Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) Mikszi


Mikszi
tag

Sziasztok!

Jelenleg épp a különböző gcam programokat tesztelgetem. Eddig a bulkin043 (aki most innocentparrot néven fut) féle jött be a legjobban. Ő még mindíg fejleszti ezt a programot. Per pillanat a 6.2. akárhány V16 van fent és elég stabilnak tűnik.

Itt pedig az xda-s fórum:
[link]

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#3752) junkpod válasza Mikszi (#3751) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mi az ami hiányzik a gyári fényképező appbol és ezek a gcam-ok megadnak?

Box's don't touch!

(#3753) Mercutio_ válasza junkpod (#3752) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pl. jobb a jpg-motorja mint a gyárinak. RAW-ot is tud (bár azt talán a gyári is)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3754) szemmelver válasza Mercutio_ (#3753) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani valami jó kijelzővédő "üveget"? Olyan kellene ami picit kisebb a kijelzőnél, hogy a tok ha rálóg ne szedje fel.

Szerk.: Jöhet hátlapi fólia is. :)

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#3755) junkpod válasza Mercutio_ (#3753) üzenetére


junkpod
nagyúr

ez azt jelenti, hogy kisebb fokú tömörítésre van állítva és emiatt jobb lesz a képminőség? Esetleg tud valaki olyan fotó párost mutatni ami kültéri kép és Gcam vs Gyáricam?
(és persze ha az előző kérdéseimre volna válasz az is érdekelne :))
köszi,

Box's don't touch!

(#3756) aelod válasza junkpod (#3755) üzenetére


aelod
veterán

Csak kicsit kéne használni a keresőt...

[link]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3757) vond válasza junkpod (#3755) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is tettem már be kis házi tesztképeket.
Nézd meg ezt, meg ezt a hozzászólást.

Itt meg egy MILC-cel hasonlítottam össze.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3758) pecccccccca válasza vond (#3757) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Bakker. Most látom ezeket én is először. Tényleg nagyon jók ezek a képek. Elképesztő, hogy mit tud ma már egy 60 ezres kategória. Volt Mate 10 Pro-m. Hát valahol ott van ez is kamerában. Talán az esti képek amik jobbak Mate-el, de hát valamit valamiért.
Legközelebbi pecámon majd kattogtatok párat aztán én is teszek fel.

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#3759) vond válasza pecccccccca (#3758) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ja, nagyon durva, hogy mit tud. :Y És ez csak egy kis része a 60 ezres készüléknek. Ezen kívül mennyi más dologra is használja az ember.

Tervben van, hogy csinálok majd egy komplexebb tesztet is. Azt esetleg be lehet majd tenni az összefoglalóba is. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3760) pecccccccca válasza vond (#3759) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Most csináltam egy képet az üzletben.
Közelre is elég jó a cucc. 😁
Longines

Humorban nincs helye tréfának!

(#3761) vizibolha


vizibolha
tag

Sziasztok!

Új Note 7 user vagyok, össz vissz egy apróbb problémám van eddig a készülékkek.Sem a facebook messenger, sem a viber nem jelzi ha üzenetet kapok, vagy hivnak, csak akkor látom hogy valaki írt, mikor megnyitom az appot.Hogy tudom ezt rendbe hozni?

(#3762) amadeus11


amadeus11
senior tag

XIAOIMU.EU ROM-ok közül a stabilt vagy a weekly-t ajánljátok? Akkuidő a legfontosabb!

There is a star

(#3763) Johnny70 válasza vond (#3759) üzenetére


Johnny70
tag

Én is abszolút pozitívan csalódtam benne, sokkal jobb képeket lő, mint az ára alapján gondolná az ember. Külföldi videós összehasonlításokban már láttam a gcam előnyét, ami nagy dinamika tartományú képeknél és sötétben jön elő, de a gyári szoft is teljesen vállalható. Nekem 2 dolog hiányzik/hiányos: a kamera látószöge miatt a közeli portrék eléggé be tudnak torzítani, ki kell tapasztalni, hogy honnan, milyen szögből fotózzak portrét vele. (Itt nem tudom a 9-es szériák 2x-es optikája mennyivel teljesít jobban). A másik inkább játék: a 960 fps-es lassítás a videókban. Ettől függetlenül jó vétel volt, először féltem, hogy megbánom, hogy nem 9T-t vettem, de ez csak addig tartott, amíg be nem üzemeltem.

(#3764) pecccccccca válasza vizibolha (#3761) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szia. Én ugyan nem használok fb-t, nagyon távol áll tőlem, de vibert használok és nekem megjönnek az értesítések.
A beállítások--- akkumulátor és teljesítményen belül a legalsó opció az Alkalmazások korlátozása menüben meg tudod adni, hogy ne lője ki az appot energiamegtakarítás végett. Ott a Nincs korlátozásra tedd át azokat az appokat amiket szeretnél.

Johnny70
Én rendeltem egy 9T-t is csak az még nem jött meg. Igaz azt havernak, de majd jól megvizslatom azt is. 😀

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#3765) KubanitoS válasza pecccccccca (#3764) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez nem megoldás, nekem rendesen jelez az fb és a messenger, pedig akku kímélő módban vannak. Próbálok valami okosságot keresni én is a problémára.

szerk: beállítások/alkalmazáskezelő/progi kiválasztása/értesítések

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#3766) pecccccccca válasza KubanitoS (#3765) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Hmm... Akkor nemtom. Nekem nincs gondom egyik chat programmal sem. Mindegyik jelez rendesen.

Humorban nincs helye tréfának!

(#3767) Pityu. válasza Mikszi (#3751) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én már megkavarodtam ezekben a gcam portokban nekem jelenleg ez van fent MGC_6.2.030_RN7_V1a_FINAL.apk (BSG, 2019-06-05, changelog) tökéletesen elégedett vagyok vele nagyon szép képeket lehet vele lőni az,hogy ez mennyivel kevesebb beállítással bír mint a többi,meg hogy fejlesztik e még nem tudom.Nem tudom érdemes e próbálgatni a többit ha ez bevált,meg egymás mellé lehet több gcamot is telepíteni más készítőtől?

#junkpod

Hát a gcam alapból jobb képet csinál mint a gyári app.

#Mercutio_

Én a gyáriban még nem találkoztam RAW formátummal

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3768) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na beállításokban engedélyeken belül,egyéb engedélyekben elvettem az indítás a háttérben pipát jó pár programtól max a messenger meg a viber meg ilyesmitől nem.Aztán ,hogy ez jó e így majd meglátjuk meg spórolok e valamennyit,meg kivettem az akkumulátor százalékos megjelenítését :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3769) G48 válasza Pityu. (#3733) üzenetére


G48
senior tag

Google alap szolgáltatások (Play Áruház) csak. Első indításkor még varázsló sem volt.

(#3770) Pityu. válasza G48 (#3769) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Utána néztem videóban de nekem ez kínai biztos valami mókolós cucc

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3771) G48 válasza Pityu. (#3770) üzenetére


G48
senior tag

Annyira nem ezt teszed fel opengapps helyett. Én mást nem csináltam vele. Eddig semmi eltérést nem tapasztaltam.

(#3772) junkpod válasza vond (#3757) üzenetére


junkpod
nagyúr

Köszönöm mindenkinek. Telóm nézve árnyalatok, elesites különbséget látok. Sok jelentőset nem látok. De majd kipróbálom a gcam-ot.

Box's don't touch!

(#3773) vadászcsiga válasza Mikszi (#3751) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vajon az orientációt miért nem tudják megoldani? A redmi furcsa felbontása miatt?

(#3774) Henker2


Henker2
addikt

Srácok!

Kinéztem a mágnesekkel záródó tokot a telóhoz! "elvileg" elöl - hátul tempered glass!
Szerintetek jó lehet? Vagy nagyon gagyi? Illetve a tempered glass lehet hogy valami műanyag?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#3775) junkpod


junkpod
nagyúr

Szóval azt a funkciót szeretném használni, hogy ha Bt kapcsolatban van a teló a kocsival akkor ne kelljen kóddal feloldani.
Fel is jött az ablak, hogy be akarom ezt kapcsolni és azt mondtam igen. De nem működik és ezt a beállítást sehol nem találom.
Nektek működik ez?

Box's don't touch!

(#3776) Mikszi válasza vadászcsiga (#3773) üzenetére


Mikszi
tag

Mi a baj az orientációval:

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#3777) vadászcsiga válasza Mikszi (#3776) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Telepítsd fel, és forgasd el a telefont. Ugrik egyet mielőtt megtalálja a helyet.

(#3778) Gloob válasza junkpod (#3775) üzenetére


Gloob
addikt

Ez a funkció nem működik minden BT eszközzel. Általában csak a xiaomi saját cuccait fogadja el sajnos.

Samsung Galaxy A52S

(#3779) Mikszi válasza vadászcsiga (#3777) üzenetére


Mikszi
tag

Hát nem Tom, próbálgatom, de annyira zavaró akadályt nem találok. A régebbiekben volt fényképezés él is videónál is akadás, nem is kicsi, de ezeknél màr nem vészes

Redmi Note 7, Redmi Note 9 Pro Global, MI 11 Lite 5G

(#3780) Oldbiggy válasza Henker2 (#3774) üzenetére


Oldbiggy
tag

Az enyém csak hátul üveg, egy kicsit csúszós nekem, elég nehéz, érezni a telefon súlyát. A mágnesek erősen fogják a keretet.

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#3781) junkpod válasza Gloob (#3778) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bakker, ne már! Ez komoly? Nincs megoldás?
De hát felugrott a felodast beállító ablak és engedelyeztem is...
És ez minden miui rendszeren ilyen?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#3782) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Van aki PC-n photoshop-ban szokta kidolgozni a raw fájlt?Nekem így adja be fakó színekkel,ha rendes fényképezőgépről töltök be raw-ot ott beadja normálisan a színeket itt meg vissza kell állítgatni az eredetire ha úgy nézem.Vajon másik programban normálisan beadja a színeket?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3783) Henker2 válasza Oldbiggy (#3780) üzenetére


Henker2
addikt

És tuti üveg? Vagy valami plexi anyag?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#3784) Gloob válasza junkpod (#3781) üzenetére


Gloob
addikt

Nem tudom, nekem eddig csak 1 MiBand3-al, és a Stratos-sal sikerült. Ezt egyébként valahol olvastam is, hogy hol azt ne kérdezd. Esetleg másik rom, de nem tudom. Majd talán valaki megcáfol engem, vagy (és az lesz a rosszabb) megerősít.

Samsung Galaxy A52S

(#3785) vadászcsiga válasza Mikszi (#3779) üzenetére


vadászcsiga
félisten

nem erted miről beszélek. Valaki elmagyarázná neki?

(#3786) vond válasza Pityu. (#3782) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nekem is ilyen a tavalyi Lightroom-ban. Szerintem mivel még viszonylag új a telefon, nincs bent a profilja ezekben a programokban (lehet, hogy bent sem lesz soha, ki tudja). De ha tolsz rá +100 szaturációt, meg igény szerint egy kis kontrasztot, akkor már nagyjából rendben is lesz a kép. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#3787) Oldbiggy válasza Henker2 (#3783) üzenetére


Oldbiggy
tag

A megmunkálás alapján szerintem műanyag.[link]

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot, mosolyogjál hétfőn..

(#3788) Pityu. válasza vond (#3786) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na majd megpróbálom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#3789) pluhm válasza junkpod (#3781) üzenetére


pluhm
aktív tag

MIUI rendszeren csak Mi cuccokkal működik a "megbízható eszköz" funkció. Nekem RN4-en Pixel Ex. Rommal a Garmin órámmal és a Suzuki Vitarámámmal tökéletesen működik, illetve megbízható helyet is lehet hozzáadni, pl lakás, munkahely...stb.

(#3790) MCs88


MCs88
aktív tag

Sziasztok,

Van valami módszer arra, hogy ne a "Xiaomi aktiválás" process legyen a legnagyobb fogyasztó?

(#3791) junkpod válasza pluhm (#3789) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ez hihetetlen. Eléggé nagy szopatas... Senki a világon nem panaszkodott meg nekik?
Most újra regisztráltam egy fülest meg az autómat, mindkét esetben feljött a megbízható helyek ablak és hozzá tudtam adni a Bt eszközt.
A beállító ablak Google Play Services néven futott, ennek megnéztem a beállításait és minden engedélye meg van...
Nehezen akarom ezt a diszfunkcionalitást elhinni, küzdök még vele... De köszi az infót.

Box's don't touch!

(#3792) Sas madár


Sas madár
őstag

Sajnos a Xiaomi ADB windows alól nem ismeri fel a készülékem.

Milyen más lehetőségem van kigyomlálni a gyári appok, alkalmazásokat amik telepítve vannak és feleslegesen erőforrásokat emésztenek.?

Valaki mintha korábban írta volna itt, valamilyen app simán fagyasztott neki gyári telepítéseket, de most nem találom.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3793) pecccccccca válasza MCs88 (#3790) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Szia. Ezzel a jelenséggel nem találkoztam még.
Nekem a hetedik a listán.

Humorban nincs helye tréfának!

(#3794) aelod válasza MCs88 (#3790) üzenetére


aelod
veterán

Van. Kilövöd/fagyasztod de nem ajánlott, rendszer összeomlást okozhat!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#3795) junkpod válasza pluhm (#3789) üzenetére


junkpod
nagyúr

Itt ezt írják: #7-es hsz-t kell nézni

For the nine millionth time its not a BUG - Xiaomi considers it a feature that's only enabled for the Mi Band / Mi Band 2 [possibly other Mi devices]. It does not work stock with ANY other kind of Bluetooth device. Which has been pointed out numerous times in numerous places.

You can get it to work if you root the device and install xposed framework, or use Eu or use Epic rom's. Stock Chinese or Global though is a no.

Azaz, ha nem global hanem eu rom lenne a telefonomon, akkor működne ez a fícsör. Lehetséges ROM-ot cserélni rajta hivatalosan, gari vesztés nélkül? És vajon milyen új hátrányok érnének az EU rommal cserébe?

Box's don't touch!

(#3796) 22Dávid22 válasza junkpod (#3795) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

A hozzászólás időpontjából ítélve nem az EEA ROM-ra gondol, hanem a xiaomi.eu-ra. A weboldaluk alapján nem érvényteleníti az európai hivatalos garanciát, de alapvetően nem hivatalos ROM, így semmi sem kizárt.

(#3797) Gloob válasza 22Dávid22 (#3796) üzenetére


Gloob
addikt

Ha tényleg a Xiaomi.eu romról van szó, akkor azt csak bootloader nyitás után TWRP-vel lehet feltenni. Ezek után a garancia kérdése a szervizen múlik.

Samsung Galaxy A52S

(#3798) Plug Life válasza Sas madár (#3792) üzenetére


Plug Life
senior tag

Ha ADB-vel nem megy USB-n, a telefonon appal root kell hozzá szerintem.

(#3799) wanted5


wanted5
őstag

Windows 10-en a szolgáltatásoknál most már be lehet kapcsolni a linuxos alrendszert, ami azt jelenti, hogy nem kell küszködni az ADB telepítéssel, valamint ismerni fogja a linux parancsokat.

(#3800) kanyi51 válasza wanted5 (#3799) üzenetére


kanyi51
senior tag

Pontosan hol, hogyan? mert nekem nincsen ilyen lehetőségem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.