Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Google Pixel 3a (kódnév: sargo) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) s_a


s_a
csendes tag

Sziasztok, működik a hívásrögzítés a Pixel 3a-n? Keresgéltem, de nem találtam egyértelmű választ. Gondolkozom ilyen telón, de a hívásrögzítés fontos lenne nekem, mindegy hogy beépített, v külső appal.

(#702) grizlisandor válasza s_a (#701) üzenetére


grizlisandor
addikt

Google support cikkel találkoztam valamelyik nap a témában.

(#703) Ryoo válasza grizlisandor (#702) üzenetére


Ryoo
senior tag

Nem hinném, hogy ez európában működne, mert ellenkezik az Uniós irányelvekkel. De majd kijavít, akinek van is ilyen telefonja.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#704) s_a válasza Ryoo (#703) üzenetére


s_a
csendes tag

Köszi. Ez szerintem sem menne, de ha mégis, akkor is elég körülményes lenne. Amúgy nem értem, miért nem lehet leírni egy ilyen cikkben, melyik országokban támogatott és melyekben nem.
Meg tudja nézni valaki, hogy egyáltalán van-e felvétel gomb a tárcsázóban?
És esetleg külső appot használ valaki? Én pl a beszédes nevű Call Recordert használom már évek óta, igaz 8.1-en, ott még nem tiltotta le a Google a hívásrögzítést.
Az ACR-ről olvastam hogy működik 3a-n, bár az egy évvel ezelőtti bejegyzés volt, valószínűleg Android 10-en. Ha jól informálódtam, a 3a-k megkapták a 11-et, nem tudom, hogy hívásrögzítésben jött-e újabb szigorítás. Jó lenne első kézből informálódni.

(#705) Hatii válasza s_a (#704) üzenetére


Hatii
tag

Gyárilag nincs felvétel gomb hívás közben.

Ha megmondod, konkértan melyik alkalmazás működése érdekel, megnézem, ha lesz időm.

(#706) s_a válasza Hatii (#705) üzenetére


s_a
csendes tag

Köszi. Igen, a jobb alsó sarokban lenne, láttam valami screenshoton.
Az 'Automatic Call Recorder' az Appliqatotól, és a 'Call Recorder - ACR' az NLL-től érdekelne.

(#707) Hatii válasza s_a (#706) üzenetére


Hatii
tag

ACR-rel nem tudtam. Minden engedélyt megkapott, amit kért, de hívás elején hibaüzenetben írta, hogy nem tudja rögzíteni a hívást. Próbáltam átnézni a belállításokat, nem tudtam megoldani.
A másikkal (Appliqato) sikerült. Alapvető gyors beállítás után automatikusan elindította a rögzítést. Vissza is tudtam hallgatni.

(#708) s_a válasza Hatii (#707) üzenetére


s_a
csendes tag

:R
Nagyon köszönöm, ez jó hír!

(#709) holderes


holderes
tag

Drupe-t használ valaki?

(#710) s_a válasza s_a (#708) üzenetére


s_a
csendes tag

Köszönhetően részben a Ti válaszaitoknak is, pár napja tulajdonosa lettem egy 3a XL-nek. Még ismerkedem vele, de egyelőre nagyon tetszik!

(#711) Ganzer válasza s_a (#710) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Grat, használd egészséggel :)

(#712) #26097408


#26097408
törölt tag

Sziasztok. Hasznal itt valaki CalyxOS-t micro g-vel?

(#713) Pavlo


Pavlo
aktív tag

Sziasztok! Az volna a kérdésem, hogy Pixel 2-ről van érdemes váltani Pixel 3a-ra? Köszi!

(#714) ghiottone válasza Pavlo (#713) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Szerintem nem. SD835 után nem lépnél előrébb a 670-es procival.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#715) Pavlo válasza ghiottone (#714) üzenetére


Pavlo
aktív tag

Köszi a választ. Gyakorlatilag nem használok olyan sok alkalmazást. Facebook, Instagram, Messenger, Spotify, Shazam meg ilyenek. Ennek tükrében is?

(#716) ghiottone válasza Pavlo (#715) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Attól is függ mennyit szánsz rá és hosszú távra rervezel-e. A 670 érzetre a 820 és a 835 között volt. Ami nekem most tetszik és ajánlani szoktam az a 4a - és ezt az 5-ös mellett is mondom, mert mindkettőt teszteltem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#717) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
Pár napja nem működik megfelelően a hangerő csökkentő gombom. Hiába nyomom, nem erzékeli. Ha viszont megnyomom a hangerő növelőt, a következő hangerő csökkentésnél már érzékeli a halkító gomb megnyomását.
Nem tudom, hogy hardveres vagy szoftveres gond van-e a háttérben.
Hallott valaki hasonlóról?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#718) Superbad


Superbad
tag

Sziasztok! Van egy Pixel 3a telefonom amivel akadnak gondok. Lehet egy okból kifolyólag, de nagyon zavaróak.
Az egyik, hogy ha bluetooth hangszóróhoz csatlakoztatom, akkor meg-meg szakad zene vagy podcast. Érdekes jelenség, hogy amikor felébresztem a telefonom kijelzőjét, a hang is azonnal visszatér és folytatódik a tartalom lejátszása. Állítottam már az akku-optimalizáson, próbáltam már más bt hangszóróval, de egyik sem vezetett eredményre.

A másik hiba akkor mutatkozik, hogy amikor játszom egy játékkal (teljesen egyszerű, elemeket kell pakolgatni egy négyzetrácsos mezőre, tehát semmi grafikai magasugrás), be- befagy 4-6 mp-re, amikor semmit nem érzékel a kijelzőn. Teszteltem, ilyenkor a bt hangátvitel is megáll.

Találkoztatok már hasonló hibával? Amúgy a telefon nem melegszik, legfrissebb Androiddal megy, appokkal sincs agyonnyomva (max 30 app a gyáriakon felül).

(#719) #26097408 válasza Superbad (#718) üzenetére


#26097408
törölt tag

Igen. Nalam is fagyott mar meg a telefon. Google photos alatt vagy mikor kameraztam vagy mikor csak a menuben boklasztam egyszoval barmikor, barhol es ilyenkor semmire sem reagalt.

(#720) andrew01


andrew01
tag

Nálam is nagy ritkán előjön valami anomália, eddig mindig segített egy újraindítás. Ha nem, akkor nyomtam egy 3as kombót - 'újraindít', 'recent appok kilövése' és 'kikapcs' kis pihi, bekapcs és jó lett.
Azt olvastam, hogy Google telefonok némileg hamarabb kezdenek döcögni, problemeket produkálni és amikor nem túl évezhető a dolog, akkor egy gyári állapotba rakás segít, ami nyilván kényelmetlen. Anno Samsungnál 2-3 évente csináltam ilyet, Pixel viszonylag friss, fél év alatt eddig két furcsaság volt, lehet 1,5 éves korában fogok egy ilyet csinálni rajta.

Ne csak rossz szó essen róla, 10 éve folyamatosan olvastam, néztem telóteszteket.. amióta Pixel van azóta teljesen elhagytam ezt a szokásom. Mintha révbe értem volna.. nem tudok elképzelni jobb kamerást telót.. Plussz notch ellenes vagyok.. manapság nemhiszem, hogy sűrűn jön ki notchmentes teló.. legalábbis féléve még így volt, azóta nem követem frankón :D

[ Szerkesztve ]

(#721) Superbad


Superbad
tag

Köszi a válaszokat! Az a baj, a külső hangszóró használata elég jelentős a napi telefonhasználatomban. :\
Amúgy én is Pixel fan vagyok, nagyon régóta Nexust használtam, ami ugye átalakult Pixellé. Mindig elégedett voltam, de ez most annyira nem jó... Nem tudom magam más márkával elképzelni, de lehet kénytelen leszek.

(#722) andrew01 válasza Superbad (#721) üzenetére


andrew01
tag

Korrigálnám magam, nem 2-3 évente, mert olyan sokáig sosem volt egy huzamba készülékem :D hanem 1,5-2,5 fél után, ha átadtam rokonnak.
Volt nekem is nexus : ) G Nexus One : ) melyet még a htc alkotott, a pulzáló navigombjával :B Lehet amúgy a rendszerugrás tett be neki, nekem is az elmúlt 2 hónapban jött a két apró problem. Lehet neked komolyabb dolgok akadtak össze szoftver szinten, és egy új 4a lehet akár megoldás, (ami gyárilag 11el érkezik) mármint nem feltétlen kell a márkaváltás.
De ez csak spekuláció :)

[ Szerkesztve ]

(#723) Superbad válasza andrew01 (#722) üzenetére


Superbad
tag

Igen, valóban nem szükséges elhagyni a márkát, de a bizalmam már nem a régi. :O
Illetve nem szeretnék már annyit telefonra költeni.

[ Szerkesztve ]

(#724) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Tegnap jött frissítés. Újdonságok is vannak benne. Ezt találtam róla a 4a fórumban:

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#725) tybsen válasza rum-cajsz (#724) üzenetére


tybsen
addikt

Eppen most lattam YT-on: [link] :-) Toltodik is valamilyen frissites, lehet, hogy mar ez! Ennek az extreme battery saver funkcionak nagyon orulok.

(#726) grizlisandor válasza tybsen (#725) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én már ebéd után frissítettem, bár még nem lestem meg az újdonságokat. :B

(#727) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Eltörött a kijelzője a telefonnak. Ti hová vinnétek cseréltetni Budapesten?

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#728) ghiottone válasza rum-cajsz (#727) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Azt nem tudom, de a hivatalos szervízt megkérdezném mennyiért javítanak. Ez az email: google.service@ctdi.com - ha jól emlékszem. Anno pixel 1 miatt kerestem őket.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#729) s_a


s_a
csendes tag

Kerestem, de nem találtam a hozzászólások között erre vonatkozót. Használja valaki a képernyőátküldést (cast to TV) Samsung TV-n direktben? Az előző Xiaomi telefonommal simán működött, de ezzel nem. Kis utánaolvasással azt találtam, h csak Chromecasttal (vagy Fire TV-vel, esetleg Rokuval) megy, de én nem szeretnék csak emiatt venni még egy tv-okosítót. Van egy Android-alapú, esetleg ha arra rá lehetne küldeni, az is jó lenne.
Olyan appot találtam, ami weboldalt ki tud tenni telefonról, meg persze a youtube is megy, de ezek pont nem érdekelnek. A cél az lenne, h a telefonnal készített fotókat, videókat át tudjam egyszerűen küldeni a tv-re. Az xcast elvileg tud valami ilyesmit, de nagyon komplikált, lassú és megbízhatatlan a működése.

(#730) taught válasza Laslow (#717) üzenetére


taught
csendes tag

Szia!

Bocs, megcsúsztam a válasszal eléggé, de nekem a hangerő fel gombom kezdett el nem működni és ez attól is függ, hogy milyen applikációban vagyok.

Úgyhogy gondolom ez szoftveres dolog lehet vagy egy óriási véletlen :D

(#731) tybsen válasza s_a (#729) üzenetére


tybsen
addikt

Nalam sajnos chromecast es fire tv van es a tv sem samsung, szoval nem tudok erdemben hozzaszolni. De hatha talalsz hasznaltan olcson egy chromecast-et - mi a szulok okos Samsung tevejet is felszereltuk egy chromecast-tel, eppen az altalad emlitett komplikalt es lassu mukodesu alkalmazasok miatt. (Illetve fire tv is rendszeresen van akcios aron az amazonon, 17-18 EUR volt legutobb az egyszerubb verzio de en a 4K verziot is 30 EUR-ert vettem, chromecast melle. Mindegyik jo valamiert, egyiket sem szeretnem mar hianyolni - szoval ha van ra lehetoseged, szerintem tenyleg erdemes beruhazni egy chromecast-re).

(#732) s_a válasza tybsen (#731) üzenetére


s_a
csendes tag

Köszi. Mi az amiben egy Chromecast v egy Fire TV többet tud egy androidos TV-boxnál? Nekem nem nagyon hiányzik semmi, de lehet, hogy csak nem tudom, mi hiányozhatna :)
Persze a caston kívül.

(#733) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

Este jött egy aprócska frissítés...

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#734) Puresz


Puresz
csendes újonc

Sziasztok!
Pixel 3a tulajdonosoktól kérdezném, hogy érdemes-e P20-ról 3a-ra váltani.
A kameráját kivéve egyébként mint telóval nincs bajom a P20-al. Amire használom tökéletesen elég, de régóta szemezek a pixelekkel.
A 3a-ba nem UFS a memória - mivel ez nekem magas :) - hátrány-e?
Milyen árban érdemes használtat venni?
Köszi

(#735) Laslow válasza Puresz (#734) üzenetére


Laslow
senior tag

Miért nem 4a-t vennél inkább?
Az UFS memória hiánya szerintem nem égető, a 3a így sem lassú a mindennapi használat során, bár nem is villámgyors. Most még kiváló, de 1-2 év múlva már lehet zavaróan lassúvá válik. A 4a nem sokkal drágább, cserébe gyorsabb, újabb, kisebb méretű (de nagyobb kijelzővel), UFS memóriás, több a RAM. És még a 3a kameráját sem fejlesztették vissza szerencsére! :)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#736) Puresz válasza Laslow (#735) üzenetére


Puresz
csendes újonc

Köszi!
Akkor 4a lesz ha váltani fogok, többet nem akarok adni egy telóért, csak most volt jó árban 3a.
Hátha lesz később olcsóbban is 4a.

(#737) taught


taught
csendes tag

Használ valaki valamilyen launchert?

Én bármelyik launchert is használom, mikor visszamegyek a home screen-re akkor "villan" egyet a képernyő és csak utána tudok csinálni bármit is.

Ez csak akkor fordul elő, ha rögtön (0.5-1 másodpercen belül) csinálok valamit a kezdőképernyőn miután vissza is tértem oda. Viszont mikor épp nagy pörgésben vagyok, akkor gyakran előfordul és elég zavaró, hátráltat.

Tud erre valaki gyógymódot?

(#738) andrew01 válasza taught (#737) üzenetére


andrew01
tag

Én használok launchert, azonban nem áll elő ilyen probléma bárhogy próbálkozok.
Így gyógymóddal sem szolgálhatok.

(#739) taught válasza andrew01 (#738) üzenetére


taught
csendes tag

Akkor lehet, hogy valami konfiguráció miatt van ez nálam, megpróbálom megfejteni.

Köszi, hogy megpróbáltad! :R

(#740) Valed válasza taught (#739) üzenetére


Valed
tag

Javaslom hogy állítsd át a telefont gesztusvezérlésre vagy ha azon van vissza a hagyományos 3 gombos megoldásra. Ez szokott ilyen képernyő villanásos hibákat okozni. Nálam a gesztus vezérlésre váltás oldotta meg a hasonló problémámat.

(#741) Puresz


Puresz
csendes újonc

Sziasztok!
Az ébresztő a teló kikapcsolt állapotában nem működik?
Nem tudja a teló, vagy be kell állítani vmit?
Régi huawei-n müködött, kicsit hiányzik ez a funkció.

(#742) kicsi83 válasza Puresz (#741) üzenetére


kicsi83
tag

Szia, igaz soha nem próbáltam, de szerintem szerint ez Huawei feature lesz. Alap Android nem tudja.

(#743) Decske válasza Puresz (#741) üzenetére


Decske
aktív tag

Kirin és Mediatek procival szerelt mobilok tudják, Qualcomm procival rendelkező telefonok sosem tudták ez a funkciót.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#744) Puresz válasza Decske (#743) üzenetére


Puresz
csendes újonc

Köszi!
:F

(#745) Puresz


Puresz
csendes újonc

Még egy utolsó kérdés 🙂
A garancia érvényességét papírok nélkül hol találom meg?
Előre is köszi a segítséget! :R

(#746) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Aki esetleg szeret romolni annak tudom ajánlani a Calyx OS-t. Eddig Grapheme OS volt fent de nagyon lassú szerintem. Viszont ez bitang gyors. Már használom egy hete és eddig probléma mentes. Felrakni is rém egyszerű.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#747) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Basszus, addig vártam a dbrand skin rendeléssel, hogy már felfüggesztették az árusítását. :O

(#748) Ganzer válasza grizlisandor (#747) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Na ez szívás :(
Amúgy nagyon csendes ez a topik, mindenkinek rendben tesz a dolgát a 3a/xl? Én most hivatalosan egy iphone 12 minit használok, de hetente visszatérek a 3a xl-re, egyszerűen az üzemidő meg a kameraszoftver számomra még mindig a best. :)

(#749) grizlisandor válasza Ganzer (#748) üzenetére


grizlisandor
addikt

Van több cég is, akik foglalkoznak ilyen skin-ekkel, csak a minősége kérdéses számomra.
Ez nagyon szimaptikus számomra. :B

1.5 éve használom, kezd kicsit elfogyni az üzemidő, attól ami megszokott, azon kívül hibátlan a telefon.
Kövi telefonom is Google lesz biztos! ;)

(#750) Ganzer válasza grizlisandor (#749) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Pont ezt a skines oldalt akartam javasolni én is. :K Anno egy LG G6-ra rendeltem innen skint, minőségi cucc volt.
Én is nagyon kíváncsi leszek az idei új Pixelekre, ha elfog a must buy, akkor a 12 mini megy háztól. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.