Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nb_store

    csendes tag

    válasz blueMerle #142 üzenetére

    Kedves blueMerle,

    Ha nem tűnt volna fel, ironikusan írtam a térképpel kapcsolatban és a mondandóm lényege pont ugyanaz volt, mint amit te is írtál. A szlovákok most előrébb járnak. Ez tény. Sajnos nem mondtál vele újat...

    A HP probook belépő "s" szériájáról pedig a saját szubjektív véleményemet írtam le, akár tetszik neked, akár nem. Nem kell rám hallgatni, de parasztnak sem kell feltétlenül lenni igaz? Szerintem egy "elvileg" üzleti notebook még ha low-end is, ne legyen lakk felületekkel díszitett, se fényes kijelzős. Nekem ez ebbe a kategóriába egyszerűen nem fér bele. Neked tetszik, örülök neki, megtaláltad álmaid termékét. A karcolódás alatt pedig arra gondoltam, hogy az ilyen fényes felületeken minden jobban, könnyebben meglátszik (még az ujjlenyomatod is) és ezért nem szerencsés választás ebben a kategóriában és főleg az alkalmazott helyeken. Szerintem ezt mindenki tapasztalatból ismerheti, hiszen rengeteg a lakk felületű termék manapság.

    Képzeld, nem csak használjuk a Probook szériát, de még szervizeljük is. Én innen vettem a tapasztalatom, ennek ellenére a véleményem szubjektív, ha nem tetszik, egyszerűen ne vedd figyelembe.

    A dedikált VGA-s (jelen esetben HD 4330) konfigurációk száma pedig elenyésző a gyengébb HD 3200 VGA-s verziók számához képest. Nem azt írtam, hogy nem lehet ilyet kapni, csak azt állítottam, hogy ez a típus az esetek 90%-ban nem rendelkezik dedikált VGA-val, mely állítást továbbra is tartok, figyelembe véve a rendelkezésre álló HP termékszámokat. Továbbá azt írtam, hogy a Probook 4515s notebook helyett jobban ajánlom a vele hasonló árkategóriában lévő Pavilion dv6 sorozatot AMD procival. Ez is szubjektív vélemény, nem kell megfogadni, ha nem így gondolod.

    Az írásod stílusát pedig inkább nem is minősítem, mert az magáért beszél...

  • V8David

    tag

    válasz blueMerle #155 üzenetére

    Elszóltam magam.... :U

    Csendesen megkérdezem, hogy 1-2 Apple MacBook Pro nem fért volna bele az összeállításba? Használtan elég jó árakon lehet már találni más oldalakon is. Egy nvidia 9400m nem tudom mit bír, de nem hangzik rosszul. Illetve egy Apple géppel szerintem bárhol meg lehet jelenni és mindjárt komolyabban veszik az embert! (tapasztalat, Thinkpad mellett néha-néha van elfekvőben egy ilyen jószág, most is MacBook-ró írok).
    Azt viszont nem tudom, hogy OS X alatt hogyan lehet játszani vagy más megoldással, nem vagyok valami nagy játékos.
    Vagy ez most megint "sznobság"?!

    E=mc² - Nincs értékelésem, mert 8 évet külföldön éltem és csak Ebay-en hirdettem.

  • TheCif

    tag

    válasz blueMerle #142 üzenetére

    BlueMerle!

    Egy esetben van igazad, hogy nem karcolódik a probookod lakkozott felülete: ha nem veszed le róla a védőfóliát és nem használod.
    De térjünk rá vissza majd 1 év múlva.

  • rudi

    nagyúr

    válasz blueMerle #153 üzenetére

    Igen, ez egy fórum. És vannak rajta moderátorok meg házigazdák, akik néha szólnak, hogy lehetne kevésbé indulatosan is fogalmazni. Akkor most vedd úgy, hogy szóltam is ;) Tök fölöslegesek a "Felnőtt emberek vagyunk, jómagam sznob se vagyok, bár lehet ezzel egyedül maradtam." jellegű beszólások. Infótartalmuk nulla, legfejebb félreérteni lehet őket.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • nb_store

    csendes tag

    válasz blueMerle #153 üzenetére

    Kedves blueMerle,

    Így már értem, miért lettél mérges az írásomra. Félreértetted.
    Nem politizálni akartam, és semmi bajom Szlovákiával. Egyszerűen csak arra a kommentre válaszoltam, ami azt kérdezte, hogy nálatok miért vezetnek be egyes HP termék típusokat hamarabb. Az ok pedig nem az Euro, vagy a GDP, hanem pusztán annyi, hogy a tietek egy nagyobb piac, mert a HP egybe méri a cseh piaccal. Az ironia pedig a HP által figyelmen kívül hagyott változásokról szolt, nem rólatok.

    Sértegettél-e? Becsméreltél-e? Minősítettél-e?
    A válasz három, határozott igen. Ennek semmi köze érzelgősséghez. Nem bántottál meg, mivel nem ismerlek személyesen, így ez nehéz is lett volna. Veled ellentétben én nem fogom kiragadni és bemásolgatni a te, vagy mások kommentjeinek bizonyos részleteit ennek bizonyítékául. Szerintem olvasd vissza amiket beírtál és akkor meg is válaszoltad a három feltett kérdésedet. A "paraszt" jelző miatt elnézést, ez tényleg nem volt szép sem idevaló. Ez egy szakmai fórum, nem erről szól.

    Visszatérve a Probook-ra. Igen, nagyon masszív. Ez tényleg pozitívuma, ettől függetlenül én többet vártam volna tőle. Kilenc éve foglalkozom HP-val és talán ehez értek a legjobban. Hidd el, hogy látom, láttam a fejlődés (sokszor visszafejlődés) menetét. Nekem a Probook nem azért csalódás, mert rossz és használhatatlan termék, hanem csak azért, mert üzleti terméknek nagyon, túl "consumer". Viszont lehet, hogy tévedek és a HP-nak van igaza, mert erre van szükség. Mi sem bizonyítja ezt jobban, mint hogy te ezt választottad és elégedett is vagy vele. Használd egészséggel és sose legyen gondod vele! (ja és ne karcolódjon :) )

    Neked is Boldog Ünnepeket!

  • nb_store

    csendes tag

    válasz blueMerle #206 üzenetére

    A magyar piac hatalmas és borzalmasan árérzékeny, amire rátesznek a multik és a hiperek egy jó nagy lapáttal a hirdetéseikkel. Nálunk mindent csak az árával akarnak eladni. A magyar emberek többsége akkor vesz meg valamit tömegesen, ha úgy érzi, vagy inkább ha elhitették vele, hogy a vásárlással jól jár (most akciós, kettőt fizet 3-at kap, 999,-re végződő, optikai árak és lélektani határok) és nem akkor veszi meg, ha szüksége van rá.

    A magyar HP amióta ismerem őket, komolyan szenved a negyedévente előírt eladási számok hozatalával. Ezt nem tudom biztosan, hangsúlyozom, hogy csak gondolom, hogy hiába "nagy" a magyar piac, mivel nem voltak meg a gazdasági elvárások a hazai leányvállalattol, így azok hiába könyörögtek évek óta, nem kapták meg a consumer forgalmazás lehetőségét. Egy új terméket bevezetni mindig költség ( support and warranty létrehozása ) és rizikó, még akkor is, ha azzal a gyártó a világ más részein piacvezető.

    A HP még mindig nincs jelen a teljes consumer termékpalettával nálunk, de nálatok sem. Menj fel a német HP oldalra és nézd meg náluk, mert ott kapható minden. A magyar piacon óriási túlkínálat van mobil számítógépekből, ezért döntött úgy egy csomó világmárka, hogy meg se próbálja nálunk (pl: Samsung, vagy Panasonic). A SONY is sokáig vívódott, mire el merte kezdeni, pedig az ő termékei az Apple-höz hasonlóan nem annyira konkurenciái a többieknek. És a rengeteg hivatalosan forgalmazott termék túlkínálata mellett, a mi kis piacunk tele van ügyeskedőkkel és sajnos "kamionról leesett" termékekkel is.

Új hozzászólás Aktív témák