Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #27483136 válasza #27483136 (#150) üzenetére


#27483136
törölt tag

A lényeg meg a következő: ha a zaj nem zavaró zenehallgatás közben, akkor ki nem tolja le, mit mutat egy műszer?

(#152) agressiv válasza #27483136 (#150) üzenetére


agressiv
addikt

Az RMS érték az egész frekvenciatartomány effektív értéke és az ilyen zaj mellett nem több mint 70dB. Látom, hogy mi a zaj és mi a felharmónikus és az sem gyerekjáték.
Csak nem értem, hogy miért van istenítve egy olyan cucc ami a 80-as éves színvonalát hozza, arról nem is beszélve, hogy egy kommersz hangkártya, mérföldekkel jobb.

Mivel nincsenek határozott frekvencián "sípolások", ezért ez így is működik ebben a kapcsolásban.

Attól, hogy nem szűrődnek bele mindenféle frekvenciák (kivéve a brummot) még nem lesz jó valami.

Példának okáért nézd meg itt, hogy hány decibeles a legmagasabb csúcs és ennek mégis mennyi az effektív értéke, de ami a legérdekesebb, hogy ez egy sima mezei hangkártyából kicsikart eredmény..

Hát még a borz.....

(#153) #27483136 válasza agressiv (#152) üzenetére


#27483136
törölt tag

Ha nem érted, arról nem tehetek...vannak meghallgatások, szubjektív élmények is erről.
Az, hogy nyolcvanas évek? Igen: a magyar emberek 99,9%-a máig a 70-es végén feltalált CD-t hallgatja. Nyugaton ez már lehet csak 99%-nál tart.
Nézz utána, hányan cserélték le CD-gyűjteményüket SACD-re. Sőt inkább az MP3 a menő.
Menj be egy zene-boltba.....

Az alaplapi hangkártyámnak jobbak az adatai: csak semmi kedvem nem volt vele zenét hallgatni.
Erről szól: az élményről.

(#154) bkercso válasza agressiv (#152) üzenetére


bkercso
nagyúr

Ezek nem az XFi adatai? Nem a legolcsóbb, nagyon macerás installálni és nem feltétlen szól szebben, mint a PCM2902...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#155) agressiv válasza #27483136 (#153) üzenetére


agressiv
addikt

Mit nem értek?
Ha valami ennyire zajos és brummos az max egy botfülünek lehet jó. Nem azt mondom, hogy rossz cucc lenne, meg jó dolog építgetni persze, de ne száljunk már el egy ilyen cucctól. :W

Nézz utána, hányan cserélték le CD-gyűjteményüket SACD-re. Sőt inkább az MP3 a menő.
Menj be egy zene-boltba.....

Ezt valóban nem értem hogy jön ide, az hogy ha esetleg valaki még mp3-at is hallgat nem azt jelenti, hogy szándékosan sz@r cuccon kell hallgatni, annak meg pláne semmi értelme, hogy a gyárinál rosszabbat használjunk..

bkercso
Nem X-Fi adatai, csak a driver trükkös egy kicsit, ez egy Audigy SE, ami kb 3000Ft-ért megvehető apróban.... Persze ezek az adatok nem a gyári megoldásnak az adatai.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#156) #27483136 válasza agressiv (#155) üzenetére


#27483136
törölt tag

Nem kértem engedélyt egy tulajtól az alábbi nyilvánosságra hozatalára -csak megbocsájtja-, de ő ezt írta nekem privátban, és nekem ez bőven elég:
"...bár még nem sokat volt időm a gép előtt ülni, de amikor van, akkor állandóan megy szinte. Minden tiszteletem! Úgy meghajtja a Sennheiser HD555-t, hogy a fejem majd leszakad. Tényleg szépen, tisztán szól, de a lényeg, hogy a notebook hangerejét egy hifi erősítő magasságára emeli. Nagyon szeretek mélyekkel teli számokat hallgatni, és nem semmi, mikor elkezd vibrálni a fejemen a fejhallgató...
Egy szó, mint száz: Már most imádom!
Korábban volt egy ASUS Xonar U-1, de az kutya füle ehhez képest, plusz egy csomó felesleges cucc van benne. Ez tényleg zenehallgatásra lett tervezve. Szóval abszolút szuper!"

Ez csak egy hangkártya, ami arról szól, hogy megpróbálja elfedni azt, hogy PC-ről hallgatod a zenét. Nem több.
És ez bejött.

[ Szerkesztve ]

(#157) bkercso válasza agressiv (#155) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az LP-nek mennyi a zaja? -60dB?
A tranzienstorzításokról egyébként sehol nem írnak, mindenhol csak ez a THD meg IMD megy, mert az ember szeret egyszerűen parametrizálni, hogy eligazodjon valahogy. Pedig a tranzienstorzításokon is sok múlik, nem beszélve olyan torztásokról, amiket talán nem is definiáltunk még, de fontosak. Nem lehet adatlapról megmondani, hogy szól valami...
A füleserősítő meg külön szimpatikus, szerintem érdemes lenne meghallgatni (bár én sem hallottam :) ).

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#158) #27483136 válasza agressiv (#155) üzenetére


#27483136
törölt tag

Még valami: gyakorlatilag minden DAC, még a vietnami gyártású is lineáris 2Hz-től.
Erre Plebi ezt írja:
"....Samsung HT-TZ215r házimozira van kötve még, igaz eddig sem volt számomra gond a hangzásával, de most sokkal szebb lett és megjöttek a mélyek is amik néha azért hiányoztak. Volt, hogy 6 os értéken, azaz a maxon kellett tartani az SW-t de most nullán vagy -3-on kell járatni és így is szépen dolgozik."
Pedig egy audigis vagy milyen X-Bass-hoz egy csomó extra alkatrészt kellett volna beépítenem. De én "kispóroltam" ezeket.

Nem mindent a műszaki paraméterek döntenek el. Lásd a csöves erősítőket. A PH! olvasóinak 90%-a elélvezne, ha xar csöves erősítője lenne. (De a csövesből ne csináljunk vitát.)

Igaz, van egy ember, aki priviben azt írta, nem hall különbséget a laptop-kimenetével, pedig jó cucca van. Ezt kötelességem volt bevallani.

És még egy dolog: egy 24biteset ne hasonlíts össze egy 16 bitessel. Majd, ha lesz 24 bites CD-m, akkor érdekelni fog.

[ Szerkesztve ]

(#159) agressiv válasza #27483136 (#158) üzenetére


agressiv
addikt

És még egy dolog: egy 24biteset ne hasonlíts össze egy 16 bitessel. Majd, ha lesz 24 bites CD-m, akkor érdekelni fog.

Erre találta fel isten az új 96KHz-es studiomastereket. :DD

Nem mindent a műszaki paraméterek döntenek el.

Ez így van, nem is vitatom, viszont, ha a műszaki paraméterek nagyon nem stimmelnek, akkor hiába várjuk a csodát sajnos.
A házimozi rendszeres dologról megy annyit, hogy ezek akármennyibe is kerülnek, általában nagyon silány minőséget produkálnak. Mértem egy Denon díjnyertes erősítőt annó és a mérés meg is magyarázta, hogy miért szól olyan iszonyat unalmasan és fárasztóan.
Hallottam media marktban is kiállított új sony űrtechnika házimozi rendszert, be lehetett ülni egy bőrkanapéba és meg lehetett hallgatni, hát nem kivánom senkinek... :DDD

Ezek a cuccok a milliónyi audioprocesszoron buknak el általában és a kimenetre ilyen 0.03%-os THD jut és döbbenetes zaj, ami közelről hallgatva kis szobában a denon tulajánál például igdegesítő volt, pedig nagyon drága erősítő volt.

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#160) #27483136 válasza agressiv (#159) üzenetére


#27483136
törölt tag

Ilyen stúdiómaster 96k-s esetleg 24 bites CD-t hol lehet kapni?

[ Szerkesztve ]

(#161) Plebi válasza agressiv (#159) üzenetére


Plebi
senior tag

Annyiban javítanám az előtted szólót/kat. Ez nem csak egy hangkártya. Hangkártya, fejhallgató erősítő, mikrofon, asztali dísz is egyben.

Sok hasonlítási alapom nincs, de eddig ez szól a legszebben és az igényeimnek a legmegfelelőbben, nem vettem még asus xonart vagy xfit, mert szinte egyik sem felet volna meg annak amire használni akartam, vagy ha el akartam volna ezt érni, akkor vehettem volna egy külső fejhallgató erősítőt ugyanennyiért, egy mikrofont és akkor megint ott vagyok, ahol a part szakad, kábelkötegek, szürke kis doboz melyből a füles a szól, ha bármit is akarok változtatni akkor asztal alá mászhatok stb. Persze vannak még usb-s hangkártyák, de nem tudom melyik tudja mindezt. Jól néz ki az asztalon, tekergethetem a hangerőt, mint egy erősítőn és ráadásul sokkal szebben szól mint eddig más. Amikor filmet akarok nézni, csak átrakom a képet a tv-re, videókártya átrakja a hangot is hdmi-n és már nem is gond, hogy nincs 5.1, 24bit, mert ezt megoldja a többi már meglévő cucc is.

A házimozira: Hallgattam mindenféle thx-es hiper drága logitech cuccokat és mégsem tetszett ahogyan szól, túl mű volt, de a kis samsungom ezzel az installációval megfelel és még újonnan sem kerülnek annyiba mint azok.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#162) Day 'n' Nite


Day 'n' Nite
aktív tag

Nagyon jó cikk, minden elismerésem. :R :R
Lehet, nemsokára nekiállok összerakni.

“Nem akkor alkottál tökéleteset, ha már nem tudsz mit hozzátenni, hanem ha már nem tudsz mit elvenni belőle.” /Antoine de Saint-Exupéry/

(#163) balajti válasza #27483136 (#160) üzenetére


balajti
tag

Esetleg az Eagle-ös sémát nem tudnád elküldeni/feltenni ide az íráshoz, mert módosítani szeretnék rajta egy kicsit és az újra rajzolás több idő.

(#164) #27483136 válasza balajti (#163) üzenetére


#27483136
törölt tag

Helló feltettem ide: [link]
Ne lepődj meg, a dac és a táp oldal külön egységként van megtervezve.

(#165) balajti válasza #27483136 (#164) üzenetére


balajti
tag

köszönöm szépen :R

(#166) #27483136


#27483136
törölt tag

Jöttek Toccata panelek. Kicsit több is, mint amennyit rendeltem....cserébe viszont BB-1 "alaplapok" egy darab sem. Nem is baj, ha, tudom le is mondom azt a rendelést. Idő közben körvonalazódtak a BB-1-gyel kapcsolatos módosítások, aminek a terve napokon belül elkészül. Lesz pár módosítás rajta:
-valamivel kisebb lesz
-lesz optikai kimenet
-elmarad a mikrofon csatlakozója, mert tapasztalatok alapján bővel elég az integrált mik is.
-valószínűleg a line-out is jack lesz. (kisebb helyet foglal.)
-2-színű led: bekapcs/suspend=piros, ha aktív akkor zöld.
-nemcsak 5x7,5-es osztású, hanem 5x5-ös poti is beültethető
-javítva az R/L megcserélése a jack-nél.
Ennyi jutott eszembe hirtelen.
A dobozával sajnos nem haladok (elfoglaltságok), de már nem halogathatom sokáig.

(#167) balajti


balajti
tag

az kivitelezhető, hogy a line in-t megszüntetve a mikrofon in mellé beteszek még egy mikrofon in-t, és a bb-1 panelen külön potit helyezek el mindkettőnek, majd a mikrofonhoz tartozó OPA1641 áramköri részt lemásolva mindkét áramkör poti utáni részét összekötve vezetem a feldolgozó egységbe? Egyszerűbben, nekem nem kell a line in, hanem szeretnék 2 mikrofont bekötni és vezérelni külön-külön, de a kimeneten egyszerre jelenjen meg a hangsávon mindkettő, ha az egyik halkabb akkor az halkabban, attól függően a poti meddig van tekerve.

(#168) #27483136 válasza balajti (#167) üzenetére


#27483136
törölt tag

Kis moddal a line-in bemenet keverőként is tud dolgozni. (Most azt se feledd, hogy a mik monónak van bekötve.) Az OPA1641-hez annyira nem kell ragaszkodni, tökéletesen megteszi az NE5532, vagy 5534-is, az fillérekért beszerezhető, nem terheli a texas kvótát sem. Több megoldás is lehetséges.

(#169) balajti válasza #27483136 (#168) üzenetére


balajti
tag

akkor ha párhuzamosan kötöm az úgy nem lenne jó? készítettem egy moddoltat, megnéznéd, hogy ez így jó-e vagy javítsak rajta. [link] a szélső mik a tápot átkötéssel kapná az eleredi apow tüskékről.

(#170) #27483136


#27483136
törölt tag

Ma érkeznek a BB-1 panelek is.
Változás van az árakban, ha valaki meg akarja építeni:
A Toccata panel 2000Ft
BB-1: 650Ft

(#171) JHC válasza #27483136 (#170) üzenetére


JHC
tag

Üdv!

Mibe fájna az ha valakinek konyhakészre építenél egy Toccata-t eladásra?

(#172) #27483136 válasza JHC (#171) üzenetére


#27483136
törölt tag

----

[ Szerkesztve ]

(#173) JHC


JHC
tag

Nos kedves fórumtársak, nemrég megkaptam ELP-től a Toccata-t. Ott kezdődik a történet, hogy van nekem egy SonyEricsson W610 telefonom, amihez nem túl rossz fejhallgatót adnak, én ezzel szoktam legtöbbször zenét hallgatni, hát biztos nem egy audiofil, de azért nem is egy 1000 forintos TESCÓ-s. Van ugyan itthon egy AKG DJ fejhallgató de nekem annak a hangzása nem tetszik, olyan mintha a mélyet kihagyná a zenéből, bár még a Toccata-val nem próbáltam. Szóval a kis SonyEricsson fülessel próbáltam a Toccata-t. Eddig próbáltam az alaplapi Realtek-el amit mindenki szid pedig semmi baja csak egyszerűen nincs elég erősítése, hogy egy fejhallgatót normálisan meghajtson. Az Audigy 1 már nem rossz van hangerő de az enyhén hangostól felfele a basszus miatt torzítás, még később a hang szétesése lép fel a kevés amper miatt. Ezt a kis fülest eddig a telefonba dugva tudtam csak élvezni, mert az tudta csak jól megküldeni árammal. A füles ellenállás értékéről nincs infóm de a Toccata-n nekem a potmétert max-ra kellett tekernem, hogy a win master volume középre kerülhessen, bár nekem a zene kiélvezéséhez még egy picit így is halk, de eggyel feljebb tolva már pont jó. Innen még feljebb menve már hangos ám rendesen. A master volume csúszkát az utolsó előtti osztásig bírtam feltolni és max 3 másodpercre, mindezt úgy, hogy Winamppal duciduci mp3-at nyomattam és a programba épített EQ két mély csúszkája maxra fel volt tolva, és még mindig nem torzított, vagy egy icipicit, pedig mintha mozgott volna a fülemben a füles a nagy hangerőtől. Na ennyit az ERŐről. Na és hogyan szól? Mike Oldfield FLAC formátumban hallgatva mondtam magamban, nem is tudtam hogy ilyen hangszerek is szólnak a zenében, és tán még a légy zümmögését is ki lehetne hallani a zenéből. Rajongója vagyok a Rapsody of Fire együttesnek, az ő zenéjük barokk stílusú komoly zene, sok kórussal, opera énekkel összegyúrva metál zenével. A kórus énekeknél az énekesek hagját akár egyesével is ki lehet venni ezzel a hangkártyával, és a hegedű húrjának utolsó rezdülését is ki lehet hallani a zenéből.
Elég hosszúra sikeredett az irományom de amúgy nem vagyok a szavak embere.
Inkább hallgassunk zenét a szófecsérlés helyett.

(#174) #27483136


#27483136
törölt tag

A "saját ló" effektus miatt nem írtam eddig semmit, de a kapcsolódó fórumban rászántam magam: [link]

(#175) wody21


wody21
tag

Üdvözletem!
Mutatnék egy képet. Tehát az a helyzet, hogy megvan a 2 nyák, illetve a legfontosabb alkatrészek (TI IC-k, csatlakozók egy része) Az lenne a kérdésem, hogy nincs véletlenül valakinek összeírva / webáruházas kosárban még elmentve egy "pakk", hogy milyen egyéb kis alkatrészekre lesz szükség? Ha lenne, azt meg tudná osztani velem? Köszönöm.
w21.

(#176) barany35 válasza wody21 (#175) üzenetére


barany35
csendes tag

ment PÜ.

(#177) #27483136


#27483136
törölt tag

A bátraknak:
Van még 3db panelkészlet.

(#178) #27483136


#27483136
törölt tag

Egy fórumtársunk ügyesen bedobozolta, képet itt, a lap alján láthattok róla.

(#179) Plebi válasza #27483136 (#178) üzenetére


Plebi
senior tag

Ha jól látom akkor mini usb, vagy valamilyen usb csatit tett rá a gyári ráforrasztás helyett?

Az általad gyártottra is megoldható?

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#180) barany35 válasza Plebi (#179) üzenetére


barany35
csendes tag

Gyártottam egy hátlapra csavarozható USB B aljzatot,így oldottam meg.A paneleket én is ELP-től vettem.

(#181) #27483136


#27483136
törölt tag

Megtörtént a csoda, így néz ki bedobozolva.

(#182) #27483136


#27483136
törölt tag

Frissítve javasolt módosítással.
(Tápoldal, plusz opamp típus)

(#183) oort


oort
csendes tag

Sziasztok.
Előszóban el kell mondjam, hogy nem fűztem sok reményt a DAC-hoz. Persze nem az Elp-féle kialakításhoz, hanem maga a PCM sorozatú IC-hez.
( Nem vagyok audiofil felhasználó, a 5% torzítás sem riaszt vissza... :) )
Régen ( van vagy 3 éve ) építettem egy hasonló DAC-ot ugyanezen széria nagytesójával -PCM 2706-. Kialakítás hasonló csak az több, HID szabványak megfelelő billentyűkkel vezérli a media playereket ( pl nekem a WinAmp-ot ). A saját kártyám nagyvonalakban azonos ezzel. ott is külön fülhalgató erősítő és dc-dc konverter volt. Csak nekem teljesen izolált a PC-től a tápja. Ami zajt összeszedhet az USB-n keresztül az be se jut a hangkártyába. :D
Szóval, egy ismerősnek megépítettem a szóban forgó DAC-ot és beméregettem. Ahogy neki is elmondtam kellemes csalódás volt. Kimeneti teljesítménye is elegendően nagy a nagy Philips fülesem meghajtásához. Hangja fülre szerintem szép sistergés - kb 1kHz körüli- is csak alig hallható. Spektruma is elég jó.
Sweep-elve a frekvenciákon két dolgot tapasztaltam;
1; A felső határ freki közelében "elfogy". Ez olyan 18-19Khz körül van és valószínűleg a kimeneti csebisev szűrőnek itt már nagy a vágása. - itt már alig hallunk így cseppet sem zavar...:) -
2; A rendszer kimenete 1kHz-és nagyjából 10Khz között erősítést végez. Nem néztem hány dB, de erősíti az említett tartományt. De nem jelentős, nekem nem is számít. ráadásul fülünk szerintem észre sem veszi.

Ha valakit érdekelnek az eredmények teszek fel képeket valahova.

Üdv mindenkinek,
Zoli

(#184) #27483136 válasza oort (#183) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szerintem itt érdekel mindenkit.
Üdv: Elp

(#185) oort


oort
csendes tag

Hali,
Megkésve, de törve nem ... itt vannak a képek amiket említettem. Ha lesz kis időm és nem felejtem el , teszek fel videót, (vagy abból kivágott képeket) azon jobban látszanak az események.
Talán Így is látható, hogy a freki növelésével a kimenő feszültség is nő. Ez majdnem egészen a szűrő vágásáig jellemző.

Ha nem jelenek meg a képek , akkor itt vannak a linkek:

http://kep.psharing.com/652767.jpg
http://kep.psharing.com/652766.jpg
http://kep.psharing.com/652768.jpg

Üdv mindenkinek,

(#186) _JD


_JD
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segitseget szeretnek kerni. Utanepitem a Toccata-t. Mar majdnem kesz, viszont sehol nem talalok 330nF-os SMD foliakondit. Egyedul az SOS-ben viszont ott 100db a minimum rendelheto mennyiseg.

Valami beszerzessel kapcsolatos tipp? Vagy van valakinek elfekvoben 2db? Esetleg helyettesitheto mas ertekkel?

(#187) #27483136 válasza _JD (#186) üzenetére


#27483136
törölt tag

Hali
Én a ret.hu -n vettem
Üdv: Feri

(#188) wody21 válasza #27483136 (#187) üzenetére


wody21
tag

Tudja valaki, hogy hol lehetne felkeresni ELP-et? Nem fejeztem be a sok éve megkezdett Toccata összelegózását, viszont szeretném, ha egyszer befejeződhetne, emiatt szeretném felkeresni a blogposzt eredeti szerzőjét. Hátha valaki tud valami ELP-ről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.