Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Google Pixel 3a (kódnév: sargo) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) rover45 válasza ghiottone (#897) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm szépen a választ!
5-6 darab eddig ment már rá tőlem is ;)

(#902) ghiottone válasza rover45 (#901) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Ahogy nézem sok más országba is probléma ez, nem csak felénk.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#903) jUUh


jUUh
Topikgazda

Én már A12-n. ;)

Eddig jó, OTA-n tettem fel.

Samsung Galaxy S23+

(#904) Laslow válasza jUUh (#903) üzenetére


Laslow
senior tag

Arra van gyári megoldás Android 12-ben, hogy a lezárási képernyőn az idő (+dátum + időjárás + értesítések) ne a bal felső sarokban jelenjen meg, hanem középre igazítva, mint 11 alatt? Ugyanez a fő képernyőn?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#905) jUUh válasza Laslow (#904) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Szerintem nincs.

Samsung Galaxy S23+

(#906) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Várjatok a frissítéssel, ne úgy, mint én!

Nekem nem tetszik egyelőre. Túltolták a kinézetet, biztos be tudom majd állítani nekem tetszőre, de azt majd munkaidőben. Ezek a szürke hátterek borzasztóak, ahol eddig a háttérkép volt eltorzítva, éles váltás.

Finomhangolás utána re. ;]

(#907) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Még mindig 12 bétán vagyok, hogy tudom leszedni a fullos 12-t? Vagy várjak, majd egyszer csak feldobja?

(#908) Laslow


Laslow
senior tag

Android 12: netes kártyás fizetésnél nem dobott értesítést a Budapest Bank alkalmazás, amin keresztül jóváhagyhattam volna a fizetést.
A VLC nem játssza le azokat a videókat, amiket eddig lejátszott. A hardveres gyorsítást kikapcsolva már lejátssza őket.
Ujjlenyomattal belépés után engem zavar az a pár tizedmásodperces effekt, amikor a lezárási képernyőből behozza a kezdőképernyőt, és közben van az a kör alakú effekt.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#909) ghiottone válasza Laslow (#908) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A fizetésnél a Banki app lesz a ludas, valószinűleg még nem kompatibilis az új rendszerrel, jeleni kellene feléjük a hibát.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#910) jUUh


jUUh
Topikgazda

Nekem eddig bejön, bár vannak azért megkérdelezhető dolgok. Legnagyobb ezek közül számomra a WiFi és mobilnet kapcsolójának egyesítése, szörnyű. Design-ra elég szubjektív, nekem speciel tetszik, de elég érdekes, megszokást igényel.

Samsung Galaxy S23+

(#911) rover45 válasza jUUh (#910) üzenetére


rover45
senior tag

Na végre, azt hittem csak számomra szörnyű :R

(#912) Laslow válasza rover45 (#911) üzenetére


Laslow
senior tag

Igazából mi vele a baj? Rábökök az Internet ikonra (vagy hogy hívják ezeket mostanában), aztán ott tudom piszkálni akár a mobil netet, akár a Wifit. Az a gond, hogy nem lehet a gyorsmenüből egyetlen érintéssel ki/be kapcsolni a Wifit, hanem kettő kell hozzá? (A +1 az Internetre való rábökés.)
A dizájn: nekem a hangerőszabályozó csúszka tetszik, hogy egy sokkal szélesebb valami, amit könnyebb eltalálni és állítgatni. A főképernyőn elég fura, hogy a csoportokba rendezett ikonok kilógnak a csoportot reprezentáló 1x1-es keretből.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#913) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Nem értem, nálam még mindig a 12 béta van, a bal felül ragadt dátum/hőmérséklet widgettel, ikonokban semmi változás...

(#914) rover45 válasza Laslow (#912) üzenetére


rover45
senior tag

Anno talán a 2. beta volt amit feltettem, ahol ilyen volt a gyorsmenü.
Gyakorlatilag igen, ez volt a bajom vele. Ez pont kétszer annyi érintés, mint a 11-en :U
(Bár önmagában ettől még nem álltam volna vissza, de semmilyen google gyári alkalmazást nem tudtam használni, rányomtam, megnyílott és azonnal be is záródott minden (gmail, fotók, drive, térkép ...)

(#915) noorbertt


noorbertt
őstag

Sziasztok,

Most frissítettem én is, viszont mi ez a wallet szolgáltatás? Megnyitni sem tudom.
Valamint Google drive mode nálunk mikor lesz elérhető hamar Android auto kuka telefonokon..

(#916) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Ami nem tetszik:
- Ha újlenyomattal oldom fel a telefont, a fekete képernyőn van egy fehér villanás(dizájn effect?), csak utána dobja fel a főoldalt.
- A főképernyőn a bal felső sarokba kint van az időjárás+dátum, de sajnos fix a pozíciója, jobb lett volna, ha be lehet integrálni az óra funkcióba.
- Lehúzható értesítési ablakra kaphattunk volna valami testreszabást. Ha kicsit lehúzom, csak 4x1 ikon van, helyette 6x1 ikon is elférne.
- Menüt eddig ha kicsit felhúztad, az 5 db utoljára használt alkalmazást dobta fel, most ez már nincs. Az utoljára használt alkalmazások megmaradtak, csak az alkalmazások menü tetején.
- Ha lehúzod teljesen az alkalmazások menüt, akkor kiszürkül a kereső sáv és felette. Bántja a dizájner énemet. :U
- Hasonló "nagyszerű" színválasztás van, ha lehúzod az értesítések menüt, ugyanez a helyzet a használt alkalmazásoknál is.
- Nem úgy volt, hogy lesz az aksitöltéshez beállítás, hogy 80%-nál ne tölthessen tovább? Akárhogy is nézem a beállításokat, nem találom ezt a funkciót.
- Beállítások/Értesítések/Beszélgetésekre ha rámegyek kilép a Beállításokból, ha többször csinálom, akkor le is áll az alkalmazás.
- 2 sim-mel használom a telefont, ha beszélek a e-sim-ről, lerakom a hívást, a mobilnet, ami a fizikai sim-ről megy, kell neki 10-15 másodperc, hogy magához térjén. Addig azt írja bármely alkalmazásban, ami netet használ, hogy csatlakozzak az internethez. Eddig nem volt ilyen probléma. :U

Ami tetszik:
- Gyors akadásmentes a rendszer, szépek az animációk.
- Win11 kinézetű, vagy fordítva beállítások menü :DDD

(#917) Laslow


Laslow
senior tag

Android 12: éjszaka többször is bekapcsol a kijelző. Képernyővel lefelé, Power gombbal kikapcsolva (zárolási képernyőn) tartom az éjjeli szekrényen, és ma és tegnap éjjel is többször is azt vettem észre, hogy fény szűrődik ki alóla. Be volt lépve a fő képernyőre, és világított...
Most gépelés közben bekattintottam a már beírt szövegbe javítani egy leírást, erre villant egyet a kijelző. Reprodukálni nem tudom.
Pont ugyanaz az érzésem mint amikor bejött az Android 11: tele van bugokkal, ez igazából csak béta, és majd csak 2 hónap múlva lesz hibátlan.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#918) noorbertt válasza noorbertt (#915) üzenetére


noorbertt
őstag

Közben, angol nyelvre váltottam és van, megy.

(#919) jUUh


jUUh
Topikgazda

WiFi - mobilnet toggle visszaszerzése:
ADB-vel futtasd ezt, előtte USB Hibakeresés (USB debugging) engedélyezése A Fejlesztői beállításokban (Developer settings)
adb shell settings put secure sysui_qs_tiles "$(settings get secure sysui_qs_tiles),wifi"
Forrás.

Samsung Galaxy S23+

(#920) salapp


salapp
addikt

A12: A teljesen felesleges szöveges információkat tartalmazó, gyors menü kinézete 2000-es éveket idéző gagyi és használhatósága ultra szar, kellemetlen nekem amiből ráadásul eltűnt a külön wifi és adatforgalom gomb is, csak egy ostoba Internet gomb van.
Nagyon remélem, hogy millió felhasználó okádja majd tele a fejlesztők elérhetőségeit, hogy "vissza a régi piktogramos gyorsmenüt!".

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#921) jUUh


jUUh
Topikgazda

Tegnap kijött amúgy a novemberi security patch. Személy szerint sokkal jobbnak érzem a teljesítményt, mint az előzőn. Meglepően sokáig tartott feltenni, ahhoz képest, hogy 30 valahány mega volt.

Samsung Galaxy S23+

(#922) rover45 válasza jUUh (#921) üzenetére


rover45
senior tag

Ezzel kapcsolatban felmerült egy problémám :) Nem szeretnék 12re frissíteni, addig viszont létezik, hogy nem tudom a novemberi frissítést sem megcsinálni? :DDD

(#923) jUUh válasza rover45 (#922) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Létezik, persze. Android 11 nem kap több frissítést hivatalosan.

Samsung Galaxy S23+

(#924) rover45 válasza jUUh (#923) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm, ez nekem új info volt :R

(#925) rover45


rover45
senior tag

Sziasztok,
Szombat reggelre kiírta a készülékem, hogy a frissítés letöltése kész, indítsam újra a telepítéshez, viszont továbbra sem szeretnék váltani 12-re.
Milyen ötletetek lenne ennek a folyamatnak a megszakítására?

(#926) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Tegnap jött egy 1,5 gigás frissítés.

El is tüntette a bal felső sarokból az időjárást, csak sikerült visszavarázsolni, hosszan nyomva tartva személyreszabás/áttekintés/időjárás csúszkát, kikapcsoltam. Kiléptek a beállításaiből, visszaléptem, aktiváltam az időjárás csúszkát és kilépve.

(#927) Ganzer válasza grizlisandor (#926) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Na végre, ez jól hangzik, maholnap leszedem. :)

(#928) jUUh válasza Ganzer (#927) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Én leszedtem, semmi új, véletlen publikálták a buildet.

[link]

Samsung Galaxy S23+

(#929) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Mindegy is, nekem fel se dobja :D

(#930) salapp


salapp
addikt

Amíg a gyorsmenüt nem csinálják vissza, minden mindegy.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#931) grizlisandor válasza jUUh (#928) üzenetére


grizlisandor
addikt

" véletlen publikálták a buildet."

:))

(#932) Laslow


Laslow
senior tag

Nektek is eltűnik mostanában néha a felső állapotsor tartalma? Sem idő, sem semmilyen ikon (térerő, wifi, akku, stb) nem látszódik, csak a háttér színe. Restart visszavarázsolja.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#933) grizlisandor válasza Laslow (#932) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem jelentkezik ilyen hiba nálam.

(#934) salapp


salapp
addikt

Azóta sincs megoldás a gyorsmenü normális, kis ikonos, felesleges fényreklámos szöveg nélküli verziójának visszaállítására az Android 12-ben?

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#935) grizlisandor válasza Laslow (#932) üzenetére


grizlisandor
addikt

Tegnap produkálta. :O

(#936) Laslow válasza grizlisandor (#935) üzenetére


Laslow
senior tag

Mondom én... Ritkán, de előjön. :(
A másik meg, hogy az utóbbi 1-2 hétben a Facebook alkalmazás teljesen véletlenszerűen pár naponta használat közben bezáródik. De ez szerintem nem az Androidon múlik, hanem szimplán csak egy Facebook bug.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#937) Intelligencs

Sziasztok, tizenX éve van már okostelefonom, volt már jó pár, de ez az első, amelyiknek elégedetlen vagyok az üzemidejével. Én nem tudom, hogy a hardver ilyen botrányos vagy a szoftver, de ez a telefon akkor is merül, ha nem használom. Most újrahúztam ez egészet, de nem javult, szóval nem valami beszorult alkalmazás okozza.

Csak egy példa, este, töltés után lehúzom a töltőről, akkor reggelre repülő üzemmódban 92%-ra merül. Ha repülő módba sem teszem, akkor meg már 86-88%. Szerintem ez botrányos. A három éves céges iPhone-omat lehúzom este a töltőről, és reggel, még csak nem is repülős üzemmódban, még mindig 100%...

Egyébként a telefonnal nagyjából elégedett vagyok, főleg a fényképező képessége miatt esett erre a választásom, és az beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#938) salapp válasza Intelligencs (#937) üzenetére


salapp
addikt

Fura, két évesen vettem. 83-85%-os az akku egészsége, 92%-kal repülőbe teszem este, és reggel (kb. 7-8 óra múlva max.) 91%-kal találom. :F

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#939) mantequilla válasza salapp (#938) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Ezt az akku egeszseget hogyan lehet megnezni?

(#940) salapp válasza mantequilla (#939) üzenetére


salapp
addikt

Asszem, accucheck az applikáció neve. Kell hozzá azért jó pár töltési ciklus, azokból számolja ki.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#941) jUUh


jUUh
Topikgazda

A szóban forgó alkalmazás az AccuBattery, au AccuCheck vércukormérő. :DDD

3 000 mAh-os akksi, pár éves telefon, szvsz. normális, hogy nem akksibajnok. Ha magától merül durván, érdemes egy factory reset-et tolni, lehetséges, hogy beakadt valami.

Samsung Galaxy S23+

(#942) Laslow válasza jUUh (#941) üzenetére


Laslow
senior tag

Az én 3a-m sem mai darab már, és az enyémnek is gyenge pontja az akksi. Nekem ott látszik leginkább, hogy ha készítek pár tucat fotót, az borzasztóan meríti az akksit. Jobban, mint újabb korában tette. Frissítés is csak pár hónapig lesz már rá - érik a telefoncsere, de nem tudom mire, ha kis, leginkább még ennél is kisebb méretűt szeretnék, semmivel sem rosszabb kamerával. 4a-t sem lenne talán érdemes venni, mert kb. ugyanez: már nem egy jövőálló eszköz az sem. :(

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#943) ghiottone válasza Laslow (#942) üzenetére


ghiottone
nagyúr

6a május-szeptember között érkezhet.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#944) grizlisandor válasza Laslow (#942) üzenetére


grizlisandor
addikt

Mikor lesz vége a támogatásnak?

(#943) ghiottone:
Szimpatikus elsőre, gondolkozok a váltáson.
Renderképeken a Google Pixel 6a

(#945) jUUh válasza grizlisandor (#944) üzenetére


jUUh
Topikgazda

2022 májusában.

Szimpatikus nekem is a 6a. Bármire is váltok, 90, de inkább 120hz kijelzőt szeretnék, remélem kap majd.

Samsung Galaxy S23+

(#946) salapp válasza Laslow (#942) üzenetére


salapp
addikt

Hát, én - egyébként szeretett - Moto G 7 Plus-ról jöttem, a kisebb, kézreállóbb méret, a jobb kijelző, a fotók minősége, és az akku is jobb számomra. Nyilván nem mindegy, miről jön az ember.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#947) grizlisandor válasza jUUh (#945) üzenetére


grizlisandor
addikt

Na akkor felkészülök lelkileg a cserére. :)

Én nem játszok a telefonnal, így nincsenek ilyesféle elvárásaim.

(#948) Laslow válasza ghiottone (#943) üzenetére


Laslow
senior tag

Kíváncsian várom a 6a-t!

3a bug: nektek nem csinálja szinte napi szinten az Android 12 óta, hogy bekapcsoláskor a gyári Időjárás alkalmazást elindítva old fel? Esküszöm nem én nyomok meg valamit véletlenül, hanem csak rárakom az ujjam az ujjlenyomat érzékelőre amikor fel akarom oldani a telefont, és nem a kezdőképernyő jelenik meg, hanem hogy milyen az időjárás...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#949) jUUh válasza Laslow (#948) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nem tapasztaltam ilyet. :N

Samsung Galaxy S23+

(#950) salapp válasza Laslow (#948) üzenetére


salapp
addikt

Nálam sincs ilyen.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.