Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) Viszlát válasza qqzs (#5649) üzenetére


Viszlát
addikt

Szerver mindenképpen kell. Kézenfekvő megoldás, hogy a NAS-ra teszed fel (ha lehet). Ha nem, akkor pech, mert a kliensnek kell a szerver, ami a forrásra mutat. Az indexelt információk is a szerveren tárolódnak, a kliens induláskor azzal kezdi, hogy kapcsolatot próbál létesíteni a szerverrel.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5652) havri1


havri1
félisten

Miért kell ~62Mbit sávszél ennek a filmnek lejátszáshoz?

[ Szerkesztve ]

havri

(#5653) sugarforce válasza havri1 (#5652) üzenetére


sugarforce
őstag

A szerveren kozben nincs valami le/feltoltes v vmi halozati forgalom??

(#5654) havri1 válasza sugarforce (#5653) üzenetére


havri1
félisten

Van, de ez nem összesített sebesség, hanem ennek a filmnek, 1 klienshez kellő sávszél. Ha 2x indítom el, akkor duplázza az összesítőben.

Általában az original bitráta duplája kell lejátszáshoz, úgy figyeltem meg. Ennél sokkal több, és nem tudom miért.

[ Szerkesztve ]

havri

(#5655) sugarforce válasza havri1 (#5654) üzenetére


sugarforce
őstag

Delutan megnezem nalam mit ir ki lejatszasnal.

(#5656) Keksz válasza sugarforce (#5655) üzenetére


Keksz
senior tag

Nálam így néz ki transcode-nál

Jól írja ki.

De "direct play"-nél a duplája.

:)

[ Szerkesztve ]

(#5657) havri1 válasza Keksz (#5656) üzenetére


havri1
félisten

Kódolás esetén nekem is annyi kell, amennyire kódol. Direct play esetén dupláz kb.

havri

(#5658) sugarforce válasza havri1 (#5657) üzenetére


sugarforce
őstag

Es Keksz: Nalam nem a duplaja direct playnel. kép link

[ Szerkesztve ]

(#5659) MasterMark válasza sugarforce (#5658) üzenetére


MasterMark
titán

De wan oldalra pls.

Ott dupláját írja, szerintem nem valós, de majd valamikor ellenőrzöm.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5660) havri1


havri1
félisten

Majd letesztelem én is, csak torrent is fut, ki kell lőni addig.
Ma belefutottam egy másik hibába:
Autodl-el szedem a filmeket, ami annyit tesz, ha felkerül egy epizód, azt automatikusan a megfelelő mappába letölti. Amint frissülés van a mappában, a PLEX frissíti a tartalmat.
Adott egy sorozat, 3- éved. Hetente jöttek az új epizódok. Utolsónál viszont törölték a trackerről az első 7 különálló részt, majd egybe, packben lett az utolsóval együtt. Töröltem manuálisan az első 7 részt, leszedtem a packet.
PLEX X-es hibát dobott a borítóra. Mivel nem volt képes felismerni a változást, a 3. évadot manuálisan a PLEX-ből töröltem, és gondoltam frissítem a mappa tartamat. Hát semmi. Nem látja a 3-ikat, pedig ott van ahol lennie kell.
Ha PLEX-ből törlöm a sorozatot, a fileokat is törli. Komplett SOROZAT- részt ha törlöm, és újra felveszem az egész HDD-t, akkor megtalálja, na de ennek ez lenne a menete?!
:R

havri

(#5661) havri1


havri1
félisten

Így alakul a wan film közben:

havri

(#5662) sugarforce válasza havri1 (#5660) üzenetére


sugarforce
őstag

ha törölsz, utána töröld a gui-n a "szemetet", lehet bekavart neki, hogy töröltél, de már vissza is került ugyanaz.

(#5663) sugarforce válasza MasterMark (#5659) üzenetére


sugarforce
őstag


Itt sem írja a dupláját, valamennyivel több, de nem a duplája. Amivel több maximum még a háttérben valami plusz infó a kliens és a szerver között, plusz tcp csomagok, stb.
A duplázás valami bug lehet, kinek milyen tautulli verziója van fent? Nálam egy elég régi v2.1.17-beta (2018-07-22) van fent, nem láttam okát frissíteni, ez nálam jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#5664) havri1 válasza sugarforce (#5663) üzenetére


havri1
félisten

Az a baj, nálam valós a sebesség ahogy nézem, nem tautulli bug lesz.
Van aminél tripláz :DDD

Version v2.1.28

[ Szerkesztve ]

havri

(#5665) Viszlát válasza havri1 (#5661) üzenetére


Viszlát
addikt

A plexben kiírt bandwith az folyamatosan ennyi, vagy mászkál összevissza?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5666) havri1 válasza Viszlát (#5665) üzenetére


havri1
félisten

Az fix, nem ugrál.

havri

(#5667) Viszlát válasza havri1 (#5666) üzenetére


Viszlát
addikt

És a videó fájl az CBR vagy VBR kódolású? Arra gondolok, hogy VBR kódolásnál esetleg vannak magasabb bitrátájú kiugrások és emiatt ilyen magas a bandwith érték.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5668) havri1 válasza Viszlát (#5667) üzenetére


havri1
félisten

Sajnos ennyire nem értek hozzá, nem tudom, hol lehetne ezt megnézni.

havri

(#5669) sugarforce válasza havri1 (#5668) üzenetére


sugarforce
őstag

nfo-ban pl.

(#5670) Viszlát válasza havri1 (#5668) üzenetére


Viszlát
addikt

MediaInfo pl. Windows-on, egyszerű de nagyszerű, telepítés után jobbklikk menüben megjelenik és minden információt megjelenít az adott fájlról. Bit Rate Mode-ot keresd, ha constant (CBR) akkor rossz irányba kapizsgálok, ha Variable (VBR) akkor talán nem. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5671) havri1 válasza Viszlát (#5670) üzenetére


havri1
félisten

AVC-t látok erre utalva. :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#5672) Viszlát válasza havri1 (#5671) üzenetére


Viszlát
addikt

A View menüben válts át "Text" nézetre és a video stream alatt meg fogod találni a Bit Rate Mode-t.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5673) havri1 válasza Viszlát (#5672) üzenetére


havri1
félisten

havri

(#5674) Viszlát válasza havri1 (#5673) üzenetére


Viszlát
addikt

Ejj, elkerulte a figyemem, hogy AVC codec. Akkor nem a valtozo bitrata okozza ugy tunik...

Esetleg meg megprobalhatnal egy olyan filmet ami x264/x265 kodekkel keszult, hogy annal is szorakozik-e a savszellel.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#5675) qnadam válasza Viszlát (#5674) üzenetére


qnadam
veterán

avc = h264 (az x264 pedig egy h264 enkóder)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#5676) Keksz válasza havri1 (#5660) üzenetére


Keksz
senior tag

Plex dance, vagy script:

#!/bin/bash
export LD_LIBRARY_PATH=/usr/lib/plexmediaserver/lib
export PLEX_MEDIA_SERVER_APPLICATION_SUPPORT_DIR=/var/lib/plexmediaserver/Library/Application\ Support
#/usr/lib/plexmediaserver/Plex\ Media\ Scanner --scan --refresh --section "1" --directory "/home/plex/media/Movies/Bla.Bla.(2018)/";
#/usr/lib/plexmediaserver/Plex\ Media\ Scanner --scan --refresh --section "2" --directory "/home/plex/media/TV/XY.Z/Season.03/";
exit

# töröld amelyiket éppen használod, nálam a section 1 a film, section 2 a sorozat

ha vmit eltávolítassz, akkor az egész sorozat könyvtárat és az üres évadot is érdemes megadni, az a sor többször is egymás után bemásolható

csinálsz egy plexrescan.sh fájlt, berakod ezt, chmod +x fájlnév, aztán ./fájlnévvel elindítod

(#5677) qqzs


qqzs
őstag

Androidon (nem teven) tudok futtatni plex szervert? egy regi tablaten pl, a fileok egy winyon vannak ami a routerre van dugva. encodolt streaming nem szukseges.

Eladó: GTS450

(#5678) sugarforce válasza qqzs (#5677) üzenetére


sugarforce
őstag

A az androidos plex appban (regebben biztos volt ilyen) hogy "act as server"

(#5679) MasterMark válasza qqzs (#5677) üzenetére


MasterMark
titán

Jezus, ilyet miért akarsz? :DDD

Switch Tax

(#5680) qqzs válasza MasterMark (#5679) üzenetére


qqzs
őstag

Mert nem szeretnek szervert futtatni azert hogy hetente ketszer megnezzunk egy-egy filmet. Van itthon regi tablet, egy pine64 amire eleg macera rarakni, de androiddal ezen is egyszeru lenne meg regi laptop (ez a b terv)
Streaminget hasznalunk de neha nincs rajta amit neznenk ilyenkor jo lenne valami kulturalt felulet nem az LG teve filekezeloje amivel a helyi media konyvtarat elerem.
Van meg egy Mibox de az ugy felbosszantott hoyg elraktam :) de ha mar azt bedugom akkor mar kodit is felrakhatnam
Szoval ezekbol kene valamit osszehozni

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#5681) ElGatto


ElGatto
aktív tag

Hi,

Az miért van, hogy némelyik média file baromi halk? Az egyiket "normál" kb. 15 - ös tv hangerőn hallani a másikat meg pl. 50 - es hangerőig fel kell tekerni?

(#5682) longhair


longhair
csendes tag

Sziasztok.
Tudom ezerszer volt már róla szó, de nem boldogulok sehogysem. A film címek nem magyarul jelennek meg, ami azért érdekes, mert eddig jó volt. Tegnap néztem, és feltűnt, hogy a legtöbb film cím angol. Legtöbbször úgy használtam, hogy a film letölt, TV bekapcsol, és a "Recently added movies" legelső borító az amit éppen nézni akartam.
Gondoltam valami elállítódott valamelyik frissítésnél, vagy valamit én állítottam el valamikor, hát visszaállítom. Hát tegnap este jópár órám ráment, de annyit sikerült elérnem, hogy ami eddig magyarul jelent meg már az sem hajlandó :) Ha valamelyik filmnél rányomok a találatok pontosítására, akkor több-kevesebb sikerrel megtalálja a magyar címet. Kérlek segítsetek, mit cseszek el? csatolva a mostani beállításokról képek.



Köszönöm a segítséget

(#5683) havri1 válasza longhair (#5682) üzenetére


havri1
félisten

Nálam is úgy van jó ideje, és nem jöttem rá miért. A borítók magyarok mind..

havri

(#5684) synema válasza longhair (#5682) üzenetére


synema
újonc



a képen látható módon állítsd be. Elképzelhető, hogy törölni kell a kategóriát és újra hozzá adni, hogy frissen szedje le az adatokat, ha jól emlékszem nálam így működött.

a kép ne tévesszen meg, a filmeknél is működik a dolog, csak épp a sorik oldalon voltam amikor lőttem a képeket :)

[ Szerkesztve ]

(#5685) longhair válasza synema (#5684) üzenetére


longhair
csendes tag

Köszi.
megpróbálom

[ Szerkesztve ]

(#5686) synema


synema
újonc

majd írd meg, hogy ha esetleg működik :)

(#5687) longhair válasza synema (#5686) üzenetére


longhair
csendes tag

A leírások magyarul vannak, de a címek maradtak angolul :(

(#5688) synema


synema
újonc

a jelölt részen, van pipa nálad?
Gondolom nincs :)

[ Szerkesztve ]

(#5689) longhair válasza synema (#5688) üzenetére


longhair
csendes tag

UUUUUU, nyilván nem volt. Most minden magyar. Nem is merek többet hozzá nyúlni :D :D

(#5690) havri1 válasza synema (#5688) üzenetére


havri1
félisten

Én is megcsináltam, töröltem a mappát, újra hozzáadtam, ezt kipipálva, de maradt a ~70%-a angol a címnek :(

Szerk.: Lehet mégsem, csak még frissíti a borítókat :DDD

[ Szerkesztve ]

havri

(#5691) szpeti40 válasza havri1 (#5690) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha törlöm a mappát, és újra hozzáadom így, a megnézett filmek ugyan úgy megnézettek maradnak?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5692) havri1 válasza szpeti40 (#5691) üzenetére


havri1
félisten

Nálam megmaradtak igen.
Egyedül a hozzáadás dátuma lett nulla, vagyis a mappa létrehozása lett az alap, nem a film belekerülése a mappába, ezt sajnálom.

havri

(#5693) sugarforce válasza szpeti40 (#5691) üzenetére


sugarforce
őstag

Igen

(#5694) szpeti40 válasza havri1 (#5692) üzenetére


szpeti40
addikt

Nekem nem minden filmhez rakott magyar címet, valahol az angol maradt meg, és ott eltünk a kiadási év is.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5695) szpeti40 válasza szpeti40 (#5694) üzenetére


szpeti40
addikt

Nem szóltam, csinálja az, csak idő kell neki :R

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5696) havri1 válasza szpeti40 (#5695) üzenetére


havri1
félisten

Igen, én is benyaltam először, közbe még frissített :)

havri

(#5697) synema


synema
újonc

igen, sajnos elég lassan frissít.
Pár hete szereztem be egy WebOS alapú LG tvt, azóta plexet használok, bár sajnálom, hogy nem android a rendszer, mert KODIt szívesebben használnék, viszont nem nagyon vennék semmi extrát a tvhez, így is elég, hogy a gép 0/24ben megy mellé :D
Bár, egy steam link éppen nem lenne rossz, azon menne a kodi is :D

(#5698) 0xY


0xY
tag

Sziasztok!

Plexet használok jelenleg Samsung TV-n, de a jobb hangminőség miatt (ha a TV-n fut a Plex, akkor mindent transzkódol, ami DD 5.1-nél jobb) bekötnék egy Apple TV-t és arról menne a Plex. Ebben az esetben a Plex tudja a DTS/DTS-HD/Atmos/stb hangsávokat közvetlenül küldeni az erősítőnek, vagy transzkódolja?
köszi!

[ Szerkesztve ]

(#5699) szpeti40 válasza 0xY (#5698) üzenetére


szpeti40
addikt

Ha jól emlékszem erről már volt egy hosszabb beszélgetés itt

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#5700) sugarforce válasza 0xY (#5698) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha jol remlik volt egy update jo par hónapja, azota megy transcode nelkul

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.