Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) lolkapitany


lolkapitany
tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy füles használata közben (Shure SE215) a média hangereje még a legkisebb beállításon is túl hangos. Hogy lehetne elérni, hogy kisebb lépésekben lehessen állítani? :F Lehetőleg root nélkül, de ha nincs más, az is jó.

Köszi

(#1002) Vagany válasza lolkapitany (#1001) üzenetére


Vagany
őstag

Nem egyszerűbb egy ilyen: [link]

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1003) MrLando


MrLando
csendes újonc

Szevasztok!

Januárban végre lesz annyi pénzem,hogy megrendeljem a 6/64-es Oneplus 5t-t.
Elképesztően hasznos ez a fórum szinte minden bennem felvetődött kérdésre találtam itt választ.
Egy olyan kérdésem viszont lenne,hogy mi ez a hatalmas frissitgetősdi? Milyen plusszokat adnak az oxygen updatek vagy az oreo pl,ami nélkülözhetetlen és nem lehet kivárni még a hivatalos frissitést sem hanem minél előbb kell rá egyénileg frissitgetni? Nem kötözködés meg semmi csak tényleg kiváncsi vagyok,hogy ad e vmit hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1004) SharpSA válasza MrLando (#1003) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezek mind hivatalos frissítések, amelyek általában javításokat tartalmaznak. Ki lehet várni, hogy erre a régióra is kiadják, de ha van megoldás, akkor miért ne telepítsük azonnal, amitől elvileg jobb lesz a készülék működése. Oreo még nincs erre a készülékre.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1005) Timer


Timer
veterán

Szolgálati Közlemény: a 4.7.6 nem rootolható SuperSU 2.82RC5-tel, megfekteti a rendszert a root. Mázli, hogy volt TWRP backupom.

(#1006) SharpSA


SharpSA
veterán

OnePlus 5T: Open beta of Android 8.0 Oreo is about to start

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1007) Gergosz2 válasza SharpSA (#1006) üzenetére


Gergosz2
veterán

januári hivatalos oreo akkor valószínűleg nem kacsa.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1008) stevee251


stevee251
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a telefonra semmilyen google értesítés nem érkezik meg, de csak akkor nem, ha wifin vagyok. 4G-n minden frankó. Ez valami router beállítás lehet?

(#1009) SharpSA válasza Gergosz2 (#1007) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem is hápog... ;]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1010) HUNgaroczel válasza Timer (#1005) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Magisk 14.5-tel (és 15-tel) viszont vígan muzsikál :K
Nekem most 4.7.6 full zippből, utána cache wipeal, 4 óra készenlét alatt 1%-ot merült, szóval szerintem a készenléten is mókolhattak valamit (valamelyik community-s fórumon olvastam hogy nagyon ajánlott a cache wipe frissítés után, attól megszűnt a merülés).

(#1011) Timer válasza HUNgaroczel (#1010) üzenetére


Timer
veterán

Ha én eddig SuperSU-t használtam, hogy állhatok át legegyszerrűben Magisk-re? Van valami bevált út? :)

Láttam fórumokon, hogy volt, aki csúnyákat szívott ezzel, szóval lehet, kivárom az aktuális SuperSU megjelenését.

[ Szerkesztve ]

(#1012) kano válasza Timer (#1011) üzenetére


kano
nagyúr

De miért? Sokkal egyszerűbb a magisk használata. Egy flash twrp-ből és kész.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1013) HUNgaroczel válasza Timer (#1011) üzenetére


HUNgaroczel
tag

Előző telókon én is SU-t használtam, most viszont eleve ezt tettem fel, szóval áttérni pontosan nem tudom hogyan kell, de itt van leírás róla: [link] , hátha segít.
Nekem eddig semmi bajom nem volt vele. Minden működik vele ahogy kell. :))

(#1014) HREH válasza kano (#1012) üzenetére


HREH
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy a SuperSU már kínai kézben van, és semmi plusz funkciója nincs szinte, Magisk pedig rendszeresen frissül, és van Magisk Hide is, amivel a root elrejthető a SafetyNet-es appok elől.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#1015) Timer válasza kano (#1012) üzenetére


Timer
veterán

A SuperSU is csak egy TWRP flash, és más nem kell. Áttérnék mostmár én is Magisk-re, de ahogy nézem, egy ilyen váltásnál jó eséllyel reinstall lesz a vége, mert szétvágja a bootloadert. van akinek elég annyi, hogy felfesseli az új ROm-ot, majd rá a magisk, van, akinek kell az unroot is SuperSU alól, van, akinek meg pont az teszi tönkre... :)

@HUNgaroczel: köszi a linket!

[ Szerkesztve ]

(#1016) kano válasza Timer (#1015) üzenetére


kano
nagyúr

Nyilván először le kell szedni a supersu-t. De semmi extra nincs benne.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1017) Timer válasza kano (#1016) üzenetére


Timer
veterán

Leszedtem a SuperSU-t, kérdezte, hogy újraiírja-e a boot image-t, de akkor lehet, hogy nem bootol, mondtam neki, hogy ne. Reboot, fel is állt a rendszer. Már nem volt fent a SuperSU, reboot után telepítettem volna TWRP alól a Magisk-et, de nem ment fel, "Error1" hibát dobott. Feltettem a legfrissebb OOS-t, aztán elfelejtettem rátenni a MAGISK-et, reboot, így most ugrott a TWRP-m! :) Holnap dobhatom rá azt is, gondolom, stock recovery alól nem telepíthető a zip.

Most olvasom, hogy pont a SuperSU által megpiszkált boot image miatt nem megy fel a Magisk, ezek szerint meg kellett volna kockáztatnom az eltávolítását! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1018) Blizzardking válasza Timer (#1017) üzenetére


Blizzardking
őstag

SU uninstall - kernel újraflashel - Magisk flashel
Egy SU által nem fertőzött kernel kell a magisknak.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1019) Timer válasza Blizzardking (#1018) üzenetére


Timer
veterán

Bocs, ez láma lesz, de kernel alatt mit értesz pontosan? Egy full image telepítése ezek szerint nem tartalmazza, amit nem feltétlenül értek. Mivel nincs még unbrick tool ag 5T-re, hacsak lehet, nem nyírnám ki a teljes rendszert! :-]

(Te is meguntad az Apple topikot? :-D)

[ Szerkesztve ]

(#1020) Blizzardking válasza Timer (#1019) üzenetére


Blizzardking
őstag

Kernel az a boot partició. Vagy twrp-ből tudsz visszaállítani egy root előtti állapotot a boot-ból, vagy felflashelhetsz egy kernelt, akár customot akár gyárit. A sima 1+5 gyári kerneleiből van lementve pár, 5T-ből valahol túrni kell. Rootoláskor a SU is és a Magisk is belebabrál, ezért amíg nem rakod vissza az eredetit, nem fog felmenni rá a másik. Rom telepítéskor automatikusan települ egy szűz boot partició is, ezért kell újra rootolni utána. Szóval ha visszarakod a szűz romot, az is jó. xXx-ben van olyan opció a telepítésnél, hogy csak a stock kernelt visszarakja. (Még nem próbáltam, de emlékszem rá). Én új rom telepítésekor még rootolás előtt azon melegében szoktam csinálni egy mentést a boot particióról, pont ilyen esetekre.

(Én még nem untam meg, lakonikusan kardozok :D )

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1021) Timer válasza Blizzardking (#1020) üzenetére


Timer
veterán

Köszönöm a választ! Ezek szerint ha megvolt a dirtyflash TWRP alól, jó eséllyel már működni fog a Magisk? Gondolom, mivel a recovery is gyári lett. Délután rápróbálok! :)

(A kardozást már meguntam, mert ha megnézed, normális, tényszerű érvekre nem jön válasz, ehelyett megy a terelés, vagy csak konkrétan hazugnak titulálnak... Röhej! :) )

[ Szerkesztve ]

(#1022) redbiro


redbiro
őstag

az normális, hogy dnd módban (ahol ugye még csak nem is rezeg a telefon,) nem néma a média hangja?
az én értelmezésem szerint ennek kéne teljesen néma módba rakni a telefont, ezzel szemben mondjuk egy facebook like (mármint ha én likeolok egy posztot) simán csipog itt nekem.

it never gets easier, you just go faster

(#1023) kano válasza Timer (#1021) üzenetére


kano
nagyúr

Ez mindegyik topicban így megy, ha rákérdezel 1-1 gyengeségre..
Pl nem is merem megkérdezni, hogy a 4.7
6 után milyen lett a kamera? :)

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1024) Timer válasza kano (#1023) üzenetére


Timer
veterán

Majd ma kiderül, de hogy őszinte legyek, én nem látok különbséget. Üzemidőben viszont van javulás, bár még csak félnapos a tapasztalat.

Ha valamilyen speciális helyzetre vagy kíváncsi a kamerával kapcsolatban, szólj, csinálok pár képet.

[ Szerkesztve ]

(#1025) kano válasza Timer (#1024) üzenetére


kano
nagyúr

Írok pü-t, mert csak megint veszekedés lesz belőle...

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1026) purcigeorge válasza redbiro (#1022) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Csak bedugott fülhallgató esetén nem némítja el a médiát, viszont ahogy kihúzod, az is néma lesz. Nálam legalábbis így megy.

(#1027) Gergosz2 válasza redbiro (#1022) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem, az a baj (szerintem) rosszul értelmezed.

DnD szerintem arra való, ha nagyban játszol, vagy csinálod a kis dolgaidat, akkor senki se zavarjon téged. Korábbi androidoban is volt szerintem hasonló, csak ott blokkolás üzemmódnak hívták és nem volt rá külön hardveres gomb. Oneplus erre tette ezt a featuret és kihasználta azt, hogy újabb androidban te tudod állítani melyik app küldjön értesítést.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1028) Timer válasza Gergosz2 (#1027) üzenetére


Timer
veterán

Szerintem kevered a game móddal. A DND alapesetben nem szűri az alkalmazások értesítéseit, csak a hívásokat, üzeneteket, ezeket is a kedvencekben lévő csoportra.

(#1029) McLaca válasza Behroozo (#959) üzenetére


McLaca
őstag

Én idézőjelek közé tenném a "problémát". Lens flare effektről van szó, és minden összetett optikát érint, amiben egy lencsénél több van. Objektíveknél antireflex bevonattal védekeznek ellene (de ettől még ugyanúgy jelen van, csak tompább, homályosabb, és az AR réteg színétől függően zöldes-lilás), Hibának semmiképp sem nevezném, inkább csak azt jelzi, hogy nem csak egy lencse van a kamera érzékelője előtt (és még az is lehetséges, hogy nem műanyag, hanem üveg). Azért ilyen éles, mert az AR réteg viszont hiányzik.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#1030) Monolith válasza Monolith (#780) üzenetére


Monolith
tag

Sziasztok!

Update: szépen kicserélték a telefont, számomra váratlanul készséges a support, viszont az új telefon hangerő gombja(i) is ugyanolyan belépőkészülék jelleggel lötyög és csörög a helyén.

Gondoltam megosztom veletek

Meg kell kérdeznem újra: másnak is lötyög a hangerő gomb, de úgy, hogy már csak ujjbeggyel hozzáérve tudja mozgatni, röcögtetni? Egyébként 8/128-as telefonról van szó.

Most elgondolkodtam, hogy visszaküldöm az egészet inkább, és veszek egy xiaomi a1-et, szánalmasnak érzem ezt a minőséget a never settle szlogentől. :(

[ Szerkesztve ]

(#1031) Blizzardking válasza kano (#1023) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ez egy tanítani való átvezets volt! :DDD

Monolith - Az Oos és a Miui között szerintem nagyobb különbség van mint egy titánium hangerőgomb és egy vadgesztenye között...

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1032) mucsácsó válasza Monolith (#1030) üzenetére


mucsácsó
tag

Szia!

Azt hiszem tudom miről beszélsz, nekem a Nexus 5-ömnek volt ilyen lötyögős szar hangerő/bekapcsgombja, megráztam a telót és csörgött az egész, mint valami bazárifos.
Nekem is 8/128-as van, viszont most direkt megnéztem, de nálam nem lötyög pedig... az alert slider meg bekapcs az meg mintha betonozva lenne:D

(#1033) Blizzardking válasza mucsácsó (#1032) üzenetére


Blizzardking
őstag

Képzeljétek, nekem meg bootloopba került a telefonom. Levettem a tokot, hogy megnézzem hogy lötyögnek-e a gombok, és nagy sietségemben fordítva raktam vissza. És folyamatosan nyomta a bekapcsológombot :DDD

:B

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1034) Monolith válasza mucsácsó (#1032) üzenetére


Monolith
tag

Pontosan erre gondolok, olyan. Az elsőnek csak az alert sliderje volt normális, bár a bekapcs gomb nem ütötte meg az ingerküszöböm úgy, mint a hangerő.

Elrontotta ezt nagyon a 1+, túl jól rakták össze az X-emet, most nem tudom elfogadni, hogy ilyen legyen.
Az első telefon dobozán, 11.17. gyártási dátum volt a mostani 11.07. egyik sem hétfő volt nem is értem. :))

(#1035) Monolith válasza Blizzardking (#1031) üzenetére


Monolith
tag

Az a1 stock droid, nem okoz agyvérzést, legfeljebb ingerszegény :D

Sajnálom a bootloopot, remélem helyrejön

[ Szerkesztve ]

(#1036) Blizzardking válasza Monolith (#1035) üzenetére


Blizzardking
őstag

Az a1 fölött átsiklott a szemem :B

Bootloop - igen, visszafordítottam a tokot és mágikusan helyrejött :D

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#1037) SharpSA válasza Monolith (#1030) üzenetére


SharpSA
veterán

Az enyém stabilan van a helyén. Az összes fizikai gomb. Egyik sem lötyög. Kifogtál egy olyan darabot. Biztos hogy másikat küldtek?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1038) Monolith válasza SharpSA (#1037) üzenetére


Monolith
tag

Aham direkt lefotóztam a cimkét, az elsőnek több tünete is volt, ez az egy megvan cserén is, imei szám is más. Meg úgy érkezett, hogy a support leadott a nevemben egy rendelést 100% discount-tal. Ami pozitív, hogy priority-val küldték, 27-én történt a rendelés ma 10-kor itt volt.

Nem gondolom, hogy megvezetnének.

(#1039) SharpSA válasza Monolith (#1038) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor ezek szerint ilyen szériák is sikerültek. Én egyébként a gyári szilikon tokban használom, de az előbb megnéztem és egyik gomb sem lötyög.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1040) Gergosz2 válasza Monolith (#1030) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nálam sem lötyög.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1041) Behroozo válasza McLaca (#1029) üzenetére


Behroozo
tag

Köszi! Igen, egyetértek hogy hibának nevezni túlzás, később utánaolvastam a dolgoknak és valóban az van amit mondasz. Mindössze az volt a fura, hogy eddig egyik másik telefonomnál sem jelentkezett (legalábbis ilyen mértékben) ez a jelenség. :) :R

(#1042) Edge válasza Gergosz2 (#1040) üzenetére


Edge
veterán

+ mindenki aki azt hiszi hogy nem lötyög, Monolith kollega megnézhetné bárkinél és szerinte az bizony lötyögne.
no offense, de mindenkinek más az ingerküszöbe, engem speciel nem zavar ez a minimális lötyögés(de tényleg igen kicsit lötyög csak), ugyanis könnyebb lenyomni így, oneplus 2-őmnél atom keményen be volt betonozva magnézium gomb, hát sokkal erősebben kellett nyomni nem is volt kényelmes.

Monolith sztem nézd meg másnál is ha teheted, ez miatt ne cserélgesd a telódat, a téged zavaró dolog az bizony könnyen lehet hogy általános, bár kb senki mást nem zavar/ill. nem érzékeli.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1043) kcsa válasza Edge (#1042) üzenetére


kcsa
veterán

Nekem mozog, de nem lötyög, de legfőképpen nincs hangja ha rázogatom. Akkor is, ha más az ingerküszöböm.

(#1044) Gergosz2 válasza Edge (#1042) üzenetére


Gergosz2
veterán

igen, ez a jó megoldás. Már vagyunk páran, szóval könnyen megoldható.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1045) Edge válasza kcsa (#1043) üzenetére


Edge
veterán

Dettó, viszont el tudom képzelni hogy vki a füléhez tartja és pöckölgeti majd ahá! Zörög! :)

Nem akarok senkit megbántani, de ez az eset nekem kísértetiesen hasonlít arra amikor egyszeri ember kimegy a tengerpartra és ahelyett hogy élvezné a napsütést, a kellemes vizet, hovatovább a monokiniző leányok látványát, csak azon morog hogy homok ment a strandpapucsába.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1046) Timer válasza Monolith (#1030) üzenetére


Timer
veterán

Szia!

Igen, a hangerőgombok elég lazák, de meg mernék rá esküdni, hogy az első napokban nem ilyen volt, mert épp ma gondolkodtam el rajta, hogy eltörhetett belülről, vagy mi a p_csért lötyög ennyire? Ezek szerint ez sajnos üzemszerű, és elég hozzá néhány hét, hogy ilyen legyen... Engem speciel nem zavar, de tény, hogy a most eladott másfél éves OP3-am feszesebb volt...

(Mondjuk inkább ez lötyögjön, mint a kukim az asszonyban. Bocs, Urak! ;))

[ Szerkesztve ]

(#1048) mucsácsó válasza Timer (#1046) üzenetére


mucsácsó
tag

Dejót nevettem! :D:D persze, harangozni sosem volt célravezető :D :C

Egyébként szerintem se "dobd el" ezt a telefont magadtól Monolith egy ilyen miatt - persze ha ennyire irritáló, akkor nehéz jó szájízzel haszálni valamit, főleg amiért ennyit fizettél - de egy nagyszerű teló! :)

[ Szerkesztve ]

(#1049) racerx


racerx
őstag

Most olvastam, az XDA-n, hogy Eng_stk (Blu_spark kernel és recovery), kapott egy készüléket az OP-tól, ugyhogy asszem a minőségi kernelek egy ideig jönni fognak. OP3-on a legjobb volt szvsz..

(#1050) Timer válasza racerx (#1049) üzenetére


Timer
veterán

Az AllinOne toolkitből például csak az Ő TWRP változata települ fel rendesen OP5T-re pillanatnyilag, a klasszik TWRP-ből egyik sem. Szóval, ez tényleg jó hír!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.