Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) aerosmith


aerosmith
őstag

Na kijött a Lava Red 5T.
Tudja valaki hogy a fehér miért nem rendelhető már?

(#1752) macii97 válasza aerosmith (#1751) üzenetére


macii97
senior tag

Limited volt, ahogy a lava red is az szerintem. A fehér nagyon gyorsan elfogyott.

(#1753) glugi


glugi
aktív tag

Nálam délután 4-kor jelzett, hogy van oreo. VPN nélkül, 4.7.6.
Nem tudom van-e differenciálás abban, hogy ki mikor kapja meg, én decemberben rendeltem a telót.

(#1754) laca71


laca71
aktív tag

Nekem is jelzett a frissítés, hogyan kell frissíteni, 4.7.6, TWRP, root?

(#1755) macii97 válasza laca71 (#1754) üzenetére


macii97
senior tag

[link] ez alapján

(#1756) Skyfish


Skyfish
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az Oreos frissítés után próbálta valaki AndroidAuto-val a készüléket?

(#1757) cirx válasza glugi (#1753) üzenetére


cirx
senior tag

5.0.2 vagy 5.0.3?

S23 GREEN

(#1758) barcaforca


barcaforca
tag

Ha valaki lefrissítette oreora megnézné,hogy a gmail üzenetet jelzi e az értesítő LED villogàssal?Nekem sima 5öm van,a főnökömnek 3,de csak egy hangjelzés van és az ambient display fellvillan.Látom hogy jött email,ha telefon közelben vagyok. De nem villog a LED. Sokszor csak elmegyek a telefon mellett és ránézek.A vibernél nincs ilyen gondunk.A feleségemnek az 5T je most jelzett frissítést,de ha nem jelez a LED,akkor nem tölti le.

(#1759) glugi válasza cirx (#1757) üzenetére


glugi
aktív tag

5.0.3. természetesen. Rögtön ezt dobta fel, 1,6 giga körüli méret. Nincs root-om.
Egy wipe cache-t nyomtam azért.

@barcaforca: nálam működik rendesen: rezeg, hang, ambient, majd jön a LED (gyári beállítás egyelőre, nincs most külön LED-színező app-om).

(#1760) glugi válasza glugi (#1759) üzenetére


glugi
aktív tag

Lehet csak nekem nem volt egyértelmű és volt már, de oreo ujjlenyomat rezgés: akkor rezeg feloldáskor, ha a rezgés koppintásra engedélyezve van.
Egyébként tényleg kár volt ezt is kivenni, vagy meddig tartott volna kapcsolhatóvá tenni...

(#1761) macii97 válasza barcaforca (#1758) üzenetére


macii97
senior tag

Mivel a gmailnél van a probléma, más appoknál jól működik, a hibát is a gmail háza táján kell keresni.

(#1762) ezmivolt


ezmivolt
tag

Ha frissíted Oreora, akkor már vissza nem lehet fordítani, ugye?

A másik, hogy ettől gyorsabb lesz a telefon, vagy inkább csak a dizájn változik és egy-két funkció?

(#1763) ßrainiac válasza ezmivolt (#1762) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem minden ugyanugy nez ki.

Leginkabb a gepteto alatt vannak valtoztatasok, meg pl a picture in picture mode.

Ennel gyorsabb hogyan lehetne? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1764) cirx válasza ßrainiac (#1763) üzenetére


cirx
senior tag

Gorsabb? Hát így! :))

https://youtu.be/RZo_o_8yrnM

S23 GREEN

(#1765) Timer


Timer
veterán

A kihangosítás hívás közben csak nekem nem működik? A hangszóró amúgy rendben van.

(#1766) fricci válasza ezmivolt (#1762) üzenetére


fricci
tag

a legnagyobb észrevehető változások:
picture in picture mode: bizonyos alkalmazások kis ablakban láthatóak maradnak, én egyetlen egyszer se használtam
a notification-n az elemek design-osak, szinesek, szebbek lettek

kb. ennyi

(#1767) cirx válasza Timer (#1765) üzenetére


cirx
senior tag

Nálam rendben (5.0.3)

Esetleg ami még észrevehető, hogy üzenetnél vagy bárminemű aktivitásnál megjelenik egy pötty az akciózott program ikonja mellett is.

S23 GREEN

(#1768) kenccsi


kenccsi
tag

Sziasztok!

Tegnap este véletlen rányomtam a frissítésre, aztán már nem lehetett megállítani csak szünetelteni, gondoltam, ha már ilyen béna voltam akkor legyen.. Ne kérdezzétek, de nem annyira tetszik egy-két grafikus változás, aprók, de zavarnak (pl. az új kör alakú ikonok..) Én még a gyári verzión voltam, 4.7.0. Tudtok esetleg segíteni, hogy tudnám visszavarázsolni rá azt? Tudom hogy van újabb 4.7.6, még az után ami nem Oreo, de én nagyon megvoltam elégedve a 4.7.0-ával, és egyelőre azt szeretném inkább vissza. Tegnap próbálkoztam, találtam Oneplus oldalán hivatalos eljárást. Sajnos náluk nincs fennt a 4.7.0-ás csomag, viszont megtaláltam letöltöttem máshonnan. Indítottam Power + Volume lefele gombokkal, ott megadtam neki hogy ezt a zipet legyen kedves feltelepíteni, ott előjött egy töltő csík majd kértek hogy most ne indítsam újra a telefonom, ez 2mp-ig látható majd vissza ugrik a listához hogy melyik csomagot szeretném telepíteni. Magyarul ez nem igazán sikerül így. Ötlet esetleg?

Köszi előre is! :)
Szép napot nektek!

(#1769) Timer válasza kenccsi (#1768) üzenetére


Timer
veterán

Ha nagyon nem boldogulsz, unbrick tool szerintem megoldja, bár 5T-nél még nem használtam. Oxygen Updaterrel letölteni a kívánt ROM-ot, majd azt beflesselni esetleg szintén megérne egy próbát.

(#1770) cirx válasza kenccsi (#1768) üzenetére


cirx
senior tag

Üdv.
Először szükséged van a rollback rom telepítésére. Kétgombossal.

http://oxygenos.oneplus.net.s3.amazonaws.com/O2N_OBT_17801_OXYGEN_SIGN_wipe.zip.zip

Ezekután mehet neki 4.7.2, ez már mehet helyi frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

S23 GREEN

(#1771) kenccsi válasza Timer (#1769) üzenetére


kenccsi
tag

Hű, ezek amiket leírtál nekem kicsit még magasak. Ennyire nem vagyok benne a témában. Teljesen gyári állapotban volt a telefonom, csak vissza szeretném a stock 4.7.0-át tenni, bár ahogy nézem nem is találok hozzá letöltési linket, 4.7.1 a legközelebbi elvileg amihez találtam.

(#1772) kenccsi válasza cirx (#1770) üzenetére


kenccsi
tag

Köszi! Átolvasom! Illetve azt hittem kell olvasni is, de akkor megpróbálom így. Köszi! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1773) kenccsi válasza cirx (#1770) üzenetére


kenccsi
tag

Köszönöm a segítséget! Sikerült! :)

Szép napot!

(#1774) makopeter


makopeter
tag

Jól látom hogy nincs trend az akksi merüléséről Oreon? Nem mintha annyira fontos lenne, de nem értem hova egyszerűsítenek mindent...

(#1775) macii97 válasza makopeter (#1774) üzenetére


macii97
senior tag

De van! Beállítasok/akkumulátor/katt a százalékra és ott lesz!

(Közben én is felraktam az 5.0.3-at mivel nem sok panasz volt rá, remélem hasonló véleményem lesz.)

(#1776) makopeter válasza macii97 (#1775) üzenetére


makopeter
tag

Mindent végigkattintottam, kivéve a százalékot. Köszi. :)

(#1777) ezmivolt


ezmivolt
tag

Akkor egyelőre várok a rendszerfrissítéssel, habár már le is töltötte automatikusan, csak még nem voltam hajlandó aktiválni....
Kivárok egy videót, hátha valaki a nagyvilágból felrak egy összehasonlitást a hetes és a nyolcas androidról az 5T-vel... :)

(#1778) laca71


laca71
aktív tag

Elnézést hogy ezen kattogok, esetleg valaki kipróbálná vezetékes fülhallgatóval, hogy a vezetéken lévő vezérlő gombokkal működnek esetleg a zene léptetés és stop funkciók az Oreón.. ?

(#1779) plgr válasza laca71 (#1778) üzenetére


plgr
tag

OnePlus Bullets-el a hangerő léptetés, play/pause és szám léptetés is teljesen jól működik.

(#1780) macii97 válasza ezmivolt (#1777) üzenetére


macii97
senior tag

Konkrétan alig változott valami... Picit az értesítések, illetve beállításokban a felület néhol változott... Pont annyit amennyit amúgy a stock droid variált, de nem lehet az újdonságokban elveszni. Stabilnak stabilnak tűnik eddig factory reset nélkül is, wipe cache volt csak, de figyelek és ha bármi hiba lesz factory reset lesz belőle.

(#1781) purcigeorge


purcigeorge
aktív tag

Aki custom romokat kipróbált, vagy tartósan használ, esetleg leírhatná a tapasztalatait. Itt most a nem oos alapúakra gondolok.

(#1782) fricci


fricci
tag

Tartanak valami összeröffenést OnePlus-ék hamburgban, eszerint valamit tervezgetnek a kamera ügyében.

Részletek ITT

(#1783) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Most tettem fel, reggel ajánlotta fel az irodában valszínű mert német IP van itt. Nekem egyelőre semmi használatbeli változást nem okozott.
Megváltozott a kinézet, van badge notification, de sebességben és az akksi merülésében nincs változás egyelőre, remélem nem is lesz. :))

Szerk.: Az ikonok megváltoztak és hiába teszem szögletesre őket nem változnak át. :U

[ Szerkesztve ]

(#1784) Bilux


Bilux
veterán

Megrendeltem egy készüléket Oneplus honlapjáról.
Érdeklődnék milyen futárcég hozza ki illetve a megadott szállítási idő mennyire valós?

Egyelőre itt tartok:

Feb 8, 2018 10:56 am
Order is processing.
Feb 8, 2018 09:58 am
Shipment is processing.
Estimated dispatch: Feb 9, 2018 Estimated delivery: Feb 13, 2018
Feb 8, 2018 09:55 am
Payment is pending.

:R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1785) ßrainiac válasza Bilux (#1784) üzenetére


ßrainiac
addikt

nekem express szallitassal 3 nap alatt hozta ki a UPS

(#1786) Bilux válasza ßrainiac (#1785) üzenetére


Bilux
veterán

priorityvel van tehát a 13 valós lehet :R

Mennyire csomagolják be?
Illetve UPS küld e értesítést, hogy hozzák aznap a csomagot?

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1787) ßrainiac válasza Bilux (#1786) üzenetére


ßrainiac
addikt

egy dobozban van a doboza :D

ha tegnap rendeled, megjon a heten

en szerda delutan rendeltem es pentek reggel erkezett (vegulis kevesebb is mint 3 nap, de 3 munkanap)

[ Szerkesztve ]

(#1788) Bilux válasza ßrainiac (#1787) üzenetére


Bilux
veterán

Ma rendeltem reggel.
Értesítést kaptál a futárcégtől?

[ Szerkesztve ]

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1789) gonorrea válasza Bilux (#1786) üzenetére


gonorrea
senior tag

én hétfőn reggel 8-kor rendeltem, most ezt látom
Vecses, Hungary 2018/02/08 16:00 A csomag a jövőbeni kézbesítésig visszatartva.
2018/02/08 4:15 Célállomás beolvasás
2018/02/08 4:15 Behozatal beolvasás
Vecses, Hungary 2018/02/07 22:30 Behozatal beolvasás
2018/02/07 9:42 Célállomás beolvasás
2018/02/07 9:42 Behozatal beolvasás
2018/02/07 9:42 Célállomás beolvasás
2018/02/07 9:42 Behozatal beolvasás
2018/02/07 8:30 Érkezésbeolvasás
Budapest, Hungary 2018/02/07 8:20 Kiindulásiállomás beolvasás
2018/02/07 7:57 Érkezésbeolvasás
Prague, Czechia 2018/02/07 6:56 Kiindulásiállomás beolvasás
2018/02/07 5:52 Érkezésbeolvasás
Koeln, Germany 2018/02/07 4:38 Kiindulásiállomás beolvasás
Poznan, Poland 2018/02/06 21:41 Kiindulásiállomás beolvasás
2018/02/06 19:35 Kivitel beolvasás
2018/02/06 19:30 Érkezésbeolvasás
Gorzow Wielkopolski, Poland 2018/02/06 17:40 Kiindulásiállomás beolvasás
2018/02/06 13:39 Származásbeolvasás
2018/02/06 13:12 Felvételbeolvasás
Poland 2018/02/06 9:34 Megbízás feldolgozva: UPS átveheti
Persze az ügyfélszolgálat már 17.40-kor nem veszi fel a k***szott telefont, hogy megtudjam, mi az a kézbesítési változás kérve :((( :((( :(((
Ezért fizet az ember pluszt?

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1790) Bilux válasza gonorrea (#1789) üzenetére


Bilux
veterán

Ezt nem értem hol nézed?
Oneplus oldalán?!

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1791) gonorrea válasza Bilux (#1790) üzenetére


gonorrea
senior tag

nem, az ups oldálan a nyomkövetésnél
szerintem te is majd csak holnap kapsz egy nyomkövetési számot

[ Szerkesztve ]

A lövészárkokban nincsenek ateisták... Az elv olyan mint a fing, tartod amíg bírod! O+N2 5G 8/128 GB + Amazfit Stratos

(#1792) Bilux válasza gonorrea (#1791) üzenetére


Bilux
veterán

Ja értem. :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#1793) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Jelenleg hol lehet legolcsóbban beszerezni a telefont, újonnan? Banggoodot néztem eddig, ott ~135k.
Továbbá, a kisebbik variáns csak egy színben kapható?

yo

(#1794) Gergosz2 válasza kenny123 (#1793) üzenetére


Gergosz2
veterán

oneplus.netről vedd, mert különben nincs rá rendes gari.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1795) nagyzzz


nagyzzz
tag

Sziasztok!

Csatlakoznék én is a csapathoz, tegnap rendeltem egy 8 Gb-os feketét. Úgy tűnik ez lesz a családi márka, mert a fiamnak X, a feleségemnek 5-ös van. Rendeléskor a priorityt hétfőre, a standardet péntekre írta az oldal. Ehhez képest feladták DHL Expresszel Lengyelországban! Úgy tűnik hétfőre lesz (Estimated Delivery: Monday, February 12, 2018 By End of Day) Kíváncsi leszek milyen lesz kézbe venni.

(#1796) glugi


glugi
aktív tag

Van egy Roidmi2S szivargyújtó töltőm, 5V 2,4A.
Az autóba nem kell nekem a dash töltés, sokallom is az árát. Szóval a kérdésem, hogy egy normál minőségű USB C kábellel nem lövök mellé ugye? Nem lesz baja a telefonnak, akksinak? Pl. Ugreen kábelre gondoltam.

(#1797) kenny123 válasza Gergosz2 (#1794) üzenetére


kenny123
addikt

Szia!

Egy picit bővebben ezt kifejtenéd? Bangood, stb. Oldalakon mivel más a garancia?

yo

(#1798) macii97 válasza kenny123 (#1797) üzenetére


macii97
senior tag

Ajánlom az összefoglaló elolvasását! :)

(#1799) glugi válasza kenny123 (#1797) üzenetére


glugi
aktív tag

Az említett oldalakon tulajdonképpen nincs garancia, pontosabban jótállás.
A oneplus, ha tőle rendeled az EU-ból, akkor 2 év jótállást vállal. Ez nem bemondásra megy, mint a kínai oldalakon. 2 év jótállási idő alatt ha gondod van, a oneplus futárral intézi 1-2 héten belül, de ha nem jótállási körbe esik a hiba, akkor is ők a legolcsóbbak és leggyorsabbak, pl. kijelzőcsere - én legalábbis így tudom az utóbbit is.
Példa: pl. másfél éves lesz a telefon, jótállási hibája van, a banggood (vagy más oldal, mindegy) rossz esetben felteszi a kezét, hogy ez van, jobb esetben kéri hogy küldd ki és majd megnézik.
Na most épp 2 hete néztem, egy hasonló méretű, súlyú és értékű csomagot a Posta 10-15 ezer között küld ki TR-rel és értékbiztosítással. Nem egy esetben volt már, hogy kiküldték a telefont, vagy meg sem érkezett, vagy nem csináltak vele semmit, vagy visszafelé veszett el.
Szóval nem is kell tovább ezt ragozni. Lehet máshonnan is rendelni, de olyankor teljesen más kockázatot fut az újdonsült 5T tulaj.

(#1800) Pipiripi válasza kenny123 (#1797) üzenetére


Pipiripi
senior tag

Ha nem tudod visszaigényelni az Áfa-t, akkor a Banggood árakra tegyél még 27%-ot, mert Kínából küldik. Így már bruttó 172.000 Ft lenne a telefon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.