Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) sszemtelen válasza Gergosz2 (#2800) üzenetére


sszemtelen
őstag

Én majd talán a 7-re. Vagy amikor kifut ez a notch-os őrület, valahogy nem bírja a szemem nekem ezeket a belógó szigeteket :/

más: A kamera meg hát.. hallottuk ezt a szipiszuperkamerarendszer dolgot a 3T-nél, az 5-nél, és az 5T-nél is.. Akkor se jött össze nekik :D

(#2802) -FreaK- válasza Gergosz2 (#2800) üzenetére


-FreaK-
veterán

Volt korábban egy olyan hír (vagyis pletyka), hogy idén nem lesz T modell. Én a 6-ra várok, meg is rendelem, amint lehet.

Szeretnék egy Pixel2 szintű szuper kamerát (bár ritkán használom), de ez amit nyilatkoztak az OP6 kamerájáról szinte tuti, hogy marketing BS, és olyan közepes lesz csak a kamera.

(#2803) macii97 válasza Divinity (#2794) üzenetére


macii97
senior tag

Srácok, a személyeskedést ne kezdjük, ill. hagyjuk abba, elég óvodás szint. Én azon vagyok, a dolgaim is úgy végzem (nemcsak itt), hogy mindenkinek lehet véleménye, amit leírhat (hiszen azért van a fórum), amíg nem ütközik az alapvető szabályokba, addig akár még hasznos is lehet valamikor, valakinek. De egymás intelligenciájának emlegetésével maximum az indulatok szabadulnak el, hiszen mindenki azzal született amivel, ezen változtatni nem lehet, továbbá ez eddig nem volt divat itt nálunk (kevés helyek egyike), kérlek ezután se legyen, eddig nagyon példás, segítőkész csapat vagyunk :D Pár év múlva is vállalható legyen a hsz amit írunk, akkor van értelme. :R Végsősoron megvannak az érvek a vásárlás helye mellett/ellen, aki mást hisz/nem hiszi, járjon utána. Más kárán tanul az okos, és ide még 100 hasonló szólás jöhetne. Téma lezártnak tekinthető.

(#2804) Divinity válasza macii97 (#2803) üzenetére


Divinity
őstag

:R

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2805) racerx


racerx
őstag

Nálam tuti kimarad ez a hatos. Talán 6T, de amit a kamerával bullsiteltek az utóbbi években, és aztán mi is lett belőle..., lehet hogy leszállok erről az Oneplus vonatról. Nagyon jók, szeretem is az ősszes OP telómat, e a kamerás balf.kodásuk elkeserít. Meg aztán lassan árban is odaérnek nagyokhoz. Persze tudom, hogy, ilyen meg olyan hw, és azt meg kell fizetni, de őszintén az én használati szokásaimmal, nagyjából mindegy, hogy snap 820-30-40..stb van benne, vagy 4-6-8 giga ram...

(#2806) Timer válasza racerx (#2805) üzenetére


Timer
veterán

Én váltok, nem azért, mert nem jó az 'ötté, nagyon is jó. Egyszerűen nem akarok bukni rajta, de a hatossal visszaállok a fő vonalra, csak a fos kijelzős 5 miatt ugrottam 5T-re, de a 6T-re már nem fogok (valszeg').

(#2807) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Tudtok ti olyan töltőfejről és/vagy usb kábelről (a gyárin kívül), amivel működik a gyors töltés?
Gondolok itt a Blitzwolf, Ugreen és hasonlóan minőségi kínai töltőkre!

(^)(>.<)(^)

(#2808) nagyzzz válasza vacs (#2807) üzenetére


nagyzzz
tag

Úgy tudom a 1+ egyedül van a piacon ezzel a típusú gyorstöltéssel (4 A / 5V) a többi gyártó magasabb feszültséggel éri el a célt. Valószínűleg nem álltak rá az általad említett cégek, mivel kicsi lenne rá a kereslet. Pedig a BlitzWolf töltőket, kábeleket én is nagyon szeretem, de a Dash csak a gyárival megy. De szóljatok, ha rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

(#2809) racerx válasza vacs (#2807) üzenetére


racerx
őstag

Valahol (talán a 3mas topicban) linkeltek anno egy másik -talán oppo töltőt ami jó volt hozzá. De sokat nem találsz az alin az biztos.

(#2810) medopa válasza vacs (#2807) üzenetére


medopa
csendes tag

Szia! Tele van az Ali töltő+kábel comboval. Pl.: [link] Kb. 20$ a töltő + 1,5 m-es kábel. Mindegyik tudja a dash-t.

(#2811) nagyzzz válasza medopa (#2810) üzenetére


nagyzzz
tag

Amit linkeltél azt eredetinek árulják. Viszont most utána olvastam, tényleg vannak ilyenek, de a jobbnak tartott gyártók kínálatában nem találtam. Én személy szerint noname töltőt nem mernék venni. Egy időben több ilyet vettem, de mikor megmértem, hogy mit művelnek (1 A helyett 500 mA, másodpercenként ki-bekapcs) akkor az összes olcsón vett vacak töltőtől és kábeltől megszabadultam.

(#2812) Gergosz2 válasza nagyzzz (#2811) üzenetére


Gergosz2
veterán

(#2807) vacs

miért nem veszel a oneplus-tól? :F [link]

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2813) kcsa válasza nagyzzz (#2811) üzenetére


kcsa
veterán

Ebből jó eséllyel koppintás sincs.

Oneplus Dash charge = Oppo Vooc, teljesen azonos termék csak más néven.

Emiatt aliexpressen is érdemes körülnézni, Oppo ott jobban megy.

(#2814) redbiro


redbiro
őstag

root nélkül van esélyem valahogy az app data mentésére?
az utolsó hivatalos update eléggé elcseszte az üzemidőt (6,5 óra helyett 4,5 óra SOT), egy FR-rel nekiszaladnék.

it never gets easier, you just go faster

(#2815) Viper26


Viper26
nagyúr

(#2816) Divinity válasza Viper26 (#2815) üzenetére


Divinity
őstag

It is believed to be very similar to the one found on the OnePlus 5T - 16MP (f/1.7) main camera paired with secondary 20MP (f/1.7) sensor.

We can expect improved HDR photos and better low-light performance compared to the OnePlus 5T. It's safe to assume that the device will boast some advanced AI features for scene recognition and cool portrait pictures.

Ahogy gondoltam, hasonló lesz a kamera rendszer és valószínűleg csak szoftveres tuningot kap nagyrészt. Remélhetőleg mi is kapunk belőle majd. :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2817) Timer válasza Divinity (#2816) üzenetére


Timer
veterán

Mondjuk ráfér. Én nem vagyok nagy fotós, de az 5T néha bámulatosan sz@r képeket képes csinálni. Pár napig használtam az ötöst, az esküszöm, legalább egy ligával jobb volt.

(#2818) Divinity válasza Timer (#2817) üzenetére


Divinity
őstag

Automata módban tényleg tud ocsmány képeket csinálni. A manuális mód egész jó. :K Tehát a szoftver a gagyi. Remélhetőleg lesz vele valami. Mindenki ráment most az AI-s témára post processing terén is. Az SD835 meg egy bika chip továbbra is, konkrét indok nincs amiért ne kapjunk valami jót. Már ha jól sejtem a dolgot. :))

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2819) racerx válasza Divinity (#2816) üzenetére


racerx
őstag

Ahh. blabla blabla. Ugyanez volt a 3, 5 5T előtt is. Azt néha én is sírok, ha pár képemet megnézem (igaz nem a legjobb fényviszonyoknál) meg automatán csak. Sajnos nem igzán hiszem hogy lénygesen jobb lesz, és ha csak sw gond lenne akkor már valahogy megoldották volna. Bár állítólag azt ötősé sokat javult. Én az 5T-nél eddig nem vettem észere javulást.

[ Szerkesztve ]

(#2820) Viper26 válasza racerx (#2819) üzenetére


Viper26
nagyúr

Én csendben várom az U12+ mit hoz majd. :)

iPhone 14 | FR955

(#2821) Timer válasza racerx (#2819) üzenetére


Timer
veterán

Mondom, szerintem az 5 az első szoftverével is jobb képeket csinált, mint az 5T a mostanival, és erre fogadni mernék. Sajnos nem tudom őket összevetni, de az ötösnél lőttem automatával jó adag tesztképet, és bizony klasszisokkal jobb volt, mint a hármaséi. Az 5T-vel nem lövök kifejezetten szívtaós témákat, ellenben NÉHA olyan olajfestményt kapok például tárgyfotóknál, hogy sírok b@ssza meg...

[ Szerkesztve ]

(#2822) Peti755


Peti755
csendes tag

Sziasztok!

Készülék váltás előtt állok és a kamera "gyengesége" illetve a bővíthetőség hiánya kicsit elgondolkodtatott. Érdemes lenne ezek miatt kicsivel többet rászánnom és Mate 10 Prot választanom?

Válaszotokat előre is köszönöm :R

(#2823) Viper26 válasza Peti755 (#2822) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nekem az volt előtte, és bár inkább a gyári droid felé húz a szívem, bizony hiányzik a M10P.

iPhone 14 | FR955

(#2824) Divinity válasza Peti755 (#2822) üzenetére


Divinity
őstag

Szerintem várd meg az estét és nézd meg mennyi lesz a 6 :D
Az 5T és a M10P közül nehéz válsztani mind a kettőnek mások az előnyei. Ileltve, léynegében a M10P kamerában kiröhögi az 5T-t viszont a rendszer sebesége, megbízhatósága viszont az 5T-nél sokkal jobb.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2825) Viper26 válasza Divinity (#2824) üzenetére


Viper26
nagyúr

"...a rendszer sebesége, megbízhatósága viszont az 5T-nél sokkal jobb..."

Ezzel azért vitatkoznék, semmi lassulás nem volt 500 óra uptime után sem.

iPhone 14 | FR955

(#2826) hard74 válasza Peti755 (#2822) üzenetére


hard74
senior tag

Ugyan ez a dilemma nálam is!

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#2827) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Nem tudjatok veletlenul h mi a limit keszulekvasarlasnal?

A 6-osbol szeretnenk kozosen rendelni olyan 5-6db-ot, de vmiert ugy erzem, nem fog mukodni 1 fiok alol.

(#2828) -FreaK- válasza ßrainiac (#2827) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem tudod véletlenül, hogy lehet fizetni bankkártyával is, vagy csak Paypal?
Meg a rendelni csak egy pár nap múlva lehet csak gondolom ugye?

(#2829) aerosmith


aerosmith
őstag

Oneplus 6 topicot nem akar nyitni valaki? Ma hatkor indul a bejelentés.

(#2830) kcsa válasza -FreaK- (#2828) üzenetére


kcsa
veterán

Múltkori szitu után én biztos nem fizetnék kártyával (meg egyébként is hasznos lehet paypal)

(#2831) Viper26


Viper26
nagyúr

(#2832) racerx


racerx
őstag

Nézem, de lassan el kell mennem. Fülhallgató mondjuk k, vra nem érdekel, 60 dolcsiért.

(#2833) racerx


racerx
őstag

Lesz OIS a kamerában, mondjuk az jó.

(#2834) Viper26 válasza racerx (#2833) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen. :)

Közben én is indulok, majd visszanézem később.

iPhone 14 | FR955

(#2835) sszemtelen válasza Viper26 (#2831) üzenetére


sszemtelen
őstag

Itt ülök az 5T-vel a kezemben, és örülök hogy ennyi pénzt megspórolnak nekem. :D
Na jó, a füles eléggé érdekel, de a teszteket megvárom. :D

(#2836) oba


oba
addikt

OP6 launch event nem túl sok új infoval

- van notch... nem értem miért kell minden gyártónak másolni ezt az idiótaságot
- snapi845, 6 v. 8 gb ram
- fröcskölés ellenni vízállóság
- OIS és EIS is lesz a kamerákban
- szelfi portré mód
- a matt fekete színű modell is üveg, nem fém :( felületkezeléssel érték el, hogy fémnek tűnjön,,, de sajnos nem az
- lesz fehér/arany verzió is június 5 -től, limited edition
- május 22től lehet megvenni a két fekete verziót
- 60 dolláros új vezeték nélküli füles, mágneses ki/be kapcsolós funkcióval, google now integrációval, gyortsöltéssel

Nagyjából ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#2837) sszemtelen válasza oba (#2836) üzenetére


sszemtelen
őstag

Nem csak annak jár a füles, aki helyszíni jegyet vett? Mintha azt mondta volna hogy van egy kis ajándék azoknak, akik jegyet vettek. Nem?

(#2838) oba válasza sszemtelen (#2837) üzenetére


oba
addikt

De igazad van, én néztem be... szerkesztettem.

(#2839) macii97 válasza oba (#2836) üzenetére


macii97
senior tag

Hát ráadásul csak a fő kamera kapott ois-t ahogy nézem, így a masodik kamera már csak kb portréknál játszik... Hat nemtom, 5t-ről nemigen éri meg váltani szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2840) aerosmith válasza oba (#2836) üzenetére


aerosmith
őstag

Magyarországi árak?

(#2841) Viper26 válasza macii97 (#2839) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nem hát..hacsak nem lesz Pixel 2 minőségű a kamera.

iPhone 14 | FR955

(#2842) oba válasza Viper26 (#2841) üzenetére


oba
addikt

Nap poénja :)
úgy értem, úgy sem lesz olyan minőségű a kamera... de bárcsak tévednék

[ Szerkesztve ]

(#2843) macii97 válasza Viper26 (#2841) üzenetére


macii97
senior tag

Haha persze. Most fogadnék rá, hogy ugyanolyan átlagos lesz mint eddig az összes 1+. Nappal oké, este meg olyan amilyen...

(#2844) -FreaK- válasza macii97 (#2843) üzenetére


-FreaK-
veterán

Legalább van OIS, meg f1.7, az talán segít sötétben, de majd a tesztekből kiderül.

(#2845) macii97 válasza -FreaK- (#2844) üzenetére


macii97
senior tag

Tudtommal az 5t is f/1.7, tehát a változás csak az OIS, illetve a kicsivel nagyobb érzékelő.

(#2846) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Joval komolyabb lesz a kamera elvileg. En inkabb afele hajlok, h nagy ugras lesz.

Alapbol a 4k 60fps videofelvetel nem egy szuper gyakori dolog meg a mai csucsteloknal sem.

Azt gondolom, lesz par pofara eses azoknal akik hetekig szajkoztak h csicska banda a oneplus es csak hitegetnek x'D

Ennel jobban meg nem erte meg telot cserelni sztem mint ahogy most, az 5T-rol 6-ra.

(#2847) ßrainiac válasza -FreaK- (#2828) üzenetére


ßrainiac
addikt

22-tol rendelheto.

Sajna mar nem emlekszem a fizetesi modokra. De en ajanlom, h dobj ossze egy PayPal fiokot es teszteld is - van ra idod -, hogy 22-en azonnal lehessen rendelni a sulyos portekat xD

(#2848) racerx válasza macii97 (#2843) üzenetére


racerx
őstag

Az a baj, hogy nappal se az a hasraesek olyan jó, pont most nézegettem full napsütéses képeimet. VAn ami tök jó, de van aminél nem is igen értem, hogy lehet ilyen elmosott szart csinálni. Tök rapszódikus sajna még nappal is.
Az ár viszont tök jó hogy nem sokkal lett több, ennek fényében érdekes, hogy a kijelző, a proci, az üveg hátlap kamera (??) biztos többe kerül mint eddig, ahhoz képeset nem nagy emelkedés. Vag yeddig volt extra profit, vagy most érik be kevesebbel.
No meg ez a speed is need szlogen... Ki a kisf..om tudja igazából megkülönböztetni, kihasználni, észerevenni az utóbbi idők snap815-25-35-45 , hisilicon , stb csúcs gépeit??? Erre felfűzni az egészet??? Már a OP3-masom is bővel fluidvolt minden helyzetben, az e mikori is ??
Az is érdekes, hogy full üveg, de mégsincs vezeték nélküli, nincs vízállóság (cseppállóság).. akkor meg minek üveg? Erősebb legyen a antennajel vétel, bullshit. Meg ugyanannyira strapabíró mint a fémházas.. jah persze.

(#2849) racerx válasza ßrainiac (#2846) üzenetére


racerx
őstag

Tudom, hogy minde telefonnál ez van ha jön új, akkor majd mindenki ezt szajkózza, hogy nem éri meg cserélni rá az előzőről, de sztem itt abszolút megállja a helyét, az eddigiekből. Pl 3 ról 5T re megérte, 3t ről sima 5 re nem. 5ről 5T re is talán.

(#2850) SharpSA válasza oba (#2836) üzenetére


SharpSA
veterán

Mi a probléma a notch-val? Sokan fikázzák, de miért? Annyival nagyobb a képernyő, de ugyebár nem kötelező használni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.