Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Google Pixel 3a (kódnév: sargo) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Bossyy válasza Baggins86 (#30) üzenetére


Bossyy
tag

Megzuhanhatsz. Mérnök vagyok és hiradástechnika témakörben írtam a szakdolgozatom. Nem szükséges a nagy arc, hidd el, te sem vagy a bölcsek köve birtokosa, lehet esetleg máshogy is valami, mint ahogy te gondolofd

(#52) muxi-muxi válasza Laca007 (#50) üzenetére


muxi-muxi
senior tag

Itt a németeknél is ennyi az ára (néha akciózzák 370 euróra). Nekem már a lélektani határ felett van az ára, mióta kapható, azóta szemezek vele. A szifon oprendszere hülyéknek van optimalizálva, bevallom én hüje vagyok, ezért nem váltok. Bár azért egy stock android, a jack megléte, és a fotózás minősége csábító...

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#53) tybsen


tybsen
addikt

Korrekt teszt lett, P3A-t használva is teljesen egyetertek a teszttel es plecsnivel. Talan en a kijelzo fenyerejet az atlagosnal gyengebbnek itelnem meg (azert a teszt is emlitest tett rola) de igy a nyar vege fele elmondhatom, hogy tuleltem vele a durva napsutest - nem mindig lehet sajnos jol latni kozvetlen eros napsutesben a kijelzon levo tartalmat, de keves olyan szituacio volt, ahol ez gond lett volna. Cserebe csupa olyan dolog van ami boven karpotol ezert. Ajanlott keszulek is lehetne akar azoknak, akiknek tenyleg a tiszta android , akadasmentes/folytonos mukodes es a jo kamera a legfontosabb - szamomra ezek a leginkabb lenyeges szempontok.

Bone stílusa szerintem pedig tovabbra is kiemelkedo. Valasztekos, nem modoros vagy eroltettett, grat a cikkhez!

(#54) Noukoum válasza tybsen (#53) üzenetére


Noukoum
veterán

Tényleg korrekt a cikk, le a kalappal :R

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#55) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Kösz a tesztet. Tetszik. Bár én a 3-mat venném. Ezt csak akkor, ha 100ezer lenne.
Pixel fan (is) vagyok :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#56) Schuler888 válasza Inarus (#20) üzenetére


Schuler888
senior tag

"letisztult Android"
Ehh szep alternatva a dietas, kisporolt funkcinalitasu vanillara... :DDD :U

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#57) Plug Life


Plug Life
senior tag

80 ezret adnék érte.

(#58) HarleyCustom válasza Plug Life (#57) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#59) agressor12


agressor12
senior tag

Plug Life Ezt azokon a bizonyos piacokon eröltesd :)

Én nem játszok a telefonnal,így nálam a 2 nap alap egy töltéssel.Hiába 3000mAh attól még nagyon takarékos.

(#60) b3Ro válasza Bossyy (#8) üzenetére


b3Ro
senior tag

Carphone-ban dolgozom, angliaban, es a pixel 3a-t viszik mint a cukrot. £349-ert adjuk, es ebben az ar kategoriaban az A70 meg a p30 Lite van. Szvsz nem nehez a pixel mellett donteni.

(#61) ghiottone válasza b3Ro (#60) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nagyon jól fogy a 3a, én is meglepődtem.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#62) janeszgol válasza b3Ro (#60) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig az A70 nem rossz. Oké a Samsung rendszere többet kér, illetve a kamerája sem veheti fel a versenyt a Google megoldásával.
Az A70 azoknak a Samsung márkakedvelőknek való, akik rühellik az Exynos megoldást.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#63) Noukoum válasza janeszgol (#62) üzenetére


Noukoum
veterán

Az a70 nem igazán rúg labdába a pixel mellett. De nyilván, itthon jóval olcsóbb is.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#64) Mercel válasza Laca007 (#50) üzenetére


Mercel
senior tag

Nekem nem kéne , de nem rossz cuccz.
A kinézete pont nem zavar, szerintem vicces a retro feeling: )
Mivel bevallottan középkategóriás cuccz, szerintem nem ér számonkérni a csúcskategóriás mobilok felszereltséget és tudását. Az eredeti ár jó, arról meg nem a gyártó tehet, hogy stadionépítési és alkotmányos hozzájárulási sáp mindenbe be van építve nálunk.
Mindenesetre inkább ez mint a tisztázatlan működésű kínai mobilok, megértem aki ezt választja.

Marcel

(#65) D1Rect


D1Rect
félisten

Elég retro a dizájn, de pacsi a műanyag házért.

(#66) K0vasz


K0vasz
aktív tag

a fentebb említett 120-as árért szerintem teljesen korrekt:
- fasza kamera
- NO NOTCH
- megfelelő kraft

ennyi pénzért jóformán csak kínai telók vannak, de az meg olyan dolog, hogy sokan viszolyognak tőle

(#67) stellaz válasza Bossyy (#22) üzenetére


stellaz
addikt

Mondjuk spotifyon le lehet offline tilteni6a zenét, meg a többin is.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#68) Yeffy válasza b3Ro (#60) üzenetére


Yeffy
veterán

En is ugy olvastam valahol, h felenk egesz jol mennek ezek a "kis" Pixelek, koszi a megerositest! :B
Epp ideje volt mar, h joarasitva is hoztak ki Pixeleket.

Jo kis telok, bar en a nagytesok kovi gen-jet varom, nagy pacsi a jack-ert, nagy tasli, h nincs a teljes verziokban.

A retros dizajn nekem is bejon, a szimmetrikus kavak szinten. Kamera pazar, tetszik!

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#69) dejvid8


dejvid8
őstag

Köszi a tesztet, hasznos, összeszedett lett! Bár nem értem mi alapon van összehasonlítva a xiaomi mi 9t-vel, akkor már inkább mi9 se.

Épp pár napja nagy nézelődésbe vagyok, nem tudom eldönteni hogy a 3A-t vegyem, vagy kicsivel drágábban a sima 3-at. :)

Azoknak, akiknek nem tetszik a külseje, mert "retro", meg "mekkorakávákmárúristen":
Nem elég az a 100 egyforma notchos / cseppes, hatalmas, 1 kézzel kezelhetetlen kijelzős telefon, ami már a piacon van? Nincs választék? Úgyis jön a 101-edik is, meg a 201-edik is ugyanolyan külsővel, csili-vili üveg hátlappal, mint amiből már van rengeteg...
Szerintem ez egy üde színfolt ebben a kategóriában, főleg ilyen kamerával. Nincs ellenfele 400-430 euró alatt szerintem. (Van 135k ft-ért, ha nem csak a speedshopot nézzük.)
Személy szerint nekem kizáró ok az, ha egy telefonon notch van ,vagy bármi féle bevágás. Meg ha 157-160+ mm magas. (persze ez személyes preferencia.)

De, nem fér el ez a kis(ebb), kompaktabbnak nevezhető telefon a piacon? Végre valami más, nem az amiből már van egy rakat...
Meg szerintem egyébként akik annyira a Pixelek ellen vannak, hogy ezt mindig ki kell nyilvánítani, nem is igazán használtak még Google telefont, vagy kamerát.
:)

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#70) Yeffy válasza dejvid8 (#69) üzenetére


Yeffy
veterán

Azoknak, akiknek nem tetszik a külseje, mert "retro", meg "mekkorakávákmárúristen":
...

Hagyd, feleslegesen idegeled magad szerintem. :))
Birom, mikor emberek targyakhoz hitvallast krealnak, es "leugatnak", ha nem ertesz veluk egyet.
Hadd hurrogjanak. Ha ez a legnagyobb oromuk. :)

Jo kis telefon lett ez, szerintem is.
Az angol ara is egesz kellemes, nem veletlenul viszik.

Személy szerint nekem kizáró ok az, ha egy telefonon notch van ,vagy bármi féle bevágás.
Szint ugy, ezert esik ki elbol pl S/Note 10-es csalad is, vagy kvazi barmelyik mostani tepsi. A pingpongasztal meretrol nem is beszelve.
Kar, h a kisebb meretuben aprocska (nekem) az akksi, de hat, most mit csinaljak. :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#71) cuebler


cuebler
senior tag

nem kellene kipixelezni azokat a rendszámokat a videóban? :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#72) HarleyCustom válasza cuebler (#71) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Minek azt... ;] :N

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#73) Ijk


Ijk
nagyúr

Van valakinek alvó mód bugja?
Nekem sehogy nem megy át a telefon alvó módba magától, hiába állítom akár 15 másodpercre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#74) Rolie Polie válasza tybsen (#53) üzenetére


Rolie Polie
junior tag

Bone stílusa szerintem pedig tovabbra is kiemelkedo. Valasztekos, nem modoros vagy eroltettett, grat a cikkhez!

Sok éve itt van már és tényleg előnyére változott Bone.

Naná, hogy normális vagyok. A hangok is megmondták.

(#75) Wapmester válasza sphe (#46) üzenetére


Wapmester
senior tag

azt is tegyük hozzá még, hogy néha jó, ha van a raw opció és akkor magunknak meg tudjuk oldani a kép manipulációt , de tény, hogy jól összehozták a szinkront a kamera és a szoftver között, egy nagyobb képérzékelővel és annak megfelelő szoftverrel szét alázná az összes gyártót, nem is értem ezt az a lehetőséget miért nem lépték még meg, hisz a kínaiak egyre nagyobb szenzorokkal próbálkoznak :)

(#76) androgay


androgay
kezdő

Undorítóan túlárazott, 3 éve elavult f0s. Lexarom milyen fotót csinál - érdekes, mindenki erre hivatkozik a pixelek esetén. Talán mert amúgy egy P20 agyonveri? 20%-al olcsóbban? Mert amúgy az rossz képeket csinál? Ja, hogy ennyiért lassan s10 van? Eddig is csak az a bizonyos gyümölcs volt undorítóbb a google-nél, ezután se lesz másképp. Amúgy nem attól jó egy fotó, mert xarrá van élesítve, már bocs... egyébként meg továbbra sem tudja az innov8 szintjét senki megközelíteni, érdekes, 808/1020-ról nem is beszélve...

(#77) ollie válasza androgay (#76) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem veri agyon a P20, egy huawei sem tudja megközelíteni fotó minőségben. Nincs túlárazva és nincs elavulva. Vegyél huaweit, ami minden területen rosszabb, és érezd jól magad.

***

(#78) Nimda válasza androgay (#76) üzenetére


Nimda
addikt

Amúgy nem attól jó egy fotó, mert xarrá van élesítve, már bocs

A P20 esetében pontosan így van, jól látod. Meg a többi Huawei is így adja el magát. A pixelek esetében több a zaj, cserébe sokkal realisztikusabbak a fotók, köszönhetően a közel hibátlan algoritmusnak (aminek már csak a szenzor és a picike lencserendszer szab határt). Nem véletlenül tartják a legjobb fotós mobiloknak a google telefonjait.

(#79) cirx válasza Plug Life (#57) üzenetére


cirx
senior tag

Rendben. 2 év múlva szólok, ha eladó lesz. :B

S23 GREEN

(#80) K82 válasza androgay (#76) üzenetére


K82
őstag

Van, amikor egy Huawei/Samsung/akármi jobban teljesít fotóban. Viszont ezek egy dolgot nem tudnak: egyenletes minőséget bármilyen helyzetben. Egy kezemen meg tudnám számolni hány képet kellett törölnöm mert nem sikerült a fotó...
Ha szoftveres oldalt nézzük, három éven keresztül folyamatosan kapod a frissítéseket, amit tud azt németes precizitással.

Pixel / OnePlus Pad

(#81) Drakmusz válasza androgay (#76) üzenetére


Drakmusz
őstag

Köszönjük ezt a minden tekintetben releváns és igen visszafogott hozzászólást!:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#82) balint82


balint82
senior tag

Kb. megjelenésekor vettem németeknél, ~120e-re jött ki.
P20 mennyi is, volt megjelenéskor 200e?

Támogatás is valószínűleg tovább lesz rá, mint a Huawei-re.

Tudom, tudom Don't feed the troll 😂

Google Pixel 4a

(#83) *RLaci* válasza androgay (#76) üzenetére


*RLaci*
addikt

:C :C :C

(#84) h4h01 válasza ollie (#77) üzenetére


h4h01
senior tag

Ezt ugyanúgy elmondhatod akkor a samura is ;)

(#85) ollie válasza h4h01 (#84) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, persze.

***

(#86) joey04 válasza h4h01 (#84) üzenetére


joey04
titán

:D ott a pont

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#87) tybsen válasza androgay (#76) üzenetére


tybsen
addikt

Egyreszt egy huaweit vagy barmit is felesleges egy tiszta google telefonhoz hasonlitani. Masreszt elavultnak nevezni a legfrissebb androidos szoftverrel rendelkezo, evekig tamogatott, elismert kameras kepesseggekkel rendelkezo telefont szakmai szemmel teljesen követhetetlen szamomra. A hozzaszolasod stilusat pedig szuksegtelen volna minositeni.

(#88) dejvid8 válasza androgay (#76) üzenetére


dejvid8
őstag

Csak gratulálni tudok ehhez a hozzászóláshoz. Nincs szavam. :N

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#89) Noukoum válasza androgay (#76) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért ez kemény, ennyi zagyvaságot egy hozzászólásban.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#90) HarleyCustom válasza androgay (#76) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ez is egy vélemény.
"Meghallgattuk"...ennyi. :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#91) tatomi92 válasza Noukoum (#89) üzenetére


tatomi92
aktív tag

+1

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#92) dnl91


dnl91
tag

Nehéz lehet véleményt alkotni amíg kezében sem fog az ember egy ilyen pixel telefont.. s10e-ről jövök és eszem ágában sem lenne visszatérni. Nem beszélve arról, hogy ez 2 év múlva is egy használható kis telefon lesz, friss szoftverrel.

(#93) shifty!


shifty!
senior tag

Határozottan jobban tetszik ez a retro forma és színvilág, mint a divatos noccsvonat és a glasstic kínai dzsunkadizájn. Ez a szürke, a narancssárga gombbal tökéletes kombináció :DD

Egyedül a kijelző méret, amit nem sajnálok, ha kicsit megnagyítanak, itt a 75% karcsú, minden más tekintetben tökéletes.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#94) atike válasza androgay (#76) üzenetére


atike
nagyúr

Ezeket a magvas gondolatokat magadtól szülted meg? :U Elavult...? Csak a fotós képességeit lehet kiemelni és azt sem jogosan...? :) S10? Az megvan, hogy 310 000 Ft volt a nyitóára? Ennek a nyitóára majdhogynem a fele annak... :)

Mondjuk a nickeden elgondolkodva nem tudom, hogy volt-e értelme akár nekem akár bárkinek is reagálni... :U

[ Szerkesztve ]

(#95) janeszgol válasza atike (#94) üzenetére


janeszgol
félisten

Abban igaza van, hogy túl van értékelve. Fentebb említettük az A70-et. Szerintem egy A70 nem rosszabb vétel, mint ez. Jobb kijelző, erősebb hardver. Persze szoftvertámogatásban pedig ez a nyerő. Akkor ott a Huawei P20. Sok támogatást az sem fog kapni, de hardveresen jobb, és 100 ezerre leárazva best buy. Csak a hülye nem vesz egyet. :)

Ma már ezeknek a Pixeleknek alig van plusz létjogosultságuk. A szoftvertámogatás az, ami erősen megnyomja ezt a telefont.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#96) shifty! válasza janeszgol (#95) üzenetére


shifty!
senior tag

Egy standard felhasználónak, akinek nem az az elsődleges, hogy az Asphalt 9 és társai 120+ FPS-es jelenjen meg egy 6"-os kijelzőn, minden igényt kielégít egy Pixel - nem hiszem hogy a létjogosultságát meg kéne kérdőjelezni.

És amúgy, a P20 még legalább 1 főverzióváltást meg fog élni, ahogy már egyet megkapott - ez sem valid tehát...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#97) Ijk válasza janeszgol (#95) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha jól tudom a P20 tavalyi modell, tehát elvileg van rajta még 1 év támogatás, a Pixel 3a-n meg 3.
Az A70 meg akkora mint egy tepsi, nem is értem egyáltalán hogy lehet egy kategóriába sorolni a kettőt.
Kamerája (akinek fontos) pedig 200 ezres telefonokkal van szintben.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#98) Drakmusz válasza janeszgol (#95) üzenetére


Drakmusz
őstag

Ez pusztán egyéni ízlés kérdése.
Neked nem tetszik ez a vonal, értjük.
Én például hidegrázást kapok az EMUI-tól.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#99) atike válasza janeszgol (#95) üzenetére


atike
nagyúr

Túl van, az igaz. De míg te megvennéd az A70-et ehelyett én inkább választanám ezt.... :) Bár a P30-at nem cserélném erre az is tény... :)

(#100) janeszgol válasza shifty! (#96) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne bagatellizáld el az írásom! Mi az, hogy ez sem valid? Írtam én azt, hogy a P20 semmit nem fog kapni? Minden valid, amit leírtam nyugodj meg és olvass figyelmesebben!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.