagy az Eu -s változat? Melyiket érdemesebb megvenni.

Nem nagyon akaródzik romolni. A mostani telefonomnál Note 2 , (meg előtte a ZTE ) esetében szinte függőjévé váltam a rom csereberének :)

Mondjuk tudok várni vele egy két hónapot, annyira nem életbevágó

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#3165) Viktor0610 válasza thetan (#3164) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Smartshopról olvastam több negatív "élményt" garanciáztatás alkalmával, így én őket kerülném.
Inkább Turbado, ha már nem hivatalos viszonteladó.

Samsung Galaxy A54

(#3166) paolinho válasza Gloob (#3159) üzenetére


paolinho
őstag

Tegnap elég sokat dolgoztam a telóval, mire minden rendben lett rajta (twrp, root, app-ok visszaállítása), szóval ma már békénhagyom, megvárva a jövő heti frissítést. Ha ekkor majd nem megy OTA-n a frissítés, akkor meglátom, hogy lesz-e kedvem újra nekilátni mókolni vele.
Az is lehet, hogy csak letöltöm a xiaomi.eu oldaláról a heti frissítést, és rátolom az aktuálisra. Csak így macerásabb egy kicsit, mint OTÁ-val.
Mondjuk ezzel kapcsolatosan szkeptikus vagyok egy kicsit, ugyanis első körben, amikor telepítettem az új rendszert twrp alól, ezt pendrive-ról szerettem volna, de nem látott adatot a recovery az OTA feületű meghajtón. Ezért kénytelen voltam microSD-re tenni a rendszert, ahonnan már látszott is az, és fel is települt a telefonra.
Nem tudom, miért nem látta twrp-ből a pendrive-ot, így még sosem jártam a korábbi telefonjaimmal.

(#3167) Drughi válasza thetan (#3164) üzenetére


Drughi
addikt

Várhatsz vele, de akkor sose fogod megvenni, mert nem lesz hivatalos helyen 128gb-os modell.

(#3168) LuiT


LuiT
tag

Van itt aki rádiót használja folyamatosan?
Egy fura probléma van, amit nem nagyon tudok orvosolni.
Rádió bekapcs, zsebre rak képernyővel a testem felé, akkor el kezd recsegni és néha elhallgat, ha viszont képernyővel kifelé rakom zsebre, akkor nem recseg, de viszont így is néha elhallgat.
Ezt minden rádió csatornán megteszi.
Találkoztatok ezzel a problémával, vagy csak ez nálam fordul elő?

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#3169) thetan válasza Drughi (#3167) üzenetére


thetan
aktív tag

Értem. Köszönöm hogy ezt jelezted.

Lehet ez buta kérdésnek hangzik, a 64 GB nem kicsi? Azért a 48Mp kamera felvételei is jobban foglalják a helyet mint a korábbi egyszerűbb kameráknál, és nem kell túl sok idő hogy telítődjön. A plusz sd kártya nekem nem jöhet szóba, mert két kártyát használok. Bár persze lehet még felhő, de a fene tudja.

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#3170) novinyul válasza thetan (#3169) üzenetére


novinyul
veterán

A kamera alapból 12Mpx dolgozik, azért nem fog olyan hamar megtelni, max ha sok videót veszel fel.

Pixel 8 - Samsung Fold 3 - Retro telefonok

(#3171) vond válasza novinyul (#3170) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Plusz fel kell húzni mindent Google Fotókba (vagy valami más felhőbe), és időnként törölni a telefonról azokat az anyagokat, amiket nem nézegetsz minden nap. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3172) thetan válasza novinyul (#3170) üzenetére


thetan
aktív tag

Köszönöm. Eldöntöttem hogy még ma megrendelek egy 64GB- ost, mivel a finominfonal ( ami az összefoglaló szerint ajánlott kategóriájú üzlet) éppen akciós, 56.900 Ft legfeljebb felhőt használok.

Nézegettem több telót is a Xiaomi -tól (9T stb) de hát egy kicsit jobb az egy kicsit drágább, és aztán azt veszi észre az ember hogy jóval már 100e- Ft. felett jár.
Nekem a Note 2 is jól bevált, - de hát már ideje leváltani, bár megjegyzem tökéletesen működik.

[ Szerkesztve ]

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#3173) Drughi válasza thetan (#3169) üzenetére


Drughi
addikt

Felhasználó függő mire elég.
Én már évek óta google tárhely előfizető vagyok, 690ft/hónap 100gb.
És ezt ugyanúgy használhatom pc-n, vagy épp az ipaden.

(#3174) vond válasza Drughi (#3173) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nálam meg pár hónapja van meg a 2TB / 3590Ft csomag. :) Kegyetlen jó, hogy ilyen sok helyem van. Kisebb-nagyobb méretű cuccok tárolásához, biztonsági mentésnek, meg különféle megosztásokhoz tökéletes megoldás.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3175) Joker88 válasza thetan (#3169) üzenetére


Joker88
őstag

van egy olyan mondás, hogy tárhelyből és memóriából sosincs elég..

amugy a hétköznapi felhasználásra bőven elég a 64GB .. de ha nem lenne elég, ott a MicroSD kártya.. 5-6.000 Ft egy jobb nevű 32 GB-os kártya.. de azthiszem max 256GB-ot fogad be a készülék a MicroSD-nél..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#3176) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Páromnak szeretném megvenni a telefont(4/64)
Nagyon tetszik neki piros színben.
Nebula piros ugyan az mint a piros?
Valami jó minőségű üvegfóliát rendelnék.
Van ajánlott eladó?(ebay,Ali)
Köszi

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#3177) thetan válasza Joker88 (#3175) üzenetére


thetan
aktív tag

Igen, tudom, de én két kártyás vagyok, t-mobile meg telenor, igy nem marad üres hely az sd nek

WayteQ xTAB-70w ; ZTE Blade ; WayteQ T5H; Wayteq xBook-60FL; WayteQ xTAB-8Q; XIAOMI REDMI NOTE 2

(#3178) Kerni62


Kerni62
tag

Sziasztok! Pár napja nem müxik a Waze. Mindig azt írja fent pirossal, hogy "nincs jel, pozíció hozzávetőleges...". A GPS be van kapcsolva, a GPS. teszt is raklap műholdat lát. A Sygic jó, Google térkép is müxik, csak ez a Waze nem. Mi a franc baj lehet. A telefon a hülye? Köszönöm

(#3179) gabor9991 válasza Kerni62 (#3178) üzenetére


gabor9991
őstag

Újra kellett telepíteni nálam is pár napja.Kérte a gps bekapcsolását pedig be volt kapcsolva.
Letöröltem, telepítettem újra, most jó.

[ Szerkesztve ]

(#3180) Televan74 válasza Kerni62 (#3178) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én most letöltöttem,ki is próbáltam.Nálam kért valamit, ott a helyadatokat bepipáltam,utána továbblépetem majd kérte a GPS bekapcsolását,engedélyeztem neki.Már be is jött a térkép.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3181) LSiki


LSiki
tag

Ha esetleg valakit érdekel:
Banggood.com
4/128 - 183,81 $ - 54.742 Ft kuponkód : BG8N7128
4/64 - 159,99 $ - 47.646 Ft kuponkód : BG8RN64
3/32 - 137,49 $ - 40.945 Ft Kuponkód : BG8N77
Plussz a szállítás természetesen (EU Priority Line javasolt).

[ Szerkesztve ]

(#3182) Kerni62 válasza gabor9991 (#3179) üzenetére


Kerni62
tag

Megcsináltam, köszi az ötletet. Most jó lett.

(#3183) Pityu. válasza thetan (#3169) üzenetére


Pityu.
nagyúr

48megapixeles mód szerintem amúgy is értelmetlen,ekkora érzékelőnek bőven elég a 12megapixel is,még a drága telóknál is.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3184) vlevi


vlevi
nagyúr

Sziasztok!
Mai nappal én is csatlakozom a Redmi Note 7 tulajok sorába.
Egy Alcatel Idol3 5.5-t váltott, mert a 2G RAM-al már sajnos rendszeres volt, hogy csak 1-2 alkalmazás volt hajlandó futni.
Mivel még csak fél órája van nálam a telefon, ezért véleményt nem tudok mondani. Meg hát, egyébként is ez az első Xiaomi/Redmi készülékem, természetes, hogy szokatlan a MIUI felület, ezért nem is lenne fair a részemről, ha minden, korábban megszokott dologtól való eltérést negatívumként tüntetnék fel.
Ami feltűnt a Note7-ben, az a baromi apró értesítő LED. Ráadásul rakattam rá védőfóliát, az pedig még erre egy 1pixel méretű LED-re is rátakar :(

(#3185) szunyi777 válasza vlevi (#3184) üzenetére


szunyi777
őstag

Hitvány fóliát tettek fel! Az enyémnel ki van hagyva a proxy és a led helye is. Szépen ki van alakítva. EBay és pici pénzért

Samsung Galaxy S20 Ultra >Rom: Beyond 2.1 Android 11>Kernel: STOCK >Recovery: TWRP (ROOTED)>EdXposed>Viper4Android hangmotor>- https://www.facebook.com/Mobiltelefonszervizszeged/

(#3186) paolinho válasza paolinho (#3166) üzenetére


paolinho
őstag

Hmm. az okát nem tudom, viszont felismerte a twrp a pendrive-ot.
Azt olvastam a OrangeFox XDA-s felületén, hogy csak simán telepítsem a hagyományos TWRP-re, és menni fog. Így tettem, és tényleg frankón működik.

(#3187) vlevi válasza szunyi777 (#3185) üzenetére


vlevi
nagyúr

Felül ki van hagyva a hely, de alul nincs :(

(#3188) vlevi


vlevi
nagyúr

MIUI-tól viszont nem vagyok elájulva.
Különösen zavar, hogy a bal felső sarokban csak pár másodpercig látom, hogy van valami értesítés, utána visszarakja az órát. Ezt nem tudom miért csinálja, és hogyan lehetne megszüntetni.
A home screenje szerintem szinte semennyire sem testreszabható, megy vissza az Evie (vagy a Nova)

(#3189) Sys85 válasza vlevi (#3188) üzenetére


Sys85
veterán

Nem az igazi ez a megoldás sem,főleg ha nem igazán jó a szemed,de nálam ezzel lett megoldva az eltűnő értesítéses gond:
[link]

(#3190) Sas madár válasza paolinho (#3166) üzenetére


Sas madár
őstag

Ez a frissítés amit emlegettek van minden héten ez csak olyan telefonra van ami root-olva lett ?
Ami nincs nyitva arra ez nem elérhető?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3191) Gloob válasza Sas madár (#3190) üzenetére


Gloob
addikt

Mivel az emlegetett EU Dev rom, az custom, így csak nyitott BL-rel tehető fel. A root nem feltétele.

Samsung Galaxy A52S

(#3192) vlevi válasza Sys85 (#3189) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi, de az ilyen utólagos megoldások nekem csak nagyon ritkán szoktak bejönni.
Az a baj ezzel az eltűnő értesítéssel, hogy, most pl. tudom, hogy van új levelem, mert el is ugrott az új levél értesítés, de már az értesítő sávon nyomát sem látom, és persze az értesítő LED sem villog, amíg a képernyőn vagyok.
Az is valahogy még szokatlan nekem, hogy, pl. az előbb említett új levélnél teljesen megnyílik az az értesítés, majdnem, mintha lehúztam volna az értesítő sávot.
Olyan, mintha a Xiaomi UI designerei feltételezik, hogy a célközönség napi 24 órában a telefonját bámulja, és azonnal ugrik minden csippanásra.
Hát, én nem :)
De érdekelne, hogy milyen új dolgok történtek.
Pl. a lezárt képernyőn látszik, hogy vannak értesítések (pl. új levél, nem fogadott hívás), de ugyebár az ujjlenyomat érzékelőt használva kb sosem látom a lezárt képernyőt, mert azonnal feloldja. Így aztán, mivel az értesítések helyén az óra van, ezért nem látom az értesítéseket sem. Ez szerintem UI design probléma.

(#3193) paolinho válasza Sas madár (#3190) üzenetére


paolinho
őstag

A xiaomi.eu-s frissítések (akár stabil, akár developer) kizárólag olyan telókra érkeznek, amelyen a bootloader nyitva, és van rajta custom recovery (pl. OrangeFox-féle). Ellenkező esetben már maga a rom sem lehet a telefonon. A root-nak ehhez nincs köze.

[ Szerkesztve ]

(#3194) vlevi


vlevi
nagyúr

Mégegy kérdés, és talán mára abba hagyom.
Töltés.
Gyárilag jár hozzá egy normál 5V 2A-es töltő.
Van viszont itthon egy Samu tablet, amihez gyárilag gyorstöltőt adtak, Adaptive Fast Carger néven.
A blitzwolf oldalán azt írják a Samuról, hogy kompatibilis a quickcharge 2-vel.
[link]
Ezek szerint, mivel a quickcharge lefelé kompatibilis saját magával, használhatom a Samu töltőt (mindkettőhöz USB Type C kábel van) a Redmi töltéséhez, ha úgy adódna?
pl. nyaraláskor nem akarnék minden eszközhöz külön töltőt vinni magammal. De jó ez a szép új világ, jön vissza a 2000-es évek, amikor minden gyártónak saját csatlakozója és töltője volt, most a különböző gyorstöltők miatt megint kezdődik a kavarodás :)
De az is lehet, veszek egy jobbféle Qualcom Quickcharge 4-es töltőt, és minden gond letudva, jól gondolom :F

(#3195) Sys85 válasza vlevi (#3194) üzenetére


Sys85
veterán

Nagyjából jól gondolod.
Csak az gond,hogy 4.0 töltő alig van a piacon,hiába tudják már a telók ezt a szabványt.
De egy 3.0-ás töltővel se lőhetsz mellé,mondjuk valamelyik Blitzwolffal.
Nekem 2 fajta is van,mindegyik elég gyorsan eteti a Note-ot.

(#3196) vadászcsiga válasza Sys85 (#3189) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem működik csak egy darabig.

vlevi
Több millió iPhone tulaj is el van valahogy értesítés nélkül a felső sávban.

[ Szerkesztve ]

(#3197) Viktor0610 válasza vadászcsiga (#3196) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Idegesített is, mikor a Note 5-öm szervizben volt és az iPhone 5s-emet kellett használnom. :((( ;]

Samsung Galaxy A54

(#3198) merlix válasza thetan (#3164) üzenetére


merlix
tag

Szia!
Pár napja vettem 4/128 GB-os verziót a Kingtelnél.
Korrektnek tűntek, a vélemények is többnyire jók róluk.

(#3199) rsf válasza vlevi (#3188) üzenetére


rsf
senior tag

Ez engem is zavar, direkt ilyen, de hogy ez kinek jó azt nem tudom..
Azt sem értem, hogy miért nem lehet ezt a menüben beállítani.
A régebbi Xiaomi telóimon nem volt még ez a feature. Azokon rendesen működött az értesítés..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#3200) Bl.Gyo. válasza Sys85 (#3189) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Jo lenne..., ha a miui nem löné ki. En mindent kipockolok az alk. valtobol, de messenger, WhatsApp, viber, stb tovàbbra is mukodik utana. Ez mar nem. Meg van 1-2 app amit szintugy nem. Hogy hogy a messengereknél megoldották ezt, ezeknél meg nem?! (A kipockoles utani tovabb futast)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.