Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) sugarforce válasza konigjanos (#5039) üzenetére


sugarforce
őstag

Jaa ez ilyej felszeletelt valami? Ha jol remlik akkor pt1. Pt2 a fajlnevben.

(#5052) anfer


anfer
csendes tag

Kodira fel tettem a Plex Connectet a négy jegyű kódot megadja, utána viszont nem lép tovább.
Körülbelül már agyvérzés határán vagyok.
Járt már így valaki?

[ Szerkesztve ]

(#5053) MasterMark válasza anfer (#5052) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor lép tovább, ha aktiválod azt a kódot ott ahol írja.

Switch Tax

(#5054) sugarforce válasza anfer (#5052) üzenetére


sugarforce
őstag

a kód beírása után bejelentkezik ha kap netet a lejátszód és tudod variálni a beállításokat.
U1-es minixen én is használtam.
Milyen kodi verzió és milyen oprendszeren fut ez?

[ Szerkesztve ]

(#5055) anfer válasza sugarforce (#5054) üzenetére


anfer
csendes tag

XBMC 16.3-0
Android 5.1.1.

Megadja a 4 jegyű kódot, de nem enged tovább arra a felületre ahol be kellene írnom.

(#5056) sugarforce válasza anfer (#5055) üzenetére


sugarforce
őstag

ez egy 2015-ös verzió, így nem is csodálom, hogy nem enged tovább, azóta kismilliószor változott az API. Vagy rakd fel micro sdre a coreelec-et, vagy az openpht-t. Vagy próbáld meg a plex beépülőt, ne a pkc-t.

(#5057) MasterMark válasza anfer (#5055) üzenetére


MasterMark
titán

Hova kellene továbbengedjen? :F

Fogsz egy másik eszközt plex.tv/link, ide beírod, és akkor magától továbbmegy.

De amúgy oda is van írva, hogy mit kell csinálni. :U

sugarforce: Hova nem engedi tovább?? Amíg nem linkeli rá az accountját, addig nem is fog továbblépni.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5058) sugarforce válasza MasterMark (#5057) üzenetére


sugarforce
őstag

én feltételezem, hogy jól csinálja és úgy nem engedi hozzárendelni az accountját :DDD
De nem lepődök meg azon sem, hogy egy 2015ös kodihoz tartozó plugin már nem jó api-val dolgozik.

(#5059) MasterMark válasza sugarforce (#5058) üzenetére


MasterMark
titán

Ha beadja a kódot akkor jó kell legyen.

Ha jól értem nem csinálja csak simán meg amit kéne, és ezért nem lép tovább neki.

Persze nem ártana frisset használnia...

Switch Tax

(#5060) anfer válasza MasterMark (#5059) üzenetére


anfer
csendes tag

Sikerült!
Köszönöm szépen!
Másik eszközről kellett élesíteni.

[ Szerkesztve ]

(#5061) MasterMark válasza anfer (#5060) üzenetére


MasterMark
titán

Nem élesíted, hanem hozzárendeled az accountodat ahhoz az eszközhöz. Ez nyilván csak egy másik böngészőböl fog menni. De ezt le is írja azon az oldalon.

Switch Tax

(#5062) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

A következő problémát tapasztaltam az Xplay LG tv lejátszójánál, ami eddig jó volt (gyanítom a frissítés betett neki, a francnak kell frissítgetni a jót) szóval a két lemezes filmeknél nem képes a következő lemezre ugrani ha vége az elsőnek, hanem előről kezdi a filmet. Próbáltam (ugrás a következőre gombal)...tv be ki kapcs de semmi.
Más tapasztalt ilyet?

Átmentem a sima Plex -apra érdekes mód azzal megy.

(#5063) UberMutant válasza fulton (#5062) üzenetére


UberMutant
őstag

írj a készítőnek

(#5064) BonFire


BonFire
veterán

Helló!

Újra kellett telepítenem mindent, és most a Plex offline-nak jelöli a szerveremet, ellenben csinált egy másikat, amit nem ismerek fel, de az online. Eddig is Google azonosítóval léptem be, és működött, most akárhogy próbálok maillel, azt nem fogadja el, csak a Google-accountot, itt viszont a következő anomáliák állnak fenn. Nem látom a saját tartalmamat, a szerverem offline és piros.

Hogy kell ezt megoldani? Ilyet még nem tapasztaltam.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5065) MasterMark válasza BonFire (#5064) üzenetére


MasterMark
titán

Ha újratelepítetted persze hogy offline, mivel amit újra felraktál az már egy új másik szerver.

Ha eddig a Google accounttal léptél be (tehát NEM email+jelszóval) akkor továbbra is csak úgy fogsz tundi belépni. A Google accountos belépés nem egyenlő azzal, hogy ha van egy Plex account-od regisztrálva egy gmail-os címre.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5066) BonFire válasza MasterMark (#5065) üzenetére


BonFire
veterán

Hát, kénytelen voltam új szervert csinálni, de ezért le kellett töröljem a telefonról is az appot és újratelepíteni, mert nem volt belőle kilépés!

Viszont újratelepítéskor teljesen megváltozott minden, például hiába csináltam újra a filmek könyvtáramat, a telefonon nem jelenik meg. :( Csak a közelmúltban hozzáadott TV show-k, meg az a sok szar, amit ő ajánl nekem. Sehol sem jelenik meg például a Playlist, amit létrehoztam.

Egy akkora rakás fos ez a Plex, hogy csodálkozom, hogy lehetnek még a piacon. Logikátlan, átláthatatlan, ad-hoc. És nincs mód rá, hogy a playlisteket kitegyem a kezdőképernyőre, ami eddig mindig kinn volt. :W :W :W

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5067) Aszpirin


Aszpirin
senior tag

@BonFire: Lassan kezdek én is a Te véleményedre jutni, sajnos... Több év használat után.

[ Szerkesztve ]

(#5068) Keksz válasza BonFire (#5066) üzenetére


Keksz
senior tag

Az IOS Appban az alján lehet változtatni hogy mi kerüljön ki a "home képernyőre".
Ezek vannak:
- On deck
- Recently added XY Library
Ez szerintem már nagyon régóta így van.

A playlistek pedig a Show és Movies gombokon vannak. Lent. Ott látod az összes filmet és sorozatot is. Vagy music, ami még be van rakva.

(#5069) BonFire válasza Keksz (#5068) üzenetére


BonFire
veterán

Ezen csak ennyi van, amit látsz. Se menü, se törlés, se áthelyezés...

Nagy nehezen megtalálom a Playlistet, amit tegnap este létrehoztam, el van ásva a filmek közé: Movies, All movies ► Collections ► Playlists ► Nemrég megjelent filmek... Nemrég hozzáadott filmek... meg még egy csomó hülyeség. Önállóan ő kategorizál mindent összevissza. Többet akar tudni, mint én. Mik a legnépszerűbb filmek? Bah! Ne ő döntse már el IMDB vagy bármi más idétlen besorolás alapján.

Most az van, hogy van egy webes felület, desktopon van kétféle, egy asztali és egy tévés nézet, plusz van egy mobil nézet, amely négyféle nézet semmilyen köszönőviszonyban nincs egymással, mindegyik ad hoc van kialakítva, mindegyiken minden máshol van, vannak dolgok, amelyeket csak itt, vagy csak ott lehet megtalálni.

Én már nagyon régóta keresgélek médiaszerver alternatívát helyette, mert ez így ebben a formában használhatatlan. Létrehozok egy playlistet, belepakolom az évad epizódjait, és összevissza, random sorrendbe rendezi. De nem lehet ám csak úgy ABC-rendbe rakni (mert akkor ugye az epizód szám alapján egy kattintás volna. Nem! Kézzel kell ide-oda húzigálni a sorokat egymás fölé-alá, mint a YouTube-on, csak ott van egy gomb hogy a Tetejére, vagy az Aljára, és viszonylag könnyű rendet csinálni. Egy 23 részes sorozat playlistjét elkészíteni ne legyen már 30 perc, könyörgöm! :(((

De nincs helyette alternatíva, külöben úgy vágnám ki a pcsába, hogy csak úgy repülne.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5070) MasterMark válasza BonFire (#5069) üzenetére


MasterMark
titán

Mik a legnépszerűbb filmek? Bah! Ne ő döntse már el IMDB vagy bármi más idétlen besorolás alapján.

Aszerint dönti el, hogy mit néztek a szerveren legtöbbször.

Létrehozok egy playlistet, belepakolom az évad epizódjait

Ennek mi értelme? Minek hozzá playlist? Automatikusan egy évadhoz kerülnek a részek, automatikusan egymás után következnek.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5071) Keksz válasza BonFire (#5069) üzenetére


Keksz
senior tag

Igen és ott alul van hogy Shows és Movies (a Library típusa)

A playlistes dolgot én sem értem hogy miért is rakna bárki egy sorozatévadot még külön 1 playlistben, mikor szépen alapból is évadonként van rendezve?!

Én olyanokat szoktam playlistbe tenni, amit még nem nézek és ne felejtsem el, de csak 2 playlistem van, egy sorozatra és egy filmre.
Az egész évadot vagy sorozatot rakom playlistre, nekem azon belül a részek mindig részenkénti sorrendben vannak. Ahogy a tvdb-n is következnek egymás után.

(Mondjuk az tényleg kicsit zavaró lehet, hogy ahány eszköz annyi féle "home screen" lehetőség és felosztás. Én főleg OSX, IOS alapú eszközökön használom. És főleg az "On deck" vagy az új filmeket nézem. A többi nálam az extra kategória. 1100+ film és 16.400+ sorozat epizód van nálam fent. Trakt.tv-re frissítem hogy mit néztem már meg, playlistet csak "emlékeztető" formájában használom. Kollekciókkal nem szöszöltem. Néha rányomok hogy stílus alapján adjon fel pl. horrort, és néha el szoktam kalandozni a plex pass-hoz járó funkcióban(?) a kapcsolódó filmek részeknél. Vagy a "újrafelfedezés" résznél a sorozatokban, pl. láttam 2-7 részt leszámítva valamiből az összeset és akkor azokat ott pörgeti míg nem fejezem be.)

Plex mellett ami még menő az az Emby.
Azt már nézted?

(#5072) BonFire válasza MasterMark (#5070) üzenetére


BonFire
veterán

Annak az az értelme, hogy másnap este is tudom, hol tartottam! Amit megnézek, azt kidobom a playlistből. A saját értelmezése szerinti mappában pedig ott vannak az epizódrészek, és nem fogom egy cetlire felirkálni, melyik sorozatnak éppen hanyadik részénél tartottam. Mert ugye a narancssárga csücsök, ami elvileg a megnézetlen videókat mutatja, az bizony random rajta van olyan részeknél, amelyeket már láttam, és nincs rajta olyanokon, amelyeket már megnéztem. Illetve olyan videókat is vadiújnak jelöl a program, amit már számtalanszor megnéztem.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5073) MasterMark válasza BonFire (#5072) üzenetére


MasterMark
titán

Azt hogy hol tartasz magától megjegyzi. Azt is megjegyzi, hogy rész közben hol tartottál.

Switch Tax

(#5074) gyugyo79 válasza MasterMark (#5073) üzenetére


gyugyo79
addikt

+ Trakt.tv -vel kiegészítve (amihez van Kodihoz is meg kb mindenhez plugin) meg kb ha úgy jár mint ahogy járt és a szervert kell újra rakni se számít mert leszinkronizálja az oldalról, hogy mit látott már.

[ Szerkesztve ]

(#5075) Keksz válasza BonFire (#5072) üzenetére


Keksz
senior tag

Akkor nálad vmi nagyon el van konfigolva. :D vagy más user is használja az accountod.
A nézett státusz még át is vihető másik gépre (és ez tényleg működik, 2-3x már megcsináltam én is).
Vagy letölthető linkelt trakt.tv accountról.

(#5076) sugarforce válasza BonFire (#5072) üzenetére


sugarforce
őstag

akkor nálad szar valami, nálam több száz sorozatnál és filmnél sem jelzi hibásan, hogy mit láttam és mit nem.
Ráadásul többen is használjuk a szervert, nem veszett még eddig össze a több felhasználó progresse.
Szerver reinstallnál is szépen visszatöltött már többször is minden progresst, nem felejtette el miből hol tartottam.

[ Szerkesztve ]

(#5077) BonFire válasza sugarforce (#5076) üzenetére


BonFire
veterán

Én újratelepítettem tegnap este a gépet, és az egész szervert dobhattam a kukába, mert offline-nak jelölte. Tehát létre kellett hozzak egy újat.

Mi lehet az a valami, ami csak nálam van, másnál meg nincs?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#5078) MasterMark válasza BonFire (#5077) üzenetére


MasterMark
titán

Már leírtam, hogy ha letörlöd a régi szervert, akkor mégis mi másnak írja mint offline?

Elmentetted a régi szervert? Bemásoltad újra a megfelelő helyre a dolgokat? Vagy mégis honnan kéne magától elővarázsolja a régi szervered?

Switch Tax

(#5079) sugarforce válasza BonFire (#5077) üzenetére


sugarforce
őstag

persze, hogy offline-nak jelöli, hiszen AZT a szervert te letörölted, ráadásul még az oprendszert is legyalultad alóla, amiből még talán tudott volna valami infót kikotorni, így teljesen másik ID-t kapott, az lett volna a durva ha ugyanazt osztja ki az újnak is.

Mivel nem vagyunk látók, gondolatolvasók és szellemek és mindemellett kb semmit nem tudunk a rendszeredről (max annyit a plex szerver név alapján, hogy win10 gép lehet), így nem tudjuk, hogy mit és hogyan állítottál be, vagy el.

(#5080) konigjanos


konigjanos
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#5081) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Plexpass mellé most már adnak Dashboard-ot is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5082) MasterMark válasza enginev3.0 (#5081) üzenetére


MasterMark
titán

Azmiaz?

Switch Tax

(#5083) enginev3.0 válasza MasterMark (#5082) üzenetére


enginev3.0
félisten

Feltalálták a tautullit, csak persze fizetősbe

Kaptam róla emailt
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5084) Keksz válasza enginev3.0 (#5081) üzenetére


Keksz
senior tag

Ja ja, remélem ez nem a PlexPy/Tautulli végét jelenti... Hogy majd azt nem támogatják. És hogy ezért több plex pass user legyen.

Persze még fapad. De csicsás. Főleg annak aki a másik megoldást nem ismeri.

[ Szerkesztve ]

(#5085) konigjanos


konigjanos
senior tag

Na, hosszas szívás után megoldódott a távoli elérés: kiderült, hogy a digi-nél nat-olva voltam, felhívtam őket, és egy óra múlva már jó is volt minden....

(#5086) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Plexhez hozzáadtam egy új embert, de tautulliban nem jelenik meg sehogy
Lehet hogy már volt korábban is, de akkor töröltem tautulliból mert inaktív volt, és plexből is, most újra meghívtam, de tautulliban nem jelenik meg újra

Tudok valamit csinálni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5087) MasterMark válasza enginev3.0 (#5086) üzenetére


MasterMark
titán

Tautulliban van valami gomb, hogy frissítse a felhasználókat, ha jól rémlik.

Switch Tax

(#5088) enginev3.0 válasza MasterMark (#5087) üzenetére


enginev3.0
félisten

Rá nyomtam, meg restartoltam is :(

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5089) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Megvan, csak ennyi kellett

http://localhost:8181/undelete_user?username=exampleuser
http://localhost:8181/undelete_user?username=example@domain.com
http://localhost:8181/undelete_user?user_id=8367478

Beírni valamelyiket pl email címet ha tudod akkor a középső sort, végén és elején természetesen értelemszerűen a kellő adatokkal, és vissza fogja rakni

Forrás:
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5090) Rengete


Rengete
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tud arra megoldást, hogy miért nem frissít a plex amikor változást észlel a mappában? Idáig minden rendben működött. Pár hete csak akkor végez vizsgálatot, ha kiadom neki , hogy könyvtár frissítése. Akkor rögtön meg is találja. Van 4 szerver barátoknál amiket szintén én állítottam be és azoknál is minden flottul megy.
????

(#5091) MasterMark válasza Rengete (#5090) üzenetére


MasterMark
titán

Nem mindig veszi észre. Állítsd be, hogy óránként mindenképp frissítse.

Switch Tax

(#5092) Rengete válasza MasterMark (#5091) üzenetére


Rengete
aktív tag

Na de eddig működött! És minden filmnél csinálja, nem csak néha! Az a baj, hogy negyed órára is beállítottam már, de egy csomószor azonnal akarom nézni ahogy letöltött. Nem akarok mindig windowson belépni és frissíteni , amikor mondjuk a tv kliensén szeretném nézni.

[ Szerkesztve ]

(#5093) MasterMark válasza Rengete (#5092) üzenetére


MasterMark
titán

Nálam működik, de néha nem.

Próbáld meg újraindítani a szervert.

Note: In most cases, this should work for content on local filesystems. It will generally not work for network shares mounted via SMB, NFS, AFP, or similar.

If you have this option enabled and library scans don’t happen automatically (you should wait 60 seconds after all activity on the drive finishes), automatic updates may not be supported on your operating system/filesystem and you may wish to use periodic updates instead. [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#5094) Rengete válasza MasterMark (#5093) üzenetére


Rengete
aktív tag

A sorozatok mappával működik. Ahogy lejött amit letöltök és már a szerver frissít is. Csak a Filmek mappánál nem frissít, de azt is csak egy hete kb...

(#5095) Rengete válasza Rengete (#5094) üzenetére


Rengete
aktív tag

Sőőt!
Ha kitörlök valamit a filmek mappából , szinte azonnal le is frissíti magát, és akkor észreveszi az előzőleg letöltött de nem észlelt filmeket is... Ki érti ezt? Már kitöröltem az egész mappát és újra csatoltam, és persze többször restartoltam is... ???

[ Szerkesztve ]

(#5096) gyugyo79 válasza Rengete (#5095) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nincs beakadva egy hibás filmen? Egy ismerős pld úgy járt, hogy ha ugyan az a film került 2-szer a mappába a másodikba beleakadt a frissítés és onnantól nem frissített semmi újat. (2 En töltenek a fiával hálózati tárolóra ezért néha elő fordult náluk ...). Nem tudom azt se, hogy ez csak XY PLEX szervernél volt e probléma és már nem az vagy állandó ....

[ Szerkesztve ]

(#5097) sugarforce válasza gyugyo79 (#5096) üzenetére


sugarforce
őstag

Ugyanaz csak mas release vagy ugyanaz ketszer? Az utobbi eleg furcsa ha nem kezeli le a letoltesi manager. Elobbi esetet en mindig generalom, ugyanabbol a filmbol 1080p meg 720p is, de eddig nem vt vele gondom az elmult 4 evben.

(#5098) gyugyo79 válasza sugarforce (#5097) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ugyan azt teljesen.
Úgy néz ki náluk, hogy pld.: Film és azon belül apa - fia mind a 2-nek van saját gépe apa tölt az apa mappába a fia meg a fia mappába. Több 100 film van a 2 mappába van, hogy elnézik és bekerül még egyszer ugyan az teljesen mind a 2 mappába a Film -en belül.
A PLEX meg azt csinálta amikor mutatta, hogy a végtelenbe nekifutott a második verzióhoz az adatok lekérésének. Az állapot -> figyelmeztetések részen szépen írta is, egymás után, hogy Metaadatok letöltése Metadatok betöltése ..... Feldolgozás Befejezése .... utána kezdte elölről. Ezt a végtelenbe tudta amíg az egyik könyvtárból ki nem lett törölve. :)

(#5099) Rengete válasza gyugyo79 (#5098) üzenetére


Rengete
aktív tag

A lényeg az, hogy látni a szerver webes felületén, hogy keres egyfolytában. Nálam viszont semmi....

(#5100) Rengete


Rengete
aktív tag

Már kitöröltem az összes filmet a mappából! Sőt, a mappát is kitöröltem a nas-on, és újra létrehoztam ugyanazon engedélyekkel mint a sorozatok mappát ami tökéletesen működik. Tovább megyek a plexből is kitöröltem a filmek mappát, majd újra létrehoztam. Egyszerűen nem hajlandó magától frissíteni automatikusan ha bekerül egy film. Ami érdekes, hogy a már bent lévő filmet törlöm, akkor azonnal frissít és ki is törli a Plex is! Ha beállítom 15 percre akkor frissíti, de csomószor indítok letöltést telefonon keresztül és egyből nézném tévén. nincs kedvem 15 percet várni......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.