Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:59:15

LOGOUT.hu

ONEPLUS 5T ÖSSZEFOGLALÓ
OLVASD EL!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1553) macii97 válasza Vagany (#1547) üzenetére


macii97
senior tag

Addig szép amíg fel nem teszed... 3T-n sok mindent kipróbáltam, nillkin üvegek a legjobbak. Vagy a gyári, ha mindenképp full cover kell, de az elég vaskos és minimálisan de beletakar a képbe..

(#1554) Rise17


Rise17
tag

Szép estét! Gondolkozok hogy vásárolok 1 5t 8gb/128-at.Olyan kérdéseim lennének hogy: 1. Itt is megvan a jelly effect mint a sima 5-be? 2.Iletve 1 Galaxy s6-hoz képest mennyire rosszabb a kamera és a videó készítés? csak mert az s6 ugye16mp ios-el. 3.Mennyi szabad hely van a ramban? Samsungról jövök,nekem ez fontos lenne :)4. mennyire karcolódik,pattogzik le a hátlapjáról a festék?hangban milyen? csak mert az s6ban van 1 jó minőségű dac,nem tudom mennyit lépnék itt vissza.Köszönöm a válaszokat!

(#1555) Gergosz2 válasza Rise17 (#1554) üzenetére


Gergosz2
veterán

Mennyi szabad hely van a ramban?

Ez miért is fontos? Ha már bele teszik használja is rendesen ki a rendszer, hogy minél jobb élményt adjon. Mellesleg ha számok kellenek, akkor 6 GB-os verzióban nagyjból 2 GB-ot ír szabadnak.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#1556) Rise17


Rise17
tag

Mert a samunál ha 1 alá esik láthatóan belassul :D

(#1557) YAS-dude válasza Rise17 (#1554) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nincs jelly effekt, más a kijelző mint az 5-ben és ezt pont jó irányban tervezték bele a telefonba.
Nekem is a 8 gigás van, perpill 43 óra uptime után 4gb ram foglalt. Sosefogyel.
Nem ismerem az s6 kameráját meg dac-át. Az utóbbi nem rossz az 5t-ben, a kamera... nem használ neki az ois hiánya, a második kamera felesleges, azzal is szar kevés fénynél. Op3+gcmod után egyértelmű visszalépés, le is szokom lassan a fotózgatásról, nulla élmény az 5t-vel.

(#1558) Rise17


Rise17
tag

Húha ez nem jó hír,még a mate 10 prón gondolkodok több napja és nem tudok dönteni..Az viszont 6 giga ramos lenne és 50 ezerrel több :S

(#1559) kcsa válasza Rise17 (#1558) üzenetére


kcsa
veterán

Nyilván nem véletlen az árak különbsége :)

(#1560) Rise17


Rise17
tag

hát jó,csak nem tudom ér-e annyival többet a kamerája :D

(#1561) kcsa válasza Rise17 (#1560) üzenetére


kcsa
veterán

Pedig ezt pont neked kell tudni, más nem hozhatja meg a döntést. Nézegess képeket, és dönts.

(#1562) Rise17


Rise17
tag

.[link] Ezt a videót néztem,itt korrekten néz ki a dolog:) az a baj az egyik teszten korrekt,de van olyan amiken ocsmány képeket lő :) viszont azt látom hogy a videostabiliítás az egyik legjobb a piacon!

[ Szerkesztve ]

(#1563) YAS-dude válasza Rise17 (#1562) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ezt sajnos csak akkor találtam meg, mikor már megvettem.

https://youtu.be/9Im69uDskgI

(#1564) YAS-dude válasza Rise17 (#1558) üzenetére


YAS-dude
őstag

A 6gb ram is bőven elég.

(#1565) ßrainiac válasza YAS-dude (#1564) üzenetére


ßrainiac
addikt

Pontosan. A 8GB ramra ugy kell inkabb tekinteni mint a 128GB-os tarhely velejarojara, kicsit parasztvakitas, foleg hogy vmi teszt alapjan a telo boven elkezdi 6GB-nal bezarogatni az appokat, hiaba van meg szabad 2 gigad..

(#1566) macii97 válasza Rise17 (#1562) üzenetére


macii97
senior tag

A mate 10 pro, pixel 2, s8, iphone x nem egy ligában játszik az 5t-vel! Sokszor volt már erről szó, de ennek a telefonnak a középkategóriában a helye az ára miatt. Ezért cserébe mindenből vagy középkategóriába illően közepeset (kamera) vagy sokkal jobbat (high-end soc, 6/8 giga ram, szuper gyorsaság, jó kis szoftver, stb stb stb) kapunk. Ez egy középkategóriás telefon, nagy ambíciókkal! Ahogy az összes eddigi 1+. Kezeljük is úgy :)

A stabilizálás egyébként csak elektronikus, ennek is vannak bajai, de elég jól kompenzál.
Ha azt várod tőle mint más 500 dolcsis telefontól, akkor nem fogsz csalódni semmilyen téren.

(#1567) szkorhetz válasza macii97 (#1566) üzenetére


szkorhetz
őstag

Azért egy 150 ezres telefon már nem a középkategóriát képviselni, sőt olyan messze van tőle, mint Makó Jeruzsálemtől. Én S8-ról jöttem, kamerában, kijelzőben gyengébb csak ez, minden másban ezerszer jobb.
Bőven csúcskategóriás telefon az 5T és úgy is kell kezelni.

(#1568) ßrainiac válasza szkorhetz (#1567) üzenetére


ßrainiac
addikt

Csak kameraban nem.

De mindegy, nem ez az elso csucskategorias telo aminek szarcsy a kameraja.

Amugy Gcam moddal nagyon szep kepet lo, csak tele van szorva a foto pottyokkel (epp most teszteltem az itt talalhato 1.6-os Arnova-val). Ahogy nezem, ez amiatt van h nem public a kamera driver forrasa (vagy vmi ilyesmi).

Az az erdekes, hogy ezen az oldalon a csoka mutat csomo fotot amin nincsenek rajta a pottyok :Y

[ Szerkesztve ]

(#1569) macii97 válasza szkorhetz (#1567) üzenetére


macii97
senior tag

A Galaxy A8 (2018) nyitóára 160 ezer forint kártyafüggetlenül. Az 5T pl ezzel a telefonnal van párban, ami a samsung szerint is a középkategória teteje.
A 64 GB-os S8 megbízhato helyről (nem sufni) 210-220 ezer. Ez 60-70 ezer ft különbség.
Huawei Mate 10 pro 215 ezer (MM-ban pl).
Iphone 7(!!) 32 GB szintén normális helyről 170 ezer, ami a 128-as Oneplus 5t ára kb.

Tudom én is, hogy 150 ezer az sok pénz, és nem kéne ennek a középkategóriában lenni, de a gyártók elérték ezt. Manapság alsó kategória az 0-50 ezerig, 50-160 középkategória, 160+ a felső. Szörnyű ez, aláírom, de ezért van OnePlus-om, és ezért ajánlom a Xiaomi-kat a családnak az alsó kategóriából. Mert ár/érték arányban verhetetlen (a Xiaomi és) a 1+!

(#1570) kcsa válasza macii97 (#1569) üzenetére


kcsa
veterán

Itthon.

Német mediamarktban az s8 ugyanúgy 499€, mint az 5t. Szállítás nem ingyen, de olcsón megoldható.

(#1571) macii97 válasza kcsa (#1570) üzenetére


macii97
senior tag

És miről másról beszéljünk, ha nem az itthoni helyzetről?
Direkt a hazai árakat kerestem, tudom amazonról is lehetett s8at rendelni 500 dolcsiért, de ez nem gyakori... Ráadásul utána a garanciális ügyintézés (szürkeimportos telefon esetén inkább ne is beszéljünk róla) sem halál biztos...

(#1572) kcsa válasza macii97 (#1571) üzenetére


kcsa
veterán

Egészen pontosan így van. Csak a képet akartam árnyalni, mert sejtésem sincs, miért ilyen idióta a magyar árazás.

(#1573) macii97 válasza kcsa (#1572) üzenetére


macii97
senior tag

Ez itt már off, de gondolom különböző adók, járulékok is hozzájárulnak (nem csak az áfa-ra gondolok, hanem a forgalmazók költségei is magasabbak lehetnek, amit ki kell termelni, és végsősoron mi fizetjük meg), amik nálunk magasabbak, mint máshol.

(#1574) siege5 válasza macii97 (#1571) üzenetére


siege5
aktív tag

Pont ezért nem érdemes árak alapján kategorizálni.
Az hogy melyik gyártó mennyire húzza fel az árait és üli meg a márkanevet, még nem jelenti azt, hogy feltétlen többet is ér.
Egy Samsung vagy iPhone mindig nagyobb név volt és lesz, mint egy onePlus, így természetesen az ára is magasabb, mivel ezt a felárat az átlag használó ki is fizeti, és ennyi pont elég, hogy 40-50 ezerrel drágábban el lehessen adni.
Ezzel szemben aki igényes, az körbenéz, teszteket olvas, videókat néz meg, és rájön, van olyan hogy igaz nem annyira ismert, de best buy (magyarán, ez, hogy meghúzzuk az árat 160nál, és ez alá beesik egy teló már rögtön nem ér annyit nem releváns, hiszen egyik másik gyártó telefonjai átnyúlnak negatív vagy pozitív irányba ezen a megadott értéken)

[ Szerkesztve ]

(#1575) macii97 válasza siege5 (#1574) üzenetére


macii97
senior tag

Értem én, de akkor mi alapján kategorizáljuk? SOC, RAM mennyiség, akksi kapacitás? Vagy ránézésre? Ezek is hasonlóan változatosak... A szolgáltatók, forgalmazók mind árak alapján kategorizálnak... Ahogy a gyárak is. A Mi fér bele ebbe az árba elve alapján. Az ár a minőség jele a vevők fejében. Minél drágább annál jobb lehet, pedig ez nem feltétlenül igaz. Vannak gyártók akik követik a főkolompost (apple), és aszerint áraznak, és vannak akik ez alá mennek. Viszont itt jön a "gagyi sz@r, olcsó kínai kaki" troll áradat.

(#1576) frostwyrm


frostwyrm
csendes tag

Nillkin.
Tulajdonképpen mi a különbség a H és a H+ Pro között, a vastagságuk?

Másik: a Nature tokkal kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Miben más, mint a gyári, amit az 5T-hez adtak?

(#1577) kcsa válasza frostwyrm (#1576) üzenetére


kcsa
veterán

Vékonyság és 2.5D ívelt szélek.

(#1578) ßrainiac válasza frostwyrm (#1576) üzenetére


ßrainiac
addikt

Nillkin nature tokok jok, tobb telora raktunk itthon.

Recezett oldalai vannak a jobb fogas erdekeben, fasza kivagasok, altalaban usb takaro, esetleg jack takaro is, etc.

En nem vagyok egy nagy tok szereto, de meg feltem a telot az elejen es jobb erzes tokkal lerakni valahova, igy fent van a gyari, sztem teljesen jo.

H 0.3mm, mig a H+ Pro 0.2mm es utobbi lekerekitett szelu is.

(#1579) frostwyrm


frostwyrm
csendes tag

Köszönöm a válaszokat. Frosted tokot és H+ Pro fóliát fogok rendelni, de nem tudom, hogy a delivery methodnál pl. a Nillkin suggestion (3,90euró) vagy a Free shipping közt mi a különbség? :D

(#1580) ßrainiac válasza frostwyrm (#1579) üzenetére


ßrainiac
addikt

Sztem tokmindegy, a fizetos vmi ajanlott/expressz cucc lesz, a masik meg gondolom levelkent.

(#1581) frostwyrm válasza ßrainiac (#1580) üzenetére


frostwyrm
csendes tag

Akkor a többi micsoda? :P Ezek az opcióim:

[ Szerkesztve ]

(#1582) ßrainiac válasza frostwyrm (#1581) üzenetére


ßrainiac
addikt

No idea.

Hasznald vagy azt, vagy a free shippinget.

(vagy aliexpress es onnan free shipping)

[ Szerkesztve ]

(#1584) Fornetti


Fornetti
csendes tag

Sziasztok!

Végül én is az 5T vásárlása mellett döntöttem. Jelenleg milyen kedvezményt lehet érvényesíteni? Csak a csupasz 6Gb-s készüléket akarom megvenni, egyéb kiegészítők nélkül. Illetve most biztonságosnak tekinthető a paypal-os vásárlás?

(#1585) Edge válasza Fornetti (#1584) üzenetére


Edge
veterán

paypal eddig is biztonságos volt és az is.

[ Szerkesztve ]

Többékevésbé: éééééééééééé bbb

(#1586) adesz444 válasza Fornetti (#1584) üzenetére


adesz444
csendes tag

Diákkedvezmény él, 5%, néhány hete vásároltam így én is. Mindenképp ajánlott paypalon keresztül, máshogy szerintem nem is lehet jelenleg fizetni az OP oldalán.

(#1587) racerx


racerx
őstag

A Nillkin + os nem rossz, de egy két helyen a szélénél nem ragadt oda, amit szépészetileg orvosoltam alis olajjal,de 1 hét után ugyanazokon ahelyeken visszatért a folt. Most kipróbálom a gyári üveget, mert sajna a Nillkin alatt maradt pár porszemcse, és nem szép.

(#1588) dbius válasza Fornetti (#1584) üzenetére


dbius
veterán

Kiegészítve (#1586) adesz444 hozzászólását: Van lehetőség kupon használatára is, amennyiben nem csak telefont, hanem kiegészítőt is vásárolsz a készülék mellé. Ekkor - kizárólag - a kiegészítők árából kapsz összesen 20EUR összegű kedvezményt. Ha jók az információim, akkor csak az önálló kiegészítőkre használható, csomagban kapható kiegészítőkre nem, de ezt majd pontosítják.

Én is múlt héten rendeltem készüléket és kiegészítőket is, megkaptam a kedvezményt. Kuponok táblázata:
[link] Hozzátenném, hogy én megpróbáltam a január elején táblázatba került linkeket, de már mind fel volt használva. Én beraktam az általam kapott invite kódot 26-án, ha még nem vitték el, akkor megpróbálhatod felhasználni rendelésnél. Ha már elvitték, akkor keress rá a neten a "oneplus 5 voucher"-re, én így találtam egy még működő kódot.

(#1589) cirx


cirx
senior tag

Kegyetlen. :DD :DD

https://youtu.be/BYutqbhKmjk

S23 GREEN

(#1590) HREH válasza cirx (#1589) üzenetére


HREH
senior tag

ezek komolyan nem normálisak ;] :DDD

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#1591) fricci


fricci
tag

Beta3 in da house

(#1592) kcsa válasza fricci (#1591) üzenetére


kcsa
veterán

"Removed clipboard function"

what? :D

(#1593) fricci válasza kcsa (#1592) üzenetére


fricci
tag

nem tudták megoldani hogy ne küldje el kínába 😄

(#1594) ßrainiac válasza kcsa (#1592) üzenetére


ßrainiac
addikt

A torles elmenyenek javitasa utan elveszik a vagolapot?

Lehet, hogy nagyobb elmeny ha nincs benne ilyen :D

(#1595) macii97 válasza fricci (#1593) üzenetére


macii97
senior tag

Elméletileg ez a funkció nem volt aktív az OOS-ben csak a kínai HOS-ban, csak a kód maradt benne. De minden esetre kivették :))

(#1596) fricci


fricci
tag

Próbáltam ezt a navigation gesture-t de én duplatouch-ra használom az "előző alkalmazásra váltás" funkciót ami így nem megy :(

[ Szerkesztve ]

(#1597) MrLando


MrLando
csendes újonc

Mikor várható hivatalos Oreo egyébként? Úgy tudtam januárra volt beigérve

(#1598) purcigeorge válasza kcsa (#1592) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Amúgy én nem jöttem rá, hogy annak a vágólapnak mi volt az értelme. Mindig pont ott jelent meg, ahol böngésző lapot kell váltani mondjuk a Chrome-ban.
Az viszont újdonság, hogy az időjárás alkalmazás ikonja az idő függvényében változik? Eddig nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#1599) fricci válasza purcigeorge (#1598) üzenetére


fricci
tag

szerintem eddig is csinálta

(#1600) macii97 válasza MrLando (#1597) üzenetére


macii97
senior tag

Inkább gyakoroljanak a bétában még, mielőtt jön a stabil... Több gyártó is visszavonta már az oreo frissítést, szerintem android szinten van valami ami megnehezíti a melót...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.