Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) sugarforce válasza Dolphine (#6900) üzenetére


sugarforce
őstag

Kitana githubjan elerheto a leiras, par sornyi parancs csak. Ha nem dockerezel, hanem nativ python, akkor erdemes python virtual enviroment-et csinalni es abbol futtatni.

(#6902) Dolphine válasza sugarforce (#6901) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem használok dockert.
A leírást látom, de nem egyszerű. :F
CMD alatt futassam, vagy hogy?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6903) sugarforce


sugarforce
őstag

Ha windows es fentvan a python, akkor igen parancssorbol.

(#6904) Dolphine válasza sugarforce (#6903) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha nem gond privátban le tudnád írni pontról pontra a pontos menetet? :F
A githubon ami van, számomra nem elég részletes. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6905) sugarforce válasza Dolphine (#6904) üzenetére


sugarforce
őstag

Annál részletesebben én sem tudom leírni neked, mert ha fent van a gépeden a python 3.5(vagy inkább az activepython), akkor annyit kell egy parancssorba beírni a telepítéshez, nincs más.
Linux alatt lehet, hogy érdemes virtual környezetet létrehozni neki(az is 1 vagy 2 sornyi parancs), de windows alatt szerintem nem lesz gondod.

(#6906) Dolphine válasza sugarforce (#6905) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm. Active Python nélkül próbáltam úgy nem sikerült.
Hétvégén akkor nekiugrok még egyszer, utána ha nem sikerül majd kérdezek. :B

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6907) gyugyo79 válasza Dolphine (#6906) üzenetére


gyugyo79
addikt

Valami megviselte a fórum motort a hozzászólásba. - Törölhető ez a hozzászólás.

[ Szerkesztve ]

(#6908) gyugyo79 válasza Dolphine (#6906) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Python oldaláról raktad fel a 3.5 -t? Ha cmd -be beírod, hogy python akkor nem indítja el ?
Python 3.5.0 ......stb stb és utána
>>>
Ha ez bejön akkor CTRL+z és ENTER = kilépés
Utána pip3.5 -V erre kiírja a verzióját és, hogy a gépeden hol van.

Ezután lépj abba a könyvtárba ahova a letöltött Kitana ki lett csomagolva ha ez pld a C: gyökérbe egy kitana könyvtár akkor :
cd C:\kitana és innen add ki a pip3.5 install -r requirements_win32.txt parancsot vagy úgy add ki, ha előtte nem itt vagy, hogy pip3.5 install -r C:\kitana\requirements_win32.txt
Ha ez lefutott akkor utána hasonlóan vagy python kitana.py ha a könyvtárba vagy vagy python C:\kitana\kitana.py
Ha minden sikerült látod, hogy fut és ha nyitsz egy böngészőt és beírod, hogy 127.0.0.1:31337 akkor bejön a weboldala.

CTRL+c -re kilép a parancssorból utána már a --shadow-assets=False
meg ha valamit még akarsz a kapcsolókból mögé írod majd amikor indítod legközelebb...

[ Szerkesztve ]

(#6909) Dolphine válasza gyugyo79 (#6908) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm a kimerítő leírást.
Amennyiben hétvégén lesz egy kis időm, nekiugrok.
Egyetlen kérdésem maradt. Ez a Win indításával hogyan futtatható automatikusan? Vagy nem kell, mert kommunikál a NAS-on lévő Sub-Zeroval? Vagy, pontosan hogyan működik ez? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6910) gyugyo79 válasza Dolphine (#6909) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez szerintem csak akkor kell ha valamit állítanál esetedben a Sub-Zero -ban. Ahhoz meg elég ha addig fut csak. De lehet rosszul tudom mert magát a Sub-Zero -t én nem használom.

Amúgy ha futnia kéne állandóan akkor mondanám, hogy inkább rakd fel a NAS -ra.
Most így utólag lehet amúgy is az lett volna a jobb mert szerintem 3.5 -s Python van a tiedre is (aztán lehet, hogy tévedek de furcsállanám) és ott kb tényleg futhatna világnak.Ott a Manual installation eleje alapján lehet pip install után akár feladat időzítőből futtatni. De az már ha érdekel akkor a fentiek logikája mentén szerintem megy majd.

[ Szerkesztve ]

(#6911) sugarforce válasza Dolphine (#6909) üzenetére


sugarforce
őstag

En a nasra raknam akkor, legyen egy helyen minden.

(#6912) Dolphine válasza sugarforce (#6911) üzenetére


Dolphine
addikt

A NAS-om egy DS218. Gondolkodtam a Bazarr kiegészítőn, de mivel nincs rá Docker így kiesett. A Kitana feltehető NAS-ra, hogy a háttérben dolgozzon? Elvégre a Kitana tölti le a feliratot amikor megjelenik nem?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6913) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#6910) üzenetére


gyugyo79
addikt

Annyi, hogy külön kell felrakni a pip -et ha jól rémlik de az kb ennyi ha már a python telepítve van. :
rootként :
wget https://bootstrap.pypa.io/get-pip.py
python get-pip.py

[ Szerkesztve ]

(#6914) sugarforce válasza Dolphine (#6912) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha van ra python 3.5, nem kell.docker. nem a kitana tolt, hanem a subzero. A kitana egy web frontend a pluginekhez.

(#6915) Dolphine válasza sugarforce (#6914) üzenetére


Dolphine
addikt

Azt hiszem kezd világos lenni, mostmár muszáj lesz a hétvégén adni egy esélyt neki :B

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6916) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nem lehet valahogy beállítani, hogy mindenkinek a "hozzáadás időpontja szerint" rendezze a filmeket az alapértelmezett "név" szerint helyett?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6917) Dolphine válasza gyugyo79 (#6908) üzenetére


Dolphine
addikt

Sikerült! :R :C
A Sub-Zero nem működik megfelelően, de erről nem a Kitana tehet! :F
Van olyan sorozat, amihez letölti a feliratot és van olyan, amihez nem. Az okára még nem jöttem rá, hogy mi alapján válogat. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6918) sugarforce válasza Dolphine (#6917) üzenetére


sugarforce
őstag

Logjaban benne van, hogy miert. Valsz a hash amit kalkulal, nem eri el a kuszoberteket, ami be van allitva. Elnevezes, evszam, release nev meg meg ezeras dolog alapjan kalkulal.
Pl a Titans sorozatnal szarakodik nekem, mert dc universe's titans neven fut asszem. van egy py fajl a plugin mappajaban providerenkent, amibe bele lehet irni, hogy mi minek felel meg, volt korabban rola egy leiras, most nem talalom.
Ha a default erteket lejjebb viszed 100-120al, akkor lehet letolti, csak akkor meg lehet mashoz letolt nem odaillot is.

(#6919) masvilagx3


masvilagx3
tag

Sziasztok.

Egy technikai kérdés.
Nalam van egy plex szerver.
Azt szeretném beallitani hogy aki nezi a filmeket csak 720p-be(1080 helyett) nézze. Tudom én azt szabályozni vagy csak a lejátszónál lehet.
Köszi

(#6920) Dolphine válasza sugarforce (#6918) üzenetére


Dolphine
addikt

Látom, nagyon képben vagy! :Y
A log fájlt hol találom?
Az a furcsa, hogyha kényszerítem, hogy keresse meg az srt fájlt megtalálja, (felirat.info, hosszupuskasub), újból kényszerítem, hogy töltse le, de nem történik semmi! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6921) enginev3.0 válasza masvilagx3 (#6919) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak a lejátszónál

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6922) sugarforce válasza Dolphine (#6920) üzenetére


sugarforce
őstag

Nas alatt nemtudom, (linux alatt /var/lib/plexmediaserveren belul van logs mappa, azon belul pmspluginlogs es ott keresda.subzerot.
Nem ertem. Ha rafrissitesz, megtalalja a feliratot, ha megegyszer kenyszerited, minek kellene tortenjen, ha egyszerar toltott le feliratot?

(#6923) Dolphine válasza sugarforce (#6922) üzenetére


Dolphine
addikt

Megtaláltam a logot.
Itt van a hiba:
2019-09-25 16:15:15,731 (7f82e6b1f0) : ERROR (logger:34) - subliminal_patch.core: Unexpected error in provider 'supersubtitles': Traceback (most recent call last):
File "/volume1/Plex/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins/Sub-Zero.bundle/Contents/Libraries/Shared/subliminal_patch/core.py", line 162, in list_subtitles_provider
results = self[provider].list_subtitles(video, provider_languages)
File "/volume1/Plex/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins/Sub-Zero.bundle/Contents/Libraries/Shared/subliminal_patch/providers/supersubtitles.py", line 364, in list_subtitles
subs = self.query(title, video=video)
File "/volume1/Plex/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins/Sub-Zero.bundle/Contents/Libraries/Shared/subliminal_patch/providers/supersubtitles.py", line 263, in query
subtitle = self.process_subs(series, video, url)
File "/volume1/Plex/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins/Sub-Zero.bundle/Contents/Libraries/Shared/subliminal_patch/providers/supersubtitles.py", line 318, in process_subs
sub_season = int((re.findall(r"(?<=- ).*?(?= - )", str(sub_english))[0].split('x')[0]).strip())
IndexError: list index out of range
Pont ez a baj, hogy a feliratot megtalálja, de nem tölti le! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6924) sugarforce válasza Dolphine (#6923) üzenetére


sugarforce
őstag

Jaaaaa jo igy ertem. Higy van beallitva a subzero? A film/sorozat melle tolti le vagy metaadatok.koze? En a.fajl.melle rakast javaslom. Ha esrtleg nem tud irni a mappaba, adja ra nagyobb jogot a plex usernek.

(#6925) Dolphine válasza sugarforce (#6924) üzenetére


Dolphine
addikt

Erre gondoltál?

A Plexnek van az egész mappára írás és olvasási joga! Ennél többet nem tudok neki adni. :F
Az a bajom, hogy van olyan sorozat (The Walking Dead, Elementary), amihez szépen tölti a feliratot, de van olyan (The Blacklist, NCIS - Los Angeles, Supergirl), amihez nem.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6926) masvilagx3 válasza enginev3.0 (#6921) üzenetére


masvilagx3
tag

Köszönöm

(#6927) sugarforce válasza Dolphine (#6925) üzenetére


sugarforce
őstag

Es a plex a plex user alatt fut a nason?

(#6928) Dolphine válasza sugarforce (#6927) üzenetére


Dolphine
addikt

Csak Plexként látom. Máshogy kellene? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6929) sugarforce válasza Dolphine (#6928) üzenetére


sugarforce
őstag

Az teljesen jo. A subzero a.legujabb?

[ Szerkesztve ]

(#6930) Dolphine válasza sugarforce (#6929) üzenetére


Dolphine
addikt

A Kitana szerint igen, ami azért furcsa, mivel 1-2 napja frissült a Sub-Zero, én nem frissítettem és tudomásom szerint a Sub-Zero nem upgradeli magát. :F
A hiba amit korábban bemásoltam, több hétre visszamenően ugyanaz! :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6931) sugarforce válasza Dolphine (#6930) üzenetére


sugarforce
őstag

Ha minden igaz, akkor de upgradeli magat, legalabbis a fejleszto igerte, hogy a kovetkezo verzioba berak(1-2 verzióval ezelott).
Ha nullarol ujra rakod a subzerot? Esetleg githubon erdemes lenne egy ticketet nyitni ra, hatha lenne ra megoldas.

(#6932) Dolphine válasza sugarforce (#6931) üzenetére


Dolphine
addikt

Most manuálisan ráfrissítettem.
Egyelőre várok, hogyha megjelenik egy újabb felirat, hogyan reagál.
Bár, azért lehet, hogy nyitok egy ticketet a hibajelenséggel. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6933) oroszlan12


oroszlan12
tag

Sziasztok!vszínű nem a Plex-ben lesz a megoldás de hátha.A projektorba be van dugva egy Chromecast amire ha Androidos Plex apból streamelek bármilyen filmet nincs hang azonban ha DLNA-ról akkor van.Mi lehet a gond vagy ha projektoros topikot tudnátok linkelni ha ott van a megoldás!
Köszönöm!

(#6934) Dolphine válasza sugarforce (#6931) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Ma reggeli log:
2019-10-28 07:44:26,857 (7f70ce11f0) : ERROR (logger:38) - subliminal_patch.core: Cannot parse language code u'x264-AVS'
2019-10-28 07:44:27,669 (7f70ce11f0) : ERROR (logger:38) - subliminal_patch.core: Cannot parse language code u'x264-AVS'
2019-10-28 07:44:28,252 (7f70ce11f0) : ERROR (logger:38) - subliminal_patch.core: Cannot parse language code u'x264-AVS'
2019-10-28 07:44:28,895 (7f70ce11f0) : ERROR (logger:38) - subliminal_patch.core: Cannot parse language code u'H264-TBS'
2019-10-28 07:44:33,189 (7f70ce11f0) : ERROR (logger:38) - subliminal_patch.core: Cannot parse language code u'x264-AVS'
2019-10-28 07:44:59,310 (7f4bd111f0) : ERROR (logger:38) - subliminal_patch.core: Cannot parse language code u'x264-AVS'
2019-10-28 07:44:59,823 (7f4bd111f0) : ERROR (logger:38) - subliminal_patch.core: Cannot parse language code u'x264-AVS'
2019-10-28 07:45:00,368 (7f4bd111f0) : ERROR (logger:38) - subliminal_patch.core: Cannot parse language code u'x264-AVS'
2019-10-28 07:45:09,557 (7f4bd111f0) : CRITICAL (__init__:275) - Something went wrong when saving subtitles (most recent call last):
File "/volume1/Plex/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins/Sub-Zero.bundle/Contents/Code/__init__.py", line 273, in update
mods=config.default_mods)
File "/volume1/Plex/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins/Sub-Zero.bundle/Contents/Code/support/storage.py", line 201, in save_subtitles
save_subtitles_to_file(downloaded_subtitles)
File "/volume1/Plex/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins/Sub-Zero.bundle/Contents/Code/support/storage.py", line 129, in save_subtitles_to_file
debug_mods=config.debug_mods, formats=config.subtitle_formats, tags=tags)
File "/volume1/Plex/Library/Application Support/Plex Media Server/Plug-ins/Sub-Zero.bundle/Contents/Libraries/Shared/subliminal_patch/core.py", line 867, in save_subtitles
with open(subtitle_path, 'w') as f:
IOError: [Errno 13] Permission denied: u'/volumeUSB1/usbshare/Download/Series/The Blacklist/Season 07/The.Blacklist.S07E04.720p.HDTV.x264-AVS.srt'

Hozzáférés megtagadva. De miért? Hol és hogyan kellene még engedélyt adnom a Sub-Zeronak, vagy a Plexnek? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#6935) havri1


havri1
félisten

Ilyennel még nem találkoztam.
Sorozat, 3 évad, külön mappában az évadok, és sztem tök jól vannak elnevezve.
Ebből az elsőt és a harmadikat szépen külön rakta, de a másodikat behúzta az első alá mint dupla file..
Miért, és hogy kapjam szét?

havri

(#6936) enginev3.0 válasza havri1 (#6935) üzenetére


enginev3.0
félisten

Van fent hogy szétválasztás, bár nem hiszem hogy attól felismeri hogy két külön évad

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6937) havri1 válasza enginev3.0 (#6936) üzenetére


havri1
félisten

Ennél nincs szétválasztás, én nem találom.

havri

(#6938) sugarforce válasza Dolphine (#6934) üzenetére


sugarforce
őstag

A subzero a plex alatt fut, minden fajlmuveletet vegulis a plex neveben csinal. ssh -n be tudsz lepni a nasba? Ha igen, akkor teszt jelleggel erdemes lenne egy chmod -R 777 /Usbsh..../download parancsot a mappara tolni, ha igy se jo akkor mas gond lesz.
Jogosultsagi szempontbol ez nem a legjobb megoldas (gyk. Mindenki tud irni olvasni benne), de a hibakeresesben segithet.

[ Szerkesztve ]

(#6939) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy miért lett elérhetetlen a szerverem a Plex-en? A webes felületen ezt látom , azt írja, hogy a kiszolgáló nem található. De az Androidos app-ban és az Android TV-s app-ban sem látom a szervert, pedig ugyanazon a belső hálózaton van minden. Ha viszont a Plex Media Server app-ot a Synology felületén keresztül nyitom meg, akkor betölt rendesen...

Mit csekkoljak, vagy milyen infót adjak még meg nektek?

(#6940) Mauzes válasza Mauzes (#6939) üzenetére


Mauzes
őstag

Na most teljesen szétcsesztem valamit. A app.plex.tv weboldalon be voltam jelentkezve a Plex fiókomban és töröltem a Diskstation szervert, hátha újra hozzá tudom adni. Na most már a Synology PMS-t megnyitva sem töltődik be semmi, azt írja, hogy "A szerver nem található. Töltse le és telepítse a Plex Media Server-t, és akkor itt meg fog jelenni."

(#6941) MasterMark válasza Mauzes (#6940) üzenetére


MasterMark
titán

Közvetlen IP-cím és port alapján próbáld meg elérni egyazon hálóról.

Switch Tax

(#6942) Mauzes válasza MasterMark (#6941) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi, egy full újraindítás megoldotta. De hogy miért baszódott el...?

(#6943) saalty


saalty
csendes tag

Sziasztok!

Van valami remény/megoldás arra hogy Synology NAS-on futó és szerver Samsung TV-n (Tizen) futó kliens esetén felirattal ne akarjon transcode-olni?

(#6944) odrif


odrif
MODERÁTOR

Eddig minden renben ment a Tesóm Samsung Tv-én a Plex.
A NAS-omról tudta nézni a filmeket sorozatokat távolról.
De egyik napról a másikra valami szétesett.
Másoknál minden renben van, és itthon is megy szépen a Plex.
Mi lehet a gond?

20 éve a Prohardveren

(#6945) code1005


code1005
senior tag

Le szeretném menteni a jelenlegi konfigurációmat (Linux) Mit kell mentenem, hogy meg legyenek a folder beállítások, egyezések, borítók, stb.?

plata o plomo

(#6946) enginev3.0 válasza code1005 (#6945) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt
[link]

Meg itt van a mappa
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6947) enginev3.0 válasza odrif (#6944) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nézd meg azért a jogosultságot

Más nem töröld a plexet a tvrol, vagy a szerveren a felhasználót és add hozzá újra hátha

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#6948) odrif válasza enginev3.0 (#6947) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Oké.
Megpróbálom.
Köszönöm!

20 éve a Prohardveren

(#6949) Rosep


Rosep
senior tag

Tudna valaki segíteni. Az alábbi metódus alapján tárolom a filmeket, borítókat, fanartokat:

film.mkv
film-1.jpg
film-fanart.jpg

Plex Video Files Scanner és The Movie Database ügynök beállításokkal, ahol a Local Media Assets van elöl. A fájlnevek a magyar címek.

Meg is talál mindent az ügynök, de egyszerűen sehogy sem akarja az én saját borítómat és fanartomat használni. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#6950) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok,

A Plex kliensem látja a szervert és a tartalmakat is rendesen, ha rákattintok egy címre, akkor be is hozza a fájllistát és játssza a háttérzenét meg minden. Viszont ha le akarok játszani bármilyen fájlt, akkor az alábbi hibát kapom: Lejátszási hiba. Kérjük ellenőrizze, hogy a fájl létezik és a szükséges meghajtó csatlakoztatva van.

Az angol nyelvű Android app-ban ez így néz ki: "Error. The file associated with this item is not accessible by the server. Please verify that the file exists and the necessary drive is accessible."

A fájl természetesen létezik, közvetlen Synology felületről vagy Kodiról is le tudom játszani. Itt mi lehet a hiba és mit csináljak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.