Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Google Pixel 3a (kódnév: sargo) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) *RLaci* válasza #30610944 (#247) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nálam se,szintén 2XL.

(#252) tybsen


tybsen
addikt

Lehet az is, hogy szolgaltatotol is fugg a dolog, mert a magyar vodafone-nal peldaul teljesen normalisan mukodik minden, csak a kulfoldi szolgaltatoval tapasztalom a problemat, raadasul csak kulfoldrol magyarorszagi iranyba torteno hivas eseten. Belfoldi hivasoknal minden normalis.

Egyelore visszaterek e-simrol normal sim-re, igy barmikor tudok telefont valtani ha ugy adodik, mert ez az e-sim-es kotottseg elegge zavaro amig nem tamogatja minden keszulek ezt a funkciot.

(#253) tybsen válasza tybsen (#252) üzenetére


tybsen
addikt

Na megsem a telefonnal, hanem a szolgaltatoval van a gond (a - virtualis - szolgaltatoval illetve a halozataval egyebkent is sok problemaja van masnak is, de nalam eddig nagyjabol minden oke volt. Megerkezett az uj fizikai sim kartya es mas keszulekbe teve is ugyanazt a hibat produkalja. A pixel-ben viszont mas szolgaltato sim kartyajaval minden normalisan mukodik)

Valoszinuleg az altalam korabban linkelt problemak sem feltetlenul a pixel hanem a verizon problemaira vezethetok vissza, nem tudom.

Csak gondoltam leirom, hogy (szerencsere) nem a telefonnal van a gond - nehogy valaki a forumot olvasva teves kovetkeztetesekre jusson.

Szerk: google pixel support amugy minosithetetlen, ket napja mar tobbszor igenyeltem visszahivast es semmi (vagy lehet, hogy ennyire professzionalis, hogy tudjak, hogy nem nalunk van a gond es ezert nem is foglalkoznak velem :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#254) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Pixel 3a xl megrendelve, galaxy s10e-t fog váltani. Eddig úgy volt hogy pixel 4 lesz, de sürgős lett a dolog. Első pixelem, kíváncsi leszek rá. :) Ha bejön a dolog lehet hogy veszek a nagytesóból később. :R

(#255) *RLaci* válasza Ganzer (#254) üzenetére


*RLaci*
addikt

Lesz egy kis méretbeli különbség :D

(#256) Ganzer válasza *RLaci* (#255) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Igen, sejtem :D Kénytelen voltam a nagyobbat rendelni az akksi végett.

(#257) ghiottone válasza Ganzer (#256) üzenetére


ghiottone
nagyúr

A kicsi 3a aksija sokkal jobb, mint ami az S10e-ben van. Meglepődtem anno amikor volt nálam. Az s10e-től meg nem vártam sokat, de azt is csak épp hozta. Az XL erre még rátesz pár órát.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#258) Ganzer válasza ghiottone (#257) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Na ez jól hangzik, kíváncsi leszek :)

(#259) Valzor


Valzor
aktív tag

Sziasztok!

Lassan megérett a mostani telóm egy cserére (Huawei P9) és mivel anno nagy Nexus fan voltam (volt Nexus 4 és utána Nexus 5) szemezek egy Pixel 3a XL-el. A kérdésem az lenne, hogy használ-e itt valaki ilyet Telenor hálózaton, van-e esetleg valami negatív tapasztalat?
A beszerzési forrás még a másik nagy kérdőjel. Ha kapok számlát róla, akkor a cég fizeti, csak azt nem tudom, hogy külföldön vett telónál adnak-e/lehet-e kérni?

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#260) ghiottone válasza Valzor (#259) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pixel 3at használtam Telenorral - nem volt gond. Turbadon nézd meg vagy alzan, ott láttam már 3a-kat.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#261) Valzor válasza ghiottone (#260) üzenetére


Valzor
aktív tag

Köszi a választ! Az árukereső/árgép is kidobta már ezt a két oldalt, de még egyikből se vásároltam soha, de akkor megnézem jobban őket :DDD

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#262) ghiottone válasza Valzor (#261) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Pár készüléket már vettem tőlük, szerintem rendben vannak, korrekt mindkettő. 2 év garijuk van és eddig garanciális javításnál, vagy akár 14 napos elállásnál minden rendben volt és gyorsan működött.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#263) #30610944 válasza Valzor (#261) üzenetére


#30610944
törölt tag

Az biztos hogy ha pixel telefont akarsz venni akkor a letezo legjobb valasztas a 3a. Nincs nala jobb arertekaranyu Pixel a piacon.

(#264) *RLaci* válasza #30610944 (#263) üzenetére


*RLaci*
addikt

Nekem volt 3a, a 2XL mellett játék telefonnak tűnt, sztem még most is jobb vétel,ha a méret nem számít. Persze jó kis telefon, de nekem hiányérzetem volt az 1,1XL,2XL,3 után.

[ Szerkesztve ]

(#265) ghiottone válasza *RLaci* (#264) üzenetére


ghiottone
nagyúr

+ a SD835 miatt is jobb a 2XL.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#266) *RLaci* válasza ghiottone (#265) üzenetére


*RLaci*
addikt

Meg most kicsit olcsóbb is mint a 3a, és lehet a 11-et is megkapja ha az 1-ből indulunk ki.

(#267) ghiottone válasza *RLaci* (#266) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Biztosan megkapja. Az 1-esnél még nem volt 3 főverzió megígérve, az csak a 2-estől van. Ott meg is lepődtem.

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#268) agressor12 válasza *RLaci* (#264) üzenetére


agressor12
senior tag

Egy min. 2x drágább telefonhoz hasonlítottad,igy lehet,hogy "olcsobbnak" tünt.
De szerintem a gyorsasággal a 3a-nál nincs semmi gond,ha valaki nem az Antutu pontszámokra csorgatja.

(#269) *RLaci* válasza agressor12 (#268) üzenetére


*RLaci*
addikt

Ne háborogj,sehol nem írtam,hogy szar. Ez egy szubjektív saját tapasztalaton alapuló vélemény volt. Hagy írjam már le...
Mivel most már egy árban van kb a két típus, azért elgondolkodtató,hogy melyiket vegye az ember ha Pixelt akar.

(#270) agressor12 válasza *RLaci* (#269) üzenetére


agressor12
senior tag

Semmi háborgás nem volt,csak vélemény ahogy te is írtad.

(#271) #30610944 válasza *RLaci* (#264) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nalunk a paromnak van 3aXL es siman vallalhato az ove is. Nem mondanam rosszabnak sem hardware-ben sem software-ben.

(#272) *RLaci* válasza #30610944 (#271) üzenetére


*RLaci*
addikt

Én is a páromnak vettem a 3a-t, 1XL-t váltott volna de nem jött be neki. Így lett panda 2XL-e. Szoftverben nem is volt gond, hardveresen nem adta azt a minőség érzetet mint a nagyobb tesók.Nekünk! Dehát kinek a pap .......

(#273) Valzor


Valzor
aktív tag

Én is néztem, hogy a Pixel 2 jó árban vab, de azt azért nem szeretném megvenni, mert jó esetben megkap még egy főverziót, a 3a XL viszont kettőt még tuti kap. A sebesség annyira nem fontos, anno a Nexus 5 se volt csúcs, de számomra teljesen megfelelő volt mindenben.

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#274) Decske válasza Valzor (#273) üzenetére


Decske
aktív tag

A nexus 5 az akkori csúcs hardvert kapta meg (Snapi 800), ahogy mindegyik Nexus.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#275) Valzor válasza Decske (#274) üzenetére


Valzor
aktív tag

Igazad van, azt viszont elfelejtettem írni, hogy Én a megjelenése után bő 1 évvel vettem meg, akkor már nem számított csúcskategóriának.

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#276) Decske válasza Valzor (#275) üzenetére


Decske
aktív tag

Ezzel nem értek egyet, 1-2 éves flagship telefonok is csúcsnak számítanak. Abban az időben 2013-2014 körül a Snapi 800-801-805 között (ha jól tudom) csak minimális órajel beli különbség volt.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#277) Valzor válasza Decske (#276) üzenetére


Valzor
aktív tag

Lehet, mondjuk nem sokat foglalkoztam az ehhez hasonló "száraz" adatokkal :DDD

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#278) Ijk válasza *RLaci* (#264) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gondolom a műanyag ház és a súly miatt. Nekem ezek pont előnyök, nem szeretem a nehéz tepsiket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#279) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Új teló a kézben, XL, fehér, gyári világos tokkal, nagyon jól néz ki szerintem. Nem érzem zavarónak a műanyag hátlapot, sőt tetszik hogy könnyebb így a teló, illetve ez a minimalista dizájn is roppant bejövős számomra.
A leglényegesebb dolgaimat hamar áthúzta kábelen a Galaxy s10e-ről.
Legutóbbi frissítések felmentek, Android 10-zel együtt.
Rendszersebesség, hangzás terén szerintem kb hozza az s10e szintjét, nem érzem lassabbnak.
Kamera eddig nagyon bejön, igaz ilyen esős időben csak benti mesterséges fénynél tesztelgettem eddig. Rengeteget fogok vele fotózni. :)
Netezés, youtube, HBO go mellett gyanítom az üzemidő is jó lesz.

Lenne is néhány kérdésem kezdő Pixelesként:

A "vissza" gombot át lehet valahogy tenni a jobb oldalra?
Astrophotography-t hogyan lehet előcsalni?

Összegezve első érzésre abszolút nem bántam a vételt eddig, nyugodt szívvel fogom este odaadni asszonynak az s10e-t (nála Xiaomi Redmi 4A-t fog váltani, na ott neki a különbség hipertér ugrás lesz kb :D )

(#280) #30610944 válasza Ganzer (#279) üzenetére


#30610944
törölt tag

A vissza gombot nem tudod átrakni de be tudod állítani a teljes gesztusvezérlést es akkor jobbról vagy balról suhintva tudsz visszamenni.
Asztrót nem tudja. Portolt GCam app kell. Talán később elérhető lesz hivatalosan is.

[ Szerkesztve ]

(#281) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Ja, AOD-ról az akku százalékot el lehet valahogy tüntetni?

(#282) #30610944 válasza Ganzer (#281) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nem

(#283) Ganzer válasza #30610944 (#282) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R

(#284) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Active edge be van kapcsolva, érzékel is, mégsem indítja el a Google segédet. Valamit be kell még állítani valahol?

(#285) Zozo0525 válasza Ganzer (#284) üzenetére


Zozo0525
őstag

Angol nyelven próbáld

(#286) Ganzer válasza Zozo0525 (#285) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Rendben, köszi!

(#287) Oberndorf


Oberndorf
csendes tag

Sziasztok !
Pixel 3a XL üzemidő tapasztalatok ?
Köszi előre is !

X.Y

(#288) #30610944


#30610944
törölt tag

Megkapta már valaki az új camera frissítést amiben benne van az astrophotography mód?

(#289) Ganzer válasza Oberndorf (#287) üzenetére


Ganzer
aktív tag

A tesztek nem hazudnak, jó az üzemidő. Nálam HBO GO, Youtube, netezés, fotózás megy és talán egyszer volt olyan hogy 19%-ra levittem este fél 12-re. Aznap reggel 5:30-kor szedtem le a töltőről. Amúgy nap végére átlagosan kb 35% szokott maradni.
Ezek egyéni dolgok mondjuk, engem kiszolgál. Galaxy s10e-t majdnem mindig etetnem kellett napközben, ez meg mióta megvan azóta nem kellett használni a powerbankot.

LiVeGa: sajnos még nem.

[ Szerkesztve ]

(#290) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Ezt a telefont nézegetem (3a). Használtan nem találtam. A kérdés, érdemes e beruházni erre a telefonra? Alzába néztem. Tudja valaki mennyi garanciát adnak a telefonra, 1 vagy 2 évet?

[ Szerkesztve ]

(#291) kicsi83 válasza Permet Elek (#290) üzenetére


kicsi83
tag

Szia, én ott vettem kettőt, azt hiszem 2 év, de nem mondom biztosra. Asszony is én is teljesen elégedett a telefonnal.

(#292) Ganzer


Ganzer
aktív tag

Nálatok is fejre van állítva az összes megosztható fotó Viberen és Instán? Kb 1 hete kezdte nálam valamelyik frissítés után :F
Van rá megoldás?

(#293) tybsen válasza Ganzer (#292) üzenetére


tybsen
addikt

Nalam is feltunt, hogy nehany foto elforditva jelenik meg megosztas elott de nem tulajdonitottam ennek nagyobb jelentoseget - eleinte zavart, de megneztem az eredeti kepeket a google fotok appban es miutan ott eredeti allapotban lathato igy elfogadtam a dolgot (egyebkent azt hittem, ez az alkalmazas(ok) hibaja, de akkor a pixel a hibas?).

@Permet Elek: nehez megmondani, attol fugg, mi a lenyeges szamodra. Ha jo kamera es gyari google szoftver + leggyorsabb frissites kell, akkor szerintem nincs ennel jobb - pixel 4-be en biztosan nem ruhaznek be, ez szerintem ar-ertek aranyban idealis. Nem a leggyorsabb, de nagyreszt akadasmentes a hetkoznapokban (dadogasra a gyengebb processzor miatt azert itt is boven van pelda ha mondjuk az ember nagyon gyorsan akar egymas utan appokat valtani es azonnal a google terkepbe nagyitva ott keresni valamit. En azt gondolom, hogy az android sosem lesz jobb, feladtam mar ezt a dolgot). Nalunk is ketto van a megjelenes ota, mindketto jol mukodik. Parom nem erez kulonbseget moto g6 plus-hoz kepest, szoval ezen is latszik, hogy mindenkinek mas az "erzekelese" - viszont a kepek minoseget o is erzekeli. Szerintem ez a pixel dolog valamifele beallitottsag kerdese is, en szeretem az egyszeru, letisztult dolgokat es a gyari google megoldasokat, kozvetlen frissiteseket. Egy huawei vagy akarmilyen gyartoi felulettel nem ereznem jol magam, valamifele hianyerzetem lenne. En ha nem pixelt, akkor lehetoseg szerint valamilyen apple telefont hasznalnék az akadasmentes felhasznaloi elmeny miatt, bar a kedvezobb ar, az androidos widget-ek, fokusz mod, USB C es nehany funkcio szamomra szimpatikusabb androidon. A pixel 3a pedig tamogatott marad egy darabig, szoval nem lesz az a stressz, mint a legtobb gyartonal, hogy mikor jon a kovetkezo frissites. Szerintem manapsag amikor az ember minden adatat es dolgait a telefonon tartja, legfontosabb a biztonsag, havi biztonsagi frissitesek es persze a rendszerfrissitesek (persze ki tudja, hogy tenyleg van-e ertelmuk, de en abbol indulok ki, hogy elvileg van). Emiatt nalam csak a pixel jon szoba vagy ahogy irtam apple.

(#294) Ganzer válasza tybsen (#293) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Valószínűleg a telefon a hibás, neten rákeresve több találatot is dobott erre 3a, 3a XL, 3, 3 XL típusoknál, de még régebbi Nexusokon is volt ilyen hiba.
Jó, nem egy hatalmas probléma de remélem a következő frissítéssel megoldják. :)

(#295) tybsen válasza Ganzer (#294) üzenetére


tybsen
addikt

Remeljuk megoldjak mert bosszanto persze.

Mas: 299 EUR jelenleg a nemet MM es Saturn-nal, ha erdekel valakit

(#296) Oberndorf


Oberndorf
csendes tag

Szerintetek van külömbség a a pixel 3a és a pixel 3a xl között ?
Már mint méretbeli külömbségeken kívűl. :D

[ Szerkesztve ]

X.Y

(#297) #30610944 válasza Oberndorf (#296) üzenetére


#30610944
törölt tag

Szerintem az XL akkuban kicsit erősebb.

(#298) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,
A pixel 3a 299€ ért mennyire jó vétel?
Új, német mediamarktban ennyi most.
Ezen az áron mik a konkurenciai?

Köszi

#proudfather

(#299) Ganzer válasza Oberndorf (#296) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Semmi, csak ahogy te és LiVeGa írtad, méret, akku.
papeti01: 300ért szerintem jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#300) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Kijelzo is jobb az xl ben rosszul emlékszem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.