Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

OnePlus 3 - A harmadik Plus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) zhata


zhata
senior tag

Az AdAway progit Nougat alatt valakinek sikerült már beüzemelnie? A neten írt módszer a Material Terminallal, benne a su és a busybox mount -o rw,remount system parancsok lefutnak, de ad adaway, továbbra sem megy.

(#17952) PistiSan


PistiSan
addikt

Használtok valami programot biztonsági mentésre?

Lenne vagy 9-10 mappám, amit szeretnék lementeni frissítések előtt, hogy ha esetleg baj lenne, akkor meg legyen minden adat ami tényleg fontos.

Olyat találtam ami 1 mappát ment le, de az nekem nem jó.

BusyBox jól látom hogy valami olyasmiről szól, hogy egy shell script futtatására is képet környezetet rak fel?
Linux scriptelésben azért annyira otthon vagyok, hogy ilyet meg tudjak valósítani, csak nem tudom mennyire veszélyes ilyet telepíteni, hozzászólásban írtak párán az app alatt, hogy telepítés után nem indult a telefon, nem megy a recovery, ilyesmik.
Konkrét app ajánlást szívesen vennék.

(#17953) t181 válasza zhata (#17951) üzenetére


t181
senior tag

f-droid-ról töltötted le a legújabb verziót? Nekem megy Beta 10-en mókolás nélkül.

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#17954) PistiSan válasza zhata (#17951) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!

Én fel raktam az F-droid-ot, és azon belül telepítettem az AdAway progit, tökéletesen teszi a dolgát. (Root mellett természetesen. :U )

OOS 4.0.1

[ Szerkesztve ]

(#17955) kissbg válasza tommygunn84 (#17950) üzenetére


kissbg
tag

Szintén ugyanez van, tök meleg az egész telefon.

(#17956) szpali válasza .bTr (#17948) üzenetére


szpali
addikt

nálam ma a facebook produkálta ugyan ezt :(((

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#17957) vitezlejszlo válasza PistiSan (#17952) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Syncme wireless . egy serverre tobb nappat is tudsz szinkelni vele, a fizetos verzio meg wol-t is tud.

(#17958) t181 válasza PistiSan (#17952) üzenetére


t181
senior tag

Nagyjából igen. A Busybox wiki oldalán fent, hogy pontosan mi is ez, milyen alkalmazásokat (parancsokat) tartalmaz. De alapból van busybox-od, nem kell másikat felraknod. Pár hónapja a ZTE Blade-emmel mókoltam, arra kellett újabb verziót felraknom, mert nem ismerte azt a parancsot, amit használni szerettem volna. Az Áruházból feltettek közül, mind gallyra vágta a telót, így xda-ról töltöttem le egyet, shell-lel (vagy adb-vel, nem emlékszem már) pedig a helyére raktam.

Szerk.:
Terminal-ba írd be a busybox parancsot, felsorolja, hogy miket ismer.

[ Szerkesztve ]

Nikon D3200 // Acer Aspire 5 A515-51G-51JP // OnePlus 3 // Nexus 4

(#17959) zhata válasza t181 (#17953) üzenetére


zhata
senior tag

OOS 4.0-m van, de lehet, hogy az adaway nem a legújabb. A host fájlokat nem tudja a system-re másolni, ha jól értelmezem
PistiSan: Köszi a tippet, ezt az F-droidos dolgot otthon megnézem.

(#17960) zhata válasza PistiSan (#17954) üzenetére


zhata
senior tag

Felraktam az F-droidot, frissítette az AdAwayt, és láss csodát, működik! Köszönöm t181-nek is. :R

(#17961) nofi válasza PistiSan (#17936) üzenetére


nofi
őstag

Köszönöm, ez be van állítva. Bekapcsoltam a Doze módot is még pár apphoz, optimalizáltam pár kimaradt alkalmazást és most ott tartok, hogy az Android rendszer akkuhasználata maradt ami kiemelkedő. Nyomtam még egy restartot, de az elmúlt egy órában nem sok változás történt, már 30%-nál tartok. Ugyanilyen használat mellett máskor 70-80% között szoktam lenni :(

tommygunn84, alPi86
Akkor ma valami nagy turpisság lehet mert nekem is ez van

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#17962) tommygunn84 válasza nofi (#17961) üzenetére


tommygunn84
csendes tag

Akkor úgy látom megvan az esti program. Hiányzott is már egy jó factory reset :(

(#17963) Potrien


Potrien
senior tag

Megette a fene ezt a nugátot:(
Az enyém is mélyrepül és melegszik, ilyen korábban sohasem volt még.

(#17964) PiciDikenz válasza nofi (#17961) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Csatlakozom a bandához, nekem is merül, mint a titanic, vagy még jobban. 30 perc SOT, ma gyakorlatilag pár monodatot írtam messengeren, meg reggel átolvastam a híreket és 32%-on vagyok. "Android rendszer" magasan toplistás természetesen fogyasztásban. Igaz 2 simet használok, de mindegyiken fullos a térerő, szóval arra se lehet fogni, hogy folyamatosan hálózatot keresne... Arról nem is beszélve, hogy folyamatosan zárogatja be önkényesen az appjaimat, pedig már minden létező doze beállítás kombinációt kipróbáltam. Egy rakás gőzölgő trágya ez az új OOS.

Factory resetet még talán ki lehetne próbálni, ha nem kéne a banki autentikációs appomhoz minden reinstallkor levélben egy új aktiváló kódot kérni amihez úgy nagyjából semmi kedvem...

[ Szerkesztve ]

(#17965) tommygunn84 válasza PiciDikenz (#17964) üzenetére


tommygunn84
csendes tag

Én csak azt nem értem ez hogy jött ki ennyi embernek a mai napra egyszerre. Eddig semmi gond nem volt a nougattal nálam. Amúgy a Facebook és a messenger valamilyen szinten közre játszhat szerintem mert a rendszer után a második és harmadik helyen vannak pedig ma még nem futottak 5 percet se. Már töröltem a cachet adatokat meg újra is raktam mind a kettőt de semmi :(

[ Szerkesztve ]

(#17966) PiciDikenz válasza tommygunn84 (#17965) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Nekem már update óta ilyen, nem ma kezdte. Redditen olvastam, hogy pár embernek segített, ha letörölték a gyári naptár alkalmazás frissítéseit (alkalmazások - naptár - 3 pötty - frissítések törlése)... Esetleg nézz rá, hátha segít Neked.

(#17967) Ubi


Ubi
tag

Én nem tudom mi történik itt. Reggel 5-kor 53%-al indultam neki a napnak. 1 órája fel kellett töltenem kicsit, mert lement 15%-ra. A töltés óta újabb 5%-ot esett. Telenoros vagyok, és full térerő wifivel egész nap. Mindenkinek ma jött elő egyszerre??? Mi tö :Y rténik itt???

HTC Desire - HTC Sensation - HTC One S - HTC One (M7) - HTC One (M8) - HTC One M9 - OnePlus 3 - OnePlus 5 - Huawei P10 Plus - OnePlus 6T - OnePlus 8 Pro - iPhone 13 Pro Max + Apple Watch Series 7

(#17968) Macika66 válasza PiciDikenz (#17964) üzenetére


Macika66
addikt

Mivel már rootolt vagyok, felraktam a GSAM battery monitort.
34%-kal a Facebook vezet fogyasztásban, a következő alkalmazás 17%-os.

(#17969) nofi válasza PiciDikenz (#17964) üzenetére


nofi
őstag

Nekem szilveszter óta fent van az update és a mai napot leszámítva semmi gondom nem volt, itt valami más lehet a gond. Lehet távolról benyomták az összes telefonon a lehallgatást, vagy nem tudom :DDD
Redditen olvastam egy olyat, hogy az alkalmazásoknál 3 pötty alatt kell nyomni egy "Reset app preferences"-t, de még nem próbáltam.

Macika66
Facebookot force stopoltam még reggel de nálam nem változott semmi.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#17970) Potrien


Potrien
senior tag

Valahogyan vissza lehet tenni a legutolsó mályvacukrot?

(#17971) dfcwolf válasza vitezlejszlo (#17940) üzenetére


dfcwolf
tag

Telekomos vagyok, de másnak is volt gondja másik szolgáltatóval.

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#17972) kántor87


kántor87
csendes tag

Sziasztok.
Én is csatlakozok a hirtelen merülő társaságba. Nekem a messenger az első fogyasztóm, úgy hogy nem használtam ma. Csináltam kényszer leállítást, de semmi hatása nincs. Gyári oos 3.2.8.

(#17973) Tibko8


Tibko8
senior tag

[kép]

[kép]

Mi történt ma a telefonokkal? :F Nekem is olyan merulesben van ma egész nap hogy nem értem.
Pedig amióta felraktam a Béta 10 azóta 6 órás SOT nagyon lazán össze jött mindig. Ma pedig 50% és 1 óra SOT jó ha összefog jönni.

A hideg biztos nem játszik nálam szerepet mert kocsival mentem és egész nap meleg helyen volt a telefon is.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#17974) ndavey


ndavey
tag

Nálam is ma durván merül pedig nem szokott.. Első helyen a Facebook áll, pedig nem szokott ennyit fogyasztani. Valami gebasz van ma vele úgy látszik. Azt már tudjuk, hogy attól függetlenül is tudnak frissülni az alkalmazások, hogy mi megengednénk nekik Google Playben, szóval én már nem lepődök meg azon, hogy bekavarnak mások. Kellene keresni a facebook alkalmazáshoz is egy régi stabil és normális apk-t ahogy messengerhez is!

(#17975) Rick4


Rick4
félisten

Hehe, most vettem le a töltőről, éjfélkor 45%-kal tettem le, 9-kor megnéztem, 16%-on volt. Persze én egy appot feltettem, van 5 készülékes cerberusom, csak még nem volt visszatéve, természetesen ez a legnagyobb fogyasztó, másfél órája vettem le, másfél órája ébren tartja... Na mindjárt le is törlöm, megnézem, mi fog történni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17976) PistiSan


PistiSan
addikt

Ha ez valakit megnyugtat, nekem nincs csak facebook lite alkalmazásom, ugyan úgy merül ahogy szokott ma is. :)
Lehet valami időzített botnet részeként ma kezdtek támadni egy országot facebook appon keresztül, ha már az okos hűtők, meg kamerák is támadnak, miért pont egy okos telefon maradna ki. :C

(#17977) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Szintén FB első helyen! :U

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#17978) PistiSan válasza t181 (#17958) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszi, meg fogom nézni otthon!

Ahogy látom, alapból az adb-vel is lehet másolni telefonról pc-re és vissza, valószínűleg lesz egy pár soros script, ami átmásolja a fontos dolgokat frissítés/telepítés előtt, ilyenkor amúgy is össze szoktam dugni géppel a telefont, mert kábelen gyorsabban másol mint wifin.

(#17979) rankesz válasza zhata (#17951) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem simán felment a rootolt oos 4-re az adaway.

Más, nalam az utolsó "normális" fb messenger van fent, meg m.facebook.com megy chrome alól, nem is merül jobban mint máskor...

(#17980) purcigeorge válasza PowerBuldog (#17977) üzenetére


purcigeorge
aktív tag

Érdekes, hogy többünknél ugyanazt tapasztaljuk. Nálam is ez van.

(#17981) tommygunn84


tommygunn84
csendes tag

Vagy fél órája letöröltem a facebookot azóta úgy néz ki helyreállt a rend. Lehet Zucki bácsiék tesztelnek valami új letszuksegletu funkciót a tudtunk nélkül

[ Szerkesztve ]

(#17982) nofi válasza PistiSan (#17976) üzenetére


nofi
őstag

Redditen és Oneplus communityben pörögnek a topicok ezzel kapcsolatban rendesen. Sajnos sok a véletlen egybeesés, ezért sokan azt hiszek a 4.0.1 okozza a hibát mert épp nemrég frissített rá.

tommygunn84
Érdekes mert a FB app nálam dec 16-án frissült utoljára, de végülis ártani nem árt - törlöm

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#17983) tommygunn84 válasza nofi (#17982) üzenetére


tommygunn84
csendes tag

Nálam is az utolsó kiadás volt fent eddig hibamentesen. Nem tudom mi lelhette, az meg pláne gyanús hogy ennyi embernél egy időben

(#17984) Cry0


Cry0
őstag

Csatlakozva a tobbiekhez nekem is birzalmas ma az akuidom reggel 6 kor vettem le a toltorol 10 orakkor msr nem.is.nyomkodtam mert 32℅ on voltam 3℅al ertem haz 1.30 p sottal :W

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#17986) kapcs-R


kapcs-R
tag

Ma felhőkarcoló magasságokban jár nálam is a Facebook akku-fogyasztása, ugyanolyan használat mellett.

(#17987) Rick4


Rick4
félisten

Nem tudom, mikor frissítettem a 4.0.1-te, de 6.-án reggel még teljesen rendben volt, egy éjjel alatt alig merült.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17988) mucsgyver70


mucsgyver70
aktív tag

Nálam is a facebook meríti a telefont, átállok a lite változatra.

(#17989) vranyek


vranyek
aktív tag

Én a facebbok alkalmazást már eleve nagyon nagyon régen töröltem, egy-két butaság mellett egészen használható a böngészős, de anno is voltak durva anomáliák az app verzióval, nem csak a Nougat a ludas szerintem. Amúgy lehet kicsit elkapkodták a kiadást, bár nem értek hozzá...valószínű orvoslják majd ezt is, mindenesetre nálam is valamivel gyorsabban merül, mint eddig, de már megszoktam, hogy felváltva viselkedik, egyik töltésnél 2-2 és fél nap, aztán meg 15-20 óra, így, mivel csak hajnalban tettem fel a Nougatot, nem tudok nyilatkozni biztosan...

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#17990) akela91


akela91
addikt

+1 a facebook ledarálta az akksim ma. (oos4.0.1 -Freedome OS)

[ Szerkesztve ]

(#17991) k810 válasza tommygunn84 (#17950) üzenetére


k810
aktív tag

Dettó. Szemmel láthatóan megy le az akksi és forró a telefon hátulja.
Akármit csinálok. Igen, restart is volt. Háromszor. :((( :((( :(((

40 perc kijelzőidővel lemerült 100-ról 40%-ra. Enyhén morci vagyok. :((

Huawei P30 Pro/Galaxy S23 Ultra

(#17992) PAPSZIMax


PAPSZIMax
tag

Én ma frissítettem 4.0.1-re miután lehúzta az aksim valami. 4.0-ról. nekem is a facebook vezet fogyasztásban pedig újra raktam kíváncsiságból. Most az android rendszer vezet a nyomában, pedig a 4 alatt a képernyő vitte a vezetést.

(#17993) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Nekem nincs FB app , èn böngèszőből használom . Van viszont messenger. Az többet fogyasztott ma az aksiból , mint a kèpernyő . Amúgy eddig nem volt ilyen .

A töltèssel kapcsolatban , más nem tapasztalta , hogy csak újraindítás után indul be a gyors töltès ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#17994) .bTr


.bTr
tag

+1 a facebook appra, valami nagyon nem tetszik neki a 4.0.1-ben. Ma be sem léptem facebook alkalmazásra, de megette a 10% akkumat 1-2 óra alatt... force stop, majd teljes adat törlés... most jobb lett.

(#17995) K82


K82
őstag

Este lehúztam töltőről 100%-on, reggel hatkor állt 97%-on - szóval a szokásos, teljesen normális merülés. Reggel óta nálam is beindult a fogyasztás, a FB appnak van majdnem két óra CPU ideje és majdnem 700mAH-t fogyasztott, pedig csak egyszer pillantottam rá.

Szóval sejtésem szerint nem az OOS lesz a ludas, mert ahogy visszaolvasok verziótól függetlenül szinte mindenkinél előjön.

Pixel / OnePlus Pad

(#17996) tommygunn84 válasza .bTr (#17994) üzenetére


tommygunn84
csendes tag

Az a szép ebben hogy nekem ezt reggel még 4.0.0 nál kezdte ami fent van több mint egy hete és eddig semmi gondja nem volt. Utána frissítettem 4.0.1-re de a hiba megmaradt

(#17997) tommygunn84 válasza K82 (#17995) üzenetére


tommygunn84
csendes tag

Igen úgy néz ki előjött 3.2.8-tól 4.0.1-ig minden verzión

(#17998) Haneto


Haneto
tag

Na akkor csatlakozom én is...

Xiaomi Mi 9T Pro

(#17999) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Win10 -el hogy áll a telefon ? Gondoltam , frissítem win 10 - re a számítógépemet , ès nèha összekötöttöm a telefonnal . Kèpeket , zenèket , filmeket másolgatok ide-oda , a fájlkezelőből . Szokott lenni valami problèma ?

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#18000) Cry0 válasza Haneto (#17998) üzenetére


Cry0
őstag

akkor asszem megy fel a cm :(

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.