Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) deske76


deske76
csendes tag

Üdv az uraknak! :)
Sikeresen én is beszereztem egy ilyen jó kis telót a finominfo jóvoltából :)
Nyúzom már egy ideje, minden jó, gyors, szép kijelző, pörög mint állat... Eddig, minden oké.. Volt már jó pár droidos készülékem ahol simán mentek az átköltözések, de most egy kicsit elakadtam. Előző készülékemről biztonsági mentésként a sms-eket is leszedtem ( sms.vmsg fileként) gondoltam, hogy majd vissza rakom az új telóra is, ellenben sehol nem lelek ilyen opciót, ahol be tudnám olvasni.. Egyéb progi, mint a viber, messenger, névjegyzék, stb simán ment..
Lehet, volt már róla szó, ugyan végig olvastam a teljes topikot, de nem találtam , vagy elkerülte a figyelmemet a sok-sok betűtenger közepette..
Már párszor átforgattam a menüt, de nem leltem sehol ilyen opciót..
Remélem valaki találkozott már ezzel és tud segíteni ..

Előre is köszönöm.

Xiaomi Redmi Note 11Pro 5G 6GB/128GB

(#4752) Zsoltpeter válasza junkpod (#4750) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Szívemből szóltál !!!

(#4753) zsoika válasza junkpod (#4750) üzenetére


zsoika
addikt

Olyan ez mint a kínai s905 androidos boxok....csak az vesz olyat aki tudja hogy macerás és imád vele babrálni.
Amúgy meg ja ... Egyetértek

[ Szerkesztve ]

(#4754) azimut válasza junkpod (#4750) üzenetére


azimut
aktív tag

Amilyen élvezettel romolgattam, ugyanolyan jókedvvel használom a készüléket. A reszelgetések után egy kifogástalanul működő telóhoz jutottam, ami kiszolgál. Tanító típus vagyok, az ide vezető gyötrelmes utamat mutattam be. Már nincs gondom.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#4755) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Hát nekem sehogy se jön át ez a yaab fényerő állító,mindig kikapcsolja magát ha kézileg bele nyúlok a fényerő állításba.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4756) vargalex válasza zsoika (#4753) üzenetére


vargalex
félisten

Én a telefonnal egyáltalán nem babráltam, mégis hibátlan...

Alex

(#4757) maczera válasza deske76 (#4751) üzenetére


maczera
aktív tag

Az egyik fórumon valami VMG Converter appot ajánlgatnak ehhez. [link]

(#4758) #22743424 válasza deske76 (#4751) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ezt nézd meg talán ez segít. [link]
Ezt nem hiszem el :) maczera megelőzőtt.

[ Szerkesztve ]

(#4759) t_a_m_a_s válasza junkpod (#4750) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

De, csak azok nem kommentelnek, hanem használják a telefont... :D

Nem ez az első okostelefonom, eddig mindegyiket úgy használtam, ahogy a dobozból kivettem. Elenyésző kivételtől eltekintve eddig bevált ez a megoldás :)

Holnap majd jól beletépünk...

(#4760) zsoika válasza vargalex (#4756) üzenetére


zsoika
addikt

Én sem, hiszen átlag felhasználó vagyok.... de azért valljuk be a kínai cuccok ált. igényelnek némi plussz törődést.

[ Szerkesztve ]

(#4761) Mercutio_ válasza zsoika (#4760) üzenetére


Mercutio_
félisten

MIUI 9-nél simán "törődés" nélkül használtam a telóimat...
Most is csak a 10-es agresszív memória kezelése miatt kell beállítani ezt-azt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4762) junkpod válasza zsoika (#4760) üzenetére


junkpod
nagyúr

Aha, a samsungnal senki nem tud több előre telepített fosch appot rakni a systembe... Na azoktól szabadulj meg ha tudsz!

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#4763) zsoika válasza junkpod (#4762) üzenetére


zsoika
addikt

Volt samum ...root + egy lecsonkolt szoft azt jónapot.

(#4761) Mercutio: Igen.. Honor 6-ommal semmi baj nem volt , de az egy Honor.

[ Szerkesztve ]

(#4764) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Most akkor a finominfo hivatalos 2 év garancia? Mert rákerestem itt a topicban és írnak jót és rosszat is.
Azért lenne jobb mint a xiaomi.hu, mert itt most 10 ezerrel olcsóbb akcióban.

(#4765) #07282432 válasza tepenzed (#4764) üzenetére


#07282432
törölt tag

Én megvenném a Xiaomi oldaláról inkább.

(#4766) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Most a finominfo-ról rendeltem, eddig semmi visszaigazolást nem kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#4767) #22743424 válasza tepenzed (#4764) üzenetére


#22743424
törölt tag

Összefoglaló !

(#4768) tepenzed válasza #22743424 (#4767) üzenetére


tepenzed
őstag

látom az összefoglalót :N , de a kommentek alapján (itt és másik topikokban) nem tűnik mégsem hivatalosnak, mivel eustockhoz szól, másrészt semmi értékelésük és árbevételük, szóval valódi véleményekre voltam kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

(#4769) aelod válasza pecccccccca (#4714) üzenetére


aelod
veterán

Nem sértettél meg nyugi csak kissé indokoltan erős volt a stílus. Peace. :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4770) #22743424 válasza tepenzed (#4768) üzenetére


#22743424
törölt tag

Nem az Eustokhoz szól a garanciája ha nem a WayteQ-hez. Pityu ebben többet tud mondani ő ott vette és már gariztatta is.

(#4771) Pityu. válasza tepenzed (#4768) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na akkor írok mint tapasztalt garancia ügyes :D
Finominfo 2 év és gyári garancia,szóval nem tudom más fórumokon miket hablatyoltak.
Garancia papíron eustock van de küldeni a WayteQ címe van megadva csak az eustock intézte a végénbreklamációra a dolgot mert a WayteQ kicsit simlizni akart.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4772) Skizohudii válasza 22Dávid22 (#4126) üzenetére


Skizohudii
újonc

sajnos igen :( mellettem meg mások ezeréves féltéglákkal remek minőségű videókat csináltak(hangilag...a kép ezeréves féltéglás volt) :(
vajh ezen nem lehet valahol valamit állítani, hogy ne legyen ilyen túlvezérelt? felvétel hangereje stb.

(#4773) Balesz1899 válasza Pityu. (#4771) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Én pont a Te eseted miatt tartok tőlük. Ha esetleg garanciális ügyintézésre lesz szükség, ne kelljen már azon görcsölnöm, hogy az a vállalt hivatalos úton történik-e, vagy valami hazai szervizben próbálják elmismásolni az egészet.
Ha van 2 év gyártói garancia, akkor ne legyen már opció itthoni wayteq-szerviz mindenféle kifogásokkal. Rossz vicc.

(#4774) dugynok válasza Balesz1899 (#4773) üzenetére


dugynok
senior tag

A wayteq is Lengyelorszàgba küldi be szervizelésre a hivatalosan forgalmazott Xiaomi telefonokat. Nekem ezt mondtàk a Lurdy-ba.

(#4775) Mercutio_ válasza Balesz1899 (#4773) üzenetére


Mercutio_
félisten

A Waytek dolga a hivatalos garanciás folyamatban annyi, hogy összegyűjtse és a hiba leírásával továbbküldje a gyártó lengyel központi szervizébe a telókat. (Esetleg előzetesen teszteli, de erről kelzsoca-t kellene megkérdezni)
Tehát nem tudod őket megkerülni, csak ha olyan visszajelzést kapsz, ami arra utal, hogy nem megfelelően járnak el az alapján panaszt tehetsz a Xiaomi képviseletnél.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4776) Pityu. válasza Balesz1899 (#4773) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Csak nem a finominfo a hibás szerintem,ha más bolttól veszed is ugyan oda küldik szervizbe ha 2 év hivatalos gari van és onnantól már nem a bolt a lényeg.Bár lehet mondjuk olyan,ha a bolt úgy csinálja saját költségén vissza veszi a telefont és ők küldik szervizbe,bár ahol ilyesmi van ott fel szoktak számolni ezt azt pluszban mint pl a pcx-nél.Itt nem a bolt volt a hibás mert én intéztem a szervizbe visszaküldést és onnastól a szerviznek kellett volna kiküldeni lengyelországba alapból,szóval ez az eset megeshetett volna más hivatalos garanciával forgalmazó boltból vásárolt telefonnál is szerintem.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4777) Balesz1899 válasza dugynok (#4774) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Pityu esetében mégis megpróbálták sufnituninggal javítani, Lengyelországba küldés helyett.

(#4778) maczera válasza Pityu. (#4771) üzenetére


maczera
aktív tag

"Garancia papíron eustock van"
Ez már rosszul kezdődik, mert a xiaomi.hu-n vásárolt készüléken a Wayteq Europe Kft. pecsétje díszeleg. Ha más név áll ott, akkor valóban nehéz lehet rávenni a Wayteq-et, hogy foglalkozzon az üggyel, mivel a vevő kezében nincs egy Wayteq - EuStock megállapodás másolat, amely igazolná, hogy az importőr a hunyó.

(#4779) dugynok válasza Balesz1899 (#4777) üzenetére


dugynok
senior tag

Tehàt nem a vétel helye hatàrozza meg jelen esetben (finominfo.hu),hogy miként szervizeli a hivatalos szervíz. A Lurdyban levő hivatalos Xiaomi bolt is hivatalos wayteq (Lengyelorszàgi) garanciàt ad.

[ Szerkesztve ]

(#4780) Balesz1899 válasza dugynok (#4779) üzenetére


Balesz1899
aktív tag

Szerintem elbeszélünk egymás mellett.
Tisztában vagyok vele, hogy lengyelországi garit ad a Lurdys bolt. Viszont valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy egy onnan származó telefonnál is bepróbálkozott volna a wayteq azzal, hogy majd ők itthon leszervizelik, csak várd meg az alkatrészt. A finominfón keresztül szervizbe adott telefonnal márpedig ezt csinálták. Vagyis próbálták, az asztalcsapkodásig. Utána ment ki a telefon a lengyelekhez, az előírásnak megfelelően.

(#4781) novinyul válasza Balesz1899 (#4777) üzenetére


novinyul
veterán

Pityu esete sajnos egy rohadt nagy benézés volt egy másik telefonnal, a másik telefon saját hibás javításra lett beküldve.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#4782) Pityu. válasza maczera (#4778) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nos figyelj a garancia lap úgy van,hogy nagy betűkkel rajta van az EUstock,a szerviz elérhetősége meg az épület képe,címe telefonszáma minden,akkor a garanciális leírás de a cím és az elérhetőségek a papíron a Wayteq-é szóval gondolom valami szerződésben vannak asz EU stockal szóval hivatalos garancia papír.Le fotózzam neked?És igen ahogy fentebb is írták egy kis kevercselés történt a dologban azért lett ez ilyen nyögvenyelős

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4783) Bagoly01 válasza Pityu. (#4782) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Amúgy rendelés után kaptál e-mailben értesítést az üzlettől hogy át e adták a futárnak?
Vagy a futárcégtől esetleg sms-t? Mert eddig nem sok mindent kaptam a kiszállításról.

(#4784) aelod válasza Bagoly01 (#4783) üzenetére


aelod
veterán

Én is onnan rendeltem. Szinte minden nap jött email a rendelésről, hogy hol tart.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4785) Pityu. válasza Bagoly01 (#4783) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem kaptam de már annyira nem emlékszem.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#4786) Bagoly01 válasza aelod (#4784) üzenetére


Bagoly01
senior tag

Pont most kaptam a futárcégtől üzenetet, köszi. Épp úton van a központ felé, péntekre talán meg is jön.

[ Szerkesztve ]

(#4787) maczera válasza Pityu. (#4782) üzenetére


maczera
aktív tag

Nem kell lefotózni, elsőre értettem, amit írtál. Én is úgy gondolom, hogy szerződésben vannak. Én csak arra céloztam, hogy vitás esetben a vásárló ezt nem tudja bizonyítani, csak közvetett úton, az EuStock segítségével. Tehát a garancia mindenképp érvényes, legfeljebb az érvényesítése lehet egyes esetekben (kekeckedés esetén) körülményesebb.

(#4788) KRISSTUS válasza Bagoly01 (#4786) üzenetére


KRISSTUS
tag

Én is a Finom.-nál vettem, így néz ki a gari:

Gariztatás esetében nem az "üzletbe", hanem a szervizbe kell eljuttatni a készüléket.

Bocs Bagoly01 - rosszul címeztem.

[ Szerkesztve ]

(#4789) amadeus11


amadeus11
senior tag

Pár hét használat után: Az alap szoftverben tényleg tapasztalni micro lagokat (görgetés beállításokban, böngészőben). Xiaomi.eu ROM-mal ezek nem jelentősek, de így se olyan smooth, mint az előző telefonom. Legtöbb gondom a képaranyból adódik. Jetaudioban (a notch miatt???) a keresőgomb megnyomásakor nem gördül le a keresősáv. Egyes régebbi 16:9 játékok szétesnek, felnagyítva jelennek meg a kijelzőn. Képernyő tükrözésnél a tévére szintén nem 16:9- ben megy ki a jel, idiótán néz ki. Fogalmam nincs miért erőltetik ezt a képarányt, semmi előnye nincs. Másik gond itt, a hang nincs szinkronban a képpel. Videót ilyen módon nem nézhetsz. Gáz! Más bugot nem találtam. Két napot vígan elketyeg.

There is a star

(#4790) Bl.Gyo. válasza amadeus11 (#4789) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

a beállításokban eltüntethető a notch (beállítások > képernyővezérlési mód > képernyőkivágás elrejtése), amivel a képet össze húzza a notch alá, lehet pont 16:9-re nem tudom. próbáld meg hogy azt bekapcsolod, és úgy teszteled le a dolgaidat. :)

[ Szerkesztve ]

(#4791) Gloob


Gloob
addikt

Ezt a Yaab-ot tulajdon képpen hogyan kell beállítani? A telefon automatikus fényerejét be avagy ki kell kapcsolni a használat során? A menüben miket kell be- ill. kipipálni? Stb.... Akár hogy állitgattam, sokkal gyengébb fényerőt produkál, mint a MIUI. Nálam egyelőre gyalu, és marad a MIUI kezelése, mindaddig, amíg valaki nem írja le a pontos használatot, és az nem lesz jobb a MIUI agresszív beállításánál. Előre is köszönöm, ha valaki eligazít ez ügyben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#4792) aelod


aelod
veterán

Valaki írta korábban, hogy unrootolt rendszeren az összefoglaló alapján tiltott google duos folyton frissül a playben. Erre volt megoldás?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4793) moma


moma
őstag

Még nyár elejéről egy negatív szervizes sztori, ami végülis a Redmi 7-emhez vezetett. A Quick Szerviz, ami asszem a Markoivcs László, amit itt ajánlottak.

Lényeg, TLDR: javították az USB-t, aztán megint elcsesződött és nem akarták gariban csinálni a saját javításukat, abszurd indokokat találva, hogy én cseszhettem el. Pl beledugtam fordítva a csatlakozót a foglalatban. Elég dühítő volt.

Hosszan:
Két és fél éves, Redmi note 3 aksija nem töltött. Bevittem és kicserélték az USB csatlakozó panelt. Ez 5000 forint volt.
Kevesebb, mint három hónapig bírta és kezdett kontaktos lenni maga a csatlakozó. A kábelt mozgatva sikerült még megtalálni azt a szöget ahogy töltött, de egyre kevésbé. Szerviznek nem azonnal jeleztem, egyrészt, mert épp nem tudtam elmenni (csak 9-17-ig vannak nyitva, amikor én is dolgozok), másrészt egy ideig azt hittem a kábelem a kontaktos.
Amikor bevittem utána hívtak, hogy nem tudják gariban megcsinálni, mert én fordítva dugtam bele a kábel csatlakozóját az USB aljzatba és ettől nyílt az ki és lett kontaktos. És 10k lenne fizetősbe. Ezt nyilván elutasítottam, mert nem akarok fizetni megint, ha ennyi ideig bírja a munkájuk, ráadásul dupla annyit, amennyiért először csinálták. Mondták, hogy menjek be és ott kifogásolhatom a dolgot (ez már a második alkalom, amikor el kellett kérnem magam munkából).
Helyszínen egy ideig állították, hogy azért nem garis, mert fordítva dugtam bele az USB csatlakozótt. Én mondtam, hogy nem tettem ilyet és ez amúgy sem lehetséges, de kitartottak, hogy így kellett, hogy történjen. De felajánlották, hogy a tíz helyett 5000-ért megjavítják. Mondtam, hogy nem akarok ugyanazért kétszer fizetni. És azt is, hogy rendben, akkor próbáljuk meg beledugni fordítva, ha ez szerintük lehetséges. Ezt nem vállalták, mert nyilván lehetetlen, hanem váltottak, hogy mégsem ez történt, hanem én feszegetve mozgattam a kábelt, olyan módon, hogy amikor bevan dugva, akkor ilyen törő módon elhajlítom. Amit szintén nem tettem, de most mit lehet erre is mondani, amikor az eredeti alkatrész két és fél évig rendben volt és akkor sem ilyen probléma volt vele. Ekkor már három alkalmazott vitázott velem, hogy az én hibán. Még kiderült a beszélgetésben, hogy az alkatrész maga 2500 lenne. Szóval ezt az egész abszurd cirkuszt ennyiért csinálták. Átfutott rajtam, hogy mi van, ha tényleg valami költségesebb dolog. Mindenesetre itt feladtam és léptem és rendeltem neten én alkatrészt, a régit ha tudom megcsinálom és odaadom valakinek, meg vettem egy új telót.
Nagyon sajnálom a dolgot, mert abszolút javítás párti vagyok, utálok szemetet gyártani, meg kidobni használható dolgokat.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#4794) Oldman2


Oldman2
veterán

Bevált/kipróbált 18 wattos Quick Charge 4.0 kompatibilis hordozható vagy asztali és autós töltőt tudtok-e ajánlani?

Ma berendeltem egy Redmi Note 7 4/128-as készüléket.

(#4795) omfgk válasza Oldman2 (#4794) üzenetére


omfgk
addikt

QC 3.0-ást igen.
BW-SD4
Ez tud 2*18W-t. USB C és USB A

Hordozható alatt Powerbankot értesz gondolom. Ott a legegyszerűbb a Xiaomi 10000/20000. xiaomi.hu

Asztali meg : BW-S9

QC 4.0 elég kevés van még.
Nem a legmegbízhatóbb márkáktól méghozzá, hanem azoktól akik megvették a jogot. Elég drágák és kevés helyen kaphatóak.

[ Szerkesztve ]

(#4796) #22743424 válasza Oldman2 (#4794) üzenetére


#22743424
törölt tag

Kérdezd meg őt, talán tud segíteni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4797) zorzy4 válasza Oldman2 (#4794) üzenetére


zorzy4
őstag

Ha esetleg nem akarsz külföldről rendelni. [link]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#4798) aelod válasza zorzy4 (#4797) üzenetére


aelod
veterán

Azért elkérik az árát...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#4799) zorzy4 válasza aelod (#4798) üzenetére


zorzy4
őstag

Hát igen, de én például jobban szeretek bemenni, és egyből kézhez kapni, mint heteket várni. Meg hát erre van garancia.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#4800) lacentos


lacentos
aktív tag

Légyszives mondjatok valamit mi a büdös franc eszi a netet két nap alatt 420Mb eltünt már második alkalommal. Nem netezek rajta,otthon meg wifi de azt sem használom. Hol kell megnézni mi fut a háttérben ami szóba jöhet.
4x-en ugyan ilyen használat mellett havi 1 GB fogyott el. :o

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.