Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Google Pixel 3a (kódnév: sargo) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) grizlisandor válasza Laslow (#948) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nálam sincs ilyen hiba.

(#952) Ijk


Ijk
nagyúr

Valakinek volt olyan probléma hogy a hangerő mindig felmegy? Mintha beragadt volna a szabályozó gomb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#953) tybsen válasza Ijk (#952) üzenetére


tybsen
addikt

Eddig nem volt nálam ilyen.

(#954) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Nálam sem.

(#955) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Szerencsére nálam se fordult még elő.

Lassan kellene kapni a havi frissítést.

(#956) Laslow válasza Ijk (#952) üzenetére


Laslow
senior tag

Nem. Nálam régebben egy ideig a halkítás nem mindig működött, aztán ez magától teljesen megoldódott. Gondolom valami szoftveres bug volt.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#957) grizlisandor válasza grizlisandor (#955) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megérkezett az emlegetett frissítés. :B

Az internetforrás választón alakítottak, a többi változást mondjátok meg ti! ;]

(#958) Hatii válasza grizlisandor (#957) üzenetére


Hatii
tag

Nálam még semmi.
Korábban egész pontos volt, minden hónap 5.-én.

(#959) grizlisandor válasza Hatii (#958) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#960) salapp válasza grizlisandor (#959) üzenetére


salapp
addikt

Elcseszett gyorsmenü maradt megint?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#961) grizlisandor válasza salapp (#960) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem tudom mire gondolsz.

(#962) jUUh válasza grizlisandor (#961) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Szerintem az egyesített WiFI + Mobilnet gombra, de nem biztos.

Samsung Galaxy S23+

(#963) grizlisandor válasza jUUh (#962) üzenetére


grizlisandor
addikt


Most így néz ki, szerintem változtattak kinézetet rajta, vagy a fene se emlékszik milyen volt eddig. :DDD

(#964) salapp válasza grizlisandor (#963) üzenetére


salapp
addikt

Akkor ugyanúgy fosch, feleslegesen szövegesen is kiírva a gombok funkcióját, így értelmetlenné téve a piktogramok használatát, és feleslegesen lapozás-kényszert beleépítve a menübe.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#965) jUUh


jUUh
Topikgazda

Sziasztok!

Ha minden igaz nemsokára én leszek a Topik "gazdája".

Az lenne a kérdésem, hogy:

A Note 5 Pro és Mi 9T összefoglalókat (1, 2) én állítottam össze, formailag mindenképp.
Lenne-e igény hasonló kinézetű összefoglalóra?

Samsung Galaxy S23+

(#966) tybsen válasza jUUh (#965) üzenetére


tybsen
addikt

Szia gratulálok, nagyon szépen összeállítottad a linkelt összefoglalókat. :)

Mivel a készülék nem a legújabb darab szerintem csak akkor fáradj ezzel ha van rá időd és kapacitásod. Amúgy jó ötlet, biztosan hasonlóan igényesen meg lenne csinálva és hasznos lehet ha valaki használtan vesz egy ilyen készüléket és tájékozódni szeretne. :)

(#967) grizlisandor válasza tybsen (#966) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen, ezen gondolkoztam, hogy ennek a telefonnak lassan vége van a hivatalos támogatásának és valószínűleg a topik lakók is elvándorolnak, új ember nem valószínűleg fog idetévedni.

(#969) jUUh


jUUh
Topikgazda

Beszúrtam az "összefoglalót". Ha nem tetszik valakinek, leszedhetjük, de ártani nem árt szerintem. :K

Samsung Galaxy S23+

(#970) kicsi83 válasza jUUh (#969) üzenetére


kicsi83
tag

:R:R:R

(#971) rover45 válasza jUUh (#969) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönjük!

(#972) salapp


salapp
addikt

Aki Pixel vonalon maradt, megírja majd ide, mit vett és mik a tapasztalatai? Nagyon szeretem ezt a 3a-t, de jó lenne látni, mik a tényleges opciók. Ha váltanék majd, akkor a 3s-nál valamivel fényerősebb P-OLED és a vízállóság lenne kiegészítőleg fontos a szuper fotók mellé nekem.
Fiam Nokia 9 Pureview telefonjának eszméletlen szép és nappali fényben is jól látható P-OLED kijelzője van, illetve a nemrég olasz raktár mélyéről bontatlanul előbukkant Nokia Lumia 1020 képernyője is nagyon pöpec (pedig milyen régi telefon)

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#973) noorbertt válasza salapp (#972) üzenetére


noorbertt
őstag

Nokiát nem vennék.
Pixel3a után iPhone 13 lett. Ha lett volna szolgáltató által pixel akkor arra mentem volna, viszont idáig nem bántam meg :)

(#974) salapp válasza noorbertt (#973) üzenetére


salapp
addikt

Hát, fiam is csak a kuriózum volta miatt vette occón a 1020-ast. Tényleg bitang jó fotókat csinál. Illetve a különleges kamerarendszer miatt a 9 PW-t. Az monokrómban valami elképesztő jó, fekete-fehér művész fotózáshoz sokkal-sokkal drágábban lehet megfelelő gépet venni. A színes képek is igen kellemesek rajta. Más Nokiát ő sem venne.
De ha szolgáltatónál lenne, melyik Pixelt vetted volna utódnak?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#975) noorbertt válasza salapp (#974) üzenetére


noorbertt
őstag

Szó nélkül Pixelt, de így pár nap iPhone után már lehet hogy nem :D :DDD

(#976) salapp válasza noorbertt (#975) üzenetére


salapp
addikt

Hát, bátyám egy hét iPhone használat után már nagyon vakarózott, két hét után földhöz vágta. Barátomét látom, ingyen se kéne, sajnos...
Motorola telefonok is begárgyultak már, kínai-koreai távozzon tőlem... nem is tudom, van még valami a Pixeleken kívül? Félmilliós Sony azért ne pattanjon nálam a konyhakövön, annyira nem megy jól.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#977) ghiottone válasza salapp (#976) üzenetére


ghiottone
nagyúr

OnePlus vagy Samsung akkor droid vonalon. Más nem nagyon van. Nálam volt Pixel 6, de csalódtam benne (kamera túlhypeolt, a régebbi Pixelekhez képest nincs előrelépés, még reszelni kell a szoftveren az új szenzorhoz + a bugok, hívásproblémák), utána S20FE (teljesen rendben van, bár 8gb-al biztossabb lenne, de mivel a kijelző pwm alacsony, így ment tovább), majd OP 8T(céges 7T-hez képest aksin kívül nincs előrelépés) és a végén egy 9-es maradt.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#978) jUUh válasza ghiottone (#977) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Snapdragonos S20FE-re váltottam 3a után, ég és föld azért. :K Nincs vele semmi gondom, bár tény, hogy a 8GB RAM jobb lett volna.

Samsung Galaxy S23+

(#979) salapp válasza ghiottone (#977) üzenetére


salapp
addikt

Köszi! Akkor imádkozom, hogy minél tovább bírja ez a 3a. Nincsenek extra igényeim (játék meg mittudomén, messenger nincs rajta, stb.). Normális akksi, OLED kijelző, fotók, stabil, flott működés, ennyi.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#980) Laslow


Laslow
senior tag

2022 lesz az év, amikor leváltom a 3a-t.

Nekem az vele a fő bajom, hogy már lassú a hétköznapi élethez. Időnként meg-megáll pár másodpercre a böngésző, 2-3 másodperc is lehet, míg elindul a gyári fényképező app, ilyenek. Nem szeretek várni a telefonra, de egyre gyakrabban várnom kell rá. Nem mellesleg hamarosan megszűnnek a frissítések rá, és az akku sem valami fényes már: ha fotózgatok kicsit valami rendezvényen vagy kiránduláson (100-150 kép, esetleg 1-2 perc videó), se perc alatt lemegy 40-50%-ot, aztán meg ott van bennem az érzés, hogy nem merek fotózni, mert még órák kérdése míg hazaérek és tölthetem...

És ráadásul én nagyon maximum akkora utódkészüléket szeretnék, mint a 3a, de inkább kisebbet. És fotóminőségben nem adom alább. A Google Fotók korlátlan tárhely miatt pedig szeretnék a Pixeleknél maradni, de nem nagyon van mit vennem. A 4a-val nem lennék kisegítve, talán majd ha lesz 6a, az lesz a nyerő.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#981) salapp válasza Laslow (#980) üzenetére


salapp
addikt

Rád különösen kíváncsi leszek, mit találsz helyette, amit megelégedéssel használsz majd.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#982) grizlisandor válasza salapp (#972) üzenetére


grizlisandor
addikt

Pixel 6a van tervben nálam. :)

(#983) salapp válasza grizlisandor (#982) üzenetére


salapp
addikt

Reméljük, a kameráját nem cseszik el. Persze a jobb kijelzőről és a vízállóságról megint le kell mondani akkor.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#984) Laslow válasza salapp (#983) üzenetére


Laslow
senior tag

Régen Samsungom volt, és annak jobb volt az OLED-je mint a Pixel 3a-nak. Ezzel is el lehet lenni, de a Samsungé jobb volt, szóval valahol visszalépés. Meg a vízállóság hiánya is: esőben nem szívesen veszem elő, sem fürdőszobában, arról nem is beszélve, hogy Balatonba bevinni kizárt... Van kompromisszum bőven a Pixel 3a-val. :(

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#985) salapp válasza Laslow (#984) üzenetére


salapp
addikt

Azt elhiszem. A 9 PW-nak is szinte biztos, hogy a Samsungtól van a P-OLED kijelzője, a 3a-ba szerelt egyértelműen gyengébb, fényerőben.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#986) Laslow válasza salapp (#985) üzenetére


Laslow
senior tag

Nem csak fényerőben. Amikor ismerősök telefonjait leraktam az enyém mellé, és rájuk néztem, mindig azt tapasztaltam, hogy a 3a kijelzője sötétszürke, és körülötte a keret fekete.
Ehhez képest a másik telefon (Samsung valami, másodvonalbeli kínai, Huawei, stb) esetében nem láttam ilyen eltérést, hanem azoknál a teljes látható előoldal fekete volt. Ez akkor látszik, ha nem szemből nézek rájuk, hanem kicsit oldalról. És szerintem nem csak arról van szó, hogy a többi telefonnál nincs keret, így kijelző a teljes előlap (jó, esetleg 1-2 mm a szélén keret, de az nem látszik), mert ugyanolyan szögből nézve is a többi kijelzője fekete, a 3a meg szürke (lezárt állapotban). És nem is arról van szó, hogy a többi telefon kikapcsolt állapotban volt, mert azokon is ment az Always-on-Display, mutatták az időt közben, stb. Szóval a használt OLED technológia a 3a esetében gyengébb, mint amit a konkurrencia rak a telefonjaiba, és nem csak fényerőben. Persze, el lehet lenni a 3a-val, de jobban örülnék, ha ez is egységesen fekete lenne akkor is, ha nem szemből, hanem oldalról nézek rá.
Jut eszembe, az újabb Pixelek is ilyen gyengébb OLED-et kaptak?

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#987) ghiottone válasza Laslow (#986) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Nem, az újabbak már jobbak ilyen szempontból. 3a < 4a < 4a 5g < 5 = 6 körülbelül a minőségi előrelépés a kijelző paneleket tekintve, ahogy én érzékeltem.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#988) Laslow


Laslow
senior tag

Ezt miért kell?!

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#989) rover45 válasza Laslow (#988) üzenetére


rover45
senior tag

erre keress ésszerű magyarzatot ... :(

(#990) salapp válasza Laslow (#988) üzenetére


salapp
addikt

Hát, ez is eddig tartott akkor.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#991) Ganzer válasza Laslow (#988) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Az igen :(

(#992) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Jött frissítés, 1 óra hosszán keresztül készült fel a telefon rá. :D

(#993) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
12-es Android + Chrome alól ti sem tudjátok a YouTube videókat teljes képernyőre rakni, hiába böktök az erre szolgáló ikonra a videó jobb alsó sarkában?
Példa videó: https://hamuesgyemant.hu/kivancsi/targy/mercedes-aukcio-luxus-vintage

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#994) Laslow válasza Laslow (#993) üzenetére


Laslow
senior tag

Megnyitná valaki a fenti site-ot telefonról, hogy ki tudja-e rakni az autót bemutató videót teljes méretre?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#995) rover45 válasza Laslow (#994) üzenetére


rover45
senior tag

Nem, nem engedi.

szerk: firefox

[ Szerkesztve ]

(#996) Laslow válasza rover45 (#995) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm. Akkor lehet, hogy a hiba a YouTube-nál van.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#997) raydex válasza Laslow (#996) üzenetére


raydex
csendes tag

Nálam megy.

(#998) grizlisandor válasza Laslow (#994) üzenetére


grizlisandor
addikt

Google Chrome alatt se megy.

(#999) Ganzer válasza Laslow (#994) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Samsung internettel megy.

(#1000) Hatii


Hatii
tag

Most frissítettem az androidot (béta), havi frissítés és sokmindent nem találtam, egy dolog tűnt fel. A Gboard-on van egy mancs a szóköz bal felső sarkában. Lehet nincs köze hozzá, de most jött elő utána.

Nálatok is megjelent? Neten nem találtam róla semmit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.