Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) ßrainiac válasza BladePocok (#2900) üzenetére


ßrainiac
addikt

Mondasz vmit..

Lehet h minimum a 128-asat kene venni.

Eddig a legolcsobban gondolkoztam.

(Vagy OTG kabel es adathordozo :DDD)

(#2902) BladePocok válasza ßrainiac (#2901) üzenetére


BladePocok
tag

Vagy az igen :D Nehéz döntés...

(#2903) Divinity válasza BladePocok (#2900) üzenetére


Divinity
őstag

Az a bitrátától függ főleg. Olyan 600-700 mega / percre lehet számítani. Amúgy gondolom ugyanúgy limit van a 6-nál is az ilyen videók elkészítési idejére. Olyan 10 percre saccolom a max időtartamot

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2904) BladePocok válasza Divinity (#2903) üzenetére


BladePocok
tag

Ezt nem tudtam, akkor marad(na) a FULL HD-s felvétel hosszabb bohóckodásra.

(#2905) Krisz1000


Krisz1000
tag

Sziasztok, pár hete érdeklődtem itt a telefonnal kapcsolatban és kaptam pár jó tanácsot Tőletek.

viszont most, h már több napja kijött a 6-os, és rendelhető, azt látom h az 5T ára továbbra is mozdulatlan, sőt, volt olyan bolt ahol árat is emeltek.

szerintetek miért lehet ez, és miért nem indul már el lefelé az 5T ára?
érdemes még erre várni?
most 520 euró tehát 165e kb az alap hatos, ami nyilván egy sokkal jobb telefon.
az 5t meg mai nap 152-160 között.

számomra nyilvánvaló, h bármennyire is tetszik és jó telefon, ennyiért a jelen körülmények között messze túlárazott...
én olyan 120 max 130at lennék hajlandó kiköhögni érte.
szerintetek lesz ez annyi a közeljövőben, vagy ez úgy meg hogy rétegtelefon, sokaknak pont ez kell és ezért marad az ára?

köszi... :R

EDIT: ja most látom h még nem rendelhető csak ki van téve a lapra. de akkor is releváns vmilyen szinten a kérdésem.

[ Szerkesztve ]

(#2906) Gergosz2 válasza Krisz1000 (#2905) üzenetére


Gergosz2
veterán

Oneplus mint gyártó egy centet sem enged a telefon árából, még akkor sem ha készletet söpör ki.

most 520 euró tehát 165e kb az alap hatos, ami nyilván egy sokkal jobb telefon.

Ez teljesen szubjektív. Maga a harware terén alig változott, ami a 6T lényegét adja az a notch, Snapdragon 845.

Maga az 5T ára lassan fog lefelé kúszni a használt készülékek piacán, pontosan a kevés változás miatt. Ha aprón is körbenézel, akkor láthatod, hogy a 3T 65-75k környékén megy, a sima 5 100-125k környékén, és ettől drágábban meg az 5T.

Összességében azt tudom mondani, hogy az 5T ára nem fog sehol sem számottevően csökkenni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2907) Csori72 válasza Krisz1000 (#2905) üzenetére


Csori72
aktív tag

ha újat szeretnél, és ez a keret akkor tedd túl magad rajta. ha beéred használttal akkor pedig várj még rá.

..:: 1+TTTTT ::..

(#2908) bakki


bakki
kezdő

Milyen szenzorok vannak az 5T-ben, nyomnátok egy szenzorfeltérképező progit, mert amit a gyártó fel szokott sorolni, az nem mindig fedi, ami valójában a telóban van. Többminden is szokott néha benne lenni. Pl az enyémen nem volt feltüntetve a lépésszámláló szenzor, volt olyan telőm, amiben az iránytű szenzort nem tüntette föl a gyártó.

(#2909) sszemtelen


sszemtelen
őstag

MKBHD kijött egy röpke írással. A kamerát megint túlpörgette a marketingcsapat.. :(

(#2910) Viper26 válasza sszemtelen (#2909) üzenetére


Viper26
nagyúr

5T-ről egyébként sem lett volna értelme váltani, így meg nem is kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#2911) macii97 válasza sszemtelen (#2909) üzenetére


macii97
senior tag

Nem mondanám, hogy meglepett.

(#2912) sszemtelen válasza Viper26 (#2910) üzenetére


sszemtelen
őstag

Ez igaz :)

(#2911) macii97: Csak a korábbi "most biztos megmutatja az OP" kommentek miatt :D

(#2913) Krisz1000 válasza Gergosz2 (#2906) üzenetére


Krisz1000
tag

köszi! én ezt úgy értelmeztem, h a most kapható 5t-k már mind a kereskedőknél vannak, nem a cégnél, ezért a kereskedők megpróbálnak a közeljövőben túladni a maradékon, nyilván egy csökkentett áron.

"Ez teljesen szubjektív. Maga"

igazad van, öszintén nem is néztem a hardvert. csak az "új cucc" effektusból indultam ki, hogy aki 500 euró környékén szán telóra, az kiköhögi az 520-at is, és mindenképp már az újat fogja venni, főleg ha oneplus fan.

és ez 5t árát ez le fogja nyomni.

én nagyon durván max 130ezret szánok a telóra és reménykedtem h a történések miatt leesik oda, de akkor nem :( köszi a választ :R

sajnos úgy tűnik marad az s7edge és nem leszek op tulaj. hacsak vmi csoda nem történik még a héten.

(#2914) Gergosz2 válasza Krisz1000 (#2913) üzenetére


Gergosz2
veterán

Igazából hivatalosan 5T-t már nem lehet kapni. Oké, hogy pár disztribútor tart raktáron belőle, de többször leírtuk már, hogy oneplus telefont csakis a oneplus.com-ról lehet hivatalosan és így 2 év háztól házig garival venni.

130k-ért valószínűleg esélyes lesz egy használtat elcsípni. Az 5T ugye novemberben jött ki, ha valaki megjelenés környékén vette akkor is nagyjából féléves készülékről beszélhetünk. Azért az még mindig jó ár, ha azt is hozzávesszük, hogy még 1.5 év garancia van rá.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#2915) ßrainiac


ßrainiac
addikt

"The faster processor aligns with Qualcomm’s release cycle, the improved camera is a standard year-over-year upgrade, and the larger display, complete with a notch, is in-step with 2018’s smartphone trends. I don’t think the OnePlus 6 regresses in any way — it’s a better phone than the OnePlus 5T in every respect .."

The Verge

[ Szerkesztve ]

(#2916) Viper26 válasza ßrainiac (#2915) üzenetére


Viper26
nagyúr

Magadat győzködöd? :D

iPhone 14 | FR955

(#2917) ßrainiac válasza Viper26 (#2916) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nem, csak legutobb amikor ezt beirtam, akkor "sznob" lettem.

Most mutatom, hogy mit ir a Verge (aki egyebkent tulzottan is kritikus a 6-ossal kapcsolatban).

Szal mintegy alatamasztva a korabbi kijelentesemet, megosztottam veletek.

Engem / magam nem kell gyozkodni, mar akkor eldontottem h lesz 6-os, amikor meg szo sem volt a kamerat erinto fejlodesrol.

(#2918) Viper26 válasza ßrainiac (#2917) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerintem nincs akkora fejldőés, hogy érdemes legyen váltani, persze a Te dolgod.

iPhone 14 | FR955

(#2919) ßrainiac


ßrainiac
addikt

OFF: [link]

(#2920) Divinity válasza ßrainiac (#2915) üzenetére


Divinity
őstag

A gyorsabb processzornak nem sok látszata van a 835-höz képest. A kamera szoftverben fejlődött, én továbbra is sok reményt fűzök ahhoz, hogy ebből az 5T is kapni fog. Amiben tényleg látható, érezhető a dolog az a design. Ennyi. A többiben nem kapsz annyival többet, hogy érezhető legyen.
Pl én 171-ért vettem a 8/128as 5T. Most olyan 140 magasságában tudnám eladni szóval olyan 40 ezer jó magyar forintot kéne radobnom arra, hogy legyen egy ugyanolyan telefon új designal. Tisztára megéri:DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2921) Viper26 válasza ßrainiac (#2919) üzenetére


Viper26
nagyúr

Ár / érték arányban jó amit tud, de nem élmezőny nyilván.

iPhone 14 | FR955

(#2922) -FreaK- válasza Viper26 (#2921) üzenetére


-FreaK-
veterán

Amit eddig láttam YT-on, az alapján simán élmezőny (hol egyik jobb, hol a másik), de meg kell várni a részletes, írásos teszteket. A "topicjában" linkeltünk minden féle teszteket, nézd meg őket.

(#2923) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Ezt az oldalt erdemes majd figyelni mostanaban, egy fotos teszteli eleg reszletesen a OP telokat, lassan erkeznie kell majd a 6-os tesztjenek is.

[ Szerkesztve ]

(#2924) sszemtelen


sszemtelen
őstag

A hétszázát de jól néz ki az átlátszó üveglap :Y

(#2925) racerx válasza -FreaK- (#2922) üzenetére


racerx
őstag

Az a baj, hogy az 5T nél is ez volt, YT tesztek, ott is élmezőnynek hozták, hittem is neki (hátha annyival azé' nem lesz jobb az S8-omnál, mert nem igazán szerettem azt, OP-t meg igen, de kamerája kvjó volt.), és a való élet nem volt annyira fényes mint a YT teszteknél sajnos.

(#2926) macii97 válasza racerx (#2925) üzenetére


macii97
senior tag

Azért, mert az op ezeket simán megveszi, hogy milyen véleményt szabad mondani stb... Sajnos ezeknek sem lehet már hinni, régen nem függetlenek, emiatt a lényege is elveszik a dolognak... Jó telefon a 6, továbbra is best buy ezért az árért, de nem tökéletes, pont ahogy az elődei. A többi pedig a szokásos marketing bullshit, ahogy a többi gyártónál.

[ Szerkesztve ]

(#2927) cirx válasza macii97 (#2926) üzenetére


cirx
senior tag

Egyértelműen nem ésszerű egy 5t lecserélése op6ra.

S23 GREEN

(#2928) ßrainiac válasza cirx (#2927) üzenetére


ßrainiac
addikt

Meg szerencse, hogy nem a te alapelveid szerint kell elnie masoknak :C

(#2929) cirx válasza ßrainiac (#2928) üzenetére


cirx
senior tag

Szerintem is. :K

S23 GREEN

(#2930) racerx válasza macii97 (#2926) üzenetére


racerx
őstag

Az a baj, ha meg fórum alapján akarna valaki most venni, akkor inkább a negatívumok jönnek elő mindenhol, a megelégedett többség csendes :) Pl. engem most a P20 pro kamerája izgat nagyon, én épp az vagyok, hogy előkapom autóban fotózok, nappal, sötétben, koncerteken stb, és ahogynézem , ezt pont nekem találták ki, igaz itt ott az ai rátesz olyanokat, amitől a szakértők haja égnek áll, de ahogy a tesztben is irták arra, hogy k,va jó kinéző cuccokat lőjön vele az ember pont ideális. Viszont a fórumokban, meg egy rakás helyen azt olvasom, hogy így oljafestmény (hehe látnák az 5T-t), így szar úgy szar, és ez elbizonytlalanít. . Itt az 5T nél is ez van, sajnos a sz.r kamerája ki van soszor elemve, holott egy csomó embernek bőven bőven jó lehet. / nál is gondolom ez lesz.

(#2931) SharpSA


SharpSA
veterán

Aki használ Vibert: az értesítési LED működik? Mert itt nem. Akármit állítottam a készüléken, nem villog a LED, míg minden más alkalmazással villog. Mi a trükk?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#2932) SharpSA válasza SharpSA (#2931) üzenetére


SharpSA
veterán

Újratelepítés megoldotta...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#2933) Csori72


Csori72
aktív tag

megjött az új fóliám :) LINK
a gyárit sikerült hazavágni rendesen :( jött vele 1 segéd, amit az USB C alzatba kell bedugni. 2. képen látható.
most az a dilemma, h a korábban vett panzerglass, v rögtön ez menjen fel :D

..:: 1+TTTTT ::..

(#2934) Krisz1000 válasza Gergosz2 (#2914) üzenetére


Krisz1000
tag

koszi!

(#2935) Divinity


Divinity
őstag

Top 5 Smartphone Cameras: The Blind Test! [2018]
Hát az én szememnek nagyjából egyértelmű a dolog. Első helyen mindig a B és a C cserélődik, utánuk az E és messze hátul az A és a D.
Bár meglepően rossz a P20 Pro kamerája is ez alapján.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2936) #42098752 válasza Krisz1000 (#2905) üzenetére


#42098752
törölt tag

Már rendelhető. Tessék venni, hiszen ha nem a hivatalos oldalról van rendelve, akkor egy alkatrészcserén az ár és minőség miatt hatalmasat lehet bukni, elvégre ez nem néhány ezer forintos eszköz, legalább egy 100 milliós Ferrari árával vetekszik... :F

https://www.oneplus.com/hu/oneplus-6

(#2937) Viper26 válasza #42098752 (#2936) üzenetére


Viper26
nagyúr

Mivan? :DDD

iPhone 14 | FR955

(#2938) bakki válasza macii97 (#2926) üzenetére


bakki
kezdő

Nem csak az OP, ezek a tesztek közül gyakorlatilag egyik sem független, gondolom ezek a blogok a gyártókból élnek, mert én még reális tesztet, főleg kínai telefonról, nem nagyon olvastam. A húsbavágó problémákra, ami igazán eldöntheti a kérdést, megvegye-e az ember egy telefont vagy sem, csak a kommentekben, fórumokban lehet nagy nehezen rábukkanni.

Amúgy szerintem egy átlag felhasználónak a Oneplus 5t túlárazott, annak éri igazán meg, akinek fontos a custom ROM, custom kernel, root-olhatóság, vagy na jó, az operációs rendszer támogatás. A por, vízállóság hiánya, pl. a barométer szenzor hiánya, a kamera gyengesége ennyi pénzért nem túl kafa, amikor a nagy gyártók féléves csúcsmodelljeit már ennyi pénzért símán meg tudod venni. Már pár hónappal ezelőtt meg lehetett venni a galaxy S8 +-t 170-180 ezerért.

(#2939) Divinity válasza bakki (#2938) üzenetére


Divinity
őstag

Én örültem, hogy 110ért elvitték az S8-am.. :D Felüdülés utána az 5T nekem. Szokás szerint hihetetlen jól optimalizált a rendszer ami azért sokat nyom a dolgokon. Nem kell a hajad tépni egyszerű használat mellett. Az meg, hogy az 5T túlárazott elég vicces kijelentés. Az S8, G6 és társaival van pariba, azért hozzájuk képest.. Főleg, hogy most az S8 ára éri el kb az OP6 árát ami már nem egy liga.

por, vízállóság hiánya, 1x használtam az S8-at vízben. Persze jól jön de azért nem érvágós dolog.
barométer szenzor hiánya - nekem sose kellett mindegy volt-e benne.
a kamera gyengesége - ezzel amúgy lelehetne állni. :D a szoftver nem az igazi de nem kb ennyi a kivetnivaló az egész eszközzel, egyébként meg nem olyan vészes mint ahogy itt sokan álíltják. Az, hogy valaki nem tud vele jó képet csinálni nem biztosan a telefont degradálja és nem biztosíték arra, hogy monduk egy Pixel 2-vel tudna jó képet csinálni. Nekem pl sose jött elő az olajfestmény effekt bár nagyrészt manuális módban fotózok vagy HDR+al és csak low light helyzetekben van kivetnivalóm vele.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2940) ßrainiac válasza Divinity (#2939) üzenetére


ßrainiac
addikt

Teljesen mindegy mit irsz, ha nem lehet megvenni 80k-ert, szar.

Azert durva h pont egy OnePlus kapcsan hallom azt a szot h "tularazott" :U

szerk. egyebkent annyira szar, h a felesegem oda volt meg vissza h levalthatja ra az LG G6-osat, ami szinten nem egy kuka telefon.

[ Szerkesztve ]

(#2941) ßrainiac


ßrainiac
addikt

Hasznalja vki a stereo speaker mod-ot?

Valamint a Gcam dynamic library izet?

(#2942) racerx válasza ßrainiac (#2941) üzenetére


racerx
őstag

Én a Gcamot használtam, a Gcam appal. Piros kis pöttyök nem voltak a képeken, de olyan óriási különbséget se láttam ez és a gyári app képei között. Sőt a Gcam sötétebb képeket készített. Szerintem ez az 5-5T egybe fejlesztés nem túl okos ötlet. 5-ösön (amire elvileg alapból van) állítólag sokkal jobb, de itt nem tom..'

(#2943) szkorhetz válasza bakki (#2938) üzenetére


szkorhetz
őstag

S8+-ról jöttem 5T-re, sose mennék vissza. :D
Rá kellett dobnom egy tizest, és így is simán ez a jobb telefon, kérdés nélkül.

(#2944) cirx


cirx
senior tag

Egy érdekesség amivel ma szembesültem. Már jeleztem a KH mobilbank fejlesztőinek a bugot. Kiváncsi vagyok, hogy termékspecifikus, vagy csak nálam van jelen.

Aki rendelkezik Oneplus 5t telefonnal és használja a KH mobilbankon belül az nfc-s fizetést, nézze már meg, hogy ujjlenyomattal való feloldás nélkül is lehet e vele fizetni. Tehát full inaktív koromfekete kijelzővel is bejelez e a terminál! Nálam igen. Igen komoly biztonsági hiba, így felhívom minden tulaj figyelmét, legyetek elővigyázatosak. :Y :Y :Y

S23 GREEN

(#2945) Divinity válasza szkorhetz (#2943) üzenetére


Divinity
őstag

Nekem 60at de totál megérte:DDD

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2946) bakki válasza szkorhetz (#2943) üzenetére


bakki
kezdő

Megnyugtató, mert hosszú vívódás után megrendeltem ezt a "szart". És még most is gyötrődtem, jól tettem e :DD

(#2947) bakki


bakki
kezdő

De a SAR értéke jó magas, fej 1.68 , test 1.71 W/kg . A Blackview bv8000-emnek a SAR érték 0.731 fej, 0.281 test, most már értem, miért mondta egy haverom, hogy "bio" telefon.

(#2948) Divinity válasza bakki (#2947) üzenetére


Divinity
őstag

öhm, nem annyi. :D
Head: 1.41 W/kg
Body: 0.51 W/kg

Ügye 1.6-bál húzták meg a vonalat, hogy az még semmiség, szóval beleesik. :)

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#2949) ßrainiac válasza racerx (#2942) üzenetére


ßrainiac
addikt

Pedig vannak kulonbsegek rendesen.

Nem piros, feher pottyos mintazat az egesz kepen.

Keress ra a neten.

(#2950) kenccsi válasza racerx (#2942) üzenetére


kenccsi
tag

Halló, én most az egész hétvégét gcammal fotóztam végig, illetve néha egyet a simával és ég és föld a különbség, ha gondolod teszek majd felpár képet. Annyi a lényege, hogy "hdr+ enhanced" módban kell fotózni, anélkül én sem lattam különbséget.

Más:
Edddig amit adtak az 5t-hez tokot használtam, ideje lenne lecserélnem, vélemények, kinek mi jött be? Olyat keresek ami nem ez a szilikon, műanyag hatású, kicsit olajosabb kézzel nyúlok hozzá és már csúszkál az egész hátoldala... Egyelőre ezt a Nillkin fristed shield-et néztem ki, bár inkább olyat keresnék ami fedi a gombokat, alját, tetejét is. Utálom nem tokon keresztül nyomkodni a gombokat... :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.