Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Gergosz2 válasza Csori72 (#4000) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nekem is feltűnt, hogy a csak a csillagozott névjegyek maradnak ott. De oneplus oldalán is kilométeres thread van erre a bugra, hotfix jön nemsokára.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4002) YAS-dude válasza Gergosz2 (#4001) üzenetére


YAS-dude
őstag

Hopp ez hogy került ide...

[ Szerkesztve ]

(#4003) Csori72 válasza Gergosz2 (#4001) üzenetére


Csori72
aktív tag

végülis az is 1 megoldás, csak eddig nem foglalkoztam a csillagozással, mivel ottmaradt ha már egyszer be lett rakva..

..:: 1+TTTTT ::..

(#4004) simkoG válasza Gergosz2 (#4001) üzenetére


simkoG
csendes tag

Volt valami fix már, mert megmaradnak az előzmények a főoldalon.

www.simko.me | poco f4 gt

(#4005) bekk


bekk
csendes tag

Üdv mindenkinek! Érdeklődnék hogy másnàl előfordul-e az a hiba,hogy a hívásoknàl ( mindegy hogy kimenő,vagy bejövő) a hangerő a maximumon van.. nem tudom mit lehetne csinálni,hiába veszem le beszélgetés közben, legközelebb újra a maxon van. Azzal kell kezdenem mindíg, hogy veszem le a hangot,ne ordítson a fülembe. Kb. egy hete csinálja,pedig azóta volt egy frissítés is. Előre is köszönöm!

(#4006) shifty!


shifty!
senior tag

Sziasztok,

Nagyon gondolkodom egy 5T-re váltáson, azt gondolom érezhető lenne a különbség, lévén egy Samsung A5 2017-esről jönnék.

Érdekelne a használati tapasztalat:

A kamera javult valamelyest a teszthez képest? Nem tűnt ott sem rossznak, az A5-höz képest meg pláne, de mostanában egyre többet használom fényképezésre a telefont.

Pie-al tapasztaltatok problémát a dual sim és a BT működésében? Mindkettő napi szinten kritikus nekem.

Az akku mennyire hajlamos a (látványos) elhasználódásra? Ha egy még garanciás használt készüléket vennék aprón, nem tudom, mennyire veszítenek az aksik a kapacitásukból, egy napos aktív használatot (2 sim, folyamatos wifi/4G, sok hívás, sok email szinkronizálás) kéne bírnia estig, ez fontos lenne.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#4007) kcsa válasza shifty! (#4006) üzenetére


kcsa
veterán

Van A5-öm (céges) és 5T-m (saját). Minden szempontból minőségi a csere... :) (oké, bevallom, kamerát nem tudom, cégessel nem fotózok)

(#4008) szuladam


szuladam
aktív tag

Sziasztok!

Kíváncsi vagyok, tervez-e valaki váltani 5t-ről és ha igen, milyen lehetőségeket fontolgat?
Sajnos a 7 pro mára luxus kategóriába esik, a sima 7 = 6t gyakorlatilag, ami pedig nem egy extrém váltás.
Nektek van valami alternatív ötlet?

(#4009) kcsa válasza szuladam (#4008) üzenetére


kcsa
veterán

Jóárasított S10-re váltok,ezt meg viszi asszony tovább.

(#4010) YAS-dude válasza szuladam (#4008) üzenetére


YAS-dude
őstag

Semmi nem indokolja a cserét szerintem. Persze jó lenne egy jobb kamera, de találtam egy számomra megfelelő gcam verziót és elfogadom a korlátait. Minden mással elégedett vagyok és vannak dolgok, amik konkrétan hiányoznának, pl a nem törékeny hátlap, notification led, 3.5" jack aljzat, face unlock.

(#4011) Gergosz2 válasza YAS-dude (#4010) üzenetére


Gergosz2
veterán

Én sem terveztem még szerintem egy évig váltani. A telefon még mindig gyors, nem döcög, a kamera meg nekem bőven jó.

Hogy mi lenne utána, az jó kérdés, mert a oneplus is drága lett, a többiek meg már azok. Passz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#4012) agressor12 válasza szuladam (#4008) üzenetére


agressor12
senior tag

Én is hasonlóan vagyok vele,réveg volt Nexus-os és lehet most váltok Pixel 3a-ra.
Árban szerintem nagyon jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#4013) kenccsi válasza szuladam (#4008) üzenetére


kenccsi
tag

IPhone XS Max. 🤭

Amúgy én nem terveztem eddig, Pie update alatt érzem, hogy néha kiakaszt azzal, hogy nem tart a memóriában annyi mindent mint korábban, illetve más apróságok, pl.: Bluetooth ra csatlakozva elfelejti a korábbi hangerôt ès kiszakad a dobhártyám, stb..

De vissza raktam 8.1-et, ès újra semmi panaszom. Kivéve, hogy kicsit unom már, de amiatt nem veszek újat azért. Amúgyis azon vagyok, hogy kevesebbet használjam.. Viszont a règi iPhone-os ènem is èbredezik, holott ha racionálisan gondolom át, semmi èrtelme..

Úgyhogy én egyelőre maradok. ^^

[ Szerkesztve ]

(#4014) redbiro válasza agressor12 (#4012) üzenetére


redbiro
őstag

a pixeleket már lehet legálisan kapni itthon?

it never gets easier, you just go faster

(#4015) zizidor válasza szuladam (#4008) üzenetére


zizidor
senior tag

Én szeptemberben vettem az 5T-t, mert az előző javíthatatlanul behalt. Akkor már kapható volt a Oneplus 6, de nekem ez notch nélkül szimpatikusabb volt. Volt már jó néhány okostelefonom, de ez az első, ami 100%-ban megfelel az elvárásaimnak, így nincs is értelme váltani.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4016) agressor12 válasza redbiro (#4014) üzenetére


agressor12
senior tag

Nem sajnos, én is kint venném meg,Media,Saturn

(#4017) szuladam válasza agressor12 (#4012) üzenetére


szuladam
aktív tag

Egyik kiszemeltem a pixel 3a (én is csak a nexus vonalon mozogtam régen), a kamera pl brutál jó elvileg. Viszont a középkategóriás proci kicsit elbizonytalanított :(

(#4018) macii97 válasza szuladam (#4008) üzenetére


macii97
senior tag

Nono!
A 7 csak úgy néz ki, mint a 6t, de közelebb áll a 7 Prohoz, és az ára is maradt, asszem még csökkent is valamennyit.
A kijelzőn és a triple camerán (ugye csak a 48 mp-es maradt, ami viszont elég patent) kívül megkapott mindent. SOC, UFS 3.0 tárhely, sztereo hangszórók, screen unlock 2.0, nightscape 2.0...
Szóval fejlődött rendesen, de kicsit homályba merült a 7 pro mellett, pedig egy elég jó ajánlat...

(#4019) mgy


mgy
senior tag

Srácok, tudnátok segíteni digis simnél volte, vowifi beállításban? Visszakerestem a topikban, megcsináltam a német oldalon linkelt dolgokat, választottam a telefonica uk-t, de nem nagyon látszik a teló kijelzőjén ezügyben semmi, mikor hívást indítok.
köszi

(#4020) simkoG válasza mgy (#4019) üzenetére


simkoG
csendes tag

Hát én alapból nem telefonálok a DIGI-s kártyával, így nem tudom, működik-e a megoldás, de

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

www.simko.me | poco f4 gt

(#4021) mgy válasza simkoG (#4020) üzenetére


mgy
senior tag

Köszi a linket, bár, ahogy írtam, pontosan ezt csináltam végig. :)

(#4022) lajosdani2


lajosdani2
csendes tag

Újabb fejlemény az OP5T-m éjjeli akku merülésének ügyében.

Mostanra egészen hozzászoktam, hogy éjjelre repülő üzemmódba teszem a telót, és ezzel védekezem az ellen, hogy reggelre 20%-ot merüljön. Így 2-3% volt a merülés általában, szóval tökéletes - leszámítva azt a kellemetlenséget, hogy éjjel nem vagyok elérhető, de szerencsére nem is nagyon keresnek éjszaka.

Frissítést nem telepítettem, mostanában nincs időm vele foglalkozni, szóval még mindig a rootolt 9.0.3 OOS van rajta. (Amint lesz egy napom tökölni vele, tervezem factory resetelni és felrakni a legújabb tiszta OOS-t root nélkül)

Így éltünk együtt a telóval már vagy másfél hónapja, mikor is most kaptam egy céges SIM-kártyát. Telefont is akartak adni, de gondoltam kihasználom a Dual-SIM lehetőségét; amúgy sem akartam két telót cipelni magammal.
Be is pattintottam a sim-et, majd éjszakára véletlenül elfelejtettem repülő módba tenni, sőt még a WIFI is bekapcsolva maradt. Reggel nézem, na mondom, ez biztos megint leszívta szegényt - és jött a meglepetés:
5-6%-ot merült a teló, és az akku merülés grafikonján is meglepően lapos volt a görbe.
Nem hittem a szememnek.
Oké, gondoltam, egy teszt nem teszt, másnap éjjel újra. Wifi off, repülő mód off, simán csak letéve a telefon az ágy mellé ahogy mindig. És mivel első éjjel hétvége volt, ébresztő se volt kapcsolva, most a második tesztre ébresztőt is kapcsoltam. Ez ma reggeli történet - láss csodát! - megint csak 4-5% merülés volt reggelre.

Na, most adtam fel teljesen a nyomozást racionális elvek mentén - elkönyvelem paranormális jelenségnek :D Hogy lehetne a második SIM-kártya a megoldás? Ti tudtok erre bármilyen ésszerű magyarázatot? Vagy véletlen egybeesés lenne? Még egyszer mondom, frissítés nem történt, beállítást nem módosítottam. (illetve de, annyit, hogy a wifi fürkészés folyton bekapcsol magától, azt pár naponta kinyomom, mikor eszembe jut)

(#4023) zizidor válasza lajosdani2 (#4022) üzenetére


zizidor
senior tag

Én megpróbálnám, hogy éjszakára a 2. sim nélkül mit produkál. Ha nem merül jobban, akkor nem az az oka.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4024) lajosdani2 válasza zizidor (#4023) üzenetére


lajosdani2
csendes tag

Jó ötlet, ki fogom próbálni :)

(#4025) kenccsi válasza lajosdani2 (#4024) üzenetére


kenccsi
tag

Na? Lett valami azóta? Remélem helyre jött végleg.. ;)

(#4026) lajosdani2 válasza kenccsi (#4025) üzenetére


lajosdani2
csendes tag

Még nem próbáltam ki, ma éjszaka tervezem a tesztet :D köszi a reményt! Én is nagyon boldog vagyok mostanában ettől a kis pozitív változástól :D (amúgy nem kéne egy ilyen apróságnak ennyire zavarnia, de hónapokon át rágtam magam rajta, hogy mitől lehet. Milyen hülye tud lenni az ember... na de mégis egy 100+ ezres termékről van szó )

Közben persze jár az agyam, hogy mi okozhatta a javulást.
Egyik tippem, hogy nemrég volt egy frissítés Google Play-ben a Oneplus Launcher-re. Ez még önmagában nem nagy cucc, de azóta az akkumulátor állapotánál is sokkal jobban részletezi a fogyasztást, mint eddig. Régebben hiába adtam össze a százalékokat, nem adta ki a 100%-ot. Most meg igen. A "teljes eszközhasználat" alatt is sokkal hihetőbb az adat.
És ami ennél is pozitívabb, hogy éjszaka nem volt repülő üzemmódban, és ismét csak 5%-ot merült :D Jelenleg 69%-on áll az akksi, wifin van, és 3 napot ír hátralévő időnek. Na ez az, amihez szokva voltam az elején, és amit el is várok :)

Még egy furcsaság:
Folyamatosan, több héten át jelen volt az értesítési sávban, hogy rendszerfrissítés elérhető. Csak ugye nem tudtam a root miatt telepíteni, mert OTA-t nem olyan egyszerű custom bootloader-rel és root-tal. Elég idegesítő volt az a kis ikon ott folyton.
Tegnap valahogy újraindult a teló (táskában volt, nem tudom hogy történt) és azóta nem jelenik meg a rendszerfrissítés ikonja. Továbbra is elérhető, beállításokban látom, ott van is rá értesítés, de nem zavar többé az óra mellett.

Hát így élünk mi az OP5T-tel, mint a házasok :D

(#4027) zizidor


zizidor
senior tag

Hopp, megint egy frissítés? 9.0.6

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4028) Nunder válasza zizidor (#4027) üzenetére


Nunder
őstag

Ment is fel, elvileg pont a Bluetooth problémákat fixálták, hát nagyon kíváncsi leszek.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4029) gonorrea válasza lajosdani2 (#4026) üzenetére


gonorrea
senior tag

"Csak ugye nem tudtam a root miatt telepíteni, mert OTA-t nem olyan egyszerű custom bootloader-rel és root-tal. "

Nekem is van root, nyitott Bl, de megy simán a frissítés twrp-vel, annyi hogy update után (restart előtt) telepítem megint twrp-t és magisk-et

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#4030) YAS-dude válasza gonorrea (#4029) üzenetére


YAS-dude
őstag

Twrp-t nem kell frissítés után újrarakni, a magisk et igen, az meg elintézi, hogy a gyári recovery ne menjen vissza.

(#4031) lajosdani2 válasza gonorrea (#4029) üzenetére


lajosdani2
csendes tag

Igazad van, csak már nem látom értelmét, hogy ezzel szívjak, rájöttem, hogy nem a root fogja megoldani a problémám :)

(#4032) lajosdani2 válasza zizidor (#4023) üzenetére


lajosdani2
csendes tag

Megvolt a teszt, ma éjszaka csak 1 SIM-mel.
92%-on tettem le a telót "aludni", repülő off, wifi off.
Reggelre 60% volt az akksi.


Tehát elvileg a 2. SIM oldja meg a merülési problémát, mert mást nem változtattam.
Na, most hogy ne őrüljek meg? :D

(#4033) simkoG válasza mgy (#4019) üzenetére


simkoG
csendes tag

Most nekiultem. Vagy a telefonica uk-t, vagy az indiai vodafone-t is ki lehet valasztani. (Ha nem megy az egyik, masikat kell kiprobalni.)

Nekem mas gondom van vele. Feltelepitem a PDC appot, de megnyitas utan ures marad a lista. Sehogy nem jon elo a telefon. Es innen nem tusok tovabb menni.

A telefont milyen modba kene rakni? Toltes, adatatvitel?

www.simko.me | poco f4 gt

(#4034) ZeroX92P válasza simkoG (#4033) üzenetére


ZeroX92P
tag

Konkrétan egyik sem, a tárcsázóba beírt kóddal kell operálni "open dialer app and enter *#801# Set Serial and Full-port switch to ON"

(#4035) simkoG válasza ZeroX92P (#4034) üzenetére


simkoG
csendes tag

Jaja, de nem jelenik meg a telefon a programban. Sőt, még egy ilyen "USB leválasztva" hang is lesz, ahogy benyomom a két kapcsolót.

www.simko.me | poco f4 gt

(#4036) ZeroX92P válasza simkoG (#4035) üzenetére


ZeroX92P
tag

Akkor nem jelent még meg nekem semmi, ha a pdc-t nem rendszergazdaként indítottam, de ha driverek meg minden rendben akkor nem tudok okosat mondani.

(#4037) zizidor


zizidor
senior tag

Nekem nem kér a PDC rendszergazda jogot. Amikor a serial és full port kapcsolókat átváltom, utána a "device" lenyílóból még ki kell választani a mobilt, akkor is ha csak ez az egy van.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4038) kenccsi válasza lajosdani2 (#4032) üzenetére


kenccsi
tag

És ha a másik sim marad éjszakára egyedül, amelyik ki volt véve legutóbb?!

(#4039) simkoG válasza zizidor (#4037) üzenetére


simkoG
csendes tag

Fura, mert rendszergazdaként van indítva, minden driver telepítve, és így sem jön elő semmi. 2 teljesen különböző gépen is ugyanez.

www.simko.me | poco f4 gt

(#4040) simkoG válasza simkoG (#4039) üzenetére


simkoG
csendes tag

Végül siker lett. Mindkét program + Oneplus USB Driver újratelepítés után előjött a listában a telefon. Vodafone és DIGI mobil kártyák esetén a `India-VoLTE-Vodafone` verziót raktam fel (másikat nem próbáltam).

www.simko.me | poco f4 gt

(#4041) redbiro válasza simkoG (#4040) üzenetére


redbiro
őstag

én az uk telefonicat állítottam be, és ilyen feliratom sosincs, csak volte, függetlenül attól hogy épp 4g-n vagyok vagy wifin.

it never gets easier, you just go faster

(#4042) LordVarbaro


LordVarbaro
csendes tag

Sziasztok
Az eredeti Oneplus oldalon már nem lehet 5T-hez kiegészítőket kapni. Tud valaki ajánlani (link) gyári minőségű üveg védőt a kijelzőhöz?

Nem 3D mert engem annál zavart, hogy kicsit lecsippentett a képernyőből es a gesztus vezérlést is rosszabban érzékelte.
Néztem ebay stb kínálatot de nagyon sok féle van, valahol kise ér a szélekig, a többi gagyi minőségű besárgul hamar, valamelyiknél a fólia szélei nem simulnak el és ott marad egy szivárványos csík 2 oldalt stb.

(#4043) ZeroX92P válasza redbiro (#4041) üzenetére


ZeroX92P
tag

VoWIFI-t egyelőre csak digi mobilon lehet látni, náluk működik, meg talán telekom de utóbbiban nem vagyok biztos.

(#4044) redbiro válasza ZeroX92P (#4043) üzenetére


redbiro
őstag

én telekomos vagyok, és nincs nyoma.

it never gets easier, you just go faster

(#4045) redbiro válasza redbiro (#4044) üzenetére


redbiro
őstag

a volte topikban is az az infó az aktuális, hogy csak a diginél működik.

it never gets easier, you just go faster

(#4046) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

OnePlus 5t, az aktuális legfrissebb fw-vel, de rootolva.
Telefonról ha hadd resetelem, eltűnik a root?

yo

(#4047) simkoG válasza redbiro (#4041) üzenetére


simkoG
csendes tag

Észak-kelet magyarországi faluban nincs DIGI térerő még, és ilyenkor működik a VoWiFi szolgáltatás, hogy WiFi segítségével lehet normálisan telefonálni.

www.simko.me | poco f4 gt

(#4048) zizidor válasza kenny123 (#4046) üzenetére


zizidor
senior tag

Az csak az adatokat törli, a rendszerhez nem nyúl. A root firmware frissítésnél szokott eltűnni.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#4049) gonorrea


gonorrea
senior tag

üdv, aki használ vodás netet, nem tapasztalt hibát ma du-tól? Van ami egyből megy (pl ez a topik is), viszont van sok ami be sem jön, vagy képeket nem tölti be, üzenetek nem mennek el! T-s net megy, restart-apn törlés/létrehozás megvolt

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#4050) mukisrác válasza gonorrea (#4049) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Apn-t nézted?

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.