Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:40

LOGOUT.hu

OnePlus One - Kína már itt One

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) simtomi


simtomi
újonc

Sziasztok,

Segítségeteket szeretném kérni, illetve tapasztalatomat megosztani a telefonról. Nos, kb 1-2 hete kaptam kézbe a telefont, ami mind megjelenésben, mind pedig specifikációban rendkívül tetszetős! Hébe hóba olvasgattam a fórumot -ezúton is köszönet a meghívóért! - és láttam, hogy pár kommentben a hangminőségbeli problémákról, a képernyő alján lévő sárgaságról, illetve a érintőképernyő bugjairól is szó esett. Sajnos mindhárom probléma nálam is megjelent, viszont ami furcsa, hogy csak a legújabb 33R rendszerfrissítés óta panaszkodnak, hogy rosszul hallanak, azóta nem működik alvó képernyőnél a "V" mozdulattal előhívható zseblámpa, és sajnos a rendszerfrissítés telepítése óta vettem észre a képernyő alján a sárgulást, ami persze lehet már korábban is jelen volt. Kérdésem az lenne, hogy Ti is tapasztaljátok e ezeket a hibákat és hogy van e rá megoldás, vagy csak az új OTA-ban bízhatok? Nagyon belepiszkálni nem akarok, mert nem értek hozzá, de ha nem lesz megoldás a hangminőségre, és az érintő képernyő hiányosságaira, akkor kénytelen leszek kiokosodni és javítani, már ha lehetséges.
Mindezek ellenére szeretem a telefont és jó vásárnak tartom, pont ezért is bosszantó, hogy a rendszerfrissítés, ami a bugok javítását lenne hivatott eszközölni, az okoz ilyen kellemetlenséget a usernek..
Köszönöm előre!

[ Szerkesztve ]

(#5852) micafighter válasza Lomha 8V (#5846) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem nem volt EBBEN a topicban kinai verzio fikázás. Nem az volt a probléma hogy kinai vagy nem kinai, hanem hogy Edigital kinait árul global ként, baromi nagy felárral. Ez már probléma :) És nem az a lényeg, hogy ez jó vétel vagy nemjó, mert ez lehet szubjektív dolog. Egyszerűen az a probléma hogy ez nem korrekt dolog Edigital/WayteQ részéről, és a supportjuk is hazudik.

[ Szerkesztve ]

(#5853) Avicularia


Avicularia
veterán

Ülök az asztali gép előtt, mellettem a telefon, egyszer csak spontán újraindul :F :U
Eddig ilyet nem csinált. Mahdi rom+franco r19 kernel.

(#5854) simtomi válasza simtomi (#5851) üzenetére


simtomi
újonc

Ja és még egy észrevétel: a rossz hangminőséggel kapcsolatban, pont telefonáltam, panaszkodtak is a túlvégen hogy nagyon akadozok, amikor is kaptam egy párhuzamos bejövő hívát, és csodák csodája megjavult a hangminőség és tökéletes lett, mindaddig, amíg a párhuzamos bejövő hívás aktív volt (le nem tették). Ezután újra rossz lett a minőség!

(#5855) Oppenheimer válasza simtomi (#5851) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Sárgaság a kijelző alján: elvileg erős UV fénynek kell kitenni, és az pár perc alatt megszárítja a sárgás részen a ragasztót.

Érintőkijelző:
- Ghost swipe-ot szinte teljes mértékben megszünteti majd az új touchscreen firmware.
- Grounding issuet (földelési hibát) legfeljebb szervizben tudják megcsinálni. Én most indítottam egy RMA ticketet emiatt, mert nekem kézben tartva se megbízható a kijelző. Gyakran érintések sorozatát érzékeli swipe helyett. Később ez sok mindenre választ fog adni: hova kell visszaküldeni, mikor ér vissza, képesek - e javítani a leírt hibákat, tényleg állják - e a postaköltséget.

Hangminőség: nekem akkor panaszkodnak, ha nem tartom a számhoz közel a telefont. A zajszűrő miatt lehet valszeg.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5856) bajaki


bajaki
őstag

CM 11 (nem S) + franco r19

(#5857) micafighter válasza bajaki (#5856) üzenetére


micafighter
nagyúr

CM11S 33R + franco r19, egy éjszaka alatt, kijelző nem ment, de wifi + sync az végig be volt kapcsolva szóval jo kis idle mérés :) :

[ Szerkesztve ]

(#5858) emvy válasza micafighter (#5857) üzenetére


emvy
nagyúr

Ha ezt igy folytatod, lassan magatol fog toltodni.

while (!sleep) sheep++;

(#5859) micafighter válasza emvy (#5858) üzenetére


micafighter
nagyúr

:DDD

(#5860) Oppenheimer válasza micafighter (#5857) üzenetére


Oppenheimer
veterán

4x ébredt fel a telefon 8 óra alatt? :D nem sok appod lehet ami szinkronizálgat.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5861) jilian


jilian
addikt

Lesz az 1+1 -nek valamikor utódja?
Tudtok már esetleg valami infót?

Váltott már valaki közületek LG G2 -ről? mégis csak "1cm" -rel nagyobb... :(((

[ Szerkesztve ]

(#5862) micafighter válasza Oppenheimer (#5860) üzenetére


micafighter
nagyúr

Van egy pár pedig :U

Facebook, facebook messenger, hangouts, adaway, appsales, menetrend, drive, dropbox, Flickr, FKU, gReader (rss olvasó), 3 emailcím folyamatos szinkronizácó K-9 mail-ben.

Ezek mind szinkronizálnak a háttérben, meg van egy rakat fiókom :))

(#5863) micafighter válasza jilian (#5861) üzenetére


micafighter
nagyúr

Szerintem hivatalosan semmi konrkétum nincs. Hivatalos blogbejegyzésben volt róla szó, említés szinten: ,,.. majd a Oneplus 2-nél ezt máshogy csináljuk". Nagyjából ennyi :)

Többen is váltottak itt G2-ről :K

[ Szerkesztve ]

(#5864) Oppenheimer válasza micafighter (#5862) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Huh akkor igen szép ez az ide merülés

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5865) bajaki válasza micafighter (#5857) üzenetére


bajaki
őstag

Hát ez nem elég jó tényleg. :C

(#5866) jilian válasza micafighter (#5863) üzenetére


jilian
addikt

"majd a Oneplus 2-nél ezt máshogy csináljuk"

Itt mire utalsz (-hattak) ?
Mivel van 'gondja' az 1+1 -nek?

(#5867) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#5864) üzenetére


Oppenheimer
veterán

*idle, kösz SwiftKey.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5868) micafighter válasza jilian (#5866) üzenetére


micafighter
nagyúr

Csak idéztem hogy milyen formában volt említve az utód, a blogbejegyzés konrkétan a cserélhető hátlapokról szólt és ezt akarják majd máshogy megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#5869) heidrich válasza micafighter (#5857) üzenetére


heidrich
senior tag

Ehhez a 2 battery monitor apphoz amit használsz kell root jog?

Köszi.

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#5870) micafighter válasza heidrich (#5869) üzenetére


micafighter
nagyúr

Better battery statshoz kitkat óta root kell sajnos. Battery monitor widget - hez nem kell root.

(#5871) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Tényleg náluk dolgozik ez a kutya:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5872) micafighter


micafighter
nagyúr

A következő OTA még várat magára pár hetet:

,,The latest OTA is being tested further. We expect the process to take a few weeks, which means you guys should receive it sometime in mid-October. Production continues to increase with overwhelming demand. As we improve our efficiency and quality control, more and more devices can be shipped to you guys. For accessories, we are cooking up something new. So look out in the coming weeks for new releases."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#5873) Oppenheimer válasza micafighter (#5872) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Quality control lehetett volna alapból magasabb, és akkor most nem kéne gariztatnom.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5874) micafighter válasza Oppenheimer (#5873) üzenetére


micafighter
nagyúr

Kíváncsi vagyok mit fognak válaszolni illetve hogy fog menni a dolog. Custom romokat próbáltál egyébként? CM nightly pl sokkal frisebb mint a 33R.

(#5875) Oppenheimer válasza micafighter (#5874) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem próbáltam, de most hogy mondtad milyen messze van az OTA, lehet felteszek egy Franco kernelt, hogy legalább addig tudjak gyorsan gépelni. Aztán ki tudja, lehet az érzékenységen is javít majd. Jelenleg sokszor olyan a kijelző, hogy nyomnom kell rá az ujjam, hogy biztosan az történjen amit akarok, mintha egy jobb fajta rezisztív kijelző lenne. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5876) Pipiripi válasza bajaki (#5856) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Melyik franco kernelt használod a sima 11-hez? Én innen szedtem le, de nekem 1+ logónál megáll a telefon.

(#5877) micafighter válasza Oppenheimer (#5875) üzenetére


micafighter
nagyúr

Ha 33R-en vagy és nem akarsz ROM-ot cserélni akkor dobjad fel a franco r19-et :) Sokat javult másoknál az érintés

(#5876) Pipiripi azért áll meg az 1+ logónál, mert az a kernel amit linkeltél ( http://kernels.franco-lnx.net/OnePlusOne/4.4/zips/ ) a CM11S-hez van. Ami nem CM11S ROM, annak ez kell: http://kernels.franco-lnx.net/OnePlusOne/4.4/aosp/

Így az "S" nélküli CM-hez is ez a link kell. Mint látható ezek .img fájlok, fastbootból lehet őket telepíteni,

fastboot flash boot boot.img

paranncsal. boot.img helyére a fájlnév megy, tehát boot-r19.img esetén

fastboot flash boot boot-r19.img

[ Szerkesztve ]

(#5878) Pipiripi válasza micafighter (#5877) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Köszi. Eszembe nem jutott volna, még a nightly név is benne van a másikban

(#5879) Bilux válasza micafighter (#5872) üzenetére


Bilux
veterán

Elég szomorú

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#5880) micafighter válasza Bilux (#5879) üzenetére


micafighter
nagyúr

Én sem örülök neki, de azért megértem hogy nem akarnak fejest ugrani még egy bugos frissítésbe :)

(#5881) Bilux válasza micafighter (#5880) üzenetére


Bilux
veterán

Olyan nincs hogy tökéletes mert akkor sose adnák ki a romot...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#5882) micafighter válasza Bilux (#5881) üzenetére


micafighter
nagyúr

Persze hogy nincs tökéletes, de tudod te szerintem hogy mire gondolok :) Például 33R gyári kernellel romlott idle drain-ben 25R-hez képest.

(#5883) mgTerminator válasza micafighter (#5882) üzenetére


mgTerminator
veterán

Na és azt mégis kiadták :D Ha meglesz a teló, az lesz az első hogy nyitom a bootloader-t és megy fel a TWRP és a nightly :)

(#5884) Bilux válasza micafighter (#5882) üzenetére


Bilux
veterán

Értelek persze, cm -ot nem értem. Nem egy kezdő csapat és rengeteg tesztelőjük van hogy ilyen szarvas hibák ne legyenek.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#5885) leslien válasza mgTerminator (#5883) üzenetére


leslien
nagyúr

még nincs telo? mikor akarsz venni?

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#5886) didro88 válasza mgTerminator (#5883) üzenetére


didro88
tag

lesz főzeted is? régen mindig az általad kreáltakat használta...

(#5887) Pipiripi válasza Oppenheimer (#5875) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Szerintem próbáld ki a legújabb nightly-t. Nekem is az érintőképernyővel voltak gondok, nem érzékelte rendesen az érintést, illetve időnként teljesen meghülyült, és csak a képernyő szélén reagált az ujjamra. A legújabb nightly-k már sokkal jobbak, nekem minden gondom megoldódott vele.

(#5888) Oppenheimer válasza Pipiripi (#5887) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi. Viszont nem szeretnék CM-et feltenni, mert akkor egyesével kell a CM11S appokat felvarázsolni. Csak kernelt cserélek, és elvileg az elég is, mert touch firmware a kernel része. Vagy magasabb szinten is történtek változtatások a nightlyba? Olvastam a legutóbbi release notes-ot, és csak pár, számomra felesleges feature volt benne, meg az hogy a Galaxy nexus támogatása megszűnt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5889) Pipiripi válasza Oppenheimer (#5888) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Én próbáltam a 11s+franco kernel 18-at, amivel a fagyások már megszűntek, de az érintés nem volt az igazi. Sokszor kétszer kellett megérintenem a kijelzőt, mire végre reagált. Főleg a billentyűzetnél volt idegesítő. Én megpróbáltam több romot, aosp, gummy, 11, 11s, slimkat, de egyértelműen a nigthly vált be a legjobban. Technikai részleteket nem tudok, és nem is értek hozzá, de a próbálkozások után ez az eredmény jött ki.

Szerk: És az üzemidő is elég meggyőző, jelenleg 23 óra használat mellett 4 óra 50 perc kijelzőidő, 30 perc telefonálás, és még 30% van az akksiban

[ Szerkesztve ]

(#5890) Oppenheimer válasza Pipiripi (#5889) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ahh remek, akkor kezdődik a baszakodás a telefonnal. Egy kérdés mielőtt elkezdeném: láttad nálam mi a hibajelenség? Leírtam, és videót is linkeltem róla. Töltőre dugva nincs jelen a hiba, úgyhogy szerintem HW (földelelési) probléma. Nem tudom neked volt-e olyan, hogy kézben tartva lassan görgetsz a telefonon, és szakadozva érzékeli. Én csak emiatt akarok ebbe belekezdeni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5891) Pipiripi válasza Oppenheimer (#5890) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Nekem pont ilyen hiba nem volt, csak ez a bizonyos fagyás. Naponta egyszer-kétszer gondolt egyet, és nem reagált, csak a képernyő legszéle, máshol semmi reakció. Aztán pár perc múlva kézbe véve mintha mi sem történt volna. És ahogy írtam, sokszor kétszer kellett ikonra, vagy billentyű gombra nyomnom, mert először nem érzékelte. Én mindenképpen próbálkoznék a helyedben, mert a gariztatás hosszú heteket venne igénybe. Aztán ha az új rom sem segít. akkor sec perc alatt visszaállítod gyári állapotra, és mehet vissza.

(#5892) Oppenheimer válasza Pipiripi (#5891) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Visszatenni oké, hogy seperc, de elkezdeni 1-2 óra, mert utánaolvasnék a dolgoknak. Ezt az időt szívesebben tölteném mással, de úgy látszik nem engedhetem meg magamnak ezt a luxust. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#5893) Pipiripi válasza Oppenheimer (#5892) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Itt egy videó, talán segít.

[ Szerkesztve ]

(#5894) mgTerminator válasza leslien (#5885) üzenetére


mgTerminator
veterán

Majd 2.-án jön a fizu a kártyára, akkor fogom rendelni :D már megvannak a regisztrációk, csak a címeket kell hozzáadni meg egy meghívó kell és...... :D

didro88: biztos hogy az enyémet? Én androidra nem csináltam ROM-ot, mert cm fan vagyok, ezért nem is ástam bele magam :)

(#5895) heidrich válasza Oppenheimer (#5890) üzenetére


heidrich
senior tag

Mikori a készüléked? Mikor vetted?

iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

(#5896) torrente777_


torrente777_
aktív tag

Na gyerekek ez a telefon mindent ver kipróbáltam pár telefont de aki azon go.dolkozik ,hogy megvegye hajrá ez a telefon hozzáértő kezekben verhetetlen a gyártó tudta mit csinál!!!!

Rommer.

(#5897) Lecs@ válasza torrente777_ (#5896) üzenetére


Lecs@
addikt

Ennyi ! :)

512 GB

(#5898) mgTerminator válasza torrente777_ (#5896) üzenetére


mgTerminator
veterán

Szerintem pont ezért csinálta a gyártó mert nem bírták nézni amit a nagyok művelnek :)

(#5899) didro88 válasza mgTerminator (#5894) üzenetére


didro88
tag

bocs kevertelek kelzsocával...

(#5900) Oppenheimer válasza heidrich (#5895) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Aug 15-én lett megrendelve.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.