Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) enginev3.0 válasza st6969 (#5849) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt a filmet nekem sem ismerte fel az elnevezés miatt, csináltam egy másolatot a film fájlból és átneveztem mile 22-re, és egyből megtalálta

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5852) dane


dane
senior tag

Sziasztok,

Biztos már volt terítéken a téma, rá is kerestem de nem találtam a választ, vagy megoldási javaslatot.
Adott egy HP Microserver G7 N36L, Windows Server 2016, Plex Server (sima ingyenes account).

Local network-ön játszva a tartalmat semmi baj nincs, kb semmi cpu load nincs. Interneten keresztül, távoli kapcsolat esetén viszont szinte minden eszközön akadozik a video, szerveren 99.9% a load. Nyilván a transcode okozza. Nem találtam olyan beállítást ami segítene ezen a problémán.

Kérdések:
* Mit tudok tenni hogy csökkentsem a cpu terhelést?
* Kikapcsolható-e a transcode teljesen?
* GPU csere segít-e a transcode-on?

Köszi ha segítetek. :R

(#5853) enginev3.0 válasza dane (#5852) üzenetére


enginev3.0
félisten

Átkódolásnál a Prefer higher speed encodingot kell választani
Igen kikapcsolható, ha a kliens képes directben lejátszani a filmet
GPU csere nem fog segíteni rajtad

N36L-től ne várj túl sokat, elég régi vas, gyenge cpu-val :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5854) MasterMark válasza dane (#5852) üzenetére


MasterMark
titán

Itt nem a távoli lejátszással van gond, hanem azzal hogy amivel ott játszod az transzkódoltat. Ezt kell megoldani, nem szerver oldalon bűvészkedni.

Switch Tax

(#5855) Devilstudio


Devilstudio
tag

Lg tévéknél fennáll meg az állandóan kijelentkeztet probléma?
LG OLED65B8PLA SMART UHD 4K TV néztem ki és kíváncsi vagyok hogy akinek ilyen van az tapasztalja a problémát avagy nein.

Az adatvédelem halott, és a szociális média tartja a dohányzó fegyvert.

(#5856) Viszlát válasza Devilstudio (#5855) üzenetére


Viszlát
addikt

C8-n és E8-n nem (szoftver elvileg ugyanaz), mondjuk nem is tapasztaltam korábban sem ilyet.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5857) enginev3.0 válasza Devilstudio (#5855) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nincs ilyen gond, bár nem oled tv de van 2 LG is itthon

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5858) UberMutant válasza Devilstudio (#5855) üzenetére


UberMutant
őstag

korábban volt ilyen gond, most már nincs.

(#5859) dane válasza enginev3.0 (#5853) üzenetére


dane
senior tag

Tudom, hogy régi és gyenge, de eddig mindenre elég volt (Kodi, FTP, smb, letöltés, dlna szerver). A procija meg gyenge, viszont nagyon keveset fogyaszt ami fontos ha 24/7-ben megy.

Viszont találtam megoldást arra hogy ne transcode-olja a tartalmat (SD, 720p, 1080p esetén sem):

Panasonic TV (Firefox OS):
[link]
Direct Stream és Play bekapcsolva és a h.246 none-ra állítva

Android Plex Player:
[link]

Windows Plex Player:
[link]

Szóval mindehol, ahol azt láttam hogy limitálva van a streaming minősége ott felvettem maxra.
Valamint az audio quality-t is original-ra. Így a szervernek nem kell hozzányúlni.

Szerencsére nem kell kidobnom az N36L-em.

Köszi a segítséget :) :R

(#5860) enginev3.0 válasza dane (#5859) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez így is van, ha minden kliensen megoldható a direct stream, akkor nincsen gond :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5861) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok. Lehet volt már erről szó, de hátha mégse és tudtok rá megoldást. :)
Van arra megoldás, hogy miért csinálhatja azt, hogy elindítunk egy HDR-es sorozatot(trónok harca) s kb. néhány perc után átvált sima SDR-re(elfeketedik a képernyő és kilép a HDR módból, sőt talán még 1080p-re is leviszi a felbontást)? :S
Nem tudom milyen adatok kellenek, a media server a lehető legfrissebb, SSD-ről megy a cuccos át, adatátvitellel nincs gond, mert sosem pufferel kivéve mikor átvált a képanyag.

(#5862) st6969 válasza sugarforce (#5850) üzenetére


st6969
őstag

Átnevezve működik, köszönöm! :C :R
Ezt a jogosultság dolgot nem értem (nem vagyok jártas ilyen szinten a plex-ben, nem is tudom, hol kell ezt megnézni :B )

(#5851) enginev3.0
Neked is köszönöm Mi 8 pajtás :))

(#5863) Keksz válasza st6969 (#5862) üzenetére


Keksz
senior tag

Nekem minden úgy van elnevezve, hogy Film.angol.címe.(évszám), ezt a Radarr nevű app csinálja meg.
És így felismer mindent, max a "fix match"-vel manuálisan kell a jót kiválasztani, ha egy filmcímből több is van, mert néha a plex az évszámra külön nem keres rá.
Sorozatok ugyanígy vannak, csak ott a tvdb nevet használom. Azt meg a Sonarr nevű app csinálja.
Ott a legutolsó sorozat, a netflixes 2019es Chambers -t ismerte fel rosszul és más metadata-t húzott be. Ilyenkor kell manuálisan beavatkozni.

(#5864) sugarforce válasza Keksz (#5863) üzenetére


sugarforce
őstag

Nekem nagyon ritkan van ilyen gondom, hogy fix matchelni kelljen, pedig nem nevezgetek at semmit, max regi sorozatokat, amikbol csak ezer eves releasek vannak rossz elnevezessel.
Mondjuk az is hozzatartozik az igazsághoz hogy a legtobb release alapbol a film angol cime.evszam elnevezest követi, ezert sincs dolgom vele. Max a verpistikes valtozatok térnek el ettol, azokat szimplan a minoseguk miatt le sem toltom.

[ Szerkesztve ]

(#5865) MikeRenton válasza Devilstudio (#5842) üzenetére


MikeRenton
tag

„We reached out to the company, which informed us that it respects user privacy as well as rightsholders’ rights.

“We take our customers’ privacy extremely seriously. Per our terms of service and privacy policy, libraries are owned and managed by our customers, and we have no access to the contents of their files,” a Plex spokesperson informed TorrentFreak”

Nincs gáz:)

(#5866) st6969 válasza Keksz (#5863) üzenetére


st6969
őstag

Kb. 5-6 éve használom, ebben volt több évados sorozat nézés is (talán ott mappastruktúrát kellett csinálni), és eddig soha semmi probléma nem volt, nem neveztem át soha semmit. Ez az első eset. De lényeg, hogy működik :)

(#5867) mekkGyver


mekkGyver
aktív tag

Nálam volt már olyan, hogy egy Tankcsapda koncertvideót kerestem sokáig, mert berakta a cím alapján valami Tom Cruise film borítója alá, meg pl. a Deadpool extra cut-okat rakta egybe, akkor tanultam meg hogy lehet szétválasztani azonos nevű filmeket.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#5868) Patice


Patice
nagyúr

Sziasztok!

Távoli elérés problémám van.
A Plex szerver (legfrissebb) jelenleg Docker-ben egy épített gépen (NAS) fut, Debian alapok + 4.0 OMV (Open Media Vault) van alatta.
Asus AC86U routerem van DIGI-s 1000/200-as optikai nettel, DHPC pool-ból kap fix belső IP-t a NAS. A routerben ki van kapcsolva az UPnP, manuálisan csinálom a portforwardot. Egyedi portot választottam a Plex távoli eléréshez, amit a NAS IP + 32400 portra irányítottam. Plex felületén a távoli elérésnél megadtam ezt a kézi portot és egy darabig működik is az elérés, aztán folyton megszakad.

Még csak a hibakeresés elején vagyok, de jöhetnek tippek, hogy mit nézzek meg.

Ami az itteni fórum korábbi hsz.-ei alapján nekem jött ötletek:
- egyéni portot feljtsem el
- tűzfalat nézzem meg (OMV-ben van, de semmit nem állítottam be eddig benne), adjam hozzá kivételnek
- UPnP-t bekapcsolni --> ezt nem szeretném
- jelentkezzek ki-be a fiókomba: ez megvolt, nem segített

Előre is köszi! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5869) mekkGyver válasza Patice (#5868) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Nálam is egyéni port van, OMV és XPenology alatt is működik a Plex kívülről is, ahogy kell. UPnP nincs bekapcsolva. A net T-s. A Plex OMV alatt Dockerből fut, a dockeren belüli gyári portot forwardolom az egyedire (OMV docker port beállításnál), és azt köldöm már át a routeren (sőt nekem a router mögött van még 1 router, de így is megy).
Én abból indulnék ki, hogy ha egy ideig jó, akkor nem a beállításokkal lesz a gond, hanem valami letilja, vagy valami erőforrás probléma lehet. Próbáld meg teszt jelleggel a Plexet átállítani, hogy a nem biztonságos kapcsolatot is engedje, hogy akkor működik-e.

[ Szerkesztve ]

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#5870) sugarforce válasza Patice (#5868) üzenetére


sugarforce
őstag

Ip-d publikus vagy natolt??

(#5871) Patice válasza sugarforce (#5870) üzenetére


Patice
nagyúr

Publikus IPv4

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5872) sugarforce válasza Patice (#5871) üzenetére


sugarforce
őstag

Paran panaszkodtak mar itt, hogy 1-2 napig nem ment a tavoli eleres, aztan magatol megjavult. Nem tudom, hogy nalad is ez -e a helyzet, ha nem volt Update semmilyen modulban es nem volt konfig birizgalas, plusz az ip-d is publikus perpill is, akkor lehet erdemes lenne varni kicsit.
Hulyen hangzik, hogy koze van a kozponti plex szerverekhez a sajat kulso ip:port eleresednek, de valamennyi van, tobben is panaszkodtak ra.

(#5873) Patice válasza sugarforce (#5872) üzenetére


Patice
nagyúr

A Docker-es megoldás előtt egy natívan, pluginként telepített 1.14-es Plex szerver volt fent, ahol szintén nem működött a távoli elérés. Ezt töröltem és gondoltam kipróbálom a Docker-es megoldást, ha már úgyis jött ki újabb verzió (1.15).

Szóval de, volt update is és nulláról állítottam be újra az egészet. :D

Pár napig úgyis lesz más dolgom is, akkor várok (nem piszkálom).

Még ami eszembe jutott, hogy lehet kéne csinálnom certificate-et a routerben és a NAS-on is, hogy működjön https-en a kapcsolódás mindkét eszközhöz. Nem tudom mennyi köze lehet a cert-nek, de hátha...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5874) MasterMark válasza Patice (#5873) üzenetére


MasterMark
titán

Megadtad a külső DDNS címed elérésnek?

Ugye nem csak arra hagyatkozol amit kiír a beállításokban, mert ott szokta rosszul írni, hogy nem elérhető, közben meg elérhető.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5875) apezka


apezka
tag

Sziasztok!

Olyan embert keresek aki használja a Plex LiveTV szolgáltatását. Sikerült hozzájutnom egy 4 tuner-es HDHomeRun készülékhez. sikerült is beüzemelnem (nyilván az UPC nem sok csatornát sugároz analog módon, bár szerintem nem is találta meg mindet, nálam 32-t) és megy is a stream tökéletesen egyeszerre mind a 4 tunerrel.
Plex egyből látta az eszközt a hálózaton szuperrül és akkor itt a "de". Sajnos a Magyarországot még mindig nem ismeri a Plex ennek megfelelően ha nem adok meg valamilyen környező másik országot (én pl. Szlovákiát) akkor nem is tudom beüzemelni a szolgáltatást. Azt nem tudom, hogy ennek köszönhető-e, hogy a tuner által megtalált 32 csatornából csak 8 engedélyezett a Plex-ben. Az viszont biztos, hogy ennek köszönhető, hogy ebből a 8-ból is csak pár csatornáthoz működik a "beépített" EPG, hiszen a DIGI-t tudtam csak kiválasztani, mint Komárom érgió beli szolgáltató.
Tapasztalat érdekelne, mi a bevált ország/régió amivel a legtöbb csatorna használható vagy van-e olyan EPG plugin amin keresztül indítható Plexben a stream?
Illetve tapasztalat érdekelne, hogy a strem transcodolása mennyi CPU erőforrást eszik nálam két eszközön (PC-böngésző és mobil-plex alkalamzás) elindítva nem bírta a CPU. Igaz a Plex egy virtualis gépen 4db cpu-val fut aminek X3450 proci az alapja.
Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#5876) TFerenc07


TFerenc07
tag

Sziasztok. Nem rég kezdtem el plex media servert használni az emby helyett. Idáig nagyon tetszik és szerintem jól is használható. Az különösen tetszik benne, hogy a sorozatoknál lejátssza a film főcímdalát. A kérdésem az lenne ezzel kapcsolatban, hogy miért van az, hogy a doktor house-nál lejátssza főcímdalt, az x aktáknál meg nem?

(#5877) sugarforce válasza TFerenc07 (#5876) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem minden sorozathoz van feltöltve a főcím az adott adatbázisban, ahol ezeket keresi.

(#5878) TFerenc07 válasza sugarforce (#5877) üzenetére


TFerenc07
tag

Értem. Köszönöm, csak meglepődtem, hogy az x-akták nincsenek fent.

(#5879) gyugyo79 válasza TFerenc07 (#5878) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem van az X-Akták -hoz. Mondjuk ez a PLEX -em adatbázisom olyan 5 éves biztos van és benne van az 1-9 évad az elejétől és amikor jöttek az új évadok, azok hozzá kerültek, szóval lehet már nincs fent és régebben szedte le valamikor nekem a szerver ...

[ Szerkesztve ]

(#5880) Patice válasza MasterMark (#5874) üzenetére


Patice
nagyúr

Őőőő, a külső DDNS címemet hová kéne beírni? Plex webes felületén nem rémlik, hogy meg kellett/tudtam volna....
Köszi! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5881) #56573440 válasza Patice (#5880) üzenetére


#56573440
törölt tag

A szerverben nem is, én úgy érem el kívülről, hogy a nas ddns címével. Nascím:plexport és simán hozza befele

(#5882) MasterMark válasza Patice (#5880) üzenetére


MasterMark
titán

Beállítások - Hálózat - Custom server access URLs

Switch Tax

(#5883) sugarforce válasza MasterMark (#5882) üzenetére


sugarforce
őstag

Na pl nekem ide semmi nincs irva. Bar ez a plex.tv server discoveryhez kell csak.
En ddnscim:portforwardoltport eleressel mindig elerem a szerverem.

[ Szerkesztve ]

(#5884) MasterMark válasza sugarforce (#5883) üzenetére


MasterMark
titán

Én is. Ez ahhoz kell, hogy a plex.tv tudjon a szerverről, mert ez alapján jelzi a távoli elérésnél, hogy elérhető, vagy nem.

Alapból nem kéne, viszont nekem sokszor volt olyan, hogy plex.tv-n keresztül nem volt elérhető, viszont közvetlen a DDNS címmel meg igen. (Szóval megy távolról, csak valamiért nem tud róla a plex.tv. Ilyenkor azt is írja a távoli elérésnél, hogy nem elérhető, közben meg de.)
Ide beírod, akkor ez alapján is keresi a szervered, gyorsabban megtalálja, ha valamiért gond lenne az alap IP szinkronizációval.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5885) gyugyo79 válasza MasterMark (#5884) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam nincs kitöltve és "Teljesen hozzáférhető a hálózatán kívül" ... plex.tv -n át. Most direkt ránéztem mert amúgy én is dns:port alapján érem el .
Tehát valószínűleg nem csak az alapján dönt hanem pld a szerver jelenti a nyilvános ip címét + a beállított portot is időnként.
De közbe te is leírtad ezt :)

[ Szerkesztve ]

(#5886) MasterMark válasza gyugyo79 (#5885) üzenetére


MasterMark
titán

Ömm erről beszélek pont.

Alapesetben jól működik magától, de Patice azt írta, hogy valami nem jó. Nekem se volt mindig jó, ha itt ki van töltve, akkor viszont jó lett. Ezért ajánlottam neki is.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5887) sugarforce válasza MasterMark (#5884) üzenetére


sugarforce
őstag

Latom kozben megbeszeltetek, pl nalam sincs beirva es megis elerheto a beállításoknal a tavoli eleres. Gondolom bejelentkezessel is forced elkuldheti a kulso cimet a plex nek

(#5888) MasterMark válasza sugarforce (#5887) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, nekem is így működött amíg UPnP-n nyitotta a Plex a portot. Amióta meg nem azóta meg van hogy működött van hogy nem.

Örülök, hogy neked működik a custom URL nélkül is, de itt most nem ez volt a kérdés. (Az a jó ha megy, ez lenne az alap.)
Ha valami gond van a külső eléréssel, de közvetlen címről megy, akkor ezt érdemes ide beírni, csak erre reagáltam.

Switch Tax

(#5889) Keksz válasza MasterMark (#5888) üzenetére


Keksz
senior tag

Én megcsináltam anno szépen https://plex.domain.cc subdomainre az elérést (ssl meg minden), beállítottam a szerver beállításainál is, de mégis mindig csak a https://app.plex.tv/desktop -t használom :-D melóból :-D meg haverok is csak így jelentkeznek be.

Valahogy az jobban kézre áll.
Csak mondom.
Plusz egy verzió. :-D

(#5890) Patice válasza MasterMark (#5882) üzenetére


Patice
nagyúr

Beírtam.
Most is szakadozik, de ez lehet csak a felület (frissítésének) hibája.
Asszony most úgy látszik streamel: :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5891) MasterMark válasza Patice (#5890) üzenetére


MasterMark
titán

Mármint mi szakadozik?

Keksz: Nekem is megvan csinálva saját certtel, de én se használom úgy csak troubleshootingnál. :DDD

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5892) Formaster


Formaster
addikt

Üdv, Urak. Nem emlékszem, hogy állítottam be, hogy a magyar tartalomjegyzéket hozza le a plex, havernél pedig nem tudom működésre bírni a dolgot. A plex magyar nyelven van, de az ügynöknél ugye nincs magyar. Azon múlhat, hogy mi a sorrend az ügynökök között? Olyanra rakjam, mint az enyém?

(#5893) mekkGyver válasza Formaster (#5892) üzenetére


mekkGyver
aktív tag

Menj bele a mappa tulajdonságaiba (mellette 3 pötty, és szerkesztés), majd ott állítsd magyarra, ha nem azon van. Legalábbis nálam ez volt a gond régebben.

Idegeskedni nem más, mint mások hülyesége miatt magunkon bosszút állni.

(#5894) szpeti40 válasza Patice (#5890) üzenetére


szpeti40
addikt

Ilyen grafikon csak plex pass-al van?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5895) Patice válasza szpeti40 (#5894) üzenetére


Patice
nagyúr

Jó kérdés. Passz.

Én karácsonyi akcióban befizettem Lifetime Pass-ra.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5896) konigjanos válasza szpeti40 (#5894) üzenetére


konigjanos
senior tag

Igen, ahhoz jár.

(#5897) Formaster válasza mekkGyver (#5893) üzenetére


Formaster
addikt

Köszi, ez is hiba volt, meg ömlesztve voltak nála a sorozatok + filmek egy helyen, ezt nem szereti.

(#5898) sugarforce


sugarforce
őstag

Aki használ OpenPHT(embeddedből a legfrissebb, 2018.04-i)-t: másnál sem jegyzi meg a progresst? Szépen jelzi a szerver (és a tautulli), hogy épp hol járok az adott filmben/sorozatban a részen belül, de amikor leállítom, már úgy jelzi, hogy nem nézett és kezdené elölről. Ha végignéztem a részt, akkor jelzi rendesen, hogy nézett. ubuntu szerver 16.04 lts és plexserver 1.15.4.993 van fent a szerveren. Más kliensen működik, ha pl másik eszközön neki kezdek valamit, akkor az openpht folytatja onnan, ahol előzőleg befejeztem, szóval a db-ből tud olvasni, olyan mintha nem tudna oda írni progresst. Lehet most értünk el oda, hogy már valamilyen szinten kezdenek inkompatibilisek lenni?

[ Szerkesztve ]

(#5899) Magga válasza sugarforce (#5898) üzenetére


Magga
aktív tag

Sajnos nálam is volt ilyen. Visszaálltam egy korábbi szerverre, azzal most jól megy...
Azóta nem frissítem a szervert. Én azt hittem, hogy szerver bug, de sokkal logikusabb, amit te mondasz.
Nálam ez azért szívás, mert 2 db Open pht-s pi a lejátszóm, nincs is más.

[ Szerkesztve ]

(#5900) sugarforce válasza Magga (#5899) üzenetére


sugarforce
őstag

lehet ez lesz nálam is, hogy visszaállok, csak előbb utóbb muszáj lesz update-elni a szervert is, így max nyerek pár hónapot, az openpht-t meg úgy látom nem fejlesztik egy ideje, így javításra sincs sok esély :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.