Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Google Pixel 3a (kódnév: sargo) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) ghiottone válasza tybsen (#650) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ez remek hír. :C IMEI ugyanaz?
Közben én leadtam egy igényt a német Google Store-ban a 4a-ra. Kíváncsi vagyok kiküldik-e mailboxba.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#652) Ganzer válasza ghiottone (#651) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Majd írd le légyszi a tapasztalatokat. Várom a Pixel 5-öt de a 4a-ra is erősen viszket a tenyerem. :D

(#653) ghiottone válasza Ganzer (#652) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Teszttel készülök, mint a 3a esetében. :K

Írtam twitteren a @madebygoogle-nek is, hátha küldenének egy példányt, de tuti az lesz a válasz, mint a Motorolanál: nem forgalmazzák hivatalosan országunkban, így nem tudnak küldeni minta darabot.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#654) tybsen válasza ghiottone (#651) üzenetére


tybsen
addikt

Nem, az új imei más, mint a régi volt. küldtek egy e-mailt is az amiben tájékoztattak az új készülék imei és rsa számáról.

Viszont így, hogy teljesen új készüléket kaptam, el fogom adni. Az új tulajdonos is nagyobb örömét leli benne ha kedvező áron egy teljesen bontatlan telefont kap - a régi telefonra is vigyáztam, de a spigen tok sajnos kicsit leszedte a szélét a fel-levételek miatt.

Szóval ha már így alakult akkor teszek hozzá és P4A lesz (vagy iphone 12, bár az aktuálisan használt iphone SE után azért eléggé hiányzik az android meg a jó fotók és a nagyobb kijelző, úgyhogy nem vagyok ebben annyira biztos.. :D )

Szerk: #653-ra: várjuk a tesztet! 😊

[ Szerkesztve ]

(#655) cirx


cirx
senior tag

S23 GREEN

(#656) zocas84 válasza cirx (#655) üzenetére


zocas84
kezdő

Már töltöm is, kíváncsi vagyok

(#657) noorbertt válasza cirx (#655) üzenetére


noorbertt
őstag

Végre, már kezdett túl unalmas lenni :D túl jó ez a telefon :C

(#658) grizlisandor válasza cirx (#655) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ezen meglepődtem. :B

Írjátok meg milyen, mert hátha javulna valamit az aksiidőm, mert a kezdeti 2 naponta töltésből, erősen a 1,5 naponta töltés van az utóbbi időben. :U

(#659) zocas84 válasza grizlisandor (#658) üzenetére


zocas84
kezdő

Én kezdetektől naponta töltöm :) javulást nem várok , de meglátjuk

(#660) Hatii


Hatii
tag

Nekem elsőre nem jön be minden újítás. Egyrészt a legördülő menü is valahogy kényelmetlenebb lett valamiért, de ez még elmegy. Viszont ami nagyon zavar, hogy eddig a egy mozdulattal tudtam előhozni az alkalmazásokat és a megnyitott alkalmazásokat. Csak meg kellett állítani az ujjamat.
Ezzel szemben most a a képernyő közepéről felfelé húzva csak a telepített alkalmazások jönnek fel, ráadásul nekem így semmi értelme a gyakran használt felső soros kiemelésnek. Nem is tudom lent megállítani, ahogy eddig, és mivel teljesen fentre kerül, inkább kikeresem az összes alkalmazás közül ami éppen kell (hozzátartozik, hogy nincs sok alkalmazásom), mert egy úgy kézzel jobban elérem. :W A megnyitott alkalmazásokhoz meg a számomra szintén kényelmetlenebb módon, a képernyő legaljáról kell felhúzni az ujjamat. Utóbbit biztos megszokom, de előbbit nehéz megemészteni. Aztán lehet van erre beállítás, nem egyelőre nem találtam meg.
Viszont a beépített képernyő felvevő tetszik, illetve a az ikonok testreszabhatósága is hasznos, ha kisebb megújulásra vágyom majd ilyen téren.

És ha már így alakult, a új módszer a képernyőkép készítésére is egyelőre jobban tetszik. Relatív a dolog, de ez a mozdulat jobban kézre esik, mint a bekapcsoló gombhiz nyúlás és nyomva tartása.

Másik jó ég nekem: hosszan nyomva a bekapcsoló gombot, minden lehetőség (kikapcsolás, újra indítás...) új ablakban, legfelülre (!) került. Ez csak engem zavar?

[ Szerkesztve ]

(#661) holderes válasza Hatii (#660) üzenetére


holderes
tag

"a képernyőkép készítésére is egyelőre jobban tetszik. Relatív a dolog, de ez a mozdulat jobban kézre esik, mint a bekapcsoló gombhiz nyúlás és nyomva tartása."
..ezt hogyan?,hova tették?...érdekes a felvétel funkciót megtaláltam,a screenshotot nem.. :U

[ Szerkesztve ]

(#662) Hatii válasza holderes (#661) üzenetére


Hatii
tag

Amikor előhozod a megnyitott alkalmazásokat, alul megjelenik a Képernyőkép és a Kijelölés lehetőségek. Rányomsz és a felül lévő képről/alkalmazásról csinál egyet. De továbbra is működik a power-volume down kombo is, ha nem alkalmazásról akarsz képet.

(#663) zocas84 válasza Hatii (#662) üzenetére


zocas84
kezdő

Ha én előhozom a megnyitott alkalmazásokat ,nincs ott alul ez a két lehetőség

(#664) holderes válasza zocas84 (#663) üzenetére


holderes
tag

Na igen,ezért kérdem..a régi müxik,na de már haladni kéne...
[link] ..itt a google ajánlás,de nálm nem 3a xl-n

(#665) Hatii válasza holderes (#664) üzenetére


Hatii
tag

Most az ugrott be, hogy lehet az eltérő rendszernavigáció okozhat ilyet, és részben be is jött. Én a kézmozdulatot használom, annál van. A háromgombos megoldásnál is. Egyedül a kétgombos lehetőségnél nincs, viszont utóbbinál visszakapnám a felső soros alkalmazásokat.

(#666) holderes válasza Hatii (#665) üzenetére


holderes
tag

Igen ez volt a hiba nálam...szokni kell

(#667) dtej


dtej
csendes tag

A chat bubbels funkció működik valakinek az Android 11-en? Egyik üzenetküldő alkalmazásban se sikerül előcsalnom ezt a beállítást.

(#668) zocas84


zocas84
kezdő

Még én sem jöttem rá hogy működik , valószínű szokni kell , még olyat vettem észre bár szerintem ez délibáb mintha jobb lenne napfényben a kijelző olvashatosaga, de gondolom ez hardver kérdés ...

(#669) Hatii válasza zocas84 (#668) üzenetére


Hatii
tag

Első ránézésre nekem is szebb volt a kijelző. Nem tudnám megmondani miért. :D
Viszont olyan tűnt fel, hogy néha mikor feloldom ujjlenyomattal, akkor vált át az óra az "asztalon". Mintha akkor frissítené. Ez picit zavaró.

(#670) Valed


Valed
tag

Miután felraktam a 11-et a kijelző felélesztésekor néha vibrál egyet a kép más is tapasztalt ilyet? Külföldi fórumon egy ember észlelt ilyet [link]
Szerintetek mit tudnék ezzel kezdeni?

[ Szerkesztve ]

(#671) ghiottone válasza Valed (#670) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Factory reset volt? Lehet segítene.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#672) Valed válasza ghiottone (#671) üzenetére


Valed
tag

Megvolt, de nem segített. Nagyon random van hogy jó következőre rossz, van hogy egymás után 5x jól feléled a kijelző van hogy egymás után 5x vibrál egyet.

(#673) kengyel


kengyel
nagyúr

Sziasztok !
Nagyon szemezek ezzel a telefonnal, csak a 4GB-ramtól félek.Hogy kezeli a ramot, átlagban mennyi a szabad ram ?
Előre is köszönöm !

kengyel

(#674) grizlisandor válasza grizlisandor (#658) üzenetére


grizlisandor
addikt

Simán felment, pár animáció változást találtam, meg ha elhúzom a kezdőképernyőt most kevesebb ikon van (2x3) eddig (3x3) volt.

O+O telefonomnál anno kellett az ilyen váltásoknál kellett cache és dalvik/art wipe tolni, gondolom itt is kellene?
Azt nézem youtube-n, hogy csak "wipe all user data" van. Ezt kellene használni?

(#675) Laslow válasza kengyel (#673) üzenetére


Laslow
senior tag

Az utolsó 1 nap statisztikája nálam:
Összes memória: 3,8 GB
Átlagosan használt (%): 63%
Szabad: 1,4 GB
76 alkalmazás használta a memóriát az elmúlt 1 nap során.
--
Én nem a RAM felhasználást nézegetem, csak használom a telefont, de soha nem volt olyan érzésem, hogy kevés lenne a RAM, és bezárogatná a háttérben futó alkalmazásokat, meg ilyenek. Igaz, komolyan játszani nem szoktam a telefonon, az lehet, hogy nagyon igényelné a sok RAM-ot, és utána lehetne mindent újra betölteni.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#676) kengyel válasza Laslow (#675) üzenetére


kengyel
nagyúr

Nagyon korrekt válasz, köszönöm. Vagy ezt veszem, vagy megvárom a 4a-t. Ezt most jó árban tudnám megvenni, alszom rá egy kicsit. Játékra nem lenne használva, csak inkább kamera, telefon, messenger, navigáció.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#677) Hatii válasza kengyel (#676) üzenetére


Hatii
tag

Nekem hasonló a felhasználási terület, mint leírtál, csak sok böngészés van még benne, és egy játék van fent, de az sem igényel sok erőforrást. Nekem is bőven elég, ami benne van. Nem veszem észre, hogy bezárna alkalmazásokat, pedig nekem utolsó egy napra nézve átlagosan 76% a használat és a szabad 948 MB. Nagyon meg vagyok elégedve vele.
De helyedben én is megvárnám a 4a-t, utána döntenék.

Ha tudnám, hogy biztosan megy abban is ugyan úgy a dual SIM, mint ebben, elgondolkoznék a váltáson a mérete miatt. Viszont én már megvárom a 5-öt is.

(#678) ghiottone válasza kengyel (#676) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ha hosszabb időre tervezel vele akkor én inkább a 4a-t ajánlanám a 6gb ram miatt.
Nem játszom telefonon és csak alap appok mennek (opera, gmail, waze, reddit, telegram, simple facebook, yt vanced) valamint a kamera és nálam a Pixelek (1, 3a, 3) 4gb ramja néha kevésnek érződött.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#679) kengyel válasza ghiottone (#678) üzenetére


kengyel
nagyúr

Igen hosszabb távra akarok berendezkedni, így megvárom a 4a-t. Igaz kb egy hónap, de az nem nagy idő. Köszi !

kengyel

(#680) cirx válasza kengyel (#679) üzenetére


cirx
senior tag

Akkor már várd meg a 4a 5G-t... SD765-tel, és elvileg egy kellemesebb akkumulátorral. ;)

S23 GREEN

(#681) Noukoum válasza cirx (#680) üzenetére


Noukoum
veterán

Kérdés mennyi lesz az ára.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#682) cirx válasza Noukoum (#681) üzenetére


cirx
senior tag

$499! Szerintem teljesen ok!

S23 GREEN

(#683) kengyel válasza cirx (#680) üzenetére


kengyel
nagyúr

Az 5G annyira nem izgat, meg az ára sem mindegy. Majd meglátjuk.

kengyel

(#684) tybsen válasza tybsen (#654) üzenetére


tybsen
addikt

Két hónap iPhone után mégis inkább visszatértem a pixelre. 😊

(#685) Laslow válasza tybsen (#684) üzenetére


Laslow
senior tag

Miért?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#686) tybsen válasza Laslow (#685) üzenetére


tybsen
addikt

Röviden:

Merlegeltem a mellette es ellene szolo erveket es sokkal tobb minden szolt mellette, mint ellene

Hosszabban: :DDD ;]

Amikor hardverhiba miatt visszakuldtem szervizbe a P3A-t, atkoltoztem a regi iphone SE-re (amit nagyon szerettem korabban hasznalni es masodtelefonkent tovabbra is hasznalatban volt).

A P3A a frissitesek meg a letoltott ilyen-olyen alkalmazasok miatt azert az egy ev alatt meg-megakadt neha, stb - szokasos androidos dolgok. Meg emlekezetem szerint sosem volt annyira smooth a felhasznaloi elmeny, mint iphone-on. Remenykedtem, hogy vagy visszakapom a penzt vagy egy uj telefont adnak amit eladok es veszek egy uj P4A-t vagy 5-t vagy iphone 12-t.

Vegul ugy is lett, hogy a P3A helyett egy teljesen ujat kuldtek. Kozben mar ugye hasznaltam megint a kis iphone-t, de azert csak megszoktam a szebb-jobb-nagyobb kijelzot es a kamera nagyon hianyzott. Raadasul az iphone SE akksija nagyon keveset bir a pixelhez kepest (iphone akksija ugyan 96%-os allapotban van de a legutolso frissites ota extremen merul es meg nem allt be. Gondolom kellene egy gyari visszaallitas de nem volt kedvem-idom ezzel foglalkozni). Es van nagyon sok olyan aprosag, ami androidon idokozben jobban meg van oldva, pl. diktalas az uzeneteknel tobb nyelven kenyelmesebb, kivagas-beillesztes, bongeszes.. nagyon sok minden tulajdonkeppen. ami egyre jobban es jobban hianyzott es amirol igy a ket honap alatt egyre inkabb kiderult, hogy kenyelmesebb androidon (szamomra), mint ios-en. Raadasul az ios sem annyira gyors es hibatlan, mint emlekeztem - sot sok dologban sokkal kevesbe az, mint a pixel volt. Ami viszont nagyon tetszett es kenyelmes volt, az apple pay. Gondoltam is, hogy veszek egy apple watch-t es maradok az okoszisztemaban, esetleg egy iphone 12 minivel, ami gyorsabb es ujabb, jobb kamera, stb.

Es hat kozben vartam, hogy vegre Europaban amazonon kaphato legyen a P4A, (aminel a kameralyuk engem zavar valamennyire) de nem lett elerheto. Aztan bejelentettek a P4A 5G illetve P5 is. Amik egyelore szinten nem elerhetoek amazon.de-n. Annyiban viszont jo volt a P5 bejelentes, hogy ujra tudatosult bennem, hogy ha valtok telefont, akkor jo lenne mar egy olyan aminek nem lesz baja egy kis viztol. Meg ami tenyleg kamera-hardveresen is lenyegesen fejlodik.

Na es ugye megtortent az iphone 12 bejelentes is. Iphone 12 mini 800 EUR, iphone 12 900 EUR. Toltofej nelkul, usb c nelkul. Plusz tok meg akarmi hozza..

Ekkor mar egyre inkabb hianyzott az android megint es belegondoltam, hogy tenyleg kozel 1000 EUR kiadva akarok evekig egy notch-t nezni ugy, hogy kenyelmesebb szamomra az android. Raadasul ezt a toltofej kihagyasa dolgot nem ertem meg, szerintem semmi koze a kornyezettudatossaghoz, egyszeru lehuzas. Az iphone 12 matt oldala es csillogo hatlapja ill. az iphone 12 pro csillogo oldala es matt hatlapja csak fogozta az ellenerzest - plusz a marketing, hogy a pro meg pro max meg jobb kamera.. Fizess meg tobbet. Total unszimpatikus nekem valahogy (de nem trollkodni akarok, csak tenyleg igy erzem).

Na es akkor ezeket mind osszevetve ugy dontottem, hogy kibontom a P3A-t, ahelyett, hogy eladnam pl. 150 EUR-ert es vennek helyett ezt vagy azt ennyit vagy annyit hozzateve, vacakolva az aprohirdetessel, eladassal-vetellel. Az uj keszulek amit kuldtek imei szama nem egyezik ugye a szamlan levovel (errol kuldtek e-mail ugyan), de ezt elmagyarazni az aprohirdetesben, stb.. Belefaradtam :DDD

Es most 2 honap szunet utan megint total boldog vagyok, szuper akksi, nagy de azert vallalhato kijelzo, nagyon jo kamera es a teljes testreszabhatosag ertesitesek teren meg minden androidos dolog ami hianyzott. Frissitesek jonnek, nincs notch meg kameralyuk es nincs felesleges penzkidobas valamire, amit a P3A boven kepes teljesiteni. Lehet, hogy csak 4 GB RAM 6 GB helyett, cserebe teljes kijelzot nezhetek. Akadozni elobb-utobb ez is meg az is fog neha szerintem, max egy fel-egy ev utan csinalok egy gyari visszaallitast es ennyi. Talan kicsit el is mult nalam ez az evente-telefont-cserelni-dolog mert tul sok ertelme az ujdonsag varazsan kivul nincs.

Annyit csinaltam, hogy rendeltem meg egy tokot a telefonhoz, ezeket szeretem valtogatni neha es igy van egy kis valtozatossag is.

(#687) Laslow válasza tybsen (#686) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm a részletes választ, érdemes volt elolvasni!

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#688) rover45 válasza tybsen (#686) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönjük a részletes beszámolót! :R

(#689) tybsen válasza rover45 (#688) üzenetére


tybsen
addikt

Koszi sracok, gondoltam megosztom a kinlodasomat :DDD hatha valakinek hasznos es megkimelem tole.

(#690) kicsi83 válasza tybsen (#689) üzenetére


kicsi83
tag

:R

(#691) noorbertt


noorbertt
őstag

Volte hívás működik, beállítható?
Telenor

(#692) kapal


kapal
tag

Bocsánat, ha már szerepelt a fórumban, de nem akadtam rá:
a 3a működik magyar Telekom-os eSim-mel?
A 4a-ról eddig az a tapasztalat, hogy nem. :(

(#693) Hatii válasza kapal (#692) üzenetére


Hatii
tag

Volt téma már igen.
Nekem a 3a XL van, telekom előfizetéses kártyával működik. Szereintem 3a is működik.
Egyébként azt is írták, hogy US telefonnal nem is fog. De olyat nem láttam, hogy valaki konkrétan EU-s telefonnal nézte volna. Talán ez még lehet megoldás.

(#694) Valed


Valed
tag

Az android 11 telepítése óta volt egy nagyon furcsa hiba a telefonommal mikor a képernyőt felébresztettem időnként csinált egy furcsa villódzást (itt egy videó róla). Néztem rengeteg külföldi fórumot másnál is előjött ez a hiba. Már beszéltem a google supportal akik érdemben nem tudtak mit mondani csak hogy küldjem vissza garanciába. Azonban ma este véletlenül sikerült megtalálnom a hiba forrását. Eddig kétgombos navigációt használtam, de átraktam gesztus vezérlésre megszűnik a képernyő villódzása.
Eddig nem igazán volt szimpatikus a gesztus vezérlés, de most kénytelen leszek megszokni.

(#695) gilfoyle válasza kapal (#692) üzenetére


gilfoyle
őstag

3a működik e-simmel.

(#696) Laslow válasza Valed (#694) üzenetére


Laslow
senior tag

Jó a gesztus vezérlés, kényelmesebb a másik két módszernél. Kell kicsit gyakorolni, de utána tökéletes lesz - szerintem már hónapokban mérhető, hogy utoljára mikor csináltam téves mozdulatot. Szóval gyakorlás után hibátlanul működik. Az első 1-2 napban azért elég furcsa volt, meg nem is sikerült nekem mindig azt elérnem amit akartam. Aztán néha-néha (tirkán) hibáztam egyet. Aztán mostanra már nem is hibázok.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#697) grizlisandor válasza Valed (#694) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ilyen villózást csinált nekem is telefon, csak FB messenger hívás alatt.

De ma olvastam, hogy elvileg jön rá update.

(#698) kapal válasza gilfoyle (#695) üzenetére


kapal
tag

Magyar Telekom-os e-SIM-mel?

[(De nem tarthat mindenki guppit, ahhoz kell a nyilatkozat.) /OFF]

(#699) grizlisandor válasza kapal (#698) üzenetére


grizlisandor
addikt

Működik a kereső sokat segít. :B

(#700) GAPZC96


GAPZC96
csendes tag

Üdv mindenkinek.
Nem vagyok egy Stock Droid rajongó, kerülöm a puritansaga miatt de most a kezem közé került egy 3a.A merete miatt szeretném megtartani mert a sok peklapat közt felüdülés ez a forma és méret.Tudna valaki segíteni hogyan tudnám a kijelzőn az ikonok számát módosítani az az érthetőbben: nincs lehetőség arra mint minden más Android rendszeren hogy a kijelző ikonok 4x5 vagy 4x6 vagy 5x5?
Tele a fő képernyő egymás hegyén hátán az ikonok, a felirat alatta kb az első 3 betű mert több nem fér ki... szörnyű
Esetlegesen a kereső sáv eltüntetése...
Launcher sajnsos nem játszik nem tudja a gesztus vezérlést.
Tavaly a p4-et adtam el ez miatt mert annyira idegesítő számomra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.