Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) nofi válasza vranyek (#17896) üzenetére


nofi
őstag

Szilveszter napján teljesen végleges lett a Nougat, itt többen aznap VPN-nel le is töltöttük, telepítettük. Azt sajnos nem tudni, hogy a telefonodon mikortól lesz elérhető magyar IP-ről, de azóta már egy kisebb javítás is érkezett hozzá.

Xbox GT: nozsolt

(#17902) vranyek válasza nofi (#17901) üzenetére


vranyek
aktív tag

Na az szép, cool, köszike mindenkinek :) akkor VPN, azzal még nem próbáltam ;) :R

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#17903) vranyek válasza vranyek (#17902) üzenetére


vranyek
aktív tag

VPN-nel sem találja most, de majd úgyis otthon még babrálok vele, mert mobilneten amúgy sem előnyös töltögetni... :P

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#17904) Macika66 válasza derrik (#17895) üzenetére


Macika66
addikt

Akkor Téged nem érint semmiben.

(#17905) Djay válasza Rick4 (#17860) üzenetére


Djay
csendes tag

Érdekes, nálam ugyan ez volt, csak nekem a teljes ROM-al is ugyan azt a failed-es üzenetet dobta. De aztán leszedtem a kisebb 36MB-os zip fájlt XDA-ról és azt rámásoltam a belső tárhelyre és onnan a gyári recovery-ből feltudtam telepíteni minden hiba nélkül. Kicsit válogatós lett ez a 4.0.1-es frissítés.

Ha szemmel mindent el lehetne intézni, akkor az utcák tele lennének hullákkal és terhes nőkkel...

(#17906) K82 válasza Macika66 (#17888) üzenetére


K82
őstag

Ha visszaflasheled a stock recoveryt, akkor mennie kell a telefonnak.

Jelszókérés:
1.: az OOS 3.2.8-ig a TWRP csak akkor kért jelszót, ha magában az androidban megadtál neki vmilyen védelmet - vagyis az a jelszó oldotta fel a titkosítást (ha jól emlékszem akkor annyit írt ki h decryption succesful?).

2.: a community buildek első nugátos kiadása keverte meg a dolgot, mert a (hivatalos) TWRP inkompatibilis volt vele, ezért kellettek/kellenek a módosítottak - akár különböző fajták a különböző nugátos CB-k alá (.22, .28 végű TWRP-k).

Olvastam rá a megoldást is, de most pont nem találom a linket, hülyeséget meg inkább nem szeretnék írni. Ha hazaértem melóból megkeresem.

Pixel / OnePlus Pad

(#17907) Macika66 válasza K82 (#17906) üzenetére


Macika66
addikt

Már újrahúztam, rootolt, belaktam, végülis minden OK.

De talán másoknak jól jönne, sőt, ha gondolod, berakom előre is.

(#17908) Macika66


Macika66
addikt

Egy kérdés.

TWRP alatt van vajon arra mód, hogy OTG-re rakja a mentést közvetlenül?
Egyáltalán képes látni/kezelni az OTG-t TWRP alól?

(#17909) PartyShan válasza Macika66 (#17908) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Hogy OTG-re tud-e menteni azt nem tudom, de látja és képes is onnan telepíteni.

Belépve TWRP-be jelszót kér; arra nálam ez volt a megoldás.
Gyalul mindent. Eltűnik a dm-verity üzenet (bár semmilyen galibát nem okoz)
Pontosan ugyanígy jártam el és minden tökéletesen működik.

For Users facing encryption problem with Modified TWRP:

1. Backed up everything to PC (whole of Internal Storage including and not limited to Titanium Backup folder, Music, Pictures, etc)

2. Reboot into TWRP 3.0.2-1.28

If you were already encrypted, it asks for a password (pattern or pin), provide and if it goes through, great and to step 4, If you’re stuck, read on…

TWRP doesn’t accept your password and says ‘Can’t Mount Storage: Connect to PC and Type these in Fastboot:

i. fastboot format userdata
ii. fastboot format cache
iii. fastboot format system
iv. fastboot erase recovery
v. fastboot erase boot
vi. fastboot reboot
vii. fastboot flash recovery <twrp28>

3. Reboot phone into Recovery
4. In TWRP, Wipe – Format Data. Confirm.

5. Once done, you can transfer from PC to Phone or use a USB OTG, the files your need to flash:
* OnePlus3Oxygen_16_OTA_016_all_1611302306_cc5d2327b 14247fd
* SR5-SuperSU-v2.78-SR5-20161130091551
6. Flash ROM (OnePlus… file)
7. Flash SuperSU SR5
8. Flash TWRP AGAIN
9. Reboot into Recovery
10. Reboot System

Boot would take about 4-5 minutes on an average

[ Szerkesztve ]

(#17910) SharpSA válasza Macika66 (#17908) üzenetére


SharpSA
veterán

Persze, ha csatolod az usb-t. Én is szoktam oda is menteni.

Ha meg a fájlrendszer titkosított és utána megy rá a root, akkor nálam annyi történt, hogy a TWRP-ben nem láttam a data partíciót, mert nem tudtam a jelszót. Ettől még frissíteni lehetett a rendszert pendrive-ról, de a data partíció csak a rendszer indulása után látszott akármelyik fájlkezelőből.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#17911) syler123


syler123
veterán

Na feltettem én is a OOS 4.01-et. Hát a hang játékok alatt sokkal gyengébb, mint előtte. Szinte már recsegős. Sebesség hasonló, hacsak nem lassabb, mint a 3.2.8. Ezt nehéz érzésre megmondani. Notification bar nem lett jobb, mármint az értesítések kezelése az jobban tetszik, de maga ahogy legörgetem az nem és még lassabb is.

Csináltam full törlést, így most f2fs a filerendszer. Aki még nem tette fel, az szerintem ne kapkodjon.

[ Szerkesztve ]

(#17912) pècsimunkás válasza syler123 (#17911) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Akkor én még várok :D !
A csúszkával kapcsolatos negatív dolgok megszűntek ? Vagy vannak még ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#17913) YAS-dude válasza pècsimunkás (#17912) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nincs előrelépés.

(#17914) zhata


zhata
senior tag

A rendszert fel lehet tenni f2fs nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#17915) UberMutant válasza syler123 (#17911) üzenetére


UberMutant
őstag

érdekes, nálam a felsoroltak közül egyik probléma sem fordul elő. (a rendszer gördülékeny, az akkuidő jobb, mint volt, az appok gyorsabban töltenek be, hangok rendben)

igaz én sideloaddal tettem fel, meg gyári bootloader van. (meg törlés, hogy a filerendszer az újra váltson)

[ Szerkesztve ]

(#17916) derrik válasza Macika66 (#17904) üzenetére


derrik
őstag

..Köszi
De gondolom egy gyári visszaállítsá frissítés utánnem árt, hogy ez csuda fájlrendszer használható legyen???

(#17917) .bTr


.bTr
tag

Sziasztok!

Valaki más nem tapasztal olyat, hogy az értesítéseket későn kapja meg? Messenger, Viber, Gmail...
most van, hogy 10 perc elteltével kapok meg valamit.... 4.0.0-án ezt nem tapasztaltam, mintha 4.0.1-nél jött volna ez elő...

(#17918) PistiSan válasza UberMutant (#17915) üzenetére


PistiSan
addikt

Nálam is hasonlóan jók a tapasztalatok.
Egy esetleges hiba : Be van állítva a gesztus vezérlésnél, hogy 2 ujjal leállítja vagy indítja a zenét, nekem itt random bekapcsol a kijelző.

(#17919) pècsimunkás válasza YAS-dude (#17913) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Köszi , sajnálattal hallom . A fènykèpek jobbak lettek ? Vagy maradtak olyanok amilyenek voltak ? Persze nagyon jó kèpeket lehet vele lőni , csak kèrdezem , mert sokat - nagyon sokat fènykèpezek vele .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#17920) szpali válasza .bTr (#17917) üzenetére


szpali
addikt

Én is tapasztaltam (szintén 4.0.1), de meg nem mondom, hogy 4.0-án is így volt -e :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#17921) vranyek


vranyek
aktív tag

Na jó, ez sehogyse megy, ti mégis milyen VPN-el találtatok Nougatot??? Semmivel nem talál...

[ Szerkesztve ]

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#17922) szpali válasza vranyek (#17921) üzenetére


szpali
addikt

Opera VPN, Kanada :K

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#17923) .bTr válasza szpali (#17920) üzenetére


.bTr
tag

Biztos, hogy nem volt ilyen vagy ennyire látványos... ma reggel írt egyik kollégám messengeren és ha nem lépek bele 40 perccel később az appba, akkor nem jelezte volna ki... beléptem, akkor láttam, hogy írt. Ugyan ez volt viberrel, hívtak rajta, de csak idő elteltével megjelent 2 nem fogadott hívás. Eléggé furcsa.

(#17924) UberMutant válasza .bTr (#17923) üzenetére


UberMutant
őstag

developer options , doze kikapcs megoldja. vagy kapcsold ki a wifit

(#17925) Hauzer válasza syler123 (#17911) üzenetére


Hauzer
tag

Ezt mondtam..Semmi extra nem jött, sőt néhol szarabb,vagy hulyebb megoldás..

(#17926) .bTr válasza UberMutant (#17924) üzenetére


.bTr
tag

Köszi! Megpróbálom.
De nem emiatt furcsa a jelenség, hanem azért mert abban a 40 percben legalább 2x bütyköltem a telefonon, szóval nem "aludt" végig...

(#17927) rankesz válasza sto1911 (#17893) üzenetére


rankesz
veterán

Titkosítva van.
Gondolom ezért sem kapok boot-nál hiba üzit, csak hogy nyitva a bootloader, pedig root van twrp-vel.

(#17928) syler123 válasza Hauzer (#17925) üzenetére


syler123
veterán

Igaz. Az meg hogy nem lehet a hangerő gombokkal lehalkítani, az nem tudom melyik nem normális agyszüleménye volt. Na mindegy most marad ez, majd foltozgatják, ez még így eléggé béta rendszer, látszik benne a kapkodás.

[ Szerkesztve ]

(#17929) vitezlejszlo válasza .bTr (#17926) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Asszonyomnak is volt nem fogadott hivasa ugy, hogy a telefonja nem volt elerheto, pedig tolem 10 m-re volt es be volt kapcsolva, tetero a maximumon. Samu teloja van es vodafonos. Csak a hajonaplo kedveert.

[ Szerkesztve ]

(#17930) oba


oba
addikt

Na, német vpnnel nálam is felment a 4.0.1 OTA -n. Eddig nem tapasztaltam semmi negatívumot. A play áruházban mintha gyorsabban frissítette volna az appokat... de lehet csak az animáció csapott be :)
A fájlrendszer viszont maradt ext4 ahogy sejtettem, mivel nem volt adatvesztés. Lementenék minden fontos adatot és csinálnék egy resetet, ha van értelme. Ad valami érezhető pluszt az új fájlrendszer? Ha igen, hogyan tudom a legegyszerűbben megejteni a dolgot? Minden teljesen gyári, nincs root és twrp sem, nem is szeretnék. Gyári recoveryben factory reset? Vagy töltsem le a zipet és sideload?

(#17931) oba válasza syler123 (#17928) üzenetére


oba
addikt

Na basszus... ez a hangerő gombos dolog tényleg érthetetlen... :) Ez most Nugát marhaság vagy OP agyszülemény? Csak az oldalsó sliderrel tudom elérni azt az állapotot, hogy a csengetési hangerő nullán legyen? Pff.

[ Szerkesztve ]

(#17932) vranyek válasza szpali (#17922) üzenetére


vranyek
aktív tag

Köszike, közben rögtön azután, hogy írtam, valami VPN Master Free-vel mgetalálta egy pillanat alatt német IP-ről :) Viszont, egy dlog, hogy egy picit összekuszált dolgokat, de ami a legjobban zavar, hogy eltűnt a fekete alapon piros kiemelés, van helyette rózsaszín...ez komoly??? :D :D Oneplus-nál??? :DD :DD :W :W :W :(((

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#17933) UberMutant válasza oba (#17930) üzenetére


UberMutant
őstag

ha minden gyári, ellenőrízd, hogy nincs-e már meg az új filerendszer (diskinfo appot használják erre), ha nincs, akkor egy factory resetet kell csinálni, úgy , hogy mindent gyaluljon.

(#17934) dfcwolf válasza UberMutant (#17933) üzenetére


dfcwolf
tag

Én eladtam az OP3-at és most derült ki, hogy nem ő csinálta azt, hogy nem tudtak elérni. Az ideiglenes Honor is ugyanúgy belefut ebbe. A szolgáltatóknál lehet a bibi, vagy a sim kártyáknál. Ezt soha nem fogjuk tudni kideríteni.

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#17935) nofi


nofi
őstag

Nem kimondottan OnePlus specifikus kérdés, de miként működik pontosan az alkalmazások memóriahasználata androidon?
Mi a különbség a között, hogy előhívom a futó alkalmazásokat és bezárom őket, vagy belépek a beállításokba, kikeresem az alkalmazást és force stop-ra nyomok?
Csak azért érdekel mert ma reggel a Waze valami irdatlanul merítette a telefonomat, kilőttem a futó alkalmazások közül de mintha még mindig erőlködött volna valamit, akkor találtam rá a force stopra.

Xbox GT: nozsolt

(#17936) PistiSan válasza nofi (#17935) üzenetére


PistiSan
addikt

Nem tudom a választ, viszont az OOS4 től van egy ilyen beállítás: Beállítások/Akkumulátor/ (3 pötty jobbra fent)/Energiaigényes alkalmazások kezelése/Nagy teljesítményigényű alkalmazások automatikusa bezárása.
Szerintem ez bezárná neked a Waze-t, ha a háttérben maradna.

(#17937) PAPSZIMax


PAPSZIMax
tag

Hali. Egy olyan kérdésem lenne, hogy reggelente kénytelen vagyok mobilon rádiót hallgatni appról, de a doue folyton bezárja kb 10 percenként, én pont be szeretném állítani hogy ne menjen dozeba. Az hogy lelakatolom nem segít. Valami ötlet?

(#17938) alPi86


alPi86
csendes tag

Sziasztok!
Ma furcsa dolgot produkált a OP3-am. Eddig teljesen fasza volt az akkuidő, de ma valahogy hipergyorsan merül. Nem raktam fel új appokat, semmit nem módosítottam a rendszerbeallításokon, ugyanúgy töltöttem mint mindig (egy nap alatt kb. 50%-ot merül, reggelente feltöltöm dash charge-dzsal 100%-ig). Mégis, legdurvább esetben is ilyenkor 85-90% körül szokott lenni, most 68%. Nem is pötyögtem többet, mint máskor (SOT: 35 perc).

Valakinek volt hasonló tapasztalata?

Köszi,
alPi

(#17939) seven7 válasza alPi86 (#17938) üzenetére


seven7
aktív tag

Nekem is. Hideg van ;)

(#17940) vitezlejszlo válasza dfcwolf (#17934) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Melyik szolgaltato? Vodaval en is jartam igy lasd fentebb par hsz-el

(#17941) alPi86 válasza seven7 (#17939) üzenetére


alPi86
csendes tag

Igen, ezt mondták már, de hetek óta hideg van és csak ma jött ez elő.

(#17942) pècsimunkás válasza PAPSZIMax (#17937) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A fejlesztőiben tudod beállítani .
Amúgy melyik appot hallgatod ? Én próbáltam többet , meg még böngészőből is , és az összes megállt . 2 perc vagy 20 perc után , de mindig megállt . Kikapcsolt doze-val is !
Itt , a fórumban ajánlották a Tunein-t , azóta nincs probléma .

Más : Mostanában előfordult párszor , hogy csak újraindítás után működött a gyorstöltés . Másnak nem volt ilyen probléma ? 3.2.8.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#17943) oba válasza UberMutant (#17933) üzenetére


oba
addikt

Ellenőriztem, OTA után ext4 maradt. Most viszont volt egy erase everything a gyári recoveryben és átváltott f2fs -re a data partíció. (A cache maradt ext4). Jó nekünk ez az f2fs? :) Látható különbséget eddig nem tapasztalok.

(#17944) sszemtelen válasza oba (#17943) üzenetére


sszemtelen
őstag

Elvileg a boot idő lett sokkal jobb. Elvileg. Menet közben ha nem játszol, nem tűnik fel. :)

(#17945) PowerBuldog válasza oba (#17943) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nálam a játékok gyorsabban töltenek. ext4-el a Mortal Kombat X olyan sokat töltött, hogy kikapcsolt a képernyő inaktivitás miatt, most már nincsen ilyen gond, gyorsan betölt.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17946) Macika66 válasza dfcwolf (#17934) üzenetére


Macika66
addikt

Pedig mi mondtuk, ebben a topicban rengeteg olyan hiba lett az OP3-ra rákenve, ami a Google fassága...

(#17947) PAPSZIMax válasza pècsimunkás (#17942) üzenetére


PAPSZIMax
tag

Konkrétan a Radio 1 a morningshow miatt, de kb 10 percenként újra kell csatlakozni.

(#17948) .bTr válasza alPi86 (#17938) üzenetére


.bTr
tag

Nekem is produkált ma egy ilyet a telefon, pár perc alatt 27%-ból 9% lett... nálam a messenger ragadt be, de nagyon... újraindítás sem segített, csak az app cash törlése... melegedett is a telefon eléggé, utána megszűnt. Lehet véletlen egybeesés volt csak.

[ Szerkesztve ]

(#17949) pècsimunkás válasza PAPSZIMax (#17947) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Próbáld ki amit írtam . Èn is kinlódtam sokat , èlvezhetetlen volt a rádió hallgatás , de most megoldódott .

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#17950) tommygunn84 válasza alPi86 (#17938) üzenetére


tommygunn84
csendes tag

Ugyan ez a történet. Este levettem töltőről reggelig merült 3%ot. Amióta elkezdtem használni ma azóta mélyrepülésben van. Ez még 4.0.0 nal volt. Gyorsan felraktam a 4.0.1et vpn-nel hátha az upgrade helyre rakja. Semmi. Kikapcsoltam kicsit had pihenjen. Semmi. Fogalmam nincs mi okozza. Valakinek ötlete?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.