Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) cirx válasza mgy (#2099) üzenetére


cirx
senior tag

Sokminden lehet. Oreora váltáskor volt fr. stb?

S23 GREEN

(#2102) cirx


cirx
senior tag

(#2103) mgy válasza macii97 (#2100) üzenetére


mgy
senior tag

Hááát, lehet leleplezem magam, de fingom sincs, milyen ez. Megkaptam a telót (használtan vettem), belaktam, kábé ennyi. Az oxygenos verziója: op5t_o2_open_4.
Mi másból látszik még, hogy béta-e? Bocs a láma kérdésért... :D

Valami elmondhatalanul NEM vágyok már bétázni, már rég nem érdekel, milyen verziójú Android van a telefonon, csak menjen soká egy töltéssel. ;]

[ Szerkesztve ]

(#2104) cirx válasza mgy (#2103) üzenetére


cirx
senior tag

Igen ez béta. Szerintem fr és cache törléssel indíts. :K

Kiegészítés. Akkor szedd le a stabil 5.0.4-et és tedd fel azt.

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#2105) mgy válasza cirx (#2104) üzenetére


mgy
senior tag

Benéztem. :D

(#2106) YAS-dude válasza cirx (#2102) üzenetére


YAS-dude
őstag

Meg a dátumát is.

(#2107) cirx válasza YAS-dude (#2106) üzenetére


cirx
senior tag

"esetleg"

S23 GREEN

(#2108) TheAquir


TheAquir
csendes tag

hat nemtom nekem 3as van de nem erzem hogy valtanom kellene...az egy annyira jo keszulek! Meg mindig gyors, eleg tarthely van rajta es eleg jo kepeket csinal. En sztem csak akkor fogom lecserelni, ha fizikailag tonkremegy

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#2109) Edge válasza TheAquir (#2108) üzenetére


Edge
veterán

ok

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#2110) Timer válasza TheAquir (#2108) üzenetére


Timer
veterán

Próbálj ki egy 5T-t, meglepődsz majd, hogy a gyors még gyorsabb is lehet! ;) A 18:9 kijelzőt vagy szereti az ember, vagy nem, de a képminőség is változott, előnyére.

(#2111) kcsa válasza Timer (#2110) üzenetére


kcsa
veterán

Nem kell meggyőzni, ő csak kinyilatkoztott.

(#2112) Bilux


Bilux
veterán

Minden gyártó majmolja ezt a notch kijelzőt. Miközben Apple illetve az Essential is bejelentette, hogy nem lesz még egy ilyen telefon.
Ez egy szükséges rossz volt részükről.
Sajnálom, hogy ha One+ is beáll a sorba.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2113) YAS-dude válasza TheAquir (#2108) üzenetére


YAS-dude
őstag

Tényleg nem érdemes 3/3t-ről váltani. Az egyetlen amiben lényegesen jobb az 5t, az az akku üzemidő.

[ Szerkesztve ]

(#2114) Csori72 válasza TheAquir (#2108) üzenetére


Csori72
aktív tag

nekem 5T van, és én sem érzem úgy, h cserélnem kellene! :DDD :DDD :DDD

..:: 1+TTTTT ::..

(#2115) FerBal


FerBal
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék tőletek érdeklődni, csak kíváncsiságból! Aki felárral gyorsítva hozatta annak mennyi idő alatt jött meg a teló? Valamint a oneplus oldalán levő rendelés allapotjelző mennyire aktuális? Kicsit izgatott vagyok... 😊

(#2116) purcigeorge válasza YAS-dude (#2113) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Kivéve, ha garanciában kicserélik az akkut a 3-ason. Akkor újból elég jó lesz. De ettől függetlenül lecseréltem.

(#2117) fricci válasza FerBal (#2115) üzenetére


fricci
tag

szerdán reggel rendeltem, péntek este átvettem a futártól

az állapotjelző egy ideig nem moccant, aztan egyszercsak már németben jart a teló

[ Szerkesztve ]

(#2118) ßrainiac válasza FerBal (#2115) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem valami 2 es fel nap alatt jott meg, asszem.

(#2119) gonorrea válasza FerBal (#2115) üzenetére


gonorrea
senior tag

szerintem én voltam akit megsz*patott a ups: hétfő reggel rendeltem, következő hét szerdán kaptam meg, úgy hogy megfenyegettem őket rendőrségi feljelentésel!

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2120) mgy válasza gonorrea (#2119) üzenetére


mgy
senior tag

Nem írtál róla az OP-nek? A követésből elég egyértelműen látszik, mi történt cserébe miért fizettél.

(#2121) kcsa válasza mgy (#2120) üzenetére


kcsa
veterán

Nem a gyors szállításért, hanem a gyors feladásért fizetett. Pech.

A sima szállítás dhl express, kb. ugyanolyan gyors.

(#2122) gonorrea válasza kcsa (#2121) üzenetére


gonorrea
senior tag

írtam nekik, hogy nem hozza a ups, erre annyit írtak, hogy úgy látják voltak nálam de nem vettem át a csomagot, hiába bizonygattam hogy hazudnak, nem tudtak mit kezdeni az esettel

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2123) gonorrea


gonorrea
senior tag

Segítsetek légyszi:
magisk fenn van, így nem tudom használni az online bankomat, nincs app csak böngészőből lehet elérni. Be van pipálva magisk hide-ban a chrome, és a smartcardservice, de így is azt írja a böngésző hogy elavult blablabla (magisk nélküli tableten simán belép), régebbi telefonomon csak root+su volt, azzal ment simán. Van erre megoldás?

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#2124) Viper26


Viper26
nagyúr

Kamerával mennyire vagytok megelégedve?

Ez és Pixel 2 XL van versenyben, viszont a Pixel meg nem jobb annyival, mint amivel többe kerül.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#2125) cirx válasza Viper26 (#2124) üzenetére


cirx
senior tag

Pixel 2 xl = nagyon jó kamera, frissítések első kézből, baromi drága, problémás garancia

5t = közepes kamera, aránylag jó ár, 2 éves háztól házig garancia

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#2126) Bilux válasza cirx (#2125) üzenetére


Bilux
veterán

És kurva gyors telefon :C

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2127) Isti1111


Isti1111
újonc

Sziasztok!

Most már egy pár hete én is boldog tulajdonosa vagyok egy fehér "kicsikének" :)

Ha megengedtek néhány szót:
- szubjektív, de szerintem gyönyörű telefon, felhívja a figyelmet
- masszív az egész
- az én használatom mellett (chatelés, hívások, kis netezés) akár 3 napig is bírja az akksi, de 2 napig mindig elvan töltő nélkül
- nagyon jó a gyorstöltő, pikk-pakk kész az egész folyamat. Igazából nem mértem, de kb. egy bő óra és lehet is leszedni
- tudom hogy ez alapvető AMOLED tulajdonság, de nagyon szépek a színek a képernyőn és a "fekete" fekete mindig lenyűgöz
- az arcalapú felismerés vagány és gyors, az ujjlenyomat szintén, tényleg csak ízlés kérdése ki melyiket használja
- baromi gyors és rendkívül stabil a rendszer, rendszeresen jönnek frissítések, amelyekkel eddig minden flottul ment (iPad mini-t is használok otthon és azt pl. rendesen eltolták a legújabb iOS-el)
- előző telefonom egy Nokia 930 volt és hát így lenyűgöző miket tud alapból is egy mai androidos telefon. Ezt azért írom, hogy bátorítsam azt, aki esetleg hasonló irányból közelítene
- nem vagyok az a nagy fényképész, de szerintem abszólút elfogadható, sőt, vagány minden amíg mobilon, táblagépen vagy akár PC-n nézzük a képeket az éppen aktuális felbontáson. A mindenfele említett olajfestmény effektust csak akkor látom, ha az eredeti méretben nézem PC-n. De én sose nézek így képeket :)
- a telefonnal kapott átlátszó tok az egyik legelegánsabb amit eddig láttam, nagyon jó és kellemes a fogása, reméljük majd a védelemmel is bizonyítani fog :)

Amivel problémáim vannak, mindkettő a képernyőhöz kapcsolódik:
1. sehogy sem tudom megszokni az automatikus fényerő beállítást. Kint az utcán minden flottul megy, de bent, ha egy kicsit sötétebb van már elveszti a fonalat, túlságosan lehúzza a fényerőt és néha hektikusan is működik. Már mindennel próbálkoztam, de a vége mindig az lett, hogy átraktam manuálba
2. sok féle készülélem volt már, ahol ezt nem tapasztaltam, de itt a használattól nem csak az ujjlenyomatokat gyűjti a képernyő, de az izzadság is sokkal jobban látszik. Ezeken keresztül megtörik a képernyő fénye és szabályosan fáj a szemem használat közben, amíg le nem törlöm. Nem tudom, hogy a gyárilag feltett fólia-e az oka (még nem volt fóliás készülékem), de ez sajnos nekem nagyon gáz. Szerintetek egy kicsúsztatós tok, aminek a belsejében ilyen finom tapintású anyag van, megoldaná ezt? Arra gondolok, hogy amikor be teszem/ki veszem a telefont, ilyenkor letörölné azt aminek nem kellene ott lennie.

Valami tipp?

(#2128) kcsa


kcsa
veterán

Ha már szép kijelző: a ti kijelzőtök is sávosan sötétebb-világosabb? Minimum fényerőnél sötétben látható, ha a képernyőn nem 100% fekete, hanem ennél világosabb képet mutatna (tipikusan ilyen a chrome bezárt tabokkal, de a... bevallom na, a 9GAG is)

(#2129) Viper26


Viper26
nagyúr

Egy tesztben mondták, hogy nincs AOD, eddig úgy tudtam, hogy van. :F

iPhone 14 | FR955

(#2130) ßrainiac válasza Viper26 (#2129) üzenetére


ßrainiac
addikt

Olyan van, hogy notificationre felvillan az ora es az ertesites, vagy amikor felemeled az asztalrol a telot.

(#2131) kcsa válasza Isti1111 (#2127) üzenetére


kcsa
veterán

A tok szerintem sz.r, nem elég merev, lehajlik a szélein, hamar telemegy zsebpiszokkal.

Fényerő szabályzással tényleg az a gond hogy mindig alálő az ideálisnak.

A fénytörés a béna fóliától van, sokan szeretik, én nem.

Ami béna még az az automatikus forgatás: sokszor akkor is forgat ha nem kell, ha kell akkor meg nem.

Nagyjából ezek a gondjaim, a többi dologgal elégedett vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#2132) macii97 válasza kcsa (#2128) üzenetére


macii97
senior tag

Az enyémnek a bal szélén van egy hosszanti világosabb sáv, ami pl a chromeban látszik, máshol nem, és ott is kb 20% fényerőig, utána tök homogén. Ez egy ilyen amoled dolog, főleg szürke színnél jönnek elő a panel egyenetlenségei, gyártási hibái stb. A 3t-n is hasonló volt, a Oneplus support nekem akkor azt mondta, visszaküldhetem javításra, de 1000% hogy a következő panel sem lesz tökéletes. :C de mivel nem látom, nem is zavar.

(#2133) kcsa válasza macii97 (#2132) üzenetére


kcsa
veterán

Egy darabig agyaltam a visszaküldésen, de nap jelentős részében tényleg nem észlelhető, este báncsa bántja a szememet, de megpróbálok együtt élni vele.

(#2134) Edge válasza Isti1111 (#2127) üzenetére


Edge
veterán

vedd le a fóliát és tegyél rá semmit vagy egy tempered glasst, a gyári műanyag nagyon gyűjti a koszt port zsírt, engem is idegesített le is kaptam róla, most pőrén használom, teljesen más érzés.

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#2135) ßrainiac


ßrainiac
addikt

A gyari tok mellett sztem felesleges muanyag foliat tartani rajta.

(#2136) YAS-dude válasza Viper26 (#2124) üzenetére


YAS-dude
őstag

Semennyire.

(#2137) Huroq válasza kcsa (#2131) üzenetére


Huroq
senior tag

Az automatikus képernyő forgatástól megőrülök.
Ha leteszem a telefont szerintem 10 ből 6-7x biztos elfőrdul.
Pedig épp, hogy pár fokba van csak megdöntve a mobil lerakás közben.

(#2138) racerx válasza Huroq (#2137) üzenetére


racerx
őstag

No erre az a megoldás, hogy automatikus ford. kikapcs. :) Én minden telefonomon kikapcsoltam, majd ha valahova kell akkor manual bekapcs. Mindenhol idegesített engem is.

(#2139) JoeCockBill válasza racerx (#2138) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

+1. én nem is értem mi értelme van. ahol kell, ott elfordul akkor is ha ki van kapcsolva. youtube, játékok, stb.
egyedül galériából kellett olyat keresnem ami szenzor alapján tájol. ezt meg is tettem évekkel ezelőtt, azóta is minden telefonomon az első amit kikapcsolok az az automatikus forgatás. (a második az automatikus fényerő)

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#2140) kenccsi válasza Viper26 (#2124) üzenetére


kenccsi
tag

Én annó iPhone 6-ról valtottam 5T-re. Meg voltam elégedve az iPhone kamerájával, de eszmeletlen jó ahhoz képest is az 5T-é. Sokat olvasni, hogy "közepes a kamera" "kamera nem az erőssége" emiatt nagyon béna kamerára számítottam de közel nincs hozzá.. maximum nem S9 meg iX szint. De tényleg teljesen jó képeket készít. Bátran ajánlom, pedig elég fontos szempont volt nekem is a jó kép minőség. ;)

(#2141) ßrainiac válasza kenccsi (#2140) üzenetére


ßrainiac
addikt

Mondjuk az iphone 7 plus-e sem volt tul meggyozo, szoval az nem meglepo hogy a 6-osenal jobb.

Vagy nem?

(#2142) #32577792


#32577792
törölt tag

sziasztok

német amazonról (amazon az eladó is) ha rendelek, akkor mi a helyzet a gyári garival tudtok erről valamit?
Oneplus-nak kell jelezni a hibát ha van, vagy amazonnak? Volt moto rendelésem, amivel gond volt, akkor amazonnak jeleztem visszaküldtem és visszafizették az árat és szállítási költséget is.

533EUR-ra jön ki itt, de van 80EUR-os kupon mellé, így viszont kicsivel olcsóbban jönne ki

(#2143) macii97 válasza #32577792 (#2142) üzenetére


macii97
senior tag

Kb ezredszer írunk már erről. Tudtommal az amazon csak indiában hivatalos forgalmazó, máshol a OnePlus. Tehát a garanciát az amazonnal kellene majd intézned, és az ő "kegyelmükre" lennél bízva. Szerintem egyszerűen NEM éri meg...

(És akkor most születik egy rész az összefoglalóba erről is, ha eddig nem volt elég konkrét!)

(#2144) kenccsi válasza ßrainiac (#2141) üzenetére


kenccsi
tag

Hát vegyük szubjektívnek, de azért a 7 plus-al szebb dolgokat is össze lehet hozni mint 5T-vel. De mondom ez csak egyéni preferencia, vélemény. Ha Youtube-ra beírod, hogy iPhone 7 cinematic, olyan minőségü videókat lehet találni, hogy az állam leesik. Míg Oneplus-on sajnos nem láttam hasonlót. Amíg az i7-ről nem tudnám meg mondani egy blind testnél, hogy i7 vagy dslr már, Oneplus-nál vannak "gyermek betegségek" amiről megtudom állapitani (pl, ugrál a fokusz, a kép sarkaiban néha elégge mos, néha "hullámzik?!" a kép stb.) De ha sima fotókat nézünk nem videót, akkor szerintem sincs túl nagy különbség. Talán annyi, hogy oneplus gyakrabban mossa el a fotót a kézmozgás miatt ezért amíg régen elég volt előkapni egyet fotózni és tudtam, hogy szép, itt szoktam általában 2-3 at is csinálni. De még így is az esetek 70-80%-ában éles szokott lenni az összes. (Tudom, hogy a plusszos iPhone ban van kép stabi. de ezt az összehasonlítás most a régi 6 osomról írom). De tényleg nem lehet panasz a kamerára szerintem. Régebben volt itt egy posztom egy rakat fotóval, nappali és éjszakai egyaránt. Ha van kedved backtrackezni, nézd meg őket bátran. ;)

(#2145) macii97 válasza kenccsi (#2144) üzenetére


macii97
senior tag

Az EIS miatt hullámzik a videó :)

(#2146) Viper26 válasza kenccsi (#2140) üzenetére


Viper26
nagyúr

Rendben, köszi. :)

Telenor / T párossal menne, gondolom nem akad össze a kettő.

A Oneplus felületét szeretem, sok jó dolog van benne, anno volt egy 3T-m. :)

iPhone 14 | FR955

(#2147) kenccsi válasza Viper26 (#2146) üzenetére


kenccsi
tag

Én is telenoros vagyok, tökéletesen működik. És igen valóban elég igényes a felület. Pedig elég nagy "android" (Tudom, hogy vannak skinek, illetve hogy az Oxygen OS is tulajdonképpen egy skin, és változtatható kedvemre appokkal) gyűlölő voltam előtte, mivel ha újabban más nem is, de a dizájn és elegancia, letisztultság szerintem az Apple termékeit jobban jellemezte mindig is. Számomra legalábbis mindenképp. De teljesen átszoktam azóta, talán jobban is szeretem már, vagy legalább annyira. De ez pl egy samsungos touchwiz felülettel (vagy bárhogy is hívják a jelenlegit) rendelkező készülékről biztosan nem tudnám elmondani. ^^

[ Szerkesztve ]

(#2148) ßrainiac válasza kenccsi (#2144) üzenetére


ßrainiac
addikt

i7 cinematic: elso ranezesre annyi h beraktak egy gimbalba es utoeffekteztek

ezt barmivel meg lehet csinalni

nyilvan a mienk 4K-ban nem tul eros, ez van..:/

minden esetre az 1080p60fps igy a telo kijelzojen sztem baromi jonak hat

(#2149) FerBal


FerBal
csendes tag

Sziasztok! Megjött végre a oneplus 5tm! Imádom 😀😀😀 Lehet esetleg menü gombot beállítani?

(#2150) YAS-dude válasza ßrainiac (#2148) üzenetére


YAS-dude
őstag

Igen, abban az egy módban nem aktív az EIS...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.