Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Google Pixel 3a (kódnév: sargo) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) janeszgol válasza atike (#99) üzenetére


janeszgol
félisten

+ Damaszkusz

Lehet megvenném, lehet nem. Ha az A70 110k, ez meg 150k a GSM-eknek hála, akkor A70. Kintről kb 130 ezerért behozva lehet ez lenne.
Azt pedig nem írtam ,hogy nem fekszik ez a vonal. Csak azt, hogy túl van hájpolva.

Az egyetlen érv az a méret. Az A70 tepsi ehhez képest. Ezt adom Ijk-nak.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#102) shifty! válasza janeszgol (#100) üzenetére


shifty!
senior tag

Urambocsá, valaki megkérdőjelezte, amit írtál? Csak mert nem állta meg a helyét?

Az utcára ki ne menj, még a végén hozzád szólnak :))

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#103) janeszgol válasza shifty! (#102) üzenetére


janeszgol
félisten

Mi nem állta meg a helyét? Majd te eldöntöd, mi a valid, meg mi nem?
Nem az a baj, ha vitába szállnak velem. Az, ha el se olvassák normálisan, és mindent kicsavarnak.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#104) batai15


batai15
félisten

A nickneve senkinek nem tűnik fel ?androgay
Simán lehet troll is.

[ Szerkesztve ]

(#105) *RLaci* válasza batai15 (#104) üzenetére


*RLaci*
addikt

Dehogynem, bicskanyitogató stílusából adódóan gondolom melyik madárnak lehet a sokadregje.

" A stílus maga az ember "

(#95) janeszgol Ingyen sem kéne ;]

[ Szerkesztve ]

(#106) shifty! válasza janeszgol (#103) üzenetére


shifty!
senior tag

Egyrészt, offolsz.

Másrészt, nem én kezdtem az értékítéletet személyes vélemény alapján.

"Akkor ott a Huawei P20. Sok támogatást az sem fog kapni - mire alapozva állítod ezt?
A megjelenéskori 8-as főverzióról már lépett 9-re, és rajta van a hivatalos támogatási listán Android 10-hez. Plusz, ahogy a Huawei kezeli a régebbi csúcsmodell-széria tagjait, simán van arra is lehetőség, hogy az Android 10 után érkező fő/alverziót is megkapja majd frissítésnek

Ma már ezeknek a Pixeleknek alig van plusz létjogosultságuk. A szoftvertámogatás az, ami erősen megnyomja ezt a telefont. - ez megint csak személyes vélemény alapján kimondott értékítéket.
Neked lehet, hogy nincs a scope-ban, hogy neked erre milyen szempontrendszered van, az egyéni dolog, de nem véletlenül jön nemsokára a Pixel 4 széria, és nem véletlenül csorgatja a nyálát majdnem mindenki az 1 optikából kihozott képminőség után, és a felhasználók nem a gyártó / politikai nagyhatalmak kényének-kedvének vannak kitéve, amikor szoftverfrissítésről lesz majd szó (ld. Huawei-ijesztgetés by Trump) "

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#107) dejvid8 válasza janeszgol (#95) üzenetére


dejvid8
őstag

Egyébként nem érdemes az A70-et összevetni a Pixellel. Több okból sem, de az egyik legfontosabb: a Pixel 3a mérete 151.3 x 70.1, az a70 164.3 x 76.7. Magyarán egy tepsi a samsung.
Aki nem akar ekkora telefont, hiába hasonlítjuk össze, nem fog a70-et venni akkor sem ha 80K lenne.
Fogadjuk már el, hogy nem mindenki szereti a tepsi telefonokat. Nekem az a70 50K-ért sem kellene. :)
De ahány ember, annyi ízlés, preferencia, kár ezen vitázni.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#108) janeszgol válasza shifty! (#106) üzenetére


janeszgol
félisten

No, ez így korrekt. Akkor nem értem miért kellett ez a közjáték?
Én max egy fő verziót gondolok a P20-nak, de persze tévedhetek. Pláne a most kialakult helyzet miatt kell a bizalom építése megint. De attól még egy jó vételnek tartom.

A másikra. A Pixel széria a szoftvertámogatáson alapul. Elég erős ez a vonal, nem becsültem le, és nem is fogom. Egy másik topicban pont megvédtem ezt. Pláne annak tekintetében jó, hogy a bétákat is kapni fogja a következő fő verzióról. De nem kukázza a többi telefont!
Igen, nagyon jó a kamera.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#109) shifty! válasza janeszgol (#108) üzenetére


shifty!
senior tag

:R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#110) atike válasza batai15 (#104) üzenetére


atike
nagyúr

(#111) androgay válasza atike (#94) üzenetére


androgay
kezdő

A nick önirónia. S10e pedig most 160 körül van. Csúcs hardverrel, és még az a kritika sem érheti, hogy jajj, újabb redmi/honor/meizu. És igen, továbbra is undorító mindegyik pixel telefon: a nexus-ok közül sok nagyon rendben volt, meg az egész koncepció tetszett ami mögötte volt. Ez meg egy f0s. Nem igazán érdekel a népharag csak azért, mert nem annyi a hozzászólásom, hogy "köszönjük a tesztet, jó kis teló".

(#112) androgay válasza batai15 (#104) üzenetére


androgay
kezdő

Gratulálok a "gay" - t kiemelő észrevételedhez. Éjfekete proletária.

(#113) erahurka válasza androgay (#111) üzenetére


erahurka
félisten

Hol 160 az S10e? :F

(#114) Drakmusz válasza androgay (#111) üzenetére


Drakmusz
őstag

Nem te vagy a célközönség.
Soha nem lesz ilyened.Pontosan ezért felesleges a részedről bármilyen energiákat is mozgósítani ezen a felületen, nincs értelme.
Nekem is undorító Pixelem van, 1XL.A kávái hatalmasak, egy őskövület.
2016-os modellként kapja az új főverziót a jövő héten, mellette pedig egy S10e-nek kifújja az orrát ha a fotóminőségről van szó.
Számomra ezek a dolgok fontosak, neked pedig mások az elvárásaid.Ennyi.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#115) ollie válasza erahurka (#113) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Sehol.

***

(#116) atike válasza androgay (#111) üzenetére


atike
nagyúr

S10-et írtál, nem S10e-t... Egy új telefon nyitóárát akarod összehasonlítani egy korábban piacra került telefon aktuális árával... Undorító? Miért...?

Szinte kivétel nélkül minden telefon tesztjénél van negatív vélemény is. Mindenkinek szíve joga - kinek mi tetszik.... Nem a negatív véleménnyel van a gond, hanem a stílussal meg a nem épp korrekt összehasonlítással. Na meg a minden csak nem pontos és jogos megállapításokkal. :U

Önirónia...? :F

(#117) Noukoum válasza androgay (#111) üzenetére


Noukoum
veterán

Azon kívül hogy le írod hogy szar a pixel, esetleg valamivel alatamasztani nem kéne? Mert ez így elég vicces. Persze valós dolgokkal, nem amit kitalalsz

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#118) tatomi92 válasza androgay (#111) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Még szerencse, hogy a Google nem ad az igazán tartalmas és szakmai véleményedre!

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#119) bigrock


bigrock
addikt

Az OK, hogy fotózásban kiváló, de vajon videóban is hozza-e ugyanazt a formát? Pl. egy XR-rel össze lehet-e hasonlítani? Nem vagyok almás, de sajnos nincs mese, videóban egyelőre szerintem az epöl az etalon. (Nem akarok flood-ot, ez a saját, egyéni véleményem! :) )

(#120) Drakmusz válasza bigrock (#119) üzenetére


Drakmusz
őstag

Videóban az Almákat semmi nem veri meg, ezt be kell ismerni.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#121) Yeffy válasza Drakmusz (#120) üzenetére


Yeffy
veterán

Valoban? Jobbak, mint a Pixelek? Wow, ezt nem is tudtam. Bar, gondolom ezek sem olyan rosszak? :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#122) Noukoum válasza bigrock (#119) üzenetére


Noukoum
veterán

Mondjuk az említett modell minimum 100ezer forinttal drágább mint a tesztben lévő.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#123) bigrock válasza Noukoum (#122) üzenetére


bigrock
addikt

OK, nyilvánvaló. Kérdés, hogy tudja-e azt a szintet, vagy sem. Meguntam az S10-zel való sz@rakodást, viszont a fotó és a vidó nagyon fontos lenne.
Emiatt viszont azért nem csatlakoznék a "sötét oldalra" :D

(#124) dud998 válasza bigrock (#123) üzenetére


dud998
őstag

Pedig nagyon jó Darth Apple-nek lenni. :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#125) janeszgol válasza Drakmusz (#120) üzenetére


janeszgol
félisten

Sosem értettem ezeket a kijelentéseket. A iX telóig bezárólag minden iPhone mono hangot vett fel 96 kbps bitrátával. Ez érződött is rajtuk: kalap trágyák voltak ebben. Akkor hogy lehet etalon a videózásban?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#126) Drakmusz válasza janeszgol (#125) üzenetére


Drakmusz
őstag

Jól mondod, azóta viszont változott a helyzet.
Az újabb generációból nézz meg egy beltéri videót mondjuk.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#127) Mans20


Mans20
addikt

Kár, hogy szolgáltatóknál luxus, P20 menne a búsba.

(#128) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Ha jól emlékszem a sima 3 ára az utóbbi hetekben tovább csökkent az USA-ban (gondolom a közelgő 4-es miatt), úgyhogy talán eléri majd ezt is.

[ Szerkesztve ]

(#129) androgay válasza atike (#116) üzenetére


androgay
kezdő

Kicsit kifejtem mi a bajom: nevezzünk meg legalább egy google tervezte alkatrészt a készüléken; ház. Ami egy darab műanyag, vlsz a unique piece is 3d print-el készült, az ment is foxconn-hoz, akik sorozat-gyártják, berendelik hozzá a samsung amoled panelt, qualcomm alaplapot, rom/akksit faxtudja kitől, kamerát (amitől úgy el van ájulva mindenki) a sony-tól. És össze is rakják. Software semmi, hiszen nettó stock droid megy rá. Ez nem telefon-gyártás. Legalábbis nem a google részéről 😁
Amúgy a P20 azért merült fel bennem (tudom, nyilván elmebajos troll vagyok - amúgy hozzászoktam), mert - igaz, azért tudják megtenni, mert a kínai állam mindent alájuk tol - ott a legtöbb összetevő (pl főkomponens, a proci) in-house. És mert az emui a legjobb felület messze (nem él önálló életet, mint a samsung kotványa: s10 (azért mindegy, hogy melyik változat, mert a hardverre utaltam, az meg ugyanaz mindben, ráadásul a mi régiónkban in-house)). Ehhez képest a google termék semmi, bárki tud kis tőkével így telót gyártatni (az, hogy az android nekik köszönhető, remélem nem merül fel, mert egyrészt így nem igaz, plusz nem ehhez az adott telóhoz lett fejlesztve). Szóval ezért egy rossz vicc az egész és méltatlan, szerintem egy mobilarena teszthez is, de mindegy.
Igen, önirónia, mivel sose lesz más telóm, mint android. Azért más nick-nevén élcelődni nem a legízlésesebb dolog, de mindegy.

(#130) cirx válasza androgay (#129) üzenetére


cirx
senior tag

Még szerencse, hogy ez csak a véleményed. :B

S23 GREEN

(#131) Hopkins95 válasza androgay (#129) üzenetére


Hopkins95
addikt

...bárki tud kis tőkével így telót gyártatni

Biztos vagy te ebben? Ott a HMD féle Nokia, nem mondanám, hogy brillírozik a tesztekben. :U

Amúgy jó reggelt, ez az ipar már évek óta így működik, az Apple Samsung kijelzőt használ, Intel wifit, esetleg Samsung memóriát...a nagy Huawei is számos komponenst licencel amerikai cégektől, ami miatt nemrég még volt az a kalamajka, hogy nem tudnak telefont csinálni majd.

A saját maga gyártja dologra meg mondanék egy csúnya ellenpéldát: nézd meg a Sony-t, hiába gyártja a világ legjobb kameraszenzorait, még mindig az egyik legrosszabb telefonos kamerával rendelkezik(bár már némileg fejlődtek azért).

Egy cég ugyanúgy csinálhat szar telefonokat, ha az egészet elejétől a végéig Inhouse fejlesztik. De ahogy mondtam ilyen telefon gyakorlatilag nincsen, mert a híres szifon is különböző vásárolt alkatrészekből áll össze.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#132) dud998 válasza Hopkins95 (#131) üzenetére


dud998
őstag

Igen, gyakorlatilag mindenki legózik. Viszont a kameraszoftvert ők csinálják és lehet látni, hogy mire képes.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#133) janeszgol válasza cirx (#130) üzenetére


janeszgol
félisten

Miért, más nem a véleményét írja le? Két dolog lett kiemelve, sőt nem csak kiemelve, hanem másról sem szól a topic, csak erről. Támogatás és kamera.
Egy másik topicban megkaptam véleménynek, hogy nem érdekli a beszélgetőtársam a 3 év szoftvertámogatás, mert 2 évente úgy is lecseréli a telóját. Nos ezzel nem lehet, nem érdemes vitázni.
Marad a kamera. Sok helyzetben a konkurensek is megállják a helyüket. Ha spéci dolog kell, akkor pedig céleszköz kell. Nos a kettő közé bemehet a Pixel, csak az a kérdés, mennyire érdemes, ha figyelembe vesszük a hátrányait (kijelző és hardver).

De itt többet a fejükbe vették, hogy ez a telefon mindenek felett áll (támogatás és kamera, mást eddig senki nem tudott írni), szóval ennyit erről.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#134) grizlisandor válasza androgay (#129) üzenetére


grizlisandor
addikt

A felsoroltaktól miért lesz rossz ez a telefon a Pixel 3a? ;]
Szerk.: Mikor mindenki ezt csinálja több/kevesebb sikerrel.

Samsungnak majdnem sikerült megcsinálnia, hogy házon belül megold mindent, de kiégő siker lett a Note7 asszem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#135) Drakmusz válasza janeszgol (#133) üzenetére


Drakmusz
őstag

Egy dolgot nem értek.Minek ebbe az egészbe felesleges energiákat fektetni?
Senki nem állította hogy mindenek felett állna ez a készülék, vannak hiányosságai.
Kamera.
Sok készüléket próbáltam már, de jelenleg a Pixelek által megjelenített képi világ tetszik a legjobban.Ennyi, és itt meg is állhatunk.
[link]
Ezeknek a képeknek a 99%-a szerkesztés mentes.Van akinek a külső az elsődleges, és annak alapján választ telefont.Ezért is jó hogy nagyon bőséges a piac, mindenki megtalálja a hozzá illő készüléket.
Soha az életben nem vennék Huawei mobilt, ennek ellenére a gyártó modelljeit elismerem.
A Pixelek mindig is rétegmobilok voltak, és ez valószínűleg így is marad.
Én ősszel az enyémet leváltom egy 4XL-re, egy valag pénzbe fog kerülni.És igen, ilyen sok pénzért a konkurencia simán lehet hogy jobb ajánlatokat tud felmutatni.
De ezért még nem vagyok perverz, csak mások az egyéni preferenciáim.:)

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#136) dud998 válasza Drakmusz (#135) üzenetére


dud998
őstag

Ú bamme ezek nagyon jó képek! Az a zivatarcella odab.sz. Tiszta Függetlenség napja. :Y

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#137) janeszgol válasza Drakmusz (#135) üzenetére


janeszgol
félisten

Engem azért érdekel, mert a videós tesztek alapján elég jó hangot vesz fel, így képben marad nálam.
Az öcsém pedig szoftverfejlesztő, neki a béták miatt kell. Ő fog is venni mondjuk ebből egyet. Kicsit csalódott volt, hogy legutóbb a Nokia 7 Plus nem kapott Q bétát, hanem a nyolcas (aminek aztán marha sok értelme volt, remélem a kövi bétát meg megint valami más kapja meg).

De persze érthető, hogy másnak szentelik itt a helyet, így odébb is állok. :)
Szerk: elég fain képeid vannak. :)
A hangfelvétel milyen? (Erdőben, utcán, otthon.)

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#138) logitech1


logitech1
tag

Hátulja szép,elején azok a kávák elcsúfítják,150ropi ennyi pénz nem adnék ki érte.

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#139) K82 válasza logitech1 (#138) üzenetére


K82
őstag

Csak a kávamentes a szép? Régen nem voltak vékony kávával szerelt telefonok, mégsem voltak csúnyák. Ez is csak egy divat. :)

Pixel / OnePlus Pad

(#140) dud998 válasza K82 (#139) üzenetére


dud998
őstag

Nekem tetszik ez a dizájn, semmi bajom vele. Mondom ezt úgy, hogy iPhone X-et használok.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#141) Drakmusz válasza janeszgol (#137) üzenetére


Drakmusz
őstag

Kicsit félreérthető voltam, nekem egy első generációs XL-em van.De a képminőség lényegében ugyanaz.
A hanggal itt egyébként nem lesz problémád, de majd a tulajok megerősítenek.:)
dud998 Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#142) ShadowX válasza logitech1 (#138) üzenetére


ShadowX
őstag

Én pont azért vettem, mert még van rajta káva. A lyukasztott kijelzők (alul kávával, mégha vékony is) nem jönnek be annyira.

(#143) cirx válasza janeszgol (#133) üzenetére


cirx
senior tag

De igen, csak ő tényként közli. A kettő között hatalmas a különbség.
Kedvencem, hogy az Android nem a Googlenek köszönhető. Nem hát, egyenesen a Microsoftnak. De végülis mindegy, már bánom, hogy kommentáltam....

S23 GREEN

(#144) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Sziasztok, nekem sima 3A-m van. szeretem hogy emberek úgy fikáznak valamit hogy fogalmuk sincs!
Nekem volt pár erős készülékem üveg+keramia tokban de komolyan kit érdekel ha ezeket a készülékeket egyből tokba tesszük mert nagyon csúszik meg féltjük,.....
Hiába tudott az előző készülékem 280,000 antutu meg 6 GB... ha ez kanerába elveri? normál usernak meg bőven elég ez a vas kamerában meg tutira ott van amit eddig láttam mindent ver.
:C :C :C
Aki meg isteníti a P20 meg az emui... azt udvariasan megkérdezem miért nem a hüvely topicba teszi? én sem megyek oda áradozni mennyire ok a pixel....

(#145) #74220800


#74220800
törölt tag

mit megadnek, ha a google egy akutalis hardverrel visszaterne a nexus 4 formatervhez.
mind meretre, mind designra szamomra a tökeletes telefon volt.

(#146) cirx válasza #74220800 (#145) üzenetére


cirx
senior tag

Azt én is csípném.
Fejemben már meg is lenne a config.
5.8" samoled
Snapdragon 730
6gb ram 64 gb ufs rom
4000 mAh LiPo
USB type C 3,5 jack, esetleg qi, és részemről megmaradhat a single camera elöl, hátul.
Mindezt mondjuk 500-550 dolcsiért... hmmm ;)

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#147) atike válasza androgay (#129) üzenetére


atike
nagyúr

Amúgy ilyen listát szinte bármelyik gyártónál le lehetne írni... Legyen az akár az Apple is... :U

....a nickeddel pont nem élcelődtem (legalábbis én nem) - annyit jegyeztem meg, hogy az első (?) hozzászólásodat látva itt nem-e lehet az, hogy túlgondolom a választ látva a nicked...

Peace!

(#148) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

A tesztet végigolvasva megérintett az érzés, hogy végre egy modell, ami kiérdemelheti ez lehet az első okos telóm (nem röhög) :DDD
Körülöttem mindenki mindenfélét használ és elégedettek is vele, ámde...
Ez a teló az aminek valóban megfelelőlenek ítélem a fotós képességeit (videó nem érdekel) és valójában ez az elsődleges preferencia, amúgy van rendes fotós cuccom.
Szerencsére maradtak a jól bevált felbontásnál is, f@sza gyári szoftverrel megtámogatva, nyami.
Forma, méret oké, 6" fölé amúgy se mennék.
Győzzön már meg valaki, ha kérhetem, hogy inkább ezt, mint egy akármilyen másikat GCam-el használva.
Mik lehetnek ahhoz képest az előnyök, netán a hátrányok?
3 dolog nekifutásból nem igazán tetszik: amerikai életérzés szele (kicsit drágállom), itthon nem vásárolható és szervizelhető (hivatalosan), valamint a 2. slot hiánya.

(#149) Sgr_A válasza Rum.cájsz (#148) üzenetére


Sgr_A
addikt

Kb azok a hátrányok amit leírtál
Meg a fapados rendszer valakinek bejön nekem pl nem

[ Szerkesztve ]

(#150) dejvid8


dejvid8
őstag

törölhető

[ Szerkesztve ]

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.