Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Google Pixel 3a (kódnév: sargo) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Laslow válasza Ganzer (#999) üzenetére


Laslow
senior tag

Megnéztem a Mercis oldal kódját. A videó baágyazását végző kódrészlet (az iframe) elég fura, távol áll a YouTube által ajánlottól (pl. a videó linkjét miért data-runner-src property-be teszi sima src helyett, meg szerintem egy allowfullscreen property is hiányzik). Persze, lehet ez az adott oldal webmesterének a sara, de mostanában egy csomó weboldalon ütközöm ugyanebbe a problémába, úgyhogy nem tudom...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1002) Laslow válasza Hatii (#1000) üzenetére


Laslow
senior tag

Passz, én SwiftKey-t használok, nem Gboard-ot.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1003) Valed


Valed
tag

Volte beüzemeléssel szenvedek. Root, magisk telepítése rendben megvan. De eztuán kicsit elvesztem, hogy pontosan hogyan tovább. Aki már csinált ilyet eltudná küldeni, hogy melyik leírás alapján csinálta?

(#1007) Puresz


Puresz
csendes újonc

Sziasztok!
Ha itthon lekapcsolják a 3G-s hálózatot, tudjuk hívásra használni a telót, vagy bármelyik pixel-t?
A Volte hivatalosan nem elérhető egyikre sem tudomásom szerint.

(#1008) Laslow válasza Puresz (#1007) üzenetére


Laslow
senior tag

Persze, hogy tudjuk. A 4G üzemben marad, azt meg csak a tényleg ősrégi telefonok nem tudják. A Pixel 3a-nak nem gond a 4G/LTE hálózat használata.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1009) Intelligencs

Na, eddig tartott. 2 év után elbúcsúztam ettől a telefontól. Amilyen lelkes voltam az elején, annyira lelombozódtam így a végére. Apró kis hibák, akadások, a stock android gyengécske ergonómiája. Akkuidő tragikus, ahogy írtam korábban is, este levettem töltőről reggelre már 86%-on volt. Újrarakás után is. Az android 12 szöveges gyorsmenüje pedig annyira röhejesen használhatatlanul béna, hogy fogalmam sincs, azt hogy hagyhatták jóvá.

Ami miatt végül is vettem anno, hogy olcsón akartam egy jó fényképező és videós képességekkel bíró telefont. Ez a része maximálisan teljesült, mert alig több mint 80 ezerért vettem (újonnan), és 2 év alatt rengeteg kiváló fotót és videót csináltam vele a családról. A Pixel3a miatt kezdhettem el végre otthon hagyni a videókamerát, mert ezzel már nagyon jó felvételeket tudtam csinálni. (Optikai stabilizátor rulez.)

Végül is a fenti dolgokból okulva, az "olcsó" kitételt úgy-ahogy elengedve, visszatértem a Samsung családhoz egy S20FE személyében. Ennek is nagyon jók a fotós és videós képességei, viszont cserébe mint okostelefon (univerzális eszköz) is szuper. (Igaz, 80 ezer helyett 180 ezerbe került. Kifutó modellként, akciósan.)

Kétszer próbáltam ki más típust mint a Samsung, és mindkétszer visszatértem hozzá. (Egyszer LG G3, most meg ez a Pixel3a.) Az biztos, Google telefon nem kell többet!

The Amiga, Born a Champion

(#1010) grizlisandor válasza Intelligencs (#1009) üzenetére


grizlisandor
addikt

Akkuidőt én is savallom, bár eddig mindegyik telefonom akkuja hasonló módon degradálódott az idő elteltével.
Android 12 menüje szerintem is véleményes, az előző Android menüje sokkal jobb volt.
Kamera mellé még a készülék kompaktságát kiemelném, mert ez az, ami rengeteg telefonból hiányzik.

Más:
355 mb nagyságú frissítés érkezett, már telepítem is. :)

(#1011) grizlisandor válasza grizlisandor (#1010) üzenetére


grizlisandor
addikt

Van változás, a netválasztó ablak bekerült a képernyő közepébe és talán jobban reagál. :)

(#1012) Laslow válasza grizlisandor (#1010) üzenetére


Laslow
senior tag

Hm. Már 1-2 napja letöltöttem a telefonra a frissítést, de aztán megfeledkeztem róla. Írta, hogy majd telepíti amikor nem lesz használatban a telefon. Most eszembe juttattad, ránéztem: ott állt a letöltött frissítés telepítésre várva. Nem tudom miért nem telepítette valamelyik éjszaka, esküszöm, alvás közben nem használtam a telefont. :)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1013) Laslow válasza Intelligencs (#1009) üzenetére


Laslow
senior tag

Az S20FE tehát hozza a 3a szintjét fotózásban/videózásban? Automatikus háttér-elhomályosításban is?
Eltávolíthatóak/kikapcsolhatóak a Samsung saját alkalmazásai, vagy ahhoz törni kell a rendszert?
Bár, igazából mindegy is talán, mert most nézem, hogy az S20FE még a 3a-nál is jóval nagyobb, én meg a 3a-nál kisebbet szeretnék utódnak...

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1014) jUUh válasza Laslow (#1013) üzenetére


jUUh
Topikgazda

3a-ról én is pont S20FE-re mentem, nekem csalódás volt. Zoom fotózásban nagyon jó, szerintem összességében 3a szintjén van bőven, de a portrait mode szerintem pont a Pixeleken jobb.

Nekem ott sajnos a teljesítmény / akksi ami nem adta ki. A OneUI számomra döcög, pedig SD865-tel aztán semmi oka nem volt döcögni, de bizonyos helyeken ha mindent reseteltem, beállítottam, módosítottam, beszaggatott. Más kérdés, hogy ezt ki veszi észre, meg ki nem, szerintem 10-ből 3 ember észreveszi, a maradék 7 miatt meg a Samsung az egyik legnépszerűbb márka :D Ami még zavart, az az ujjlenyomatolvasó. 3a-n mindig feloldott, S20FE-n kicsit poros, kicsit vizes, kiázott ujjal nem, nagyon zsíros a képernyő megint nem, rossz szögbe teszem megint nem...És lassabb is, macera. 10-ből az is feloldott 7-8-szor, de a maradék kettőbe meg PIN-t ütöttem be mint 2012-ben... :DDD

Samsung Galaxy S23+

(#1015) grizlisandor válasza grizlisandor (#1011) üzenetére


grizlisandor
addikt

Jobb lett az ujjlenyomat olvasó is, valamelyik update óta sokat szerencsétlenkedtem azzal, hogy nem érzékelt rendesen.

(#1016) Laslow válasza jUUh (#1014) üzenetére


Laslow
senior tag

Én pont a portré módot használom a legtöbbet, a zoom viszont nem igazán izgat. Köszi az infót! Ujjlenyomat olvasóból meg - attól tartok - bármilyen telefont is veszek majd, mindenképp képernyőbe integrált vacak lesz benne, nem pedig olyan kifogástalan megoldás, mint a 3a-ban... :(

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1017) Intelligencs válasza jUUh (#1014) üzenetére

Ízlések és pofonok. Nekem megváltás volt visszatérni a Samsungra. Az ujjlenyomat olvasó valóban jobb a Pixelben, jobb helyen van, és gyorsabb is. Szaggatás, lagolás szerintem nem jellemző a 20FE-re, az akkumulátoros panaszt meg nem is értem, pláne a Pixel3a után. Az akkor is konstans módon merült, ha nem csináltam vele semmit. :(

@Laslow: Én főleg videózok a telefonnal, a fotózás asszony reszortja. :DDD Őszintén szólva nem vetettem össze a két telefonnal készített videókat, de mivel egy fél napos állatkerti videózást már abszolváltam az új készülékkel, és nagyon elégedett voltam az eredménnyel, nem hiszem, hogy rosszabb lenne, mint a Pixel. Az automatikus háttér homályosítást nem tudom micsoda, sose használtam a Pixelen sem, igényem sincs rá.

Nem teljesen tudom milyen eltávolíthatóságra gondolsz. Én pár alapértelmezett gyári alkalmazást lecseréltem a Google-éra, mert már jobban tetszik, Pixelen megszoktam. Pl. messages, telefon, fotók. A samsungos megfelelőit nem szedtem le, egyszerűen nem azokat használom.

Szerk.: Azt azért tegyük hozzá, hogy fájt volna elkótyavetyélni a Pixelt. Így amikor velem egy időben a feleségem is lecserélte a telefonját, és az egyik telefont az apósomnak, a másikat pedig a lányomnak ajándékoztuk, akkor én ragaszkodtam hozzá, hogy a Pixel3a-t adjuk a lányomnak. És ezáltal ez maradjon a háznál! :DDD

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#1018) grizlisandor válasza Intelligencs (#1017) üzenetére


grizlisandor
addikt

2 éve használt telefon aksiideje és egy új akármilyen telefon aksiiedeje nem összehasonlítható. :)

Samsung nagyon belehúzott, saját felülettel, hosszú szoftveres támagotatottsággal, stb. :)
Már csak egy kompakt méretű és elérhető árú telefont kellene kiadniuk, ha labdába akarnak rúgni nálam! :D

(#1019) Intelligencs válasza grizlisandor (#1018) üzenetére

Nem, nem, a Pixelem a kezdet kezdetétől ilyen volt aksi ügyileg. Újonnan vettem. Kifejezetten irritált, hogy este lehúztam a töltőről, és reggel akkor is 92%-on volt, ha repülő üzemmódba tettem. Ha meg repülő üzemmódba sem tettem, akkor 86%-on. A 3 éves céges iPhone-om még ma is 100%-on van reggel, ha este feltöltöm, úgy, hogy még repülő üzemmódba sem teszem.

Emiatt újra is húztam a Pixelt gyári resettel, de ettől sem javult meg.

The Amiga, Born a Champion

(#1020) jUUh válasza Intelligencs (#1017) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Egyes animációk szaggattak sajnos. Például a kapcsolók lehuzasanál, launchernél felfelé, feloldás. Nem szaggatas, de frame drop. Persze mondom, ezt van aki észreveszi, van aki nem. Akksija persze jobb, még na, azért az S20FE nem ugyanaz a kategória mint a kis 3a. :)

Bár pl. szoftverezés téren elég lassacskán kaptam a patcheket, meg az A12-t is.

Akksira meg tök érdekes, mert sose merült nekem látványosan éjszaka a Pixel, de az S20FE volt hogy 5-10%-ot eldarált a semmire, repülőgépesbe...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23+

(#1021) grizlisandor válasza Intelligencs (#1019) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ilyet nem tapasztaltam, amit leírtál.
A használati szokásomhoz a 2,5 év alatt a kezdeti 2,5 napos üzemidő lecsökkent 1 napra mára.

(#1022) Laslow


Laslow
senior tag

Sziasztok!
A 3a elvileg tud VoLTE-t, és a Telekomnál aktiválva is van számomra a szolgáltatás. A készüléken van mód ezt bekapcsolni valahogyan?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1023) jUUh válasza Laslow (#1022) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Root nélkül nincs. A Google nem támogatja a VoWiFi-t, VoLTE-t, 5G-t olyan területeken, ahol nem hivatalos forgalmazás.

Samsung Galaxy S23+

(#1024) Laslow válasza jUUh (#1023) üzenetére


Laslow
senior tag

Köszönöm a tájékoztatást.
Sosem értettem egyet a Google mobiltelefonokra vonatkozó üzletpolitikájával.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1025) rover45 válasza grizlisandor (#1010) üzenetére


rover45
senior tag

Én most, ezt a múlt heti 355Mb-os frissítést követően vettem észre, hogy lassabb lett a telefon, többet kell várnom szinte mindenre, mióta felment a frissítés :(

[ Szerkesztve ]

(#1026) tybsen válasza rover45 (#1025) üzenetére


tybsen
addikt

Nálam az segített valamennyire hogy letöröltem sok alkalmazást és igyekeztem valamennyi szabad helyet csinálni. Illetve a tárhely ben töröltem nagyon sok adatot cache stb. Illetve bezártam mindig minden alkalmazást az utóbbi időben. az egyes üzenetküldő alkalmazás sokat is kipucoltam mindent letöröltem ami felesleges sallang volt.

Így valamennyire jobban használható és nem akadozik annyira. Fárasztó persze mindig ezzel foglalatoskodni.

Engem legjobban az készít ki hogy reggel amikor bekapcsolom repülőgép mód ból utána csomó idő mire egyáltalán használni lehet és magához tér mert szerintem annyira rosszul van megírva az egész hogy képtelen úgy frissíteni az egyes dolgokat emaileket üzeneteket hogy közbe ne akadozzon. Bár ez sosem volt másképp úgyhogy nem a legutóbbi frissítés hez van köze az egy ilyen androidos dolog szerintem mert iOS nem csinál ilyet.

Ha nem lenne ilyen jó a kamera már régen megváltunk volna egymástól. :DDD De így is nagyon érik a csere sajnos. P6-t vagy P6A-t (esetleg 7, 7A) szerettem volna de inkább lemondok a nagyon jó kameráról és elég lesz egy kevésbé jó csak legyen maga a rendszer akadásmentes.

[ Szerkesztve ]

(#1027) Laslow válasza tybsen (#1026) üzenetére


Laslow
senior tag

A reülőgép üzemmódot sosem használom, a Phone Profile Plus alkalmazást viszont igen. Folyamatosan fejlesztik (GitHub).
Este meghatározott időpontban áltvált éjszakai üzemmódra (fényerő, hang, stb módosítások, eléggé egyénre lehet szabni), reggel meg szintén meghatározott időpontban otthoni üzemmódra (kivéve, ha épp autót vezetek a reggeli váltás időpontjában). Tök jól használható, a feleségemet is rászoktattam, már neki is alap. Használok profilt vezetéshez, szabadtérre, meg munkához is. Ezeket widgetről bármikor tudom kényelmesen indítani, vagy akár automatikusan is tudnak az egyes profilok aktivizálódni bizonyos eseményekre (pl. adott GPS koordinátához közel kerülök, vagy az autó Bluetooth-ját érzékeli, stb.).

Szerintem az Android legnagyobb hiányossága az, hogy egy ilyen profilkezelőt nem tartalmaz a rendszer alapból. Gondolom majd az Android 13, 14, 15, vagy valamelyik verzió nagy újdonsága lesz, hogy bevezetik...

A 3a már nekem is lassú, de fotóban kiváló. Idén váltok, szerintem 6a-ra, de majd meglátjuk, lesz-e esetleg valami kisebb méretű, de jó kamerájú és lehetőleg törölhetetlen gyártói programokkal nem teletűzdelt telefon őszig.

[ Szerkesztve ]

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1028) grizlisandor válasza tybsen (#1026) üzenetére


grizlisandor
addikt

P6A mellett a Xiaomi 12X telefonon is gondolkozom, 150k körül, de a 700 Euro körüli nyitóárat nem nekem találták ki. :D
Gsmarena teszt és a "Kipróbáltuk a kompakt méretű Xiaomi 12X-et" MStore(youtubealert).

(#1029) tybsen válasza Laslow (#1027) üzenetére


tybsen
addikt

Igen ez jó funkció tényleg! :)

Én azért szoktam repülőgép módba tenni mert az éjjeliszekrényen van és nem szeretem ha egész éjszaka ott van bekapcsolva a fejem mellett (bár ez teljesen irracionális félelem mert a másik oldalon a párom telefonja be van kapcsolva némán :DDD illetve mikor egy lakásról beszélünk mindenhonnan jön sugárzás tehát tök mindegy. Meg persze napközben is egész nap ott van mellettem a céges telefonnal együtt, úgyhogy ez inkább csak ilyen megszokás-féle, lehet, hogy kipróbálom. ).

Nálam az ilyen profil dolgok azért nem váltak be mert teljesen változó minden napom. Használtam korábban olyat hogy este 22-kor néma lett, de volt amikor emiatt elmulasztottam valamit illetve máskor meg már korábban is kikapcsoltam szóval zavaró volt hogy arra kellett figyelnem hogy vajon most mit csinált az automatizmus. De nyilván mindenkinek teljesen eltérő a napi ritmusa és amúgy teljesen jó egy ilyen funkció. (Talán annak idején a HTC-nek voltak olyan profiljai ahol kompletten lehet átváltani a teljes kinézeten, beállításokon. Ott például szívesen használtam olyan volt mint egy teljesen más desktop, napközben olyan alkalmazásokkal amiket munka mellett esetleg használtam de lehetett például sport felület ahol azok az alkalmazások voltak amiket sport közben használ az ember, ezzel egyidejűleg pedig lehetett profilokat is állítani).

Amit viszont szeretek androidon azok a fókusz mód meg az ilyesmi, hogy bizonyos alkalmazásokat ki lehet zárni egy időre. Szerencsére hasonló már van iOS en is ha esetleg arra váltanék, egy ideig ez is erősen visszatartó erő volt.

P6A azért persze engem is izgat, ha esetleg jól sikerül és jó áron lesz. Ha nem akkor kénytelen leszek én is valami mást szerezni bár tényleg ez a kamera nagyon jó és nehéz elmozdulni róla. Ugyanakkor az egyik barátom iPhone 13 Pro val olyan képeket csinál hogy hű. És ott a rendszer is viszonylag normálisan működik.

Én is csak pixel vonalon gondolkodom vagy iOS, az összes többi gyártó mindenféle felülete, ikonjai és rosszabbnál rosszabb alkalmazásaitol kész vagyok

[ Szerkesztve ]

(#1030) tybsen válasza grizlisandor (#1028) üzenetére


tybsen
addikt

Nem is elég sokáig vonzottak ezek a készülékek de a sok felesleges app, frissítések hiánya, reklámok engem nagyon zavarnak. Egymás után jönnek az újabb és újabb telefonok mindenféle marketing ígéretekkel, hogy ilyen kamera olyan processzor, RAM.. de valahogy egyik sem kiemelkedő, és már nem is olcsó. Ezért volt nekem kevés eltéréssel mindig Nexus meg Pixel, mert azok legalább frissültek.

De lehet, hogy már sokat változott a Xiaomi és jobb lett.

Ez az ami ios-ben szimpatikus, hogy sokáig frissen van tartva szoftveresen. Persze nem olcsó, de már más is elég drága. 2020-as iPad pro tökéletesen működik tavaly nyár óta, mindig ugyanúgy, ugyanolyan sebességgel, újraindítás ágy bármi nélkül. Van egy 2016-os iPhone SE-m, ami még mindig jól működik (P3A előttig az volt), bár a kamera nyilván közelében sincs a P3A-nak.

Egyszerűen nem értem, hogy a Google hogyan nem képes valami olyan problémamentes eszközt csinálni, amit az Apple. Pedig egy gigantikus cég. (Amúgy nem vagyok egyik gyártó ellen vagy mellett sem, a cuccaim is vegyesen Android, iOS, és vannak Xiaomi kamerák, Band5 meg porszívó meg lámpák meg töltők, szóval szeretem a Xiaomi-t is :D most így leírva tényleg elgondolkodtató :DDD )

(#1031) grizlisandor válasza tybsen (#1030) üzenetére


grizlisandor
addikt

Redmi 8 telefont van a családban 2 éves, nem egy ördöglakat.
Érdekes haveri körben a Xiaomi csúcstelefonok nincsenek, Samsung és Apple termékek a slágerek.
Az a bajom, hogy akkumulátor degradálódás mindet utoléri...

Én már remegek, mikor jön az új Mi Band! ;]

(#1032) tybsen válasza grizlisandor (#1031) üzenetére


tybsen
addikt

Én annak örülnék ha lehetne végre fizetni vele, köztes megoldás nélkül. Nem értem miért csak Olaszországban működik közvetlenül a 6 NFC (ha jól tudom legalábbis), ezért maradtam 5-ön.

Rövid ideig volt egy nagyon jó áras akciós apple watch 6-om, használt de új állapotú amazonról, de sajnos hibas volt mégis és visszaküldtem. Azon nagyon jól működött a fizetés meg egyébként is nagyon jó volt. Eredeti Áron viszont horribilis nem tartom az árát és sajnál nék ennyit kiadni főleg hogy ősszel jön a nyolcas verzió ami teljesen megújul feltehetőleg. És hát Android mellett pedig teljesen felesleges is csak a sporthoz meg azért viselni valamit hogy lehessen vele fizetni.

(#1033) Laslow


Laslow
senior tag

Váltott esetleg valaki iPhone 13 Mini-re 3a-ról? Ha esetleg igen, mik a tapasztalatok?

Én ezt fontolgatom, mert a 3a nekem már nagyon lassú, emiatt bosszantó. A 6a meg túl nagy lenne, azt kezdem lélekben elvetni, meg hát megjelenéskor biztos nagyon drága is lenne még, nekem meg nincsenek hónapjaim szenvedni a 3a-val tovább... :(

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1034) Ganzer válasza Laslow (#1033) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Én 12 minire váltottam 3a xl-ről. Az is nagyon frankó kis telefon volt, a kamera sem volt rossz, bár én a Pixel kamerája miatt visszatértem a 3a xl-re, de ez csak az én hülyeségem. :DDD Ebből kiindulva bátran tudom ajánlani a 13 minit.

(#1035) Laslow válasza Ganzer (#1034) üzenetére


Laslow
senior tag

Mi volt a kamerával, ami miatt visszamentél Pixelre?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1036) Ganzer válasza Laslow (#1035) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Semmi extra, csak nekem a Pixel megjelenítése jobban tetszik. De az iphone kamerája is bőven jó, videózásban még jobb is mint a Pixel.

(#1037) tybsen válasza Ganzer (#1036) üzenetére


tybsen
addikt

Én ugyan nem 13 minire hanem 13 pro-ra, de nagyon hasonló a tapasztalatom. Nem is a képek minősége, inkább a képvilága más. Pixel jobban tetszett, de az is igaz, hogy még csak most tapasztalom ki az iphone kameráját.

Teljesen elégedett vagyok a váltással, végre minden akadásmentesen működik, gyönyörű animációkkal. Azt sajnálom csak, hogy nem váltottam korábban (akar iphone 11-re). A pixel is tudott jobb pillanataiban jól működni, de sosem volt ez tartós vagy kiegyensúlyozott, az általános smooth élménytől pedig sajnos mindig is távol volt.

(#1038) Ganzer válasza tybsen (#1037) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Ez így van, én is azt tapasztaltam hogy az iphone stabilabb és akadásmentesebb hosszútávon. (De ez csak szigorúan magánvélemény, vannak olyanok is akiknek bőven meggyűlt a bajuk az apple termékekkel.)

(#1039) jUUh


jUUh
Topikgazda

3a-ról S20FE-re, majd Pixel 5-re mentem, az egyetlen dolog amit megbántom, hogy kipróbáltam a Samsungot. :) Nem tudom a 6-os szériába mennyire lehet bízni, valaki szidja, valakinek jó, HA-n 200 körül nem tűnik rossz ajánlatnak nekem.
A Pixel 5 meg tökéletes, nincs komoly problémám, apróságok vannak, de például a form factor, tehát a fizikai dimenziói tökéletesek. Konkrétan a Pixel 5 kisebb mint a 3a, de nagyobb a kijelző.

Kép róla.

Samsung Galaxy S23+

(#1040) grizlisandor válasza jUUh (#1039) üzenetére


grizlisandor
addikt

Majdnem vettem egy Pixel 5 telefont, de eltántorított, hogy már másfél éves a termék, meg szerintem olcsóbban fog jönni a Pixel 6A. A készülék méretben a P5 verhetetlen. Használd egészséggel! :B

(#1041) jUUh válasza grizlisandor (#1040) üzenetére


jUUh
Topikgazda

130e-ért vettem, ennek szerintem majdnem duplája, de másfélszerese biztos lesz a 6a. És ha olyan kétséges széria lesz mint a 6os, akkor nem kell.

Samsung Galaxy S23+

(#1042) Laslow


Laslow
senior tag

Nos, a Pixel 3a-ról iPhone 13 Mini-re váltottam másfél hete. Nagyjából belaktam az iPhone-t. Pár szó a tapasztalataimról.

1. Jobb, hogy kisebb a készülék, de leggyakrabban ezt is kétkezesen használom. Leginkább, mert a vissza gomb általában a bal felső sarokban van. Utána kézbe venni a 3a-t... hát, marha nagy az a telefon, és semmi szükség ekkora méretre. (A kijelzőjük egyébként ugyanakkora.) Úgy tudom mondani, hogy a 3a nekem túl nagy volt, ezt végig éreztem az évek alatt. Az iPhone kisebb, de nem érzem hogy kisebb lenne (talán zsebben kicsit kisebb, de nem nagy a különbség). Viszont amikor az iPhone után a 3a-t kézbe veszem, azt rögtön le akarom tenni, mert olyan marha nagy!

2. Kamera indítás: a kamera elindítása iPhone-on sokkal lassabb mint a Pixel dupla bekapcsoló gombos módszere: kopp a kijelzőre (vagy bekapcsoló gomb), majd a kijelzőt jobbról balra el kell húzni. Ez utóbbi sokszor nem sikerül elsőre (főleg amikor egy kézzel előveszem és egy kézzel próbálom elhúzni balra a képernyőt), így nem tudok gyorsan fényképezőgépet indítani. Két kézzel általában sikerül elsőre elhúzni balra a képernyőt és elindítani a kamerát. Talán gyakorlással jobb lesz, de sosem annyira jó, mint a Pixel dupla bekapcsoló gombos módszere. Exponálóhang nincs (szerencsére), de portré módnál meg van (???). Ez 4:3 meg 16:9 fotókat készít, a 3a meg 1,77:1-t készített. Monitoron jobban mutat a 3a méretaránya. A 16:9 fotóra szerinten nem jó, a 4:3 meg valahogy túl oldschool, és monitoron két oldalt túl sok a semmi. Faliképként mondjuk nincs azzal sem bajom.

3. Képminőség: elsőre tök jónak tűnik az iPhone 13 Mini képminősége, de jobban megnézve azért sok a bemozdult, homályos kép, és némi zoom vagy picit kevesebb fény esetén... hát, a Pixel 3a szerintem jobb volt. Viszont a Portré módja meg az iPhone-nak ezerszer jobb: a Pixel a határvonalnál (alany és háttér között) gyakran hibázott és csúnya volt. Az iPhone sokkal jobb, még nem is láttam hibát, az egyes hajszálak is élesek maradnak! Videókat annyira még nem néztem, de teljesen jónak tűnik az iPhone. Ja, és sokkal gyorsabb, a 3a több egymás utáni fotó esetén már belassulgatott amíg a háttérben fotókat utófeldolgozott, és másodperceket kellett várnom hogy újból exponálhassak - ilyen iPhone-on nincs. És sokkal jobb automatikus kisvideókat rak össze az iPhone a képeimből és videóimból mint a Google Fotók. Igaz, egyelőre ezek függőleges 16:9 képarányúak, szóval telefonon nézni őket jó, de számítógépre nem valóak. Összességében: elleszek a kamerával, de a képminőséget majd a szürke téli beltéri estéken meglátom... lehet, hogy nem fog tetszeni.

4. Tárcsázó: iOS-en csak a gyári van, nem lehet cserélgetni. Ami nem is lenne baj, ha a gyári tárcsázó jó lenne. De szerintem nagyon nem felhasználóbarát. Láttak már ezek jó tárcsázót Androidon? Hát, lenne hova fejlődniük.

5. Hangkezelés: Hű, ezzel sokat szenvedtem, talán mára megértettem, hogy működik. Van itt is Do Not Disturb mód, amikor békén hagy a telefon, de azt én sosem szoktam használni Androidon sem. Van egy értesítéseket elnémító fizikai kapcsológomb, ami a bejövő hívásokat és értesítéseket némítja. Este bekapcsolom, reggel ki. Macera. A hangerőszabályzó gombokkal a csengőhang hangerőt állítom alapból, de ha valami alkalmazás ad ki épp hangot (pl játszom), akkor meg azt hiszem azt állítja. Meg van egy hangerő csúszka, amivel a hangokat (pl játék) tudom állítani. Tehát este elnémítom a telefont a kapcsolóval, meg 19:45-kor automatikusan indít nálam egy Alvás üzemmódot, aminél 0%-ra leveszi a hangerőt (reggel meg visszarakja hallhatóra, plusz átnyomom a kapcsológombját, már amikor nem felejtem el). Van egy kínai okosórám, az jelzi ha bejövő hívásom van, szóval végülis elvagyok, ha esetleg némítva marad a telefon, akkor is észreveszem ha hívnak. De nem hiszem, hogy ez a világ elképzelhető legjobb rendszere hangkezelésre. Ja, app telepítésekor mindig csipog a telefon, némítva és lehalkítva is, ha jól látom.

6. FaceId: Ez tök jó! Kézbe veszem a telefont, és már fel is old. Bármilyen netbankba is belép simán FaceId-val, nem kell ujjlenyomatokkal szenvedni (nem is lehet). Jó, a 3a ujjlenyomat olvasója szerintem példás minőségű, soha nem volt vele bajom, de ez a FaceId egyszerűen még kényelmesebb. Mindig felismer. Annyi, hogy a fejem a telefon előlapi kamerájának látószögében kell legyen, ez mondjuk néha nincs meg.

7. Sebesség: sokkal gyorsabb mint a 3a, viszont nem igaz, hogy csodagyors: lefelé scrollozásnál igenis vannak pici akadások (Facebook, Telex, vagy akármi). De magának a rendszernek a működése gyors és szép, és ezerszer gyorsabb mint az up-to-date 3a volt. Azt már utáltam a lassúsága miatt.

8. Billentyűzet: visszalépés az Androidhoz képest. Androidon SwiftKey-t használtam, iOS-en most Gboard-ot. A SwiftKey iOS-en nem vált be, sem a gyári. A Gboard a legmegfelelőbb, csak 2 bajom van vele: nincs külön numerikus számsor, és az ékezetes betűkhöz a megfelelő magánhangzót hosszan nyomva nem csak a magyar ékezeteket hozza fel, hanem vagy 10 féle ékezetes A betűt, és így tovább. Minek? Sosem fogom használni, csak az Á betűt, és keresgélhetem a sok között...

9. Akku: Ez volt még a 3a gyengéje, igaz, az már 2,5 év használatban volt. Nos, sokkal többet bír a 13 Mini. Ma fotóztam és videóztam egy csomót, és fele annyi százalékot sem merült, mint amennyit a 3a merült volna ugyanettől. Rengeteget nyomogattam a telefont az utóbbi másfél hétben, és teljesen jól bírta a nap végén is, lazán kibír nálam egy napot, míg a 3a nem bírt. Elégedett vagyok vele.

10. Fájlátvitel Windows PC és a telefon között: szerintem botrányos. A 3a esetén bedugtam az USB kábelt, és a telefonnal készített fotókat/videókat simán felmásoltam PC-ra, PC-ről meg a sorozatom epizódjait a 3a-ra, és már nézhettem is a VLC-vel. Na, iPhone-on ez nem így van. Ott kezdődik, hogy USB helyett Lightning csatlkozó van a telefonon, ami lassabb, így 1-2 GB-nyi fájlt átmásolni idő. Helyette vezeték nélküli módon másolom a fájlokat, de nagy macera az egész. Nem látok mappákat és fájlokat a telefonon közvetlenül, hanem helyette AirDroid alkalmazással másolok a telefonról PC-re böngészőn keresztül, és VLC-vel PC-ről telefonra sorozatokat szintén böngészőn keresztül. Brrr...! El se tudom képzelni hogy csinálná ugyanezt aki alacsonyabb szintű számítógépes ismeretekkel rendelkezik. Talán iCloud-on keresztül másolgatva? (Próbáltam, nem vágyom rá.)

11. Testreszabás: Tulajdonképpen ettől féltem leginkább, de egészen jól megy. Este úgyahogy csendben marad (ezt még tapasztalom azért kicsit) az automatizált Parancsokkal, a fényerőt nem igazán kell állítgatni, mert ezerszer jobban igazodik a környezet fényviszonyaihoz mint amit eddig az Androidos telefonjaim produkáltak. A képernyő-elforgatás is sokkal jobban és gyorsabban működik mint Androidon, ez így élmény, míg az Androidon szenvedés volt. Igazából nincs rá panaszom ezen a téren.

12. Ami hiányzik: hogy a Chrome nem tud lapcsoportokat kezelni. Hogy nincs (még?) olyan konkrét játék iOS-re mint amit Androidon szerettem (Dominion). A hotspot funkciót körülményes bekapcsolni (sokszor vezetés közben akarom bekapcsolni, miközben megy a Waze). Androidon csak lehúztam a képernyő tetejét, és ki volt rakva balról az első ikonnak - csak ráböktem, és már ment is a hotspot). Itt bonyolultabban elérhető. Googla Maps Helyzetmegosztás funkciója nálam még nem az igazi, folyton Offline-nak látnak, kivéve, ha elindítom a Google Maps-t a telefonon. Majd még ezzel küzdök, de szerintem minden be van állítva, hogy jó kelljen legyen. És ami még sokszor hiányzik: hogy az oldalról befelé suhintást Vissza utasításnak éreze. Ezt nagyon megszoktam Androidon, és nagyon kényelmes volt. Az AoD jó lenne, de igazából megvagyok nélküle. Néha rákoppintok a telefonra, hogy van-e valami értesítésem, nem elég csak ránézni, de szerencsére eddig ezt nem éreztem macerának. Sőt, igazából szeretek rákoppintani, mert találtam egy tök szép háttérképet zárképernyőnek, és szeretem azt meglátni. :)

13. Amit még szeretek: a betűtípusát mindenütt, az ikonjait a felső sorban (WiFi, térerő, stb.): Azt, hogy percváltáskor a felső sorban nem ugrik odébb az óra:perc kiírás, hanem ott a számjegyek fix szélességűek. Hogy a főképernyőn jól (jobban) látható az idő és a dátum (szerintem hülyeség pl. a bal felső sarokban kiírni az időt, ld Androir), tök jó, hogy nem rövidítget, hanem kiírja, hogy "június 5., vasárnap". Mindig zavart az Android rövidítgetése.

14. Kijelző: Sokkal jobb a 3a-nál, hozza a legjobb Samsung AMOLED minőséget, amit láttam. Semmi panasz nincs rá. Tűző napnál is jól olvasható, és teljes sötétben sem bántja a szemem a túl nagy fényerő. Kékfényt szűri (bár ezt az Apple valahogy úgy nevezi, hogy melegebb színeket használ a telefon).

15. Siri: érti amit mondok (angolul). Nem használom, de azért arra jó, hogy "Hey, Siri, tell me the time!", és megmondja. Szóval nem kell ránéznem a telefonra, és megtudom az időt.

16: Amit még nem szeretek: Ligthning. Vennem kellett új kábeleket (itthonra, kocsiba, munkahelyre, meg a fejhallgatóhoz egy Jack-Lightning átalakítót), miközben tudom, hogy ezen a telefonon kívül soha semmire nem fogom használni, mert akármilyen telefonom lesz is ez után, az már USB-C-s lesz (vagy esetleg valami ma még nem létező újabb), vagy kábelmentes. Meg az értesítések kevésbé testreszabhatóak mint Androidon.

A célom a telefonnal az alábbi 3 volt:
1. Legyen kicsi - teljesíti, nekem ez a tökéletes telefonméret, örülök, hogy nem nagyobbat vettem.
2. Legyen gyors - gyors, és várhatóan évek múlva, rendszerfrissítések után is az marad, ellentétben egy Androidos telefonnal.
3. Legyen kiváló a kamerája - háááát...

Ahogy most érzem: megtanulom legyőzi a hülyeségeit (vagy méginkább együttélni velük), és elleszek a telefonnal évekig. Most még nagyon bosszant a macerás fájlátvitel, de gondolom megszokom és már nem fog zavarni egy idő után, ahogy a tárcsázó kényelmetlenségét is gondolom megszokom majd. Ha most kéne döntenem, hogy egy gyorsabb-újabb-nagyobb Pixel vagy ez, hát: ez. Ha gyorsabb-újabb-ugyanekkora Pixel (ami nem létezik), vagy ez: nem tudom. Ez valahogy jobban egyben van, az Androidot meg tudnám úgy használni, hogy ne legyenek benne macerák meg hülyeségek meg kényelmetlenségek. Talán az döntene, hogy melyik lenne közelebb a Pixel kamera + iPhone portré mód pároshoz.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1043) rover45 válasza Laslow (#1042) üzenetére


rover45
senior tag

Köszönöm, én nagyon örültem a hosszú és részletes leírásnak :R

(#1044) Laslow válasza rover45 (#1043) üzenetére


Laslow
senior tag

Annyi kiegészítés hozzá, hogy ha lenne egy Lightning - USB-A kábelem, elvileg azzal is viszonylag egyszerűen át tudnám másolni a fájlokat telefon és PC között, van rá a gyárin felül alternatív felületű szoftver is. Ezt ki fogom próbálni, csak még nem volt alkalmam ilyen kábelt venni.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1045) grizlisandor válasza jUUh (#1041) üzenetére


grizlisandor
addikt

460 Euro az indulóár, itt már csak a kérdés, hogy a forintért mennyit fognak adni. :O

Más:
Akkumulátor cserére ötletek?
Azt néztem, hogy ragasztva van a kijelző, szerviz fog kelleni hozzá.
De az előző telefonomnál az a probléma, hogy jó minőségű után gyártott akkut nem lehet találni hozzá, hiába esküdöztek, hogy gyári, de még rosszabb volt, mint az eredeti gyári.

Más2:
Nézegettem hova tovább, de a 6A lesz a befutó, ha lesz lóvé.
P6a-P6-P6PRO összehasonlítás.
Kisebb a kijelző, mint a nagy tesóknál és marad a 60 hz, az 50MP főkamerát nem kapjuk meg, marad az előző szériás 12 MP főkamera, de a széles látószögű kamera a 6. szériáról jön.
Tensor procit, Titan M2 biztonság és az ujjlenyomatolvasó a 6. szériától jön.
Jó akkuidőre számítok, tölteni marad elvileg a 18W, de már USB PD3.0 is tud.

(#1046) jUUh válasza grizlisandor (#1045) üzenetére


jUUh
Topikgazda

Nem venném annyiért. 60hz 2022-ben számomra nem elfogadható, ennyiért meg főleg nem.

Samsung Galaxy S23+

(#1047) grizlisandor válasza jUUh (#1046) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem tudom, én valahogy nem voltam elvarázsolva itt a csoda Hz kijelzőktől. Én telefonálok, böngészek, email, fotó.
Van egy youtube videó, ahol a srác taglalja, hogy nem éri megvenni a 6a-t, mivel már a sima 6 ára be fog esni a 6a indulóára köré és jobb telefon a 6.

Újonnan nem sok választék van kompakt telefonból:
-S22 drága
-12X kicsit drágább és miui
-Zenfone 8 nem sikerült túl jól
-Xperia 10 IV valahogy nem áll össze
-SE 2022 vicc akkuidő

(#1048) Laslow válasza grizlisandor (#1047) üzenetére


Laslow
senior tag

A kompakt telefon lista nem teljes, és csak mértékkel kompakt (nekem pl az S22 már túl nagy). Én pont kompakt telefont kerestem jó kamerával, és iPhone 13 Mini lett - ez valóban kellően kompakt).

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#1049) grizlisandor válasza Laslow (#1048) üzenetére


grizlisandor
addikt

3a-nál kisebb az S22, persze a 13 Minihez nem hasonlítható egyik se. :DDD
Csak a 13 Mini árát is megkérik, meg elég kicsi az aksija.

Ha van ötleted a kompakt telefon listára, elfogadom. :B

(#1050) Laslow válasza grizlisandor (#1049) üzenetére


Laslow
senior tag

A 13 Mini akkuja igazából nem kevés. Simán bírja, hogy készítek a játszótéren 200 fotót meg videót, meg persze megvan a napi x óra Facebook/net is, meg még kicsit Hearthstone-ozok is, és nem merül le. A régi Pixel 3a-m tuti nem bírná ezt, igaz, arra már nem emlékszem, hogy új akkuval hogy bírta volna ugyanezt. Amin spórol a 13 Mini, hogy nincs AoD, meg hogy csak a főképernyőn állva tök hamar lekapcsolja a kijelzőt az Androidhoz képest.

Egyébként igen, tök drága a 13 Mini, a bolti árát tuti nem fizettem volna ki érte (céges telefon). Viszont ha azt nézed, egy S22, vagy Zenfone 8 is ugyanannyiba kerül, szóval az Android vonal elérte árban az iPhone-t. Lehet, hogy Androidon ugyanennyiért több a RAM meg a megapixel meg a mAh, de igazából ezek egyike sem érezhető. Az viszont igen, hogy soha nem volt még olyan középkategóriás Androidos telefonom, amit 2 évvel vásárlás után ne utáltam volna már, mert olyan lassúvá vált. Flagshipnél lehet, hogy nincs ez a jelenség, de a flagship ára meg már iPhone ár. Szóval arra akarok kilyukadni, hogy igazából ennyibe kerül egy telefon, ha 2-3 év múlva is használható készüléket szeretnék, bosszantó lassulások nélkül, ámde up-to-date szoftverrel.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.