Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) fricci


fricci
tag

Beta2-n és stable-n is tapasztalom a következő problémát:

4G-n a Messenger csak "Várakozás a hálózatra" üzenetet jelenít meg, a Oneplus community alkalmazása nem tud letölteni semmit. De a net működik, twitter, web bejön.

Vodafone-n vagyok, próbáltam átváltani 3G-re de mintha nem oldaná meg a problémát.

Valaki talákozott már ezzel?

(#1452) kcsa válasza fricci (#1451) üzenetére


kcsa
veterán

Töröld ki a default apn-t

(#1453) fricci válasza kcsa (#1452) üzenetére


fricci
tag

Uram, :R :R :R

tökéletes... köszönöm

(#1454) szuladam


szuladam
aktív tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg az 5t-m és egyből problémám akadt bejeletkezésnél. Nem találja az előző telefonom (nexus 5x) először megpróbáltam beírni a google app-ba a "set my device" keresést, de az app (logikusan ) a google keresős találatokat adta fel... Másodjára megpróbáltam a felhőből bejelentkezni, ekkor viszont csak a tabletemet találta meg a nexus 5x-es régi telefonomat nem. Valaki tudna segíteni?

(#1455) YAS-dude válasza kcsa (#1435) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nem szeretem a miuit, nekem az oxygenos teljesen megfelel, azért írtam, mert ha valaki a miuihoz van szokva, annak az oos lehet, hogy fapadosnak fog tűnni.

(#1456) Vagany válasza Norbi. (#1124) üzenetére


Vagany
őstag

Sikerült megnézni, mit muzsikál a Huawei SC töltővel? :U

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1457) Vagany válasza szuladam (#1454) üzenetére


Vagany
őstag

Az igazat megvallva azt sem tudom mit írsz és hogy mit szeretnél :B . Én bekapcsoltam a telefont és amikor kérte megadtam a gmail címet meg a jelszót és kiválogathattam, hogy milyen programokat telepitsen fel és utána egy-két dolgot manuálisan átmásoltam ami még kellett és kész.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1458) bajaki válasza Vagany (#1456) üzenetére


bajaki
őstag

Nekem ma jött meg a Huawei töltő. Nem tudtam már másra elhasználni a kupont, így vettem egyet "tartalékba". Nem megy vele a Dash, ahogy várható volt.

(#1459) Vagany válasza bajaki (#1458) üzenetére


Vagany
őstag

És a Huawei kábele a Oneplus dash töltővel?

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1460) ADAM1337 válasza Vagany (#1459) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én próbáltam keresztbe kasul egy P10 töltőjével egyiken se mukkan meg, a gyors töltés illetve se a supercharge se a dash, csak ugye a sajátjukon.

(#1461) macii97 válasza ADAM1337 (#1460) üzenetére


macii97
senior tag

Mivel a töltő, kábel, telefon felismerik egymást, és csak akkor engedi rá a kábelre/telefonra a töltőfej a 4 ampert, ha minden klappol. Asszem a kábelben is van valami (talán egy chip emlékeim szerint) ami alapján barátkoznak :)

(#1462) ADAM1337 válasza macii97 (#1461) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen, ezt sejtettem, de azért kollégám kíváncsi volt anno rá.
Mikor mutattam neki a töltőt.

(#1463) Vagany válasza bajaki (#1458) üzenetére


Vagany
őstag

Köszi bajaki és ADAM1337 :R . Sajnos akkor ez nem jött be :B .

Az összefoglalóba:
OnePlus 5T Unbrick tool Ne legyen szükségünk rá :U .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1464) racerx


racerx
őstag

NA megjött nekem is a Nillkin üveg , a + változat. Nem rossz, kissebb mint a gyári fólia, felrakása elsőre nem lett pontos, vissza kellett szednem, utánna már jó lett a pozíció. Egyedül felül a hangszóró mellett lett egy kicsit "fehér", leg alul középen. De ezt az alis réskitöltővel orvosoltam. Sajnos amikor visszaszedtem, összszedett vmi
mikroméretű port 1-2 helyen, amit a csap alatti mosás se vitt le, így ott sajna látszik vmi a kikapcsolt képernyőnél, de nem veszélyes, bekapcsoltnál meg semmi se látszik, simán együtt lehet vele élni.
Valószínűleg ha elsőre sikerül a tuti pozíció, akkor csak max a széln kelett volna réstkitölteni. Az érintési érzet, az oleophobic réteg, szokásos Nillkin minőség, koszt , ujjlenyomatot nem gyűjt, siklik rajta az ujjam.
Asszem marad fenn, nem rendelek se gyárit, se másik Nillkint. Ja és persze a mérete miatt teljesen tokbarát, mindennel együttlehet simán.

(#1465) macii97 válasza fricci (#1448) üzenetére


macii97
senior tag

Beletenném én az összefoglalóba, de fogalmam sincs, hogy honnan van az a ROM, amit feltetet. Lehet, hogy csak én nem találom, de jó lenne ha hivatalos forrásból lenne. Erről esetleg van valakinek infója, illetve hivatalos guide-t sem lehet találni, vagy csak béna vagyok?

Vagany: vettem :R

(#1466) fricci válasza macii97 (#1465) üzenetére


fricci
tag

Itt is említik:

https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-open-beta-1-android-o-for-the-oneplus-5t.733021/

sajna a beta2 threadből már kimaradt

(#1467) macii97 válasza fricci (#1466) üzenetére


macii97
senior tag

Ezt kerestem, köszi!

(#1468) Fornetti


Fornetti
csendes tag

Sziasztok!

5T vásárlásán töröm a fejem és másik négy is a kalapban van jelenleg:

Mate10Pro
MiMix 2
Honor v10
LG V30

Akinek ezek közül bármelyikkel is volt tapasztalata, tudna egy pár szót írni, hogy miért jobb egyik vagy másik?

Amik számomra fontosak:
- akadás/lag mentes kezelés (nem szeretem ha egyik nap még gyors, aztán a következőn már megakad egy-egy program betöltése ismeretlen dolgok miatt)
- sokat Heartstone-ozok, nem akarom feltétlenül, hogy kiégjén a szemem,
- jó fotó és videó képességek (képstabilizátor előny)

Illetve egy speciális kérdés az 5T-hez. A hátlapon lévő ujjlenyomat szenzor beállítható úgy, hogy pl ha megnyomom akkor home vagy back-ként működjön vagy gesztust is lehet?

(#1469) Nunder válasza Fornetti (#1468) üzenetére


Nunder
őstag

Azért a többi eléggé más kategória, én speciel azt mondnám, hogy ezt a kérdést itt tedd fel illetve olvasgass: Melyik okostelefont vegyem?

Az általam olvasottak/látottak alapján a csapatból a Mate10Pro a nyertes. Ár/értékben nyilván a 5T.

Az ujjlenyomat olvasóról meg annyit, hogy Home-ként tudtommal nem funkcionál, a Notification sávot lehet vele le-fel mozgatni, valamint a kameránál lehet exponáló gombként beállítani.

Hogy van-e valami 3rd party app ami tudja az egy jó kérdés.

A 3 navigációs gombra lehet még "double-tap" vagy "long press" funkciókat bindolni alapból.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#1470) Fornetti válasza Nunder (#1469) üzenetére


Fornetti
csendes tag

Pl lehet "előző app megnyitása = alt+tab"-ot mondjuk a hosszan nyomott back gombra rakni?

(#1471) purcigeorge válasza Fornetti (#1470) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Nem lehet

[ Szerkesztve ]

(#1472) Vagany


Vagany
őstag

BT füles csatlakoztatásakor Nougat-on is volt kis akku kijelzés a BT ikon mellett fent az értesítősávban?
Az aptx beállítás is elköltözött és végre nem kell külön állítgatni a kódolást, hanem a csatlakoztatott BT eszközöknél külön lehet be-kikapcsolni amelyik eszköz támogatja. A speciális beállításokba bekerült egy OnePlus Switch menüpont, ha jól értem ez pont az előző telefonrol átköltözést segítené, pár hozzászólással fentebb egy kollégának ilyesmi gondjára lehetne segítség, én nem próbáltam. Egyre jobban bejön ez az oreo beta 2 :C . Egyedül a play áruház indokolatlan agresszív háttérbeli bezárása nem tetszik.

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1473) kcsa válasza Vagany (#1472) üzenetére


kcsa
veterán

"BT füles csatlakoztatásakor Nougat-on is volt kis akku kijelzés a BT ikon mellett fent az értesítősávban?"

Van ilyen.

(#1474) Vagany válasza kcsa (#1473) üzenetére


Vagany
őstag

Akkor ez nem az oreo műve viszont nagyon hasznos :K .

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#1475) YJke


YJke
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy 5T-t és hozzá egy edzett üveget de nem igazán értem ez a voucher kód hogy működik :F
Pm-ben esetleg ha valaki megírná megköszönném :R

(#1476) YJke válasza YJke (#1475) üzenetére


YJke
tag

Sikerült is, köszönöm a segítséget mindenkinek aki írt :R :R

(#1477) YAS-dude válasza Fornetti (#1468) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ha a jó kamera fontos, akkor ne 5t-t. Minden másban szuper.

(#1478) sharkypeti válasza Fornetti (#1468) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Ha tudsz még hozzátenni, akkor Mate 10 Pro. Ha kell a B20, akkor V10 kilőve (viszont a View 10 B20-as).
Ha a kamera fontos szempont, akkor inkább ne 5T és ne Xiaomi.
Szóval, ha nem vagy árérzékeny, akkor a Mate 10 Pro vagy LG V30.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#1479) racerx


racerx
őstag

Mindenki kapott az Oneplustól levelet a kártyamizéria miatt, vagy csak azok (mint én) akik kártyával vásároltak?

(#1480) kcsa válasza racerx (#1479) üzenetére


kcsa
veterán

Én nem, paypallal fizettem.

(#1481) laca71 válasza racerx (#1479) üzenetére


laca71
aktív tag

Szia
Mit tartalmaz a levél?

(#1482) racerx válasza laca71 (#1481) üzenetére


racerx
őstag

Semmi extra, ennyi:
Dear user,

We are deeply sorry to inform you that following an attack on our systems, your credit card data may have been compromised. This data includes the card number, expiry date and security code that you entered at oneplus.net.

As soon as we were made aware of the attack, we launched an urgent investigation. We suspended credit card payments and have been working with a cybersecurity firm to reinforce our systems.

We recommend that you check your card statements and report any charges you don't recognize to your bank. They will help you initiate a chargeback and prevent any financial loss. If you run into any problems, or need further guidance, don't hesitate to reach out to us.

Meanwhile, we are looking for a suitable way to offer one year's credit monitoring to affected users. Credit monitoring is a service that alerts you to any abnormal or fraudulent use of your credit card. We will be in touch over email with details on how to claim your credit monitoring.

Once again, we cannot apologize enough for this incident and the trouble it may have caused you. We have informed the relevant authorities to monitor your card status, and will take measures to ensure this never happens again. If you have any questions, our customer support team is available at support@oneplus.net.

Our deepest apologies,

The OnePlus Team

(#1483) macii97 válasza laca71 (#1481) üzenetére


macii97
senior tag

Hogy nagyon sajnálják, és terveznek egy egy éves "credit monitoring" szolgáltatást adni azoknak, akik bankkártyával fizettek, erről később írnak még bővebben.

Szerk: megelőztek :) akkor magyarul összefoglalva ennyi. :D

[ Szerkesztve ]

(#1484) racerx válasza macii97 (#1483) üzenetére


racerx
őstag

Jah nekem aztán monitorozhatják a letiltott kártyámat :).

(#1485) macii97 válasza racerx (#1484) üzenetére


macii97
senior tag

Legalább azt 60000%-ra nem támadják meg többet :D

(#1486) MrLando


MrLando
csendes újonc

képernyővédőt hol tudom beállitani? :D mindig az alapértelmezettet hagyja bent

(#1487) Edge válasza sharkypeti (#1478) üzenetére


Edge
veterán

viszont 5t meg gyorsabb és az is szempont volt(tisztább bloatware mentes OS).

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1488) mucsácsó válasza racerx (#1479) üzenetére


mucsácsó
tag

Én azzal vásároltam, de egyelőre semmi.. :D

(#1489) racerx válasza mucsácsó (#1488) üzenetére


racerx
őstag

Akkor lehet hogy csak azok kaptak akiknél tudják hogy ellopták a bankkártya adatokat.

(#1490) SharpSA válasza racerx (#1489) üzenetére


SharpSA
veterán

Az lehet, én is kaptam ilyen emailt, de már van új kártyám.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1491) kcsa


kcsa
veterán

Jut eszembe, valaki ígért akku-szétszedést, volt már, csak lemaradtam, vagy elfelejtődött?

(#1492) SharpSA válasza kcsa (#1491) üzenetére


SharpSA
veterán

Akku szétszedést? Miért kell szétszedni az akkut?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#1493) mackosajt01 válasza racerx (#1489) üzenetére


mackosajt01
csendes tag

Én is kaptam ilyen e-mailt, de eddig nem történt gyanús forgalom a számlámon.

(#1494) kcsa válasza SharpSA (#1492) üzenetére


kcsa
veterán

A kérdés csak annyi, hogy a gyári akku egy- vagy két cellás.

(#1495) racerx válasza SharpSA (#1490) üzenetére


racerx
őstag

Nekem is úton van az új kártya,plusz egy a direkt webes vásárlásokhoz.

(#1496) escape válasza kcsa (#1491) üzenetére


escape
aktív tag

Megtörtént. :) Van két vékony szalagkábel ami a cellákba megy az érintkezők felől, feltételezem hogy a pozitív és a negatív pólus és egy cella az egész, semmi különleges. Csináltam képet, de nem látható rajta semmi. Az akksit leadtam gyűjtőbe, a burkolatot pedig kidobtam.

Azért kell sportolnunk, hogy szép, izmos halottak legyünk. - Egyelőre hadjárat...

(#1497) kcsa válasza escape (#1496) üzenetére


kcsa
veterán

Cellákba, vagy csak egy cellába? ;)

(#1498) Csori72


Csori72
aktív tag

sziasztok.
kedden megérkezett nekem is a 8/128, azóta 1 frissítést is kaptam rá. most OS 4.7.6 van rajta.
1 problémát vettem észre: ha nincs bekapcsolva a mobil adatforgalom akkor a német kártyám nem fog hálózatot.
valaki találkozott már ilyennel? korábbi telefonokon nem kellett mobil adatforglom.
van erre orvosság? v ez teljesen természetes? (sztem nem)

[ Szerkesztve ]

..:: 1+TTTTT ::..

(#1499) kcsa válasza Csori72 (#1498) üzenetére


kcsa
veterán

Nem is hívható, vagy csak a térerő jelzésnél megjelenő X miatt gondolod?

(#1500) Csori72 válasza kcsa (#1499) üzenetére


Csori72
aktív tag

én sem tudtam hívni róla és engem sem hívhattak.
amikor én indítottam hívást akkor kiírta, h: "a hálózat nem elérhető"

..:: 1+TTTTT ::..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.