Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#173) JHC


JHC
tag

Nos kedves fórumtársak, nemrég megkaptam ELP-től a Toccata-t. Ott kezdődik a történet, hogy van nekem egy SonyEricsson W610 telefonom, amihez nem túl rossz fejhallgatót adnak, én ezzel szoktam legtöbbször zenét hallgatni, hát biztos nem egy audiofil, de azért nem is egy 1000 forintos TESCÓ-s. Van ugyan itthon egy AKG DJ fejhallgató de nekem annak a hangzása nem tetszik, olyan mintha a mélyet kihagyná a zenéből, bár még a Toccata-val nem próbáltam. Szóval a kis SonyEricsson fülessel próbáltam a Toccata-t. Eddig próbáltam az alaplapi Realtek-el amit mindenki szid pedig semmi baja csak egyszerűen nincs elég erősítése, hogy egy fejhallgatót normálisan meghajtson. Az Audigy 1 már nem rossz van hangerő de az enyhén hangostól felfele a basszus miatt torzítás, még később a hang szétesése lép fel a kevés amper miatt. Ezt a kis fülest eddig a telefonba dugva tudtam csak élvezni, mert az tudta csak jól megküldeni árammal. A füles ellenállás értékéről nincs infóm de a Toccata-n nekem a potmétert max-ra kellett tekernem, hogy a win master volume középre kerülhessen, bár nekem a zene kiélvezéséhez még egy picit így is halk, de eggyel feljebb tolva már pont jó. Innen még feljebb menve már hangos ám rendesen. A master volume csúszkát az utolsó előtti osztásig bírtam feltolni és max 3 másodpercre, mindezt úgy, hogy Winamppal duciduci mp3-at nyomattam és a programba épített EQ két mély csúszkája maxra fel volt tolva, és még mindig nem torzított, vagy egy icipicit, pedig mintha mozgott volna a fülemben a füles a nagy hangerőtől. Na ennyit az ERŐről. Na és hogyan szól? Mike Oldfield FLAC formátumban hallgatva mondtam magamban, nem is tudtam hogy ilyen hangszerek is szólnak a zenében, és tán még a légy zümmögését is ki lehetne hallani a zenéből. Rajongója vagyok a Rapsody of Fire együttesnek, az ő zenéjük barokk stílusú komoly zene, sok kórussal, opera énekkel összegyúrva metál zenével. A kórus énekeknél az énekesek hagját akár egyesével is ki lehet venni ezzel a hangkártyával, és a hegedű húrjának utolsó rezdülését is ki lehet hallani a zenéből.
Elég hosszúra sikeredett az irományom de amúgy nem vagyok a szavak embere.
Inkább hallgassunk zenét a szófecsérlés helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.