Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) H.lacika válasza numera007 (#3800) üzenetére


H.lacika
tag

Köszi, akkor így több a választék.
Futárnak a csökkentett vételárat fizeted?

(#3802) farkas-j


farkas-j
őstag

Vásároltam Kínából egy multi funkciós fogyasztásmérőt, amit a lakás kismegszakítóinál lehet felpattintani a C sínre. Beüzemeltem és nagyszerűen működik. Csináltam hitelesítő mérést is ami igazolta, hogy rendkívül pontos.
Amiért ezt a hozzászólást írtam, annak az az oka, hogy amikor elvileg ”minden” fogyasztó, lámpa stb. ki van kapcsolva a lakásban, akkor nálam ~255W-os fogyasztást jelez. Tudtam, hogy vannak ”látens” fogyasztóim (pl. nofroszt hűtő ventilátor, rádiós kivetítős órák, setop boxok, antenna erősítő, router, modem, accespoint, IP kamerák, NAS stb. stb.) de nem is gondoltam át, hogy ezek így összességében ennyit fogyasztanak. Annyira hihetetlennek tűnt, hogy körbejártam a lakást és felírtam minden ilyen fogyasztót (jó hosszú lista lett) és összeadtam a körülbelüli fogyasztásukat. Nagyjából a mért eredményt kaptam. Ez a mért fogyasztás naponta ~6kWh-át jelent. Ha 35Ft/kWh-ás árral számolok, akkor ez napi ~210,-Ft. Ez havi ~6.300,-Ft, ami évi ~75.000,-Ft költséget jelent. Ez évente egy alapszintű mosógép ára. Ezt csak tanulságként azért írom, mert sokan nem is tudják, hogy egy nem áramtalanított TV, mosógép, mosogatógép, telefontöltő, mikrohullámú sütő, router stb. stb. a maga nyugalmi 1-2W vagy 5-10W energiafelhasználása milyen szépen összeadódik és jön ki belőle egy szép nagy kerek fizetendő összeg.
Ehhez jön még a háztartási készülékek (TV, mosógép, mosogatógép stb.) nonstop áram alatt lévő kapcsolóüzemű tápegységeinek korábbi tönkremenetele (ami esetleg visz magával más alkatrészeket is), amik javíttatása tetemes plusz költséget ró a családi büdzsére. Éppen ezért továbbra is javaslom, hogy minden nem használt, nem napi 24 órában szükséges elektromos eszközt kapcsoljunk ki, válasszuk le az elektromos hálózatról.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3803) asdf_ válasza farkas-j (#3802) üzenetére


asdf_
veterán

:Y Nekunk a _tenyleges_ fogyasztasunk alig tobb ennel (7-8 kWh/nap). Mondjuk se NAS-om, se ip kamerak, set top boxbol is csak egy van (a set top box amugy nagy bunos szokott lenni!).

(#3804) Ocean válasza blattida (#3796) üzenetére


Ocean
tag

Ma bekapcsoljuk, úgyhogy kiderül :)

Aludva egyet a dologra, arra jutottam, hogy a kézikönyv valami általános (konkrét típus sincs benne), tehát azt még mondhatom, hogy a vonatkozó az idézett rész a mi gépünkre nem vonatkozik (ejj de szépen megfogalmaztam).

Viszont az a kihúzott tartály, na az nem hagy nyugodni :)
Arra nagyon kíváncsi leszek.
Ahová a kieresztő csövet lehetne bekötni, az a gép legalján van. A vízgyűjtő tartály meg a legtetején.
Van köztük majdnem 80 centi távolság.
És a legfurább, hogy kihúzom a tartályt, és semmi nem vezet oda, de tényleg. Bevilágítottam zseblámpával, csak a külső borítás van felette, semmi más. Alulról sem. Szóval cső végképp nem megy oda.
Azt el tudom esetleg képzelni, hogy páraként csöpög oda a víz, de akkor miért zárt az egész tartály?

(#3805) asdf_


asdf_
veterán

Tok jo, hogy 8:10 elott kesz voltam a csereprogramos palyazattal, a masodik korben sem vagyok benne :/
(ujabb ~15 ezer tamogatasrol dontottek az eddigi szinten ~15 ezer melle)
(egy hibas, veres torku gep kerulne cserere, ezert az aggodas az ido miatt)

(#3806) yodamester10 válasza jobbacsabba (#3794) üzenetére


yodamester10
őstag

Ennyi gyerkőc mellé én inkább mosó/szárítót vennék,igaz nekem nincs gyerekem de mégis azt vettem.Igaz jóval drágább mint amit te rászánnál,de hidd el megéri.

(#3807) asdf_ válasza yodamester10 (#3806) üzenetére


asdf_
veterán

Mar van szaritogepe...

(#3808) yodamester10 válasza asdf_ (#3807) üzenetére


yodamester10
őstag

Hol írja mert azt nem látom :F

(#3809) asdf_ válasza yodamester10 (#3808) üzenetére


asdf_
veterán

Rogton a koszones utan az elso mondatban.

(#3810) blattida válasza Ocean (#3804) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez nem kiderül, mivel ez biztos.
Minden tartályos gépnek ott a csöve, attól függetlenül, hogy Te azt látod vagy sem.
Ha meg átkötöd, akkor a kifolyócsövön fog kijönni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3811) Ocean válasza blattida (#3810) üzenetére


Ocean
tag

Nem akartok hinni nekem :)
Persze érthető, hiszen én is azt vártam, hogy látok majd valami csövet, vagy bármit, ami a tartályba vezeti a vizet. De nincs. Lefotózom majd mi látszik.

Megkértem egy ismerőst, hogy nézze már meg az övéket, érdekes az ő gépében egyből látszik aminek kell.

(#3812) pimmi válasza Ocean (#3811) üzenetére


pimmi
senior tag

ez most melyik?

(#3813) Ocean válasza pimmi (#3812) üzenetére


Ocean
tag

Az ismerősömé, amelyikben látszik, hogy honnan kerül a víz a tartályba.
Az enyémben semmi ilyen nem látszik.
Nemsoká indulok haza és lefotózom azt is.

(#3814) Ocean válasza Ocean (#3813) üzenetére


Ocean
tag

Rejtély megoldva! :)

Íme a gép belseje, amit én vettem:

Szabad szemmel is ennyi látszik, ezért nem találtam. A lemez fölé nem látni be szemmel sem.
A pirossal jelzett részen van egy pár mm átmérőjű lyuk, ott kerül a víz a tartályba, és gyanítom ott jön a cső abban a kis vájatban.
Korrektül eldugták :)

(#3815) numera007 válasza H.lacika (#3801) üzenetére


numera007
tag

Igen, de ahonnan én rendelem ott 2000ft-al (6 helyett 8eFt) több a házhoz-szállítási díj éppen azért mert nem futár hozza, hanem a cég emberei, akik el kell vigyék a régi gépet. Nekem még így is megéri, nem kell a saját utánfutómmal elmenni vacakolni.

(#3816) jobbacsabba válasza Nagya21 (#3799) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Köszönöm a tippet! :R

(#3817) Fedday


Fedday
csendes tag

Üdv! Beko tulajokat kérdezném. Nálatok előfordul, hogy néha program közben kikapcsol a gép, centrufugázást nem végzi el, mosószeres fiókból kiöfolyik a víz a gép elejére és néha mintha büdösek lennének a ruhák? Oh, és nálatok is hangoska a szivattyú? 3 hónapos a gép, ezek a furcsaságok fordultak elő, nem folytonosan csak történtek ilyenek.

(#3818) farkas-j válasza Fedday (#3817) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekünk Beko WMY 81483 LMB2-es gépünk van több mint fél éve. Eddig kifogástalanul működik. A szivattyúja valóban hangosnak tűnik annak tükréban, hogy a mosást nem is lehet hallani.
Ha felsorolt gondjaid vannak hívjál szerelőt mert az említett hibákkal nem szabad együtt élni.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#3819) szab13 válasza Fedday (#3817) üzenetére


szab13
aktív tag

Szia!

Nálunk 3 hete Beko WMY 81483 LMB2. eddig minden szép és jó volt
gondok:
-14 perces program , utolsó 1 percig minden rendben, majd az az egy perc 7-10percig tart...forog a dob ide oda és folyamatosan szivattyúzik. (többször kipróbáltuk)
-pamut program , végén 1400-es centri után ajtó kinyit, kis füst és kátrányszag.... ruhák büdösek
szivattyú hangos...

kihívtuk a szervizt, majd megírom, hogy mi volt...

[ Szerkesztve ]

(#3820) pimmi


pimmi
senior tag

Bekok hullanak ezek szerint? :N

[ Szerkesztve ]

(#3821) Fedday válasza szab13 (#3819) üzenetére


Fedday
csendes tag

Nem jó hírek... Mindenképp írd meg, hogy mit mondtak, kíváncsi vagyok!

(#3822) Nagya21 válasza pimmi (#3820) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Ne vonj le rossz következtetéseket.
Nem tudod mennyit adtak el belőle, és abból mennyi a rossz.
Ugyanez annó az indesit-tel is volt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#3823) H.lacika


H.lacika
tag

Nos akkor Beko kilőve, marad a Bosh 5év gari Aeg 4év vagy Lg.
Valaki vett ezekből mostanában A+++ 1400 centri 7kg minimum?

(#3824) Hami33 válasza H.lacika (#3823) üzenetére


Hami33
aktív tag

Most vettem Lg 1400 8 kg. (F4j7ty0)Nagyon szeretjük. Szerintem műszakilag jobb és modernebb,mint a Bosch .Nagyon jól lehet rövidíteni a mosási időt. Nagyon szépen mos és nagyon csendes. Nagyon ajánlom ! Ha baja van úgyis kijön az első 2 évben .ha akarsz hosszú garanciát lehet hozzájuk venni pluszban .

[ Szerkesztve ]

(#3825) szab13 válasza szab13 (#3819) üzenetére


szab13
aktív tag

Szerelő majd jön, égszíj probléma lehet (csúszik) , hoz majd egy újat cseréli.
14 perces programmal volt a gond, hogy kevés ruhával indítottam be, (2 póló) és próbálta "rendezni" a ruhát és nem érzékelte a kis súly miatt megfelelően. (vagy valami ilyesmi, ha jól értettem)

Első Beko gépünk és nem akarom védeni, de fórumokon általában azok írnak akiknek problémájuk van vele. Azért mert itt most előfordult két probléma attól lehet jó és több ezren meg otthon mosnak csendben teljes megelégedettséggel. :)

(#3826) pimmi


pimmi
senior tag

nem vonok le ezekből semmit, az Lg hűtőnk szuper, szóval igazán elsőnek az, aztán az 5 év miatt lett a beko a befutó, de most már nem tudom,,

(#3827) sodokan válasza Tündike25 (#3735) üzenetére


sodokan
tag

NE VEGYÉL BOSCH MOSÓGÉPET!!!! Ezt üzenem mindenkinek, aki idejön a fórumra, tájékozódni. Mosógépvásárlás előtt olvastam én is a fórumot elég sokat, és az volt az általános vélemény, hogy nem szabad bosch mosógépet venni. Nem hallgattam a tapasztaltabbakra, BEDŐLTEM a Bosch 5 évre kiterjesztett garanciájának, és BEKO helyett Bosch-t vettem.

Mivel a háztartási Otthon melege programban vettem, így jártam, gondolom nem kis tortúra visszacsinálni a papírokat, és másik mosógépre felhasználni a támogatást, tehát nem tehetem meg, hogy nem tetszik, eladom, veszek másikat.

Vatta új mosógép hangja 1

Vatta új mosógép hangja 2

Sztori:
- meghozták a gépet, első mosások, ilyen hangja van mint a videókban (én csináltam)
- hívom a szervizt, lejátszom a hangot a kezelőnek, mondja, hogy ez nem normális, küld szerelőt
- kiszállítás másnapján megyek az üzletbe reklamálni, elhajtanak, hogy a működést nem befolyásolja, és csak hibás gépet lehet visszahozni (72 órán belül is csak hibás terméket vesznek vissza!!), az, hogy hangos az nem hiba
- másnap mosunk reggel, egész nap fáj a fejünk a szörnyű hangtól az élettársammal
- másfél hét múlva kijött a szerelő, és azt mondja, hogy MINDEN Boschnak ILYEN HANGJA VAN, és ez a NORMÁLIS üzem

Úgyhogy én rábasztam, ti tanuljatok más kárából!

Edit: Mosógép típusa: Bosch WAK24268BY

(#3721) sodokan (#3722) blattida

[ Szerkesztve ]

(#3828) numera007 válasza sodokan (#3827) üzenetére


numera007
tag

Felmentem a youtubra és rákerestem a bosch washing machine videókra. Hát tényleg vannak iszonyatos hangú videók fent. Én is Bosch-t akartam venni, de valamiért mégis a Beko-t rendeltem.

[ Szerkesztve ]

(#3829) Grande Ale válasza sodokan (#3827) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hát ez nagyon durva. Három napon belül nem cserélték ki? Ez nem normális hang, az tuti...

(#3830) pimmi válasza sodokan (#3827) üzenetére


pimmi
senior tag

lehet hogy a szerelő ezt mondta, de hogy én nem hagynám annyiban az is biztos, nehogy már ilyen legyen a hangjuk, ha meg igen basszák meg és csere vagy pénz vissza

(#3831) sodokan válasza Grande Ale (#3829) üzenetére


sodokan
tag

Euronics Budakalászban nem. A garanciás megkérdezte az üzletvezetőt, jött vissza mondta, hogy ez nem hiba. Mondtam neki, hogy nem vele akarok szívózni (kb ő az egyetlen aki normálisan dolgozik ott:) ) had beszéljek az vezetővel, és személyesen is arra jutottunk, hogy ez nem befolyásolja az üzemszerű működést, és nem kötelesek cserélni. Mondtam, hogy hívtam szervizest, mondta, hogy ha a szervizes azt mondja, hogy hibás, akkor kicserélik, amúgy nem.

(#3830) pimmi

És mit tehetek? Fogyasztóvédelem már nincs, békéltető testület csak ilyen látszat szervezet, bíróságra meg nem fogok járni egy mosógép miatt :D

[ Szerkesztve ]

(#3832) numera007 válasza pimmi (#3830) üzenetére


numera007
tag

A gyártói leírásban ott van a hangnyomás decibelben. Én biztos elvinném bevizsgáltatni bármennyibe is kerül, mert ez tuti hibás. Kell egy ügyvéd haver aki ír egy levelet a cégnek és utána elindulni szépen a jogi úton.

(#3833) sodokan válasza numera007 (#3832) üzenetére


sodokan
tag

a decibelt tartja, tehát teljesen jogos, hogy amúgy mos a mosógép, csak ha valóban ez az üzemszerű hangja, akkor nagy baj van, meg azt mondta a szerelő, hogy ahogy kopik a szénkefe, majd halkul, hát köszi :D

pedig mosogatógépből is bosch van, és azzal teljes mértékben meg vagyok elégedve, és tök jó halk is, reméltem, hogy a mosógépük se rossz :(

(#3834) pimmi válasza sodokan (#3831) üzenetére


pimmi
senior tag

megmondom mit tennék, én dolgoztam ilyen szolgáltatásban, ott volt ilyen, szóval annyiszor hívnám a szervízt hogy egyszer megunnák, és mikor kijön a szervizes az se tenné zsebre amit kapna, plusz elmagyaráznám neki ha szerinte mind ilyen akkor vigye haza és mosson ő vele, ez duma hogy mind ilyen, a szervíz szerződött a céggel, nekik a dolguk hogy amit lehet ne cserés legyen mert az mínusz,
mod
mond meg nekik hogy te nem azért fizettél hogy majd bekopjon te azért fizettél hogy most jó legyen

[ Szerkesztve ]

(#3835) pimmi


pimmi
senior tag

egyébként a rendőrautóhang az nem szénkefe, az a motor hangja a sebességszabályozás miatt, az úgy marad ha egyszer ilyen, a tornacipő zörgés meg szerintem valami elszabadult benne, én ha más nem tuti szétszedném, ha nem tudom megcsinálni, elrontom úgy hogy cserés legyen, csináltam már ilyet, nem mosógépnél, de ennél még egyszerűbb, de hogy nem idegelném magam folyton ezzel az 100

(#3836) pimmi


pimmi
senior tag

bocs de nem hagy nyugodni
végső megoldás. tudom sok, ilyen f,,,ságra nekem is az lenne, szervizesnek egy 10-es, írjon már egy cserepapírt, ő is tudja hogy nem kamuból kell, hallja, nem hülye, csak most az

(#3837) Hami33 válasza sodokan (#3827) üzenetére


Hami33
aktív tag

Tényleg ilyen hangja van az olcsóbb Bosch gépeknek. Nekem 9 évig ment és nem tartom kultúrált gépeknek. Nyilván a magasabb árkategóriájú inverter motoros Bosch gépek csendesebbek.
Szerintem jobbna jártál volna egy olcsóbb Lg géppel.
A régi Bosch gépemhez képest az új Lg -m csendszoba.
Ráadásul nem mosott ilyen szépen a rövid programokról ne is beszéljek. Soha nem voltak a ruhák ilyen fehérek mint most.

[ Szerkesztve ]

(#3838) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Sziasztok!

Lehet már volt kérdés, de azmiaz, hogy van olyan mosógép aminek látható a lába és van olyan aminek nem?

Ide még elfogadok ötleteket, tanácsokat!

Köszi:
Csaba

(#3839) Hami33 válasza jobbacsabba (#3838) üzenetére


Hami33
aktív tag

Elég rosszul vannak fotózva a gépek.Mindnek állítható néhány cm-és lába van egy csavar gumiba ágyazva .Vízszintbe kell állítani a gépet beüzemeléskor. Csak akkor látod ha alánézel. Normál esetben nem látható.
Egyébként a rövid programok sok mindenre nem jók. Legalább 40-50 perces rövidek mosnak jól.
15 perc alatt max egy új pólót tudsz kimosni mielőtt felveszed de foltot és koszt nem lehet vele kimosni.
Lg turbowash gépem szépen mos a normál programokat 40-60 percre leveszi . Súly szerint számol mosási időt ,de ezt a mai gépek mind tudják szinte.

[ Szerkesztve ]

(#3840) sodokan válasza Hami33 (#3837) üzenetére


sodokan
tag

de ugye azért tényleg bekopik, és kevésbé lesz zavaró? nyugtass meg

(#3841) blattida válasza sodokan (#3840) üzenetére


blattida
nagyúr

Arra ne nagyon számíts, hogy a szénkefék majd bekopnak, azok ugyanis gyárilag be vannak "koptatva" a megfelelő dőlésszögre.
Ezek ilyenek.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#3842) Hami33 válasza sodokan (#3840) üzenetére


Hami33
aktív tag

Meg lehet szokni,de ezek a gépek ilyen zajosak.

(#3843) Ocean válasza sodokan (#3840) üzenetére


Ocean
tag

Amellett, hogy együttérzek veled, azért nem lehet azt mondani, hogy minden Bosch gép szar.
Itt is inkább az üzlet f*szoskodásán múlik, hogy szívsz, simán cserélniük kéne ilyen hanggal.

Nekünk otthon Bosch a sütő, a főzőlap, a mosogatógép, és mindegyikkel nagyon meg vagyunk elégedve.
És most már a mosógép is.
Nem tudom mi számít olcsóbbnak, meg drágábbnak, én ezt vettem:
[link]

Annyira csendes, hogy nem akartam elhinni, mint egy álom.
Max centrifugán ráteszek egy pohár vizet, és meg se rezzen.

[ Szerkesztve ]

(#3844) fgabor87


fgabor87
tag

Sziasztok.
Van egy kb 5 éves mosógépünk, ami hideg-meleg vizes. A meleg víz beengedés érdekesen van megoldva. Jön a mágnesszeleptől a cső, ami egy kis tölcsér fölött véget ér. Ebbe a tölcsérbe beleengedi a vizet, ami be van vezetve a dobhoz. Nem tudom mi a szerepe ennek a kialakításnak, talán a dobba jutó víz nyomását akarják így csökkenteni, passz.
A probléma, hogy a tölcsértől a dobig vezető csőben lehet valami keresztmetszet szűkülés, mert ahogy elkezdi engedni a meleg vizet, az elején még semmi probléma, de egy pár másodperc után megtelik a tölcsér, és elkezd kifolyni. Ha kevésbé nyitom meg a csapot, akkor is megtelik egy idő után. A dugulás nem teljes, jut víz a dobba, csak lassan.

Szerintetek mi okozhatja ezt? Csövet végignéztem, nincs megtörve. Mosószert nem ezen keresztül mossa be.
A külső csövön a csapnál és a mosógépre csatlakozásnál is van 1-1 szűrő, szóval kosz nemigen kerülhetett bele elvileg.
Mivel a tölcsér nyitott, így a csőből tud párologni a víz. Esetleg lenne benne vízkő lerakódás? Na de ilyen sok?
Azt sajnos nem tudom megnézni, hogy az üstbe milyen bevezetése van, hogy esetleg ott eltömíthette-e valami.

(#3845) pimmi válasza Ocean (#3843) üzenetére


pimmi
senior tag

így van, én sem tudom elhinni hogy mindegyiknek ilyen a hangja, mert ha így lenne senki sem venné meg

(#3846) numera007 válasza fgabor87 (#3844) üzenetére


numera007
tag

Alapvetően leírtad a gond lehetséges okait. Azért kell ez a megoldás, mert a meleg víz "gőze" így tud távozni, nem lesz túlnyomás a rendszerben. És általában ahol a meleg víz hideg felülettel találkozik, ott megkezdődik a vízkőképződés. A cső lefelé az hideg. Elképzelhető keresztmetszet szűkülés. Nekem legutóbb a szivattyú csövében volt komoly trutyi lerakódás. Érdemes a csövet levenni, és ecetes (esetleg enyhén sósavas) vízzel átöblíteni. sztem.

(#3847) sodokan válasza Ocean (#3843) üzenetére


sodokan
tag

Valamelyik hozzászólásomban megjegyeztem, hogy a mosogatógépünk bosch és annak a jóságán felbuzdulva nem hallgattam "az olcsó bosch mosógépet ne vegyél" felszólításra itt a fórumban, a mosógépeket szóltam le, a szerelő állításán felbuzdulva. Sajnos tapasztalati véleményt nem tudok alkotni a bosch mosógépekről, mert ez az első, de a szerelő azon állítása alapján, hogy mindegyik ilyen, ha esetleg lecserélném, akkor ne bosch szénkeféset vegyek, mert ugyanilyen lesz, illetve a fórum véleménye alapján buzdítok mindenkit a bosch mosógép elkerülésére, amelyek nem inverteres motorral felszereltek.

Amúgy a mozgásával ennek sincs baj, stabil, nagyon kis rezonanciája van.

(#3848) fgabor87 válasza numera007 (#3846) üzenetére


fgabor87
tag

Akkor jó úton indultam el.
De hogy tudom levenni a csövet? Ilyen roppantós bilinccsel van rászorítva a tölcsér aljára. Gondolom ezt csak elvágni lehet, de utána nincs eszközöm, hogy újat tegyek fel rá.

Szerencsétlen kialakítás, mert egészen pontosan alatta van a motorvezérló elektronika, ami szanaszét ázott. :(

(#3849) asdf_ válasza fgabor87 (#3848) üzenetére


asdf_
veterán

(#3850) fgabor87 válasza asdf_ (#3849) üzenetére


fgabor87
tag

Ismerem, csak nem tudom, hogy merjem-e olyan helyre tenni, ami sokat rázkódik.
Meg hát a mostanit leszedni sem lehet egyszerű, mert a mögötte lévő műanyag/gumi cső nem sérülhet.

Lehet, hogy első körben megpróbálom a cső üst felőli részét minél magasabbra emelni, a tölcsérbe meg ecetet vezetni.

Van ilyen flexibilis csövű kameránk (nem tudom mi a neve, csőkamera?), de nem tudtam beletolni a tölcsérbe, mert a fej része túl hosszú, és nem tudok vele lekanyarodni a csőbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.