Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) enginev3.0 válasza Keksz (#6299) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mindkettő így van megcsinálva
De írták hogy másnak sem törli
Viszont kézzel törölhetjük

Annyi a dolga hogy ahány eszköz ahány felbontás annyi képet rak ide a borítóképek stb... Dolgokról

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6302) sugarforce válasza Keksz (#6300) üzenetére


sugarforce
őstag

az nekem is nagy, 10-15 gb között mozog, de elférek, ha régi cuccokat újra letöltök(pl friends-et, scrubsot évente megnézem kb, de mindig törlöm is), legalább megjegyzi és egyből betölti az egészet, a variálásokat, stb.

(#6303) konigjanos válasza enginev3.0 (#6298) üzenetére


konigjanos
senior tag

nekem 22 giga. lehet ezt törölni?

(#6304) enginev3.0 válasza konigjanos (#6303) üzenetére


enginev3.0
félisten

phototranscoder mappát én töröltem, persze rögtön újra is csinálta és rakta bele a képeket, de majd néha törlöm kézzel

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6305) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Plexet szeretnem hasznalni, otthon ketto es ezenkivul max meg ket tvn ami viszont mar par utcaval arrebb lenne. Nyilvan egyszerre ezek nem fognak menni, de ha megis nem lenne baj elbirna. Olvastam h transzkodolas miatt komolyabb masina kellene ala, de itt arra nem nagyon lesz szukseg szerintem. Full Hd filmekrol van szo, esetleg kesobb 4K-rol.
Tudnatok ajanlani ehhez a felhasznalashoz egy olcso megoldast?
Egy terras HDD- m mar van hozza.

Koszi

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#6306) sugarforce válasza m0rd0k (#6305) üzenetére


sugarforce
őstag

a transzkodolás a kliensektől függ, nem a felbontástól.
Milyen kliensekről van szó, miket néznél rajta, feliratosat vagy valami egzotikus kódolást esetleg?
Ez sok tényezős dolog, sok esetben csak akkor derül ki, amikor kipróbálod.
Olcsó megoldás ha nem kell transzkód, akkor egy integrált procis megoldás is elég lehet gigás hálókártyával. Ha kell a transzkód és 4 kliensről beszélünk, hiába írod, hogy nem fog menni egyszerre, akkor is ez lesz a szűk keresztmetszet, ha a neted amúgy oké.

(#6307) m0rd0k válasza sugarforce (#6306) üzenetére


m0rd0k
senior tag

Egy 5 eves samsung Tv, egy 2 eves Lg es egy 5-6 eves LG, a masik egy vagy ketto is valami uj smart tv lesz.
Feliratos sorozatok mennenek rajta es full hd, 4k filmek. Egzotikus kodolast nem hiszem, a p2p-n elerheto normal full hd vagy 4k filmek. A netem optikai gigabites.

Minden szinten,szinte minden.

(#6308) sugarforce válasza m0rd0k (#6307) üzenetére


sugarforce
őstag

a régi samu és lg tv-kkel nem hiszem h lesz gond, illetve a nettel sem, de a 2 éves lg és az ujabb smart tv legyen bármilyern is, problémát okozhat majd, bőven van rá esély, hogy transzkódolni akar majd a feliratok miatt is. én egy erősebb gépet választanék, ami 10-12 ezer passmarkot vinné az egyidejű lejátszás miatt.

(#6309) m0rd0k válasza sugarforce (#6308) üzenetére


m0rd0k
senior tag

értem,sima asztali PC-re gondolsz? Tudnal nekem valami konkrét elképzelést mutatni?

Minden szinten,szinte minden.

(#6310) Levente1991


Levente1991
tag

Sziasztok!

Hogy tudom beállítani a Plexben a Beállítások - Ügynökök ponton belül azt, hogy a filmeknél magyar nyelven és csak és kizárólag a Movie Database-ben, míg a sorozatoknál szintén csak magyarul csakis a Tvdb-ben keresse a betöltött tartalmakat? Hiába állítom be a sorrendet is, csak a personal mediát erőlteti, és kézzel kell mindent utólag korrigálni. Köszönöm előre is!

(#6311) gyugyo79 válasza Levente1991 (#6310) üzenetére


gyugyo79
addikt

Bár én így nem állítanám be de :
A beállítások ügynök résznél a Filmeknél a The Movie Database -t válaszd ki és ott a listában vedd ki a pipát a többi elől.
A könyvtárnál meg a nyelv magyar és a haladó résznél a The Movie Database legyen az ügynök.

A TheTVDB -t a fentiek szerint csak a sorozatoknál értelem szerűen.

[ Szerkesztve ]

(#6312) Levente1991 válasza gyugyo79 (#6311) üzenetére


Levente1991
tag

Ha egyszerűbb, ahogyan Te csinálod, elfogadom azt is, ahogy én kérdeztem, úgy továbbra sem akar működni.

(#6313) gyugyo79 válasza Levente1991 (#6312) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nálam így néz ki és a Plex Movie az alapértelmezett :

Hungarian-Metadata-Agents-for-Plex (az új felület nem engedte linknek berakni ezért csak így) bár nem tudom működnek e még nálam bent vannak :) :
https://github.com/blackghost1987/Hungarian-Metadata-Agents-for-Plex

(#6314) Beka


Beka
csendes tag

Bakapcsoltam a push üzenetet a serveren.
A telon csak üres mezőt kapok az értesítési felületen.
Működik nálatok rendesen? Android 6.

Nvidia Shield Tv with Geforce Now a legjobb cucc :)! Barton 2500+, Nf7-s, 512M, Asus9600xt, minden alap frekin megy

(#6315) Levente1991 válasza gyugyo79 (#6313) üzenetére


Levente1991
tag

Köszönöm, így már rendben van!

(#6316) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok! mostanában néha azt csinálja a plex, hogy megy a film, kiírja, hogy pufferrelés, utána megy tovább, de hang nélkül. kikapcsolva, ugyan onnan folytatva ismét jó. Olyan filmmel csinálta most is, amit régebben gond nélkül vitt. LG tv, a pc-n a szerver a legújabb, 1.16.2.1321 Verzió, a hang és a kép is Videó1080p (H.264)Közvetlen lejátszás AudióEnglish (DTS 5.1)Közvetlen lejátszás.

(#6317) gyuribácsi88

Sziasztok, olyan kérdésem lenne hogy, mit kell (kellene) beállítanom ahhoz, hogy az olyan filmeket is le tudjam játszani, amin a hang DD+7.1 :F

Pc-n fut a plex szerver, tv-n pedig (samsung) a plex app, eddig semmivel se volt semmi gondom, de most van 1-2 film amin csak ilyen hangsáv van, és ezt nem játssza le, csak pattog a hang, mit és hol kéne beállítani?

Előre is :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#6318) konigjanos


konigjanos
senior tag

Segítsetek légyszi, nagy gondban vagyok. Újratelepítettem a windowst. direkt nem a C, hanem a D meghajtóra állítottam be a plex mappát, már régen, így telepítés után azt belinkelve rögtön minden beállítás, félbehagyott film megvan. viszont kivülről nem tudom elérni, még a saját hálómon lévő tévéről, gépről sem. win 10, jogosultsásokat néztem, megvan. meg is osztottam a mappát.

[ Szerkesztve ]

(#6319) konigjanos


konigjanos
senior tag

Pedig jogosultság lesz...minden filmre azt írja, nem elérhető. mit nézzek meg?

[ Szerkesztve ]

(#6320) konigjanos


konigjanos
senior tag

Bocsánat, hogy teleszemetelem a fórumot, de leírom a megoldást is: az új telepítésnél a filmek, sorozatok stb betüjele E-ről D-re változott. telepítésnél belinkeltem az új mappákat, de mégis csak az segített, hogy átneveztem E-re, most minden oké.

(#6321) havri1


havri1
félisten

Valaki elmagyarazhatna, mit rontok el.
Adott 100 film. Eredeti minőségben. Mindet kijelölöm, optimalizálás, mobil, külön mappába. 2 nap (!) alatt végez velük.
Plexbe innentől 2 verzió található.
Eredetiket fogom, törlöm. Másik mappa érintetlen.
Plexbe frissítem a mappát, majd szemét törlése. 3 azaz 3 film maradt, és törölte magától a külön mappát, amibe a 100 film optimalizált verziója volt. WTF?

havri

(#6322) MasterMark válasza havri1 (#6321) üzenetére


MasterMark
titán

Mi a probléma?

Az meg, hogy mennyi ideig dolgozik az optimalizált verzión, az a gépedtől függ milyen gyors.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6323) enginev3.0 válasza havri1 (#6321) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nálam is így van

Töröl mindent érdekes módon ha így csinálom ahogy te

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6324) havri1 válasza MasterMark (#6322) üzenetére


havri1
félisten

Mi a probléma?
Tényleg nem ment át? :W

Érintetlen mappát is töröl. Ergo, szemétnek veszi az optimalizált mappát.

Engine: és ez így van jól? Nem kéne neki egy üzenetet dobnia (mint pl törlésnel, hogy tényleg törlöd, mert akkor vigyázz, random ugrik a tartalom?:D)

[ Szerkesztve ]

havri

(#6325) sugarforce válasza havri1 (#6324) üzenetére


sugarforce
őstag

Valsz ha eredeti nelkul marad az optimalizalt verzio, akkor elarvult tartalomnak minosul at es ezert lesz szemet, ezert torli.
Ez par eve is igy mukodott.

(#6326) havri1 válasza sugarforce (#6325) üzenetére


havri1
félisten

Ha így van oké, csak nem tudtam előre..akkor így nem tudom mi lenne az ideális menete ennek. Dupla tartalom azért nem jó, mert a mobilosoknak egyesével választani kell minden lejátszásnál a forrást, macera, nem értik meg..

havri

(#6327) enginev3.0 válasza havri1 (#6326) üzenetére


enginev3.0
félisten

Miért optimalizálod? Nem transcodol már a telefonos plex

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6328) Keksz válasza enginev3.0 (#6327) üzenetére


Keksz
senior tag

ha van Plex pass (elég annak aki a szervert futtatja, és onnantól a userek be tudják kapcsolni -bár ugye ha vkinek nincs elég sávszélessége, akkor nem fog menni a direct play)

@havri1: sokan úgy csinálják hogy ha megvan a "letöltött" verzió, akkor abból handbreakkel csinálnak mobilost és csak azt rakják be a végső helyére ahol a plex kezeli.

(#6329) Keksz válasza havri1 (#6324) üzenetére


Keksz
senior tag

Ezt (pirossal) nézted?

(#6330) MasterMark válasza havri1 (#6324) üzenetére


MasterMark
titán

Ha jól csináltad az optimalizált verziót, akkor automatikusan az fog lejátszódni nekik, hacsak nem állítják el.

Az pedig logikus, hogy törli az optimalizált verziót, ha az eredetit is törlöd.

Switch Tax

(#6331) havri1 válasza MasterMark (#6330) üzenetére


havri1
félisten

Igen, minden az én hibám.

Többieknek köszönöm:)

havri

(#6332) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy combosabb dedikált szerveren használom a Plexet (a vason Ubuntu 18.04 x64 van), illetve közvetlen statikus IP-vel lát ki a netre, csak egy tűzfal van a szerver előtt. Ám a Plex portja eddig is nyitva volt, s tökéletesen működött minden eszközön. Azonban a mai nap feldobta megint, hogy van frissítés. Rutinból felraktam, s azóta egyáltalán nem elérhető külső hálózatból. Csak SSH tunnelen tudom elérni. Ott viszont ezt írja:

Ami még érdekes, hogy mintha a port sem lenne használva IPv4-en, csak IPv6-on látom:

Plex\x20M 770 plex 60u IPv6 25913 0t0 TCP *:32400 (LISTEN)

Mit tudok tenni? :F Reinstall?

Megoldottam egy teljes reinstallal. Természetesen előtte kimentettem az adatbázist. Remélem többször nem fordul elő... :(((

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6333) MasterMark válasza Mr Dini (#6332) üzenetére


MasterMark
titán

Ha van DDNS címed, arról közvetlen eléred?

Switch Tax

(#6334) Mr Dini válasza MasterMark (#6333) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

DDNS címem nincs, de statikus IP mellett nincs is értelme. Az csak egy domain, ugyanúgy a közvetlen IP-re oldana fel. Ahonnan pedig próbáltam és "A kapcsolat alaphelyzetbe állt" címszóval dobta a kapcsolatot.

Amúgy az app.plex.tv oldalon keresztül szoktam elérni.

De szerencsére a reinstall megoldotta.

[ Szerkesztve ]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6335) MasterMark válasza Mr Dini (#6334) üzenetére


MasterMark
titán

Ezért nem kellett volna reinstallálni, de mindegy mostmár.

Switch Tax

(#6336) Peace


Peace
nagyúr

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a Plex témában. Tegnap éjjel már sikerült annyit összehoznom, hogy Samsung Q70-es tv-n láttam a megosztott mappámat. Viszont anyáztam, mert a 4K-s filmekre azt írta, hogy 0,00 MB és ha rányomtam, akkor hibaüzenet, majd átugrott a következő filmre. :((( Valamint a szintén mkv kiterjesztésű sorozatrészemet meg semmiképp nem akarta megjeleníteni a PC-n sem a PLEX. Pedig ott volt a mappában. De a legfrusztrálóbb, hogy most bekapcsolom újra, TV szerint be vagyok jelentkezve saját PLEX fiókba, de semmit nem mutat. Se a filmeket, se kezdőképernyőt, minden eltűnt.....mit csinálok rosszul?

(#6337) Peace válasza Peace (#6336) üzenetére


Peace
nagyúr

Haladok! Valami server igénylésére rákattintottam, mert felkiáltójeles volt meg a távoli elérésnél is volt valami piros jel. Arra is kattintottam és így megjelent a mappa a tv-n. El is indított 3-ból 2 4K-s filmet. A harmadik unknown error...de ez is haladás! Sorozat még mindig nem jelenik meg....

(#6338) Peace válasza Peace (#6337) üzenetére


Peace
nagyúr

Megoldottam ezt is, sorozatot is sikerült odavarázsolni és elindítani. Köszi Mindenki! :DDD :P Szép napot!

(#6339) FeriPapa2


FeriPapa2
tag

Van e arra megoldás, hogy egy GDrive-t a Pi-vel PlEX szerverbe használni lehessen?

(#6340) Mr Dini válasza FeriPapa2 (#6339) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Persze, én is így használom. Plexdrive a plexnek, rclone pedig a feltöltéshez. Írtam is anno róla: [link]

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#6341) FeriPapa2 válasza Mr Dini (#6340) üzenetére


FeriPapa2
tag

Kösz a reagálást. Átolvastam a linkelt írást, nekem ez kicsit magas, nem vagyok ebben a témában profi. A helyzet az, hogy a tárhely meg van egy, megosztott meghajtó formájában, a tartalom, a feltöltés meg van oldva. A PLEX szerver is meg van egy RP-i 3B+-on. Működik is az otthoni szerver lemezeivel. Csak az a kérdés, hogyan kell felcsatolni, hogy a PLEX hozzá férjen. Az egész azért kellene mert távolról az otthoni anyagot lehetetlen használni a lassú feltöltési sebesség miatt. A tárhelyet RPi-n Google-ba elérem, feltölteni is tudok rá. Telefon a tartalmat is lejátssza.

(#6342) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy épített Xpenelogy szerver. i3-as proci, 8gb ram, hasít a nas. Viszont a plex szerverrel valami nem stimmel. Ha hálózaton belüli bármilyen tévén levő Plex klienssel néznének róla bármit, akad, pufferel, 1 perc után indítja el a filmet stb.. Ha ugyanezen kliensekkel hálózaton kívüli plex szerverről játszunk le bármit, az kifogástalan. Ezt az épített szervert elhoztam magamhoz és behelyeztem az itthoni nasom helyére, amin tökéletesen működik minden és a másodperc tört része alatt indít mindent, pedig ez celeron gép, lényegesen gyengébb a másiktól. Itthon is ezt produkálja a gép, és az én tv-im kliensei is szenvednek.
Teljesen elfogyott minden ötletem. A Nas mindenhol 110megával ír és olvas, ezt is megnéztem.

Valakinek ötlet?

(#6343) MasterMark válasza Rengete (#6342) üzenetére


MasterMark
titán

Valamilyen beállítás gond lehet.

Switch Tax

(#6344) enginev3.0 válasza MasterMark (#6343) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ilyen volt sógoromnál is

Telekom fekete v2 eszköz, 1000/1000mbit
1000mbites belső hálózat, és alig indult el a film stb... minden távoli tv-n, telefonon, számítógépen azonnal ment minden, de neki belső hálón teljesen lehalt

Ha az ő tv-jét rácsatlakoztatta pl telefonról megosztott mobilnetre, akkor sem volt gond, ment szépen

Aztán hazahoztam tőle a plex gépet és onnantól jó volt a tv-n otthoni nettel is neki

Nem jöttem rá mitől lehet, bár nem is nagyon kerestem, szerintem tuti hogy a telekomos eszköz zavart be, mert nálam ugyan az a gép van, ugyan olyan tv, csak nem a telekomos ont végzi a netre kapcsolódást stb... hanem egy másik router

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6345) Rengete válasza MasterMark (#6343) üzenetére


Rengete
aktív tag

Minden beállítás megegyezik az itthon tökéletesen működő nasommal! A két plex webes felületét két külön ablakban egymás mellé tettem és pontról pontra végigvettem mindent. Webes felületen egyébként jól működik!

(#6346) MasterMark válasza Rengete (#6345) üzenetére


MasterMark
titán

Nem feltétlen Plex beállításra gondoltam, inkább az oprendszeren lesz valami máshogy vagy rosszul.

enginev3.0: Hát az is érdekes, de itt azt írja, hogy két különböző hálón is ugynaz a hiba.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#6347) Rengete válasza MasterMark (#6346) üzenetére


Rengete
aktív tag

Az a baj, hogy ott se lehet különbség, mivel ezek a szerverek a plex-nek lettek összerakva. Oprendszer feltelepítjük és minden állítás nélkül a plex és a transmission megy fel rá.

(#6348) MasterMark válasza Rengete (#6347) üzenetére


MasterMark
titán

Transmission-t ha leállítod, akkor megjavul?

Switch Tax

(#6349) Rengete válasza MasterMark (#6348) üzenetére


Rengete
aktív tag

Nem! ami érdekes, hogy a pc-n, webes felületről nézek róla bármit, akkor az megy remekül.

(#6350) konigjanos válasza Rengete (#6342) üzenetére


konigjanos
senior tag

Azért ne felejtsd el, hogy a tv hálókártyája jó esélyes csak 100, nem 1000. Még az is gyorsabb, ha van otthon AC router, mert a wifi kártya valószínűleg tudja benne....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.