Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Google Pixel 3a (kódnév: sargo) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) rover45 válasza Laslow (#1050) üzenetére


rover45
senior tag

Különbözőek vagyunk, de én pl nagyon szeretem máig :)
2019. decemberében vettem Németországból újonnan és meg vagyok vele elégedve.
A március elejei frissítés után vettem észre, hogy lassabb lett általánosságban, de nem élhetetlenül, csak látom a kezdődő folyamatot :)
Az akkumulátorral eddig nem volt bajom, mondjuk kínosan figyelek arra, hogy 80% fölé ne töltsem, eddig szerintem max 2-3 alkalommal volt 100%-ra töltve.
Tárhely kb. félig, rengeteg alkalmazásom van fent, de ezek többsége nem fut a háttérben.
Facebook vagy játék soha nem volt fent :D
Összességben máig szeretem, bele sem gondolok mit vennék/vehetnék utána :F

(#1052) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Vigyázna az ember a telefonjára, tokban használja és fóliát tesz a kijelzőre.
Erre a tok és a telefon között ragadt por és kosz, megkarcolja a hátlap oldalát. :O :U

(#1053) Ganzer válasza grizlisandor (#1052) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Az f*sza. :/ Most 1 év után levettem a tokot én is, hálistennek nem karcos. Minimális kosz csík volt csak. Gyári szövet tokot használok, fólia nélkül.

Az viszont nagy kérdés hogy erről mire fogok váltani. Kipróbálnék már egy jó Sony telefont, vagy a Pixel 6a-t, vagy megint vennék valamilyen iphone minit.
Bár most így körbenézve amilyen elmebeteg árazás van, még a végén maradok még egy évet ezen a mobilon.

(#1054) grizlisandor válasza Ganzer (#1053) üzenetére


grizlisandor
addikt

Imak tokot használok, előző telefonomnál(O+O) hibátlan volt még az ugyanilyen márkájú tok. Családon belül marad valószínűleg a telefon, majd néznek rá tokot, ha zavarja őket.

Én a 6a-ra nagyon rá vagyok pörögve, de megvárom az első hónapos beszámolókat, hátha tanult a google a Pixel 6 és 6 Pro indulásából. :U

[ Szerkesztve ]

(#1055) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Most már otthon is megszerelhetjük a Google Pixel mobilokat

Veszek bele egy aksit, annyit megérdemel a telefon! :B

[ Szerkesztve ]

(#1056) Ganzer válasza grizlisandor (#1055) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Ez de jó :) Egy akksit lehet hogy én is veszek ha nem találok utódot.

(#1057) grizlisandor válasza Ganzer (#1056) üzenetére


grizlisandor
addikt

Van EU store, de csak aksi van raktáron, készlet nincs, pedig az kellene, hogy vissza lehessen ragasztani a kijelzőt, kijelzőnek a csatlakozószalagját és az aksit.

2 db készlet esetén ingyen postával jönne, amúgy nálunk meg svájcba a legdrágább a posta.

(#1058) Ganzer válasza grizlisandor (#1057) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Hát ejnye. Remélem idővel eu-ban is bővítik a repertoárt. :)

(#1060) grizlisandor válasza Ganzer (#1058) üzenetére


grizlisandor
addikt

Írok egy privátot.

(#1061) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Helyben megkérdeztem 2 telefonos helyen az aksicserét, egyik helyen nem vállalják, a szervízprogram nem hoz aksit hozzá; vagy úgy vállalják, hogy ott hagyom szétszedik és a belevaló aksit megveszi hozzá.
Tanácsolta, hogy húzzam a cserét, míg tudom, mert szeretnek betörni ezek a ragasztott kijelzők szétszedéskor.

A másik helyen, valami japán cellás utángyártott aksival cirka 17k.

Pillanatnyilag inkább kivárom, míg fél napot se fog bírni, vagy lecserélem a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#1062) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Létezik LineageOS 3a-ra.
Ha kiadják 13 android verziót lehet feldobom, előző telefonomon Oneplus One nagyot ment ez a rendszer. :B

(#1063) holderes


holderes
tag

Hosszabb idő után jött egy 23mb up az este (3a xl),dobjátok fel,pattogósabb,gyorsabb lett szerintem.Az érdekes,hogy rendszerfrissítést írt ki,nem securiti-t(nyilván lényegtelen),az érdekesebb,hogy az infónál maradt a május 5. biztonsági dátuma.(kb. stikába küldték :C )

(#1064) holderes válasza holderes (#1063) üzenetére


holderes
tag

Hopsz [link] kb.erről lehet szó,voltéval kapcsolatos...lehet már másnak megjött?,csak nekem most.Van Yetteles meg Digis kártyám is,elvileg ott mehetne a volte.Valakinél müxik már?,vagy szolgáltatóhoz kell kérvényt nyújtani be ? :)

(#1065) holderes válasza holderes (#1064) üzenetére


holderes
tag

(#1066) grizlisandor válasza holderes (#1063) üzenetére


grizlisandor
addikt

Köszi, mert már nagyon ráfért a telefonra, érezhetően lassult, mióta magára hagyták (3a).

(#1067) Badni


Badni
csendes tag

Üdv.!
Tudnátok tapasztalatokat írni fotózás tekintetében LineageOS, illetve GrapheneOS használatával Pixel 3a-n?
Gondolkozom a váltáson, csak tartok tőle, hogy a kamerás/fotós képességek nem lesznek olyan jók, mint a gyári szoftver használatával.
Van valakinek erről információja, tapasztalata?

(#1068) grizlisandor válasza Badni (#1067) üzenetére


grizlisandor
addikt

Pixel Experience Romon vagyok, nem érzek hátrányt fotózásban a gyári Romhoz képest. :)

LOS 20 még unofficial, GrapheneOS frissítést nem kap a telefon többet.

Evolution X Romon gondolkozom még, hogy kipróbálom.

(#1069) Badni válasza grizlisandor (#1068) üzenetére


Badni
csendes tag

Köszönöm a választ!

Igen, közben láttam, hogy a GrapheneOS már nem támogatott a 3a-n.

Pixel Experience ROM-mal milyen a készülék? Gyorsabb, mint a gyárival?

Mondjuk nálam a fő szempont inkább az, hogy a kamerás képességek ne csorbuljanak. :)

(#1070) grizlisandor válasza Badni (#1069) üzenetére


grizlisandor
addikt

Havonta, 2 havonta kapsz frissítést a PE Rom-mal! ;]

Nem igazán emlékszem milyen volt a stock Rom-mal, volt már, hogy beakadt és újra kellett indítani a telefont. Én ajánlom a Rom-ot, ha naprakész rendszert szeretnél. :)

(#1071) Badni válasza grizlisandor (#1070) üzenetére


Badni
csendes tag

Köszönöm!
Megfontolom, aztán lehet teszek egy próbát. :)

(#1072) Badni válasza grizlisandor (#1070) üzenetére


Badni
csendes tag

Még egy kérdés: Custom ROM-on, mint a LineageOs vagy a Pixel Experience működnek a bankok telefonos alkalmazásai? Lehet problémamentesen internetbankot használni?

(#1073) grizlisandor válasza Badni (#1072) üzenetére


grizlisandor
addikt

PE-n a Revolut és az Erstebank működik.
Elvileg a root-tal vannak problémái a bankos alkalmazásoknak, de szerencsére root-olni nem kötelező.

(#1074) Badni válasza grizlisandor (#1073) üzenetére


Badni
csendes tag

A PE telepítésével, amikor ,,fastboot flashing unlock"-ot megcsinálod, az még nem rootolás?

(#1075) jUUh válasza Badni (#1074) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nem, az a bootloaderre vonatkozik sztem

Samsung Galaxy S23+

(#1076) grizlisandor válasza Badni (#1074) üzenetére


grizlisandor
addikt

Mint (#1075) jUUh is írja, hogy az két különböző dolog.

Pontosan érdekelnek a kifejezések jelentései keress rá.

(#1077) Puresz


Puresz
csendes újonc

Sziasztok!
Amióta lelőtték a 3G hálózatot a vodánál, elég ratyi telefonàláskor a hangminőség.
Valami ötlet van hogy lehetne volte -t rávarázsolni a telóra?
Csak root-al lehet?
Az viszont nekem magas😁

(#1078) Badni válasza grizlisandor (#1073) üzenetére


Badni
csendes tag

Még mindig nem flasheltem a PE ROM-ot, de mielőtt megcsinálom, lenne még egy kérdésem:
PE ROM-on ugyanúgy megmarad a korlátlan tárhely a fotók számára a Google Fotók felhőben?

(#1079) grizlisandor válasza Badni (#1078) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szerintem maradt, de én nem használom ezt a funkciót.
A Google Fotók/Fióktárhelynél azt írja, hogy:
"Ez a Pixel díjmentesen és korlátlanul készíthet biztonsági mentést a fotókról és a videókról."

(#1080) Badni válasza grizlisandor (#1079) üzenetére


Badni
csendes tag

Szuper, köszönöm a választ!

(#1081) Badni


Badni
csendes tag

Sziasztok!
Úgy néz ki sikerült a PE ROM-ot flashelni, eddig úgy tűnik fut rendesen.
Kérdés: be lehet állítani valahogy a 2 gombos rendszer navigációt, mint amilyen Android 12-n volt?
Hiába néztem át a Beállításokat teljesen, csak háromgombos, illetve gesztus vezérlést találtam.

(#1082) grizlisandor válasza Badni (#1081) üzenetére


grizlisandor
addikt

Örülök neki, hogy sikerült.
A 2 gombos rendszer navigáció kikerült tudomásom szerint az Android 13 verizóval.
Ha kell a 2 gombos rendszer navigáció, akkor én a Lineage OS 19.1 ROM-ot használnék.

Más:
Érik a váltás Pixel 7a telefonra, családon belülre fog kerül a telefon, LOS ROM-ot fogok rakni rá.

(#1083) Badni válasza grizlisandor (#1082) üzenetére


Badni
csendes tag

Köszi! :)
Néztem a LineageOs 19.1 ROM-ot, de az Android 12, amivel nem lenne gond, de úgy tudtam, hogy az már nem kap biztonsági frissítéseket rendszeresen. Rosszul tudom?
Mert pont váltottam a gyári Google Pixel rom-ról PE-re, mert a gyári már nem kapott frissítéseket.

(#1084) grizlisandor válasza Badni (#1083) üzenetére


grizlisandor
addikt

A LineageOS egy Android alapú, ingyenes és nyílt forrású operációs rendszer okos telefonokhoz és táblagépekhez. A LineageOS a korábban nagyon népszerű CyanogenMOD leszármazottja, aminek a 2016. decemberi forkjaként jött létre, miután a Cyanogen Inc. bejelentette, hogy nem fejleszti tovább a rendszert és az azt kiszolgáló infrastruktúrát is lekapcsolta. A védjegyviták elkerülése végett a forkot átnevezték LineageOS-ra.

Biztonsági frissítéseket hogy építik bele a build-ekbe na az jó kérdés, ha megnézed mindig finomítanak rajta.
Megnézem mit ír biztonsági frissítésre az előző telómon, ami egy Oneplus One.

Unofficialban létezik LOS20 a telefonra.

(#1085) Badni válasza grizlisandor (#1084) üzenetére


Badni
csendes tag

Köszi, nézegettem korábban is a LineageOs-t, tudom miről van szó. :R
A PE flashelés előtt is néztem, de úgy láttam, hogy már csak Android 12 van P3a-ra LineageOs-ből, ezért döntöttem a PE ROM mellett, sajnos azt nem vettem észre, hogy hiába Android 12 a LOS, de jön ki rá még biztonsági frissítés.

Az unofficial LOS20-t pedig egyáltalán nem találtam meg, ez az Oddsolutions oldal nekem új volt.

A kérdés, hogyha most PE-ből Android 13 van a telefonon, lehet rá Android 12 LOS19.1-t tenni vagy régebbi Android-ot nem lehet újra flashelni?

Szerk: megnéztem újra, a 19.1 telepítési utasításánál írja, hogy ha nem 12.1 fut a telefonon, akkor upgradelni vagy downgradelni kell 12.1-re a 19.1 flashelése előtt.
Illetve a LOS20 ROM flashelési leírásában is 12.1.0-t kéri.

[ Szerkesztve ]

(#1086) grizlisandor válasza Badni (#1085) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem tudtam megnézni, mert vagy 2 éve nem lett frissítve a teló és aznapi biztonsági frissítést írja.
Valamiért nem települ le a jelenlegi build, na majd ha megkapja a Pixelt, akkor gatyába rázom azt a telót.

XDA fórumon tudsz csemegézni, de sajnos a PE és LOS ROM fut főleg.

Factory reset után Android Flash Tool segítségével simán felrakod.

(#1087) Badni


Badni
csendes tag

Találkozott már valaki ezzel a hibaüzenettel?
Pixel Experience ROM, Android 13.

A beállításokban már kikapcsoltam az adaptív kapcsolatot, de ugyanúgy feldobja a hibaüzenetet.

(#1088) grizlisandor válasza Badni (#1087) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem találkoztam, sőt semmilyen hibaüzenetet nem dobott nekem fel soha.
Indítsd újra a telefont, hátha rendbe rakja.

(#1089) Badni válasza grizlisandor (#1088) üzenetére


Badni
csendes tag

Hm, hát ez érdekes.
Többször újraindítottam már a flashelés óta, de mindig maradt a hiba és az sem segített, hogy a beállításokban kikapcsoltam az adaptív kapcsolatot.
Na mindegy, más hiba nincs egyelőre, de amúgy gondolkozom egy Android 12-es LineageOS-en a kétgombos kezelés miatt. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.