Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) redbiro válasza laca71 (#1647) üzenetére


redbiro
őstag

sajnos csak bluetooth headsetem van, azzal tudok hangerőt állítani.

it never gets easier, you just go faster

(#1652) adesz444 válasza cirx (#1650) üzenetére


adesz444
csendes tag

Én csak a névjegy+naptárat szinkronizálom exchange-en keresztül, de nálam működik szépen az oreon is. Emailre outlook appot használok, annak sincs gondja.

(#1653) fricci válasza cirx (#1648) üzenetére


fricci
tag

nálam jött olyan elő hogy csak sync-elt folyamatosan. a levelek ott voltak de mégis ment a notif...

(#1654) cirx válasza fricci (#1653) üzenetére


cirx
senior tag

Na ez az! Pontosan ez van nálam is. Akkor úgy néz ki várhatjuk a következő verziót. :N

S23 GREEN

(#1655) fricci válasza cirx (#1654) üzenetére


fricci
tag

eltávoltottam a fiókot, újra hozzáadtam és most jónak látszik...

(#1656) Timer válasza fricci (#1655) üzenetére


Timer
veterán

Ilyen esetekben az Exchange szerver simán tekintheti korruptnak a kapcsolatot, és lehet olyan beállítása is, hogy adott típusokat / oprendszereket ne engedjen működni (csak karanténba rakjon) a rendszergazda engedélyéig. Nálatok szerintem az első opció van, ezért oldja meg egy fiók ki/be.

(#1657) fricci válasza Timer (#1656) üzenetére


fricci
tag

sajna restart után ugyanúgy előjött, egyelőre nem működnek együtt

(#1658) cirx válasza Timer (#1656) üzenetére


cirx
senior tag

Ez még oké is lenne, de átenged mindnet. Nevek, mailek, naptárbejegyzések, minden a helyén. Csak a notif tekerés nem tűnik el.

S23 GREEN

(#1659) cirx válasza fricci (#1657) üzenetére


cirx
senior tag

Ha esetleg még mindig gas a helyzet akkor ezzel rommal rollbackezhetsz.

S23 GREEN

(#1660) .bTr


.bTr
tag

Sziasztok!

5.0.2 update után érdekesen viselkedik az értesítési LED, néha jelez, néha nem.
Gmail, Messenger... Mindkettőnél előfordult.
Van valami beállítás, ami befolyásolhatja vagy okozhatja ezt?

Alkalmazásbeállításokat, jogokat már töröltem. Értesítés sincs letiltva.

Valami ötlet?

Factory resetet csak akkor tolnék, ha nagyon muszáj...

Egy másik: az update nektek is baromi gyorsan települt? 1.7GB és mint a villám úgy felment... azt hittem visszadobta valami hibával és kezdhetem újra.

Érdemes esetleg leszedni a teljes telepítőt és úgy újrahúzni a rendszert? Ez megoldható nyitás és társai nélkül?
Mondjuk a frissítési menüből a helyi fájl opciót választva?

Köszi!

(#1661) macii97 válasza .bTr (#1660) üzenetére


macii97
senior tag

1.7 gb az teljes rom szerintem. Gyorsítótárat töröld (wipe cache) hátha megjavul a led.

(#1662) .bTr válasza macii97 (#1661) üzenetére


.bTr
tag

próbáltam, de megpróbálom ismét...
Sikerült reprodukálni ismét. Gépről, másik accról küldtem egy emailt.
Üzenet megérkezik, ambient display felvillan, kijelző kialszik, de a led nem jelez.

[ Szerkesztve ]

(#1663) cirx


cirx
senior tag

Skacok, úgy érzem ez még nagyon béta, hiába is reklámozzák fullnak. Szerintem mindenki várjon még egy picit a frissítéssel. :K

S23 GREEN

(#1664) .bTr válasza .bTr (#1662) üzenetére


.bTr
tag

Csináltam factory resetet, az sem oldotta meg a problémát, szóval egyértelműen 5.0.2 bug.

(#1665) fricci válasza cirx (#1663) üzenetére


fricci
tag

az van, hogy én a betaban nem találkoztam ezekkel a hibákkal 😁

(#1666) purcigeorge válasza fricci (#1665) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Én sem. A beta teljesen jól használható.

(#1667) redbiro válasza .bTr (#1664) üzenetére


redbiro
őstag

tegnap direkt kipróbáltam, megy a led ha mailt kapok.

it never gets easier, you just go faster

(#1668) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Félnapos tapasztalat az OREO-ról, és egy kis instrukció, talán másnak is jól jön. A kiinduló állapot a legutolsó stabil Nougat volt, a készülék megjelenésekor aktuális TWRP Blu_Spark recovery-vel, Magisk-kel rootolva. Mivel az Oreo véglegesben változtattak valamit a titkosításon, a régebbi TWRP ágensek (és az új hivatalos 3.2.1 is!) működése hibás, nem tudja decryptálni a partíciókat. Elég könnyen kerülhet így az ember készüléke bootloopba, és bár már letölthető 5T-re is az unbrick tool, azért jobb óvatosnak lenni. Leírom, hogyan sikerült OREO-ra frissítenem.

1. TWRP mentés. MINDEN partíció (doksikat azért mentsétek külön, ha nincs felhő szinkron, mert a TWRP tudtommal nem menti őket).

2. TWRP mentés kimásolása a gépre, ha beütne a krach...

3. 3.2.1 Blu_Spark recovery (NEM kernel, nehogy beszopjátok, mint én elsőre) 8.68 telepítése, legkönnyebben az AiO tools révén végezhető el.

4. Bootolás a recovery-be, ha sikerült, és decryptál is, igyál egy sört, húzd meg az Asszonyt (a sajátod), kár kapkodni! :). Közben csinálj egy újabb TWRP mentést, nehogy a régi verziót ne tudja visszaállítani az újabb (láttunk már karón varjút, ugye...). Mentsd ki a gépre a backupot.

5. Tölds le a full.zip-et a topikban is linkelt címről, mellé egy 15.3-as Magisk zip-et, és a 3.2.1 Blu_Spark recovery 8.68 ZIP változatát. Másolj fel mindent a telefonra.

6. Bootolj a TWRP-be. Töröld a Dalvik Cache-t és a Cache-t, mást ne. Frissítsd a ROM-ot. Ismét Dalvick Cache és Cache törlés. Rootolj Magisk-kel. Cache törlés. TWRP újraflesselése a Recovery partícióra, majd cache törlés.

7. Bootolj a rendszerbe, és örülj.

A fentiek nálam így és ilyen sorrendben működtek, de NEM VÁLLALOK felelősséget a leírtakért! Minden telefon más és más, ahogy nézem az XDA-t, nincs bombabiztos módszer rootolt / BL nyitott készülékre. Sokan egy másik recovery-t ajánlanak, az is jó lehet, de gyárit SEMMIKÉPP ne használj, azzal tégláznak sorban, mert az OP5T+Oreo kombót NEM tudja kezelni, hiába tűnik logikusnak az OREO támogatás miatt.

Remélem, segítettem.

Ami az Exchange témakört érinti, milyen klienst használtok? Nálam Az Aquamail tökéletesen szinkronozál.
A rendszer egyébként érzésre simábban fut, bár szerintem eddig sem volt ezzel probléma, de mintha emeltek volna az FPS-en. Eddig hibába nem futottam.

[ Szerkesztve ]

(#1669) Nunder válasza Timer (#1668) üzenetére


Nunder
őstag

Összefoglalóba vele, hogy megtalálja akinek kell!

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1670) macii97 válasza Timer (#1668) üzenetére


macii97
senior tag

Engedelmeddel linkeltem a hozzászólást az összefoglalóban! :R

(#1671) Timer válasza macii97 (#1670) üzenetére


Timer
veterán

Persze, ha segít másnak is, ott a helye! ;) Azért ha valaki a leírtak alapján esetleg mégis bootloopba fut, vagy más problémát talál, jelezze, nehogy hibás leírást terjesszünk!

[ Szerkesztve ]

(#1672) racerx válasza Timer (#1668) üzenetére


racerx
őstag

Annyi, jogy azóta van 69 es végű recovery. Még ha jól nézem ez ,így dirty flash, lehet hogy egy data törlés se ártana. Igaz így minden megmarad.

(#1673) cirx válasza Timer (#1668) üzenetére


cirx
senior tag

Én és szerintem fricci is a gyárit használjuk.
Azért is ezt mert ez a névjegyeket és a naptárat is szinkronizálja a mailek mellett.

S23 GREEN

(#1674) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Ebben az Oreo buildben is benne van az "Alkalmazás fut a háttérben" állandó értesítés? :/

(#1675) Timer válasza cirx (#1673) üzenetére


Timer
veterán

Ez igaz az Aqua-ra is! ;) Tudom, hogy pénzbe kerül, de javaslom, hogy tegyetek vele egy próbát, ezt ugyanis soha nem érintette a doze bug, és működik is, mint a villám, ráadásul rommá állítható, és még frissítik is rendszeresen. Egyszer volt vele nagyobb gond, akkor a google változtatott valamit a saját hitelesítési mechanizmusán, és a helyes működéshez el kellett távolítani a gmail accountot, majd hozzáaadni újra. Szerintem ennyi volt a probléma összesen, amióta használom, pedig az már nem ma volt! :)

@racerx: igen, dirty flash, de nem érzem egyelőre hátrányát. Persze, jobb a tiszta munka, de nálam a telefon erősen munkaeszköz, két hétig állítgattam akkor is, amikor a hármasról váltottam, mire minden a helyére került, most nem volt kedvem vele oboázni.Plusz, ha törli a data partíciót az ember, a korábban felmásolt cuccokhoz sem fér már hozzá, nem? Ilyen esetben marad az adb-sideload, ami azért elég sokakat felültet a szopórollerre (pláne W10 x64 mellett), persze nem megoldhatatlan a feladat, csak alaposabb utánajárást és extra lépéseket igényel, amit a fenti leírás nem tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#1676) racerx válasza Timer (#1675) üzenetére


racerx
őstag

Data törlés mehet a sikeres flash után is, majd csak elég a oost beállítani,appok mehetnek vissza titaniummal. Ennyi bőven elég. Ez se teljesen clean, de tapasztalataim szerint a titaniumos visszaállítás semmi gondot se okoz, szinte clean install ez így.

(#1677) Timer válasza racerx (#1676) üzenetére


Timer
veterán

Aham, ez is jónak tűnik végülis. Én is használok Titaniumot, de a restore funkciót már régen nem, mert egykoron (még az Android 2.3 körül) volt vele valami szopó, ami nagyon megszívatott, de már nem emlékszem pontosan. Átmeneti jegelésre viszont tökéletes! ;)

Apropó, milyen a gyári üveg? Megérte?

[ Szerkesztve ]

(#1678) kcsa


kcsa
veterán

Végül - bár csak simán frissítettem - nyomtam egy FR-t, mert gyanúsan gyorsan merült. Nem tudom számokban kifejezni, de érzésre rosszabb lett. Remélem ez megoldja (vagy a problémát vagy az érzést :D), és így már jobb lesz.

(#1679) racerx válasza Timer (#1677) üzenetére


racerx
őstag

Igen, teljesen jó, 2 helyen maradt alatta por sajnos, de azért nem szedem vissza. Különben tökéletes, jó erősen kell kinyomni alóla a levegőt,az a lényeg.

(#1680) Timer válasza racerx (#1679) üzenetére


Timer
veterán

Köszi a visszajelzést, ezek szerint - akárcsak anno a hármasnál - az 5T-nél is az egyetlen jó TG a gyári.

(#1681) macii97 válasza Timer (#1680) üzenetére


macii97
senior tag

Na meg sokkal olcsóbban a Nillkin :)

(#1682) ßrainiac válasza kcsa (#1678) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem ez lett a mai, FR nelkuli Oreo update-tel

(#1683) racerx válasza macii97 (#1681) üzenetére


racerx
őstag

Sajnos a Nillkin se 100 %-os, előtte az volt fenn. És az se olcsó, 3000 körül van, ez meg 6 az aliról. De szvsz megéri, mert jobban tapad, full cover, mint említettem ha nem lenne alatta 2 porszem (asszem legközelebb a fürdőben teszem fel az üvegeket, mert itt is teljesen biztos, hogy nem a kijelzőn maradt, hanem az üveg szedte össze a levegőből), akkor teljesen láthatatlan lenne.Ja és kb 2x olyan vastag(ha nem jobban) mint a 2mm-es Nillkin, így valószínűleg a védelme is sokkal jobb.

(#1684) MrLando


MrLando
csendes újonc

Mostanában nagyon furcsán viselkedik az időjárás alkalmazás,nem igen frissit+ha igen az sem hiszem,hogy pontos. Annyi kérdésem lenne,hogy ti mit használtok?

(#1685) Kocsó válasza Timer (#1668) üzenetére


Kocsó
aktív tag

:R

__▂▂▃▃▅▅▇▇ OnePlus 3, 3T, 5, 5T, 6, 6T McLaren, 7T Pro McLaren, 8T, 9 Pro+Watch, Nothing Phone (2)+OnePlus Watch 2 ▇▇▅▅▃▃▂▂__ ''Szabad országban szabad ember szabad akaratából azt mond és azt tesz, amit szabad''

(#1686) ßrainiac válasza racerx (#1683) üzenetére


ßrainiac
addikt

7 dolcsi a nillkin

MrLando

Google-et hasznalom, ha angolra van allitva a hangalapu kereses, ki lehet rakni a home screenre

[ Szerkesztve ]

(#1687) racerx válasza ßrainiac (#1686) üzenetére


racerx
őstag

Hát az official nillkin boltban az alin tizenpár a + -os Nillkin

(#1688) ßrainiac válasza racerx (#1687) üzenetére


ßrainiac
addikt

$9.99

(#1689) racerx válasza ßrainiac (#1688) üzenetére


racerx
őstag

+ szállítás :)

(#1690) ßrainiac válasza racerx (#1689) üzenetére


ßrainiac
addikt

Akkor nem onnan kell venni

(#1691) Timer


Timer
veterán

Én is gondolkodtam a gyári üvegen, végül inkább bontatlanul eladtam racerx topiktársnak. UltimateShield fóliát vettem helyette, már megjött a posta, csak lusta voltam nekifogni. Érdekes, hogy az OP3-am úgy adtam el, hogy a gyári fólia volt rajta tökéletes állapotban másfél évnyi használatot követően, az 5T-n meg már három nap után elkezdett felvállni a széle, most meg már undorítóan néz ki.

(#1692) ßrainiac válasza Timer (#1691) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nekem mar egy hete faszan fekszik rajta a gyari folia, semmi karc vagy feljoves (headshot). Mondjuk nagyon kisert h levegyem, altalaban tok es folia nelkul nyomulok, de olyan vekony es torekeny hatast kelt a telo, allandoan az az erzesem h mindjart kirepul a kezembol, szal csak itthon veszem le neha a tokot is xD

[ Szerkesztve ]

(#1693) MrLando válasza Timer (#1691) üzenetére


MrLando
csendes újonc

Ha esetleg nekiállsz és feltetted az ultimateshieldes fóliát akkor lőhetnél róla egy képet,hogy hogyan is néz ki. Én is valami hasonlón gondolkozom, engem speciel zavar,hogy a Nillkin nem fedi a teljes képernyőt,a gyári pedig szerintem túl vastag.

(#1694) siege5


siege5
aktív tag

A rendeléskor elviekben a telefonon van alapból egy fólia, és egy átlátszó tokot is adnak mellé a csomagban.
Viszont a tokot én úgy gondoltam megoldom a carbonnal, ez eddig talán ok, tesztek alapján legalábbis, viszont a csomagban vett 3d kijelzővédőre nem látom, hogy kapkodnának, sem azt hogy hogyan fest.
Valaki rendelt a gyártótól ebből a típusból? Vagy nem jobb vagy másabb, mint a gyári (sajnos nincs összehasonlítási alapom, viszont, ha ugyanaz felesleges rendelni még egyet) és másfelé keressek?

[ Szerkesztve ]

(#1695) macii97 válasza siege5 (#1694) üzenetére


macii97
senior tag

Üvegből ha full cover (keretes) csak a gyárit szabad megvenni, aliról rendelhető pár dollárosoknak csak a fekete széle ragad, egy kalap kaki... Ha nem full cover, akkor Nillkin H(+) üveggel megvagyok elégedve. Tudni kell, hogy a full cover a két szélén beletakar picit a kijelzőbe (fél fél mm kb), a nillkin pedig ugyanennyivel kisebb a kijelzőnél, nem ér ki a szélekig.

Szerk: magánvélemény, de szerintem a gyári üveg egyszerűen nem ér ennyit.

[ Szerkesztve ]

(#1696) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

A lekerekített sarkú telefonoknál a felbontás az hogy van meghatározva?
A lekerekítést "felkerekítik"?
Vagy nem is lekerekítettek igazából csak ki van maszkolva a sarkuk és azzal együtt számolják a pixeleket?

(#1697) racerx válasza macii97 (#1695) üzenetére


racerx
őstag

Hát nem, de ugye ez az egy normális megoldás van rá fullba, így annyit kérnek lrte amennyit akarnak..Pl S8 ra a mai napig nincs ilyen üveg, pedig abból eladtak vagy 30x annyit mint ebből, és valszeg ott is kifizentének érte "akármennyit"..

(#1698) macii97 válasza gekkoXT (#1696) üzenetére


macii97
senior tag

Nem kerekítenek sehova, hiszen ha pl középvonalon számolod a pixeleket kijön a matek :) valószínűnek tartom hogy a kijelzőnek sarkai vannak, csak a keret festése és a szoftveres beállítás ami az effektet adja.

(#1699) Edge


Edge
veterán

lehet szedni vpn-el(Canada vagy Germany) az 5.0.3-at:
(miért ilyen lassú a letöltés vpn-en keresztül, a szolgáltató miatt van? T)

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1700) kcsa válasza Edge (#1699) üzenetére


kcsa
veterán

Tájékoztatásul: aki már 5.0.2-n van, annak csak 39MB.

És nékem is lassú,de ez szerintem OP hiba lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.