Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Google Pixel 3a (kódnév: sargo) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Laslow válasza Ganzer (#750) üzenetére


Laslow
senior tag

Milyen a 12 minivel összevetve a Pixel 3a XL?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#752) Ganzer válasza Laslow (#751) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Nagyobb, lassabb, jobb fotókat csinál (szerintem), jobb üzemidő. Az oprendszer is különbözik ugye, kinek mi. Én mindkettőt kedvelem.

(#753) taught válasza Ganzer (#748) üzenetére


taught
csendes tag

Én is durván másfél éve használom az XL verziót. Feleségemnek sima 3a van.

Mindkettőnknek csendben, minden hiba nélkül teszi a dolgát. Én nem tervezem cserélni, esetleg a hivatalos support lejárta után valamikor.

Nekem még mindig nagyon jó az üzemidő, de figyelek rá: csak 70-80%-ig töltöm és nem hagyom 20% alá merülni. Accubattery alkalmazást használom erre, nagyon jó app, ajánlom másoknak is.

Következő készülék is szinte biztos, hogy Pixel lesz, de az még nagyon odébb van szerencsére :)

[ Szerkesztve ]

(#754) rover45 válasza taught (#753) üzenetére


rover45
senior tag

CTRL+C CTRL-V ;]

szerk: a feleség részt leszámítva :D

[ Szerkesztve ]

(#755) grizlisandor válasza taught (#753) üzenetére


grizlisandor
addikt

Használom én is ezt a Accubattery-t, de kételkedek a hasznosságában.

(#756) rover45 válasza grizlisandor (#755) üzenetére


rover45
senior tag

Én azért szeretem, mert 80-nál jelez, hogy vegyem le.

(#757) Ganzer válasza rover45 (#756) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Akkor csak én vagyok olyan barbár hogy este töltőre rakom, reggel leveszem? :D

(#758) andrew01 válasza grizlisandor (#755) üzenetére


andrew01
tag

Jó ha kétkedsz, mert csak tényleg arra jó, hogy jelezzen.. többi csak szemfényvesztés. Az létező jelenség valóban, hogy (némileg)gyorsabb az amortizáció, ha mindig 100%ig töltjük, de ott sem feltétlen a teljes töltöttség a problem, hanem hogy sokáig van ezen a töltöttségen - pl. egész este. De ha reggel küldi fel az ember és használja a telót, s már egy órával rá 90en van, akkor nincs is miről beszélni.
Egy létező dolgot lovagol meg, kicsit cifrán ez a progi. Most ezért is külön progit tartani, hogy levegyem 100 előtt valamikor....
Hogy 80-nál, vagy 85, 90-nél veszi le az ember az meg édes mindegy.
Az igazi ellenség amúgy is a hő : ) - pl. ha gps-ként van használva kocsiba ahol adott esetben rá tűz a nap, akkor aztán mindegy mi meddig van töltögetve :D
/Elég sok szakcikket olvastam ebben a témában és kb. 10 éve figyelem a laptopjaim akku állapotát, hogy alakul éves távlatokban; volt amelyik 80, 90%ig is lehetett tölteni és nyilván amit csak 100% lehetett, opciók nélkül./

(#759) grizlisandor válasza andrew01 (#758) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én is olvastam, meg néztem videókat a témában.
2-3 évente telefont cserélek, most ez idő alatt úgy is sokat degradálódik az akksi. Az, hogy a töltöttséggel játszunk, nem fog hozni 30 perc képernyőidőt.(most mondtam valamit)

De csinálom, kitartok. :DDD

(#760) andrew01 válasza grizlisandor (#759) üzenetére


andrew01
tag

Így van, csak lazán : ) A világot nem váltja meg, de kis plussz idő nyerhető neki : )
Amúgy én évente váltottam, néha fél év.. de ez a Pixel annyira remekbe szabott, hogy úgy tűnik én is átállok erre a 2-3 éves intervallumra : P nyilván maradva ezen a vonalon.

(#761) Laslow válasza Ganzer (#757) üzenetére


Laslow
senior tag

Nem csak te, én is. Sőt, én amíg még irodában dolgoztam, ott is töltőn tartottam napközben. Szeptemberben lesz 2 éves a 3a, és nem érzem, hogy csökkent volna az üzemidő. És ami a lényeg: pontban 2 évente vettem mindig új céges telefont, mert a munkáltatónál úgy van rá lehetőség, és most először van az, hogy fél évvel a lehetséges váltás előtt ne érezném, hogy már nagyon ideje a telefoncserének. Szerintem megtartom még a 3a-t egy jó időre, elégedett vagyok vele. Lehetne gyorsabb és kisebb, de nem túl lassú (igaz, én nem játszom vele), a méretét meg tulajdonképpen elviselem.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#762) Ganzer válasza Laslow (#761) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Nekem XL van, az üzemidőt én sem érzem kevesebbnek (aztán lehet hogy tévedek, csak nem tűnik fel) , még most sem. Számomra is nagyon rendben van a Pixel vonal, kíváncsi leszek az idei felhozatalra. :K

(#763) noorbertt


noorbertt
őstag

Pixel 3a, semmi hiba. Talán azt vettem észre hogy a töltő csatlakozó kezd elhasználódni. Gyári töltő hibátlan, autós és a Chromebook töltőt néha nem érzékeli.

(#764) Laslow válasza Ganzer (#762) üzenetére


Laslow
senior tag

Én is várom az új Pixeleket, de félek, hogy készülékméretben túl nagy lesz mind. Nekem már a 3a is túl nagy telefon, sőt, szerintem a 4a is túl nagy lenne. Az ideális méret a régi Samsung A3 (2017)-em volt (135*66*7,9 mm).
3a: 151*71*8,2 mm
4a: 144*69*8,2 mm

És azt pletykálják, az 5a pont akkora lesz mint a 4a 5G: 154*74*8,2 mm :(
Meg ugye eleve hogy egyáltalán árulják-e majd Európában...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#765) grizlisandor válasza Laslow (#764) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én haverom Samsung Wave telefonját imádtam, annyira, hogy vettem is egyet, míg javítás alatt volt anno a kínai Jiayu telefonom. :DDD

118 x 56 x 10.9 mm méretű. :B

(#766) Ganzer válasza Laslow (#764) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Szerencsére nekem nincs bajom a telefonok méretével, felváltva használom a 12 minit és a 3a xl-t. :) Mindnek van előnye-hátránya. De érthető az is, akinek fontos a méret. :K

(#767) Ganzer válasza noorbertt (#763) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Tisztítás sem segít? Nálam is csinálta ezt, de megoldódott miután egy fogvájóval óvatosan körbepucoltam.

(#768) ulmikukac


ulmikukac
tag

Tisztitasra van valami tippetek? Konkretan a felso beszed hangszoro racs van tele piszokkal a 2 eves pixel 3a-n. Erre esetleg van valami tippetek?

Pixel 8 Pro bay

(#769) noorbertt válasza Ganzer (#767) üzenetére


noorbertt
őstag

Hétvégét várom hogy rá tudjal nézni:)
Szerintem az lesz a megoldás, zsebben hordom a telót tok nélkül..

(#770) mgy


mgy
senior tag

Kijelzőcserére tudtok valakit javasolni? Nem szeretnék én hozzáfogni... :D

(#771) Ganzer válasza noorbertt (#769) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Sikerült?

(#772) rum-cajsz válasza mgy (#770) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Én a belvárosi Honvéd térhez vittem (Szemere és Balaton utca sarka), reggel leadtam, délutánra megvolt. [link]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#773) mgy válasza rum-cajsz (#772) üzenetére


mgy
senior tag

köszi, nézem.

(#774) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Kezdőképernyőn az óra melletti hőmérsékletkijelzést hogy lehet működésre bírni?
Hol van pár napig, utána meg napokig nincs. :U

(#775) Ganzer válasza grizlisandor (#774) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Nálam ezt már az elejétől fogva csinálja. Ezért raktam ki külön parancsikonnak is. :/

(#776) grizlisandor válasza Ganzer (#775) üzenetére


grizlisandor
addikt

Mit kell kirakni parancsikonba?

(#777) Ganzer válasza grizlisandor (#776) üzenetére


Ganzer
aktív tag

[link]
Hogy amikor napokra eltűnik a hőmérséklet widget, akkor is rá tudjak nézni.

(#778) grizlisandor válasza Ganzer (#777) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem sikert, ugyanabban a cipőben vagyok, mint amit itt a cikkben írnak. :U

(#779) Ganzer válasza grizlisandor (#778) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Uh.. hát ez nem jó hír. Ha jól emlékszem nekem ez úgy sikerült hogy először angolra állítottam a telefonnak a nyelvét, aztán miután kiraktam az ikont, visszaállítottam magyarra. De már nem vagyok benne biztos, nagyon rég volt, de lehet hogy egy próbát megérne.

(#780) grizlisandor válasza Ganzer (#779) üzenetére


grizlisandor
addikt

Végül megoldódott, mert leállítottam az óra alkalmazást, így hiába volt az ébresztés jele, nem működött. Újraindítottam a telefont, hogy nincs volt 2 elmaradt ébresztő. Meg előkerült az időjárás is, gyorsan csináltattam vele ikont. :D

(#781) Ganzer válasza grizlisandor (#780) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Na, királyság :C

(#782) noorbertt válasza Ganzer (#771) üzenetére


noorbertt
őstag

El is felejtettem:)
Most gyors megpróbáltam és sikerült :C
Köszönöm a tippet

(#783) Ganzer válasza noorbertt (#782) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Szívesen, lényeg hogy működik. :)

(#784) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Na leszedtem az android 12 bétát, eddig működik frankón minden. Lezárt képernyőnél az a hatalmas digitális óra zavar csak.

(#785) melodie


melodie
tag

Valaki tapasztalt olyat, hogy a googlee fordító offline fordításhoz szükséges nyelvi csomagot nem képes letölteni a készülék? Letöltési hiba üzenet és többszöri próba után is sikertelen.

(#786) Hatii válasza Ganzer (#784) üzenetére


Hatii
tag

Mennyire érzed gyorsnak? 11-hez képest?
Egy ilyen frissítés mennyire reseteli a telefont? Adatok, alkalmazások terén főleg.

(#787) Ganzer válasza Hatii (#786) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Annyira még nem volt időm tesztelgeti, de lassabbnak semmiképp sem érzem. Amit eddig néztem, semmennyire sem resetelte a telót. Appjaim megvannak stb. :)

(#788) Hatii válasza Ganzer (#787) üzenetére


Hatii
tag

Várom a tapasztalatokat majd. Egyik alkalmazásnál sem jött elő kompatibilitási probléma?

(#789) kicsi83 válasza Hatii (#788) üzenetére


kicsi83
tag

Szia, amit észrevettem, hogy live wallpaper nem működik, amúgy semmi hiba eddig. Talán mintha gyorsabb lenne, de ez lehet placebo is.

(#790) Ganzer válasza Hatii (#788) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Eddig semmilyen problémát nem tapasztaltam.

(#791) jUUh


jUUh
Topikgazda

Ghost touch-os problémával találkozott vki? Használtan vettem egyet, és sajnos néha magától érzékel a kijelző... :W

Samsung Galaxy S23+

(#792) Ganzer válasza jUUh (#791) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Még nem tapasztaltam ilyet. Üveg vagy védőfólia van esetleg a kijelzőn? Ha igen akkor akár az is okozhatja.

(#793) jUUh válasza Ganzer (#792) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Sajna nincs. :(

Samsung Galaxy S23+

(#794) Hatii


Hatii
tag

Felraktam én is a bétát, mert lett volna időm visszarkani a korábbit, ha szükséges lett volna. Egyelőre tetszik. Nálam is működik minden app, gyors is, és nekem a design is bejön. Az egykezes mód pedig zseniális. Nem is értem, eddig hogy nem volt benne.

(#795) Ganzer válasza Hatii (#794) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Jaja, eddig jónak tűnik, marad nálam is.

(#796) Laslow válasza Hatii (#794) üzenetére


Laslow
senior tag

Mit takar az egykezes mód?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#797) Decske válasza Laslow (#796) üzenetére


Decske
aktív tag

Hasonló mint az apple reachability-je, illetve amit anno WP10 is tudott. Lehozza a felső részét a kijelzőnek, hogy könnyebben elérd.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#798) Hatii válasza Laslow (#796) üzenetére


Hatii
tag

[link]
Itt van kép és videó is.

(#799) Hatii


Hatii
tag

Ha mondjuk pc-ről töltődik a telefon, usb-n , akkor az eddig is csak 80%-ig ment fel?
Több alakalommal is kellett laptopról tölteni a telefont, fontos, hogy az új, 12-es Androiddal, és akármeddig volt töltőn, 80% fölé nem ment. Nyilván a rendes hálózati töltés esetén megvan a 100%

(#800) Decske válasza Hatii (#799) üzenetére


Decske
aktív tag

Be van kapcsolva az adaptív töltés? Próbáld meg kikapcsolni. P5-ön nálam hasonló anomáliát okozott A12-őn.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.