Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18351) NORBl


NORBl
aktív tag

Most mikor jön a nougat ? Mikor fogja feldobni a teló, hogy le lehet frissíteni ?

(#18352) PowerBuldog válasza NORBl (#18351) üzenetére


PowerBuldog
veterán

VPN Canada vagy Németország és láss csodát.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18353) vitezlejszlo válasza UberMutant (#18344) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Jo hat en kerek elnezest a nep okositasara tett kiserletem miatt :)

(#18354) bAtt001 válasza vitezlejszlo (#18353) üzenetére


bAtt001
addikt

Volt már amúgy tegnap az a hír, de ez is tegnap jött ki [link] :) Mondjuk az megint más kérdés, hogy én nem bízok bennük 100%-osan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18355) pusihusi


pusihusi
addikt

Ugye itt sem jön frissítés a gyári romra, TWRP és Root alatt? Köszi!

Üdv. Feri!!

(#18356) UberMutant válasza pusihusi (#18355) üzenetére


UberMutant
őstag

de jön, a teljes romot tölti le

(#18357) plejik


plejik
addikt

Ti melyik VPN progit használjátok?

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#18358) TomWexX válasza plejik (#18357) üzenetére


TomWexX
addikt

Én az opera vpn-t.

Xiaomi 13 | Ipad Pro 10.5

(#18359) Colos1 válasza respecter (#18341) üzenetére


Colos1
őstag

El kell keserítselek... :)

Nem a VoLTE bevezetésével van gond, mert a Telenor idén év elejére ígérte, a probléma ott van, hogy ahhoz, hogy VoLTE hívást építsen fel a teló, ahhoz a másik félnek is VoLTE képes telóval kell rendelkeznie. Jelenleg a használt mobiloknak mindössze kb. 10% -a képes erre, magyarul statisztikailag 10 hívásból csak 1 fog ezen felépülni, a többi GSM lesz, ami ugyanúgy 2G/3G -n fog menni, mint most.

Ráadásul további problémát okoz, hogy a készülékgyártónak kell biztosítania egy VoLTE szoftvert a szolgáltató részére, mert minden hálózaton, minden készülékhez egyedi szoftver kell, hogy menjen.
Namost ismerve a Szarszungot, ha bevezeti a Telenor mondjuk Március 1-el a VoLTE -t, a telefonjaik még jövő karácsonykor sem fognak ezen menni ;]

Kell majd egy jó pár év, mire rendesen elterjednek a VoLTE képes készülékek, amit tovább lassít az, hogy a szolgáltatók valamiért nagyon nem erőltetik ennek bevezetését, és az igazi terjedése a készülékeknek csak azután várható, ha minden szolgáltatónál elérhető lesz.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#18360) plejik válasza TomWexX (#18358) üzenetére


plejik
addikt

Köszi!

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#18361) oba


oba
addikt

Német vpn-el szedtem le a 4.0.2-t. 30 mb, gyári root nélküli 4.0.1en voltam. Hülye fejjel a letöltés előtt nem kapcsoltam ki a vpn -t és úgy nyomtam rá a rom letöltésére. Gyanúsan hamar le is jött a 30 mb a német vpnnel. Frissítéskor ki is írta hogy frissítés nem sikerült. Szerencsére vissza engedett a rendszerbe egy ijesztő bootloop után. Most vpn keresve de már a saját netemmel tölti az OTA a teljes romot... szuper...

(#18362) zhata válasza UberMutant (#18340) üzenetére


zhata
senior tag

Köszi, már fel is raktam a 4.0.2-es full romot (és a Superusert) 4.0.0-ról. Feltűnt, hogy mennyire gyorsan ment, pár perc és kész volt. :K

(#18363) agent_k válasza zhata (#18362) üzenetére


agent_k
őstag

Valamit csináltak a rendszerrel, mert látványos gyorsulást tapasztaltam az alkalmazások megnyitásánál. Még az akku idő lesz kérdéses. Van-e ára ennek a smooth élménynek. Kiderül hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#18364) oba válasza zhata (#18362) üzenetére


oba
addikt

Nálam is rekord idő alatt ment fel a full 4.0.2 a 4.0.1-re... talán 3 perc sem volt az egész.

(#18365) seven7 válasza oba (#18361) üzenetére


seven7
aktív tag

Én nem szakítottam meg a VPN-t és nem volt probléma.

(#18366) pampika válasza oba (#18364) üzenetére


pampika
őstag

+1
Paráztam a 25%-os akksi miatt, de tényleg 3 perc alatt végzett. Azóta is vígan zakatol :)

(#18367) oba válasza seven7 (#18365) üzenetére


oba
addikt

Én sem szakítottam meg. A 30 mb -osnál hagytam, hogy a vpn kapcsolaton keresztül töltse le. Hibás is lett a fájl, gyanúsan hamar le is jött a 30 mb (5 másodperc alatt). A következő körben már a teljes romot ajánlotta fel (1400 mb). Annál a letöltés gomb megnyomása előtt kikapcsoltam a vpn -t, és visszacsatlakozva a saját wifimre nyomtam meg. Így nem volt semmi probléma.

(#18368) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Csatlakozok, végig VPN-en voltam, csak akkor kapcsoltam ki amikor lejött. Semmi gond nem volt a telepítéssel.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18369) PistiSan


PistiSan
addikt

Ti már felraktátok a pár napja linkelt, új "hivatalos" twrp-t?
Nekem még a 28-as végű van mindig.

(#18370) ratobi válasza PistiSan (#18336) üzenetére


ratobi
senior tag

És ez Nálad működik ? :U

(#18371) Rick4 válasza PowerBuldog (#18368) üzenetére


Rick4
félisten

Én volt, hogy az 1.4GB-os frissítést megállítottam, kiléptem a vpn-ből, újra elindítottam, de mivel vpn nélkül lassabb volt, egy idő múlva ismét megállítottam, és újra vpn-nel húztam, semmi baja se lett a telepítőnek.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#18372) zhata válasza agent_k (#18363) üzenetére


zhata
senior tag

Qrva gyorsan lecsökkent 100%-ról 95-re, de néha a MM alatt is megtette ezt, majd estére kiderül.

(#18373) PistiSan válasza ratobi (#18370) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem a twrp-3.0.2-1.28 verzió van fent amióta kijött a hivatalos 7-es android a telefonra (január 1 óta).
Igen, működik még most is, pár perce frissítettem vele a FULL OOS 4.0.2-re.

Láttam, hogy van újabb is, de senki nem írta, hogy telepítette e, csak azt hogy már elérhető.

(#18374) K82 válasza PistiSan (#18373) üzenetére


K82
őstag

Tökéletesen fut a hivatalos új, 3.0.3-0-as TWRP. Nincs jelszókérés, nincs dm-verity error, működik a titkosított telefonon.

Pixel / OnePlus Pad

(#18375) Cabrio


Cabrio
aktív tag

Hogy kell frissíteni, ha gyári rendszer van nekem root nélkül? Eddig simán ment a frissítés, de most valami mást dob be, amiben install from Adb, meg wipe van... Meglévő rendszerre szeretném feltenni, nem akarok törölni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#18376) K82 válasza Cabrio (#18375) üzenetére


K82
őstag

Nem lehet h csak recovery módban indítottad újra a telefont?

Pixel / OnePlus Pad

(#18377) randras_83 válasza K82 (#18376) üzenetére


randras_83
addikt

nem lehet, biztos

https://www.flickr.com/randras83/

(#18378) Cabrio válasza K82 (#18376) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Kanadai vpnel letöltöm, rányomok, hogy frissítés és rendszer újraindítás. És az jön be. Hogy lehet ezt kiküszöbölni?

(#18379) PistiSan válasza K82 (#18374) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!

Ez remek hív, köszi!

1. Annyit kell csak csinálni, hogy letöltöm a twrp-3.0.3-0-oneplus3.img-t.
2. Rá másolom a telefonra
3. TWRP-be bootolok, installál kiválasztom hogy image, betallózom a fájlt, majd a "Recovery"-t választom.

XDA-n van leírás is hozzá, mivel nem vagyok túl acélos angolból, és nem szeretném elcseszni, az nem lesz gond, hogy jelenleg nincs titkosítva a fájlrendszerem a telefonon, és f2fs-t használok?

Erre vonatkozóan több figyelmeztetést is látok, de nem vagyok 100% biztos abban, mit is jelent egyik másik figyelmeztetés.

Köszi előre is.

(#18380) pampika válasza Cabrio (#18378) üzenetére


pampika
őstag

valahogy recoverybe jutsz, azért vannak a menük.
ha magától nem csinálja meg, akkor mozgasd ki az update file-t a gyökér könyvtárba (vagyis ne legyen semmilyen mappában, hanem a file rendszer gyökerében), majd a frissítésnél a jobb felső sarokban van egy menü, ahol meg tudod neki adni, h hely frissítés. ott kiválasztod a file-t és megcsinálja azt, amit elvileg magától is csinált volna.

(#18381) Cabrio válasza Cabrio (#18378) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Szilveszterkor is így frissítettem és akkor simán ment minden, most meg ezzel szórakozik...

(#18382) SharpSA válasza szpali (#18349) üzenetére


SharpSA
veterán

Most már jön nekem is. :)
Melyik a legutolsó supersu?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#18383) K82 válasza PistiSan (#18379) üzenetére


K82
őstag

Ha a TWRP-t akarod frissíteni, akkor ez a módszer (zanzásítva, egyébként az összefoglalóban is megtalálod):
0.: adb telepítve a gépre
1.: letöltöd az új twrp-t az adb mappájába (legyen mondjuk d:\adb)
2.: telefont újraindítod fastboot (rendszerbetöltő) módban és rádugod a pc-re
3.: indítasz egy parancssort (shift + jobb klikk -> parancsablak nyitása itt) az adb mappában
4.: beírod a parancssorba: fastboot flash recovery twrp-3.0.3-0-oneplus3.img
így kell kinéznie:
d:\adb\fastboot flash recovery twrp-3.0.3-0-oneplus3.img
5.: lehúzod a gépről és a recoverybe lépsz be - itt már a twrp-be kell bootolnia

A TWRP-nek a titkosított fájlrendszerrel volt baja, szóval h most nincs titkosítva, nem okozhat problémát, ahogy az f2fs sem.

SharpSA: ez, a 2.79 SR3.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#18384) SharpSA válasza K82 (#18383) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#18385) Cabrio válasza pampika (#18380) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Köszi, így sikerült! :))

(#18386) PistiSan válasza K82 (#18383) üzenetére


PistiSan
addikt

Mint írtam, az XDA leírásban olvastam a frissítés menetét.

"UPDATING TWRP

To update TWRP, simply download the new twrp.img on your phone, then boot into your current TWRP and flash it.
To flash a twrp.img, navigate to [Install] -> [Flash Image] -> select your twrp.img -> [x] Recovery -> Flash!
After that, just use [Reboot] -> [Recovery] to reboot into the updated TWRP."

Én ez alapján csináltam meg, és simán működik, egyedül attól féltem, hogy majd baj lesz, mivel nem titkosított a fájlrendszerem.
Egyébként a dm-verity error továbbra is meg van nekem boot közben, lehet ha titkosítanám eltűnne....

Neked titkosítva van a telefonod fájlrendszeres?

(#18387) K82 válasza PistiSan (#18386) üzenetére


K82
őstag

Bocs, az "updating twrp" rész felett elsiklottam, mindig adb alól pakolom fel a recoveryt.

Igen, titkosítva van; a kompatibilis twrp-verzióig a rootolást sem erőltettem.

Pixel / OnePlus Pad

(#18388) Tibko8


Tibko8
senior tag

Open Béta 11 lehet tölteni.

UI optimizations
Improved Shelf Customization
Updated APN Settings for select Carriers
Fixed Proximity Sensor bug during calls
Fixed Google Play Store download bug
Increased System Stability

Haza érek teszem is fel.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#18389) K82 válasza Tibko8 (#18388) üzenetére


K82
őstag

Banyek, most raktam fel a 4.0.2-t, még meg sem száradt... :DDD

Flashelésre fel!

Pixel / OnePlus Pad

(#18390) hyperspace válasza Tibko8 (#18388) üzenetére


hyperspace
őstag

"Fixed Proximity Sensor bug during calls" ennek örülök.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#18391) K82


K82
őstag

No, official twrp-n keresztül simán felment (4.0.2-re dirty flash), 2.79-es SU-t is megkajálta.

Van long screenshot, fotóban nem tudom a régiek tudták-e az 1:1 arányt de itt van ilyen opció is.
Biztonsági csomag még mindig decemberi, ahogy az android-verzió is 7.0.

[kép]

Pixel / OnePlus Pad

(#18392) SharpSA válasza K82 (#18391) üzenetére


SharpSA
veterán

Hogy készül ez a long screenshot?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#18393) K82 válasza SharpSA (#18392) üzenetére


K82
őstag

Ha nyomsz egy screenshot-ot akkor megjelenik egy kis ikon, így nem csak a kijelző látható részéről csinál felvételt hanem arról is ami "lelóg".

De így talán szemléletesebb:
[link]

Pixel / OnePlus Pad

(#18394) Cry0 válasza Tibko8 (#18388) üzenetére


Cry0
őstag

csak én nem értem hogy miért jött ki egy újabb béta mikor már kint van a nougat?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#18395) PowerBuldog válasza Cry0 (#18394) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Béta folyamatosan fog jönni ahogy fejlesztenek.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#18396) PistiSan válasza Cry0 (#18394) üzenetére


PistiSan
addikt

A béta mindig az aktuális újítások homokozója, ott tesztelik az új funkciókat, és ha úgy ítélik hogy elég stabil, akkor bele kerül a stabil kiadásba is, itt van pl a long screenshot funkció, még most sincs benne az OOS Stabil kiadásában, a bétában meg már talán december eleje óta ott van.

(#18397) Haneto


Haneto
tag

Sziasztok!

Azoktól kérdezném akik már frissítettek 4.0.2-re, hogy a mobilnet működik rendesen? Nálam egyáltalán nincs. Telenoros vagyok. :(
Nem rég frissítettem. Előtte jó volt.

Xiaomi Mi 9T Pro

(#18398) Cry0 válasza PistiSan (#18396) üzenetére


Cry0
őstag

így már világos :R

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#18399) agent_k válasza Haneto (#18397) üzenetére


agent_k
őstag

Apn beállítások elmásztak gondolom. Nálam minden rendben a frissítés után.

(#18400) SharpSA válasza K82 (#18393) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor ez csak a betaban van...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.